KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Kazaň - 7. září 2019   16:00

Soči
Soči
21:44' Točickij (Altybarmakjan) • 28:04' Altybarmakjan  • 49:04' Strömwall (Collins, Krikunov)
3:6
(0:3, 2:2, 1:1)
Kazaň
Kazaň
01:42' Voronkov  (K. Petrov) • 03:06' K. Petrov  (Galimov) • 03:58' Frattin  (Wikstrand, Ožiganov) • 21:00' Tkačov  (Galijev) • 23:53' Wikstrand  (Žuravlev, Osnovin) • 59:51' Osnovin  (Galijev)
Soči
Proskurjakov (4. Šikin) – Ellis, J. Alexandrov, Nazarevič, Pogorišnyj, A. Petrov (A), D. Alexandrov, Gordejev – Strömwall, R. Rosén, Krikunov (C) – Archipov, Collins (A), Lugin – Altybarmakjan, Točickij, Kapustin – Rachimullin, Kaletnik, Tomilin – Starkov.
Sidorenko, Ščenov – Lazarev, Strelcov
Ledový palác Bolšoj
Kazaň

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Československá stopa v utkání

K utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hráč.
Statistiky třetí třetiny:
Střely na branku: 8-9
Zblokované střely: 1-8
Vyhraná vhazování: 11-11
Je dobojováno! Hostům dnes vycházely vstupy do jednotlivých třetin, po čtyřech minutách vedli tříbrankovým rozdílem. Ten platil i po druhé dvacetiminutovce hry a i když se Soči podařilo snížit, tak poslední slovo měla Kazaň, která v úplném závěru skórovala do odkryté branky.
59:51'
Kazaň vstřelila branku!
Definitivní pojistku přidává devět vteřin před koncem VJAČESLAV OSNOVIN. Ten se spolu s Galijevem dostal do situace dva na dva. Oba hráči si vyměnili kotouč, Osnovin následně trefil odkrytou branku soupeře! Asistence: Stanislav Galijev.
59:04'
Vinou nepřesné přihrávky se musel Krikunov vracet zpět do vlastní třetiny, kotouč pravděpodobně směřoval do odkryté branky.
58:54'
Vhazovat se bude v útočném pásmu domácího celku. Po oddechovém čase zůstává Šikin na střídačce, Soči to zkusí v šesti!
58:29'
Vypadalo to, že byl Krikunov podražen. Rozhodčí byl jiného názoru, hra pokračuje, Šikin zatím nedostal pokyn, aby zamířil na střídačku.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:49'
Azevedou chtěl posbírat cenné vteřinky v útočném pásmu. O puk ale přišel a musí se vracet rychle zpět.
57:17'
Hosté vyhazují přes všechny čáry, Pedan se vrací na led. Uvidíme, zda domácí nakonec přeci jen sáhnou ke hře bez brankáře.
56:14'
Po střele Ellise od modré čáry se k dorážce dostal Strömwall. Ten ale bekhendem nedokázal překonat ležícího brankáře Reideborna!
55:34'
Soči už zamklo svého soupeře v jeho obranné třetině a kombinuje. Šikin možná překvapivě zůstává v brance.
55:15'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Pedan – 2 min., držení).
54:22'
53:33'
Polovina početní nevýhody hostujícího celku je pryč. Celek ze Soči se zatím nedokázal usadit v útočném pásmu.
52:58'
Domácí přišli o puk a soupeř šel do přečíslení dva na jednoho! Šikin byl zasažen do masky po střele Michejeva, rozhodčí přerušil hru.
52:22'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., držení).
52:22'
Je tu poslední reklamní break ve třetí části hry. Po ní budou domácí hrát přesilovku, na trestnou lavici míří Azevedo.
51:20'
Hra se neustále přerušuje. Vhazovat se bude ve středovém kruhu, domácím ještě stále zbývá mnoho času na comeback.
50:34'
Kotouč se podruhé během krátké chvíle dostal do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Reideborna.
49:59'
Domácí jsou u každého puku dříve. Je evidentní, že boj o body rozhodně nevzdali a v posledních desetiminutovce se máme na co těšit!
49:04'
Soči právě vstřelilo branku!
Od pravého mantinelu teď Collins nahazoval puk před branku. Reideborn pak chyboval, kotouč totiž zůstal za jeho zády a MALTE STRÖMWALL měl snadnou práci, když jej uklízel z bezprostřední blízkosti do prázdné branky! Asistence: Sean Collins a Ilja Krikunov.
