KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Jaroslavl - 3. října 2019   16:00

Magnitogorsk
07:25' Rasmussen (N. Kuljomin, Kozun) • 33:05' Rasmussen (Dronov, Rožkov) • 47:32' Vereščagin (Rasmussen) • 51:06' Paršin (Galuzin, Mozjakin) • 59:56' N. Kuljomin (Kozun, J. Jakovlev)
5:3
(1:0, 1:1, 3:2)
Jaroslavl
Jaroslavl
31:07' Lander  (Kronwall, S. Da Costa) • 41:43' N. Averin  (M. Osipov, Iljenko) • 58:36' Lander

3. Nikolaj Kuljomin (MMG) 1+1
Statistiky: Střely: 44-70; Střely na bránu: 23-35; Góly: 5-3; Vhazování: 24-38; Zablokované střely: 24-10; Přesilové hry: 2/2-1/2; Trestné minuty: 4-4.
Magnitogorsk dokázal ukončit sérii čtyř porážek, když na domácím ledě v Areně Metallurg porazil Jaroslavl. Hosté sice dokázali v souboji dvou týmů, které se nachází ve velmi špatné formě, dvakrát odpovědět na vedení Magnitky, že ve třetí části utkání inkasovali po vyrovnávacím gólu na 2:2 dva góly a bylo prakticky rozhodnuto. Skvělý zápas odehrál v domácím dresu útočník Dennis Rasmussen, který vstřelil dva góly a vítězného asistoval. Konečný výsledek krásného duelu zní. Metallurg Magnitogorsk 5 Lokomotiv Jaroslavl 3.
59:56'
Metallurg právě vstřelil branku!
Brandon Kozun mezi trestnými lavicemi krásně protečoval puk po vyhození Jegora Jakovleva za sebe a NIKOLAJ KULJOMIN na levém křídle zamířil od modré čáry do prázdné brány! Je hotovo! Asistence: Brandon Kozun a Jegor Jakovlev.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:50'
Ilja Konovalov opět opustil bránu Jaroslavle a hosté zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!
58:36'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Jaroslavl se dostala u pravé tyče k několika střelám a Vasilij Košečkin úspěšně odolával, poté ho ale střelou z ostrého úhlu prostřelil ANTON LANDER! Rázem je tu drama! Bez asistence.
58:05'
Před bránou Metallurgu došlo ke dvěma nepříjemným tečím, Vasilij Košečkin ale dokázal puk najít a zmrazit ho pod svou lapačkou!
57:55'
Arťom Iljenko zavezl puk za bránu soupeře a Bogdan Potěchin ho fauloval. Menší trest. Dvě minuty za podrážení. Hosté si vzali timeout a odvolali brankáře!
56:52'
Pavel Kudrjavcev na pravém křídle vypálil od modré čáry a Vasilij Košečkin jeho pokus ukryl v náručí.
56:30'
Do konce zápasu už příliš mnoho času nezbývá a Jaroslavl nemá síly na to, aby ho nějak zdramatizovala.
54:55'
Pavel Kudrjavcev se ocitl u pravé tyče brány v obrovské šanci, jenže domácího brankáře nepropálil a nahození z levého kruhu pro vhazování poté Vasilij Košečkin snadno zastavil!
53:56'
Ilja Konovalov se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození domácího týmu a poté snadno rozehrál.
52:30'
Nahození Jaroslavle skončilo v ochranné síti a po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
51:06'
Vladimir Galuzin si najel na vrcholu pravého kruhu na parádní zpětnou přihrávku z levého křídla od Sergeje Mozjakina a jeho rána bez přípravy s přispěním teče DENISE PARŠINA zamířila mezi betony Ilji Konovalova! Je to 4:2! Asistence: Vladimir Galuzin a Sergej Mozjakin.
50:48'
Jaroslavl prožila dobré střídání a Metallurg byl pod tlakem, v pravém kruhu se ale ke střele nedostala.
49:56'
Nikita Rožkov měl obrovskou šanci, když si sjel z levého křídla před bránu, ani nadvakrát se ale bekhendem neprosadil! Skóre zůstává 2:2.
49:13'
Jevgenij Birjukov tvrdě vypálil na vrcholu levého kruhu, jeho rána s příklepem ale byla hosty zablokována.
47:32'
IVAN VEREŠČAGIN si vyměnil puk s Dennisem Rasmussenem a po jeho nádherné zadovce napřáhl ke tvrdé ráně s příklepem, která od modré čáry zamířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Domácí opět vedou! Tentokrát 3:2. Asistence: Dennis Rasmussen.
47:02'
Arťom Iljenko fauloval v obranném pásmu Sergeje Mozjakina a dostal menší trest za držení. Přesilovka.
46:37'
Nahození Metallurgu z levého křídla nic kloudného nepřineslo a prostor dostává komerční přestávka.
46:11'
Jaroslavli se nepodařilo přesně rozehrát a kotouč zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena. Stav: 2-2.
45:21'
Magnitogorsk na levém křídle vypálil od modré čáry a rána s příklepem minula vzdálenější pravou tyč brány.
44:47'
Metallurg má na začátku třetí třetiny velké problémy a jen zřídka se dostává do obranné třetiny soupeře.
43:11'
Jaroslavl dostala domácí hráče pod obrovský tlak, závar před bránou ale nic nepřinesl, stejně jako následná rána od modré čáry, která minula pravý horní roh.
41:43'
NIKOLAJ AVERIN napřáhl před vrcholem levého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem a puk na přední tyči prošel mezi vyrážečkou a pravým betonem Vasilije Košečkina do sítě! Je to 2:2! Asistence: Maxim Osipov a Arťom Iljenko.
