KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Chabarovsk - 21. ledna 2020   12:30

Red Star Kunlun
14:37' Shinkaruk (Yip, T. Murphy) • 30:59' Brulé (Yip, Shinkaruk) • 35:53' Magee (Šustr) • 40:43' Chelios (Shinkaruk, Yip)
4:2
(1:1, 2:0, 1:1)
Chabarovsk
Chabarovsk
09:11' H. Zohorna  (Rasskazov, Korjagin) • 59:01' Turbin  (Golubev, Ruděnkov)

Vhazování – 18:32.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Kunlunu, který svého soupeře porazil výsledkem 4:2. Čínský celek se počtvrté v tomto duelu prosadil hned v úvodu třetí třetiny, což bylo rozhodující. Chabarovsk se sice po zbytek zápasu snažil s výsledkem něco udělat, avšak se mu to povedlo až minutu před koncem, kdy ve dvojnásobné přesilové hře dokázal snížit na rozdíl dvou branek.
59:01'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Hosté ještě vykřesali jiskřičku naděje, avšak stále ztrácí dvě branky! Chabarovsk se totiž usadil v nebezpečné vzdálenosti od branky soupeře, kde se k pohodlnému zakončení dostal PAVEL TURBIN, jehož rána směřovala přesně pod horní konstrukci branky.
Asistence: Denis Golubev, Igor Ruděnkov.
58:40'
Amur hraje v šesti proti třem!
58:15'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Gilbert Brulé.
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ryan Sproul – 2 min., hákování).
58:05'
Ven ze své branky se vydal také Hrubec, který tak zabránil zakázanému uvolnění. Navíc se mu povedlo velice přesně přihrát na Foo, který i tentokráte mířil nad.
57:08'
Na opačné straně se Werekovi nepovedlo ustát souboj s protihráčem, avšak o nedovolený zákrok se nejednalo. Amur Chabarovsk začíná útočit v hojném počtu.
56:02'
Další velice pohledný zákrok předvedl velmi dobře chytající Hrubec, který si pohlídal prostor u své bližší brankové konstrukce a střelu do Železkova schoval do lapačky.
55:12'
Kunlun se dostával do přečíslení, jenomže nahrávka na Foo byla hodně nepřesná. Tento útočník posléze přesto zakončoval, avšak svůj pokus poslal nad branku.
52:06'
Lazarev chtěl vyprodukovat zpětnou nahrávku, avšak místo spoluhráče našel pouze brusli jednoho z napadajících hráčů, od které se touš odrazil mimo hrací plochu.
51:20'
Z velkého úhlu zkoušel své štěstí Fajzullin, který však trefil pouze připraveného Hrubce, kterému se povedlo zasáhnout. Chabarovsk se snaží s výsledkem něco udělat.
50:00'
Předávka na vedle stojícího Hunta nabídla ještě nahrávku křížem, která však střelu nepřinesla. Na opačné straně se dral do zakončení Kuzněcov, který zboural také branku.
49:02'
Hezký manévr předvedl před modrou čárou Vasiljev, který si poté sám nabruslil až do střelecké pozice, avšak na Hrubce si nepřišel. Na řadu přijde komerční přestávka.
48:02'
Do útočného výpadu se na druhé straně zapojil také Jordán, který však neprošel kolem jednoho z protihráčů. Následně pálil výrazně vedle branky Ruděnkov.
47:15'
Kane sice nahazoval až k zadnímu hrazení, avšak to nestihl za červenou čárou. Logicky z toho bylo zakázané uvolnění, hra se tak vrací zpět před brankáře Hrubce.
46:12'
Nahrávka z otočky v podání Golubeva nebyla zrovna přesná, směřovala totiž na hokejku prvního protihráče. Chabarovsk se až nyní dostal k určitému náporu.
45:05'
Nahrávkou do předbrankového prostoru to zkoušel domácí Kane, který však nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Poté své štěstí ještě zkoušel zadák Bartley.
44:10'
Kousek od středového kruhu se ujal kotouče hostující Ušenin, který ho pouze nastřelil podél hrazená. Amur se k náporu nedostal, opět totiž přišel o kotouč.
43:05'
Na ledovou plochu se vrátila zpět první formace Kunlunu, které se opět povedlo zaměstnat brankáře Alikina. Brulého rána od pravého kruhu nebyla nebezpečná.
42:07'
Sproul raději bezpečně nahrával za vlastní branku, kde se nepovedlo zrovna ideálním způsobem rozehrát Murphymu, který ve středním pásmu našel soupeře.
40:43'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Domácím se povedlo skórovat hned v úvodu třetí třetiny! Příliš času měl za brankou soupeře Shinkaruk, kterému se povedlo načasovat nahrávku na obránce JAKEA CHELIOSE, jenž svižnou ránou našel místečko mezi rukou a výstrojí brankáře Alikina.
