KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Spartak Moskva - 2. září 2019   18:30

Riga
Riga
11:25' Berglund (Marshall, Ullström) • 60:48' Ashton (Marshall, Darzinš)
Arena Riga

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.
Česká stopa v utkání

Robin Hanzl (SPM) 0+1, 0, střel, čas na ledě: 17:24
Dinamo Riga vstupuje do sezony dvoubodovým vítězstvím, na domácím ledě zdolalo 2:1 po prodloužení moskevský Spartak. Sledovali jsme velice vyrovnané utkání, které nenabídlo velké množství šanci, ale rozhodně se nedá říci, že by mu chyběla hokejová kvalita. Rigu dostal do vedení v první třetině ve dvojnásobné přesilovce Jacob Berglund. Spartak vyrovnal v prostřední části, kdy se taktéž z přesilovky prosadil Martinš Karsums. Ve třetí třetině branka nepadal a přišlo tak na řadu prodloužení. To trvalo necelou minutu, než ho i díky chybě brankáře Bespalova rozhodl Carter Ashton.
60:48'
Riga právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, ani minutu netrvalo prodloužení, než zápas rozhodl domácí útočník CARTER ASHTON. Ten byl jedním z nejaktivnějších ofenzivních můžu v dresu Rigy, takže si to rozhodně zaslouží. Bespalov vyjel daleko z branky, ale situaci nezvládl dobře a Ashton ho jednou rukou propálil. Asistence: Benjamin Marshall, Lauris Darzinš.
60:25'
Při prodloužení tři na tři je důležité neztrácet puk a kdo ho má má velkou výhodu. Teď jsou u kotouče domácí.
60:01'
Začalo prodloužení.
Šedesát minut hry nerozhodlo o vítězi premiérového duelu této sezoně pro Rigu i Spartak, takže přijde na řadu prodloužení. Ve třetí třetině bylo šancí minimum, až ke konci si každé mužstvo vypracovalo po jedné, ale brankáři Kristers Gudlevskis a Nikita Bespalov svá mužstva podrželi.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:53'
Robin Hanzl už nestihl puk v útočném pásmu, takže už nás skoro jistě prodloužení nemine.
59:35'
Už běží poslední sekundy třetí třetiny a pomalu se schyluje k prodloužení. Nyní se bude vhazovat ve středním pásmu.
59:09'
Domácí opět vyhodili puk a tentokrát už se samozřejmě jedná o icing.
59:05'
58:45'
Dinamo vyhodilo kotouč a tohle jeho oslabení už se chýlí ke konci.
58:08'
Andrej Kutějkin pálil od modré, ale Kristers Gudlevskis na jeho pokus dobře viděl a betony vyrazil.
57:48'
Tentokrát se Rize docela brzy po vhazování povedlo vyhodit puk.
57:39'
Harskeho rána také vypadala zajímavě, ale byla nakonec ztečovaná mimo.
57:14'
Hosté vyhráli buly a hned si vytvořili velký tlak, Zubov střílel hodně nebezpečně.
57:05'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
56:56'
Kaspars Daugavinš si dlouho chystal puk na střelu a nakonec přihrával před branku Hanzlovi. Ani tomu se ale zakončit nepovedlo.
56:31'
Znovu se píská, tentokrát to bylo z důvodu zakázaného uvolnění domácího týmu.
55:52'
Teď už je hra přerušena a je to kvůli zakázanému uvolnění Spartaku.
55:32'
Už více než sedmi minut se hraje bez přerušení, Riga je v těchto chvílích aktivnějším mužstvem.
54:23'
Carter Ashton se dostal ke střele od levého hrazení, ale jeho projektil minul prostor mezi třemi tyčemi.
53:06'
Také Spartak si po delší době vypracoval náznak šance, když nahozený puk pozlobil Gudlevskise.
52:07'
Daniels Berzinš zpoza branky posílal puk před bránu, ale tam si ho našly jen hokejky hráčů Spartaku Moskva.
51:10'
Domácí už ve hře pět na pět na chvíli uzamkli soupeře v jeho obranném pásmu, ale cestu k zakončení nenašli.
50:06'
49:46'
Zbytek přesilovky už je ale zase ve znamení vyhazování puků Spartaku Moskva.
48:56'
Riga se konečně usadila v útočném pásmu. Pouze boční síť trefil z levého kruhu tvrdou ranou Uvis Balinskis.
48:06'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ilja Zubov – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
47:17'
Jevgenij Kulik se vrhnul rybičkou po puku, aby zamezil Rize ve velké šanci. Díky němu nemusel Bespalov zasahovat.
