KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : CSKA Moskva - 13. října 2019   16:00

Soči
Soči
0:2
(0:0, 0:2, 0:0)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
37:08' Kaprizov  (Nestěrov, Vey) • 39:45' Kaprizov  (Sekáč, Vey)
Soči
Gamalej, Cyplakov – Kučava, Nikolajev
Bolšoj dvorec sporta, Soči
6 878 diváků
CSKA Moskva

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 10:8
Utkání je u konce a hostující CSKA dokázalo svůj náskok udržet. Ve třetí třetině jsme sledovali marnou snahu Soči zkorigovat nepříznivý stav, útočná fáze dnes opravdu nebyla silnou stránku tohoto celku. CSKA se nikam nehnalo, hlídalo si náskok, to vše moskevským bohatě stačilo. Gólu jsme se v této části nedočkali a zápas tak skončil výsledkem 0:2.
59:35'
Kombinace mezi Strömwallem a zakončujícím Rosénem skončila na Johanssonovi.
58:52'
Hosté vytlačili puk alespoň do středního pásma, ke střele do opuštěné branky se nedostali.
58:19'
Nalimov je na střídačce, takže tu máme power-play a tím pádem přesilovku šest na čtyři.
58:19'
Soči napíná poslední síly k tomu, aby zdramatizovali závěr a budou k tomu mít přesilovku. Dvě minuty za držení dostal Klas Dahlbeck.
57:35'
Střela Alexandrova skončila mimo hrací plochu, vhazuje se před Johanssonem.
56:59'
Petrov nyní před vlastním gólmanem odpaloval neposedný puk, mnoho nescházelo a ohrozil u toho vlastního gólmana.
55:45'
Po levé straně to zkoušel Tomilin, domácím ale dnes skutečně není přáno. Byl vybruslen a skončil v rohu.
54:45'
Hostující tým skvěle kontroluje hru, dobře se vrací, Soči tak nemá mnoho šancí, jak překvapit Johanssona.
53:54'
Je po přesilovce, CSKA se dokázalo ubránit.
53:21'
Zleva to z velice ostrého úhlu zkoušel Lugin puk prolétl kolem Johanssona, za jeho zády ale opět neskončil.
52:25'
Hned dvě střely vyslal z levého křídla Strömwall, hlavně ta první byla pro Johanssona hodně nebezpečná. Stále ale gólman CSKA drží čisté konto.
51:54'
Vylučuje se na straně CSKA, dvě minuty za hákování dostal ALexandr Romanov.
51:27'
Soči rozjíždí další akci, musí však čelit vysoce vysunutému forčekinku.
50:58'
Archipov rameny naznačoval kličku, obránce CSKA však neobalamutil a do šance se nedostal.
49:54'
Kaletnik dostával přihrávku křížem na pravou stranu, nepovedlo se mu ale z první trefit rychlý puk a pouze tak promáchl.
48:56'
Zakázané uvolnění Soči, po kratičké pauze se hra zase vrátí k Nalimovovi.
48:18'
Točickij se pokusil založit akci Soči po levém křídle, trochu se ale zasekl u mantinelu a obrana CSKA se mezitím stačila vrátit.
47:15'
Hra plyne bez výrazných střeleckých pokusů, tento způsob vyhovuje hlavně hráčům CSKA, ti nikam nepospíchají.
46:11'
Maminova střela z mezikruží byla tečována a skončila v ochranné síti za brankou Ivana Nalimova.
45:21'
Nalimov se musel doslova nalepit na svou levou tyčku, vyplatilo se ale, dokázal pokrýt dvě střely z bezprostřední blízkosti.
44:45'
Soči je teď zcela mimo tempo, pokud se domácí hokejisté dostanou k puku, je z toho pouze posunutí hry do středního pásma.
43:39'
Je po přesilovce, domácí tým je v plném počtu.
43:31'
Okulov hledal spoluhráče na středu, následná střela skončila poměrně o velký kus mimo.
42:55'
CSKA je sice v útočném pásmu, zatím ale bez nebezpečného ohrožení Nalimovovy branky.
41:38'
Na trestnou lavici zamířil Vladislav Kaletnik, dostal dvě minuty za podrážení.
41:27'
Hráči je již na ledě vyměnili, stále ale trvá výhoda.
40:54'
Rozhodčí má zvednutou pravou ruku, bude vylučovat, hosté mají zatím ponechanou výhodu.

