KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Riga - 12. října 2019   16:00

OMSK
OMSK
08:34' Pjanov (Vojnov, K. Semjonov) • 20:45' Klinkhammer (K. Semjonov, Šumakov) • 24:53' Pjanov (K. Semjonov, Šumakov) • 33:49' Košelev (Ščerbak, Gračjov)
Riga

Skončilo nám utkání mezi Omskem a Rigou, které zvládl lépe domácí celek poměrem 4:1. Riga tak potvrdila roli nejhoršího celku v celé KHL, přestože už ve třetí minutě se ujala vedení zásluhou Danielse Berzinše. O šest minut později vyrovnal Valentin Pjanov a do kabin se šlo za stavu 1:1. Druhá třetina jednoznačně patřila domácím a trefy Roba Klinkhammera, Valentina Pjanova a Semjona Košeleva tento fakt potvrdily. Ve třetí třetině už gól nepadl. Dva body tak zůstávají v Omsku.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou!
Československá stopa v utkání

Alexander Salák (Dinamo Riga) – 24 zásahů, 4 inkasované branky, úspěšnost 86%.

58:54'
Riga střídá a z přesilovky má před sebou 30 sekund.
58:32'
Omsk se dobře brání a drží hosty ve středním pásmu.
57:58'
Hosté už poměrně dlouho kombinují, jenže zatím je to bez střelby v jejich podání.
57:24'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Roman Manuchov – 2 min., podrážení).
56:49'
Džerinš je na ledě. Hokejisté Rigy jsou v plném počtu. Do konce zápasu zbývá něco málo přes 3 minuty.
56:13'
Až teď se hosté brání v podobě vyhození puku přes všechny čáry.
55:52'
Salák při nahození od modré čáry vůbec nic neviděl, přesto dokázal zasáhnout.
55:15'
Šumakov si na levém kruhu posunul touš do lepší pozice a následně vyprášil vyrážečku Alexandera Saláka.
54:49'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Andris Džerinš – 2 min., držení).
54:19'
Počet střel na bránu v tuto chvíli ukazuje čísla 23:21. Jde vidět, že domácí nemají nikterak závratnou střeleckou převahu. Na body to však u Rigy zřejmě stačit nebude, to by se musel stát hokejový zázrak.
53:28'
Riga se snaží za bránou Omsku něco kloudného vymyslet. Zatím se jí to nedaří.
52:57'
Omsk se nyní neudržel v útočném pásmu moc dlouho. Oba týmy střídají.
52:32'
Šumakov už si naváděl touš ke střele, jenže jeho spoluhráč přejel přes útočné pásmo rychleji. Ofsajd.
52:18'
Berglund dostal prostor na modré čáře, a tak po velkém nápřahu nasměroval svou dělovku pouze do míst, které stráží Bobkov.
51:57'
51:20'
Gillies nedokázal dotlačit puk za brankovou čáru. Bobkov udržel beton na ledě a podruhé v zápase zatím neinkasoval.
50:48'
Hra je přerušena. Oba celky v tuto chvíli střídají.
50:25'
Pjanov nabral kotouč na bekhend a vyhodil jej přes všechny čáry. Rozehrávat musí Salák.
50:04'
49:57'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Semjon Košelev – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
49:15'
Domácí svírají hostující tým v pásmu. Zatím ale moc střel v této přesilovce nepřichází.
48:40'
Vojnov svůj pokus zápěstím nenamířil mezi tři tyče.
48:04'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., držení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
47:40'
Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Hosté nyní drží touš ve vlastní třetině.
46:48'
Omsk, přestože vede o tři branky, tak se neustále tlačí do zajímavých šancí. Nic moc nenasvědčuje tomu, že by Riga měla s tímto duelem ještě něco udělat.
46:02'
Stas nahazoval puk před bránu k holi svého spoluhráče. K Salákovi kotouč nakonec nedoputoval.
45:35'
Meija se zpoza brány neprotlačil ke střele. Snažil se protihráče vymíchat, ovšem neuspěl a byl odstaven.
44:54'
44:37'
Omsk svého dnešního soka svírá v obranném pásmu. Tlak Avangardu je opravdu velký.
44:13'
Vojnovova dělovka od modré čáry minula cíl.
43:18'
Šumakov využil parádní akce svého spoluhráče a vyčkal si na levém kruhu k přihrávce. Poté z voleje rychle vypálil po ledě k zadní tyči, jenže Salák vytasil levý beton.
42:54'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., faul kolenem).
42:29'
Salák zastavil rychlý pokus z mezikruží. Následně svým kolegům vypomohl také s rozehrávkou.
41:27'
Riga v těchto chvílích pobývá, i s kotoučem na hokejkách, v útočném pásmu. Ke střele se však zatím nedostala.
40:54'
Semjonov dnes hraje výtečný zápas. Nyní se dostal do zajímavé pozice, odkud jen těsně minul horní růžek na bližší tyči.
40:25'
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:52.
