KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : CSKA Moskva - 23. září 2019   18:30

Petrohrad
Petrohrad
10:38' Tkačov (S. Plotnikov, Zub) • 35:07' Tkačov (Lehterä)
2:3
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

0:1 (SN)

CSKA Moskva
CSKA Moskva
08:23' Šalunov  (Okulov, M. Robinson) • 25:31' Šalunov  (M. Robinson, Okulov) • ' Vey
Petrohrad
Gašilov, Gusev – Šalagin, Šišlo.
Ledový palác, Petrohrad
12 150 diváků
CSKA Moskva

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou!
V Petrohradu je hotovo, Linden Vey svým nájezdovým gólem Moskvě přisoudil bod navíc! Pro domácí je to pořádně hořký konec duelu, ve kterém měli po většinu doby na ledě převahu. Výborného Sorokina ale v rozstřelu nepřekonali ani jednou, gólman CSKA dnes opět prokázal své kvality a vychytal hostům výhru.
Využití přesilovek: 1/7 – 0/4.
V samostatných nájezdech zvítězil tým CSKA Moskva.
Autorem vítězné branky je LINDEN VEY.
Koskirantovo zakončení se otřelo o Sorokinovo rameno, je rozhodnuto!
Slepyšev mohl rozhodnout, Melničuk byl ale ve střehu.
Dalším pánem na holení byl Kagarlickij, kterého Sorokin hravě zneškodnil.
Sekáčův pokus vymetl pavučiny v Melničukově lapačce!
Sorokin vychytal i Karpova, a stále tak drží čisté konto.
Halou zaduněl Melničukův beton, ani Šalunov neuspěl.
Potřetí už Tkačov Sorokina nenachytal, gólman Moskvy zakročil betonem.
Zakončení Lindena Veye se štěstím proklouzlo za mladého domácího brankáře!
Jakupov chtěl zakončit mezi betony, Sorokin byl ale připraven!
Samostatné nájezdy začínají.
Jako první pojedou domácí, konkrétně Nail Jakupov.
Úprava kluziště je hotova, jdeme na věc!
Ani po pětašedesáti minutách neznáme jméno vítěze, na řadu tak přichází nájezdy. Na led petrohradské haly vyjela rolba, začneme za pár desítek sekund.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:48'
Prodloužení se dohrává hlavně se středním pásmu, oba celky si brání modré čáry a nehodlají svého soupeře pustit před branku. Půjdeme do rozstřelu...
63:58'
Poslední minuta do konce prodloužení, zřejmě dnes uvidíme i nájezdy. CSKA se poprvé na chvilku podívalo před Melničuka, ohrozit jej však nezvládlo.
63:09'
Hosté si lehají do střel jako na běžícím páse, tentokrát jeden z nich zastavil ránu Byvalceva z modré čáry. Světlakov se za pár sekund vrátí na led.
62:35'
Plotnikov se ozval z levého kruhu, Sorokin byl rychlejší. Gólman Moskvy teď neprožívá úplně bezstarostné chvíle, celé prodloužení se zatím hrálo před ním.
61:57'
Rundbladovu ránu zblokoval protihráč, kotouč se následně odrazil na další petrohradskou hůl. Domácí se tak stále drží před Sorokinem, kombinace pokračuje.
61:25'
Hosté si hru v plném počtu užili jen několik sekund, Andrej Světlakov (MOS) se po vyhození kotouče mimo hrací plochu odebírá na trestnou lavici.
60:40'
Na konci dlouhé kombinace hráčů v modrém stál Nail Jakupov, bývalý forvard edmontonských olejářů z pravého kruhu poslal prudkou ránu do mantinelu.
60:01'
Hráči CSKA si mohou oddechnout, přes pětapadesát sekund hry ve třech v závěru základní hrací doby zvládli, a z Petrohradu si tak odvezou minimálně jeden bod. Jejich dvojnásobné oslabení ale bude po kratičké přestávce pokračovat, domácí tak mohou o svém celkovém vítězství rozhodnout velmi rychle.
Střely na branku: 26 – 26.
Zblokované střely: 12 – 12.
Vhazování: 31 – 22.
Trestné minuty: 8 – 12.
Využití přesilovek: 1/4* – 0/4.