47:39'
Rychlý brejk zakončený Frattinem. Jeho střela mířila do horní části branky, Šikin puk dokázal vyrazit do rohu kluziště!
46:55'
Po reklamní přestávce došlo k závaru před hostující brankou. Reideborn dokázal celou situaci vyřešit a přerušil hru.
46:15'
Tvrdá rána Wikstranda, který zůstal úplně volný na levém kruhu. Šikin v tuto chvíli zasahovat nemusel, přesto musí být na pozoru.
45:37'
Azevedo se pokoušel zakončovat krátce po vyhraném buly. Jeho pokus byl zblokovaný, kotouč skončil v rohu kluziště.
44:54'
Obrázek hry se nijak nemění. Hostující hráči velmi dobře brání modrou čáru a soupeř se téměř k ničemu nedostává.
44:02'
Hra se nám v úvodu třetí dvacetiminutovky hodně kouskuje. Další dvě přerušení během krátké chvíle, vhazování po pravé ruce Šikina.
43:20'
43:07'
Až teď muselo dojít k zákroku brankáře Reideborna. Početní výhoda se blíží ke konci, vhazovat se bude v obranném pásmu Kazaně.
42:33'
Domácím se zatím přesilovka vůbec nedaří. Celek ze Soči se nemůže usadit v útočné třetině, hosté skvěle brání.
41:20'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vjačeslav Osnovin – 2 min., držení).
40:32'
Sledujeme hodně opatrný úvod třetí části hry z obou stran. Zdá se, že hosté už se nebudou bezhlavě nikam hnát.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 17:45.
Statistiky druhé třetiny:
Střely na branku: 10-9
Zblokované střely: 8-1
Vyhraná vhazování: 11-1
Stejně jako v první třetině, i v té druhé se skóre měnilo především na začátku. Během devíti minut jsme viděli čtyři branky, dvě shodně na obou stranách. Rozdíl ve skóre tak zůstává stejný, Kazaň před závěrečnou dvacetiminutovkou drží velmi slušný náskok.
40:00'
39:50'
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:33'
Dva výborné obranné zákroky Starkova během krátké chvíle. Domácí se poté osvobodili a mohou konečně vystřídat.
37:50'
Vyloučení v týmu HK Soči (Alexej Petrov – 2 min., vražení na hrazení).
37:24'
Kapitán Krikunov nic nevymýšlel a poslal puk na Reideborna. Ten musel přerušit hru, která se po delší době nastěhuje do pásma hostujícího celku.
37:04'
36:42'
Lugin se vrátil na led, v tu chvíli ale přišla tutovka pro Kazaň! Puk se odrazil od zadního mantinelu, Frattinovi se nepodařilo zakončit do odkryté branky!
36:22'
Proti střele Cormiera měl Šikin odkrytý výhled a připsal si poměrně jednoduchý zákrok. Hra je znovu přerušena.
36:11'
Azevedo poslal chytrý pas na Zaripova, kterému střela vůbec nesedla. Kazaň však udržela útočnou třetinu.
35:30'
Hosté hrají téměř dvouminutovou početní výhodu o dva hráče. Zatím se však k vážnějšímu ohrožení domácí svatyně nedostali.
35:04'
Vyloučení v týmu HK Soči (Alexej Petrov – 2 min., držení).
34:42'
Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Lugin – 2 min., vražení na hrazení).
34:00'
Soči se mohlo znovu přiblížit svému soupeři! Domácí šli do situace dva na jednoho, Rosén po přihrávce od spoluhráče zakončoval těsně nad branku!
33:19'
Žabkou teď Petrov hledal svého spoluhráče na levé straně. Tomu dlouho trvalo, než kotouč dokázal zpracovat.
32:39'
Dlouhý boj o kotouč u mantinelu za domácí brankou. Hlavní rozhodčí přerušil hru, následovat bude další reklamní break.
31:55'
Několik nepřesných přihrávek na obou stranách. Hodně aktivní Galijev zakončoval pouze do prvního bránícího hráče.
31:09'
Zakázané uvolnění domácích se nepískalo, hra pokračuje. Collins nahodil do útočné třetiny a vydal se za pukem.
