KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Novosibirsk - 13. ledna 2020   12:30

Red Star Kunlun
11:42' Lockhart (Foo) • 13:53' Yip (Miller, Chelios) • 28:12' Wong (Foo)
3:4
(2:0, 1:2, 0:2)
Novosibirsk
Novosibirsk
29:40' Ruohomaa  (K. Alexejev, Puustinen) • 32:52' Milovzorov  (Šaškov) • 48:08' Romancev  (Ruohomaa, Jokipakka) • 58:28' Sajustov  (Šaškov)
Bělov, Kulakov – Ivanov, Lazarev
Sportoviště univerziády Šen-čen
Novosibirsk
Säteri (14. Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Jermakov, Děmidov, Timašov, K. Alexejev, J. Chabarov, Romajev – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov, Michajlov – I. Makarov, V. Komarov (A), Česalin – Romancev, Torčeňuk, Šaškov.

Vhazování – 32:33.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Novosibirsku, který svého soupeře porazil výsledkem 4:3. V úvodu poslední periody se hostujícímu celku povedlo srovnat krok, načež jsme sledovali hodně neurovnanou pasáž. Utkání navíc pomalu a jistě spělo do prodloužení, avšak ještě před ním se povedlo Sibiru otočil výsledek ve svůj prospěch. V závěru hráli domácí početní výhodu 6 na 4, avšak ani ta jim vyrovnání nepřinesla.
59:20'
Domácí hrají 6 na 4! V krátkém časovém sledu jsme viděli hned dva hodně tvrdé pokusy, avšak i tentokráte byl Krasikov na svém místě.
58:46'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Andrej Jermakov – 2 min., krosček).
58:40'
Red Star to zkouší bez brankáře!
58:28'
Sibir právě vstřelil branku!
Tomu se říká obrat jako hrom, hosté to navíc stihli ještě v řádné hrací době! Jedna z posledních kombinací přinesla nahrávku k zadní tyči, kde se důrazný DMITRIJ SAJUSTOV dostal do zakončení, které směřovalo přesně mezi nohy amerického brankáře. Sibir otočil z 0:3 na 4:3!
Asistence: Nikita Šaškov.
56:08'
Kunlun má v závěru tohoto zápasu o něco více ze hry, avšak Krasikov dnes podává velice dobrý výkon. Protiútok Sibiru navíc skončil na pozorném Sproulovi.
55:03'
Se štěstím se Brulé vypořádal s těžkou nahrávkou, načež pronikl až do zakončení. To naštěstí pro Krasikova putovalo vedle, následuje poslední komerční přestávka.
54:12'
Předchozí přesilová hra rozhodně nebyla povedená. Domácí ji nesehráli vůbec nebezpečným způsobem, za celou dobu zasahoval Krasikov pouze jedinkrát.
53:05'
Foo se sice dostal za modrou čáru, avšak následná předávka na vedle stojícího Bartleyho byla hodně nepovedená. Sibir v krátkém časovém sledu opět vyhodil.
52:17'
Novosibirsk se v oslabení dostal do zajímavého přečíslení dvou na jednoho, avšak finální nahrávka putovala mimo dosah Šarova. Domácí si pořádně zahrávají.
51:41'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., nedovolené bránění).
49:30'
Najednou tu máme pořádnou zápletku. Kunlun dokonce vedl už o tři branky, avšak Novosibirsk se nevzdal, zhruba deset minut před koncem zápasu je srovnáno.
48:08'
Tak to byla bleskově využitá přesilová hra, skóre je tak opět nerozhodné! Domácí obrana naprosto zapomněla na volného DANILA ROMANCEVA, který byl sám před brankářem. Tam si poradil s prudkou nahrávkou a poté se mu povedlo najít skulinku nad betonem.
Asistence: Mikael Ruohomaa, Jyrki Jokipakka.
47:55'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ethan Werek – 2 min., vražení na hrazení).
47:10'
Velice dobře zapracoval vracející se Murphy, který dokonale narušil zakončení Puustinena, kterému přizvedl hokejku. Následuje další komerční přestávka.
46:02'
Ze zajímavé pozice pokusil o vstřelení třetí branky Milovzorov, který však svůj pokus nasměroval do lapačky domácího brankáře, jenž raději přerušil hru.
