KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Soči - 15. listopadu 2019   15:00

Soči

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (Magnitogorsk) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:21
Střely na branku: 14 – 33
Je dobojováno. Domácí nakonec udrželi své těsné vedení a po výhře 1:0 tak zapisují dva body do tabulky. Hosté sice do konce bojovali co jim síly stačily, avšak srovnat se jim nepovedlo. Z ledu Magnitogorsku tak neodvezou žádné body.
59:59'
Obrovský závar před Košečkinem, hosté pálili snad z každé pozice, ale nakonec zakročil domácí brankář a notně svůj tým podržel! Vteřinu před koncem třetí třetiny se ještě bude vhazovat před Košečkinem.
59:40'
Hosté se už uhnízdili v pásmu domácích a snaží se ze všech sil o vyrovnání. Domácí nemohou dostat puk z obranného pásma.
59:18'
Hostující lavička si vybírá oddechový čas.
59:18'
Nalimov je na střídačce a hosté to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.
58:46'
Birjukov poslal puk na branku soupeře, ale Nalimov nemusel zasahovat. Pomohla mu obrana. Hned na to jdou dopředu zase hráči Soči.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:00'
Vhazuje se ve středním pásmu, blíže brance Magnitogorsku.
55:39'
V rohu útočného pásma vybojovali puk hosté, ale poté o něj záhy přišli a do akce na druhé straně už míří zase Metallurg.
55:04'
Hosté nemají co ztratit a vrhají své poslední síly do útoku. Zatím však obrana Magnitogorsku znovu udržela nejtěsnější možný náskok.
54:46'
Následuje další komerční přestávka.
54:27'
Kaletnik vyslal proti svému bývalému klubu další střelu, ale Košečkin ji zastavil. Poté přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
53:24'
Rosén zakončoval po přečíslení hostů, ovšem Košečkin byl mezi třemi tyčemi znovu připraven a udržel nulu na svém kontě i těsný náskok Magnitogorsku.
52:27'
Timkin zkrotil skákavý kotouč, ale domácí útočné pásmo neudrželi a velmi rychle se vracejí zpět do obrany.
50:48'
Od vlastní branky zakládá další akci domácích Maxim Matuškin. Z levého kruhu pak střílel Andrej Loktionov, ovšem jeho přízemní střela končí jen na betonu Nalimova.
50:14'
Domácí celek je už v plném počtu.
49:28'
Rosén se dostal před branku domácích, poslal puk Collinsovi, ale druhý jmenovaný kotouč ideálně netrefil.
48:14'
Ljubimov podrazil soupeře a nabídl tak hostům přesilovou hru, ve které budou mít šanci srovnat. Nyní ještě následuje další komerční přestávka.
48:14'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Roman Ljubimov – 2 min., podrážení).
47:40'
Nikita Točickij další střelou potvrzuje aktivitu hostů, kteří prahnou po vyrovnání. Zatím se jim to ale nedaří.
45:36'
Klimontov z levé strany švihl do kotouče a jeho další pokus byl zastaven Košečkinem. Ten poté nechal kotouč svým spoluhráčům, kteří směřují na opačnou stranu.
44:22'
Hosté se znovu natlačili před branku soupeře, kde si dobře opět počínali obránci Magnitogorsku a dostali opět puk do bezpečí.
42:52'
Nahození kotouče hosty do útočného pásma sebrala obrana Magnitogorsku a poté vytáhla puk do střední třetiny.
41:57'
Kaletnik napřáhl ke střele v prostoru mezi kruhy, ale nedokázal se proti Košečkinovi prosadit.
41:01'
Domácí se hned dostali do další akce, ale tu zastavila obrana hostů. Ti se pak vydali před Košečkina a i on nemusel zasahovat.
40:01'
Střely na branku: 21 – 37
Je za námi i druhá třetina a vypadalo to, že se nedočkáme branky ani v této části hry. Opak však byl pravdou. V devětatřicáté minutě prostřelil Nalimova Eric O'Dell, jenž tak poslal Magnitogorsk do vedení. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina, která začne přibližně v 16:35.
40:00'
39:50'
Hosté se ještě dostali do útočného pásma, ale nedokázali ohrozit branku domácích. I druhá třetina je pomalu, ale jistě minulostí.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:33'
