KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Jekatěrinburg - 21. ledna 2020   17:00

Něftěchim Arena, Nižněkamsk

Je konec. Avtomobilist Jekatěrinburg zvítězil nad Neftěchimikem Nižněkamsk 2:1 po nájezdech. Jediné dva góly v základní hrací době padly ve 22. minutě , když šli domácí do vedení po brance Whitea. Posléze byla hra opět velice vyrovnaná, ale ve 35. minutě využil přesilovou hru Bodrov. V prodloužení i přes přesilovku hostů branka nepadla a v nájezdech rozhodl Dacjuk.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avtomobilist Jekatěrinburg.
64:39'
Domácí se dostali do přečíslení, ale střela Timura Šarifjanova z otočky skončila vedle brány.
64:24'
63:47'
A opět domácí celek vyhodil puk ze své třetiny a Jekatěrinburg si zrovna dvakrát neví rady s přesilovou hrou.
63:07'
Posléze se Neftěchimiku podařilo dostat kotouč do bezpečí a zatím se dobře brání.
62:48'
Hosté mají velkou možnost rozhodnout, ale střela od modré byla ztečována vedle domácí brány.
62:19'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Šaryčenkov – 2 min., podrážení). Trest odpyká Pavel Porjadin.
61:57'
Posléze to byl zase Jekatěrinburg, ale střela z pravého kruhu byla zblokována.
61:24'
Domácí to sehráli skvěle, ale střela z mezikruží minula hostující bránu.
60:43'
Následně se ke střele dostal také Nižněkamsk, ovšem tentokrát bylo zakončení zblokováno.
60:15'
Úvodní buly vyhráli hosté a okamžitě se dostali ke střele, ale Šaryčenkov puk vyrazil betonem.
60:01'
Celkem nezajímavá třetí dvacetiminutovka skončila a branky jsme se tak nedočkali. Jelikož je stav 1:1 tak následuje prodloužení.
60:00'
59:23'
Opět tady máme pouze zakázané uvolnění ze strany Neftěchimiku a vypadá to, že zápas půjde do prodloužení.
58:12'
U kotouče je stále Nižněkamsk, ale útočná akce po pravé straně toho příliš nenabídla.
57:21'
Po hitu ve středním pásmu to vypadalo, že se do sebe pustí dva hráči, ale rozhodčí je nakonec roztrhl.
56:38'
Pavel Dacjuk chtěl rozhodnout střelou z levé strany, ale ani nyní z toho není branka, neboť si Šaryčenkov poradil.
55:12'
Nikita Trjamkin skvěle zasáhl ve svém pásmu, když zamezil soupeři vystřelit, ale následný protiútok Avtomobilistu nic nepřinesl.
54:24'
Leonid Fomin byl připraven na střelu z mezikruží a utkání tak pokračuje stále za stavu 1:1.
52:41'
Arsen Chisamutdinov se parádně procpal dopředu po pravé straně, ale jeho následné zakončení bekhendem skončilo v moci brankáře Fomina.
52:17'
51:54'
Jekatěrinburg je v tlaku, ale vypadá to, že ani tato přesilová hra nezmění skóre.
51:12'
Hosté se v přesilové hře dostali ke střele, ale Šaryčenkov byl připraven a posléze Neftěchimik dostal puk ze své třetiny.
50:17'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Arsen Chisamutdinov – 2 min., sekání).
49:27'
48:17'
Nižněkamsk sice má přesilovou hru, ale hostům se opět podařilo vyhodit puk do bezpečí.
47:27'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Bodrov – 2 min., hrubost).
46:29'
Hra je opět přerušená a následuje tak komerční přestávka. Ve třetí třetině je zatím o něco aktivnější domácí celek, ale vše je otevřené pro oba týmy.
45:25'
Pavel Kulikov se dostal ke střele z mezikruží, ale jeho pokus skončil bezpečně v moci brankáře Fomina.
44:29'
Timur Chafizov se snažil tečovat ránu od modré, což se ale posléze hostujícímu obránci nelíbilo a bylo tak z toho menší žďuchačka.