Skončila nám druhá třetina, ve které Omsk třikrát udeřil. Po druhé periodě tak drží pohodlný náskok 4:1. Riga směrem dopředu ve druhé dvacetiminutovce nebyla moc nebezpečná, naopak Omsk si svou kvalitou šance vypracoval. Střely na bránu: 18-18.
40:00'
39:09'
Bobkov se na brankové čáře skvěle roztáhl. Dokázal zastavit pohotovou dorážku Darzinše.
38:47'
Bartulis vypálil od modré čáry těsně vedle pravé tyče z pohledu Bobkova.
38:25'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., sekání).
37:50'
Pokka vybojoval v souboji kotouč a nikým neatakován jej vyvezl do střední třetiny. Poté nahodil touš do pásma soupeře a jel střídat.
37:08'
Rize se nepovedl přechod do útočného pásma. Hra se po zakázaném uvolnění přesune před bránu Saláka.
36:09'
Omsk opět obléhá území okolo brány hostujícího celku.
35:37'
Nyní se opravuje brána Bobkova, která vypadla ze svého postavení. Chvíli se tak nehraje.
35:24'
Tlak Omsku už ustál a útočí tentokrát hosté.
34:43'
Salák parádně zasáhl proti rychlé kličce Semjonova do bekhendu.
33:49'
Avangard právě vstřelil branku!
Domácí odskakují do tříbrankového vedení! SEMJON KOŠELEV si na zadní tyči počkal na odražený puk a bez větších potíží jej poslal do opuštěné brány. Obrana Rigy v této situaci úplně selhala a nechala útočníka Omsku beztrestně zakončit. 4:1. Asistence: Nikita Ščerbak a Jevgenij Gračjov.
33:34'
Salák zakročil proti střele Košeleva z levého kruhu. Přerušil hru a následovat bude komerční přestávka.
32:55'
Avangard už však vystřídal a vrátil těžiště hry do střední třetiny.
32:08'
Riga předvádí asi svou nejlepší pasáž hry během druhé třetiny. Hned několikrát ohrozila bránu Bobkova v krátkém čase.
31:39'
Icing Omsku. Hra zůstane v útočné třetině Dinama.
31:03'
Ashtonova překvapivá rána z otočky skončila na rameni domácího brankáře. Dále už na puku pokračuje Omsk.
30:21'
Ališauskas před bránou jemně tečoval nahození od modré čáry. Celá akce však nenašla prostor mezi třemi tyčemi.
30:03'
Domácí však nepovolili hostům střelecký pokus, a tak se bez větších potíží ubránili.
29:22'
Riga se po delší době dostala do útočného pásma a nyní kombinuje za bránou Avangardu.
28:35'
Omsk tlačí také po skončení přesilovky a Salák musel zasahovat hned třikrát během krátkého intervalu.
28:22'
27:57'
Český brankář vychytal střelu finského zadáka Pokky od modré čáry. Omsk ale tuto početní výhodu rozhodně nehraje špatně.
27:28'
Salák vyrážečkou posunul puk do rohu. Hosté se následně osvobodili.
26:40'
Klinkhammer si před bránou našel Beckovu přihrávku, jenže nedokázal v těsné blízkosti Saláka zakončit pod břevno.
26:22'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Robert Mamčics – 2 min., podrážení).
25:52'
Nahození od modré čáry bylo posunuto do rohu kluziště. Riga se pro tuto chvíli ubránila.
24:53'
Tahle formace je dnes k nezastavení. Omsk udeřil potřetí v zápase a opět to byla zásluha VALENTINA PJANOVA. Pjanov si počkal těsně před brankovištěm na přesnou přihrávku Semjonova a rychlou střelou k zadní tyči překonal Alexandera Saláka. 3:1. Asistence: Kirill Semjonov a Sergej Šumakov.
24:42'
23:50'
Bobkov udržel nahození od modré čáry ve své výstroji a přerušil hru.
23:30'
Darzinšova zablokovaná střela zamířila do ochranné sítě. Hosté budou pokračovat v útočném snažení.
23:06'
Darzinš si střelu rozmyslel. Stáhl si puk na střed a vypálil až následně. Bobkov zakročit dokázal.
22:42'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Šumakov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
22:16'
Klinkhammer se protáhl po pravém křídle až před bránu. Po ledě kotouč za Saláka podruhé v krátké době nedotlačil.
21:51'
Hra je přerušena. Vhazovat se bude před Salákem.
20:45'
Druhou branku Omsku v utkání vstřelil ROB KLINKHAMMER. Počkal si na přihrávku Semjonova zpoza brány a posadil kotouč pod horní tyč Salákovy svatyně. 2:1. Asistence: Kirill Semjonov a Sergej Šumakov.
20:28'
Domácí tým dohrává přesilovku ze druhé třetiny. Prozatím se však nedostal do útočného pásma.
20:01'
Skončila nám první perioda. Riga do utkání vstoupila lépe a zaslouženě se dostala již ve třetí minutě do vedení. Následovala opět převaha outsidera, jenže v 9. minutě se probral také Omsk a vyrovnal skóre. Závěr třetiny byl poměrně vyrovnaný. Střely na bránu: 4-10.
20:00'
19:27'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Carter Ashton – 2 min., hákování).
