KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Petrohrad - 15. října 2019   18:00

OMSK
OMSK
02:25' Vojnov (Beck, Klinkhammer) • 28:37' K. Semjonov (A. Potapov) • 40:20' Dědunov
3:2
(1:2, 1:0, 1:0)
Petrohrad
Petrohrad
04:05' Barabanov  (Burdasov, Kemppainen) • 08:24' Lehterä  (Rundblad)
OMSK
Kulakov, Morozov – Berseňov, Judin
Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha
Petrohrad

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Československá stopa v utkání

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Statistiky utkání
Střely na branku: 28-17
Zblokované střely: 18-14
Vyhraná vhazování: 28-22
Je dobojováno! Skóre dnes bylo jak na houpačce. Nejprve vedli domácí, poté zase hosté. Omsk v polovině utkání srovnal, o jeho vítězství rozhodl na startu třetí dvacetiminutovky Dědunov! Klíčové bylo to, že Avangard po druhé obdržené brance výrazně přidal v defenzivě!
59:58'
Zakázané uvolnění Omsku! Do konce zbývají necelé dvě vteřiny, hostující kouč si vyžádal čas na poradu. Vhazovat se bude po pravici Bobkova!
59:34'
Klinkhammer netrefuje prázdnou branku ze středního pásma! Dává hostům ještě malou naději!
59:15'
Potapov byl nepříjemně zasažen kotoučem, přesto se doslova odplazil na střídačku!
59:05'
Hodně kuriózní situace. Tokranov nedokázal zpracovat přihrávku od vlastního spoluhráče a jelikož byl na modré čáře, mohly z toho být pořádné komplikace, protože puk pravděpodobně směřoval do odkryté klece. Rundblad se stihl vrátit!
58:40'
Alexej Kudašov až v tuto chvíli sáhl ke hře bez brankáře. Hellberg je na střídačce, Petrohrad to zkouší v šesti!
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:51'
Bobkov chytře přerušil hru. Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře, Hellberg zatím nedostal pokyn, aby zamířil na střídačku.
56:53'
Plotnikov dlouho míchal s kotoučem. Hledal Zuba, jenže ten byl v těžkém úhlu, a tak se mu nepodařilo zakončit.
56:09'
Útočná akce Petrohradu teď začíná až zpoza hostující svatyně. Domácí vyčkávají na modré čáře, brání vlastní pásmo.
55:25'
Puku se u mantinelu zmocnil Pivcakin, který jej poslal chytře do útočného pásma, domácí tak mohou vystřídat.
54:47'
Hosté se nastěhovali před Bobkovem, dokonce se jim podařilo prostřídat. Pětice Omsku je už hodně dlouho na ledě.
54:02'
Hra je přerušena, do konce třetí části zbývá necelých šest minut. Oba celky si na pár desítek vteřin odpočinou, je tu reklamní přestávka.
53:43'
53:20'
Hostující hokejisté se opět usadili před Bobkovem a kombinují. Jejich početní výhoda však spěje ke svému konci.
52:18'
Výborná zadovka pro Kuzmenka, který trefoval odkrytou klec. Bobkov předvedl rychlý přesun a zakročil pravým betonem ještě před brankovou čarou!
51:43'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Potapov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
51:08'
Totožná situace také na druhé straně! Do rány Rundblada se vložil jeden z domácích hráčů, díky němuž nemusel Bobkov zasahovat.
50:22'
Rozeběhla se závěrečná desetiminutovka třetí třetiny, vhazovat se bude ve středovém kruhu. Na ledě zůstává kapitán Plotnikov.
49:39'
Výborný reflex Bobkova! Tkačjov se o dorážku snažil marně a může být rád, že z toho nakonec nejsou dvě minuty.
48:52'
V další dobré možnosti byl na levém kruhu Makarov! Do střely mu na poslední chvíli skočil jeden z hostujících obránců!
48:22'
Jakoby byl Šumakov překvapený tím, kolik prostoru dostal! V tváří tvář Hellbergovi ale neuspěl, minul branku!
47:40'
Petrohrad chyboval v rozehrávce, nakonec byl odpíská icing, hra se tak znovu stěhuje poblíž Hellberga.
46:47'
Barabanov se snažil najít spoluhráče Kemppainena. K finskému hokejistovi se puk nedostal, už zase hrají domácí hráči.
46:04'
Dalekonosný pokus Vojnova od červené čáry! Hellberg si celou situaci pohlídal a vyrazil kotouč do bezpečí.
45:24'
Vhazovat se bude po pravé ruce Bobkova. Ten se ve třetí části pořádně nudí, zasahovat totiž ještě nemusel.
44:38'
Několik soubojů u mantinelu. Hráči Omsku zašlapovali kotouč, ovšem hostům se podařilo jej nakonec dostat do hry.
43:57'
Zakázané uvolnění se nepískalo, Barabanov měl v klíčovém momentu ke kotouči blíže.
43:08'
Petrohrad se v úvodu třetí třetiny vůbec k ničemu nedostává. Domácí hokejisté se tlačí za dalším vstřeleným gólem!
