KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Ufa - 7. září 2019   12:30

Ufa
11:39' Sošnikov  (Kugryšev) • 31:22' Sošnikov  (Manninen) • 39:14' Hartikainen  (Omark, Larsen)
Novosibirsk
Gašilov, Fraňo – Golovljov, Savenkov
Sibir Arena
7420 diváků
Ufa

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 33:23 (12:9, 11:9, 10:5)
Zblokované střely – 16:23
Vyhraná vhazování – 31:30
Trestné minuty – 2:10
Hity – 11:11
Hokejisté Novosibirsku už třetí zápas před domácím publikem nezvládli a Ufě podlehli 1:3. Hosté předvedli takticky vyzrálý výkon. Hráli dobře z obrany, zachytal jim brankář Metsola a velkou zásluhu na výhře měl také dvougólový střelec Nikita Sošnikov. Ve třetí třetině již žádná branka nepadla, jelikož si hráči Salavatu Julajev dvougólový náskok zkušeně hlídali.
59:30'
Hosté obětavě brání. Na branku neprošla střela Jokipakky ani další pokus Peltoly.
58:54'
Metsola nevěděl, kde je puk, ale ten zapadl za jeho branku.
58:15'
Soloduchinovo vyhození se do branky nevešlo. Pískáno je zakázané uvolnění Ufy. Hosté si berou oddechový čas.
58:04'
Milovzorov našel Jaroslava Chabarova. Ten branku netrefil.
57:30'
Domácí to už zkoušejí bez brankáře!
56:54'
Před brankou netrefil ze vzduchu puk Jukka Peltola. Finský útočník asi málo hraje baseball.
56:47'
Tohle se ale úplně nepovedlo Larsenovi. Ten nahazoval kotouč za branku ještě před červenou čarou a hostům je tak pískáno zakázané uvolnění.
56:10'
Hosté takticky šetří sekundy v útočném pásmu. To jim teď bohatě stačí.
55:16'
Ruohomaa nahrál mezi kruhy Olegovi Piganovičovi, který ale střílel jen do protihráče. To byla dobrá pozice pro domácího obránce.
54:27'
Pískán zřejmě zásah domácí střídačky. Rozhodčí nařizuje buly v obranném pásu Sibiru.
53:34'
Nyní se Kadějkin tlačil do brankoviště zpoza branky. Jeho práce mohl využít Chochrjakov, který plácl do puku, ale ten končí pod Säterim.
53:24'
Alexandr Kadějkin se dobře uvolnil na osu hřiště. Jeho střela ale nebyla tak razantní, aby Säteriho zaskočila.
53:10'
Další střela Jokipakky byla zablokována. Následuje reklamní přestávka.
53:01'
Jyrki Jokipakka měl dost času na modré čáře. Metsola ale jeho střelu viděl a vyrazil ji.
52:27'
Domácí trochu vypadli z role a nevědí, kudy se dostat do obrany soupeře. Ufa hraje takticky velmi dobře.
51:32'
Ani nyní ne. Alexandr Šarov střílel jen do nohou obránce.
51:16'
Jegor Milovzorov se snažil ohrozit hostující branku, ale puk neprošel až na Metsolu.
50:40'
Ufa navíc hraje s kotoučem na holích. To se hostům hodí do krámu.
49:59'
I deset minut před koncem třetí třetiny drží hosté dvoubrankový náskok. Novosibirsku bude stále rychleji ubíhat čas.
48:59'
Hosté jsou v plném počtu. Nahození Milovzorova z ostrého úhlu zachytil lapačkou Juha Metsola.
48:25'
Hosté vyhazují.
47:24'
Vjačeslav Soloduchin se v oslabení dostal za záda domácích obránců a řítil se sám na Säteriho. Ten jeho zakončení vyrazil a udržel tak Sibir v zápase!
46:54'
Jediným vyloučeným hráčem je nakonec opravdu jen Panin! Ten dostal trest za nedovolené bránění a domácí tak budou hrát přesilovku.
