KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Jokerit - 13. září 2019   18:05

Novgorod
Novgorod
31:28' Aljajev (Q. Howden, Barancev) • 39:48' Orlov (Q. Howden, Urakov) • 48:05' Žafjarov (Ch. Genoway, Schroeder) • 52:41' Belevič (Varnakov, Mišarin) • 59:02' Varnakov  • 63:03' Barancev (Urakov)
6:5
(0:2, 2:2, 3:1 - 1:0)
Jokerit
Jokerit
06:32' Kontiola  (Haapala) • 15:20' Lehtonen   • 22:00' Lehtonen  (A. Grant) • 33:37' H. Ikonen  (Oksanen, Regin) • 50:57' A. Grant  (Lehtonen, Regin)
Novgorod
Lindbäck (34. Tichomirov) – Barancev (C), Orlov, Ch. Genoway, Mišarin, Volčenkov (A), Aljajev, Zborovskij – Schroeder, Varfolomejev, Žafjarov – Šenfeld, Bočarov, Belevič – Q. Howden, Varnakov (A), Urakov – Szczechura, Gončaruk, Smolin.
Ansons, Judakov – Parikov, Stroganov.
Nagorny Arena, Nižnij Novgorod
5 270 diváků
Jokerit

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou!
Uff, to byl zápas! Jokerit dvakrát v utkání vedl o tři branky a ještě osm minut před koncem se mohl těšit z dvougólového vedení, hokejisté Torpeda ale nehodlali složit zbraně a nakonec se mohou radovat z výhry! Helsinky tak ztratily slušně rozehraný zápas a odjíždí domů s pouhým jedním bodem.
Československá stopa
Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hráč.
Torpedo právě vstřelilo branku!
A je vymalováno! Torpedo, které ještě osm minut před koncem prohrávalo o dvě branky, nakonec bere dva body za výhru po prodloužení! Zkraje čtvrté minuty prodloužení se úniku dostal DENIS BARANCEV, který z bezprostřední blízkosti brankoviště uklidil kotouč do branky! Sečteno, podtrženo – 6:5! Asistence: Kirill Urakov.
62:45'
Jensen byl okamžitě po překročení modré čáry zneškodněn, Torpedo má v nastavení jasně navrch. Přetaví svou převahu v rozhodující gól?
61:43'
Varnakov zamířil dopředu a chtěl přihrát jednomu spoluhráči, místo toho ovšem naservíroval kotouč na hokejku hráče Jokeritu. Velká škoda pro domácí.
60:52'
V prodloužení jsou zatím aktivnější hráči Torpeda, kterým se už dvakrát podařilo ohrozit soupeřovu klec. Jokerit se na druhou stranu ještě se střele nedostal.
60:01'
Prodloužení začne za pár sekund.
Přiznám se, že jsem si po pátém gólu Jokeritu myslel, že je hotovo. Jistě jsem nebyl sám. Hráči Torpeda nás ale vyvedli z omylu a dvěma brankami v posledních deseti minutách zápasu si vynutili prodloužení!
Střely na branku: 44 – 24.
Vhazování: 25 – 45.
Trestné minuty: 4 – 12.
60:00'
59:32'
Za domácí klecí se bojuje o kotouč, jeden hráč Jokeritu se brání proti dvěma protihráčům. Uvidíme, kdo si nakonec pryž odveze na své holi.
59:02'
Trenérská výzva Jokeritu nevyšla, Nagorny Arena je na nohou – domácí osmapadesát sekund před koncem vyrovnávají stav zápasu! Obrana Jokeritu teď selhala a před Niemiho klec se nastěhovali snad všichni hráči Novgorodu na ledě, přičemž kotouč do sítě dopravil MICHAIL VARNAKOV – 5:5, půjdeme do prodloužení! Bez asistence.