41:23'
Střely na bránu vyznívají mírně pro Lokomotiv, jenže Jaroslavli je to zatím málo platné, těsně totiž prohrává.
40:56'
Dennis Rasmussen vyrážel podél střídaček směrem kupředu, jenže kotouč opustil ledovou plochu.
40:01'
Daniil Apalkov vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny, do které Jaroslavl vstupuje s jednobrankovou ztrátou.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely: 31-45; Střely na bránu: 16-18; Vhazování: 15-25; Zablokované střely: 19-9; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné min.: 2-2.
Třetí třetina začne přibližně v 17:45.
Anton Lander našel v polovině utkání odpověď na úvodní branku Dennise Rasmussena, jenže druhý jmenovaný muž krátce na to skóroval podruhé a bleskově vrátil Metallurgu ztracené vedení. Po druhé části. Metallurg Magnitogorsk 2 Lokomotiv Jaroslavl 1.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:07'
Vyloučený Viktor Antipin je zpět na ledové ploše a hokejisté domácího Metallurgu hrají v plném počtu.
36:07'
Viktor Antipin ve středním pásmu sestřelil Artura Kajumova a poté dostal dvě minuty za podrážení.
35:39'
Magnitogorsk se dostal v levém kruhu pro vhazování k nahození, které skončilo v lapačce Ilji Konovalova.
34:40'
Maxim Osipov vystřelil na levém křídle a jeho střela od hrazení minula vzdálenější pravou tyč domácí brány.
33:53'
Roman Ljubimov předvedl velice dobrý forčeking, puk ovšem nezískal a hosté rozehrávali zpoza brány.
33:11'
Metallurg si vzal ztracené vedení bleskově zpět a za vedení domácích 2:1 následuje komerční přestávka.
33:05'
DENNIS RASMUSSEN napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k nádherné střele zápěstím, kterou vymetl přesně vzdálenější levý horní roh brány! Jeho druhý gól v utkání! Domácí vedou 2:1. Asistence: Grigorij Dronov a Nikita Rožkov.
32:31'
Metallurg na ose útočného pásma vypálil ostře od modré čáry a jeho rána byla hosty zablokována.
31:38'
Jaroslavli během posledních minut narostla křídla a usiluje o otočení skóre. Metallurg je ovšem zatím proti.
31:07'
ANTON LANDER využil zpětné přihrávky a od modré čáry poté napřáhl k fantastické střele s příklepem, kterou vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Jaroslavl po přestávce výrazně přidala a podařilo se jí vyrovnat skóre na 1:1. Asistence: Staffan Kronwall a Stéphane Da Costa.
31:01'
Anton Lander odvedl dobrou práci v obranném pásmu Jaroslavle, poté ovšem nedokázal přesně rozehrát.
30:10'
Roman Ljubimov dnes nastoupil v domácím dresu ke svému jubilejnímu 300. utkání v KHL!
29:26'
Nahození Jaroslavle skončilo v ochranné síti a poté se vhazovalo v blízkosti domácí obranné modré čáry.
29:18'
Daniil Apalkov vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a Vasilij Košečkin bez problému puk zastavil.
28:56'
Za bránou domácího týmu došlo po tuhém souboji dvou hráčů ke krosčeku, rozhodčí ovšem nevylučovali.
28:10'
Hostům se po rychlém objetí brány nepodařilo kotouč zasunout do sítě a táhlá rána Romana Savčenka z pravého křídla poté skončila v ochranné síti. Přerušení.
27:35'
Jaroslavl dostala domácí hráče pod tlak a v mezikruží se dostala ke střele, která minula levou tyč brány.
26:47'
Roman Ljubimov se už chystal vystřelit na bodu pravého kruhu, skvěle ho ale rozhodil Maxim Osipov.
26:10'
Ilja Konovalov si snadno poradil s nahozením domácího týmu a prostor nyní dostává komerční přestávka.
25:52'
Stéphane Da Costa vystřelil na levém křídle z ostrého úhlu a jeho pokus zápěstím zamířil nad domácí bránu.
25:45'
Roman Savčenko vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a kotouč skončil v lapačce Vasilije Košečkina.
25:05'
Hra je po změně stran hodně kouskována a ze druhé třetiny uběhlo pouhých pět minut. Domácí vedou 1:0.
24:13'
Viktor Antipin si dobře pokryl puk bekhendem, po objetí brány se ovšem v levém kruhu ke střele nedostal. Ilja Konovalov tedy mohl zůstat klidný.
23:24'
Metallurg na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a kotouč zamířil nad bránu brankáře Ilji Konovalova.
22:55'
Daniil Misjul vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus minul přední tyč domácí brány.
22:37'
Hokejisté Metallurgu nyní pouze protečovali puk do útočného pásma a Jaroslavl se poté ujala rozehrávky.
21:44'
Jaroslavl vypálila ihned po vhazování od modré čáry, táhlý pokus hostí byl ale mezi kruhy zablokován.
21:39'
Jaroslavl vytvořila před bránou Vasilije Košečkina obrovský závar, puk ale nepřekročil brankovou čáru! Domácí hokejisté obětavě kotouč zalehli.
21:24'
