KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Čeljabinsk - 7. ledna 2020   15:00

Čeljabinsk

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Československá stopa v utkání:
Lukáš Sedlák (CLJ)
0+1, 3 střely, čas na ledě 18:13
Tomáš Hyka (CLJ) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:45.
Střely na branku: 31 – 27 (6:12, 12:9, 13:6)
Je dobojováno! Utkání dvou týmů ze spodních třetin daných konferencí končí těsnou výhrou Traktoru, který o zisku dvou bodů rozhodl na konci druhé třetiny v jedné z mnoha přesilových her. Ve třetí části se hrálo už jen na branku Galimova, který ale předvedl skvělý výkon a pochytal všech jednatřicet střel, které na jeho branku letěly. Čeljabinsk i díky závěrečné trefě do prázdné branky potřetí v řadě boduje a z chvostu Východní konference ztrácí na jedenáctý Chabarovsk už pouze jeden bod. Soči naopak podruhé za sebou padlo a jeho ztráta na play-off zůstává sedmibodová.
59:03'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Hra bez gólmana se domácím poměrně brzy vymstila. Robert Rosén u útočné modré čáry odevzdal puk na hokejku VJAČESLAVA OSNOVINA a ten ho s pomocí odrazu o mantinel dopravil až do nikým nestrážené klece. Bez asistence.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:50'
Soči si vybralo oddechový čas a už ponechalo brankáře Proskurjakova na střídačce.
58:25'
Traktor se osvobodil a Kosov se dokonce nadechl k rychlému protiútoku. Na jeho konci však ztratil stabilitu a rovněž kotouč.
57:45'
Galimov vyrazil pokus zpoza pravého kruhu a pak sledoval neúspěšný pokus o protiútok v podání Nikity Komarova.
56:55'
V posledních desítkách vteřin pracuje hostující obrana takřka na jedničku. Počet střel na Galimovu branku se prakticky nezvyšuje.
56:21'
Hykovi prošel trošku podezřelý zákrok v obranném pásmu a Traktor se vzápětí ubránil i další domácí akci.
55:25'
Pogorišnému nesedla střela od modré a hosté pak vyhodili puk tak šikovně, že se nemusí pískat zakázané uvolnění.
54:02'
Kotouč opustil ledové kolbiště a rozhodčí ukazují, že se bude konat vhazování po pravé ruce ve třetí třetině nepříliš zaměstnaného Proskurjakova.
53:52'
Domácím zkrátka není přáno. Další desítky vteřin strávené v útočné třetině skončily jen postavením mimo hru. Pokračovat se bude po reklamní pauze.
53:15'
Rosén otálel s pumelicí od modré čáry, která z jeho hokejky sice přišla, ale to už se hosté stačili postavit do dráhy střely.
52:39'
Borodkin se během rozehrávky dostal pod tlak. Hosté situaci relativně zvládli, ale s pukem ve finále skončili za vlastní brankou.
51:56'
I další závar přežil tým z Čeljabinsku bez úhony. V posledních osmi minutách se však hosté ještě pořádně zapotí.
51:24'
Dmitrij Archipov se opřel do střely z jedničky, ale některý z obránců kotouč k brankovišti Galimova nepropustil.
50:58'
Sedlákův útok se usadil v útočném pásmu, jenže kvůli nepřesné přihrávce Osnovina se nezmohl na žádné zakončení.
50:06'
Tridčikov nahazoval ještě zpoza modré čáry nepřesně. Puk si vybojovali hráči Soči a opět se s ním přestěhovali ke Galimovovi.
49:05'
Galimov minutu co minutu potvrzuje roli nejlepšího hráče Traktoru. Nyní s chladnou hlavou schoval do lapačky Leščenkovu střelu z levého křídla.
48:30'
Ani teď se domácí nemohou radovat z vyrovnání! Galimov chybně rozehrál po prknech. Kotouč se z pravé strany vrátil před jeho brankoviště, avšak následnou šanci Makarenka dokázal sám zlikvidovat.
47:35'
Po docela dlouhé době si zachytal také Proskurjakov, který levým betonem vyrazil dorážku z bezprostřední blízkosti.
