KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Spartak Moskva - 7. října 2019   18:30

Petrohrad
Petrohrad
36:06' Burdasov (Kemppainen) • 40:19' Tkačov (S. Plotnikov, Rundblad)
2:3
(0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Spartak Moskva
07:35' D. Višněvskij  (Chochlačov, R. Hanzl) • 18:23' R. Hanzl  (Chochlačov, Rylov) • 60:28' Karsums  (Chochlačov)
Petrohrad
Ovčinnikov, Ravodin – Lazarev, Šeljanin
Ice Palace, Petrohrad
11 936 diváků

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 12:10
Utkání je u konce a hosté si vybojovali prémiový bod v bleskově odehraném prodloužení, kdy rozhodl zcela volný Martinš Karsums. Petrohradu tak nebyla nic platná převaha, kterou domácí předváděli ve třetí třetině, mají pouze jeden bod.
60:28'
Spartak právě vstřelil branku!
No tak to bylo hodně rychlé, je rozhodnuto! Hosté se usadili v útočném pásmu, přihrávka z pravé strany našla před brankou zcela volného MARTINŠE KARSUMSE a ten střelou mezi tělem a lapačkou gólmana Melničuka rozhodl zápas. Asistence: Alexandr Chochlačov.
60:01'
Statistiky

Střely na branku: 26:20
Vyhraná vhazování: 38:19
Hity: 30:16
Šedesát minut rozhodnutí nepřineslo, i když to vypadalo, že po rychlém startu a vyrovnávacím gólu Vladimira Tkačova z devatenácté vteřiny se dočkáme možná i obratu. Spartak poté ale svou třetinu zamkl a Hudáček další gól nepřipustil. A jelikož to platilo i na druhé straně u Melničuka, máme tu prodloužení.
60:00'
59:14'
Melničuk si teď nebyl příliš jistý svým zákrokem proti střele od modré. Tu na něj vyslal Karsums.
58:23'
Přes obránce vystřelil Plotnikov, Hudáček puk svou lapačkou pouze vyrazil. Hra pokračuje bez přerušení.
57:53'
Po delší době je Spartak před Melničukem, pokusy jsou ale spíše na náhodu.
56:37'
Po objetí branky přihrál Koskiranta do druhé vlny, následná bomba šla vedle Hudáčkovy branky.
55:53'
Spartak úporně brání své pásmo, vypadá to, že je s výsledkem spokojen a zbytek nechá na prodloužení, případně nájezdy.
54:27'
Barabanov si pěkně zeširoka objel útočné pásmo a zkusil zakončení z bekhendové strany. Hudáček se ale měl na pozoru a střelu vyrazil.
53:18'
Marčenko dostal puk do jízdy, dostal se s ním do útočného pásma, švih však skončil na zadním mantinelu.
52:41'
Poněkud ostřejší zákrok u Hudáčkovy branky, rozhodčí se však rozhodl, že tohle na vyloučení nebylo.
51:59'
Dyblenko a jeho spoluhráči pokračují v obléhání Hudáčkovy branky, hosté se snaží pouze vyhazovat tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
50:46'
Tokranov pouze protečoval puk do útočného pásma, ten poté skončil za brankou.
49:41'
Hudáček si připsal další z těžších zákroků a podržel svůj tým. Přerušením hry dal spoluhráčům možnost v poklidu vystřídat.
48:45'
Je to teď hokej s převahou SKA Petrohrad, hosté se soustředí na důslednou obranu.
47:56'
Do druhé vlny dostal přihrávku Grišin, jeho okamžitý švih prolétl vedle Melničukovy branky.
47:01'
Kuzmenko kouzlil s pukem za brankou Spartaku, jenže se nedokázal dostat před. O puk přišel.
46:13'
Spartak Moskva je v plném počtu, Gončarov se opětovně zapojil do hry.
45:41'
Tokranov minul, puk poté opustil útočné pásmo a oba týmy jdou za hry střídat.
45:00'
Spartak se teď velice dobře brání, domácí tým se nemže probít do případné šance a zakončení.
44:13'
Na trestnou lavici míří další hráč Spartaku, dvě minuty za vyhození puku dostal Maxim Gončarov.
43:45'
Barabanova střela z levé strany byla sražena, tentokrát Hudáček zasahovat nemusel. O chvíli později dostali hosté puk do středního pásma.
42:42'
Z levého kruhu se pokusil Hudáčka překvapit Tkačov, gólman Spartaku si svou pravou tyčku uhlídal.
42:24'
Navíc si teď domácí zahrají přesilovku, dvě minuty za hákování dostal Kaspars Daugavinš.
41:41'
A Petrohrad spěchá za dokonáním obratu ve skóre, na Hudáčka se valí jeden útok za druhým.
40:19'
Petrohrad právě vstřelil branku!
No tak to byl pro domácí vynikající úvod třetiny. Po nájezdu do pásma přišla sražená střela od modré, puk se odrazil na hůl VLADIMIRA TKAČOVA a ten jej zblízka napálil za Hudáčka! Asistence: Sergej Plotnikov, David Rundblad.