46:33'
Na programu je nyní komerční přestávka.
45:59'
Jacob Berglund oslovil výbornou přihrávkou Brandona McMillana, který měl vekou šanci na to, aby dostal Rigu do vedení. Nikita Bespalov ale výborně zasáhl.
45:16'
Kristers Gudlevskis byl pozorný a poradil si s ranou Patrika Hersleyho od modré čáry. Puk vyrazil do rohu kluziště.
44:14'
43:24'
Spartak se na pár desítek sekund usadil v útočném pásmu, ale kombinace mu nakonec nevyšla a domácí vyhodili.
42:37'
Riga zatím zvládá oslabení bez problému a už podruhé vyhodila kotouč.
42:14'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Daniels Berzinš – 2 min., podrážení).
41:50'
Gončarova našel přihrávkou přes šířku pásma na pravé straně Zubova, ale tomu rána z první nesedla.
41:06'
40:34'
Domácí se hned v první minutě třetí třetiny dostali do zajímavé šance, ale Nikita Bespalov předvedl dobrý zákrok.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 20:26.
Druhá třetina už je také minulostí a skóre se oproti té první pohnulo jen minimálně, Spartaku se povedlo na ledě Dinama Riga vyrovnat na 1:1. Stalo se tak v přesilové hře a trefil se Martinš Karsums. Jinak byl o něco aktivnější domácí celek, ale nezvládal koncovku a také se mu vůbec nedařily přesilové hry.
40:00'
39:12'
Hostům se povedlo vyhrát vhazování a okamžitě vyhodili puk.
39:06'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Andrej Kutějkin – 2 min., držení).
38:43'
Kaspars Daugavinš nedosáhl na dlouhou přihrávku a znovu tak budou moci hrát domácí.
37:53'
Hosté vyhodili puk přes všechny čáry a vše se tedy stěhuje před Bespalova.
36:52'
36:20'
Už druhá přesilovka v řadě se Dinamu Riga vůbec nedaří.
35:54'
A znovu domácí ztratili velice rychle útočné pásmo.
35:20'
Spartaku Moskva se povedlo vyhodit kotouč do bezpečí.
34:52'
33:39'
Další šanci měl po Ashtonově přihrávce Daniels Berzinš, ale jeho dokázal Bespalov skvěle vychytat, když se roztáhl na brankové čáře.
33:20'
Carter Ashton mohl poslat Rigu opět do vedení, ale zatím dnes jeho zakončení chybí větší kvalita.
32:52'
Anatolij Nikoncev se dobře natlačil před branku, ale odtud kotouč do sítě nedotlačil a ještě byl holí zasažený do obličeje.
31:31'
Spartak právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Také Spartak se prosazuje z přesilové hry a srovnává na 1:1. MARTINŠ KARSUMS dostal dobrou přihrávku na pravý kruh, ještě se trochu přiblížil brance a poté střelou o tyčku překonal Gudlevskise. Asistence: Kaspars Daugavinš, Robin Hanzl
31:30'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 2 min., nedovolené bránění).
31:20'
Andrej Kutějkin pálil z nápřahu z vrcholku levého kruhu a Berzlikins nebyl dobře zorientovaný, ale kotouč za sebe nepustil.
30:03'
Mohlo být vyrovnáno, když se do šance dostával Martinš Karsums. Puk za Gudlevskise ale neprošťouchal.
29:28'
Sergej Gimajev dostal nabito na modrou čáru a tvrdě vypálil, náskok Rigy ale i dál zůstává jednobrankový.
29:13'
Po nepřesné rozehrávce Spartaku se píská zakázané uvolnění.
27:54'
Jakov Rylov si sjel z modré čáry až na kruh a zakončoval, ale ani on nebyl přesný.
27:15'
Ilja Zubov vjel do útočného pásma a vystřelil z levého kruhu, branku ale netrefil.
26:58'
Paradoxně až po skončení přesilovky si Riga vytvořila tlak. Před brankou dobře stínil Colton Gillies, ale Bespalov si i tak poradil.
25:43'
25:39'
Spartak znovu získal puk a okamžitě ho vyhodil.
25:12'
Rize se zatím přesilová hra moc nedaří, nedokáže se na delší dobu usadit v útočném pásmu.
23:43'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Gončarov – 2 min., sekání).
23:34'
Je pískán úmyslný ofsajd a vhazovat se bude před brankou Spartaku Moskva.
23:34'
22:30'
Tentokrát Darzinšova přihrávka nenašla svého adresáta, takže Riga přišla o útočné pásmo.
21:45'
