KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Ufa - 4. září 2019   13:30

Red Star Kunlun
0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
Ufa
Ufa
07:40' Pašnin  (Hartikainen, V. Žarkov) • 52:50' M. Majorov  (Sošnikov, Burmistrov)
Gusev, Kulakov – Šalagin, Šišlo
LeSports Center
Ufa

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

Vyhraná vhazování: 7-10
Je za námi i druhý vzájemný zápas mezi Kunlunem i Ufou během dvou dní. Tentokráte byli úspěšní hosté, kteří o svém vítězství rozhodli dvěma brankami. Obrovskou zásluhu na výhře má také brankář Metsola, který za svá záda nepustil ani jednu střelu. Čínský tým dohrával v podstatě bez šance na nějaký zvrat, pět minut před koncem byl Andrej Šustr vyloučen na pět minut, navíc s osobním trestem do konce utkání. Premiéru si odbyl také Šimon Hrubec, který dvakrát inkasoval, jinak předvedl velmi slušný výkon.
59:22'
Do konce utkání zbývá necelá minuta, o vítězi je rozhodnuto. Čínský celek totiž dohrává zápas o jednoho hráče v poli méně.
58:39'
Závar před Hrubcem, který ležel na zemi. Hostům se nakonec nepodařilo dotlačit puk za záda českého brankáře!
58:01'
Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté už jsou zase nastěhovaní v obranném pásmu soupeře.
57:30'
Kunlun vyhodil kotouč přes všechny čáry a ve dvou hráčích se pustil do útoku. Proti přesile soupeře však neměl žádnou šanci.
56:58'
Hartikainen dělá obraně soupeře obrovské problémy. Finský hráč ve službách Ufy i nadále zůstává na ledě.
56:11'
Z pravého kruhu zakončoval Hartikainen, který s největší pravděpodobností mířil do brankové konstrukce. Rozhodčí pouze rozpažil!
55:33'
Na nějaký obrat to už nevypadá. Hosté chytře kombinují v útočné třetině, do zakončení se příliš netlačí. Domácí se snaží získat kotouč.
54:44'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Andrej Šustr – 5 min., zásah do hlavy nebo krku).
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Andrej Šustr – osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).
54:44'
Kotouč poskakoval před hostující brankou. Rozhodčí přerušil hru, Andrej Šustr vzápětí hodně ostře atakoval hráč Ufy a vypadá to, že dnes dohrál!
54:25'
Právě Hartikainen teď kombinoval s krajanem Manninenem, jenže hosté nakonec o puk přišli a musí se rychle vracet.
53:59'
Velmi chytře to dělá Hartikainen. Finský hokejista teď drží kotouč za brankou soupeře a rozhodně nikam nepospíchá.
53:19'
To už budou mít domácí hodně složité. Hosté teď pouze nahazují puky do útočné třetiny, na nějaký zvrat to zatím nevypadá.
52:50'
Ufa právě vstřelila branku!
Hostům dnes přesilovky vůbec nevycházely, jenže z jedné takové teď navyšují svůj náskok. Dlouho si přihrávali, ke střele se nakonec odhodlal Sošnikov. Hrubec puk vyrazil před brankoviště. Přesně na hůl MAXIMA MAJOROVA, který bez větších problémů trefil odkrytou branku! Asistence: Nikita Sošnikov a Alexandr Burmistrov.
52:02'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Brandon DeFazio.
52:02'
Hra je přerušena. Vypadá to, že se bude vylučovat na domácí straně, Brandon DeFazio je z tohoto rozhodnutí hodně překvapený.
51:23'
Ufa se do útočné třetiny žene ve velmi malém počtu hráčů. Nevznikají tak případné příležitosti na brejk pro soupeře.
50:35'
Vůbec poprvé o sobě ve třetí části hry dali vědět také hosté! Hrubec si nadvakrát poradil, přesto kolotoč Ufy pokračuje i nadále.
50:04'
Před pár vteřinami se rozeběhla závěrečná desetiminutovka třetí třetiny, možná i celého utkání. U puku jsou hosté.
49:54'
Domácí hráči jen nevěřícně kroutí hlavou! Brulé přenechal puk Yipovi, s jehož pokusem z úhlu si věděl rady Metsola!
49:04'
Hosté šli do přečíslení tři na jednoho. Sošnikov ještě přihrával na pravou stranu, do jeho pasu se skvěle vložil Maione.
48:50'
Nahození na Metsolu, který nechtěl připustit žádné komplikace a podržel puk ve výstroji.
48:33'
Za branku musel Hrubec, který rozehrával svým spoluhráčům. Ti už zase hledají skulinku v pozorné obraně soupeře.
47:59'