Trestné minuty: 8:4
Čtyřicet minut hry je za námi a i když to dlouho vypadalo, že se ani v této třetině gólu nedočkáme, tak v závěru CSKA dvakrát udeřilo a dostalo se do trháku. Celkově ale i druhá třetina přinesla průměrný hokej s množstvím náznaků šancí, ale bez opravdu nebezpečného zakončení. Změnilo se to až ve 38. minutě, kdy se z dorážky prosadil Kirill Kaprizov a dostal hosty do vedení. A Kirill Kaprizov udeřil ještě jednou, patnáct vteřin před koncem po Sekáčově příhře z pravé strany. Soči tak má před třetí třetinou rozhodně o čem přemýšlet...
40:00'
39:45'
CSKA právě vstřelilo branku!
Drtivý finiš hostů ve druhé třetině. Od pravého mantinelu našel Sekáč KIRILLA KAPRIZOVA a ten rychlým švihem propálil Nalimova! Asistence: Jiří Sekáč, Linden Vay.
39:27'
Zleva se před branku hodlal natlačit Vey, jeden z obránců mu ale čistě vypíchl puk.
38:45'
Mamin v dobrám obranném postavení zastavil výpad Soči, dopředu už jdou zase hosté.
37:58'
Vedoucí gól hosty povzbudil a opět se natlačili před Nalimova. Ten si teď své brankoviště celkem v poklidu pohlídal.
37:08'
Přesilovka je bleskově využitá a CSKA jde do vedení. Střela od modré v podání Nestěrova šla sice vedle, ale puk se odrazil na hůl KIRILLA KAPRIZOVA a ten dorazil do odkryté části branky. Asistence: Nikita Nestěrov, Linden Vey.
36:59'
Hosté si dají další přesilovku, neboť rozhodčí napočítali na ledě šest hráčů Soči. Následuje tak trest za příliš mnoho hráčů na ledě, ten odsedí Malte Strömwall
36:07'
A je po ni, Petrovův trest právě vypršel.
35:50'
Puk letí pryč od pásma Soči, přesilovka hostů se chýlí ke svému konci.
34:52'
Domácí se v oslabení vydali do přečíslení, celou akci vzal na sebe Kaletnik, švihem ale trefil pouze Johanssonův postoj.
34:07'
Výsledkem je vyloučení domácího Alexeje Petrova, ten dostal dvě minuty za vražení na hrazení.
34:07'
V pásmu Soči se nám strhla menší potyčka, u mantinelu byli aktivní hlavně domácí Petrov, který naremploval na mantinel Tolčinského a hostující Kaprizov, který přišel sraženého hráče pomstít.
33:58'
Ne... Soči se vydalo do rychlého kontru, zadovka na Roséna ale postrádala jakoukoli přesnost.
32:39'
Přesilovka je u konce, Archipov se okamžitě zapojuje do hry.
32:28'
Hosté hrají přesilovku rozhodně lépe, než soupeř, na Nalimova nyní dotírali Mamin a Vey, oba ale gólman zvládl pokrýt a vychytat.
31:58'
Bertilsson vystihl rozehrávku CSKA a okamžitě poslal puk přes všechny čáry.
30:55'
Okulov si sjel do levého kruhu a švihem se pokusil překvapit Nalimova. Ten jeho pokus vyrazil, poradil si poté i s dorážkou.
30:39'
Po krátkém náporu Soči v útočném pásmu přišel protiútok CSKA a ten Dmitrij Archipov zastavil faulem. Dostal dvě minuty za držení.
29:42'
Úporné souboje u mantinelu, to je hlavní ráz tohoto utkání. Technika trpí, šance nejsou.
28:54'
Od modré to zkusil Bertilsson a teď to nebylo vůbec marné. Johansson si přesto puk našel a vytěsnil jej z brankoviště.
27:24'
Je po přesilovce, Šalunov opět naskočil na ledovou plochu.
26:58'
Přes všechny čáry letěl puk, skončil u Nalimova, ten pomáhá týmu s rychlou rozehrou.
26:36'
Bertilsson přihrál do levého kruhu, následná střela z první byla zablokovaná a k Johanssonovi se nedostala.
26:05'
Puk je za brankou Soči, domácí se v přesilové hře prozatím dost trápí.
25:24'
Vyloučení na straně CSKA, dvě minuty za vražení na hrazení dostal Maxim Šalunov.
24:43'
CSKA je teď o něco aktivnější, slabinou obou celků je ale koncovka. Mnoho akcí končí ještě před střelou.
23:59'
V podobné pozici byl i Vey, dopadlo to ovšem podobně jako u Kaprizova.
22:34'
Středem to zkoušel hostující Kaprizov, jenže při svém bekhendu byl obranou zastaven a zablokován.
21:56'
Hosté vyhazují. Mamin poslal puk přes všechny čáry, zakázané uvolnění se ale nepíská.
20:55'
Úvod druhé třetiny si podmanili domácí hokejisté, snažili se o souvislý nátlak v útočném pásmu.