19:21'
Riga se dostala vpřed a střelu od modré čáry v podání Sotniekse dokázal domácí gólman zlikvidovat.
18:46'
Nepřesná rozehrávka Mamčicse zapříčinila zakázané uvolnění hostujícího týmu. Vhazovat se bude před Salákem.
18:16'
Bartulis uklidnil hru také na opačné straně. Čeká na vystřídání svých spoluhráčů.
17:44'
Domácí beci drží puk ve vlastní třetině a pokusí se o kloudnou rozehrávku.
17:09'
16:58'
Martynov napálil puk od modré čáry, ale Salák se zaskvěl svou vyrážečkou.
16:12'
Úvodní minuta přesilovky se Omsku příliš nepovedla. Riga hned dvakrát vyhodila kotouč ze svého pásma.
15:09'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristofer Berglund – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
15:08'
A hned měl na hokejkách obrovskou šanci. Salák si povyjel z brány a Semjonov připravil svou přihrávku před bránu, kde stál nikým nehlídán Pjanov. V rozhodující chvíli však promáchl.
14:53'
Omsk se po delší době dostal na útočnou polovinu.
14:21'
Darzinš uvolnil na středu volného Redlihse, který se pokusil o rychlou střelu. Ta se mu ale příliš nepovedla, a proto se kotouč dokutálel k lapačce Bobkova.
13:58'
Nepřesná rozehrávka domácího obránce zapříčinila zakázané uvolnění Avangardu.
13:15'
Salák udržel beton u přední tyče a nedovolil, aby inkasoval.
12:58'
Lotyšský tým stále působí víceméně aktivnějším dojmem. Jejich pobyty v útočné třetině jsou nebezpečnější.
12:32'
Domácí tým zastavil při útočném postupu vpřed úmyslný ofsajd.
12:10'
Na ledové ploše zůstal po souboji s protihráčem ležet Pivcakin. Uvidíme, zda-li bude v pořádku pokračovat ve hře.
12:04'
Pavlovs před bránou tečoval nahození od modré čáry. Bobkov zasáhl pravým betonem.
11:52'
Nyní se hraje převážně ve středním pásmu.
10:59'
Salák vůbec nevěděl, kde kotouč má. Semjonov se objevil před bránou a nezjištně přizvedl střelu nad břevno. Kotouč skončil na vrchní síťce brány, ale zpět do hry se už nesnesl.
10:34'
Ale Bobkov měl znovu plné ruce práce. Musel se hned dvakrát přesouvat proti nebezpečným dorážkám. Džerinš na brankovišti neuspěl.
10:04'
Domácí tým, včetně svých fanoušků, po vstřelené brance ožil. Avangard začal bruslit mnohem lépe.
08:34'
Je vyrovnáno! Omsk zhruba minutu svého soupeře tlačil v pásmu, až nakonec udeřil. VALENTIN PJANOV se skvěle zorientoval před brankovištěm a dokázal posunout puk do brány. 1:1. Asistence: Vjačeslav Vojnov a Kirill Semjonov.
08:07'
Andrighetto si najel do lepší pozice, téměř až k modré čáře. Jeho střela zápěstím byla sražena.
07:36'
Pavlovs předvedl pěknou individuální akci. Objel bránu a následně si vybruslil až před ni. Bekhendem zametl kotouč pouze do betonu domácího gólmana.
07:06'
Dědunov osvobodil svůj tým posunutím puku do středního pásma.
06:25'
Před bránou Bobkova se vytvořil obrovský závar. Nechybělo moc a hosté se mohli už podruhé v utkání radovat.
06:06'
McMillan nemohl ve hře pokračovat, neboť mu byl odpískán ofsajd.
05:34'
Riga zachytila utkání velmi dobře. Favorit se zatím nemůže dostat do hry. Nyní domácí na poslední chvíli hasili nebezpečnou přihrávku před bránu.
05:05'
Lotyši bojují za bránou a snaží se si vytvořit další šanci.
04:18'
Domácí se snaží odpovědět, ovšem Riga je na počátku utkání v laufu.
02:42'
Riga právě vstřelila branku!
Hosté se z následující akce dostávají do vedení! Nahození Bartulise bylo hned dvakrát tečováno a přesný zásah si připsal DANIELS BERZINŠ. Dokázal postrčit kotouč mezi betony brankáře Bobkova. 0:1. Asistence: Carter Ashton a Oskars Bartulis.
02:24'
Rychlá kombinace domácích skončila ranou do tyče z mezikruží. Košelev měl na hokejce první velkou možnost.
02:16'
Stas provětral od modré čáry levý beton Alexandera Saláka.
01:37'
Tentokrát se icingem provinil Avangard. V úvodu je hra poměrně často přerušovaná.
01:17'
Lipsbergs pálil ihned po vyhraném vhazování z nebezpečné pozice. Obránci Omsku jeho ránu vykryli.
00:55'
Omsk začal utkání opatrně. Do útočné třetiny se dostává pozvolna.
00:24'
Následuje zakázané uvolnění Rigy.
00:11'
Hned po jedenácti sekundách zde máme první přerušení. Hosté se dostali do útočného pásma za cenu ofsajdu.
00:01'
Omsk nastupuje v červených dresech, hostující Riga v dresech bílých.
Oba týmy už vyjely na ledovou plochu. Před utkáním si ještě vyslechneme hymny Lotyšska a Ruska.

