KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Novosibirsk - 21. prosince 2019   15:30

Kazaň
Kazaň
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
Novosibirsk
Novosibirsk
34:18' Romancev  (Ruohomaa, Jokipakka) • 54:18' Puustinen  (Jokipakka, Šarov) • 58:20' A. Jakovlev  (Česalin)
Kazaň
Biljalov (Reideborn) – Jarullin, Ljamkin, Rukavišnikov, Judin, Chenkel, Fazylzjanov, Adamčuk – Galijev, Cormier, Azevedo – V. Tichonov, Zaripov, Frattin – Dyňak, Kara, A. Galimov – Galuzin, Vojevodin, E. Galimov – O. Li.
Novosibirsk
Krasikov (Säteri) – Piganovič, Jokipakka, Jermakov, Děmidov, J. Chabarov, Ilja Morozov, Jefremov, Timašov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Michajlov, V. Komarov, Milovzorov – Česalin, Torčeňuk, A. Jakovlev – Romancev, Pervušin, N. Korotkov.

Československá stopa po zápase

Do utkání se nezapojil žádný Čech ani Slovák.
Je tady konec! Kazaň v poslední třetině inkasovala další dva góly. Vedení navýšil pět minut před koncem Puustinen a do prázdné branky pojistil výhru Novosibirsku Jakovlev v předposlední minutě. Hosté si tak domů budou odvážet všechny body, zatímco Kadaň vyjde naprázdno.

Děkuji, že jste přenos sledovali. Loučí se s vámi Jiří Polášek.
60:00'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
59:38'
Tak ještě jedno vhazování před Krasikovem po ráně Zaripova.
59:35'
Zápas se již jen dohrává, týmy se už nehrnou do žádných akcí.
Statistika na buly: Ak Bars: 35, HC Sibir: 17.
58:20'
Sibir právě vstřelil branku!
Autorem branky je ALEXEJ JAKOVLEV. Toto Kazani opravdu nevyšlo. Další chyba na modré lajně, tentokrát na útočné. Česalin převzal kotouč a zamířil kupředu. Pak ještě přihrál na Jakovleva a ten s ránou do prázdné branky samozřejmě neměl problém. Asistence: Jevgenij Česalin.
58:10'
Vhazování před Krasikovem, hosté to zkouší v šesti.
Oddechový čas pro domácí.
57:45'
Kazaň si najela až do kruhu, kde zleva jeden z hráčů zkoušel prověřit Krasikova, jeho rána ale nešla na branku, nýbrž nad ní.
57:24'
Souboje o puk probíhají v rohu kluziště na polovině Sibiru. Hráči už půl minuty dolují kotouč.
56:35'
Novosibirsk rychle zaútočil, ale v šanci dva na jednoho selhal ránou mimo. Puk se pak odrazil pryč ze třetiny.
56:04'
Kazaň zaútočila v oslavení, Tichonovovu ránu raději Krasikov podržel.
55:14'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Dyňak – 2 min., sekání).
54:18'
Autorem branky je JUUSO PUUSTINEN. První lajna Sibiru se opět prosazuje! Propadnutí Kazaně na modré lajně dalo puk příhodně Jokipakkovi, který přesně poslal na finského kolegu Puustinena a ten parádně prostřelil ruského brankáře. Asistence: Jyrki Jokipakka a Alexandr Šarov.
53:40'
Dobré rány a kombinace před kazaňskou brankou vystřídaly špatné přihrávky hostů a samo-vyhnání se z pásma.
53:25'
Korotkova rána z velkého úhlu byla v pohodě chytnuta Biljalovem.