Ve výborné střelecké pozici se ocitl Kane, jenže měl to na bekhend a ještě přihrával. Foo vzápětí zase ztroskotal na hostujícím brankáři!
47:00'
Obrázek hry se vůbec nemění. Z těžkého úhlu zakončoval Werek, jenže trefil dnes stoprocentního Metsolu!
46:11'
Hra se hodně kouskuje, což hraje spíše pro hostující hokejisty. Navíc je tu první reklamní přestávka ve třetí třetině.
45:41'
Krátce po skončení přesilové hry pálil Sergejev, jenže ten nedokázal trefit kotouč podle svých představ, puku se zmocnili domácí.
45:32'
45:10'
Přesilovka Ufy už spěje ke svému konci, Hrubec zasahoval po pokusu Burmistrova. Vhazovat se bude po levé ruce českého gólmana.
44:27'
Ani v této početní výhodě se hostům příliš nedaří. Nejvíce nebezpečná byla zatím teč Hartikainena, se kterou si betonem poradil Hrubec!
43:32'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Gilbert Brulé – 2 min., sekání).
43:21'
Sošnikov se proháčkoval domácí obranou, poté přišel nedovolený zákrok. Rozhodčí ponechal výhodu, u puku je totiž Ufa.
43:11'
Další nadějná střelecká možnost pro Kunlun! Palola zakončoval bekhendem, jenže kotouč skončil zase ve výstroji Metsoly!
42:33'
Salavat působí v úvodu čtvrté desetiminutovky hodně pasivním dojmem, hosté se v podstatě ještě k ničemu nedostali.
42:01'
Puk opět zůstal těsně před hostujícím gólmanem, kde byli Hunt s Werekem. Ani jeden z nich však nedokázal kotouč dotlačit za Metsolu!
41:50'
Metsola teď vyrážel před sebe a Wong zakončoval z bezprostřední blízkosti. Jeho střela ale mířila jen do pozorného brankáře Ufy!
41:11'
Domácí teď drží kotouč na svých holích a zakládají další útočnou snahu z vlastní třetiny. Obrana Salavatu je pozorná!
40:19'
Vypadalo to, že Hartikainen podrazil protihráče v útočném pásmu. Vylučovat se podle rozhodčích nakonec nebude.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 15:18.
Statistiky druhé třetiny:
Střely na branku: 12-8
Zblokované střely: 2-4
Vyhraná vhazování: 2-11
Víc už se ve druhé části hry nestalo. Příliš hokejové krásy nám prostřední dvacetiminutovka nenabídla, žádný gól jsme neviděli, skóre tak zůstává stejné, Ufa si před závěrečnou třetinou drží těsný náskok.
40:00'
39:30'
Jedno z posledních přerušení druhé části. Metsola teď pro jistotu podržel kotouč, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
39:01'
Ohlášena byla poslední minuta druhé třetiny.
38:30'
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu, jenže větší příležitosti nepřicházejí. Lockhart nepřesně přihrával Hunta.
37:52'
To byla nadějná střelecká pozice, ve které se ocitl Omark. Jeho rána z levého kruhu nakonec těsně minula branku!
37:22'
Maione svou přihrávku posílal mezi kruhy. Tam však nenašel žádného ze svých spoluhráčů a musí se rychle vracet.
36:44'
Ufa mohla založit rychlý brejk, jenže hosté nakonec podrželi kotouč na svých holích a začnou až z vlastní třetiny.
36:22'
36:09'
Další přesilovka Salavatu spěje ke svému konci, Kugryšev teď trefil pouze prvního bránícího hráče před sebou.
35:44'
Několik střeleckých pokusů hostujících hráčů od modré čáry. Většina střel však směřuje vedle branky, Hrubec moc práce nemá.
35:01'
Hostům se dnes hra v početní výhodě vůbec nedaří. Uvidíme, co teď, až nyní se Ufa usadila v útočné třetině.
34:22'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Jason Fram – 2 min., podrážení).
33:44'
Do hry teď vstoupil čárový rozhodčí, který pískal ofsajd. V naprosto jasném postavení mimo hru byl finský hokejista Manninen.
33:03'
Nedůrazu v domácí obraně využil Kadějkin, jehož tvrdá rána nakonec proletěla jen těsně nad horní tyčkou!
32:34'
Jelikož jsou tady další problémy s hostující brankou, přichází druhá reklamní přestávka v prostřední dvacetiminutovce.
32:34'
Po střele od modré čáry se o dorážku pokoušeli hned tři hokejisté domácího týmu! Werek, Lockhart ani Hunt se nakonec k dorážce nedostali.
31:33'
Totožná situace na druhé straně kluziště. Čínský celek však přečíslení nevyřešil vůbec dobře a přišel o kotouč.
31:09'