Metallurg právě vstřelil branku!
Tak jsem to přivolala a už jsme se dočkali úvodní branky. ERIC O'DELL na levém kruhu vystřelil z bekhendu a puk poté otřel o ruku hostujícího brankáře a nakonec skončil za jeho zády – 1:0. Asistence: Dennis Rasmussen.
38:04'
Blíží se závěr druhé třetiny a na obou stranách na ukazateli svítí nula. Stále se nikdo nedokázal prosadit před brankou soupeře a bezbrankový zápas tak zatím pokračuje dále.
36:57'
Altybarmakjan si nabruslil na levý kruh, ke vystřelil, jenže jeho střela končí znovu mimo tři tyče.
35:50'
Mela před Košečkinem, nakonec se ve skrumáži před ním nejlépe zorientoval on sám a dostal puk pod kontrolu. A hned na to pak hru zastavuje.
35:14'
Collins z rohu kluziště poslal puk pro Roséna, ten se dostal před jeho branku, ale po jeho pokusu pak vytasil další přesný zákrok Vasilij Košečkin.
34:12'
Loktionov s Antipinem si vyměnili puk a šli do další útočné akce domácích, ale opět v tom byla spousta nepřesností. Stále jsme se nedočkali úvodní branky.
33:58'
Další komerční pauza.
33:43'
Potěchin už odjel za spolupráce lékaře na střídačku, zatím to vypadá, že by měl být v pořádku a pokračovat ve hře.
33:43'
Potěchin byl naražen na mantinel a nyní je na ledové ploše hodně otřesen. Doufejme, že bude domácí hráč v pořádku.
33:19'
Zakázané uvolnění Magnitogorsku a hra se přenáší před branku Vasilije Košečkina. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
32:58'
Zakázané uvolnění Magnitogorsku a hra se stěhuje zpět do středního pásma, kde se bude vhazovat. Následuje ale ještě další komerční přestávka.
31:51'
Točickij našel Šmeljova, který tvrdě vystřelil, jeho prudkou střelu ale holí vyrazil do bezpečí Vasilij Košečkin. Ten následně pak zlikvidoval další těžkou střelu tohoto hráče.
30:26'
Loktionov posílal puk na O'Della, ale jeho přihrávka nebyla přesná. Rázem tak skončila další akce domácího celku, který je v posledních chvílích aktivní.
29:28'
Český útočník je dnes hodně vidět, znovu se natlačil před hostující brankoviště, ale jeho další střela končí mimo branku hostů.
29:05'
Nestrašil už mohl tečovat pokus spoluhráče, ale Nalimov se roztáhl na brankovišti a špičkou betonu pak puk vykopl mimo ohrožení své branky.
28:22'
Sean Collins spěchal za kotoučem do rohu útočného pásma, nakonec tam byl dříve jeden z beků Magnitky a nedovolil, aby hosté jakkoli ohrozili branku Košečkina.
27:14'
Další nepřesnosti na hostující straně. Magnitogorsk toho však nevyužil, před Nalimovem nikdo z hráčů Metallurgu nevyslal žádný střelecký pokus.
26:19'
Nyní sebral Jakovlev nahozený puk hosty a je tak u zrodu další akce Magnitogorsku.
25:15'
Mozjakin ze středního pásma nahodil puk před branku Soči, ale nikdo ze spoluhráčů mu tam nenajel. Hosté tak velmi rychle otáčejí hru na opačnou stranu.
24:40'
Před Klimontovem se otevřel prostor, ale hostující hráč se nedokázal dostat do přesnějšího zakončení.
23:45'
Hosté jsou už v plném počtu.
23:41'
Kuljomin mohl v dobré pozici střílet, místo toho ale zvolil přihrávku, která adresáta nenašla. Možná ho tato situace mrzí, protože měl před sebou dost prostoru.
23:02'
Andrej Nestrašil dostal nabito od Mozjakina na pravou stranu a pořádně v pokleku švihl do kotouče. Proti němu pak Nalimov zakročil efektním semaforem.
22:36'
Domácí mají k dispozici svou první přesilovou hru, z levého kruhu střílel Sergej Mozjakin, ale jeho pokus obrana hostů srazila do bezpečí a poté i puk vyhodila daleko od Nalimova.
21:45'
Vyloučení v týmu HK Soči (Oleg Pogorišnyj – 2 min., podrážení).
20:45'
Robert Rosén hned v úvodu druhé části hry měl velkou šanci na otevření skóre. Domácí propadli v obraně a Rosén se poté zjevil těsně před Košečkinem, který si proti jeho pokusu zapsal důležitý zákrok!
20:01'
Střely na branku: 5 – 11