52:38'
V rohu kluziště nekolik hráčů bojovalo o puk. Ten se nakonec odrazil příhodně pro Kazaň, ale ta nemohla do pásma kvůli signalizovanému ofsajdu.
Poslední reklamní pauza v zápase nám přeruší hru a nechá hráče vydechnout.
52:10'
Ruohomaa předvedl něco podobného, jako před chvílí Judin. Jeho ránu ale Biljalov zneškodnil a podržel jistým zákrokem.
51:12'
Judin vyměnil se spoluhráčem a následně zpoza jednoho z hráčů vypálil tvrdý puk. Krasikov reagoval na posleldní chvíli.
50:47'
Šarov se ocitl s pukem před brankou soupeře, což ale nečekal, a proto i jeho rána z první nebyla úplně přesná.
50:14'
Opět stejný scénář. Domácí za brankou vystřídali a najeli směrem k pásmu soupeře, který je ale na čáře zastavil.
49:35'
Následný nájezd do útočné třetiny ztroskotal vypíchnutím na modré čáře.
49:10'
Domácí si za svou brankou vyměnili kotouč a zkouší najet do pásma znovu.
48:55'
Rána jednoho z domácích od modré čáry mířila mimo branku a narazila o zadní mantinel.
48:15'
Oba týmy střídaly, přičemž na ledě byl jen jeden hráč, a to ze Sibiru. Uvažoval, jestli nemá vyjet do útoku, ale nakonec počkal na spoluhráče.
47:35'
Kazaň zazmatkovala při kombinaci v pásmu a musela z něj pryč. Zápasové tempo trošku opadá.
46:59'
Jarulin vyslal tvrdou ránu z kruhu, kterou Krasikov vyráží betonem.
46:52'
46:43'
Ve větší šanci se nyní nacházeli domácí, ale skvěle zase zachytal Krasikov.
44:58'
Pokračuje se ve hře 4 na 3. Přitom v početní výhodě hrají domácí hokejisté.
44:52'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Alexej Jakovlev – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Oleg Li – 2 min., hrubost).
44:46'
Kazaň se žene za vyrovnáním! Další velká šarvátka se nyní strhla za brankou po akci Liho.
44:25'
Domácí se velkou chybou v přihrávce vyhnali z pásma, do kterého ale zase rychle najeli.
43:48'
Domácí byli před brankou očividně faulováni, ale rozhodčí, který stál asi dva metry od kontroverzního zákroku, zůstává v klidu.
43:13'
Nahození do pásma hostů se Ak Bars sice podařilo, ale následně zde už nebyl získán puk.
42:24'
Úspěšné buly pro Kazaň před Krasikovem. Střela ale byla sražena do ochranné sítě.
41:43'
Kazaň vyhrála buly a do pásma se dostala. Tam ale ještě nevystřelila.
41:29'
Zajímavě vypadající útok, která proti brance Krasikova vedla Kazaň, zastavuje ofsajd.
40:32'
Milovzorov se snažil bojovat o puk za brankou Biljavova, ale to se mu nepovedlo.
40:01'
Druhá třetina byla ze začátku mnohem ospalejší a nudnější. Hra se vyrovnala a Novosibirsk ani v útoku tolik nezaostával. A Sibir byl také ten, kdo šel do vedení. Romancev totiž při přesilové hře perfektně tečoval kotouč na gólmana a tomu puk vypadl. Romancev ho pak jen lehce dostrčil do branky. Domácí nezareagovali, druhou třetinu pak ještě sami zakončili oslabením, jehož větší část bude na začátku poslední třetiny pokračovat.