*Dvojnásobná přesilovka SKA pokračuje v prodloužení.
60:00'
59:49'
Kdyby si teď Tkačov trefil, svůj hattrick by zkompletoval ve velkém stylu. Namísto toho ale petrohradský borec zasáhl jen vyrážečku připraveného Sorokina.
59:04'
Tohle je pro CSKA závěr jak z hororu, Moskvané jdou do tří! Alexej Marčenko (MOS) po vyhození puku nad plexisklo dostává trest za zdržování hry.
58:59'
Tohle může Sergeje Kalinina (MOS) vyjít pěkně draze. Hostující forvard u modré čáry podrazil Zubareva, za což dostává dvouminutový trest.
58:33'
Rozhodnout o vítězi hodlal Světlakov, jehož slabší zakončení ale zblokoval jeden z hráčů Petrohradu. K odraženému kotouči se následně dostali domácí.
57:33'
Tempo hry se na chviličku zklidnilo, oba celky střídají. Ve vlastním pásmu drží kotouč na své holi Naumenkov, uvidíme, co se bude dít dál.
56:30'
Sledujeme závěrečné minuty základní hrací doby, na rozhodující trefu stále čekáme. Maskovaný gólman SKA teď před protihráči schoval pryž pod rukavici.
55:36'
Střelou z vhazování chtěl Melničuka překvapit Grigorenko, jemuž se ale při zakončení zlomila hůl. Kotouč tak nakonec nedoputoval ani před brankoviště.
54:13'
Kalinin rozehrál puk vpřed, CSKA se následně poprvé probojovalo před Melničuka. Z hranice brankoviště zakončoval Slepyšev, gólman byl ale připraven.
53:12'
SKA výborně brání a nehodlá svého soupeře pustit za modrou čáru. Melničuk zatím nemusel zasahovat ani jednou, spoluhráči oslabení zvládají bravurně.
52:54'
Hosté dostávají šanci s petrohradskými hráči srovnat krok. Na dvě minuty opouští ledovou plochu Arťom Zub (PET), jenž byl vykázán za držení.
51:32'
Snahu Moskvanům nelze upřít, domácí jsou dnes ale prostě lepší. Všude jsou o sekundu dříve, dostávají se do větších šancí a celkově mají k úspěchu blíže.
50:09'
Marčenko zastavil přihrávku těsně za hranicí útočného pásma, čárový sudí tak CSKA nachytal v ofsajdu a hra se přesune do neutrální části ledové plochy.
49:37'
Bez přerušení se po komerční přestávce hrálo jen pár sekund, Moskvané totiž rychle vyhodili na zakázané uvolnění. Buly před jejich klecí se tak bude opakovat.
Dnešní utkání sleduje 12 150 diváků (99% kapacity).
48:44'
Šalunov rozehrál pryž dopředu, výpad CSKA byl ale nekompromisní domácí obranou zastaven už před modrou čárou. Melničuk je už pár minut bez práce.
47:38'
Rukavišnikov zastavil ujíždějící kotouč za svou svatyní a bez váhání vyrazil dopředu, momentálně se o puk bojuje ve středním pásmu. Sledujeme vyrovnanou partii.
46:58'
Přesilovka Petrohradu se chýlí ke konci, domácí toho v početní výhodě zatím moc nepředvedli. Moskvané se zvládají bránit bez větších obtíží.
45:58'
Své štěstí teď zkusil zase Byvalcev, ani on ale nepřekvapil výborného moskevského gólmana. Po krátké pauze uvidíme další buly před hostující klecí.
45:15'
Alexej Marčenko (MOS) krátce po buly ve vlastním pásmu podrazil protihráče, a na dvě minuty tak oslabuje svůj celek. SKA bude mít přesilovku.
45:02'
Galeňuk na sebe upoutal pozornost zakončením z prostoru pro buly, které připravený Sorokin vykryl. Odražený kotouč se zastavil až v ochranné síti.
44:10'
Rychlý petrohradský protiútok zastavila nepřesná přihrávka, na kotouč se dostali hosté. Jejich výpad pak skončil pohotovým zákrokem domácího gólmana.
43:20'
Kemppainen se drze protáhl před Sorokina, který si jeho následné zakončení pohlídal. Zkušený gólman CSKA pak už kotouč do hry nepustil.
