KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Novosibirsk - 24. ledna 2020   17:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
04:19' Berglund (Enlund, Chajrullin) • 11:45' P. Kulikov (Šiksatdarov, Padakin) • 13:23' Z. Mitchell  • 15:40' Enlund (Šarifjanov, Chajrullin) • 16:38' P. Kulikov (Pajgin, Padakin) • 24:48' Chajrullin (Enlund, Šaripzjanov)
6:3
(5:1, 1:1, 0:1)
Novosibirsk
Novosibirsk
18:35' Romajev   • 26:17' Romajev  (Jokipakka, Jermakov) • 41:41' Puustinen  (Česalin, I. Makarov)
Nižněkamsk
Oskirko, Ravodin – Galimov, Strelcov
Něftěchim Arena, Nižněkamsk
Novosibirsk
Säteri (12.–20. Krasikov) – Loginov, Jokipakka, Děmidov, K. Alexejev, Ilja Morozov, Timašov, Jermakov – Ruohomaa, Puustinen, Šarov – Sajustov, Milovzorov, Šaškov – V. Komarov, Česalin, I. Makarov – Torčeňuk, Pervušin, Romajev – N. Korotkov.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek pátečního večera.
Československá stopa v utkání

Žádný český ani slovenský hráč do utkání nezasáhl.
Zápas je u konce, Nižněkamsk si připsal cenné domácí vítězství 6:3 nad Novosibirskem. Domácím se nadmíru povedla první třetina, ve které si rychle vytvořili vedení 5:0 a nakonec ji vyhráli 5:1. ve druhé třetině oba týmy vstřelily po jedné brance, ve třetí části snížil Juuso Puustinen na 3:6, ale drama se už nekonalo, žádnou další branku už Sibir nepřipsal. Zápas měl dva dvougólové střelce, na domácí straně to byl Pavel Kulikov a na straně hostů Michail Romajev, pro kterého to byly zároveň první dva góly v KHL.
58:29'
Nikita Korotkov se natahoval po puku v útočném pásmu marně, blíž měl k puku jeden z obránců Neftěchimiku.
57:34'
Kulikov našel pěknou přihrávkou na levém kruhu Enlunda, i proti jeho střele se však stihl Säteri přesunout.
55:50'
Harri Säteri si po delší době také musel připsat zákrok, vychytal Matta Whita.
54:19'
Znovu se domácí ocitli pod menším tlakem, ale Barulin je podržel, dobře zasáhl svým pravým betonem.
52:44'
Sibir je v posledních minutách aktivnějším týmem, ale Nižněkamsk si zatím v obranném pásmu počíná dobře a žádné velké šance hostům nedovolí.
50:40'
Viktor Komarov vypálil z pravého kruhu rychle zápěstím, Barulin byl opět pozorný a zasáhl lapačkou.
49:58'
Nikita Šaškov dostal na levém kruhu dostatek prostoru na střelu, ale svou ranou na bližší tyč Barulina nepřekonal.
48:24'
Harri Säteri bez problému zastavil nahození ze středního pásma a ještě stihl rychle kotouč rozehrát.
47:45'
Pavel Porjadin se snažil z pravé strany natlačit před branku, místo toho ale narazil do tyčky a branku posunul.
45:57'
Alexandr Šarov se na druhé straně dostal také do zajímavé střelecké pozice z mezikruží, ale ani on nebyl přesný.
45:32'
Arsen Chisamutdinov dostal přihrávku mezi kruhy a z první vypálil, střela mu ale nesedla a puk minul branku.
45:11'
Sibir se ocitl pod mírným tlakem, tak raději obloučkem vyhodil kotouč do středního pásma.
44:31'
Zack Mitchell se ocitl před brankou ve výborné šanci, ale možná už byl příliš blízko Säteriho na to, aby ho dokázal překonat.
42:50'
Hosté po vstřelené brance ožili a opět se usadili v útočném pásmu. Tentokrát si ovšem prostor na střelu nenašli.
41:41'
Sibir právě vstřelil branku!
Že by se ještě v tomto zápase i ve třetí třetině přeci jen o něco hrálo? Možná to tak bude, Sibir snižuje na 3:6. JUUSO PUUSTINEN dostal výbornou přihrávku na levý kruh a propálil Barulina. Asistence: Jevgenij Česalin, Igor Makarov.
40:58'
Domácí vyhodili kotouč a Sibir tak musí založit novou akci zpoza vlastní branky.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 18:45.
I druhá třetina už je minulostí a Nižněkamsk si drží náskok čtyř branek, nad Novosibirskem vede doma 6:2. Druhá třetině začala tam, kde skončila ta první, tedy góly, ale ty nakonec padly jen dva. Nejprve se v dvojnásobné přesilové hře prosadil Marat Chajrullin, ale hosté dokázali rychle zareagovat, podruhé v utkání se prosadil mladý útočník Michail Romajev.
40:00'
39:39'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., podrážení).
38:22'
Barulin se vydal za svou branku a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
37:02'
Ildar Šiksatdarov se ocitl před brankou, ale v nadějné situaci nezakončil, protože měl zablokovanou hokejkou obráncem.