45:06'
Ani druhá přesilová hra v krátkém časovém sledu nebyla úspěšná. Novosibirsku se bránil opravdu zodpovědným způsobem, soupeře nepouštěl do žádných šancí.
44:15'
Novosibirsku se opět povedlo odpálit hrací předmět až na druhou stranu, kde s rozehrávkou vypomohl brankář Smith, kterému na pomoc přijel zadák Sproul.
43:58'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Trevor Murphy – 2 min., podrážení).
43:07'
Vhazovalo se po pravici brankáře Krasikova, tentokráte byl na vhazování úspěšnější domácí Brulé. Jeho předávka však našla pouze protihráče, který se ujal touše.
42:46'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Alexandr Torčeňuk – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
42:06'
Přesto se Kunlunu tato přesilová hra vůbec nedaří, za celou dobu jsme viděli pouze jednu vážnější střelu. Krasikov si dokázal poradit, nyní je hra přerušena.
41:15'
Kunlun se musel dostat zpět až za vlastní branku, odkud rozjížděl další útočnou akci. Cracknell zavezl kotouč za modrou čáru, domácí tak mohou rozjet kombinaci.
40:23'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jevgenij Česalin – 2 min., držení hole).
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se přesto rychle zbavil kotouče. Naopak nepřesně rozehrával hostující kapitán Loginov.
40:01'
Je za námi také druhá perioda, která nám dokonce nabídla hned tři přesné zásahy. Kunlun se dostal do nadějného tříbrankového vedení, avšak posléze se probudil také soupeř, kterému se povedlo snížit na rozdíl jediné branky. Novosibirsk tak stále může usilovat nad bodovým ziskem, před námi je ještě celá třetí třetina.
40:00'
39:22'
Blíží se nám konec také druhé periody, který slibuje hodně zajímavou koncovku zápasu. Ještě ale nepředbíhejme, čínský celek se totiž usadil v opačné třetině.
38:10'
Za brankou soupeře operoval Werek, který poté předložil lépe postavenému Šustrovi, jehož rána nebyla vůbec přesná. Oba celky poté stačily vystřídat.
37:11'
Novosibirsk je najednou o poznání aktivnější, avšak další útočná akce skončila pouhým nahozením k rohu kluziště, kam se jako první dostal obránce Sproul.
34:20'
Kunlunu se hned v úvodu oslabení povedlo odvrátit hrací předmět až na druhou stranu, kde s rozehrávkou vypomohl brankář Krasikov, který rozehrál do strany.
33:22'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., podrážení).
32:52'
Ono to bude ještě hodně zajímavé! Hodně prostoru měl kolem sebe JEGOR MILOVZOROV, který to zkoušel nástřelem před branku, kde do jeho rány vložil brusli domácí Murphy, od kterého se kotouč dostal až za bezmocného Smitha, který byl daleko od svých konstrukcí.
31:07'
Jako první se k volnému touši dostal domácí Lockhart, který se dostal mezi přesilu protihráčů. Sibir se však daleko nedostal, naopak se hra otáčí na druhou stranu.
30:20'
Je za námi něco málo přes třicet minut, zatím jsme viděli čtyři přesné zásahy. Kunlun sice přišel o vedení o tři branky, avšak stále je mnohem blíže k vítězství.
29:40'
Hosté navíc snižují na rozdíl dvou branek! MIKAEL RUOHOMAA převzal nahrávku od spoluhráče, poté se s pukem dostal k vrcholku pravého kruhu, odkud se mu povedlo najít místečko pod lapačkou brankáře Smitha, který určitě nemá příliš čisté svědomí.
Asistence: Konstantin Alexejev, Juuso Puustinen.
29:25'
Po přejetí modré čáry jsme sledovali nahození podél hrazení až na Shinkaruka, který se protlačil až ke střeleckému pokusu, jenž byl sražen vysoko nad branku.
28:12'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Celkem nenápadná akce čínského celku přináší vedení o tři branky! Do střelecké pozice se totiž dostal Foo, jehož pokus Krasikov vyrazil pouze vedle sebe, kde byl s dorážkou ze vzduchu úspěšný TYLER WONG, který bezpečně uklidil kotouč do odkryté branky.