Trestné minuty: 2:2
Je za námi první třetina, která mnoho hokeje nepřinesla. Spíše jsme sledovali bruslení plné nepřesností a pouze náznaků šancí. Padl sice jeden gól, dal jej hostující Tolčinskij, ten ale po kontrole u videa nebyl uznán pro kopnutí bruslí. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:17'
Až v úplném závěru přesilovky se CSKA usadilo v útočném pásmu, na Nalimova šlo několik střel z dálky.
18:01'
I ve čtyřech se domácí dokázali dostat do útoku a výsledkem byla střela z levého křídla a Johanssonův zákrok.
17:16'
Hostující tým si teď dá úvodní přesilovku, dvě minuty za hákování obdržel Nikita Točickij.
16:35'
Rozehrávka CSKA se nyní zcela vymkla, výsledkem je zakázané uvolnění.
15:58'
Stále stejný obrázek, oba týmy bruslí, seč jim síly stačí, snaha ale přichází vniveč po nepřesnostech ve středním pásmu.
14:34'
Kaprizov promáchl nabídku z levého křídla, puk pouze prolétl pásmem Soči.
13:58'
Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez střeleckého vyjádření na obou stranách.
13:22'
Archipov se neohroženě pouště do soubojů proti přesile, výsledkem však byla ztráta puku a protiútok Soči.
12:21'
Collins se do zakončení neprobil, byl těsně ubráněn, možná zákrok nesl i prvky držení. Každopádně se pokračuje bez přerušení.
11:49'
Teď už Sergej Tolčinskij dostal po přihrávce z levé strany puk za Nalimova, jeho sklepnutí zblízka ale nebylo po kontrole u videa uznáno pro kopnutí bruslí a vhazuje se ve středním pásmu.
11:11'
V útočném pásmu se hezky uvolnil hostující Tolčinskij a rázem byl před Nalimovem. Prudký švih vytěsnil domácí gólman vyrážečkou.
10:59'
Rychlý kontr hostů ve třech lidech byl ukončen čárovým sudím, pískalo se postavení mimo hru. Stále čekáme na souvislejší tlak od jednoho celku.
09:42'
Menší zmatky u branky Soči, nic však z čeho by si musel Ivan Nalimov dělat těžkou hlavu.
09:02'
Johansson pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, dlouhý pas do středního pásma ale zůstal nezachycen.
08:09'
Gordějev čeká, až mu dostřídají spoluhráči zatím číhá s pukem za vlastní brankou.
07:38'
Už to vypadalo, že se Petrov dostane ke střele od levého mantinelu, nakonec byl rychlou obranou zablokován.
06:03'
CSKA je v plném počtu, Marčenko opětovně naskočil na led.
05:56'
Tak tohle už byla obrovská šance domácích na otevření skóre. Po pravé straně se do pásma vřítil Strömwall, dostal se do zakončení, v plné rychlosti však kličku na Johanssona nedotáhl.
04:53'
A opět letí puk přes všechny čáry až k Nalimovovi, Soči rozjíždí další postupnou akci.
04:35'
Úvod přesilovky se Soči nedaří, musí pro puk až ke svému brankáři.
04:03'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hráči Soči. Dvě minuty za podrážení dostal Alexej Marčenko.
03:23'
A právě Okulov zakončoval vkleče, jeho střela šla nad Nalimovovu branku.
02:58'
Hostující Okulov schytal dělovku od modré čáry a chvíli mu trvalo, než se z ledu zvedl. Ještě teď se snaží ránu vybruslit, ale nakonec ani nezamířil na střídačku.
02:21'
Rosén pospíchal za vyhozeným pukem, byl u něj sice jako první, zpoza branky CSKA se však do akce nedostal a ani nepřihrál.
01:22'
Zpoza obránce to zkusil Slepyšev, jeho tvrdý pokus byl sražen mimo ledovou plochu.
00:58'
A už se předvedli i hosté. Střelu v pádu v podání Světlakova Nalimov vyrazil a poradil si poté i s dorážkou Kaprizova.
00:21'
První střelu utkání vyslal domácí Šmeljov, jeho ránu z levého křídla nadvakrát zkrotil gólman Johansson.
00:01'