První třetina je za námi a nedočkali jsme se ani jedné branky. Nějaké šance oba týmy měly, ale z kategorie těch tutových to nebylo. Zatím tak nesledujeme hokej, který by příliš oku lahodil. Uvidíme, jak tomu bude v dalším průběhu hry. Druhá třetina začne přibližně v 15:45.
20:00'
19:49'
Od vlastního brankáře jdou do další akce ještě domácí hokejisté, ale už to spíše vypadá, že se nic nestane.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:44'
Bertilsson sebral puk domácím a hosté se jali do další útočné akce, ale i oni si počínali hodně nepřesně.
17:34'
Sean Collins dostal nabito do prostoru mezi kruhy a jeho dělovka pak končí opět na Košečkinovi, který měl znovu plné ruce práce ve svém brankovišti.
16:45'
Denis Mosaljov se dostal na pravé straně k odraženému kotouči a bez čekání vystřelil. Proti však byl zákrok Vasilije Košečkina. Poté domácí zakládají další akci.
15:47'
Pavel Dorofejev zblízka sklepl puk před Nalimovem, ale brankář hostů si poradil a dostal kotouč do bezpečí.
15:17'
Maxim Matuškin napřáhl na modré čáře a jeho následná střela byla zablokována obranou Soči a sražena do ochranné sítě.
13:54'
Z pravého kruhu nyní vyslal nebezpečný pokus Andrej Nestrašil, ale ani jeho střela nekončí v hostující síti. Nicméně Magnitogorsk stále operuje před Nalimovem.
13:21'
Dronov s Matuškinem zvládli akci hostů, kteří šli do rychlého protiútoku, ale stále nedostali puk z pásma. Navíc Košečkin přikryl puk a znovu je hra přerušena.
12:09'
Eric O'Dell se opět dostal do šance, ale proti bývalému chlebodárci se znovu neprosadil. Poté se zase do akce derou hosté.
11:27'
Alexej Běreglazov spíše nahazoval puk před branku hostů, nakonec musel Nalimov zakročit. Vhazuje se po jeho levé ruce.
09:59'
Eric O'Dell napřáhl ke střele, ale mezi tři tyče kotouč neposlal. Hned na to pak Soči otáčí hru před branku Vasilije Košečkina.
09:02'
Ivan Nalimov vykopl bruslí puk do bezpečí a jeho spoluhráči už se snaží dostat puk z obranného pásma.
08:23'
Od vlastní branky zakládají další útok hosté a směřují opět před branku Vasilije Košečkina. Ten tak společně se svými spoluhráči musí být v pozoru.
07:32'
Sean Collins dostal přihrávku od Roséna na pravou stranu, ale prvně jmenovaný pak zblízka nedokázal překonat Košečkina.
07:28'
Nyní následuje první komerční přestávka tohoto duelu.
06:33'
Andrej Nestrašil se pokusil projít do útočného pásma, ale nepovedlo se mu to. Hosté pak opět po zisku puku míří okamžitě na opačnou stranu.
06:05'
Domácí hráči nyní neměli šanci ohrozit Nalimovu branku, protože obrana Soči je ke kotouči v útočném pásmu nepustila.
04:43'
Bertilsson nahodil puk do středního pásma a hosté šli do postupného útoku. Ale obrana Magnitogorsku je o kotouč obrala.
03:58'
Sergej Mozjakin nabízel kotouč do prostoru mezi kruhy, ale nikdo z domácích hráčů svého kapitána nevyslyšel. Domácí tak ztrácejí puk a do akce jdou hosté ze Soči.
03:23'
02:35'
Šmeljov střílel z levého kruhu, jeho pokus byl tečován a k dorážce se nikdo z hostů nedostal. Přichází tak další osvobození Magnitogorsku, jenž šetří cenné vteřiny.
01:40'
Hráči Soči jako první hrají přesilovou hru, ale zatím se nedostali do ohrožení branky soupeře. Poté se domácí celek dostal na kotouč a vyhodil ho až před branku Soči.
01:23'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., vysoká hůl).
00:50'
Po nepřesné střele hostů pak Magnitogorsk znovu zaútočil, avšak Nalimov byl zase bez práce.
00:20'
Domácí se hned po úvodním vhazování dostala do útočného pásma, kde chvíli kombinovali, ale nakonec na branku Nalimova nevyslali žádnou střelu.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (S. Galimov) – Antipin (A), Běreglazov, J. Jakovlev (A), J. Birjukov, Dronov, Matuškin, Minulin – Paršin, Mozjakin (C), A. Nestrašil – Potěchin, O'Dell, Rasmussen – Bujnickij, N. Kuljomin, Loktionov – Timkin, Ljubimov, Spiridonov – Dorofejev.