42:11'
Jakupov na poslední chvíli našel spoluhráče, na nějž se okamžitě přilepil jeden z moskevských borců a rychle jej obral o kotouč. SKA tak přišlo o pásmo.
41:29'
Jeden z hostujících hráčů zakončil z levého kruhu, letící pryž zaplula do nastavené rukavice Melničuka. Po krátké pauze se tak bude vhazovat před jeho klecí.
40:35'
Petrohrad se dostal do přečíslení, Karpov místo střely puk nabídl Děrgačevovi, který jej ale nezvládl zachytit na svou hokejku!
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:18.
Druhá perioda měla téměř identický průběh jako ta první, akorát převaha Petrohradu již nebyla tak výrazná. CSKA se nejdřív dostalo do vedení, soupeř následně ještě před sirénou našel odpověď. Máme tedy před sebou pěkně napínavou třetí část a vůbec bych se nedivil, kdyby dnes o vítězi druhého armádního derby muselo rozhodnout až prodloužení.
39:43'
Pravděpodobně poslední vhazování druhé třetiny vyhráli hosté, kteří ale obratem přišli o kotouč. SKA jej okamžitě vyhodila až za Sorokinovu svatyni.
39:03'
V závěru prostřední periody se opět vylučuje, tentokrát na trestnou pojede hráč Petrohradu. Je jím Alexej Byvalcev (PET), jenž byl vyloučen za vysokou hůl.
38:51'
Do konce části zbývá už jen něco málo přes minutu, Petrohrad se už nějakou dobu snaží vymanit z mírného moskevského náporu. Hosté jsou ale stále vepředu.
37:44'
Světlakov zkusil štěstí z modré čáry, maskovaný muž v domácí kleci projektil zastavil naprosto rutinním zákrokem. Hraje se hlavně v petrohradském pásmu.
36:46'
CSKA se usadilo před petrohradskou svatyní, protihráči ale Moskvany nepouští od mantinelu. Melničuk sice musí být ve střehu, zatím na něj ovšem neletěla ani střela.
35:07'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Bude! Domácí hokejisté početní výhodu bleskově přetavují ve vyrovnávací trefu! Lehterä vyhrál vhazování a poslal kotouč VLADIMIRU TKAČOVOVI, jenž následně najel před branku a uklidil kotouč do hostující sítě. V šestatřicáté minutě tak začínáme zase od začátku – 2:2! Asistence: Jori Lehterä.
34:56'
Anton Slepyšev (MOS) u mantinelu ostře zasáhl Kagarlického holí do obličeje, Petrohrad si vyzkouší další přesilovku. Bude tentokrát úspěšný?
33:12'
Sudí rozpažil podruhé, hraje se dál!
33:12'
Kaprizov se prosadil pouhé sekundy potom, co Rundblad do Melničuka nastrčil jednoho z protihráčů. Gólman Petrohradu tak nemohl zasáhnout včas.
33:12'
Pozor, lavička CSKA si vybírá trenérskou výzvu! Uvidíme, jak zásah hostujícího celku posoudí muž u videa – bude trefa dodatečně uznána?
33:12'
Moskvané se opět prosadili, sudí ale okamžitě rozpažil! Branky totiž bylo dosaženo bráněním petrohradskému brankáři.
32:47'
Rundbladovu ránu ještě z bezprostřední blízkosti klece dorážel Kagarlickij, ani on ale nebyl úspěšný. Sorokin pryž hravě zastavil, následně se ji rozhodl podržet.
31:45'
Utkání se přelilo do své druhé poloviny, sledujeme vyrovnanou podívanou. Hra má spád, zaplněné ochozy Ledového paláce se rozhodně nenudí.
30:45'
Naumenkov nahodil kotouč po mantinelu za domácí klec, kde se o něj následně chvilku bojovalo. Z tahanice vyjel vítězně jeden z petrohradských borců.
29:48'
Grigorenko se hned po konci oslabení dostal do slušné palebné pozice, z prostoru pro vhazování ale poslal pryž jen do nastaveného betonu Melničuka.
28:40'