HK Soči: Nalimov (Šikin) – K. Vorobjov, Bertilsson, Pogorišnyj, A. Petrov (A), Jelizarov, J. Alexandrov, Gordějev – Strömwall, R. Rosén, Šmeljov – Kaletnik, Collins (A), Krikunov (C) – Altybarmakjan, Točickij, Lugin – Kapustin, Tomilin, Archipov – Starkov.

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Nestěrov (C), Blažijevskij, Marčenko, Naumenkov, M. Robinson (A), Dahlbeck, A. Romanov – Okulov, Světlakov, Kaprizov – Slepyšev, Šalunov, Mamin – Grigorenko, Vey, Sekáč – Tolčinskij, P. Karnauchov, Al. Popov (A).

Rozhodčí: Gamalej, Cyplakov – Kučava, Nikolajev.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, máme za sebou i ruskou hymnu, zápas může začít.
Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (CSKA) 12 (6+6)
CSKA MOSKVA

CSKA se nachází úplně na opačné pozici. S pouze třemi prohrami, z toho dvakrát až po základní hrací době vede Tarasovovu divizi, ale také celou západní konferenci. Tým vstřelil neskutečných 60 gólů za 16 zápasů. což je o dvacet více, než druhý Petrohrad a třetí Viťaz (Čechov). Zisk 27 bodů z šestnácti zápasů tak moskevský tým posunuje navrch tabulky.

Forma: V – V – V – P -V

Poslední zápasy:
Kazaň – CSKA Moskva 2:5
CSKA Moskva – Chabarovsk 4:1
CSKA Moskva – Dinamo Riga 6:1
HK SOČI

Soči zatím nehraje v dobré formě. Z šestnácti zápasů vyhrál tým z jižního Ruska je pět, a to jeden ještě až po základní hrací době. Průměr dvou vstřelených branek na zápas asi taky není to, co by si hráči asi představovali. Soči se tedy zatím nachází na průběžné desáté pozici se ziskem čtrnácti bodů.

Forma: P – P(pp) – P – V(pp) – P(pp)

Jaroslavl – Soči 1:0
Jokerit – Soči 3:2pp
Soči – Chabarovsk 1:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.