KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Magnitogorsk - 30. září 2019   18:30

OMSK
OMSK
12:28' Beck (Vojnov, Šumakov) • 26:36' Šumakov (Vojnov, Beck) • 31:28' Šumakov (Andrighetto)
3:2
(1:0, 2:0, 0:2)
Magnitogorsk
48:43' Galuzin  (J. Jakovlev) • 59:15' O'Dell  (Kozun, Mozjakin)
OMSK
Beljajev, Oskirko – Viljugin, Šeljanin
Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha
3891 diváků
S. Galimov (32. Košečkin) – J. Birjukov, Antipin (A), J. Jakovlev, Běreglazov, Matuškin, Dronov, Olšanskij – Kozun, O'Dell, Loktionov – N. Kuljomin (A), Rasmussen, Mozjakin (C) – Paršin, Galuzin, Potěchin – Timkin, Několenko, Dorofejev – Ljubimov.

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera, případně dobrou noc.
Československá stopa v utkání

Do dnešního klání žádný český ani slovenský hráč nezasáhl.

Využití: 2 – 0
Ve třetí periodě stříleli góly pouze hostující hráči, naštěstí pro domácí stav pouze kosmeticky upravili. Ač v závěru nevyužili převahu šest na čtyři, povedlo se jim dostat na dostřel a sahali po vyrovnání, toho však už nedocílili.
59:50'
Velký závar před Bobkovem, domácí se štěstím získali puk a odpálili jej tak, aby to zakázané uvolnění nebylo a tohle už hosté nestihnou.
59:33'
Domácí vyhazují na icing.
59:20'
Košečkin znovu upaluje na střídačku.
59:15'
Metallurg právě vstřelil branku!
A pozor, hosté v poslední minutě snižují na rozdíl jediného gólu. ERIC O'DELL změnil těsně před Bobkovem dráhu puku a domácí brankář už nestačil reagovat.
Asistence: Brandon Kozun a Sergej Mozjakin.
59:01'
Už jen minuta zbývá do konce tohoto dějství.
58:56'
Domácí jsou už v pěti.
58:42'
Tvrdá rána Mozjakina až k Bobkovovi nedoletěla.
58:30'
Tečovaný puk letí po střele Jakovleva kamsi do hlediště, oddechový čas si vybírá hostující kouč.
58:02'
Běží poslední dvě minuty třetí části.
57:58'
Domácí vyhodili a tady mají výhodu, že to nemůže být icing.
57:29'
Košečkin je na střídačce, hosté hrají v šesti proti čtyřem.
57:06'
Domácí posílají puk až do útočného pásma.
56:56'
Ani teď hostující brankář na střídačku neodjíždí a stále zůstává v bráně.
56:56'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Bondarev – 2 min., podrážení).
56:45'
Košečkin se několikrát hlásil, zda má odjet na střídačku, ale zatím mu nebylo vyhověno.
56:05'
Icing Magnitogorsku.
55:39'
Pivcakin nahazoval puk na teč, před bránou byli dva jeho spoluhráči, ale ani jeden se svou holí kotouče nedokázal dotknout.
54:55'
Bobkov střelu z dálky dobře viděl a puk ukryl do náruče.
53:54'
Hosté sice drží puk, ale jen u své brány. Drahocenný čas se jim krátí.
53:11'
Teď je ovšem zastavil ofsajd.
52:59'
Hosté přečkali oslabení a stále prohrávají "jen" o dva góly.
52:32'
A hosté získávají puk na hokejky, rychle s ním vyjíždí do bezpečí.
52:13'
Domácí ostřelují brankář Metallurgu ze všech pozic, ale ten odolává.
51:48'
Hostující brankář drží svůj tým na vodou, nyní vytěsnil Čudinovou hodně tvrdou ránu od modré těsně vedle levé tyče.
50:59'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Vladimir Galuzin – 2 min., sekání).
50:20'
Jeden z hráčů Omsku se provinil zákrokem na hranici pravidel, hra pokračuje.
49:45'
A Košečkin teď podržel svůj tým proti nepříjemné ráně z kruhu pro vhazování, stav zůstává nezměněn.
49:20'
Je jasné, že vstřelený gól nalil hostům novou krev do žil, znovu se rychle vrhli do útoku, avšak o puk přišli a musí rychle zpátky.