57:46'
Do konce základní hrací doby zbývá už jen něco málo přes dvě minuty, po krátké pauze se bude vhazovat před svatyní Torpeda. To si teď vybralo time-out.
56:51'
Z kruhu zkusil štěstí Barancev, který ale branku Jokeritu úplně minul. Antti Niemi si tak mohl oddechnout, tentokrát vůbec zasahovat nemusel.
55:58'
Z bezprostřední blízkosti brankoviště to teď zkusil Bočarov, ani on ale neuspěl. Torpedo nehodlá složit zbraně a bojuje, seč mu síly stačí.
55:26'
Před Niemiho brankou zavládl chaos, finský gólman se raději rozhodl pryž schovat pod vlastní rukavici. Hra je přerušena, vhazovat se bude před hostující klecí.
54:29'
Z modré chtěl hostům dvoubrankové vedení znovu vrátit Henrik Haapala, Tichomirov byl ale tentokrát připraven a ránu lapil bez větších obtíží.
53:24'
Aljajev drží kotouč za vlastní svatyní, domácí celek střídá. Torpedo se pak pokusí opět dostat dopředu a prosadit. Uvidíme, co Novgorodští vymyslí.
52:41'
Ještě není ani zdaleka konec, Novgorod opět snižuje na rozdíl jediného gólu! Tentokrát se o branku postaral ANDREJ BELEVIČ, jehož zakončení z prostoru mezi modrou a mezikružím Niemi nestihl zastavit včas – 4:5! Čeká nás pěkně napínavých sedm minut. Asistence: Michail Varnakov, Georgij Mišarin.
51:57'
Torpedo se na pár sekund dostalo za modrou čáru, houževnatá obrana soupeře ho ale okamžitě vyhnala ven z pásma. Jokerit míří dopředu.
50:57'
Jokerit právě vstřelil branku!
Tak tohle je pro domácí pořádná rána, ALEX GRANT posílá prudkou ranou od modré čáry Jokerit devět minut před koncem do dvoubrankového vedení! Po vyhraném vhazování se ke kotouči dostal Lehtonen, který jej obratem poslal kanadskému bekovi a ten se nemýlil. Asistence: Mikko Lehtonen, Peter Regin.
50:52'
Odpískáno zakázané uvolnění, kterého se dopustili hokejisté domácího Torpeda. Po krátké přestávce se tak bude vhazovat před jejich brankou.
49:57'
Moses po pravém křídle pronikl do útočného pásma a chtěl nabídnout kotouč rozjetému spoluhráči v mezikruží, přihrávku ale nenamířil přesně.
48:47'
Vstřelená branka hokejisty Torpeda nabudila, Niemi se musí mít na pozoru. Hosté pomalu ale jistě přestávají s rozjetými domácími hráči držet krok.
48:05'
Tohle bude ještě drama! Domácí podruhé v zápase využívají přesilovku, a hosté tak už vedou jen o gól! Pod třetí branku Novgorodu se podepsal DAMIR ŽAFJAROV, který proklouzl před klec a uklidil pryž ke vzdálenější tyči! Asistence: Charles Genoway, Jordan Schroeder.
46:56'
Uvidíme kontaktní gól? Jokerit půjde pošesté v dnešním zápase do čtyř, tentokrát pohodlí trestné lavice okusí Jesse Joensuu (JOK). Vyloučen by za hákování.
46:19'
Steve Moses proklouzl za modrou čáru a okamžitě vypálil, jeho střela zaduněla o beton připraveného Tichomirova. Ke kotouči se následně dostali domácí.