Asistence: Hunter Shinkaruk, Brandon Yip.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se ihned dostal do pásma soupeře, kde Fajzullin narazil pouze do brusle protihráče.
40:01'
Je za námi také druhá perioda, která nám rovněž přinesla dva přesné zásahy. Kunlun se poprvé do vedení dostal díky přesilové hře, po které se prosadil ještě jednou. Amur byl do druhé inkasované branky o něco aktivnější, nicméně doplácí na špatnou hru v oslabení, dnes inkasoval už dvě branky v početní nevýhodě.
40:00'
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:06'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Garet Hunt – 2 min., sekání).
37:17'
Hezkou nabídkou to zkoušel Vasiljev, který to v předbrankovém prostoru zkoušel na teč jednoho ze spoluhráčů, avšak Fajzullin nakonec tečoval výrazně vedle.
35:53'
Zničehonic se domácí dostávají do dvoubrankového vedení! BRANDON MAGEE se od vlastní modré čáry dostal až do útočného pásma, kde to zkoušel překvapivou střelou pod horní brankovou konstrukci, na kterou brankář Alikin nedosáhl. Chabarovsk ztrácí už dvě branky!
Asistence: Andrej Šustr.
34:20'
Na pořadu dne byla další komerční přestávka, již druhá v této třetině. Po ní se hra přestěhuje před českého brankáře Hrubce, který je v posledních minutách bez práce.
33:07'
V oslabení se málem povedlo udeřit aktivně hrajícímu Werekovi, který se natlačil do dobré střelecké pozice, avšak trefil pouze brankovou konstrukci.
32:45'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Cory Kane – 2 min., zlomená hůl / hraní).
32:07'
Tam to Wong zkoušel okamžitou střelou, jenž putovala výrazně vedle branky. Nápor domácích ještě přinesl střelu od Osipova, který pro změnu trefil soupeře.
31:33'
Na opačné straně kroužil v pásmu Ušenin, který si hledal prostor k zakončení, který nakonec nenašel. Kunlun se bezpečně podíval až k brankáři Alikinovi.
30:59'
Domácí celek využívá také druhou přesilovou hru! Kunlunu se totiž povedlo uspět na vhazování, což vedlo ke kombinaci. Zablokovanou nahrávku si jako první našel GILBERT BRULÉ, jenž složitým zakončením bekhendem překonal brankáře Alikina.
Asistendce: Brandon Yip, Hunter Shinkaruk.
30:30'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ondřej Vitásek – 2 min., držení).
30:00'
Je za námi přesná polovina zápasu, který nám zatím přinesl pouze dvě branky. Chabarovsk je v těchto momentech aktivnější, domácí celek ale drží brankář Hrubec.
29:11'
Wong se celkem pohodlně dostal do útočného pásma, avšak tam ho čistým způsobem odzbrojil jeden z protihráčů. Posléze si Vitásek nepřišel na brankáře Hrubce.
28:02'
Ruděnkov to zkoušel přímo na branku, avšak našel pouze pozorného Hrubce. Tentýž hráč měl šanci také před malým momentem, avšak rovněž neuspěl.
27:20'
Podobně si počínal také domácí Kunlun, který se snažil soupeře překvapit nahrávkou o hrazení, nicméně jako první se k puku dostal Vasiljev, který rychle rozehrál.
26:12'
Ušenin si poradil s těžkou nahrávkou, avšak poté se dostal do nepříjemného nátlaku, proto pouze přeposlal podél hrazení. Sledujeme nezáživnou pasáž utkání.
25:09'
Lazarev chytře přeposlal do tandemu na Golubeva, který byl čistým způsobem obrán o kotouč. Kunlun chtěl založit protiútok, který končí zakázaným uvolněním.
24:02'
Rasskazov si sjel až k vrcholku levého kruhu, odkud zkoušel vypálit přes protihráče. Ten mu střelu dokonale zablokoval, hra se navíc otáčí na druhou stranu.
23:17'
Vitáskova nahrávka našla u levého hrazení obranného kolegu Jordána, který zkoušel nahozením vyzrát na Hrubce, avšak ten puk raději schoval do výstroje.
22:34'
Na opačné straně se Amuru povedlo velice rychle vystřídat, nicméně ani přesto nedošlo ke střeleckému pokusu na Hrubce. Chabarovsk musel vyklidit pásmo.
21:04'
K levému kruhu si sjel domácí Shinkaruk, který ještě velice chytře nabízel nahrávku ke vzdálenější konstrukci, kde ani jeden ze spoluhráčů nezasunul touš do branky.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří ihned rozjeli první akci od svého pásma, rychlé přejetí vpřed žádnou branku nepřineslo.
