KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Nižněkamsk - 20. října 2019   16:30

Nižněkamsk
19:44' Šiksatdarov  (P. Kulikov, Padakin) • 23:29' R. Murphy  (Grošev, Fazlejev)
Riga
Alexej Bělov, Maxim Sidorenko – Alexandr Zacharenkov, Alexandr Sadovnikov
Arena Riga
7 089 diváků
Nižněkamsk

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek nedělního večera!
Česká a slovenská stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Dinamo Riga – Neftěchimik Nižněkamsk 1:2

Hokejisté Nižněkamsku vyhráli třetí utkání po sobě, v tabulce Východní konference se posunuli na osmé místo.

Brankář Konstantin Barulin předvedl celkem 24 úspěšných zákroků, vítězný gól potom připadl obránci Ryanu Murphymu.
59:55'
Je hotovo, Nižněkamsk si z Rigy odveze výhru 2:1.
59:34'
Ofsajd Dinama, do konce zbývá ještě 26 vteřin. Domácí sice měli tlak, avšak střel na bránu moc nebylo.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:27'
Konec oddechového času, jedna minuta a 33 vteřin do konce třetí třetiny. Důležité vhazování po pravici Barulina.
58:27'
Makarov zůstává na střídačce, Riga zkusí štěstí bez brankáře.
58:27'
Oddechový čas pro domácí.
58:27'
Střela Darzinše od levého mantinelu, Barulin má kotouč v lapačce.
57:03'
Sotnieks z levé strany minul tři tyče.
56:01'
Zakázané uvolnění Neftěchimiku, vhazovat se bude opět před Barulinem.
55:10'
Marshall střílel z pravého kruhu pro vhazování, Barulin puk vyrazil do ochranné sítě.
54:43'
Pět minut a 17 vteřin do konce třetí třetiny, vhazuje se po levé ruce Barulina. Dokáže ještě Riga vyrovnat?
54:43'
Touš si to namířil mimo hrací plochu, před námi je poslední reklamní přestávka.
54:01'
Třetí třetina zatím nabízí asi nejhorší podívanou.
53:16'
Střely na bránu: 22 – 33
52:50'
Další mizerná přesilová hra, Barulin bez zásahu.
52:46'
50:46'
Konec reklamní přestávky, vhazování po levici Barulina.
50:46'
Teprve nyní může proběhnout první reklamní přestávka třetí třetiny. Po ní bude mít Riga k dispozici třetí přesilovku.
50:46'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexej Volgin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
49:58'
Těsně před polovinou třetí třetiny je skóre mezi Rigou a Nižněkamskem stále 1:2.
48:06'
Hra po téměř pěti minutách přerušena, Rize odpískáno zakázané uvolnění.
47:08'
Střela Sotniekse z levé strany na Barulina neprošla, zablokoval jí hned první bránící hráč.
46:20'
Dlouho se hraje bez přerušení, šancí je přitom pomálu.
44:51'
Střely na bránu: 15 – 29
43:38'
Střelecký pokus Padakina zprava, Makarov neměl problémy schovat touš mezi betony.
42:31'
Ališauskas vystřelil bez přípravy od modré z levé strany, Barulin má kotouč v náručí.
42:18'
Zaváhání Nižněkamsku při rozehrávce se snažil využít Pavlovs, avšak neúspěšně. Barulin zůstal bez práce.
40:36'
Hned na začátku třetí třetiny dobrá střelecká příležitost pro Kulikova na levé straně, puk ale minul Makarovovu bránu.
40:01'
Obě mužstva jsou zpět na ledě Areny Riga, závěrečná dvacetiminutovka se rozeběhne za malou chvíli.

Po 2. třetině:

Hokejisté Nižněkamsku po čtyřiceti minutách stále drží jednogólový náskok, tentokrát je skóre 1:2. I nadále přitom vidíme vyrovnanou bitvu, hosté jsou však výrazně střelecky aktivnější.
40:00'
39:41'
Neftěchimiku odpískáno postavení mimo hru, 19 vteřin do konce druhé třetiny.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:19'
Oba týmy v plném počtu.
37:15'
Volgin od modré čáry prověřil Makarovovu pozornost.
36:19'
Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách, vhazování po levici Barulina.
36:19'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ryan Murphy – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
36:06'
Střely na bránu: 13 – 23
35:19'
Redlihs z pravé strany provětral Barulinovu rukavici.
35:05'
34:35'
Přesilové hry se dnes nedaří ani jednomu z týmů.
33:05'
33:05'
Po reklamní přestávce tady bude druhá přesilovka Nižněkamsku.
33:05'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., držení hole).
31:58'
Nepřesná rozehrávka Dinama, čároví jsou nuceni odpískat icing.
31:18'
Ališauskas mířil od modré čáry zprava hodně nepřesně.
30:15'
Skvělý zákrok Makarova lapačkou proti střeleckému pokusu Porjadina z levého kruhu pro vhazování.
29:56'
Postavení mimo hru ze strany Rigy. Jsme těsně před polovinou utkání.
29:30'
Riga právě vstřelila branku!
Čas 29:30, 1:2 z pohledu Dinama! Autorem gólu je MIKELIS REDLIHS, jenž se radoval díky bekhendové dorážce z těsné blízkosti. Asistence: Lauris Darzinš, Brandon McMillan.
28:51'
Zacharčuk se snažil prodrat do šance na levé straně, zakončit se mu ovšem nezdařilo.
27:48'
Chajrullinovo nahození z levé strany postrádalo přesnost, Makarov mohl zůstat v klidu.
26:09'
Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Džerinše a Kulikova po pravici Makarova.
26:09'
Kotouč opustil hrací plochu, následuje první reklamní přestávka druhé třetiny.
25:50'
Beglund střílel zprava bez přípravy nepřesně.
25:11'
Střely na bránu: 9 – 16
24:27'
Chajrullin se dostal za obranu soupeře, do úniku, bekhendový blafák ovšem nedotáhl do úspěšného konce, Makarov zakročil.
24:19'
Nepřesnost a zakázané uvolnění od Neftěchimiku.
23:29'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Polovina čtyřiadvacáté minuty, dvougólové vedení pro Neftěchimik! Zprava uspěl dorážkou RYAN MURPHY, Makarov se nestačil přemístit. Asistence: Maxim Grošev, Radel Fazlejev.
21:54'
Nebezpečí pro Barulina, zprava se před jeho bránu tlačil Gillies, zakončení se mu ovšem nepovedlo.
21:06'
Dobré střídání od Nižněkamsku na úvod druhé třetiny. Hra je přerušena, puk se dotkl ochranné sítě za Makarovovými zády.
20:37'
Porjadin vystřelil z pravé strany, avšak minul tři tyče.
20:01'
Obě mužstva se vrátila zpět na ledovou plochu Areny Riga, druhá část začne za několik málo okamžiků.

Dinamo Riga – Neftěchimik Nižněkamsk 0:1

Po úvodní dvacetiminutovce odcházejí do šaten spokojenější hokejisté Nižněkamsku, když skórovali v posledních okamžicích. Jinak jsme ale na ledě mohli sledovat vyrovnaný hokej.
20:00'
19:44'
Necelých 16 vteřin před koncem první třetiny hosté otevírají skóre utkání! Z mezikruží skóroval střelou bez přípravy ILDAR ŠIKSATDAROV. 1:0 pro Neftěchimik! Asistence: Pavel Kulikov, Pavel Padakin.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:41'
17:42'
Murphymu začíná běžet druhá polovina trestu, Dinamo zatím bez střely na bránu.
16:41'
Druhá početní převaha Rigy, vhazuje se po pravé ruce Barulina.
16:41'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ryan Murphy – 2 min., krosček).
16:00'
Přesně čtyři minuty do konce první třetiny, vhazování v neutrální zóně před střídačkou lotyšského mužstva.
16:00'
Ofsajd přerušil útočnou akci Nižněkamsku, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.
15:07'
Čároví odpískali Dinamu zakázané uvolnění, vhazovat se tedy bude za malý moment před Makarovem.
14:31'
Střely na bránu: 7 – 7
13:55'
13:53'
Od modré čáry střílel v posledních okamžicích početní výhody Pajgin, Makarov ale zasahovat nemusel.
12:56'
Neftěchimik se dlouho držel v útočném pásmu, Makarova ovšem přímo neohrozil.
11:55'
První dnešní přesilovka pro Nižněkamsk, vhazuje se po pravici Makarova.
11:55'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Sergej Gimajev – 2 min., držení).
11:08'
Přečíslení Lotyšů 3 na 1, z mezikruží jej zakončoval Darzinš, Barulin ale obstál.
10:31'
10:12'
Neúspěšný přechod do útočného pásma v podání Dinama, čároví odpískali postavení mimo hru.
09:32'
První polovina z trestu Šiksatdarova je pryč, před Barulinem se toho zatím moc neudálo.
08:31'
Konec reklamní přestávky, McMillan a Mitchell v souboji na vhazování po levici Barulina.
08:31'
Riga si zahraje první přesilovou hru utkání, ještě před ní ale proběhne první reklamní přestávka.
08:31'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., sekání).
07:45'
Delší pobyt domácích v útočném pásmu, Barulin a celý Neftěchimik se musí míti na pozoru.
06:59'
Pavlovs se snažil překvapit Barulina střelou z úhlu z levé strany, trefil boční síť.
05:58'
Porjadin útočil po pravé straně, avšak příliš nepochodil. Obrana soupeře jej rychle zastavila.
05:15'
Lotyšský celek poslal puk přes všechny čáry na icing.
04:56'
Střely na bránu: 3 – 4
04:03'
Bekhendový pokus Padakina zleva, Makarov připraven na správném místě.
03:17'
Pěkná individuální snaha Chisamutdinova, Makarov měl štěstí, touš se totiž otřel o jeho levou tyč.
02:56'
Z levého kruhu pro vhazování zkusil štěstí Redlihs, Barulin nachází kotouč ve svém náručí.
02:15'
Darzinš měl po přihrávce od spoluhráče zpoza brány první velkou šanci utkání, Barulin svůj tým ovšem podržel, když zasáhl pravým betonem.
01:43'
Útočná akce Šiksatdarova po pravé straně, obrana Rigy ale včas zareagovala a Makarov zůstal bez práce.
01:12'
Zakázané uvolnění od Nižněkamsku, hra je poprvé přerušena.
00:57'
Nahození Ashtona z levé strany, Barulin puk bez problémů vyráží.
00:03'
Úvodní vhazování se mezi oběma hokejisty muselo opakovat.
00:01'
Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví McMillan a Mitchell, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, duel mezi Rigou a Nižněkamskem co nevidět odstartuje.
Oba týmy máme nastoupeny na modrých čarách, v Areně Riga zazní ruská a lotyšská státní hymna.
Startující brankáři
(Statistiky: KHL sezona 2019-2020)