46:54'
Rozhodčí Gašilov a Fraňo se momentálně radí, jak celou situaci vyřešit. Na trestné lavici už sedí hostující Grigorij Panin, ale dají se čekat i další tresty...
46:54'
Máme tu hromadnou šarvátku! Tady se asi bude vylučovat.
46:30'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
46:04'
Podobně jako u zatím jediného gólu domácích vyhrál Ruohomaa buly na Puustinena, který vypálil, ale puk byl tentokrát přizvednut do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
45:59'
Hosté se ubránili za cenu vyhození na icing.
45:48'
Pavel Koledov zřejmě najel do nějaké rýhy, protože za vlastní brankou zakopl a přenechal puk domácím. Ti tedy mohou hrát v útočném pásmu.
45:27'
Danil Romancev se z pravé strany natlačil až před hostujícího brankáře, ale už neměl prostor pro kvalitní zakončení. Metsola drží puk.
44:36'
Domácí obránce Ilja Morozov teď bojoval na pozici útočníka. U zadního mantinelu vydoloval kotouč pro svůj tým.
43:43'
Nápor Sibiru narušila první řada Ufy. Skandinávská formace drží kotouč na svých holích.
42:50'
Mikael Ruohomaa zavezl puk dopředu po levé straně a zkusil vystřelit. Hostující obránce zablokoval jeho pokus.
41:38'
Zákrok Metsoly po střele z levé strany. Hostující brankář má puk ve výstroji.
41:15'
Domácí začali třetí třetinu tlakem. Metsola se musí mít na pozoru.
Hity – 7:9
Hokejisté Novosibirsku prohrávají po druhé třetině kvalitního zápasu s Ufou 1:3. Domácí sice začali druhou část tlakem, ale Salavat Julajev postupně vyrovnal hru a ve 32. minutě se podruhé v zápase trefil Nikita Sošnikov, který zvýšil na 0:2. Domácím pomohla přesilovka, kterou bleskově využil ke vstřelení kontaktní branky Juuso Puustinen, jenže 46 sekund před přestávkou se na druhé straně prosadil také v početní výhodě Teemu Hartikainen.
40:00'
39:58'
V posledních sekundách třetiny se dostal k puku Pjotr Chochrjakov. Ten už věděl, že nemá moc času a tak vypálil ze středního pásma. Säteri dával pozor a zakročil pravým betonem.
39:14'
Ufa právě vstřelila branku!
Hosté přesilovku využívají a zase vedou o dva góly! Philip Larsen nahrál Linusovi Omarkovi, který puk nahodil na branku a pohotová teč TEEMUA HARTIKAINENA černou pryž vychýlila mimo dosah brankáře Säteriho. Asistence: Linus Omark a Philip Larsen.
38:49'
Proti Pjotrovi Chochrjakovovi si dobře povyjel Säteri, který vyrazil střelu hostujícího útočníka.
38:19'
Poprvé se vylučuje na straně domácích. Jevgenij Česalin je potrestán za držení hole.
37:40'
Hosté se pokusili rychle odpovědět. Před Omarkem ale zalehl puk brankář Säteri.
37:19'
Sibir právě vstřelil branku!
Hostující kapitán na trestné lavici dlouho nepobyl! Mikael Ruohomaa totiž vyhrál buly na dalšího finského útočníka JUUSA PUUSTINENA a ten dělovkou z první využívá přesilovou hru po 2 sekundách – 1:2. Asistence: Mikael Ruohomaa.
37:17'
Domácí mají k dispozici čtvrtou přesilovku. Za hákování je vyloučen Grigorij Panin.
36:10'
Tohle zavánělo útočným faulem, ale domácím to prošlo a byla z toho i šance. Střelu Juusa Puustinena z mezikruží ale dokázal Metsola vytěsnit vedle své pravé tyčky!
35:51'
Od modré čáry střílel Ilja Morozov. Metsola jistým zákrokem přerušil hru.