Po delší době o sobě dala vědět i Ufa. Ta šla do přečíslení tři na dva, se střelou Manninena si poradil Hrubec!
30:22'
Vstoupili jsme do druhé poloviny dnešního zápasu a vypadá to, že domácí začínají přebírat iniciativu. Hosté se opět osvobozují jen za cenu výhozu přes všechny čáry.
29:49'
Tlak domácích hokejistů pokračoval, Ufa se o pár vteřin později ubránila jen za cenu zakázaného uvolnění.
29:28'
Velká šance pro Kunlun! Wolski se uvolnil a z těžkého úhlu chtěl překvapit Metsolu. Hostující brankář puk vyrazil před sebe, ani Yip s následnou dorážkou neuspěl!
29:03'
Sošnikov nevěděl co s pukem a neměl podporu spoluhráčů. Kotouč tak pouze nahodil do útočné třetiny a vydal se na střídačku.
28:37'
Metsola se opět hlásí, jeho branka není ani po kratší úpravě v optimálním postavení, znovu se přerušuje. To tempu hry rozhodně nepřidá.
28:23'
Výborná práce hostujícího brankáře! Kotouč teď poskakoval po brankovišti a jeden z domácích hráčů se chystal zakončovat do prázdné branky. Metsola však na poslední chvíli odehrál svou holí do bezpečí!
27:40'
Hra je znovu přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu Kunlunu. To ale až po první reklamní přestávce ve druhé třetině.
27:08'
DeFazio se zkoušel uvolnit na levém kruhu, jenže to se mu nepodařilo. Brankář Metsola tak zasahovat nemusel.
26:30'
Rychlá střela Omarka zápěstím. Byla tam teč, od domácího hráče šel kotouč vysoko nad branku!
25:55'
Přihrávku do jízdy dostal Brulé. Tomu však kotouč odskočil, následně se jej zmocnili hostující zadáci, kteří s rozehrávkou nepospíchají.
25:13'
Chelios to zkoušel individuálně, ovšem hostující obrana zatím působí velmi pozorným dojmem, domácí se téměř k ničemu nedostávají.
24:48'
Vypadá to, že už je vše v pořádku, Metsola zkontroloval postavení branky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:48'
Metsola signalizoval, že je posunutá jeho branka. Toho si rychle všiml rozhodčí, který přerušil hru. Hostující gólman ji dostal ze správného postavení, když se přesouval k levé tyči.
23:55'
Dlouho se hraje bez přerušení, Amirov teď dělá domácí obraně obrovské problémy, Ufa kombinuje v útočné třetině.
23:18'
Parádní individuální akce Amirova! Ten si to namířil mezi kruhy, odkud i přes drobný háček vystřelil. Vylučovat se ale nebude!
22:33'
Několik soubojů o kotouč u mantinelu. Těch nepřesností je opravdu hodně, oba celky střídají, hosté zklidňují hru.
22:00'
Hodně opatrný start druhé dvacetiminutovky. Hrubec teď zbytečně nepřerušoval hru a přihrával svým spoluhráčům do rohu kluziště.
21:22'
První přerušení hry ve druhé třetiny. Domácí se osvobodili výhozem přes celé kluziště, dění se stěhuje před brankáře Hrubce.
20:48'
Burmistrov se prokličkoval do útočné třetiny. Místo střely pak ještě hledal Kugryševa na pravé straně. To bylo špatné řešení.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně ve 14:23.
Statistiky první třetiny:
Střely na branku: 7-11
Zblokované střely: 10-5
Vyhraná vhazování: 12-8
Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Řekl bych, že jsme viděli poměrně vyrovnaný hokej. Zatímco domácí svůj samostatný únik neproměnili, hosté ano. Ufa díky brance Pašnina vede nejtěsnějším možným rozdílem.
20:00'
19:58'
Ještě jedno přerušení přišlo po zákroku Šimona Hrubce. Ten zasahoval proti tvrdé střele Gimatova z levého kruhu!
19:01'
Ohlášena byla poslední minuta úvodní části hry.
18:50'
Boj o kotouč v útočném pásmu Ufy. Hosté byli úspěšnější, jenže Garejev pak s pukem zamířil k vlastní brance.
18:02'
Oba týmy střídají, blíží se závěr první třetiny. Domácí jsou aktivnější, Ufa si už spíše hlídá svůj těsný náskok.
17:20'
Úplně volný zůstal na pravé straně Kugryšev, který se pokoušel o zakončení z první. Střela mu vůbec nesedla!
16:43'
Kane sice skvěle přečetl rozehrávku soupeře, jenže následně se mu nevydařila klička a o kotouč přišel.
16:00'
Přesně čtyři minuty zbývají do konce úvodní dvacetiminutovky, hra je přerušena. Vhazovat se bude v útočném pásmu Kunlunu.