20:01'
Je za námi první perioda, která nám přinesla dva přesné zásahy. Nejprve se do vedení dostal Chabarovsk, který měl v úvodu tohoto zápasu více ze hry, avšak poté se Kunlunu povedlo odpovědět díky přesilové hře. Koncovka třetiny patřila čínskému celku, avšak ten už podruhé neskóroval.
20:00'
19:18'
Už nám nějakou tu dobu běží poslední minuta první třetiny, na další změnu skóre to nevypadá. Kunlun ale pořádně přidal, hosté mají velké problémy s bráněním.
17:34'
Kousek od středového kruhu se ujal kotouče domácí Murphy, který raději počkal na podporu spoluhráčů, načež se mu povedlo přesně rozehrát na hůl Sproula.
15:22'
Za volným kotoučem spěchal hostující Golubev, který se dostal až do palebné pozice, avšak trefil pouze Hrubce. Kunlun si opět nepočínal nejlépe v obraně.
14:37'
Domácí využívají přesilovou hru naprosto bleskovým způsobem! Nahrávka na levé křídlo našla hokejku kapitána Yipa, který si přehodil kotouč na bekhend a poté předával pod sebe, kde se nacházel HUNTER SHINKARUK, jehož zakončení z jedničky putovalo mimo dosah Alikina.
Asistence: Brandon Yip, Trevor Murphy.
14:19'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ondřej Vitásek – 2 min., podrážení).
13:01'
Jordánova formace si nepočínala zrovna světoborně, naopak se rozehrávka proměnila v další icing. Zároveň na řadu přichází druhá komerční přestávka.
12:08'
Nahrávka do předbrankového prostoru měla směřovat na volného Wonga, avšak ten úplně promáchl. Alikin je stále bez vážnější práce, co se příliš nečekalo.
11:04'
Bartley pouze nahazoval po mantinelu, nicméně jeho formace se nedostala do opačného pásma. Wong byl příliš rychlý, vhazovat se bude opět ve středním pásmu.
10:00'
Kunlunu se nepovedlo rozehrát zrovna přesným způsobem, prudká nahrávka překvapivě neznamenala zakázané uvolnění, Vitásek tedy musí pořádně zabrat.
09:11'
Aktivnější hostující celek se dostává do kýženého vedení! Ze středního pásma se protlačil až do zakončení Rasskazov, který trefil pouze českého brankář Hrubce. Ten vyrazil kotouč před sebe, kde byl s následnou dorážkou úspěšný HYNEK ZOHORNA.
Asistence: Kirill Rasskazov, Gleb Korjagin.
09:06'
Ihned po vhazování to směrem na branku soupeře zkoušel Korjagin, avšak jeho pokus směřoval výrazně vedle tyče. Hrubec tak nemusel vůbec zasahovat.
08:21'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Devante Smith-Pelly – osobní trest do konce utkání, napadání rozhodčích).
08:04'
Lockhartovi se nepovedlo vydolovat kotouč, avšak to nemuselo zas tak vadit. Vitásek vjel do pásma příliš rychle, následovat bude první komerční přestávka.
07:17'
Sled nepřesností pokračuje, jednu z nich udělal také Chabarovsk. Přihrávku o hrazení navíc dokázal přečíst Kane, který pouze nahazoval kotouč na druhou stranu.
06:01'
Ušenin nahazoval daleko vedle branky, puk se navíc dostal mimo útočné pásmo. Na opačné straně se Lockhartovi nepovedlo v tandemu najít kolegu Wonga.
05:04'
Cheliosovi se povedlo zablokovat střelecký pokus soupeře, poté obě formace odjely na střídačku. Amur to zkoušel středem, kam se chtěl prohnat Golubev.
04:11'
Po levém křídle to zkoušel domácí Cracknell, který se daleko nedostal. Podobně si počínal také Hynek Zohorna, jenž vystavil své spoluhráče do jasného ofsajdu.
03:08'
Gorškov se rychlostním způsobem dostával do úniku, avšak následné bekhendové zakončení nebylo vůbec přesné. Kunlun se přesto daleko s pukem nedostal.
02:04'
Hostující brankář si dokonce připsal první zákrok, avšak se nejednalo o nic složitého. Naopak nahození od levého hrazení dokázal schovat do své připravené lapačky.
01:25'
Zpoza své branky se o rozehrávku pokoušel také Vasiljev, avšak jeho prudká nahrávka přinesla pouze zakázané uvolnění, hra se tak bude stěhovat před Alikina.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu vyznělo lépe pro hostující celek, který se ihned pokoušel dostat se na opačnou stranu, avšak tam se nacházel obránce Sproul.
00:01'

