KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Soči - 17. listopadu 2019   16:00

Soči
49:19' J. Alexandrov  (Kaletnik, Starkov) • 53:53' Strömwall  (Ellis)
Riga
Akuzovskij, Fraňo – Sivov, Šalagin
Arena Riga
Soči

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek dne.
Vítězná minisérie Dinama tak skončila. Naopak hráči Soči se kromě přestřižení stejně dlouhé šňůry proher radují také z přiblížení se k pozicím play-off, byť na osmé místo ztrácejí stále propastných pět bodů.
Dobře rozehraný zápas pokazila poslední třetina. V ní do té doby stoprocentní Salák inkasoval dva góly a musí skousknut hořkou porážku 1:2.
59:57'
Poslední pokus. Rána od pravého hrazení minula terč a teď už je jasné, že vyrovnat Dinamo nestihne.
59:35'
Obě střely, které na Šikina letěly, byly zblokovány. Domácí přesto zůstávají v pásmu.
59:14'
Salák se pakuje z branky! Domácí tým to zkusí bez něj, zato se šesti bruslaři.
58:30'
Dinamo, povzbuzováno celou arenou, vynakládá maximum sil k dosažení na prodloužení.
58:00'
Omlouváme se za technické problémy. Do éteru se vracíme dvě minuty před koncem základní hrací doby. Takže právě včas!
53:53'
Soči právě vstřelilo branku!
Karta se přeci jen obrací a Soči poprvé vede! Ruce nad hlavou má MALTE STRÖMWALL. Švédský snajpr vyslal z levého kruhu nechytatelný projektil, který Salákovi málem ustřelil hlavu. Asistence: Morgan Ellis.
51:30'
Hosté si mysleli na obrat, ale Tomilinovu ránu od modré čáry Salák spolehlivě vykryl.
49:19'
Kouzlo čaroděje Saláka pominulo! Přenesení hry přihrávkou o zadní mantinel využil JURIJ ALEXANDROV, který přesunujícímu se brankáři sebral čisté konto střelou z mrtvého úhlu. Asistence: Vladislav Kaletnik a Stěpan Starkov.
48:37'
Vorobjov (Soči) nedokázal prostřelit klečícího beka.
47:40'
Při nepovedeném pokusu o bleskový protiútok domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
47:32'
Ellissova sražená střela se třepetá v ochranné síti. Salák (Dinamo Riga) tak nemusel zasahovat.
46:49'
Domácí prošvihli šanci navýšit svůj náskok! Šikinovi vypadl puk z výstroje a brankář Soči chvíli nevěděl, kde je. Kdyby Batna bruslil o něco rychleji, už by mu ho šoupnul za záda.
45:29'
Na pozoru se musel mít i Salák (Dinamo Riga), protože před jeho bránu nečekaně vyjel Mosaljov. Obratná otočka ho však o příležitost zakončit připravila.
44:40'
Povedla se až další akce. A Gegeris (Dinamo Riga) mohl díky tomu donutit Šikina k pokleku.
44:12'
V útočném rohu soupeřil Džerinš (Dinamo Riga), ale dvojnásobná přesila byla přeci jen nad jeho síly.
42:37'
Za nahozeným pukem rozjetý Lipsbergs (Dinamo Riga) byl u kotouče později než gólman.
41:59'
Nic dalšího už domácí tým v přesilovce nestihl.
40:58'
Setdikov (Dinamo Riga) si najel do pravého kruhu a po přihrávce hledal škvíru mezi Šikinovými betony.
40:01'
Také po druhé třetině ukazuje světelná tabule stav 1:0. A to zejména díky Alexandru Salákovi. Skvěle chytající český gólman nepustil za svá záda žádnou z 21 střel, předvedl několik důležitých zákroků a i po čtyřiceti minutách zůstává stoprocentní.
40:00'
39:59'
Vyloučení v týmu HK Soči (Vladislav Kaletnik – 2 min., podrážení).
39:40'
Kotouč za bránou Soči. Ani s vynaložením maximálního úsilí ho bránící se tým nevyvezl ven.
38:08'
Rozehrávku soupeřova týmu napadající Kaletnik (Soči) puk pro sebe nevybojoval.
36:42'
Tahle přesilovka byla z pohledu lotyšského klubu katastrofická. Dinamo při ní v útočném pásmu moc času nestrávilo a vytknout se mu dá snad úplně vše.
35:33'
Hosté se znovu osvobodili.
35:03'
Hru přerušil zásah vysokou holí. Basseballovým úderem odpálil kotouč Ashton (Dinamo Riga).
34:42'
Vyloučení v týmu HK Soči (Vladislav Kaletnik – 2 min., nedovolené bránění).
33:30'
Setdikov (Dinamo Riga) sice vystřelil nepřesně, ale od mantinelu odražený puk mohl z brankoviště dorážet Zile. Kdyby k němu dříve nepřijel obránce.
32:35'
Oba vyloučení hráči už jsou zpátky na ledě.
31:09'
Za domácí se osmělil Ališauskas, i když s jeho nevýraznou střelou neměl Šikin sebemenší problém.
30:35'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Roberts Lipsbergs – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
30:35'
Vyloučení v týmu HK Soči (Simon Bertilsson – 2 min., nedovolené bránění).
29:15'