48:43'
Hosté přeci jen snižují a malé drama je na světě. Puk se zajímavým a pro Metallurg šťastným odrazem dostal na pravou stranu k VLADIMIROVI GALUZINOVI, který měl před sebou dost odkryté soupeřovy brány a střelou zblízka se nemýlil.
Asistence: Jegor Jakovlev.
48:25'
A puk končí u Košečkina, který pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
48:00'
Hostům se podařilo udržet útočné pásmo, ale rána od modré byla tečována mimo bránu.
47:36'
Dlouho se hrálo bez přerušení, až nyní sebral Košečkin puk do lapačky a přerušil hru.
46:47'
V době, kdy do konce třetí části zbývalo třináct minut a třináct vteřin, vystřelil hostující hráč číslo třináct Ljubimov od pravého mantinelu, Bobkov toho moc neviděl, ale povedlo se mu zasáhnout.
46:23'
Domácí vyhazují puk do útočného pásma, icing to není.
45:47'
Teď se jim povedlo vyrazit do brejku, Košelevova střela však byla zblokována.
45:10'
Domácí se v posledních minutách spíše jen brání, jejich brankář však nemusel žádnou těžkou situaci řešit.
44:44'
Nahození od modré letí daleko od Bobkova, tomu obránci velmi dobře pomáhají.
43:37'
Omsk si vyžádal oddechový čas.
43:37'
Icing Omsku.
43:23'
Kontaktní gól se jim v přesilovce vstřelit nepovedlo, domácí hrají v plném počtu.
43:00'
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, ale čas jim běží rychle.
41:50'
Bobkov se štěstím vyrazil střelu od modré a jeho spoluhráči znovu vyhazují.
41:30'
Omsk po buly vyhazuje do bezpečí.
41:23'
40:55'
Pivcakin byl příliš blízko Košečkinovi a překonat jej už nedokázal. Volnou skulinu se mu najít nepodařilo.
40:25'
Andrighetto si chtěl také připsat gól, v útočném pásmu nejprve naznačil střelu, pak popojel a pálil už doopravdy, ale trefil jen protihráče, od něhož se puk odrazil do ochranné sítě.
40:01'
Prostřední dějství bylo dál v režii Omsku, který využil druhou početní výhodu a dostal se do dvoubrankového vedení, které o pět minut ještě navýšil a do kabin odchází se slibným náskokem. Zdaleka však není vše rozhodnuto, ani tohle vedení nemusí stačit a Metallurg ukázal, že se také umí dostat do šancí, zatím je však nedokáže využít.
Trochu kuriózní situace v závěru, kdy přestala jít časomíra a odehrálo se trochu víc času, než měla. Upozorňovali na to především domácí.
Další třetina začne přibližně ve 20:16.
40:00'
39:53'
Těsně před koncem se hra stěhuje po icingu Omsku k Bobkovovi.
39:01'
Poslední minuta druhé třetiny, puk je za bránou Omsku.
38:19'
Hosté byli příliš rychlý a jejich akce končí ofsajdem.
37:52'
Po delší době musel zasáhnout Bobkov, Birjukovu bombu však dokázal vyrazit.
36:43'
Jeden z hostů zlomil hůl a Omsk nyní hraje defacto proti čtyřem.
36:16'
Hosté se vymanili z tlaku vyhozením puku k Bobkovi.
35:32'
Vojnov prudce vystřelil od modré čáry, ale Košečkin měl betony u sebe včas.
34:21'
Ofsajd kazí útočnou snahu Magnitogorsku.
33:44'
Omsku je odpískán hodně přísný icing, třebaže by Ščerbak byl u kotouče první.
33:04'
Domácí vyrazili do přečíslení tři na jednoho, Pjanov však přihrávku před bránu nedokázal tečovat a Košečkina tak neohrozil.
32:32'
Jakovlev střílel tvrdě z levé strany, ale domácí gólman měl dobrý výhled a puk vyrazil betony.
32:18'
Bobkov zachytil nahození ze středního pásma a rychle rozehrál.
31:28'
Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Stanislav Galimov, přichází Vasilij Košečkin. Nutno říct, že hostující brankář mnohokrát své barvy podržel a jen díky němu je stav pouze 0:3.
31:28'
Avangard právě vstřelil branku!
Domácí se prosazují potřetí a vyhání Galimova z brány. Andrighetto poslal po ledě puk před bránu, kde jej krásně pod horní tyč tečoval SERGEJ ŠUMAKOV. Tady nemohl brankář Metallurgu nic dělat.
Asistence: Sven Andrighetto.
30:40'
Vojnov chtěl vrátit přihrávku spoluhráči, ale trefil jen brusli soupeře, od níž se touš odrazil do středního pásma.
30:09'
Domácí vyhodili do středního pásma a odjeli střídat, soupeř pro změnu nahodil puk za bránu Bobkova a střídá také.
29:35'
Hra se teď přesouvá ze strany na stranu, ovšem hlavní roli obrany obou mužstev, které předvádí dobrou práci a svým brankářům ji pro změnu dost ulehčují.
28:12'
Šumakov tentokrát nestřílel přesně a brankář hostů zasahovat nemusel.
27:30'
Čudinov pálil od modré bez přípravy, avšak jeho pokus se až ke Galimovi nedostal.
26:36'
I tuhle přesilovku domácí využívají. Vojnov naznačil střelu, ale volil ještě přihrávku na levou stranu, kde stál volný SERGEJ ŠUMAKOV, jenž prudkou ranou pod břevno nedal brankáři hostů šanci. Ten se už nestihl přesunout.
Asistence: Vjačeslav Vojnov a Taylor Beck.
26:16'
Pěkná kombinace Omsku na jeden dotek zakončená střelou bez přípravy, která však letí nad bránu.
25:32'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Brandon Kozun – 2 min., podrážení).
24:48'
Bobkov si nejprve poradil se střelou od modré, následoval pokus Několenka z bezprostřední blízkosti, jenž Bobkov tentokrát schoval v lapačce.
23:34'
Ščerbak se ocitl osamocen před brankářem, ale blafákem do bekhednu neuspěl. Puk skončil mimo bránu.
23:07'
Trochu kuriózní situaci, Galimov si nevšiml, když držel puk za svojí bránou, že jako první k němu jede soupeř, stačil však zareagovat, k puku poté dojel Ščerbak a střílel na vzdálenější tyč, avšak Galimov zasáhl lapačkou.
22:35'
O´Dell zakončoval bekhendem zblízka, Bobkov udržel puk ve své výstroji.
22:23'
Matuškinovi se nevedlo na druhé straně o mnoho lépe, také on bránu minul.
21:40'
Čudinov už přinutil hostujícího brankář k zákroku, ten vyrazil puk před sebe.
20:42'
Vojnov nahazoval na bránu od modré čáry, puk proletěl kolem Galimova a skončil v rohu kluziště.
20:01'
Domácí byli v úvodu aktivnější a ač nevyužili dlouhou přesilovku 5 na 3, nakonec se přeci jen gólu dočkali, když v klasické výhodě prostřelil výtečného Galimova Beck. Hosté také sehráli několik přesilovek, avšak žádnou z nich využít nedokázali. Bude to ale ještě velká bitva.
Další třetina začne přibližně v 19:25.
20:00'
19:20'
Hosté znovu dlouho svírali soupeře v jeho obranné třetině, avšak nakonec o pásmo přichází.
19:01'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:30'
Domácím se dvakrát povedlo vyhodit puk ke Galimovi.
18:00'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikita Ščerbak – 2 min., krosček).
18:00'
Rasmussen se dosetal před Bobkovem k dorážce, avšak svůj pokus adresoval pouze do hrudi domácího gólmana. Teď byli hosté blízko, ale bude se vylučovat.
17:27'
Nebezpečná rána z otočky v podání jednoho z hráčů Metallurgu, Bobkov k sobě betony přitiskl včas.
17:06'
Domácí sice vyhráli buly, ale soupeři se povedlo i tak dostat puk až do jejich pásma.
16:54'
Icing Magnitogorsku, i když trošku přísný.
16:31'
Hosté sevřeli Omsk v jeho obranné třetině, avšak Bobkov vážněji zasahovat nemusel. Přesilovka je nyní minulostí.