Red Star Kunlun: Hrubec (J. Smith) – Sproul, T. Murphy, Chelios, Bartley, Šustr (A), D. Osipov – Brulé (A), Cracknell (C), Yip – Foo, Lockhart, Wong – Smith-Pelly, Kane, Shinkaruk – Magee, Werek, Hunt.

Amur Chabarovsk: Alikin (Jevgrafov) – Vitásek, Jordán (C), V. Vasiljev, Turbin, Ignatovič, Korjagin, Alexandrov – H. Zohorna, Rasskazov, Fajzullin – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin (A), Gorškov – Ruděnkov (A), Golubev, A. Lazarev – Kacuba, A. Kuzněcov, Železkov.

Rozhodčí: Kulakov, Sidorenko – Kučava, Černyšov.
Amur Chabarovsk

Na opačné straně stojí trápící se Chabarovsk, kterému pro změnu patří dvanáctá pozice východní konference, což značí samotný chvost tabulky. Amur do této chvíle nasbíral čtyřiačtyřicet bodů, ztráta na postupové pozice je hned osmibodová. Chabarovsku se navíc v posledních týdnech výsledkově nedaří, naposledy totiž dokázal vyhrát ještě v uplynulém kalendářním roce, kdy porazil Vladivostok výsledkem 2:0. Od té doby přišla na řadu hned sedmizápasová série, během které se Chabarovsku nepovedlo vyhrát, o její přerušení se tak pokusí také v tomto duelu.

Hokejisté Kunlunu se po jednapadesáti odehraných zápasech nacházejí na průběžné šesté pozici východní konference, což by v konečném důsledku znamenalo postup do vyřazovacích bojů. Čínský celek ale má mnohem více odehraných zápasů, než tomu je u ostatních celků. Red Star má náskok před devátým nepostupujícím Vladivostokem hned čtyřbodový, avšak Admiral má o čtyři zápasy méně. Kunlunu se navíc v posledních zápasech zrovna moc nedaří, z posledních čtyř dokázal uspět v jediném případě, a sice v minulém kole v souboji proti první Kazani výsledkem 3:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Red Star Kunlun a Amur Chabarovsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.