Výtečně Salák (Dinamo Riga)! Archipov nabil zpoza brány Mosaljovovy, který z mezikruží nechal vyniknout právě českého gólmana. Ten v posledních minutách drží svůj tým kvalitními zákroky a tenhle byl asi tím nejdůležitějším.
28:56'
Salák (Dinamo Riga) skutečně nemá chvíli klid. Ve druhé třetině si připsal již sedmý zákrok. K tomu mu pomohl z vrcholu kruhu zakončující Petrov.
27:19'
A po ní měl Salák (Dinamo Riga) zase práci. Collins odrazem od zadní mantinel našel Roséna, který se gólmana pokusil nachytat střelou zpoza brány.
26:51'
A tak to zůstalo i po překvapivé Tomilinově střele z úhlu. Na programu je teď reklamní pauza.
25:18'
Salák (Dinamo Rig) si během chvilky připsal dva úspěšné zákroky. Nejprve vychytal Kaletnika a pak i Ellise. Stále tak zůstává stoprocentní.
24:53'
Slepec (Dinamo Riga) předvedl své dovednosti. Povodil si obránce, avšak na dalšího už nevyzrál. Vorobjov si na něj počkal a hodil ho na mantinel.
23:25'
Změnit se to snažil Archipov (Soči), ale zdvojená obrana ho k brankové konstrukci nepustila.
22:47'
Po změně stran na něj zatím neletěla žádná střela, stejně jako na jeho protějšek Šikina.
21:51'
V tom jim před přestávkou bránil Salák (Dinamo Riga) a doufejme, že v tom bude pokračovat.
20:41'
Po návratu z kabin hrají hosté agresivně. Je to známka toho, že chtějí co nejdříve srovnat stav.
20:01'
Po úvodním dějství vede Dinamo Riga. Nejtěsnější možný náskok domácímu týmu v šesté minutě zařídil Balinskis. Nemalý podíl na něm má i Saša Salák, protože k němu přispěl dvanácti zákroky.
20:00'
19:51'
Lépe si vedl až Vorobjov (Soči), jemuž se kotouč podařilo nahodit před bránu. Salák měl menší problémy, ale obránci mu je pomohli vyřešit.
18:03'
Podporu od spoluhráčů nedostal ani podél pravého hrazení rozjetý Šmeljov (Soči).
16:40'
V útočném rohu o puk bojující Archipov (Soči) proti dvojnásobné přesile neuspěl.
15:57'
Dinamo Riga nakonec přečkalo oslabení bez úhony.
15:29'
Ellis (Soči) nabil spoluhráči na levém křídle, do jeho prudké střely se položil obětavý obránce.
14:46'
A před bránou lotyšského celku udělali podruhé během několika desítek vteřin pořádný zmatek.
13:58'
Hokejisté Soči mají příležitost vyrovnat.
13:57'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., krosček).
13:37'
Nahození nazdařbůh a hosté šli vystřídat.
12:52'
Závratné tempo hry by měla zpomalit právě probíhající komerční přestávka.
12:15'
Na modré čáře hlídkující Petrov (Soči) dvakrát po sobě nastřelil některého z bránících hráčů.
10:40'
A zachytal si také Šikin (Soči), který vyrazil před sebe Džerinšův pokus z ostrého úhlu.
10:12'
Z vrcholu levého kruhu střílející Kaletnik (Soči) orazítkoval Salákův pravý beton.
09:48'
Obě družstva pokračují v plném počtu.
08:37'
Zileho ránu z osy hřiště schoval Šikin (Soči) do lapačky. Tohle byl ukázkový semafor.
07:49'
Hra čtyři proti čtyřem je opět tady.
07:48'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Daniels Berzinš – 2 min., hrubost).
07:48'
Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Lugin – 2 min., vražení na hrazení).
07:42'
Oba hříšníci už opustili trestné lavice. Většího místa na ledě tak žádný z týmů nedokázal využít.
05:43'
Po menší strkanici se pokračuje na obou stranách ve čtyřech.
05:42'
Vyloučení v týmu HK Soči (Alexej Petrov – 2 min., hrubost).
05:42'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Oskars Batna – 2 min., hrubost).
05:22'
Riga právě vstřelila branku!
Domácí uspali své soupeře pasivní hrou a pak jim znenadání vrazili kudlu do zad! Puk přivezený do pásma po pravém křídle převzal UVIS BALINSKIS a povedenou střelou otevřel skóre utkání. Asistence: Alexandr Protapovič a Gints Meija.
04:10'
A český brankář opět zasahoval. Do jeho výstroje tentokrát zamířil Strömwall (Soči).
02:40'
Pozor musel dávat také Salák (Dinamo Riga), na něhož pálil z pravé strayn Tomilin.
01:59'
Domácí nezůstali pozadu a Bartulisovou přihrávkou naslepo udělali rušno v předbrankovém prostoru.
00:37'
Lugin (Soči) prověřil Salákovu připravenost letmým nahozením od pravého mantinelu.
00:05'
Na buly zvítězili hosté, a tak není žádným překvapením, že puk směrem dopředu nahodili jako první oni.
00:01'
Hráči oficiálně nastoupili na led, tam je čeká poslech ruské a lotyšské hymny.
Česká stopa