36:25'
36:22'
Matt White pálil od modré čáry, ale ta rána mu nesedla podle představ a puk skončil v lapačce Säteriho.
35:17'
Hráči Novosibirsku za svou brankou vybojovali puk a následně ho vyhodili. Poté stihli i vystřídat.
34:25'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Viktor Komarov – 2 min., hákování).
33:20'
Zajímavé je, že domácí vyhrávají na střely jen 19:17 a přesto vedou o čtyři góly.
32:22'
Z pravé strany vystřelil rychle zápěstím obránce Andrej Jermakov, ale jeho rána byla nepřesná.
31:45'
Střela Jevgenije Rjasenského od modré čáry na branku Sibiru neprošla a domácí kvůli tomu navíc ztratili pásmo.
29:18'
28:52'
Znovu Barulin úspěšně zasáhl, tentokrát proti střele Loginova, a přerušil hru.
28:28'
Hosté hrají zatím dobrou přesilovku, jsou v útočném pásmu. Ale Barulin zatím všechno zvládá.
27:18'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Marat Chajrullin – 2 min., podrážení).
26:17'
Gólová přestřelka v tomto zápase nebere konce, domácí snižují opět na rozdíl čtyř branek – 2:6. Poprvé v utkání si vybral slabší chvilku i brankář Barulin, když mu za záda propadla střela MICHAILA ROMAJEVA z pravého kruhu. Asistence. Jyrki Jokipakka, Andrej Jermakov.
25:36'
24:48'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Třetí přesilovka domácích v zápase byla dokonce dvojnásobná a ani ona nezůstala nepotrestána. Z pravého kruhu vystřelil z první MARAT CHAJRULLIN a i když si Krasikov na puk sáhl, propadl mu za záda do sítě. Asistence: Jonas Enlund, Damir Šaripzjanov.
24:09'
Sibiru se podařilo vyhodit kotouč a stihne vystřídat.
23:36'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jegor Milovzorov – 2 min., faul kolenem).
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jyrki Jokipakka – 2 min., podrážení).
23:24'
Ryan Murphy dostal puk mezi kruhy, odkud vypálil, ale jeho rána na branku neprošla.
22:50'
Poprvé je ve druhé třetině přerušena hra, vhazovat se bud v útočném pásmu Neftěchimiku.
21:35'
Domácí nahodili kotouč do útočného pásma, tam ale měli přesilu hosté a puk získali.
19:59'
Střídání v týmu HC Sibir Novosibirsk: ze hřiště odchází Alexej Krasikov, přichází Harri Säteri.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:55.
První třetina je za námi a Neftěhcimik na domácím ledě zatím drtí Sibir a vede už 5:1. Hned dvakrát se prosadil Pavel Kulikov a dvakrát se domácí hráči radovali z přesilovkového gólu. Sibiru nepomohlo ani když po druhé inkasované brance vystřídal brankáře. Až v závěru třetiny si také hosté vytvořil pár šancí a dokonce jednu i využili, na 1:5 snížil svým prvním gólem v KHL Michail Romajev.
20:00'
19:59'
Poslední šanci hodně divoké první třetiny měl Nikita Šaškov, jeho střelu z levého kruhu dokázal Barulin ukrýt do své lapačky.
19:35'
Ještě jeden náznak šance měl Sibir, ale Barulin si tentokrát poradil a přikryl puk pod lapačku.
18:35'
Máme tu už šestou branku v první třetině a poprvé se prosazují hosté! Dokázali si v útočném pásmu vytvořit tlak a MICHAIL ROMAJEV prokázal největší přehled a důraz a napálil puk do branky. Je to jeho první gól v KHL v kariéře. Bez asistence.
16:38'
Domácí pokračují v neuvěřitelné produktivitě a zdá se, že už po první třetině bude o vítězi rozhodnuto. Střelu Pajgina od modré sice Krasikov vyrazit, ale jen před sebe, kde byl připravený puk dorazit do brány PAVEL KULIKOV, který se dnes prosazuje podruhé. Asistence: Zijat Pajgin, Pavel Padakin.
16:25'
Matt White a Jevgenij Česalin se do sebe pustili v pěstní šarvátce a oba jdou na 2+2 minuty na trestnou lavici.
15:40'
I svou druhou přesilovku nakonec domácí tým využívá a jde už do vedení 4:0! Rána Šaripzjanova od modré čáry šla sice mimo, ale puk se odrazil od zadního mantinelu před branku, odkud ho do branky dorazil JONAS ENLUND. Asistence: Damir Šaripzjanov, Marat Chajrullin.
14:58'
Přesilovka domácích zatím nebezpečná není, Sibiru se daří vyhazovat puky.
14:15'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., podrážení).
14:12'
Harri Säteri zachytil nahozený puk a raději ho hned přikryl pod lapačku.
13:23'
Kanonáda Nižněkamsku pokračuje, necelé dvě minuty po druhé brance přichází ta třetí. Z pravého kruh tvrdě vypálil Murphy a před brankou postavený ZACK MITCHELL dokázal kotouč tečovat do sítě. Asistence: Ryan Murphy.