Nikita Rožkov si najel na pravém křídle na přihrávku od hrazení a na bodu kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, která zamířila do ochranné sítě.
21:05'
Staffan Kronwall si sjel z levého křídla před bránu, Vasilij Košečkin ale jeho úmysl přečetl a kotouč mu ukradl.
20:44'
Anton Lander bleskově objel bránu a u levé tyče se ocitl v šanci, jeho střela ale minula přední tyč brány.
20:31'
Denis Paršin vystřelil na pravém křídle od modré čáry a Ilja Konovalov ukryl puk bezpečně ve své lapačce.
20:01'
V Areně Metallurg právě začala prostřední část utkání, do které domácí vstupují s jednobrankovým vedením.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely: 21-13; Střely na bránu: 10-7; Góly: 1-0; Vhazování: 5-12; Zablokované střely: 4-6; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné min.: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 16:49.
Hokejisté Metallurgu byli během úvodní části zápasu výrazně lepším týmem a převahu se jim také podařilo gólově vyjádřit, když se během přesilové hry prosadil Dennis Rasmussen. Skóre po první třetině střetnutí zní. Metallurg Magnitogorsk 1 Lokomotiv Jaroslavl 0.
20:00'
19:47'
Metallurg nepřesně rozehrál podél střídaček a dlouhá kolmá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:43'
Magnitogorsk bojoval o puk v levém rohu útočného pásma, hokejisté Jaroslavle ovšem byli úspěšnější.
16:05'
Metallurg na pravém křídle vystřelil od hrazení a Ilja Konovalov na přední tyči lapil puk snadno do náruče.
15:46'
Sergej Mozjakin mohl u levé tyče střílet, ještě ale vymyslel přihrávku přes osu útočného pásma a Denis Paršin mohl skórovat, jenže puk netrefil vůbec dobře a minul vzdálenější levou tyč brány!
14:48'
Brandon Kozun zavážel puk do útočného pásma Metallurgu, na ose útočného pásma byl ale odzbrojen.
13:54'
Grigorij Dronov podržel puk za vlastní bránou a Sergej Mozjakin odjel mezitím střídat. Tempo trochu opadlo.
13:20'
Hra byla přerušena a v Areně Metallurg probíhá druhá komerční přestávka. Domácí Magnitogorsk vede 1:0.
12:52'
Jevgenij Timkin byl zřejmě hráčem, který si sjel z pravého křídla před bránu, na přední tyči ale Ilju Knovalova mezi betony překonat nedokázal. Šance.
12:05'
Jaroslavl vyrazila do ojedinělého protiútoku, který zastavila nepřesná přihrávka a zakázané uvolnění.
10:52'
Grigorij Dronov vystřelil ihned po vhazování na vrcholu mezikruží, brankář Ilja Konovalov šel ale rychle do kolen, aby kotouč bezpečně ukryl ve své lapačce.
10:49'
Roman Ljubimov vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Ilja Konovalov lapil puk snadno do lapačky.
09:47'
Sergej Mozjakin se dostal na pravém křídle k nahození, které skončilo v náručí brankáře Ilji Konovalova.
08:51'
Maxim Afanasjev spěchal za nahozeným kotoučem, chytře ho ale posunul podél hrazení mimo jeho dosah domácí brankář Vasilij Košečkin a domácí rozehrávali.
07:25'
Ilja Konovalov nedokázal udržet střelu z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a po bekhendové přihrávce Nikolaje Kuljomina napříč brankovištěm se prosadil u levé tyče střelou z nulového úhlu DENNIS RASMUSSEN, který dostal puk do sítě o záda ležícího brankáře Jaroslavle! Domácí vedou! Asistence: Nikolaj Kuljomin a Brandon Kozun.
06:25'
Nakonec se přerušovalo kvůli faulu. Grigorij Denisenko byl vyloučen na dvě minuty za hákování a hokejisté Metallurgu si zahrají po reklamní přestávce přesilovku.
06:25'
Hokejisté Metallurgu nepřesně rozehráli podél trestných lavic a pískalo se zakázané uvolnění.
05:39'
Roman Ljubimov operoval s pukem v levém rohu útočného pásma a poté se snažil drze natlačit před bránu Jaroslavli, do zakončení se ovšem nedostal.
04:52'
Maxim Matuškin se dostal na levém křídle k nahození od modré čáry, které skončilo v Konovalově lapačce.
04:24'
V sestavě domácího Magnitogorsku dnes chybí Eric O'Dell, který je se třemi góly nejlepším střelcem týmu.
03:19'
Vhazovalo se v blízkosti obranné modré čáry Jaroslavli a puk byl sražen na střídačku domácího týmu. Další buly.
03:09'
Jaroslavli se nyní nepodařilo přesně rozehrát a kolmá přihrávka zamířila na zakázané uvolnění. Hra přerušena.
02:02'
Nikolaj Kuljomin se řítil na levém křídle sám na bránu, jeho střela zápěstím ale skončila mimo!
01:26'
Metallurg se dostal v pravém kruhu pro vhazování ke střele zápěstím, která minula hostující bránu.
00:50'
Artur Kajumov míchal s pukem na pravém křídle, jenže útočné pásmo Jaroslavli nedokázal udržet.
00:01'
Alexandr Svitov vyhrál úvodní vhazování zápasu, na které se postavil proti Archipovi Několenkovi.
00:01'
Hokejisté obou týmů stojí seřazeni na modrých čarách a halou zní národní hymna ruské federace. Začínáme!