Třetí třetina začne přibližně v 17:18.
40:00'
39:48'
Kazaň skvěle vyhodila a následně ještě vypíchla puk soupeři při vstupu do třetiny.
39:24'
Kazaň vystrčila puk do střední třetiny, ale Sibir je rychle zpět.
39:21'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., sekání).
39:01'
Domácí vyhodili na zakázané uvolnění. Opět tedy nemůžou vystřídat. To je už na ledě ale jiná formace, než která byla před chvílí sevřena soupeřem.
38:10'
Kazaň je nyní soupeřem držena ve svém pásmu. Hráči už brání převelice dlouho.
Na střídačce hostů jsme viděli Pervušina, který před chvíli do soupeře zezadu narazil kolenem. Ale jak se říká, karma je zdarma. Pervušin musí svoje koleno ošetřovat.
37:13'
Rána Dyňaka z velkého úhlu branku neohrozila. Byla totiž tečována mimo led.
36:35'
Nahození do pásma Kazani vyšlo, ale tam už hráči puk nezískali.
36:13'
Kazaň chtěla jít okamžitě do útoku vyrovnat, ale skvěle nyní podržel hosty Krasikov.
34:18'
Autorem branky je DANIL ROMANCEV. Ruohomaa vypálil vzdušnou ránu, kterou přímo do Biljalova tečoval stínící Romancev. Rána vypadla z gólmana a hráč puk postrčil o prázdné klece. Asistence: Mikael Ruohomaa, Jyrki Jokipakka.
33:33'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Dyňak – 2 min., naražení zezadu).
Na další pokračování budeme muset ale počkat minimálně do konce další komerční přestávky.
33:26'
Další sporný zákrok za brankou Novosibirsku. Vypadá to, že se ale bude vylučovat.
32:40'
Pervušin zachytil a přebral špatně rozehraný puk Kazaně a okamžitě se uvolnil před Biljalovem. Největší šance Sibiru v zápase zůstává neproměněna. Puk byl usměrněn mimo.
32:19'
Honbu za pukem ukončilo u Krasikovy branky zakázané uvolnění domácích.
31:52'
Kazaň se v útočném pásmu po hezky vypadající kombinaci nedostala ke střele.
31:34'
Sibir se musel stáhnout. Napadání soupeře bylo vysoké.
30:55'
Svoji chvíli teď zažívá Novosibirsk, který soupeře drží ve třetině.
30:25'
Li propasíroval kotouč do třetiny, ale pak byl sražen k zemi a ztratil ho.
29:52'
Ak Bars se nachomýtali v útočné třetině ke kombinačnímu útoku, ale nakonec byl puk vypíchnut do středního pásma.
29:02'
Vojevodin vracel před branku pro spoluhráče, který napálil puk Krasikovi do hrudi!
28:43'
Za brankou hostů byl faulován jeden z hráčů Kazaně, rozhodčí nyní nepískal. Na neodpískané fauly to máme 1:1.
28:13'
V půlce hřiště oba týmy párkrát ztratily i získaly kotouč. Pak se hra přesunula ke Krasikovi.
27:27'
Tvrdá rána z levého kruhu ani netrefila Krasikovu branku, ale mířila do ochranné sítě.
26:56'
Hosté si přihráli za svou brankou, ale tam měli překvapivě sami problémy.
26:28'
Hru nám nyní přerušila reklamní přestávka.
25:43'
Jefremov to vyzkoušel kousek za modrou čarou, Billjalov ale bez problémů chytá.
25:08'
Azevedovo přizvednutí puku přímo před brankou bylo zastaveno právě gólmanem Sibiru.
24:34'
Další útok domácí Kazaně opět nenabídl střelu na branku. Útoky si domácí vypracovávat umí, jejich zakončování je ale horší.
23:55'
I přestože se Kazaň hnala za kotoučem, před čarou ho nestihla a píská se icing Sibiru.
23:30'
Velká šance hostů! Ti po hezké kombinaci a zmatcích před domácí brankou nezasunuli kotouč do odkryté branky. Nezvládla to dvojice Finů – Pusstinen ani Ruohomaa.
23:02'
Justin Azevedo vypálil z pravého kruhu ránu, kterou Krasikov zkrotil na své hrudi.
22:47'
Morozov byl podražen za vlastní brankou, ale rozhodčí tomu nevěnoval pozornost.
22:16'
Falzylzjanov vypálil pozemní ránu, která obránci prošla pod nohou a musel ji vyrazit betonem Krasikov.
21:48'
Nyní hostům ale puk přeskočil modrou čáru a při následném rychlém pokusu o vracení do třetiny byl rozhodčí pozorný a zapískal ofsajd.
21:33'
Novosibirsk se usídlil v útočném pásmu a zatím provádí pohledné kombinace.
20:01'
V první třetině, která před chvílí skončila, jsme gól neviděli. Aktivnější co se útoku týče, byla určitě Kazaň, který soupeře taky jasně přestřílela. Větší šance se taky udály před Krasikovou brankou. Branka ale nepadla a tak jsou stále šance vyrovnané.