43:28'
Kotouč už opustil hrací plochu a následuje tak vhazování ve středním pásmu.
42:39'
Domácí mužstvo vyhodilo puk pouze na zakázané uvolnění a následuje tak buly před svatyní Šaryčenkova.
41:39'
Pavel Padakin se sice procpal do útočného pásma po levé straně, ale nedokázal zakončit na bránu.
40:20'
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:38.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Nižněkamsk hraje s Jekatěrinburgem 1:1. Ve 22. minutě šli domácí do vedení, když se prosadil White. Posléze byla hra opět velice vyrovnaná, ale ve 35. minutě využil přesilovou hru Bodrov. Třetí třetina tak bude velice zajímavá a napínavá.
40:00'
39:21'
Matt White chtěl přidat druhou branku, ale Fomin byl připraven a opět zlikvidoval střelu.
38:20'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jefim Gurkin – 2 min., vysoká hůl).
37:02'
Timur Chafizov vypálil z pravého kruhu, ale Leonid Fomin byl opět připraven a chytil kotouč do lapačky.
36:22'
Posléze se ke střele dostal také Nižněkamsk, ale Fomin byl připraven a drží tak nerozhodné skóre.
35:58'
No a málem Jekatěrinburg otočil vývoj tohoto zápasu, ovšem střela hostujícího hráče byla zblokována.
34:05'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovou hru a srovnávají na 1:1! DENIS BODROV se dostal ke kotouči a posléze vypálil od modré čáry skrytou ránu, která prošla kolem Šyračenkova. Asistence: Georgij Bělousov a Arťom Garejev.
33:38'
Posléze ale Neftěchimik vyhodil kotouč ze své třetiny a stále tak pokračuje ve skvělém výkonu.
33:02'
Alexandr Bryncev se snažil zakončit z pravé strany, ale přihrávka na něj nakonec byla zblokována, ale Jekatěrinburg zůstává v útočném pásmu.
32:07'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jevgenij Rjasenskij – 2 min., podrážení).
31:25'
Pavel Padakin se skvěle procpal po levé straně a posléze nadělal Fominovi velké problémy, ale hostující gólman si poradil a nenechal jít Nižněkamsk do dvoubrankového vedení.
30:00'
Polovina základní hrací doby je u svého konce a Nižněkamsk vede nad Jekatěrinburgem 1:0.
29:12'
Andrej Obidin chtěl překvapit brankáře střelou z dálky, ale kotouč byl ztečován vedle domácí svatyně.
28:26'
Nyní přišla střela hostujícího hráče z levého kruhu, ale ta byla zblokována do ochranné sítě.
27:19'
Pavel Dacjuk vyhodil kotouč jen na zakázané uvolnění a Jekatěrinburg se tak bude muset opět bránit.
26:54'
Střela domácího obránce zpoza modré čáry nebyla nijak nebezpečná, protože skončila jen vedle brány.
25:09'
Posléze se do protiútoku dostal Nižněkamsk, ale nakonec z toho nebylo nic velkého.
24:35'
Brooks Macek chtěl najít před bránou svého spoluhráče, ale domácí obránce jeho přihrávku zblokoval.
23:28'
Velké zmatky před brankovištěm Jekatěrinburgu, ale hosté nakonec dostali puk do bezpečí.
22:54'
Neftěchimik vstřelená branka hodně nakopla a opět se snaží něco vymyslet v útočném pásmu.
21:02'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácí mužstvo otevírá brankový účet tohoto zápasu! Velké chyby se dopustil hostující obránce před svou branou, když jej o puk obral MATT WHITE a pohotově zakončil k levé tyči. Bez asistence.
20:25'
Střela domácího hráče z pravého kruhu byla zblokována soupeřem.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:48.
První třetina je u svého konce a v zápase mezi domácím Nižněkamskem a jeho soupeřem Jekatěrinburgem jsme se zatím bohužel branky nedočkali. Nebylo ani pořádně co popisovat, jelikož nějakých šancí bylo rovněž hodně málo a přesilová hra na každé straně gól nepřinesla.