Alexander Salák – 92,18% úspěšnost zákroků

Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Ališauskas, Bartulis (C), Berglund, Sotnieks, Balinskis, Marshall, Zile – M. Redlihs, Džerinš, Lipsbergs – Ashton, Slepec, Berzinš – Protapovič, Setdikov, Meija – Marenis, Gegeris, Batna – Grinbergs.

HK Soči: Šikin (Nalimov) – Bertilsson, Ellis, Pogorišnyj, A. Petrov (C), K. Vorobjov, J. Alexandrov, Klimontov – R. Rosén, Collins, Strömwall – Točickij, Lugin, Šmeljov – Makarenko, Kaletnik, Altybarmakjan – Starkov, Archipov, Mosaljov – Tomilin.

Rozhodčí: Akuzovskij, Fraňo – Sivov, Šalagin.
Listopadový duel vyhrálo 3:2 Soči. Klub z města pořádajícího ZOH 2014 měl navrch také v minulé sezoně (vyhrál všechny čtyři zápasy) a z toho důvodu je za mírného favorita považován právě on.
Podíváme-li se na kanadské bodování, zjistíme, že z hráčů na obou soupiskách je na tom nejlépe Lauris Darzinš – 19 bodů (7+12). Klubovým statistikám Soči zase vévodí Malte Strömwall – 17 bodů (6+11).
Současnou formu má lepší Dinamo Riga. Lotyšský klub se veze na vítězné mini-vlně (Spartak Moskva 3:1 a HC Viťaz 4:0), zatímco Soči dvakrát v řadě prohrálo (Jekatěrinburg 1:5 a Magnitogorsk 0:1).
Spojitostí mezi oběma soupeři bychom našli docela dost. Bodově se nacházejí hluboko pod čarou play-off, v domácím prostředí přitom patří k průměru ligy a naopak při venkovních zápasech se řadí mezi ty nejhorší celky. Z toho je patrné, že jak Dinamo Riga, tak Soči potřebují body jako sůl. Pokud by je totiž nesbíraly, mohly by tuto sezonu brzy odpískat. A to samozřejmě nikdo z nich nechce.
Vítejte u sledování textové on-line reportáže z utkání Dinamo Riga – HK Soči. Poslední zápas KHL v tomto kalendářním týdnu začne v 16 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.