11:46'
Střídání v týmu HC Sibir Novosibirsk: ze hřiště odchází Harri Säteri, přichází Alexej Krasikov.
11:45'
Neftěchimik využívá své převahy z úvodu utkání a navyšuje své vedení už na 2:0. PAVEL KULIKOV si nabruslil mezi kruhy a bekhendovou střelou vymetl pravý horní růžek Säteriho branky. Asistence: Ildar Šiksatdarov, Pavel Padakin.
11:13'
Po delší době musel přeci jen Barulin zasahovat a zvládl to, s nepřehlednou situací před svou brankou si poradil.
10:39'
Znovu Sibir jen nahodil kotouč a jeho hráči museli odjet střídat.
09:48'
Hosté toho zatím směrem dopředu moc nepředvedli, souvisí to i s tím, že domácím pomohla rychlá první branka a dobře brání střední pásmo.
08:50'
Tentokrát se do palebné pozice dostal Pavel Kulikov, ale také jeho rána skončila ve výstroji Säteriho.
07:22'
Arsen Chisamutdinov zkusil překvapit Säteriho střelou z úhlu, ale ten se zaskočit nenechal.
05:58'
Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
04:19'
Domácí využívají hned první přesilovku utkání a jdou do vedení 1:0! Nižněkamsk byl už dlouho v útočném pásmu a obranná čtyřka soupeře už tak začínala být unavená. JACOB BERGLUND dostal perfektní přihrávku před brankoviště a z první usměrnil puk za záda Barulina. Asistence: Jonas Enlund, Marat Chajrullin.
03:08'
Sibiru se podařilo dostat puk z útočného pásma, ale jen na chvíli.
02:45'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Alexandr Torčeňuk – 2 min., podrážení).
01:40'
Domácí tým se usadil v útočném pásmu a obrana Sibiru teď má co dělat, aby pomohla brankáři Säterimu.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Bryncev, Šaripzjanov, R. Murphy, Pajgin, An. Sergejev, Rjasenskij, Volgin – Enlund, Chajrullin, Berglund – Z. Mitchell, White, Porjadin – Šiksatdarov, Padakin, P. Kulikov – Denis Kazionov, Chisamutdinov, Grošev – Šarifjanov.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov, Jokipakka, Děmidov, K. Alexejev, Ilja Morozov, Timašov, Jermakov – Ruohomaa, Puustinen, Šarov – Sajustov, Milovzorov, Šaškov – V. Komarov, Česalin, I. Makarov – Torčeňuk, Pervušin, Romajev – N. Korotkov.

Rozhodčí: Oskirko, Ravodin – Galimov, Strelcov.
Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy se v této sezoně utkaly zatím třikrát a z toho dvakrát vyhrál Nižněkamsk. První utkání vyhrál doma Novosibirsk 4:2 poté Nižněkamsk zvítězil 2:1 v prodloužení a zatím poslední střetnutí vyhrál Nižněkamsk 2:1 na ledě soupeře. Na domácím ledě Neftěchimik porazil Sibir třikrát v řadě.
HC Sibir Novosibirsk

Novosibirsk patří do podobné kategorie týmů, jako jeho dnešní soupeř, ale v této sezoně se mu přeci jen daří o poznání lépe a postup do play-off by se měl v jeho případě podařit. Aktuálně se Novosibirsk nachází po 49 odehraných zápasech s 59 body na pátém místě Východní konference a třetím místě Charlamovovy divize. Na nepostupové pozice do play-off má náskok solidních deseti bodů. Sibir má navíc skvělou formu, vyhrál pětkrát v řadě, naposledy 5:2 doma nad Čeljabinskem. Venku zatím Novosibirsk odehrál 25 utkání, z toho třináctkrát vyhrál, čtyřikrát bral bod a osmkrát nebodoval. Čtyři poslední venkovní zápasy Sibir vyhrál, naposledy 2:1 na nájezdy na ledě Charabovsku.
Neftěchimik Nižněkamsk

Nižněkamsk patří v KHL spíše mezi menší týmy, pro které by už jen samotný postup do play-off byl velkým úspěchem. Aby se to Nižněkamsku letos povedlo, bude muset do konce základní části zabrat, protože aktuálně se po 49 odehraných zápasech nachází s 48 body na desátém místě Východní konference a na pátém místě Charlamovovy divize a na postup do play-off ztrácí pět bodů. Navíc nemá dobrou formu, z posledních šesti utkání vyhrál jediný, naposledy prohrál doma 1:2 na nájezdy s Jekatěrinburgem. Doma zatím Nižněkamsk v této sezoně odehrál 24 utkání, z toho 14 vyhrál, jednou bral bod a devětkrát nebodoval. Z šesti posledních domácích utkání vyhrál jediné.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části KHL mezi týmy Neftěchimik Nižněkamsk a HC Sibir Novosibirsk. Zápas se odehraje v Neftěchimik Aréně v Nižněkamsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.