KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Jaroslavl - 29. října 2019   17:00

Novgorod
Novgorod
32:48' Verjajev (Bočarov, Mišarin) • 39:09' Ch. Genoway (Bočarov)
Jaroslavl

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Československá stopa v utkání

Jakub Nakládal (LOK) – bez bodu, čas na ledě 25:36
Statistiky utkání
Střely na branku: 26-37
Zblokované střely: 11-9
Vyhraná vhazování: 28-30
Je dobojováno! Hostům se v první minutě třetí části podařilo snížit, ovšem to bylo z jejich strany vše. Domácí celek výborně bránil a Lokomotiv se téměř k ničemu nedostal. Největší příležitost na srovnání měl v úplném závěru Rafikov, jenže trefil jen přesouvajícího se gólmana Tichomirova. Nižnij Novgorod tak po třech domácích prohrách v řadě vítězí!
59:34'
Přihrávka na Rafikova, který zakončoval z první. Jeho střela postrádala razanci, Tichomirov se stihl přesunout a připsat si důležitý zákrok!
59:19'
Zdlouhavá kombinace hostů, ti už několikrát prováhali vhoedný moment pro zakončení, přesto stále drží útočnou třetinu.
58:54'
Jistý zákrok Tichomirova proti tvrdé střele Kovalenka! Hostující kouč si vyžádal čas na poradu.
58:13'
Konovalov dostal pokyn a zamířil na střídačku! Lokomotiv nemá na co čekat, hostující tým to zkouší se šesti bruslaři v poli!
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:29'
Dlouho se nepřerušuje, což vyhovuje domácím. Ti teď většinu puků spíše jen nahazují směrem dopředu, nic nevymýšlejí.
56:36'
Da Costa nahodil bekhendem za branku soupeře, jenže v napadání mu chyběla větší podpora od spoluhráčů. Ti šli střídat.
55:57'
Jeden z mála výpadů Torpeda. Domácí teď celou akci nevyřešili vůbec dobře a musí se rychle vracet do vlastního pásma.
55:08'
Zblokovaná střela Kudrjavceva, puk se odrazil od zadního mantinelu zpět ke hráči v bílém dresu, akce hostů i nadále pokračuje.
54:19'
Dlouhý boj o kotouč za brankou Tichomirova. Hlavní rozhodčí je celé situaci blízko a pravděpodobně vidí puk, proto nepřerušuje hru.
53:37'
Nakládal vyzkoušel pozornost dnes téměř neomylného Tichomirova. Po zákroku domácího brankáře je tady reklamní přestávka, dnes poslední.
52:23'
Jeden z domácích hokejistů byl tvrdě dohrán u střídačky Lokomotivu. Šlo o čistý zákrok, hlavní rozhodčí vylučovat nebudou.
51:39'
Torpedo si je dobře vědomo svého těsného náskoku. Hokejisté v tmavě modrých dresech se už nikam neženou, navíc skvěle brání modrou čáru.
51:08'
Po delší době musel zasahovat Tichomirov. Ten schoval kotouč do lapačky, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
50:22'
Rozeběhlo se závěrečných deset minut třetí třetiny. Domácí hokejisté chybovali v rozehrávce, odpískán byl icing.
49:55'
Z těžkého úhlu to zkoušel Genoway. Byla to spíše střílená přihrávka, ovšem kotouč proletěl brankovištěm, žádný z domácích hráčů se k němu nedostal.
49:19'
Závar před hostující brankou! Torpedo má v těchto chvílích jasnou převahu, vhazovat se bude opět před Konovalovem.
48:34'
Howden obkroužil branku soupeře, poté se mu nepodařilo puk zasunout za záda Konovalova, který si byl u tyčky včas!
47:49'
Stejně jako v úvodu utkání, i teď se nám hra hodně kouskuje. Je tady první reklamní přestávka ve třetí dvacetiminutovce.
47:08'
Vhazování po levici hostujícího gólmana se několikrát opakovalo, nakonec jej vyhráli domácí. Ti však o kotouč brzy přišli.
46:26'
Několik přihrávek, poté hodně nečitelná střela z hole Aljajeva. Konovalov podržel kotouč ve výstroji, hra je přerušena.
45:54'
45:02'
Početní výhoda domácím příliš nevychází. Torpedo se jen těžko usazuje v útočné třetině, Konovalov je zatím bez práce.
44:27'
Šenfeld puk zavezl do útočného pásma, jenže poté zvolil nepřesnou přihrávku, hosté se bez problému osvobozují.
43:54'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stěpan Sannikov – 2 min., nedovolené bránění).
42:18'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Nižnij Novgorod se možná až zbytečně riskantně pouští do poměrně ofenzivního hokeje.
41:32'
Rychlá branka hosty pořádně nakopla. Lokomotiv je už zase nastěhovaný v útočném pásmu a domácí hokejisté se musí bránit.