Další třetina nám začne v 16:28.
20:00'
19:49'
Chaborovu střelu zblokoval jeden z domácích hráčů těsně před brankou.
19:24'
Novosibirsk byl v postavení mimo hru. Hra se zastavuje a následuje buly.
18:52'
Puk se přemístil do rohu kluziště, kde ho už hosté vybojovali. Převezli ho k brance Biljalova, ale tam ho upustili.
18:30'
Domácí kombinují na modré čáře. Zatím ale nestřílí.
17:59'
Krasikov zastavil další střelu a na poslední chvíli i dorážku Kazaně.
17:48'
Statistika střel na branku: AK BARS – 12, HC Sibir – 7.
17:12'
Za brankou byl tvrdě hitován jeden z hráčů hostů. Hra ale pokračuje, přestože poškozený stále leží na zemi.
16:50'
Novosibirsku se ale nakonec podařilo vyhodit. Hokejisté konečně vystřídali.
16:34'
Už přes minutu jsou hosté zadrženi ve vlastním obranném pásmu. Jejich pohyb je hodně pomalý.
15:40'
Kazaň se stále drží v pásmu a kombinuje. Hosté nestíhají.
15:17'
Galimov si udělal prostor mezi kruhy. Jeho střela z otočky ale branku asi o metr minula.
15:01'
14:50'
Další vyhození hostujícího týmu. Přesilovka se ubírá ke svému konci.
13:30'
Novosibirsk se uvolnil, skvěle ale hráči Kazaně přebrali puk ve středním pásmu a okamžitě najeli zpět.
13:09'
Jarulinova tvrdá pozemní bomba od modré byla zastavena lapačkou skvěle chytajícího Krasikova.
13:01'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Jefremov – 2 min., hrubost).
12:47'
Hosté ale vyhráli buly a třetinu udrželi, nyní v ní kombinují.
12:30'
Jakovlevův puk zastavil Biljalov hrudí, následně si puk pustil do rukavice.
Hru nám nyní přeruší reklamní pauza.
11:48'
Kazaň udržela pásmo, když soupeř už mířil na střídačku. Hráči se tak museli obrátit a bránit dále.
10:39'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, oba týmy se dostávají do pásma, ale moc nestřílí.
09:57'
Sibir získává nahození domácích za branku a okamžitě jde do protiútoku.
09:52'
Ofsajd zastavuje šanci Ak Bars Kazaň. Hráči vypadali, že se pustí do další šarvátky. Nakonec se situace uklidnila.
09:00'
První a zároveň poslední střela přišla, když se hráč zrovna vracel z trestné lavice.
08:33'
Přesilovka Novosibirsku zatím není vůbec účinná, hosté snad ani jednou nevystřelili.
06:59'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Alexandr Šarov – 2 min., bitka).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min. napadení + 5 min., bitka).
Šarov i Azevedo opustili hřiště a nyní už se nachází někde v útrobách stadionu. Zatím ještě není jasné, jaké tresty dostali.
Šarov a Azevedo se z ničeho nic do sebe pustili při probíhající hře. Byla to opravdu úporná bitka. Rozhodčí ji nechali plynule probíhat.
06:49'
Krasikov zastavil další ránu perfektně útočící Kazaně.
06:20'
Pervušin potáhl puk do pásma, ale tam se už v tu dobu nacházel jeho spoluhráč, takže se píská ofsajd.
06:06'
Novosibirk je na puku, ale hraje jen ve svém pásmu.
05:14'
Další buly před hostujícím gólmanem vyhrála opět Kazaň, jenže se hloupou chybou z pásma vyprovodila sama.
04:58'
Cornier zkoušel vypálit po vyhraném buly, ale nevyšlo mu to, následně se puku zmocnil spoluhráč, ale tomu byl vypíchnut.
04:48'
Velmi dobrý zákrok Krasikova, který zatím drží svůj tým nad vodou.
03:58'
Hosté se opět dostali do pásma, ale opět byli vyhnáni bez střeleckého pokusu.
03:41'
Novosibirsk byl chvíli v pásmu, ale tam nedokázal najít ani jednu pozici na střelu.
02:52'
Po zákroku gólmana se u branky strhla potyčka, tu řeší sudí roztrhnutím dvojiček.
02:52'
Krasikov si musel po Galijevově střele puk podržet, k doráže bylo připraveno několik hráčů.
01:43'
Chenkel vybojoval kotouč u své branky, ale dovezl ho jen do středního pásma, poté ho předal soupeři.
00:01'
HC SIBIR NOVOSIBIRSK

Sibirsk se naopak drží na chvostu postupových pozic. Je totiž na předposlední postupové příčce, tedy sedmé. Zároveň má ale i stejně bodů, jako osmý Magnitogorsk. Na vedoucí Kazaň ztrácí 15 bodů, skóre má přesně nulové – 83:83.

Forma: P – V – V – P – V

Poslední zápasy:
Omsk – Novosibirsk 3:1
Ufa – Novosibirsk 2:3
Traktor Čeljabinsk – Novosibirsk 1:2
AK BARS KAZAŇ

Kazani se zatím tento rok daří, východní konferenci jasně vede a soupeř nejbližší (Omsk) za ní zaostává o šest bodů. Bezkonkurenčně největší počet vstřelených branek a na druhou stranu i nejmenší počet inkasovaných staví tento tým jasně na pomyslný trůn. Zatím.

Forma: V – P – V – P – V

Kazaň – Ufa 2:1
Omsk – Kazaň 3:0
Nižnij Novgorod – Kazaň 3:4
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.