14:44'
Nechybělo moc a domácí se prosadili i při oslabení, Dedunov dobrým forčekingem obral soupeře v útočném pásmu o puk, ten se odrazil před bránu a Dedunov do něj stihl udeřit, avšak Galimov trochu se štěstím zasáhl levým betonem a poté ukryl touš pod lapačku.
14:31'
Mozjakinova rána od modré byla tečována do ochranné sítě.
14:07'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Andrej Stas – 2 min., podrážení).
13:44'
Bobkov si poradil s lehkou střelou od levého mantinelu a puk ukryl do lapačky.
13:03'
Domácí se po vyhraném buly usadili znovu v útočném pásmu, ale o kotouč přišli, aniž nějak brankáře ohrozili.
12:28'
Tuhle přesilovku domácí nakonec využívají. TAYLOR BECK si nabruslil do pásma a střelou zápěstím mezi nohy bránícího protihráče propálil Galimova mezi betony.
Asistence: Vjačeslav Vojnov a Sergej Šumakov.
12:00'
Hosté vyhazují puk do bezpečí.
11:50'
Puk zůstal na chvíli před Galimovem volný a Klinkhammer se jej snažil dorážet, avšak rozhodčí přerušuje hru, neboť brankář hostů rychle schoval puk po lapačku.
11:23'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Vladimir Galuzin – 2 min., hákování).
10:50'
Zblokovaný puk letí mimo ledovou plochu a hra je přerušena.
10:30'
Omsk se dostal pod menší tlak a pomohl si vyhozením puku, který šel přímo na Galimova, takže v tomto případě se zakázané uvolnění nepíská.
09:50'
Znovu končí kotouč na zakázaném uvolnění a vhazovat se bude u Galimova.
09:26'
09:01'
Nekolenko nebezpečně nahazoval na Bobkova, před kterým byl puk ještě tečován, naštěstí pro Omsk mimo tři tyče.
08:30'
Hostující gólman teď pomohl svým spoluhráčům a puk odehrál ven z pásma a nebude to icing.
07:49'
Ščerbak využil zaváhání soupeře, obral jej o puk a vyrazil sám z levé strany na brankáře. Toho zkoušel prostřelit mezi betony, avšak Galimov skvěle zasahuje.
07:16'
Hostujícímu celku přechod do útoku nevyšel a musí pro puk zpátky do svého pásma.
06:41'
Omsk si špatně rozuměl při rozehrávce a puk končí na icingu. Poměr střel je zatím 7 – 1.
06:13'
Magnitogorsk přečkal těžkou chvíli a hraje v plném počtu.
06:00'
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
05:07'
Metallurg hraje ve čtyřech.
05:00'
Klinkhammer střílel tvrdě z ostrého úhlu, ale Galimov měl dobrý výhled a byl připraven.
04:35'
Neuvěřitelný zákrok Galimova, Šumakov střílel do odkryté brány, avšak hostující brankář se stihl přesunout a ani nevěděl, jak puk vyrazil. Ten se snesl za jeho záda, avšak žádný z protihráčů jej už nestačil dorazit do brány.
04:20'
Po vyhraném buly se hosté rychle osvobozují.
04:13'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., vysoká hůl).
03:37'
Domácí s v útočném pásmu špatně přihráli a o puk přišli.
03:07'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Loktionov – 2 min., držení hole).
02:49'
Domácí hrají v plném počtu.
02:20'
Teď se Bobkov vyznamenal, když schoval do náruče tvrdou ránu protihráče vyslanou z pravé strany.
02:05'
Matuškinovi střela od modré nesedla a následný pokus jeho spoluhráče skončil vedle domácí brány.
01:40'
Znovu končí puk za bránou Galimova.
01:24'
Domácím se po menších potížích daří vyhodit.
00:49'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., vysoká hůl).
00:24'
Galimov se musel hned v úvodu mít na pozoru a vychytat bekhendové zakončení Ščerbaka.
00:01'