Trestné minuty: 12:6
Čtyřicet minut hry je minulostí a Spartak má stále blíže k výhře. Už je to ale pouze o gól. Druhá třetina nepřinesla zrovna nejatraktivnější hokej, oba celky hodně chybovaly a opravdu velkých šancí moc nebylo. Využitá byla jen jediná akce, kdy se po vyhraném buly prosadil střelou z první Anton Burdasov a upravil na současných 1:2. Petrohrad tak má stále co stahovat.
40:00'
39:20'
Hudáček pokryl Burdasovovu střelu přes obránce a připsal si před koncem třetiny důležitý zákrok.
38:18'
Hosté teď vyhodili tak šikovně, že z toho nebylo ani zakázané uvolnění. SKA musí začínat od Melničuka.
37:45'
Děrgačov se snažil nahodit od modré čáry do chumlu hráčů před Hudáčkem, jeho pokus byl sražen.
36:58'
Rázem je domácích plný led a do další šance se cpal Barabanov. Tentokrát Hudáček odolal.
36:06'
Domácí se dočkali snížení. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se do puku opřel ANTON BURDASOV a střelou z první překonal marně zasahujícího Hudáčka. Asistence: Joonas Kemppainen.
35:21'
Chybná rozehra moskevského Spartaku, puk doklouzal až na zakázané uvolnění.
34:35'
Petrohrad se ubránil, dvouminutový trest je minulostí.
33:50'
Višněvskij se přihrávky na modrou čáru nedočkal, domácí rozehrávku vypíchli a dostali puk až skoro před Hudáčka.
33:05'
Melničuk vyrážel střelu z pravé strany, z kruhu na něj vyslal nepříjemný pokus Zubov.
32:37'
A další vyloučení domácích! Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Andrej Zubarev.
31:31'
Barabanov se snažil o kličku na střed, na bekhendu vedený puk mu byl od hole vypíchnutý.
30:41'
Hudáček zasáhl lapačkou proti švihu z druhé vlny, domácí se opět nemohli radovat z úspěchu.
29:59'
Domácí hokejisté bojují o puk v útočném pásmu. Je to ale vše v rohu, Hudáček tak může být v klidu.
28:45'
Opět tu máme rozháranou pasáž utkání, dnes to opravdu není zápas, na který se bude dlouho vzpomínat.
27:37'
Hudáček byl atakován na brankovišti, rozhodčí ale v zákroku faul neviděli a pokračuje se tak ve hře.
27:22'
Přesilovka Spartaku je u konce, Alexandr Děrgačov opět naskočil na ledovou plochu.
26:43'
Spartak se nyní nemůže vymotat z vlastního pásma, Petrohrad hostům hodně znepříjemňuje rozehru.
26:01'
Od modré pálil Hersley, a Melničuk reagoval docela pozdě. Naštěstí pro něj šla střela mimo.
25:22'
Vyloučení na straně SKA Petrohrad, dvě minuty za hrubost si vysloužil Alexandr Děrgačov.
24:09'
Na druhé straně vystřelil z levého kruhu Stoljarov, trefil však pouze Melničukovův postoj.
23:50'
Brankáři Spartaku nevyšla rozehrávka v pásmu a výsledkem byla šance, do které se dostával Zub. Možná ale prováhal nejlepší okamžik pro střelu.
22:55'
Teď toho Hudáček mnoho neviděl, přesto zvládl i přes les nohou najít a vyrazit nahození od modré čáry.
21:47'
Střela z levé strany protáhla Hudáčka, ten puk zvládl dostat mimo své brankoviště.
20:45'
Úvod třetiny se odehrává ve středním pásmu, u puku jsou domácí.