42:03'
Čtvrtá útočná trojice Omsku teď pořádně zmáčkla hostující defenzivu! Gračjov se dostal k odraženému puku a zívala na něj odkrytá klec. Domácí hráč byl výborně bráněn a nezakončil podle svých představ!
41:32'
Pivcakin se nepouštěl bezhlavě do útočení, zklidnil hru a nechal své spoluhráče prostřídat.
40:50'
Domácím se podařilo udržet útočné pásmo, nahození Vojnova směřovalo doprostřed branky, švédský gólman puk podržel ve výstroji.
40:20'
Avangard právě vstřelil branku!
Rundblad u mantinelu přišel o kotouč. Ujal se jej PAVEL DĚDUNOV, který si to namířil před Hellberga, vzápětí zakončoval na vzdálenější tyčku. Domácí jdou dnes podruhé do vedení!
40:01'
Statistiky druhé třetiny
Střely na branku: 12-4
Zblokované střely: 1-5
Vyhraná vhazování: 10-8
Ve druhé třetině se vyrovnala nejen hra, ale i skóre. Omsk byl nebezpečnější a Andrighetto v závěru trefil tyčku! Vše zůstává otevřené, rozhodne se už v základní hrací době nebo se dočkáme prodloužení? To se dozvíme ve třetí části hry, ta začne zhruba v 19:43.
40:00'
39:39'
Zdá se, že víc už se ve druhé dvacetiminutovce hry nestane. Hostující hokejisté teď musí vyklidit útočnou třetinu.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:31'
Šumakov z levého kruhu přestřelil branku, poté byl trefen vlastním spoluhráčem.
37:48'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, dlouho se nepřerušovalo. Domácí příznivci se marně dožadovali odpískání faulu!
36:55'
Plotnikov hledal na zadní tyči Tkačjova. Ten byl výborně bráněn, nepodařilo se mu usměrnit kotouč za záda Bobkova!
36:07'
Obrovská příležitost pro Omsk! Andrighetto nešťastně převzal puk a dlouho mu trvalo, než si jej upravil pro zakončení. Následnou střelu poslal do tyče, pravděpodobně došlo k jemnému zásahu Hellberga maskou!
35:11'
Hra je přerušena, vhazovat se bude po levé ruce Bobkova. Oba celky střídají.
34:16'
33:47'
V oslabení ujel Klinkhammer, který zakončoval přes bránícího hráče. Minul branku, hostující přesilovka spěje ke svému konci.
32:59'
Několik přihrávek, vzápětí ztráta kotouče. Domácí hokejisté se osvobodili výhozem před všechny čáry a střídají.
32:16'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Potapov – 2 min., podrážení).
31:45'
Kotouč skončil v ochranné síti, vhazovat se bude před brankářem Bobkovem. To ale až po další reklamní přestávce.
30:38'
Rozeběhla se druhá polovina tohoto utkání. Omsk přebírá otěže, v těchto chvílích je daleko nebezpečnějším týmem.
29:40'
29:22'
Přesilovka Petrohradu pokračuje. Zatím se mu vůbec nedaří, hosté se musí opět bránit, ožili především domácí příznivci.
28:37'
Na chyby v rozehrávce srovnáno, vyrovnaný stav už svítí také na ukazateli skóre! Po nepřesné přihrávce hostujícího hokejisty se kotouče ujal Potapov, který vyzkoušel pozornost Hellberga. Švédský gólman vyrážel před sebe, ovšem na dorážku KIRILLA SEMJONOVA byl krátký! Asistence: Alexej Potapov.
27:40'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Rob Klinkhammer – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
27:06'
Po levé straně uháněl Burdasov. Kotouč poslal těsně vedle tyče, následně se znovu přerušuje, vhazovat se bude ve středním pásmu.
26:17'
Tkačjov mířil do šibenice na vzdálenější tyčku. Myšlenka dobrá, provedení horší. Následuje reklamní přestávka.
25:27'
Od modré čáry pálil Tokranov. Puk směřoval pouze do zadního mantinelu, přesto hosté pokračují v útočné akci.
24:46'
24:11'
Dobře sehraná přesilovka, Klinkhammer dorážel z bezprostřední blízkosti, jenže kotouč za záda hostujícího brankáře nedotlačil!
23:20'
Odražený kotouč se dostal k Beckovi, který zakončoval z první. Nechybělo mnoho a mohlo být srovnáno, Hellberg by se nestačil přesunout!
22:46'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vasilij Tokranov – 2 min., podrážení).
22:09'
Omsk začal výborně a snaží se brzy srovnat! S nahozením Becka si bez větších problémů poradil švédský gólman ve službách Petrohradu.
21:28'
Individuálně to zkoušel Semjonov. První klička mu vyšla, ta druhá už nikoliv, hokejisté Petrohradu mohou konečně vystřídat.
20:44'
Hosté se v úvodu druhé části osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění, hra se stěhuje před Hellberga.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:53.