Avangard Omsk: Bobkov (Sudnicin) – Pokka, Pivcakin, Vojnov, Bondarev, Čudinov, Martynov – Andrighetto, K. Semjonov, Ščerbak – Beck (A), Klinkhammer, Šumakov – I. Makarov, Stas (C), Dědunov – Košelev, Pjanov, A. Potapov (A).

Metallurg Magnitogorsk: S. Galimov (Košečkin) – J. Birjukov, Antipin (A), J. Jakovlev, Běreglazov, Matuškin, Dronov, Olšanskij – Kozun, O'Dell, Loktionov – N. Kuljomin (A), Rasmussen, Mozjakin (C) – Paršin, Galuzin, Potěchin – Timkin, Několenko, Dorofejev – Ljubimov.

Rozhodčí: Beljajev, Oskirko – Viljugin, Šeljanin.

Bohužel v žádném týmu nenajdeme českého ani slovenského hráče.
Metallurg Magnitogorsk:

Magnitogorsk neprožívá zrovna dobrý začátek sezóny, jelikož se momentálně ve východní konferenci nachází na posledním 12. místě se 6 body a skóre 18:29. V posledním utkání zavítal na led Viťazu, na který se přišlo podívat 5 500 diváků. První třetina byla vyrovnaná a skončila smírně 1:1. Ve druhé dvacetiminutovce se prosadil hostující Paršin, ale v 50. minutě domácí srovnali a šlo se tak do prodloužení, kde nepadl gól a i v tomto zápase následovaly nájezdy. Hned první nájezd na každé straně byl proměněn, ale posléze dlouho nic a až v 8. kole se trefil domácí Laričev a Metallurg tak prohrál 2:3. Nejproduktivnějšími hráči se čtyřmi body jsou Dorofejev, O'Dell, Rasmussen a Jakovlev.
Avangard Omsk:

Omsk je momentálně ve východní konferenci na 4. místě se 14 body a skóre 29:25. V posledním zápase přivítal před 4 519 diváky na svém ledě Spartak Moskva. Po první třetině sice hosté vedli 1:0, ale ve druhé periodě se z přesilovky prosadili Chudinov s Klinkhammerem a Omsk vedl 2:1. Ve třetí periodě šel domácí celek dokonce do dvoubrankového vedení po gólu Vojnova. Ale Spartak dokázal srovnat na 3:3 a šlo se do prodloužení, ve kterém branka nepadla. Následovaly tak nájezdy, kde Omsk nevstřelil ani gól, zatímco soupeř dva a Avangard tak prohrál 3:4. Nejproduktivnějším hráčem je s devíti body Beck.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Avangard Omsk a Metallurg Magnitogorsk. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci minulého roku na ledě Metallurgu, který ale prohrál 2:3. Dnes se bude bojovat v Ledovém paláci Jurije Ljapkina, Balašicha. Tato hala nabídne kapacitu pro 10 300 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.