Před brankou Spartaku vznikla velká vřava, ale nikomu z domácích se nepovedlo dotlačit kotouč do sítě. Nejblíž byl k úspěchu Andris Džerinš.
20:42'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Robin Hanzl – 2 min., držení).
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 19:28.
První třetina je za námi, Dinamo Riga na domácím ledě v prvním utkání KHL vede nad Spartakem Moskva 1:0. Moc šancí k vidění nebylo, ale hrál se hodně vyrovnaný hokej. Jedná branka padla ve dvojnásobné přesilovce Rigy, z pravého kruhu se prosadil Jacob Berglund.
20:00'
19:15'
Už to vypadalo, že se bude Carter Ashton řítit sám na branku Spartaku, ale nakonec se jednalo o ofsajd.
18:02'
Maxim Gončarov to měl sice na bekhend, ale i tak z mezikruží vypálil. Kristers Gudlevskis ale znovu obstál.
16:36'
Nikita Bespalov měl tentokrát i štěstí, když proti střele z pravé strany nepředvedl zrovna jistý zákrok.
15:30'
Na druhé straně se pak k ohrožení branky soupeře dostal Carter Ashton, ale Bespalov byl pozorný.
15:09'
Andrej Kutějkin tvrdě vystřelil z pravé strany od modré čáry. Gudlevskis zakročil betonem.
15:02'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Sergej Gimajev – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jakov Rylov – 2+2 min, hrubost).
15:02'
Pustili se do sebe Jakov Rylov a Sergej Gimajev a byla z toho docela ostrá šarvátka. Určitě se bude vylučovat.
14:30'
Riga se opět osvobodila a nyní už stihne kompletně vystřídat.
14:02'
Hosté už jsou usazeni zpět v útočném pásmu, od modré čáry nebezpečně střílel obránce Patrik Hersley.
13:49'
Začátek oslabení domácí zvládají, vyhodili puk.
13:21'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
13:03'
12:43'
Andris Džerinš se dostal ke střele z velké blízky, ale na Bespalova nevyzrál.
12:40'
Nikita Bespalov si poradil s nahozením domácího týmu od modré čáry, kotouč ukryl do své rukavice.
12:20'
Přesilovky Rigy samozřejmě pokračuje, Spartak je znovu pod tlakem.
11:25'
Máme tu první změnu skóre, a jsou to domácí, kteří se prosazují v přesilovce pět na tři. Ullström z levého kruhu naznačil střelu a pak našel nádherným pasem JACOBA BERGLUNDA, který se trefil z první. Asistence: Benjamin Marshall, David Ullström.
11:03'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Cyplakov – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Gončarov – 2 min., hákování).
10:40'
Bude se poprvé vylučovat, Riga má výhodu.
10:12'
Alexandr Chochlačov nebezpečně pálil z levého kruhu, ale Gudlevskise nepřekonal a skóre tak zůstává bezbrankové.
09:56'
Domácí tentokrát jen nahodili puk do útočného pásma a Spartaku s rozehrávkou pomáhá i Bespalov.
08:57'
Jacob Berglund z levé strany mířil do horní části branky, ale nakonec hostující klec o kousek minul.
07:52'
Na druhé straně pak z levého kruhu pálil David Ullström. Bespalov ale na jeho střelu dobře viděl a neměl s ní problém.
07:40'
Patrik Hersley si puk na modré chystal na střelu, ale na tu nakonec nedal prostor a ztratil pásmo.
06:52'
Domácí v útočném pásmu napadali hodně vysoko, ale kotouč nezískali a nyní se budou muset bránit.
05:58'
Alexander Nikišin vypálil tvrdě od modré čáry, ale jeho ránu dokázal chytit domácí brankář Kristers Gudlevskis.
04:32'
Daniels Berzinš se snažil proháčkovat se ke střele z levého kruhu, ale prostor na zakončení nakonec nedostal.
03:44'
Poprvé směrem dopředu zahrozili také hosté, ale Fjodorovova střela byla sražena mimo.
02:26'
Benjamin Marshall vystřelil z mezikruží, kde měl dost prostoru, branku Spartaku ale netrefil.
01:15'
Kristaps Sotnieks z levé strany jen nahodil kotouč za branku, tam ho ale pak domácí nevybojovali.
00:20'
Kotouč vypadl ze hřiště, vhazovat se bude před brankou Rigy.
00:01'
Domácí Riga dnes bude hrát ve vínových dresech, Spartak v červenobílé variantě.
Jsou za námi hymny Lotyšska i Ruka a utkání za moment začne.