HK Soči: Nalimov (Proskurjakov) – Bertilsson, Ellis, A. Petrov (C), Pogorišnyj, J. Alexandrov, K. Vorobjov, Klimontov – Collins (A), R. Rosén, Strömwall – Lugin (A), Točickij, Šmeljov – Altybarmakjan, Kaletnik, Makarenko – Archipov, Tomilin, Mosaljov – Starkov.

Rozhodčí: Gamalej, Ovčinnikov – Gorděnko, Sysujev.

Andrej Nestrašil (Magnitogorsk)
Vzájemná utkání

Oba celky se v letošní sezóně už utkaly. V polovině října Magnitogorsk zvítězil na ledě Soči 4:3 po prodloužení a na tuto výhru se bude snažit navázat i dnes. Naproti tomu hosté prahnou po odvetě.
HK Soči

Hosté z olympijského města Soči se v tabulce Západní konference nachází na devátém místě a po šestadvaceti odehraných duelech mají na svém kontě třiadvacet bodů za devět výher a sedmnáct proher. Hráči Soči měli před reprezentační přestávkou šňůru čtyř výher za sebou a nasbírali tak důležité body. Jenže po krátké přestávce se vrátili do kolotoče KHL neúspěšně, když padli na ledě Jekatěrinburgu, jenž zvítězil 5:1. Tuto prohru by hosté rádi odčinili, ovšem na ledě Magnitogorsku je nečeká nic lehkého. Bude to další zajímavý duel v rámci kontinentální hokejové ligy, tak si ho nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Malte Strömwall – 17 bodů (6+11)
Robert Rosén – 16 bodů (7+9)
Sergej Šmeljov – 11 bodů (7+4)
Metallurg Magnitogorsk

Hráči domácího Magnitogorsku jsou ve Východní konferenci na sedmém místě se ziskem jednatřiceti bodů. Po odehraných sedmadvaceti utkáních mají na svém kontě třináct výher a čtrnáctkrát odešli z ledu jako poražený tým. Domácí mají teď za sebou čtyři výhry v řadě a pomalu tak dohánějí to, co zameškali v úvodu nové sezóny, kdy se jim vůbec nedařilo. Tuto šňůru hráči Metallurgu načali v Nur-Sultanu, kde zvítězili těsně 2:1. Poté přišly tři domácí výhry proti Minsku 3:2 v prodloužení, 4:1 nad Novosibirskem a 5:2 pak Magnitogorští srazili Čeljabinsk. I dnes by rádi doma plně bodovali před svými diváky.

Dennis Rasmussen – 16 bodů (6+10)
Sergej Mozjakin – 16 bodů (5+11)
Brandon Kozun – 15 bodů (6+9)
Hezké páteční odpoledne všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Metallurg Magnitogorsk a HK Soči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.