40:48'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Nejlepší možný vstup hostů do závěrečné dvacetiminutovky. Střelu Polunina ještě Tichomirov vyrazil před sebe, ovšem na bekhendovou dorážku STÉPHANA DA COSTY byl krátký! Francouz také dává Lokomotivu naději na bodový zisk! Asistence: Alexandr Polunin a Andrej Markov.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 18:48.
Statistiky druhé třetiny
Střely na branku: 13-9
Zblokované střely: 2-3
Vyhraná vhazování: 11-5
Dlouho to vypadalo, že i prostřední část hry skončí bez branek, ale opak byl pravdou. Díky dvěma výborným přihrávkám Bočarova má Torpedo dvoubrankový náskok. Největší příležitost hostů měl Iljenko, ten se v samostatném úniku prosadit nedokázal!
40:00'
39:09'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Domácí šli do rychlého kontru po pravé straně, Bočarov opět předvedl, že má obrovský přehled o hře. Ve druhé vlně si o kotouč řekl CHARLES GENOWAY. Kanaďan to neuspěchal, zpracoval kotouč, tváří v tvář Konovalovi se nemýlil! Asistence: Stanislav Bočarov.
39:000'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:18'
Boj o kotouč u mantinelu. Kudrjavcev o něj přišel, hostující hokejista se musí rychle vracet směrem dozadu.
37:19'
Zdálo se, že kotouč už byl ve středním pásmu. Fanoušci se zlobí, čárový rozhodčí byl jiného názoru, hra pokračuje.
36:32'
Oba celky v plném počtu.
36:00'
Hra ve čtyřech vyhovuje spíše hostům. Ti jsou aktivnější a nebezpečnější, v tuto chvíli si přihrávají po mantinelu v blízkosti Tichomirova.
35:18'
Hosté ztratili kotouč v útočné třetině, ovšem Varnakov už neměl dostatek sil na to, aby ještě dokázal zaútočit, raději vystřídal.
34:32'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Arťom Aljajev – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stéphane Da Costa – 2 min., hrubost).
34:32'
Da Costa atakoval Tichomirova a domácí brankář spadl na led. Došlo k potyčce před klecí Torpeda, vylučovat se bude na obou stranách.
33:35'
Netrvalo to dlouho a mohlo být srovnáno! Iljenko se dostal do samostatného úniku a zakončoval nad vyrážečku domácího brankáře. Na Tichomirova ale nevyzrál!
32:48'
Domácí hokejisté plní přání svých fanoušků a jdou do vedení! Velmi jednoduchá akce, Bočarov posílal přihrávku od mantinelu na rozjetého DANILA VERJAJEVA, který puk pouze usměrnil za přesouvajícího se Konovalova! Asistence: Stanislav Bočarov a Georgij Mišarin.
31:28'
V posledních vteřinách ožili domácí příznivci, kteří jsou hodně slyšet. Fanoušci Torpeda si přejí branku v hostující síti.
30:32'
Rozeběhla se druhá polovina dnešního zápasu, ve kterém i nadále čekáme na první změnu ve skóre, oba brankáři drží čisté konto.
29:58'
Kudrjavcev je dnes nejaktivnějším střelcem Lokomotivu. I s jeho dalším pokusem si poradil gólman Tichomirov!
29:19'
Torpedo pokračuje v tlaku, po přesilovce i nadále drží útočné pásmo a kombinuje. Domácí se těžce dostávají do zakončení.
28:43'
27:45'
Polovina přesilovky je pryč, Konovalov drží kotouč ve výstroji. Varnakov byl v dobrém postavení, na dorážku však čekal marně.
27:13'
Kanadský kouč ve službách domácího týmu David Nemirovsky byl smolně zasažen pukem do obličeje, na nosu má krvavý šrám a je ošetřován.
26:43'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Grigorij Denisenko – 2 min., sekání).
26:29'
Jeden z hlavních rozhodčích signalizuje trest pro hostujícího hokejistu, Nižnij Novgorod dostal výhodu, Tichomirov je na střídačce.
25:17'
Hra se nám trochu rozhýbala. Torpedo šlo do přečíslení, domácí trojice hráčů však situaci nevyřešila vůbec dobře.
24:25'
Lokomotiv teď zamkl soupeře v jeho obranné třetině, Tichomirov musí být na pozoru, domácí pětice je hodně dlouho na ledě.
23:32'
Na druhé straně kluziště se ke střele od modré čáry dostal Rafikov. To byla poměrně jednoduchá práce pro Tichomirova.
23:00'
Obrovská možnost pro domácí tým! Szczechura zakončoval chytře na zadní tyč, aby Konovalov musel vyrážet betonem. To se stalo a mezi kruhy zůstal úplně volný Gončaruk, s jehož dorážkou si poradil hostující gólman!
22:27'
V obranné třetině zariskoval Mišarin, který dělal dvě kličky poblíž modré čáry. Hostujícímu zadákovi to nakonec vyšlo.
21:38'
Zatím to nevypadá, že by se měl obrázek hry nějak měnit. K vidění je řada nepřesností, doposud se ještě nevylučovalo.
20:54'
Domácí fanoušci se hned v úvodu třetí dvacetiminutovky dožadovali odpískání faulu, hlavní rozhodčí byli jiného názoru!