Asistence: Spencer Foo.
28:01'
V krátkém časovém sledu je hra opět přerušena, což si vyžádalo prostor na komerční přestávku. Krátce poté se bude vhazovat po levici brankáře Krasikova.
27:08'
Do předbrankového prostoru si sjel domácí Cracknell, kterému se dokonce povedlo v tísni zakončit. Krasikov si připsal další zákrok, puk směřoval doprostřed.
26:25'
Sledujeme hodně hluchou pasáž, která nenabízí nic moc zajímavého. Kunlunu se daří plnit obranné povinnosti, Smith už delší časový úsek čeká na zákrok.
25:04'
Velice chytrým objetím branky to zkoušel Foo, jenomže koncovka se mu vůbec nepovedla. V opačném případě by se zřejmě Krasikov nedokázal dostat včas betonem k tyči.
24:15'
Další nebezpečnou akci táhl po pravém křídle Cracknell, který se nakonec neprotáhl až ke střeleckému pokusu. Až posléze své štěstí vyzkoušel Lockhart.
23:02'
Obrannou povinnost si splnil domácí Šustr, kterému se povedlo odpálit kotouč před dotírající smečkou protihráčů. Kunlun se navíc dostal do zakončení.
22:08'
Nahozeným to zkoušel hostující Timašov, který poté sám jako první dojel kotouč. Ten posléze nahrnul pod brankáře, načež Smith raději schoval hrací předmět.
21:05'
Cracknell to po přejetí modré čáry zkoušel přímo na branku, avšak s jeho pokusem si brankář Krasikov dokázal přerušit hru. Následovat bude další vhazování.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro domácí celek, který to ihned zkoušel směrem dopředu. Nahrávku křížem však dokázal zachytit Puustinen.
20:01'
Střely na branku: 8 – 11.
Máme za sebou první třetinu, do které aktivněji vstoupil hostující celek, který nejednou pořádně zaměstnal brankáře Smitha. Kunlun se celkem dlouho hledal, nakonec se mu však povedly dvě útočné akce, díky kterým se dostal do dvoubrankového vedení, což vydrželo až do konce první periody.
20:00'
19:15'
Již nám nějakou tu dobu probíhá poslední minuta. Kunlun si zřejmě do šatny odnese dvoubrankové vedení, nicméně hosté se ještě snaží o případní snížení stavu.
18:01'
Z přijatelné vzdálenosti zakončoval také hostující Komarov, který mířil pouze nad horní konstrukci. Poté domácí vyhodili tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
17:10'
Yipovi se povedlo vystihnout další špatnou rozehrávku soupeře, poté se dostal až do prostor v mezikruží, odkud ránou zápěstím o kousek minul branku Sibiru.
14:25'
Před malým momentem vyhrál souboj u hrazení hostující Jermakov, který okamžitě zkoušel na pravém křídle vysunout kolegu Michajlova, jenž na nahrávku nedosáhl.
13:53'
Střídání v týmu HC Sibir Novosibirsk: ze hřiště odchází Harri Säteri, přichází Alexej Krasikov.
13:53'
Domácí jdou hodně rychle do dvoubrankového trháku! I tentokráte byla k vidění velice pohledná akce, na jejíž konci byl sám kapitán BRANDON YIP, před kterým číhala prázdná branka Sibiru. HC Sibir Novosibirsk si pořádně komplikuje žití!
Asistence: Andrew Miller, Jake Chelios.
12:21'
Novosibirsk to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. I tak do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se klidně může otočit.
11:42'
Rychlý protiútok domácích končí vedoucí trefou! Sibir nyní naprosto propadl při bránění akce soupeře, do útočného pásma se totiž vydal Foo, kterému se povedla předávka do tandemu na LUCASE LOCKHARTA, který bezpečně překonal brankáře Säteriho.
11:12'
Hezkou střelou z levého kruhu vyzkoušel pozornost brankáře hostující Sajustov, který narazil pouze na položený beton. Novosibirsk zamkl svého soupeře.