45:15'
Domácí málem využili zaváhání soupeřovi obrany. V jednu chvíli přímo před brankovištěm byli hned tři hráči, ani jeden z nich ovšem nedopravil pryž do sítě.
44:22'
Zaplněné ochozy Nagorny Areny se zničehonic probraly a ohlušujícím skandováním ženou domácí dopředu. Těm se ale nedaří prodrat ven z vlastního pásma.
Dnešní utkání sleduje 5 270 diváků (94% kapacity).
43:14'
Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, sledujeme vyrovnanou a mírně nezáživnou pasáž hry. Něco tomu teď prostě chybí...
41:34'
Stejně jako v minulé třetině má i tentokrát v úvodních pasážích periody navrch Jokerit, který svého soupeře ani na jedinou sekundu nepouští ke kotouči.
40:37'
Poprvé v utkání byl vidět Steve Moses, který z modré čáry nahodil kotouč za branku Torpeda. Hosté se nyní snaží pořádně usadit před soupeřovou klecí.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:53.
Ve druhé periodě padlo po dvou gólech na obou koncích ledové plochy, na kostce v Nagorny Areně tak svítí stav 4:2 pro Jokerit. V posledních dvaceti minutách jsme sledovali poměrně vyrovnanou partii. Uvidíme, na čí stranu se misky vah překlopí v poslední části – podaří se domácím dohnat manko, nebo si Jokerit výhru pohlídá?
39:48'
Domácí soupeře do šaten vyprovází brankou, opět je to jen o dva góly! Howden našel před brankovištěm volného MICHAILA ORLOVA, který pryž prudkou ranou z voleje okamžitě uklidil do sítě! Asistence: Quinton Howden, Kirill Urakov.
38:40'
Třetina se chýlí ke konci, více ze hry má na ledě má Jokerit. Hokejisté Helsinek kontrolují tempo hry a soupeře nepouští ke kotouči.
37:53'
V rohu za Niemiho klecí se několik sekund bojovalo o kotouč, tahanici celkem jasně vyhráli hostující žolíci. Ti se nyní snaží vrátit do útočného pásma.
36:38'
Jokerit se poprvé v přesilovce pořádně usadil před Tichomirovem, zatím jeho svatyni ještě neohrozil. Stále jen kombinuje, série přihrávek nemá konce.
35:10'
Situace se pro Torpedo ještě více komplikuje. Paul Szczechura (NNO) na kruhu ve vlastním pásmu podrazil Joensuua, za což dostává menší trest.
34:44'
Domácí hokejisté se teď pokusili kotouč za gólmana Jokeritu doslova procpat, výborný Niemi si ale pryž pohlídal a nepustil ji za brankovou čáru.
33:37'
Zbytek utkání za Torpedo odchytá Andrej Tichomirov.
33:37'
HENRI IKONEN teď krásnou brankou úplně vysál život z ochozů Nagorny Areny, hosté opět vedou o tři branky a vyhánějí Lindbäcka z branky! Ikonen se protáhl do bezprostřední blízkosti brankoviště a nemilosrdně uklidil puk za gólmana Torpeda. Asistence: Ahti Oksanen, Peter Regin.
32:32'
Domácí vstřelená branka nabudila, hráči Torpeda své soupeře zamáčkli do jejich obranného pásma a snaží se co nejrychleji vsítit kontaktní gól. Budou úspěšní?