47:20'
Roman Abrosimov se z pozice obránce přesunul na pravé křídlo, ovšem Galimov mu kotouč při kličkované sebral.
46:12'
Čeljabinsk nespěchal s rozehrávkou z obranného pásma. Když už se k ní hosté odhodlali, tak puk letěl až na icing.
45:38'
Střelci Soči už musí být pořádně frustrovaní. Pokusem zpoza levého kruhu si teď na Galimovovi vylámal zuby také Simon Bertilsson.
45:04'
Archipov neměl žádnou podporu spoluhráčů a s odvážného průniku vytěžil pro Soči aspoň buly v útočném pásmu.
44:41'
Denis Mosaljov zakončil individuální akci střelou zápěstím, která však rozvlnila pouze ochrannou síť za Galimovými zády.
44:08'
Sergej Šmeljov vystihl nepovedenou rozehrávku z obrany Traktoru, jenže následnou střelou trefil jen jednoho z protihráčů.
43:58'
Útočné snažení Soči zmařilo postavení mimo hru.
43:39'
42:59'
42:35'
Obránce Bailen předvedl povedenou individuální akci. Poslední překážku v podobě Proskurjakova však překonat nedokázal.
42:02'
Šmeljov zadovkou přenechal puk Leščenkovi, ovšem ten ho z vrcholku pravého kruhu poslal jen na hrudník brankáře Galimova.
41:39'
Mosaljov v oslabení vysouval Rundblada, který byl seknut Těreščenkem, takže se bude hrát pro změnu čtyři na čtyři.
41:25'
Úvod většiny oslabení vypadá podobně, bránící tým uspěje na buly a dostane puk do klidnějších vod.
40:59'
Vyloučení v týmu HK Soči (Andrej Altybarmakjan – 2 min., podrážení).
40:30'
Jaroslav Kosov vyrazil do ataku, ale plány mu překazil hvizd, po kterém se bude opět vhazovat ve středovém kruhu.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 18 – 21 (6:12, 12:9).
I ve druhém dějství trápila oba celky poměrně velká a častá nedisciplinovanost. První a dosud jediný gól však padl až v desáté přesilové hře, kterou v čase 38:30 využil hostující útočník Andrew Calof. Jednogólový náskok však nic neznamená a my se tak můžeme těšit na dramatickou koncovku.
40:00'
39:35'
Hostující obrana dokázala zablokovat střelu z otočky a Tridčikov nakonec poslal puk na střídačku oči.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:30'
Tak jsme se konečně dočkali, hosté využívají přesilovku a v devětatřicáté minutě jdou do vedení! Nick Bailen trefil jen zadní mantinel, od kterého se puk odrazil zpět před brankoviště. Tam Sedlák zvolil místo dorážky zadovku na ANDREW CALOFA a ten zlefa trefil odkrytou část branky. Asistence: Lukáš Sedlák, Nick Bailen.
37:50'
Andew Calof měl hodně prostoru na levém křídle. Po jeho střele tahem se puk chvíli válel u brankoviště, ale nikdo jej za Proskurjakova nedorazil.
37:17'
Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Archipov – 2 min., podrážení).
36:19'
35:48'
Minisouboj mezi Jurijem Alexandrovem a jistě chytajícím Galimovem opět skončil dílčím vítězstvím hostujícího gólmana.
35:25'
Robert Rosén dostal přihrávku do postavení mimo hru. Od Soči je to v přesilových hrách poměrně statické.
34:33'
Vjačeslav Leščenko se vyhnul Těreščenkovi a z pravého mantinelu se přesunul až k brankovišti, kde situaci vyřešil Galimov.
34:19'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Arťom Borodkin – 2 min., držení).
33:40'
Uzdravený Tomáš Hyka dával puk do ohně ze zadního mantinelu. Proskurjakov po něm ale skočil a počkal si na hvizd.
32:40'
Čekání na úvodní gól už začíná být poměrně dlouhé. Oba týmy svádí vyrovnaný boj, který zůstává zcela otevřený.
31:54'
31:25'
Zahrozilo také na druhém konci hřiště, kde měl Proskurjakov menší starosti s bekhendovou koncovkou Andrew Calofa.
31:01'