Statistiky první třetiny
Střely na branku: 7-8
Zblokované střely: 9-4
Vyhraná vhazování: 9-6
Úvodní část hry je za námi. Petrohrad do ní vstoupil lépe, ovšem z jediné střely Omsku, která šla na branku, inkasoval. Hosty to nepoložilo a díky početní výhodě otočili skóre. Závěr úvodní dvacetiminutovky patřil domácím, ti několikrát zamkli soupeře v jeho třetině.
20:00'
19:41'
Nejspíše poslední střelecký pokus patřil Omsku. Se střelou Dyblenka od modré čáry si poradil Hellberg, který vyrážel kotouč.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:21'
Domácí hokejisté se v závěru úvodní dvacetiminutovky začínají probouzet, švédský brankář musí být neustále na pozoru.
17:36'
Hostující pětice byla dlouho na ledě. Přihrávku zpoza branky obdržel Pivcakin, který zakončoval na bližší tyč. Tam byl připravený Hellberg!
16:33'
Bobkov nezazmatkoval, předvedl skvělou hru holí a rozjel ofenzivní snažení svého týmu.
15:59'
Kapitán Plotnikov to zkoušel téměř z nulového úhlu. Od ramene domácího gólmana šel kotouč do ochranné sítě.
15:02'
Čárový rozhodčí přerušil hru, všichni hokejisté zamířili ke střídačkám, je tu totiž druhý reklamní brejk v první třetině.
14:12'
Omsku se i nadále nedaří usadit před Hellbergem. Pjanov nahodil na branku, vzápětí zamířil na střídačku.
13:31'
Domácí gólman měl problémy s nahozením od mantinelu. Dlouho si nebyl jistý, zda se kotouč nedostal za brankovou čáru. Nakonec nikoliv!
12:28'
Sotva se vyloučený Zub vrátil na ledovou plochu, hosté se nastěhovali před Bobkova. Zatím si přihrávají po mantinelu.
11:55'
11:27'
Až ve dvanácté minutě hry si Hellberg připisuje úvodní zákrok. Dva hráči Omsku se následně marně snažili o dorážku!
10:59'
Karpov uháněl sám na branku! Na ledě byl už dlouho a postrádal vyšší rychlost, střílel krátce poté, co přejel modrou čáru. Bobkov si s jeho střelou do horní části branky poradil!
10:32'
Byli to hosté, kteří se i v početní nevýhodě dostali do přečíslení dva na jednoho. Děrgačov hledal Karpova, ovšem do jeho přihrávky se výborně vložil domácí bek!
09:55'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Arťom Zub – 2 min., hákování).
09:28'
Na Hellberga šla v dosavadním průběhu utkání jediná střela – ta skončila v síti, Omsk se především brání náporu protivníka.
08:58'
O teč se pokoušel dobře bráněný Klinkhammer. Kotouč šel od jeho hole vedle branky, Hellberg zasahovat nemusel.
08:24'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Favorit využívá početní výhodu a jde do vedení! Nahození Rundblada od modré čáry šikovně tečoval JORI LEHTERÄ. Bobkov měl navíc zakrytý výhled, v poslední chvíli před ním přejel Kemppainen! Asistence: David Rundblad.
07:55'
Polovina hostující přesilovky je pryč. Domácí hokejisté se zatím dobře brání a soupeře nepouštějí do zakončení.
06:46'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Rob Klinkhammer – 2 min., krosček).
06:27'
Jeden z domácích hráčů byl zasažen holí do obličeje, ale vylučovat se nebude. Je tady první reklamní přestávka.
05:43'
Nahození Stase na Hellberga. Hostující gólman chtěl rozehrát, jenže byl atakován dvěma hráči, a tak přerušil hru.
04:55'
Zatím se hraje vy vysokém tempu. Kotouč se dostal na domácí střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:05'
Úvod utkání rozhodně nenudí, po čtyřech minutách hry máme srovnáno! Výbornou práci za brankou ovedl Burdasov, který sebral kotouč domácímu obránci, obkroužil branku a našel ALEXANDRA BARABANOVA. Ten překonal přesouvajícího se Bobkova! Asistence: Anton Burdasov a Joonas Kemppainen.
03:42'
Burdasov dělal rychlou změnu pohybu, ovšem zapomněl za sebou kotouč. Domácím se následně nepodařilo osvobodit.
02:25'
Domácí se vůbec poprvé dostali k bezprostřední blízkosti Hellberga a hned je z toho změna ve skóre! VJAČESLAV VOJNOV zakončoval z pravé strany pod horní tyčku, švédský brankář nedokázal zareagovat! Asistence: Taylor Beck a Rob Klinkhammer.
01:38'
Zatím se hraje pouze v obranném pásmu domácího týmu, Petrohrad zamkl svého soupeře a kombinuje před Bobkovem.
00:33'
Hosté začali aktivněji, Rundblad hned dvakrát zakončoval od modré čáry. Ani jednou nemířil mezi tři tyče, Bobkov zasahovat nemusel.
00:01'