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (S. Galimov) – Antipin, J. Birjukov (A), J. Jakovlev, Vereščagin, Dronov, Matuškin, Postma – Několenko, Ljubimov, Timkin – Mozjakin (C), Galuzin, Paršin – Dorofejev, Rasmussen, Potěchin – Rožkov, N. Kuljomin (A), Kozun – Loktionov.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Lazušin) – Nakládal, Savčenko, Kronwall (C), Afanasjev, M. Osipov, N. Averin, Misjul – Rattie, S. Da Costa, Kudrjavcev – J. Averin, Lander, Sannikov (A) – Kajumov, Ivanov, Kovalenko – Denisenko, Svitov (A), Iljenko – Apalkov.

Rozhodčí: Anton Lavrentjev, Konstantin Olenin. Čároví: Maxim Bitjukov, Roman Maximovsky.

Jakub Nakládal (LOK) 11 zápasů, 1+2, +/- -2
Vzájemné zápasy

Magnitogorsk se potkal s Jaroslavlí v loňské sezóně KHL dvakrát a oba dva vzájemné zápasy skončily výsledkem 3:2. Metallurg vyhrál na konci loňského září, o necelý měsíc později ovšem byla doma úspěšnější Jaroslavl.
Lokomotiv Jaroslavl

Lokomotiv získal během letošní sezóny KHL pouze osm bodů, tedy o dva více než jeho nadcházející soupeř, přitom odehrál již jedenáct zápasů. Jaroslavl pokračuje ve svém venkovním tripu, během kterého prohrála obě dvě úvodní utkání. Hosté naposledy nestačili na Jekatěrinburg. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Stéphane Da Costa, který zaznamenal tři kanadské body za gól a dvě asistence. Rozšíří dnes svou sbírku?
Metallurg Magnitogorsk

Magnitogorsk prohrál čtyři zápasy za sebou a po dvou venkovních utkáních se vrací zpět domů, kde naposled nestačil na Barys Nul-Sultan. Metallurg naposledy vyhrál 19. září 2019, když na domácím ledě porazil těsně 4:3 Spartak Moskva. Domácí hokejisté budou spoléhat na kanadského útočníka Erica O'Della, který je se třemi góly nejlepším střelcem svého týmu. Není to ideální.
Lokomotiv Jaroslavl zavítá ve čtvrtek odpoledne do Magnitogorsku, kde naposledy vyhrál 22. října 2013. Metallurg se ovšem potýká s velmi špatnou formou, když z úvodních dvanácti zápasů vyhrál pouze dvakrát a proti Lokomotivu se bude snažit ukončit sérii čtyř porážek. Jaroslavl je na tom mnohem lépe, také její hokejisté ale budou vstupovat do zápasu s negativní bilancí, když prohráli dvakrát v řadě. Kdo dnes vyhraje?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.