Nikita Vyglazov vyřešil akci jeden na jednoho tvrdou ranou zpoza pravého kruhu, nicméně Galimov ji opět dokázal zlikvidovat.
30:37'
30:19'
Po šanci Isajeva vyrazil do protiútoku Sergej Šmeljov, ovšem Galimov proti střele na zadní tyč vytasil další úpěšný zákrok.
29:54'
Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Točickij – 2 min., vysoká hůl).
29:51'
David Rundblad trefil od modré čáry ze svého pohledu pravou tyč. Alexandrov z dálky také neuspěl a to už Galimov přerušil hru.
29:31'
Rosén se s jedním dalším spoluhráčem náhle zjevil před Galimovem, ale ani z této situace nevytěžili žádné kvalitnější zakončení.
29:05'
Ruslan Karlin se v oslabení pokusil odtrhnout od domácích hráčů. Neměl ale rychlost a žádný únik se proto nekonal.
28:37'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jurij Sergijenko – 2 min., držení).
27:38'
Na druhou stranu vyrazil Karpuchin, který sám zakončoval střelou zápěstím, ale Proskurjakov v pohodě zasáhl lapačkou.
27:15'
Mosaljov nahodil puk do rohu, kde Šmeljov bojoval s přesilou obránců a ti ho nakonec nepustili k žádnému ohrožení branky.
26:43'
Proskurjakov zastavil nepříjemné nahození Jegora Stěpanova z pravého křídla. Hra je přerušena a pokračovat bude po reklamní pauze.
25:35'
Už poněkolikáté hráči Soči překombinovali dobře rozjetý útok. Ke střele se dostali až po hostující chybě v rozehrávce, kterou pro změnu napravil Galimov.
24:46'
24:35'
A další vyhození Soči, které s velkou pravděpodobností ubrání i své třetí dvouminutové oslabení.
24:02'
Těreščenka neposlechl puk na útočné modré a musel se vrátit do středního pásma. V pokračující akci byl navíc pískán ofsajd Čeljabinsku.
23:28'
Znovu letí puk přes celou délku hrací plochy a čtveřice v modrých dresech prchá na střídačku.
23:06'
Pro Traktor je to už třetí přesilovka, v jejímž úvodu ale prohrál buly a poté i přišel o postavení před Proskurjakovem.
22:46'
Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Vyglazov – 2 min., hákování).
22:44'
Domácí vůbec nezakončili přečíslení čtyři na dva a během protiakce Traktoru si dokonce pomohli faulem.
21:45'
Leopardi vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně. Točickij se svou střelou skóre zápasu také neotevřel.
21:15'
Galimov měl trochu problémy s ranou od modré čáry, kterou se ještě snažil dorážet Rosén. Puk nakonec zkrotil a přerušil hru.
20:32'
Leščenko objel hostující branku, ale za Galimova kotouč nezasunul. O chvíli později se neujal ani pokus Bertilssona.
20:08'
Sedlákem vyhrané buly vyšlo vniveč, jeho spoluhráči při rozehrávce dostali puk mimo ledovou plochu.
20:01'
Střely na branku: 6 – 12.
Je za námi první třetina, ve které se hrála poměrně vyrovnaná partie. Oba týmy si zahrály hned několik přesilovek, ale gól přesto nepadl ani jeden. Nejblíže k němu byl ve čtvrté minutě domácí Altybarmakjan, proti jehož projektilu zasáhla až tyč Galimovovy klece.
20:00'
19:16'
Karlin našel rozjetého Kosova, kterému vyšla střela na bekhend a zblízka nepropasíroval kotouč za Proskurjakova.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:45'
18:35'
Křižná přihrávka jednoho z domácích neprošla, Traktor hned poté vyhodil a na první gól si tak budeme muset ještě počkat.
17:44'
Kvarteto Čeljabinsku vyhodilo puk přes všechny čáry a polovina třetího oslabení hostujícího celku už je minulostí.
17:30'
Hned po buly to Soči sehrálo na pravou stranu, ovšem Galimov střelu Leščenka bez větších komplikací vyrazil.
17:22'
Andrej Altybarmakjan vystřelil z levého kruhu jen do dobře postaveného Galimova, kterému příliš nevadil ani clonící Collins.