Hosté sice byli chvilku pod tlakem, Sorokinova klec ale dosud nebyla vážněji ohrožena. Moskevské CSKA se nyní poprvé v oslabení osvobodilo.
27:42'
Uvidíme další početní výhodu, tentokrát se jí ujme domácí výběr. Andrej Světlakov (MOS) dostává menší trest za sevření puku rukou.
26:58'
Petrohrad inkasovaná branka nakopla, domácí hráči se dostali do útočného pásma a snaží se co nejrychleji vyrovnat. Sorokin ovšem díky obraně moc práce nemá.
25:31'
CSKA právě vstřelilo branku!
Využitá přesilovka, před chvilkou faulovaný MAXIM ŠALUNOV vrací hostujícímu výběru vedení! Z pravého kruhu vypálil Robinson a střela se od betonu domácího brankáře odrazila přímo na hůl moskevského útočníka, který se nemýlil! Asistence: Mat Robinson, Konstantin Okulov.
25:08'
Z moskevské přesilovka uběhla minuta, hosté se až teď pořádně protlačili před Melničukovu klec a kombinují. Bránící čtveřice působí až moc pasivně.
24:08'
Dmitrij Kagarlickij (PET) při souboji u mantinelu praštil Šalunova zezadu do hlavy, za což dostává menší trest. Vyloučením za hrubost naservíroval CSKA přesilovku.
23:28'
Po zakázaném uvolnění CSKA se teď hra na chvilku vrátí před klec Ilji Sorokina, vhazovat se bude po pravici talentovaného ruského gólmana.
22:48'
Mamin chtěl kotouč za maskovaného strážce domácího brankoviště doslova protlačit, Melničuk si ale puk pohlídal a včas jej schoval po svou výstroj.
22:26'
Melničuk si na své konto připsal úspěšný zákrok, ve druhé třetině má zatím více práce než jeho kolega na druhém konci ledové plochy. Musí se mít na pozoru.
21:30'
Galeňuk se pokusil rozehrát kotouč dopředu, nakonec jej ovšem omylem naservíroval na hůl protihráče. Následný hostující výpad byl rychle zneškodněn.
20:32'
Úvod druhé třetiny je vyrovnaný, jako první se ke střele dostalo CSKA. Pokus z mezikruží jen orazítkoval plexisklo za brankou, horní tyč minul o pár centimetrů.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:25.
Úvodní třetina druhého letošního derby mezi dvěma bývalými armádními kluby nabídla až překvapivě jednostrannou podívanou. Po většinu periody na ledě dominovali hráči SKA, kterým se ovšem podařilo Sorokina překonat jen jednou. Stejně úspěšní byli i hosté, ač měli jen třetinový počet střel, a do kabin tak oba výběry odchází za vyrovnaného stavu.
19:40'
Grigorenko byl nekompromisním obráncem Petrohradu zastaven už před útočnou modrou čarou, do soupeřovy třetiny kluziště se nyní přesouvá zase SKA.
18:48'
V rohu za domácí klecí se bojuje o kotouč, do tahanice je zapojeno hned několik borců z obou klubů. Uvidíme, kdo z nich si nakonec odveze pryž na své holi.
17:44'
První třetina se chýlí ke konci, zbývá odehrát už jen něco málo přes dvě minuty. Hra se přelévá ze strany na stranu, sledujeme rychlou podívanou.
16:58'
Kaprizov se uvolnil v prostoru pro vhazování a hodlal této příležitosti využít, nicméně jeho ukvapená rána zasáhla jen plexisklo za Melničukovou svatyní.
16:08'
Moskevští naposledy vyhazují, jejich oslabení skončí jen za několik málo sekund. Pro ujíždějící kotouč se až za svou vlastní klec vrací David Rundblad.
15:12'
Na konci dlouhé domácí kombinace stál Jakupov, jehož rychlou ránu z pravého kruhu zblokoval protihráč. Sorokin tak nakonec nebyl nucen zasahovat.
14:10'
Tohle bylo trochu sporné. Andrej Světlakov (MOS) je vyloučen za podrážení, domácí kapitán ale zákrok trochu přehrál. SKA bude každopádně mít přesilovku.