31:28'
Tak to bylo rychlé, Torpedu na přetavení přesilovky v gól stačilo jen pět sekund! Barancev nahrál Howdenovi, který obratem nabil na modrou čáru ARŤOMU AJEJEVOVI. Domácí bek následně na Niemiho klec vyslal naprosto nechytatelnou ránu – 1:3! Asistence: Quinton Howden, Denis Barancev.
31:23'
Jokerit půjde na dvě sekundy do tří. Hráčská lavice dostává menší trest za příliš mnoho hráčů, který odsedí veterán Petri Kontiola. Velká šance pro domácí!
31:12'
Přesilovky dnes nejsou silnou stránkou Torpeda, kterému se ani napočtvrté nepovedlo v početní výhodě nějak vážněji ohrozit branku Anttiho Niemiho.
30:20'
Lindbäck zajel za branku a vzal si vyhozený kotouč na svou hůl. Chvilku to vypadalo, že jej rozehraje dopředu, nakonec jej ale přenechal dojíždějícímu spoluhráči.
29:25'
Krátce před polovinou utkání se znovu vylučuje, tentokrát si jede na lavici hanby zchladit hlavu kapitán hostů Peter Regin (JOK). Vyloučen byl za sekání.
28:44'
Niemi zneškodnil Šenfeldovu šanci a následně se rozhodl kotouč podržet, hra je na moment přerušena. Čeká nás první komerční přestávka druhé periody.
27:55'
Kontiola předal kotouč Jensenovi, jehož zakončení z mezikruží skončilo na betonu připraveného gólmana Torpeda. Misky vah se překlopily na stranu Finů.
26:32'
Ochozy se skandováním snaží nabudit hráče Torpeda, kteří jsou momentálně uzavřeni ve vlastním obranném pásmu. Jokerit se snaží opět překonat Lindbäcka.
25:26'
Krátká kombinace Jokerita vyústila ve střelu Eronena z velké vzdálenosti, se kterou si Lindbäck hravě poradil. Jokerit tak stále vede "jen" o tři branky.
24:29'
Varnakov vyhořel na Niemiho betonu, velezkušený veterán v hostující svatyni dnes předvádí skvělé zákroky a může se stále těšit z čistého štítu.
23:32'
Mohlo být sníženo! Michail Smolin našel před brankou nikým nehlídaného Gončaruka, jehož zakončení Niemi zastavil špičkou betonu!
22:00'
Tak tohle už je pro domácí hodně nepříjemné, Finové v úvodu druhé části odskakují do třígólového vedení! Druhou branku v zápase si na konto připisuje MIKKO LEHTONEN, který opět prostřelil Lindbäcka z velké vzdálenosti – 0:3! Asistence: Alex Grant.
20:45'
Druhá třetina budiž zahájena, Jokerit se přesunul do pásma soupeře a kuje pikle. Připomínáme, že po vypršení Jensenova trestu má početní výhodu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:58.
První třetina je za námi, z dvoubrankového vedení se po dvaceti minutách může těšit hostující Jokerit. Skóre ovšem neodpovídá předvedené hře – Torpedo mělo po většinu periody na ledě mírnou převahu, kterou se mu nicméně nepodařilo přetavit v trefy. Uvidíme, jestli se mu ve druhé části podaří průběh utkání zdramatizovat.
Střely na branku: 13 – 11.
Zblokované střely: 1 – 5.
Vhazování: 7 – 17.
Trestné minuty: 2 – 6.
Využití přesilovek: 0/3 – 0/0*.