16:45'
Dmitrij Lugin mimo hlavní dění inkasoval ránu holí do obličeje a Jegor Stěpanov tak opět musí zaplnit místo na trestné lavici Traktoru.
16:20'
Karlinovi nevyšla klička u útočné modré. Poté se ale rychle vrátil a pomohl zastavit rodící se protiútok leopardů.
15:49'
Archipov dostal pukem do nohy a pomalu se dobelhal na střídačku. Traktor mezitím musel vyčistit útočnou třetinu.
15:00'
Hráči Soči zaváhali v rozehrávce a vzniklé problémy musel řešit až Proskurjakov, u kterého se do nepalabného úhlu zahnal Sedlák.
14:13'
13:51'
Altybarmakjan potáhl kotouč po levé straně, ale ve velké rychlosti už ho nepředal hráči čekajícímu před brankovištěm.
13:24'
Točickij se posunul do levého kruhu, odkud ale přestřelil vzdálenější tyč a puk se od hrazení odrazil ven z pásma.
12:28'
Lukáš Sedlák vyrazil v oslabení do individuální akce, kterou dokázal i zakončit, ale Proskurjakov jeho trochu krkolomný výlet překazil úspěšným zásahem.
12:13'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Tridčikov – 2 min., podrážení).
12:05'
Okamžitě po vhazování vypálil zpoza levého kruhu Igor Isajev, ale puk zaplul jen do nachystané lapačky domácího gólmana.
12:01'
Kosov nezpracoval přihrávku do levého kruhu a puk se vzápětí ocitl mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude po pravici Proskurjakova.
11:33'
11:15'
Rutinní zákrok Proskurjakova umožnil domácímu brankáři přerušit hru. Muži v modrých dresech mohou v klidu vystřídat.
10:50'
Soči odpálilo puk ven z obranného pásma. Toto oslabení tak zatím zvládá bez větších problémů.
10:20'
Vjačeslav Osnovin rozdal puk do levé strany, jenže finální přihrávka letěla mimo dosah českého útočníka Lukáše Sedláka.
09:33'
Vyloučení v týmu HK Soči (Damir Rachimullin – 2 min., krosček).
09:21'
Domácí hokejisté půjdou znovu do oslabení. Ještě předtím však Traktor dostává možnost při hře v šesti proti pěti.
08:28'
Ilja Proskurjakov s přehledem zasáhl proti střele Osnovina, který neúspěšně zkoušel štěstí z levého křídla.
07:55'
Pogorišného vysoká střela přistála někde u břicha Galimova, který raději přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
07:15'
Až na pár vteřin v početní výhodě se Soči pořádně nemůže usadit v útočné třetině. Více na puku jsou rozhodně hosté.
06:15'
Další projektil zpoza kruhů už měl lepší parametry, ale na překonání domácího gólman to ani v tomto případě nestačilo.
05:46'
Karpuchin přenechal puk Michejevovi, který zkusil vystřelit z delší vzdálenosti, ale trefil jen nejbližšího obránce.
05:12'
Traktor několik desítek vteřin obléhal Proskurjakovo brankoviště, ale pak se dobrovolně vrátil s pukem až za vlastní branku.
04:10'
03:54'
Čeljabinsk hned po vhazování vyhodil puk do bezpečí a zkrácené oslabení zřejmě ustojí bez inkasované branky.
03:34'
Andrej Altybarmakjan dostal nabito na střelu golfákem a ta se zastavila až o brankovou konstrukci za již překonaným Galimovem.
03:01'
02:10'
Traktor přichází o přesilovku. Galimov hrál s pukem mimo vyznačené území za brankou a dostal za to menší trest za zdržování hry.
02:01'
Těreščenko nevypálil od modré čáry vůbec zle, nicméně Proskurjakov měl situaci pod kontrolou a kotouč zastavil na své výstroji.
01:34'
Hosté se okamžitě usadili v útočném pásmu a snaží se prokombinovat do další dobré střelecké pozice.
01:01'
Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. – příliš mnoho hráčů).
00:15'
Netrvalo to dlouho a Traktor si vypracoval první zajímavou příležitost. Střelu z mezikruží však Proskurjakov jistě zastavil.
00:01'