Avangard Omsk: Bobkov (Sudnicin) – Pokka, Bondarev, Vojnov (A), Pivcakin, Martynov, Manuchov, Spicenko – Beck (A), Klinkhammer, Šumakov – Andrighetto, K. Semjonov, Pjanov – A. Potapov, Stas (C), Dědunov – Košelev, Gračjov, I. Makarov.

SKA Petrohrad: Hellberg (Melničuk) – Rundblad, Tokranov, Dyblenko, A. Bělov, Zub, Zubarev, Galeňuk – S. Plotnikov (C), Lehterä (A), Tkačjov – Burdasov, Kemppainen, Barabanov – Karpov, Koskiranta, Děrgačov – Ketov (A), Kablukov, Kuzmenko.

Rozhodčí: Kulakov, Morozov – Berseňov, Judin.

Do zápasu nezasáhne žádný český ani slovenský hráč.
Vzájemné zápasy

Pohled na vzájemná střetnutí těchto dvou celků nám toho moc nenapoví. Stejně tak jsou vyrovnané i kurzy sázkových kanceláří, pro které je mírným favoritem celek z Petrohradu.
SKA Petrohrad

Hosté mají o jeden bod více (24), ovšem také o dvě odehraná utkání navrch, momentálně jsou na druhém místě Západní konference. Svěřenci Alexeje Kudašova si v minulém duelu vyšlápli na Novgorod, ještě předtím porazili Jekatěrinburg. Dvanáct bodů z osmi venkovních zápasů, to je vizitka Petrohradu.

Nejproduktivnější hráči:
Vladimir Tkačov – 18 bodů (7+11)
Sergej Plotnikov – 16 bodů (3+13)
Avangard Omsk

Domácí hokejisté mají 23 bodů, patří jim třetí příčka Východní konference. Omsk bude hrát už potřetí v řadě doma, nejprve porazil Chabarovsk, následně to schytala i Riga. Avangard je před vlastními příznivci silný, z pěti domácích zápasů nasbíral jedenáct bodů.

Sergej Šumakov – 15 bodů (7+8)
Taylor Beck – 15 bodů (4+11)
Hezký podvečer. Kontinentální hokejová liga má na programu další várku zápasů, v úterý se hrají čtyři. Avangard Omsk v jednom z nich narazí na SKA Petrohrad.