35:02'
Hned po buly přišla střela od obránce, kterou musel vyrážet Säteri.
34:59'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před brankáře Säteriho.
33:51'
To nyní ukázala i přihrávka Česalina, který předal puk spoluhráči na brusli. Ten ho nezkrotil a zaútočit mohou hosté.
33:04'
Domácí zase bojují o kotouč v útočném pásmu. Aktivita jim nechybí. Větší kvalita ve finální fázi ale ano.
32:07'
Nyní tu máme reklamní přestávku.
31:22'
Hosté zvyšují na rozdíl dvou gólů! Obrana Sibru udělala velkou chybu, když se dva hráči nechali vylákat za branku a u brankoviště tak zůstal zcela volný NIKITA SOŠNIKOV, kterého přesnou přihrávkou z rohu kluziště našel Sakari Manninen a Sošnikov zblízka nezaváhal – 0:2. Hostující útočník prožívá skvělý start do sezóny. Ve třetím zápase má na kontě už pět kanadských bodů (3+2). Asistence: Sakari Manninen.
30:58'
Od modré čáry střílel Manninen. Säteri nevěděl, kam se puk odrazil. Naštěstí pro něj k obráncům Sibiru.
30:14'
Hosté jsou v plném počtu. Tahle přesilovka Sibiru ale byla zatím určitě nejlepší ze tří, které dnes domácí hráli.
30:01'
Nyní to Jokipakka sehrál na levý kruh, odkud střílel Juuso Puustinen. Metsola byl na místě.
29:27'
Nahození Jokipakky nepřineslo kýžený efekt v podobě nebezpečné teče. Domácí ale zůstávají v útočném pásmu.
28:34'
V oslabení zahrozil Chochrjakov. Jeho ránu musel likvidovat Säteri.
28:13'
Novosibirsk si vytvořil další tlak v útočném pásmu a z toho rezultoval faul Alexandra Kadějkina. Hostující útočník je vyloučen za hákování. Přesilovka Sibiru začne po reklamní přestávce.
27:58'
Hra nabrala velmi dobré tempo a přelévá se ze strany na stranu.
27:05'
Na druhé straně posílal Manninen do šance Philipa Larsena. Dánský bek ale nedokázal vystřelit tak, aby měl Säteri větší problémy.
26:28'
Alexandr Šarov obdržel přihrávku od spoluhráče a vypálil z první. Metsola se ale přemístil včas a vyrazil puk do bezpečí.
25:27'
Od modré střílel tvrdě, ale také nepřesně, Oleg Piganovič. Domácí hokejisté však pokračují v tlaku.
24:32'
Domácí stačili prostřídat a pětice Ufy tak byla už hodně unavená. Teď ale získal puk Sošnikov a vyvezl ho do středního pásma, čímž dal spoluhráčům čas na úprk na střídačku.
24:12'
Domácí teď uzamkli soupeře v jeho obranném pásmu. To je velký tlak Novosibirsku!
23:51'
Nahození Milovzorova tečoval Šarov. Puk si ale cestu mezi tyče nenašel.
22:46'
Ufa je v plném počtu. Domácí v přesilové hře vůbec nevystřelili na brankáře Metsolu.
22:25'
Domácí se v přesilovce nemohou dostat do útočného pásma. Publikum už dokonce píská.
21:22'
Hostům se podařilo vyhodit.
20:45'
Teemu Hartikainen zasáhl hokejkou do obličeje padajícího domácího hráče. Dostal tedy dvě minuty za vysokou hůl.
Hity – 4:3
První třetina se o něco více vydařila Ufě. Ta vede 1:0 a po vstřeleném gólu navíc začala kontrolovat hru. Jedinou branku vstřelil ve 12. minutě Nikita Sošnikov, který se ocitl na konci rychlého brejku, když šikovně vložil hůl do pasu Kugryševa. Hráči Sibiru se potřebují v kabině srovnat a vrátit se alespoň k výkonu, který předváděli do chvíle, než obdrželi gól.