*Přesilovka Jokeritu bude po pauze pokračovat.
20:00'
19:27'
Přesilovka Torpeda předčasně končí, nikoliv však kvůli vstřelené brance. Poměr sil na ledě se vyrovná, za podrážení jde ven Paul Szczechura (NNO).
19:15'
Genoway nahrál na kruh Schroederovi, který se po chvilce váhání raději rozhodl místo střely nabídnout kotouč dalšímu hráči. Kombinace tak pokračuje dál.
18:34'
Jedno oslabení před chvilkou skončilo, další za chvilku začne. Sudí se rozhodl vyloučit ostrostřelce Nicklase Jensena (JOK) za vražení na hrazení.
17:59'
Oslabení Helsinek se blíží ke konci, celek z finské metropole svého soupeře zatím nepustil ani do jediného zakončení. Z ochozů se nese tichý pískot.
16:58'
Torpedo kombinovalo před Niemim, o kotouč ale přišlo ještě předtím, než stihlo zakončit. Finský gólman v oslabení zatím nemusel ani jednou zasahovat.
16:05'
Novgorod dostává šanci snížit své manko. Na trestnou lavici putuje Alex Grant (JOK), jenž si do statistik připisuje menší trest za nedovolené bránění.
15:20'
Tak to je neuvěřitelné! Torpedo mělo na ledě v posledních minutách celkem jasně navrch, ze vstřelené branky se ale nakonec radují hosté! Na modré čáře se kotouče ujal MIKKO LEHTONEN, jehož střela se od Lindbäcka odrazila vysoko do vzduchu a pro domácího gólmana smolně dopadla za jeho záda. Bez asistence.
14:42'
Michail Orlov napřáhl od modré, Niemi letící pryž vyrazil před sebe. Následovalo několik dorážek, i s nimi si ovšem zkušený gólman Jokeritu poradil.
13:55'
Jokerit se usadil před Lindbäckem a snaží se kombinovat, protihráči jsou ale hostům v patách a nenechávají jim na ledě moc prostoru.
12:58'
Jordan Schroeder byl okamžitě po překročení modré čáry odzbrojen jedním z protihráčů, domácí si ovšem následně rychle vybojovali kotouč zpět.
12:02'
Po výpadu Jokeritu skončil puk mimo hrací plochu, Marjamäkiho svěřencům se tak ani tentokrát nepovedlo ohrozit svatyni Torpeda. Komerční přestávka.
11:21'
Niemi má v posledních minutách mnohem více práce než jeho protějšek na druhém konci ledové plochy. Teď si musel poradit se střelou Kirilla Urakova.
10:53'
Helsinky vyhazují na zakázané uvolnění, hra je na moment přerušena. Vhazovat se bude po pravé ruce veterána v hostujícím brankovišti.
10:09'
Polovina první třetiny je za námi. Barancev drží kotouč za vlastní svatyní a čeká, až se na led dostane čerstvá lajna Torpeda. Uvidíme, co domácí vymyslí.
09:11'
Na levém kruhu se do toho pořádně opřel Varfolomejev, jehož prudké zakončení zaletělo přesně do nastavené rukavice finského brankáře.
08:06'
Howden se s kotoučem na holi protáhl do útočného pásma a chtěl přihrát jednomu ze spoluhráčů, místo toho ovšem pryž poslal na hokejku hráče Jokeritu.
07:13'
Hra se po gólu hostů vyrovnala, Jokerit se svým sokem rychle srovnal krok. Ani jednomu celku se teď nedaří usadit před brankou, prim na ledě hrají obrany.
06:32'
V Nagorny Areně je hrobové ticho, hosté jdou v sedmé minutě zničehonic do vedení! Haapala zpoza branky nahrál na levý kruh volnému PETRIMU KONTIOLOVI, který okamžitě uklidil kotouč přesně pod víko domácí klece – 0:1! Asistence: Henrik Haapala.
06:09'
Jokerit je pod tlakem, Niemi musel z rukávu vytáhnout další zákrok. Tentokrát zakončoval z pravé strany Genoway, ani on ovšem na brankáře nevyzrál.
05:24'
Michail Smolin vyzkoušel reflexy finského gólmana střelou z mezikruží, velezkušený veterán rychlým testem prošel na jedničku. Puk se odrazil do ochranné sítě.
04:44'
Antilla se vrací na ledovou plochu, Jokerit oslabení zvládl na jedničku. Soupeř se za celé dvě minuty nedostal snad ani k jediné pořádné střele.
03:24'
Domácí jsou pevně usazeni v útočném pásmu a kombinují, do zakončení se dosud nedostali. Niemi musí být ve střehu, střela každou chvílí přijde.
02:44'
Domácí Torpedo si poprvé v zápase vyzkouší přesilovku. Na trestnou lavici Jokeritu usedá Marko Anttila (JOK), jenž byl z kluziště vykázán za podrážení.
01:53'
Úvodní chvíle utkání se nesou v poměrně klidném tempu, oba celky se ještě na ledě Nagorny Areny rozkoukávají. Větší gólovou šanci jsme ještě neviděli.
01:21'
O první střelu Novgorodu v dnešním utkání se postaral Šenfeld, jehož zakončení z pravé strany zkušený Niemi schoval do výstroje. Hra je přerušena.
00:30'
První sekundy utkání patří Jokeritu, který od vyhraného vhazování nepustil soupeře ani na sekundu ke kotouči. Hosté se snaží proniknout do útočného pásma.
00:01'
S mírným zpozděním jdeme na věc, sudí už svolává první lajny do středového kruhu! O úvodní buly se postarají domácí Žafjarov a Petri Kontiola z Jokeritu.
Hosté už vyrazili na led, za chvilku se k nim připojí i hráči Novgorodu. Před úvodním buly si ještě poslechneme státní hymny Finska a Ruské federace.
Ještě jednou vám přeji příjemný páteční večer, v Nagorny Areně je vše připraveno pro dnešní duel. Začínáme jen za několik málo minut.

Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Barancev (C), Orlov, Ch. Genoway, Mišarin, Volčenkov (A), Aljajev, Zborovskij – Schroeder, Varfolomejev, Žafjarov – Šenfeld, Bočarov, Belevič – Q. Howden, Varnakov (A), Urakov – Szczechura, Gončaruk, Smolin.

Jokerit Helsinky: Niemi (Kalninš) – Lepistö (A), Lehtonen, Eronen, A. Grant, Kivistö, O. Lauridsen, Lööv, E. Räsänen – Haapala, Kontiola, Nicklas Jensen – Joensuu, Moses, Norman – Oksanen, H. Ikonen, Regin (C) – Anttila (A), Hirvonen, Pihlström.

Rozhodčí: Ansons, Judakov – Parikov, Stroganov.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V LOŇSKÉ SEZÓNĚ

Celková historická bilance mezi Jokeritem a Torpedem hovoří ve prospěch Finů – ti z třinácti vzájemných střetnutí od jejich vstupu do KHL vyhráli celkem osm, včetně obou dvou v sezóně 2018/2019.

18. 10. 2018: Torpedo – Jokerit 4:5pp.
25. 1. 2019: Jokerit – Torpedo 4:2
JOKERIT HELSINKY
6. místo v Západní konferenci
4 Z, 2-0-0-2, 14:11, 4 body

Svěřenci Lauriho Marjamäkiho do ročníku vstoupili levou nohou. Silný finský výběr na svém ledě minulý týden přivítal dva náročné soupeře, Avangard a Kazaň, přičemž ani jednoho z nich nedokázal porazit. Po porážkách mu nějakou dobu patřilo dokonce až poslední místo v Západní konferenci, vše se ovšem změnilo po sobotním utkání s Rigou – Jokerit si na lotyšském klubu vybil frustraci a poslal jej domu se sedmibrankovým přídělem. V následujícím utkání pak na ledě Severstalu zvítězil relativně hladce 4:2.

Koho sledovat?
Niklas Jensen pálí ostrými! Několikanásobný dánský reprezentant přispěl k oběma dosavadním výhrám Jokeritu celkem čtyřmi brankami. Zapíše se na střeleckou listinu i dnes v Nagorny Areně?

5 Z, 1-1-0-3, 10:14, 4 body

Torpedo po prvních pěti utkáních nové sezóny okupuje poslední postupovou příčku do play-off. Základní část zahájilo čtyřmi venkovními utkáními v řadě, ze kterých získalo pouhopouhé dva body za těsnou výhru na ledě trápícího se Lokomotivu. Hned v prvním utkání před vlastními fanoušky ovšem vystřihlo husarský kousek – silné CSKA ve středu ve vyprodané Nagorny Areně přetlačilo 2:1! Famózní výhru zařídil tři sekundy před koncem prodloužení Stanislav Bočarov.

V létě posílil Torpedo zkušený švédský gólman Anders Lindbäck, jenž si v kariéře připsal i několik desítek startů v NHL. Vstup do sezóny má ovšem poněkud vlažný – uvidíme, zda-li se mu bude dařit dnes.