Avangard Omsk: Bobkov (Sudnicin) – Pokka, Bondarev, Vojnov (A), Pivcakin, Manuchov, Martynov, Spicenko – Klinkhammer, Beck (A), Šumakov – Pjanov, Andrighetto, K. Semjonov – Stas (C), Dědunov, A. Potapov – Ščerbak, Košelev, Gračjov.

Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Ališauskas, Bartulis, Mamčics, Balinskis, Sotnieks (A), Berglund, Gimajev – M. Redlihs, Darzinš (C), McMillan (A) – Gillies, Ashton, Meija – Pavlovs, Džerinš, Lipsbergs – Razgals, Trastašenkovs, Batna – Berzinš.

Rozhodčí: Akuzovskij, Raming – Šadrin, Bitjukov.
AVANGARD OMSK

Omsk figuruje na čtvrté pozici ve své konferenci a v dnešním duelu bude rozhodně favoritem. Avangard získal 21 bodů v patnácti utkáních a na třetí Jekatěrinburg a druhý Nur-Sultan ztrácí pouhý bod. Omsk bodoval ve čtyřech z posledních pěti duelů a nejproduktivnějším mužem kádru je Taylor Beck s patnácti kanadskými body.
DINAMO RIGA

Hokejisté Rigy vůbec nezvládli vstup do soutěže a nyní figurují na posledním místě v celé lize. Získali pouhých 8 bodů v 15 zápasech a na předposlední Jaroslavl ztrácí čtyři body. Lotyši nezvládli hned čtyři z posledních pěti duelů, přesto zápas minulý byl úspěšný, neboť Riga doma porazila Minsk 3:2. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Brandon McMillan se šesti body.

Alexander Salák (Dinamo Riga)
Přeji vám příjemné sobotní odpoledne. KHL nám pokračuje dalším hracím dnem a my dnes budeme společně sledovat klání mezi Avangardem Omsk a Dinamem Riga. Tento souboj odstartuje v 16:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.