13:48'
CSKA zpevnilo svou defenzívu a nehodlá soupeře pustit za modrou čáru. Petrohradští se snaží najít nějakou škvíru v obraně, kterou by mohli prorazit vpřed.
12:58'
Na Sekáče se pověsili hned dva protihráči, kteří jej na kruhu ozbrojili. Nyní jsou v útoku zase hráči Petrohradu, kteří Sorokinovu klec ostřelují z modré čáry.
11:53'
Barabanova na poslední chvíli zneškodnil Kiselevič, který si následně stáhl puk na svou hůl a vyrazil dopředu. Petrohrad následný výpad hostí rychle rozebral.
10:38'
Náskok hostům moc dlouho nevydržel, domácí se takřka okamžitě po konci vlastního oslabení prosazují! U modré čáry si kotouč na svou hůl nabral VLADIMIR TKAČOV, který následně vyjel na kruh a vymetl horní růžek moskevské svatyně! Asistence: Sergej Plotnikov, Arťom Zub.
09:43'
Moskvané se usadili v útočném pásmu a kombinují, SKA výborně brání a nepouští svého soupeře do zakončení. Melničuk tak má naprosté minimum práce.
08:23'
Petrohrad za neúspěšnou trenérskou výzvu dostává menší trest, který odpyká Sergej Plotnikov (PET). Uvidíme další moskevský gól?
08:23'
Tak tohle je neuvěřitelné – Petrohrad měl po většinu dějství na ledě naprosto drtivou převahu, nakonec se ale jako první prosazují hosté! Domácí obrana naprosto selhala a pustila před své brankoviště MAXIMA ŠALUNOVA, který za Melničuka hravě dorazil vlastní střelu – 0:1! Asistence: Konstantin Okulov, Mat Robinson.
07:40'
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Koskirantovi se nabízel Jakupov, finský forvard ale nakonec zakončil sám, a to přímo do Sorokina.
06:18'
CSKA se snad vůbec poprvé v zápase usadilo v útočném pásmu, Robinsonův pokus z modré čáry obětavě zblokoval jeden z bránících protihráčů v mezikruží.
05:28'
Děrgačov měl na hokejce první gól, z kruhu ale trefil jen horní tyč moskevské klece! Sorokin teď měl z pekla štěstí, velká škoda pro SKA!
04:37'
Další petrohradský výpad končí ofsajdem. SKA má zatím jasnou převahu, moskevští hráči se na ledě jistě vyprodaného Ledového paláce stále nerozkoukali.
03:45'
Z kruhu zkusil štěstí David Rundblad, jehož projektil se od gólmana odrazil před branku. Sorokin po kotouči okamžitě skočil, a na chvilku tak přerušil průběh hry.
02:35'
Na druhém konci ledové plochy se na kruh dostal Nestěrov, který chtěl pryž nabídnout spoluhráči. Do přihrávky ale vložil hokejku jeden z domácích borců.
01:46'
Koskiranta projel za modrou čáru a z prostoru mezi hranicí pásma a kruhem vypálil, jeho slabší střela minula vzdálenější tyč Sorokinovy svatyně o pár centimetrů.
00:53'
Byvalcev drží kotouč za svou svatyní a čeká, až SKA dostřídá. Petrohradští svého soupeře zatím nepustili ke kotouči, nedaří se jim ovšem probojovat dopředu.
00:05'
Domácí vyhráli úvodní vhazování a okamžitě vyrazili dopředu, jen několik sekund po startu utkání se ale dostali do ofsajdu. Hra je poprvé přerušena.
00:01'
Rozhodčí svolává první lajny do středového kruhu, jdeme na věc! Na úvodním buly poměří domácí Sergej Plotnikov síly s Michailem Grigorenkem.
Oba celky se už připojily ke čtveřici sudích na ledové ploše a seřadily se na modrých čarách. Halou zní ruská hymna, start duelu se kvapem blíží.
Ještě jednou vám přeji příjemný večer, v potemnělém Ledovém paláci už je vše připraveno pro dnešní armádní derby. Začínáme zhruba za deset minut.