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 17:56.
Statistiky první třetiny
Střely na branku: 10-10
Zblokované střely: 6-3
Vyhraná vhazování: 11-14
Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Oba celky si vypracovaly jednu slušnou příležitost, jinak se hrál hodně opatrný hokej s minimem nějakých šancí. Defenziva má výraznou převahu nad útokem, před odchodem do kabin tak na ukazateli skóre svítí dvě nuly.
20:00'
19:31'
Se střelou Kudrjavceva z levého kruhu si poradil brankář Tichomirov! Nejspíše poslední možnost na skórování, vhazovat se bude v obranné třetině domácích.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:28'
Směrem dozadu teď výborně zapracoval Da Costa. Francouzský hokejista předvedl příkladnou bojovnost a získal kotouč.
17:53'
Hlavní rozhodčí byl celé situaci blízko, nakonec signalizoval přihrávku rukou. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
17:13'
Druhé zakázané uvolnění během pár vteřin, domácí pětice zůstává na ledě, ta hostující se vydala směrem ke střídačce.
16:36'
V posledních minutách se toho příliš neděje, kotouč létá z jednoho pásma do druhého, brankáři jsou prakticky bez práce.
15:40'
Další icing, v tuto chvíli z hole domácího Schroedera. Domácí desítka se momentálně chystá na vhazování ve vlastním pásmu.
15:03'
Rozeběhla se závěrečná pětiminutovka první třetiny, na gól stále čekáme. Hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
14:15'
Puku se zmocnil Kovalenko, jenže neměl komu přihrát a musel se vracet až směrem k vlastní brance, oba týmy střídají.
13:39'
Snad třetí přerušení během poslední minuty, kotouč skončil na střídačce, dění se tedy stěhuje do středního pásma.
12:46'
Další výborná příležitost pro domácí tým. Bočarov jel do samostatného úniku, jenže postrádal vyšší rychlost a zakončoval bekhendem. Konovalov vyrazil do rohu kluziště!
12:11'
Krátce po reklamním brejku přišlo dnes snad už třetí nahození Aljajeva od modré čáry. Konovalov přerušuje hru.
11:55'
Tutovka pro Nižnij Novgorod! Chyby v hostující rozehrávce využil Varnakov, který se řítil sám na Konovalova. Hostující gólman na jeho naznačení nezareagoval, poté byl trefen do hrudi!
11:03'
Obránce Zborovskij byl v klíčovém momentu blíže kotouči. Čárový rozhodčí tak ihned odpískal zakázané uvolnění!
10:26'
Hra se teď kouskuje poměrně snadnými zákroky brankářů, Aljajev nahazoval od modré čáry, Konovalov nemusel čelit žádné teči.
09:40'
Sannikov zakončoval do horní části domácí klece. Tichomirov podržel puk ve výstroji, což bylo klíčové, dva hokejisté v bílých dresech už čekali na odražený puk
09:07'
Zatím největší možnost pro Torpedo! Mezi kruhy se k bekhendové dorážce dostal Barancev, domácí kapitán trefil beton Konovalova!
08:33'
Individuálně to zkoušel Šenfeld, přes pozorně bránícího Čerepanova se ale dostat nedokázal, hostující hráč byl rychlý na nohou.
07:58'
07:31'
Situace dva na jednoho. Gončaruk posílal žabičku na Beleviče, ke kterému se kotouč nakonec vůbec nedostal, dobrý zásah hostující obrany.
06:50'
Nepřesnosti na obou stranách, tempo hry nám oproti úvodním minutám trochu opadlo, týmy v tuto chvíli střídají.
06:09'
Snadná práce pro Tichomirova. Domácí brankář si poradil se skákajícím kotoučem, navíc měl odkrytý výhled.
05:20'
Totožná situace také na druhé straně kluziště. Následovat bude vhazování před Konovalovem, Verjajev zůstává na ledě.
04:42'
Kovalenko našel Kajumova, který zakončoval z první. Kotouč se dostal do ochranné sítě, bylo to s tečí domácího hokejisty.
03:59'
Nepřehledná situace před hostujícím brankářem. O dorážku se tam marně snažili Varnakov se Schroederem.
03:18'
Domácí napadali hodně vysoko a Lokomotiv se dostal do problémů! Celou situaci nakonec zvládl a Tichomirov zasahovat nemusel.
02:35'
Jakoby Genoway nevěděl co s kotoučem, a tak jej poslal do útočného pásma. Tam se puku zmocnil spoluhráč Howden.
01:44'
K odraženému kotouči se dostal Denisenko. Tváří v tvář domácímu brankáři neuspěl, to byla obrovská příležitost pro hosty!
01:07'
U mantinelu byl čistě dohrán Kudrjavcev. Vzrušení bylo zbytečné, ještě předtím totiž čárový rozhodčí pískal ofsajd!
00:18'
Domácí uspěli na buly a Varnakov puk nahazoval bekhendem na Konovalova. Hostující gólman vyrážel betonem!
00:01'