20:00'
19:38'
Hosté drží puk na svých hokejkách. Zdá se, že chtějí třetinu dohrát co nejdále od své branky.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:40'
Domácí rozehrávku dobře narušoval Nikita Sošnikov. Ten za brankou i na chvíli získal puk, ale pro domácí to nakonec dobře dopadlo.
18:33'
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění. Ufa má v posledních minutách více ze hry.
18:18'
Na levém kruhu se dostal ke střele Alexandr Burmistrov. Domácí obrana kotouč srazila do ochranné sítě.
17:59'
Larsen střílel od modré čáry a letící kotouč ještě tečoval Sakari Manninen. Säteri stačil zareagovat a vyražený kotouč následně zalehl.
17:32'
Hartikainen je silný na kotouči. U zadního mantinelu ho podržel a pak poslal před branku. Manninen s Omarkem ale nedokázali přetlačit obrannou hráz Sibiru.
17:16'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje do obranného pásma Sibiru.
16:30'
Hostující Michail Pašnin zavážel puk do útočného pásma, ale na modré se zamotal do kliček. U hracího předmětu jsou tedy hráči Sibiru.
16:08'
Icing Ufy. Hra se vrací před Metsolovu branku.
15:59'
Alexandr Šarov vyslal od levého mantinelu spíše propagační pokus. Ten skončil v lapačce Metsoly.
15:07'
Na druhé straně zakončoval Danil Romancev, který však mířil pouze do protihráče.
14:30'
Další poměrně těžký zákrok Harriho Säteriho. Hosté teď mají dobré střídání.
14:17'
Sakari Manninen zavezl puk do útočného pásma a mezi kruhy se k němu následně dostal Teemu Hartikainen. Ten střílel na vyrážečku brankáře Säteriho, který ji dokázal správně použít a vytěsnil s ní touš mimo svou klec!
13:33'
Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění.
13:13'
Puk spadl někam na domácí střídačku. To je samozřejmě důvod k přerušení hry.
13:02'
Chabarov z modré čáry dobře viděl Šarova, kterému adresoval přihrávku na levý kruh. Proti jeho střele se však přemístil Juha Metsola, který přerušil hru. Další reklamní přestávka.
12:45'
Milovzorov posílal od zadního mantinelu puk před branku. Tam však byli jen obránci Ufy.
11:39'
Zmatky před hostující brankou způsobil důrazný Pervušin. Ufa se ale ubránila a následný rychlý brejk hostům vynesl vedoucí gól! Ten táhl Dmitrij Kugryšev, který po levém křídle zavezl puk do útočného pásma a od mantinelu ho poslal před branku. Tam si najel NIKITA SOŠNIKOV, jenž do nabídky svého spoluhráče pohotově vložil hůl a usměrnil kotouč za záda brankáře Säteriho. Asistence: Dmitrij Kugryšev.
11:02'
Dobrou střelou zápěstím se prezentoval domácí obránce Oleg Piganovič. Metsola však rychle švihl lapačkou a ukryl v ní kotouč.
10:52'
Zachar Arzamascev se vydal na útočný výlet. Jeho střelu však srazil domácí obránce mimo branku.
10:22'
Na led přišla hostující lajna Hartikainen – Manninen – Omark a hned se hraje před brankou Sibiru. Tihle hráči jsou na ledě znát.
09:30'
Hokej má slušné tempo, ale zatím se hraje bez brankových příležitostí. Je znát, že se utkaly dva kvalitní a v defenzivě dobře organizované týmy.
08:18'
Střela Arťoma Sergejeva od modré čáry neprošla až na domácí branku. Hráči Sibiru pak vyrazili do rychlého protiútoku, ale ze situace 2 na 2 gólovou příležitost nevytěžili.
08:01'
Na druhé straně přišla střela od modré čáry, kterou pokryl Metsola. Následovala ještě strkanice, která však nepřerostla v nic většího. Reklamní přestávka.