RIG: Andrej Makarov – 26 let, RUS
→ Z:6 V-P:3-3 PR:3.00 %ÚS:91.6

NIZ: Konstantin Barulin – 35 let, RUS
→ Z:11 V-P:3-6 PR:2.31 %ÚS:92.1

Dinamo Riga: An. Makarov (Salák) – Ališauskas, Bartulis, Mamčics, Marshall, Berglund, Sotnieks (A), Gimajev – Darzinš (C), McMillan (A), M. Redlihs – Meija, Berzinš, Ashton – Pavlovs, Džerinš, Lipsbergs – Marenis, Batna, Gillies – Trastašenkovs.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Pajgin, R. Murphy (A), Bryncev, Šaripzjanov, An. Sergejev (A), S. Zacharčuk (C), Volgin – White, Z. Mitchell, Porjadin – Chisamutdinov, P. Kulikov, Chajrullin – Padakin, Rybakov, Šiksatdarov – Grošev, Fazlejev, Bikmullin – Šarifjanov.

Rozhodčí: Alexej Bělov, Maxim Sidorenko – Alexandr Zacharenkov, Alexandr Sadovnikov.
Příjemné nedělní odpoledne! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování KHL, konkrétně u utkání mezi týmy Dinamo Riga a Neftěchimik Nižněkamsk.

Alexander Salák (RIG) – brankář, 32 let, CZE
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

(bilance 7-10-3, 10. místo na Východě)

Neftěchimik Nižněkamsk bodovali ve třech zápasech po sobě, poslední dvě utkání vyhráli. Na hřišti Rigy potom odstartují třízápasový trip.

Ve čtvrtek zdolali na domácí ledové ploše SKA Petrohrad těsně 2:1. Brankář Alexandr Šaryčenkov předvedl celkem 31 úspěšných zákroků.
DINAMO RIGA

(bilance 6-12-0, 12. místo na Západě)

Dinamo Riga mohou získat třetí výhru v řadě a čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. Zároveň zahajují "sérii" dvou duelů doma po sobě.

Ve středu uspěli na ledě kazašského Barys Nur-Sultanu 4:3 v prodloužení. Vítěznou trefu zde obstaral obránce Kristaps Sotnieks.
V neděli 20. října má KHL na svém programu celkem čtyři zápasy.

Zde budete moci sledovat utkání mezi dvěma týmy z odlišných konferencí, když lotyšské Dinamo Riga přivítá Neftěchimik Nižněkamsk. Úvodní vhazování tohoto duelu bude v Areně Riga vhozeno v 16:30!

Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.