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Molkov) – Barancev (C), Orlov, Zborovskij, Ch. Genoway, Aljajev, Mišarin, Minejev – Varnakov (A), Schroeder, Žafjarov (A) – Šenfeld, Q. Howden, Bočarov – D. Iljin, Urakov, Verjajev – Gončaruk, Nikonov, Belevič – Szczechura.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Okorjak) – Nakládal (A), Rafikov, Savčenko, Čerepanov, Markov, M. Osipov, Misjul – Sannikov, S. Da Costa, Pääjärvi – Kudrjavcev, Alexejev, Iljenko – Kovalenko, Kraskovskij, Kajumov – Polunin, Svitov (C), Denisenko – Apalkov (A).

Rozhodčí: Ravodin, Odinš – Ivanov, Šadrin.

Jakub Nakládal (Jaroslavl)
Když se podíváme na posledních sedm vzájemných duelů, tak hned pět z nich skončilo remízou v základní části. Novgorod si s tímto soupeřem poradil čtyřikrát v řadě, prodlouží tuto sérii?
Lokomotiv Jaroslavl

Hosté mají o dvě odehraná utkání méně, celkově pak 20 bodů při skóre 51:57. To momentálně stačí na osmou pozici Západní konference. Lokomotiv musel z posledních čtyř zápasů hned třikrát do prodloužení nebo nájezdů, ve všech případech byl úspěšný! Hostům však chybí nějaký výrazný lídr.

Nejproduktivnější hráči:
Stéphane Da Costa – 12 bodů (5+7)
Anton Lander – 10 bodů (6+4)
Torpedo Nižnij Novgorod

Třiadvacet odehraných zápasů, 25 bodů a skóre 62:61. To jsou přesně statistiky domácího celku, kterému v tuto chvíli příčka šestá příčka Západní konference. Torpedu se doma dlouhodobě dařilo a patřilo mezi nejlepší týmy před vlastními příznivci. To už ale neplatí, Novgorod totiž prohrál doma už třikrát v řadě!

Damir Zhafyarov – 20 bodů (9+11)
Michail Varnakov – 16 bodů (6+10)
Přeji pěkné odpoledne. Kontinentální hokejová liga má na programu další várku zápasů, Torpedo Nižnij Novgorod v jednom z nich narazí na Lokomotiv Jaroslavl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.