15:33'
Je to tak, oba celky jsou kompletní. Wolski svým pohybem dělá hostující obraně obrovské problémy, s dalším jeho pokusem si poradil Metsola!
14:50'
Kunlun se zatím bez větších problémů brání. Ufa se dnes v přesilových hrách hodně trápí, za malou chvíli se bude hrát zase v pěti.
14:20'
Hosté v plném počtu, Ufa si na minutu zahraje další početní výhodu.
13:49'
V tuto chvíli se hraje ve čtyřech na obou stranách kluziště. Za malou chvíli začne minutová přesilovka hostujícího celku.
13:20'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Mathew Maione – 2 min., držení).
13:20'
Hlavní rozhodčí přerušil hru. Většina hráčů dlouho nevěděla proč, ovšem znovu se bude vylučovat, zase to bude na domácí straně.
12:41'
Tvrdou ranou od modré čáry se prezentoval Maione. Kotouč se zajímavě odrážel a zůstal někde na brankovišti. Hosté se dokázali osvobodit.
12:20'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (2 min. – příliš mnoho hráčů).
12:20'
Z poloviny to zkoušel Pašnin. Ten při střele pouze zlomil hůl, krátce na to je tady druhá reklamní přestávka v úvodní části hry.
11:14'
No vida, dlouhá dvojnásobná přesilovka Ufy je u konce. Brulé i Maione jsou na ledě, tohle by mohlo domácím pomoct!
10:44'
Dlouhá kombinace Sergejeva s Burmistrovem. Druhý jmenovaný poté trefil pouze prvního bránícího hráče!
10:11'
Až teď si Hrubec připsal úspěšný zákrok a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce, Kunlun může konečně vystřídat.
09:55'
Hosté jsou nastěhovaní před Hrubcem, ovšem domácí hráči se výborně přesouvají, český brankář ještě nemusel zasahovat.
09:14'
Obrovská příležitost pro Ufu, která dostává k dispozici téměř dvouminutovou přesilovku pěti proti třem!
09:14'
09:07'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Gilbert Brulé – 2 min., podrážení).
08:40'
Mohlo být srovnáno! Wolski se z pravé strany řítil sám na hostující branku, ovšem jeho střela nakonec skončila na pozorném Metsolovi!
08:03'
Uvidíme, jak na inkasovanou branku zareagují domácí hokejisté. V posledních vteřinách se hraje ve středním pásmu.
07:40'
Domácí hokejisté se zapomněli v útočné třetině a soupeř šel do přečíslení. MICHAIL PAŠNIN vzal zakončení na sebe, namířil si to do branky a bekhendem překonal Hrubce, hosté jdou do vedení! Asistence: Teemu Hartikainen a Vladimir Žarkov.
06:13'
Až teď. S dalším nahozením od modré čáry si poradil Hrubec. Je tady úvodní reklamní přestávka dnešního zápasu.
06:00'
Ufa se usadila v útočné třetině, ovšem kromě několika přihrávek se do vážnějšího zakončení nedostala.
05:17'
Slušná šance pro Salavat! Majorov zakončoval do horní části branky, Hrubec puk vyrážel ramenem, to byl důležitý zákrok!
04:57'
Od modré čáry nahazoval Koledov, brankář Hrubec měl odkrytý výhled a kotouč dokázal vyrazit do rohu kluziště.
04:24'
S osmičkou hrající Wolski teď napadal hostující obránce. Možná to bylo za cenu faulu, hlavní rozhodčí však zůstali klidní.
03:47'
Na dlouhou přihrávku nedosáhl Yip. Čárový rozhodčí signalizoval zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Hrubce.
03:16'
Hra se v úvodu hodně kouskuje, Metsola už zase drží kotouč ve výstroji a přerušuje dění na ledové ploše.
02:47'
První velká šance tohoto utkání! Kane se řítil sám na Metsolu. Domácí útočník dělal kličku do bekhendu, kterou gólman Ufy přečetl a připsal si úspěšný zákrok!
02:10'
To byla poměrně riskantní kličkovaná od Cheliose ve vlastním obranném pásmu. Zadák domácího týmu nakonec o kotouč nepřišel.
01:29'
Omark se pokusil překvapit českého gólmana na bližší tyčku. Také Hrubec si připisuje úvodní zákrok, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
00:49'
Čínský celek se dostával do přečíslení dva na jednoho, výborný obranný zákrok předvedl Sergejev.
00:23'
Nepřehledná situace před brankářem Ufy. Ten už podruhé během krátké chvíle přerušuje hru, oba týmy střídají.
00:08'
Hned po osmi vteřinách se mezi kruhy ocitl úplně volný Palola. Brankář Metsola si připisuje úvodní zákrok!
00:01'