10:00'
Je za námi prvních deset minut tohoto zápasu, zatím na první branku stále čekáme. Kunlunu se povedlo vyrovnat hru, v posledních minutách je mírně aktivnější.
09:04'
Hezká zadovka v podání Foo našla naprosto volného Wonga, který pálil zápěstím z prostoru mezi kruhy. Do jeho rány se však obětavě položil obránce Jokipakka.
08:08'
Podél pravého hrazení se chtěl probít Chelios, avšak se mu to absolutně nepovedlo. Čínský celek přesto obsadil útočnou zónu, kde Chelios trefil pouze protihráče.
07:02'
Novosibirsk působí mnohem aktivnějším dojmem, i v tomto případě se povedlo zakročit brankáři Smithovi. Ten vyrazil pokus pravým betonem, touš je za brankou.
06:13'
Smith si poradil s dalším pokusem, tentokráte z hokejky Ruohomy. Ten pálil ihned po vhazování, jeho slaboučký projektil však skončil pouze v lapačce brankáře.
05:02'
Nepřesnou nahrávkou se prezentoval hostující Sajustov, kterému se v tandem nepovedlo najít kolegu Michajlova. Red Star tak bude útočit až od vlastní branky.
04:09'
Kunlun se zatím směrem dopředu hodně trápí, další založení útočné akce skončilo pouze zakázaným uvolněním. Hra se tak vrátí před brankáře Smitha.
03:15'
Špatnou rozehrávku se povedlo vystihnout hostujícímu Puustinenovi, který si nabruslil do mezikruží, odkud mířil vedle branky. Smith tak nemusel zasahovat.
02:08'
Přetahovaná za brankou vyzněla pro Novosibirsk, který se neprokousal na druhou stranu. Pochvalu si zaslouží Bartley, kterému se povedlo eliminovat hráče.
01:03'
Sibir se celkem pohodlně dostal do pásma, kde musel ven z branky domácí Smith. Hostující celek se ještě pokoušel o dorážku, kterou americký brankář pokryl.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu vyznělo lépe pro hostující celek, který se jako první dostal do vlastního pásma, kde se o úvodní rozehrávku staral Loginov.
00:01'

Red Star Kunlun: J. Smith (Hrubec) – Sproul, T. Murphy, Chelios, Bartley, Šustr (A), G. Reinhart – Miller, Cracknell (A), Yip (C) – Foo, Lockhart, Wong – Brulé, Werek, Shinkaruk – Smith-Pelly, Kane, DeFazio.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Jermakov, Děmidov, Timašov, K. Alexejev, J. Chabarov, Romajev – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov, Michajlov – I. Makarov, V. Komarov (A), Česalin – Romancev, Torčeňuk, Šaškov.

Rozhodčí: Bělov, Kulakov – Ivanov, Lazarev.
HC Sibir Novosibirsk

Na opačné straně stojí Novosibirsk, který se nachází na sedmé pozici, přičemž na svého dnešního soupeře má náskok jediného bodu. Sibir však má hned o tři zápasy méně, navíc na pátou pozici ztrácí pouhé dva body. Novosibirsku to v posledních týdnech celkem jde, posledních pět duelů přineslo hned tři výhry. Sibir navíc drží sérii dvou výher v řadě, ta první se uskutečnila na ledové ploše v Jekatěrinburgu, kde se Novosibirsku povedlo uspět po prodloužení. Na tento zápas navázala další výhra, tentokráte si Sibri coby domácí celek poradil s Jaroslavlí hubeným výsledkem 2:1.

Hokejisté Kunlunu se v současné době nacházejí na průběžné osmé pozici východní konference, což by v konečném důsledku přeci jenom znamenalo postup do vyřazovacích bojů. Kunlun má náskok na druhý Vladivostok pouze jeden bod, avšak tento celek má hned tři zápasy k dobru. Čínský celek v posledních pěti duelů vyhrál pouze v jediném případě, a sice v souboji proti poslednímu Dynamu Minsk. Kunlun nedokázal na tento povedený výsledek navázat další výhrou, v souboji proti vedoucímu celku opačné konference, tedy CSKA Moskva, prohrál přesvědčivým výsledkem 0:3.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Red Star Kunlun a HC Sibir Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.