Dinamo Riga: Gudlevskis (Treťjak) – Balinskis, Marshall, Berglund, Sotnieks, Ališauskas, Zile, Gimajev – Darzinš, M. Redlihs, Ullström – Ashton, Berglund, McMillan – Džerinš, Marenis, Gillies – Gegeris, Meija, Berzinš – Zabusovs.

Spartak Moskva: Bespalov (Chomčenko) – Hersley, Rylov, Kutějkin, D. Višněvskij, Kulik, Gončarov, Nikišin – Karsums, Daugavinš, R. Hanzl – Nikoncev, Zubov, Fjodorov – Cyplakov, Juňkov, Chochlačov – Arkalov, Kokarev, Kruženkov – Stoljarov.

Rozhodčí: Oskirko, Hribik – Bersanjov, Judin.

Robin Hanzl (Spartak Moskva)
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se tyto dva týmy utkaly čtyřikrát v základní části. Vždy to byly vyrovnané duely. Nejprve vyhrál Spartak venku 3:1, pak pro změnu Riga na stadionu soupeře 3:2. Následně vyhrály oba týmy doma. Nejprve Spartak 3:2 na nájezdy a pak Dinamo 2:1 v prodloužení. Riga porazila Spartak v základní hrací době jen jednou z posledních deseti zápasů.

Spartak má v nové sezoně podobné ambice jako jeho dnešní soupeř, také tento moskevský klub by se rád dostal do play-off. V minulé sezoně se mu to povedlo, a to i přes naprosto pokažený konec základní části, kdy se Spartaku nevyhnula dlouhá série proher. Nakonec to ale na sedmé místo stačilo. To však znamenalo, že Spartak narazil hned v prvním kole play-off na jednoho z hlavních favoritů na titul Petrohrad. Spartak se o žádné překvapení nepostaral i přesto, že ani vyloženě nezklamal. Se sezonou se rozloučil porážkou 2:4 na zápasy v prvním kole. Před novou sezonou odehráli Moskvané devět přípravných utkání s bilancí pěti výher a čtyř porážek. Zatímco prvních pět zápasů vyhráli, v těch dalších čtyřech pohořeli. V generálce prohrál Spartak doma 3:4 po prodloužení Vladivostoku.
Dinamo Riga

Riga je jediným lotyšským a taktéž už tradičním účastníkem převážně ruské KHL. V minulé sezoně se Riga dlouho prala o to, aby si mohla zahrát play-off a díky vynikajícímu závěru už to vypadlo, že se mu to povede. Jenže až kvůli prohře v posledním kole se nakonec v Rize nehrálo, Dinamo scházel k postupu mezi nejlepší osmičku Západní konference jeden bod. Příprava se Rize povedla. Stihla přes léto odehrát hned deset utkání s bilancí sedmi výher a jen dvou porážek. Posledních pět přípravných utkání Riga vyhrála, to poslední doma proti Kazani 3:2.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části KHL mezi týmy Dinamo Riga a Spartak Moskva. Zápas se odehraje v Areně Riga v Rize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.