20:00'
19:15'
Vjačeslav Litovčenko bojoval o kotouč v útočném pásmu za bránou, ale nakonec se nedostal do zakončení.
18:24'
Hosté zkoušeli projít po levé straně, ale útok byl brzy u svého konce. Vypadá to tak, že se v první třetině branky pravděpodobně nedočkáme.
17:05'
Posléze se hra přerušila a následuje tak krátká komerční přestávka.
15:12'
Bohužel momentálně ani není co popisovat, jelikož nejsme svědky příliš atraktivního hokeje a obě mužstva se teprve rozehrávají.
14:24'
Až na přesilovou hru na každé straně je zatím utkání velice vyrovnané a ani jedno mužstvo nemá nějaký výraznější tlak.
13:11'
12:28'
Posléze hosté ještě drželi puk v útočném pásmu, ale nakonec se Nižněkamsk vysvobodil a vyhodil jej pryč.
11:54'
Do solidní příležitosti se dostali hosté z levé strany, ale puk nakonec skončil na zákroku Šaryčenkova!
11:11'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., držení).
09:16'
Momentálně se toho na hrací ploše příliš neděje, jelikož kotouč jde ze strany na stranu bez nějakých střel na bránu.
08:38'
Po komerční přestávce se domácí mužstvo dostalo do zakončení, ale to skončilo v moci gólmana Fomina.
07:36'
07:02'
A opět se hostům podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny a vypadá to, že toto oslabení Avtomobilist zvládne na jedničku.
06:11'
Neftěchimiku se tato první přesilová hra zatím příliš nedaří, jelikož nedokáže udržet puk v útočném pásmu.
05:36'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Michail Mamkin – 2 min., krosček).
04:32'
Posléze sice přišel protiútok Jekatěrinburgu, jenž ale nebyl zakončen střelou na branku.
03:12'
Ovšem na začátku utkání je to spíše Nižněkamsk, který diktuje tempo hry a Fomin má hodně práce.
02:48'
Avtomobilist se tentokrát dostal do zakončení, ale Šaryčenkov byl připraven a chytil puk do lapačky.
01:37'
Domácí hráči se snažili dostat ke střele z pravé strany, ale ta nakonec byla zblokována.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Barulin) – R. Murphy (A), Rjasenskij, Bryncev, Šaripzjanov (A), Aťušov (C), Pajgin, Volgin – Porjadin, Berglund, White – Chajrullin, Enlund, Padakin – Grošev, P. Kulikov, Šiksatdarov – Chisamutdinov, Šarifjanov, Chafizov – Černikov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Fomin (Jakub Kovář) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin, Mamkin, D. Bodrov (A), Gurkin, Batyršin, Valitov – Golyšev, Macek, Dawes (C) – Obidin, Holland, Litovčenko – A. Garejev, Dacjuk (A), Bělousov – Ovčinnikov, V. Popov, Mozer – Platt.

Rozhodčí: Konstantin Olenin, Ivan Fatějev – Gleb Lazarev, Sergej Šeljanin.
Nižněkamsk se momentálně ve Východní konferenci nachází na 10. místě se 47 body a skóre 112:127. V posledním zápase přivítal na svém ledě Čeljabinsk, se který ale nakonec prohrál 3:4 po nájezdech.
Jekatěrinburg je na tom o dost lépe a aktuálně jej najdeme na 4. pozici s 61 body a skóre 125:115. V posledním zápase navíc porazil v domácím prostředí Ufu poměrem 4:2.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Neftěchimik Nižněkamsk a Avtomobilist Jekatěrinburg. Naposled se spolu tato mužstva utkala před 16 dny na ledě Jekatěrinburgu, který vyhrál s přehledem 3:0. Dnes se ale bude bojovat v Něftěchim Aréně, Nižněkamsk. Tato hala nabídne kapacitu pro 5 500 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.