SKA Petrohrad: Melničuk (Nalimov) – Rundblad, Zubarev, Zub, Dyblenko, Rukavišnikov, Galeňuk, Zemčonok – Lehterä (A), S. Plotnikov (C), Tkačov – Kagarlickij, Byvalcev, Karpov – Koskiranta, Děrgačov, Jakupov – Podkolzin, Barabanov (A), Kuzmenko – Kemppainen.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Dahlbeck, M. Robinson (A), Marčenko, Kiselevič, A. Romanov, Nestěrov (C), Naumenkov – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Sekáč – Slepyšev, Kalinin, Světlakov – P. Karnauchov, Al. Popov (A), Mamin.

Rozhodčí: Gašilov, Gusev – Šalagin, Šišlo.
POSLEDNÍ ARMÁDNÍ DERBY

První letošní střetnutí mezi armádními kluby se odehrálo předminulý pátek v Petrohradu, přičemž dva body za výhru 3:0 si po něm do tabulky připsali hosté. Bude tomu tak i dnes, nebo se tentokrát bude radovat SKA?

Pátek, 13. 9. 2019 – Ledový palác, Petrohrad
SKA Petrohrad – CSKA Moskva 0:3
Třetiny:
0:1, 0:1, 0:1.

Branky a nahrávky: 9. Slepyšev (Kiselevič), 26. Okulov (Kaprizov, Vey), 60. Kalinin (Andronov, Grigorenko).
Střely na branku: 21 – 16.
Zblokované střely: 9 – 17.
Vhazování: 24 – 25.
Trestné minuty: 6 – 8.
Využití přesilovek: 0/4 – 1/3.

Petrohrad: Kočetkov (Melničuk) – Rundblad, Zubarev, Zub, Dyblenko, Rukavišnikov, Zemčonok, Galeňuk – Lehterä (A), Plotnikov (C), Tkačov – Kemppainen, Jakupov, Barabanov – Kagarlickij, Byvalcev, Karpov – Kablukov, Ketov (A), Podkolzin – Tichonov.

Moskva: Sorokin (Johansson) – Dahlbäck, Robinson (A), Marčenko, Kiselevič, Romanov, Nestěrov (A), Čmychov – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Sekáč – Tělegin, Slepyšev, Karnauchov – Kalinin, Rtiščev, Mamin – Andronov (C).
CSKA MOSKVA
3. místo v Západní konferenci
8 Z, 5-1-1-1, 13 bodů

CSKA má sice na svém kontě o bod víc než jeho dnešní soupeř, v tabulce Západní konference ho ale najdeme o příčku níž – na čele Tarasovovy divize jsou totiž s šestnácti body rytíři z Podolsku, kterým tak automaticky patří jedno z prvních dvou míst. Svěřenci Igora Nikitina jim ale šlapou na paty a sbírají jednu výhru za druhou, aktuálně se vezou na třízápasové vítězné vlně. Nejprve předminulý pátek v prvním derby porazili SKA 3:0, pak uspěli 5:2 nad Jaroslavlí a ve čtvrtek na svém ledě vynulovali vladivostocký Admiral.

Koho sledovat?
Ilja Sorokin svou pravděpodobně poslední sezónu v CSKA odstartoval ve velkém stylu. Gólman, jenž by se měl příští léto upsat newyorským Islanders, si ve čtyřech dosud odchytaných duelech připsal na své konto už dvě nuly a jeho úspěšnost zákroků se pohybuje kolem 96%.

9 Z, 5-1-0-3, 21:20, 12 bodů

Petrohradští vedou Bobrovovu divizi s jednobodovým náskokem na moskevské Dynamo. Dosud si na své konto připsali šest výher a poloviční počet porážek, přičemž jejich dosud poslední duel skončil pěkně hořkým neúspěchem. V přímém souboji o první místo v Západní konferenci totiž na svém ledě podlehli Viťazu, který si z Ledového paláce odvezl dva body po výsledku 4:2. Spraví si dnes SKA chuť?

Petrohrad v létě ve svých řadách přivítal Joriho Lehteru, kterému se v novém působišti náramně daří. Finský forvard, jenž loňskou sezónu rozdělil mezi Filadelfii a její farmu v AHL, v prvních osmi utkáních soupeřům nastřílel celkem pět branek.