Red Star Kunlun: Hrubec (J. Smith) – T. Murphy, Maione, Šustr (A), Chelios, Fram, Bartley – Yip (C), Brulé, Wolski – Palola, Cracknell (A), DeFazio – Foo, Kane, Wong – Werek, Lockhart, Hunt.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Ar. Sergejev, Koledov, S. Garejev, Pašnin, Muchamadullin, A. Semjonov – Hartikainen, Manninen, Omark (A) – Kugryšev, Burmistrov, Sošnikov – V. Žarkov (A), Kadějkin, Gimatov – M. Majorov, Chochrjakov, Amirov.

Rozhodčí: Gusev, Kulakov – Šalagin, Šišlo.

Vzájemné zápasy

Jak už jsem naznačil, oba celky se potkaly včera. Ufa díky dvěma brankám ve třetí třetině srovnala, ovšem Kunlun bral po samostatných nájezdech o bod navíc!
Salavat Julajev Ufa

Minulá sezona Ufy byla o poznání lepší, než ta Kunlunu. Jejich cesta za titulem skončila až ve finále Východní konference. Letos by to mohlo být zase o krok dál, neboť sestava se oproti loňskému ročníku příliš nezměnila. Ufa odehrála deset přípravných duelů, přičemž hned ve čtyřech z nich se rozhodovalo až v prodloužení, případně na nájezdy.

Čínský celek včera vstoupil do své teprve čtvrté sezony v KHL. Kunlun má letos daleko vyšší ambice, než tomu bylo právě v minulých letech. Tým získal Šimona Hrubce, který však do úvodního souboje nezasáhl a vypadá to, že bývalý gólman Třince bude v úvodu nového ročníku plnit roli brankářské dvojky. Kunlun neměl vůbec špatný začátek přípravy, jenže v posledních dvou zápasech nestačil na Magnitogorsk a Novosibirsk.
Hezký den. Před pár dny se rozjel nový ročník Kontinentální hokejové ligy a ve středu je na programu řada dalších zápasů. Red Star Kunlun a Salavat Julajev Ufa na sebe narazí podruhé během dvou dní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.