07:35'
Za zmínku ale stojí snad jen zblokovaná střela Arzamaceva. Nyní se už domácí osvobodili.
07:15'
Hosté se usadili v útočné třetině a dostali Novosibirsk pod tlak.
06:40'
Sošnikov vybojoval u mantinelu puk a posílal ho do ohně. Zasahovat musel Säteri.
05:35'
První formace hostí se snažila něco vymyslet v útočném pásmu. Obrana Novosibirsku ale pracovala dobře a nenechala severské legionáře střílet.
04:54'
Právě teď naskočil Amirov z trestné lavice na led.
04:46'
Koledov odpálil puk přes všechny čáry a za malou chvilku už bude přesilovka Sibiru minulostí.
04:12'
Hosté hrají v oslabení dobře. Zatím soupeře do ničeho nepustili.
03:00'
Hosté vyhráli buly a okamžitě vyhodili.
02:53'
Rodion Amirov v rohu kluziště podrazil domácího Torčeňuka. Uvidíme první přesilovou hru Sibiru.
02:15'
Fanoušci Sibiru jsou hodně hlasití. Domácí hokejisté se mohou opřít o jedno z nejbouřlivějších prostředí v soutěži.
01:39'
Ze středního pásma to zkusil Alexej Jakovlev. Metsola kotouč odrazil do rohu kluziště.
00:58'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se přestěhuje před branku, kterou hájí Harri Säteri. Na obou stranách dnes stojí finští gólmani.
00:16'
Jukka Peltola připravil první práci pro hostujícího brankáře Metsolu. Ten střelu svého krajana zachytil do lapačky.
00:01'

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Piganovič, Jokipakka, K. Alexejev, Loginov (C), Chabarov, Timašov, Jefremov, Ilja Morozov – Puustinen, Ruohomaa, J. Peltola – Milovzorov, Šarov, Sajustov – Pervušin, Romancev, A. Jakovlev – Česalin, Torčeňuk, Kazakov.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Panin (C), Larsen, Koledov, Arzamascev, Pašnin, Ar. Sergejev, Lisovec, Muchamadullin – Hartikainen, Manninen, Omark – Kugryšev, Burmistrov, Sošnikov – V. Žarkov, Kadějkin, Soloduchin – M. Majorov, Chochrjakov, Amirov.

Rozhodčí: Gašilov, Fraňo – Golovljov, Savenkov.
Československá stopa

Do utkání nezasáhne žádný český nebo slovenský hokejista.

Sibir Novosibirsk:
Pro Sibir je hlavním cílem postup do play-off. A hráči Novosibirsku začali ročník nadějně, když stoprocentně zvládli úvodní dva domácí zápasy. Nejprve si poradili 2:1 s Chabarovskem a ve čtvrtek přehráli Vladivostok jasně 5:1. Tři kanadské body si v těchto zápasech připsali obránce Jyrki Jokipakka (1+2) a útočník Dmitrij Sajustov (0+3). Dva zásahy z duelu proti Admiralu má na kontě Jegor Milovzorov.

Salavat Julajev Ufa:
Ufa má tradičně vysoké ambice a výjimkou není ani letošní ročník. Salavat Julajev má rozhodně zajímavý kádr. Brankářskou jedničkou je Fin Juha Metsola, v obraně mužstvo hodně spoléhá na produktivního Dána Philipa Larsena či kapitána Grigorije Panina a o góly by se měli starat útočníci Teemu Hartikainen, Linus Omark nebo Alexandr Burmistrov. Do sezóny Ufa vstoupila dvojzápasem v čínském Kunlunu. První prohrála 3:4 po nájezdech, ve druhém pak zvítězila 2:0. Hned 3 kanadské body v těchto utkáních nasbíral Nikita Sošnikov (1+2).
Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V rámci sobotního programu KHL se utkají také Sibir Novosibirsk a Salavat Julajev Ufa. Pro oba celky půjde o třetí utkání v nové sezóně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.