HK Soči: Proskurjakov (Nalimov) – Rundblad, Bertilsson, Pogorišnyj, A. Petrov, Abrosimov, J. Alexandrov, Gordějev – Starkov, R. Rosén, Altybarmakjan – Leščenko, Collins, Lugin (C) – Šmeljov, Točickij, Mosaljov – Rachimullin, Makarenko, Archipov – Vyglazov.

Traktor Čeljabinsk: S. Galimov (Fedotov) – Sergijenko, Bailen, Borodkin, Šepelev, S. Těreščenko, Karpuchin, Isajev – Osnovin, Sedlák (C), Calof – Kosov, Karlin, N. Komarov – A. Michejev, An. Popov, Hyka – Stěpanov, Šarov, Tridčikov – Zajcev.

Rozhodčí: Bondar, Gamalej – Zacharov, Parikov.

Útočník, 26 let, 41 zápasů, 26 bodů (16+10)

Tomáš Hyka (CLJ)
Útočník, 26 let, 33 zápasů, 19 bodů (8+11).

HK Soči

Mužstvu sídlícímu mezi pobřežím Černého moře a úpatím Kavkazu reálně hrozí, že teprve podruhé od svého vzniku v roce 2014 bude úplně absentovat ve vyřazovacích bojích. Na konci roku si Soči vykřesalo alespoň jiskřičku naděje, když o jeden gól udolalo Jokerit i Spartak Moskva, jenže do kalendářního roku 2020 vstoupilo vysokou domácí porážkou 1:7 s vedoucím CSKA Moskva. V Západní konferenci je tento celek první pod čarou postupu do play-off, jenomže na osmý Nižnij Novgorod ztrácí před posledními osmnácti zápasy základní části sedm bodů.

Nejproduktivnější hráči:
• M. Strömwall – 32 bodů (16+16)
• R. Rosén – 24 bodů (10+14)
• S. Šmeljov – 18 bodů (12+6).
Traktor Čeljabinsk

S hosty je to v poslední době jako na houpačce. Ve druhé polovině prosince Traktor poprvé v sezóně třikrát za sebou vyhrál, ovšem pak zaznamenal prohry 2:5 se Spartakem Moskva a 1:5 s Omskem. Na začátku venkovního tripu zase přehrál Nižnij Novgorod 6:1 a před dvěma dny získal pouze jeden bod za porážku 3:4 v prodloužení na ledě Kazaně, kde ještě zkraje třetí třetiny vedl 3:0. V tabulce Východní konference je Čeljabinsk s nejhorší obranou na posledním dvanáctém místě. Na play-off ztrácí devět bodů a oproti konkurentům má až o čtyři odehrané zápasy více.

• L. Sedlák – 26 bodů (16+10)
• A. Calof – 25 bodů (7+18)
• T. Hyka – 19 bodů (8+11).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od patnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi HK Soči a Traktorem Čeljabinsk!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.