Trestné minuty: 8:6
Máme za sebou první třetinu, která přinesla více vyloučení, než šancí a tempo bylo po dlouhou dobu hodně rozkouskované. Přesto jsme se dočkali dvou branek, obě dali hosté a obě v přesilovce. Jako první se v osmé minutě trefil Dmitrij Višněvskij, když doslova vymetl horní růžek Melničukovy branky a podruhé se z bezprostřední blízkosti prosadil Robin Hanzl. Spartak tak může být s první částí maximálně spokojený, naopak Petrohrad má o čem přemýšlet.
20:00'
19:13'
Spartak je v laufu, teď se opětovně usadil v útočném pásmu a motá hlavy soupeřům.
18:23'
Těsně před koncem přesilovky se hosté usadili v útočném pásmu, Rylov zprava přihrál na najíždějícího ROBINA HANZLA a ten zblízka dokázal procedit puk za Melničuka! Asistence: Alexandr Chochlačov, Jakov Rylov.
17:27'
V oslabení se puku chopil Maxim Karpov, probruslil až do útočného pásma a předvedl svižnou střelu. Tu Hudáček vyrazil mimo ledovou plochu.
16:28'
A zase se vylučuje. Dvouminutový trest za sekání vyfasoval Arťom Zub.
15:19'
Střelecká aktivita se mu ovšem upřít nedá. Jen ta přesnost mu schází. Nyní připsal ránu od modré, puk byl sražen mimo.
14:31'
Tokranov se s pukem na holi do střelecké pozice nedostal a neuspěl poté ani se sjetím si z modré čáry.
13:54'
Zatím to domácím vůbec nejde, v kombinacích se mnohdy marně hledají a přichází ztráty puku.
12:54'
Tvrdá střela od modré čáry prolétla vedle Hudáčkovy branky, ten zasahovat nemusel.
12:12'
Sledujeme teď pomalý hokej, ani jeden z týmů se nemůže dostat na delší dobu do útočného pásma, kde by se podařila kombinace se zakončením.
11:15'
No a už je po přesilovce, neboť síly na ledě vyrovnává vyloučení hostujícího Gennadije Stoljarova za sekání.
10:59'
Tahle přesilovka hostům zatím vůbec nejde, ti mají velký problém se vůbec udržet v útočném pásmu.
10:26'
Další vyloučení na straně SKA. Dvě minuty za zdržování hry dostal Jaroslav Dyblenko.
09:15'
Fjodorov si najel zleva do pásma a z úhlu se snažil překvapit Melničuka. ten zvládl střelu vyrazit.
07:44'
Na ledě je i druhý vyloučený SKA Petrohrad, oba celky jsou tak v plném počtu.
07:35'
Přesilovka je využitá a Spartak Moskva jde do vedení. Kousek od modré čáry napřáhl ke švihu DMITRIJ VIŠNĚVSKIJ a jeho pokus se zastavil v horním růžku Melničukovy branky! Asistence: ALexander Chochlačov, Robin Hanzl.
06:52'
Petrohradu se daří osvobodit, puk letí přes všechny čáry a bránící trojice může vystřídat.
05:44'
Rozhodčí se nenudí a opět se chystají vylučovat. Dvouminutový trest za nedovolené bránění dostal Ilja Kablukov a přesilovku pět na tři si zahraje i Spartak.
05:29'
No aby těch vyloučení nebylo málo, tak na domácí straně dostal dvě minuty za sekání David Rundblad.
05:09'
Opět se ale bude vhazovat v pásmu hostů, Spartak vyhodil puk na zakázané uvolnění.
04:14'
Přesilovka SKA je u konce, Spartak se zvládl ubránit, velký podíl na tom měl zatím stoprocentní Hudáček.
04:08'
Po dalším závaru před Hudáčkem se strhla na brankovišti menší potyčka, rozhodčí ji ale velice rychle ukončili.
03:37'
Tokranov neuspěl ani tentokrát, rána z vrcholu levého kruhu skončila vedle branky.
03:19'
Hudáček je v ohni střel, zatím ale na svém brankovišti vládne a drží svůj oslabený tým.
02:32'
Domácí rozjeli přesilovkovou kombinaci, zleva pálil Tokranov, jeho bomba byla sražena mimo ledovou plochu.
02:14'
A další vyloučení hostů, dvě minuty za nedovolené bránění obdržel gólman Július Hudáček!
02:10'
SKA pouze nahodilo puk do pásma, Lehterä se však k puku nedostal a ten skončil za brankou.
01:40'
No a hned tu máme první vyloučení utkání, dvě minuty za podrážení dostal hostující Alexej Grišin.
00:55'
Spartak odehrál první okamžiky utkání v útočném pásmu, Melničuk se ale zatím nemusel po puku natahovat.
00:01'

SKA Petrohrad: Melničuk (Hellberg) – Rundblad, Tokranov, Dyblenko, A. Bělov, Zub, Zubarev, Galeňuk – S. Plotnikov, Lehterä, Tkačov – Burdasov, Kemppainen, Barabanov – Karpov, Koskiranta, Děrgačov – Ketov, Kablukov, Kuzmenko – Marčenko.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Gončarov, D. Višněvskij, Rylov, Hersley, Kulik, Grišin, Trišin – Karsums, Zubov, Daugavinš – Talalujev, R. Hanzl, Chochlačov – Fjodorov, Juňkov, Stoljarov – Leščenko, Šaškov, Cyplakov – Šablovskij.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Ravodin – Lazarev, Šeljanin.
Oba týmy nastupují na ledovou plochu, zápas za několik okamžiků začne.
Zápas v Ice Palace začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Julius Hudáček (SPM) úspěšnost 93,2%, průměr 2,14
Robin Hanzl (SPM) 7 (2+5)

Hosté jsou na tom v Západní konferenci o něco hůře, na sedmém místě mají 15 bodů, nicméně do dnešního duelu půjdou alespoň s výhrou v zádech. V sobotu se Spartak představil na ledě Viťazu, vyhrál 2:1 po samostatných nájezdech a dal tak zapomenout na domácí výprask 3:9 os městského rivala CSKA. Na Viťazu skóroval Leščenko a v samostatných nájezdech poté rozhodl Daugavinš.
SKA Petrohrad

Domácí tým je v tuto chvíli na druhém místě Západní konference, když vybojoval 19 bodů a má tak čtyřbodovou ztrátu na CSKA. Petrohrad má za sebou dvě porážky v řadě, nejprve prohrál 1:2 v Kazani a stejným výsledkem padl i doma proti Čeljabinsku. V tomto utkání se jako jediný prosadil Karpov, SKA vedlo, poté ale hosté výsledek otočlii a zvládli jej udržet.
Dobrý podvečer u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy SKA Petrohrad a Spartak Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.