30:22'
Vstupujeme do druhé poloviny dnešního zápasu. Vypadalo to, že domácí půjdou do přečíslení, hostující obrana předvedla skvělý návrat.
29:32'
Oba gólmani si na nedostatek práce ve druhé části rozhodně stěžovat nemůžou. Šikin teď pro jistotu podržel kotouč.
28:44'
Kotouč se dostal do hlediště. Oba celky dostanou trochu prostoru pro oddych, je tady první reklamní přestávka ve druhé třetině.
28:04'
Vhazovalo se před Šikinem, ovšem kotouče se ujal ANDREJ ALTYBARMAKJAN, který uprchl hostující obraně a v samostatném úniku překonal Reideborna! Přestřelka pokračuje, domácí snižují na rozdíl tří branek!
27:42'
Soči nehraje v optimální pohodě, na domácí branku se řítí jeden brejk soupeře za druhým. Kazaň to teď neřešila vůbec ideálně.
27:26'
26:33'
Rozeběhla se druhá polovina domácí přesilovky. Soči se zatím nemůže usadit v útočné třetině, hosté se bez problémů brání.
25:59'
V oslabení se do samostatného úniku dostal Galijev. S jeho střelou do horní části branky si poradil gólman Šikin!
25:26'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vjačeslav Osnovin – 2 min., hákování).
24:24'
Hodně zdlouhavá rozehrávka domácího týmu ve vlastní třetině. Nazarevič pak nepřesně hledal svého spoluhráče.
23:53'
Radost domácím nevydržela dlouho! Před brankou bylo hodně hráčů, Šikin toho pravděpodobně moc neviděl. Za střelce gólu je určen MIKAEL WIKSTRAND! Asistence: Daniil Žuravlev a Vjačeslav Osnovin.
22:43'
Po domácí brance ožili především příznivci Soči. Ti jsou teď hodně slyšet, jenže na tahu je Kazaň, vhazovat se bude před Šikinem.
21:44'
Od modré čáry střílel Altybarmakjan, pravděpodobně ještě došlo k teči, o kterou se těsně před Reidebornem postaral NIKITA TOČICKIJ. Ten má obrovskou radost, domácí se poprvé v dnešním zápase prosazují a snižují! Asistence: Andrej Altybarmakjan.
21:33'
Reideborn nechtěl přerušovat hru, jenže jeho rozehrávka byla nepřesná. Domácí tak zadarmo získali útočnou třetinu.
21:00'
Hosté i do druhé třetiny vstupují výborně a dávají zase rychlý gól. Sám na branku jel Galijev, s jehož pokusem si Šikin poradil. Jenže vyrážel pouze před sebe, kde byl VLADIMIR TKAČOV. Ten si kotouč připravil tak, aby zakončoval do odkryté svatyně! Asistence: Stanislav Galijev.
20:18'
Hned úvodní akce hostujícího týmu je zastavena čárovým rozhodčím, který signalizuje postavení mimo hru.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 16:50.
Statistiky první třetiny:
Střely na branku: 3-13
Zblokované střely: 3-3
Vyhraná vhazování: 8-9
Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Kazaň do ní vstoupila výborně, vždyť po necelých čtyřech minutách vedla o tři branky. Tempo pak výrazně opadlo, hosté už nikam nepospíchali a domácím se téměř nic nedařilo. Uvidíme, co nám přinese prostřední část hry.
20:00'
19:49'
Kazaň teď velmi chytře drží kotouč poblíž brankáře Šikina. Na nějakou další změnu ve skóre to před odchodem do kabin nevypadá.
19:00'
Ohlášena byla poslední minuta první třetiny.
18:44'
Až v úplném závěru se k většímu tlaku dostali také domácí. Reideborn vyrážel střely Lugina i Archipova.
18:03'
Hostům se teď nepodařilo uhlídat modrou čáru a kotouč se dostal do střední třetiny. Opět však hraje klub z Tatarstánu.
17:14'
Hra se teď hodně kouskuje. Hráči se stěhují do středního pásma, vhazovat se bude poblíž domácí střídačky.
16:51'
Proti střele Azeveda přišel zákrok Šikina, který puk pouze vyrážel. Frattin se k následné dorážce dostal pozdě a může být rád, že z toho nejsou dvě minuty.
15:43'
Ljamkin sice přišel o kotouč, ovšem hra pokračovala a stejný hráč o něj bojoval o mantinelu. Kazaň díky tomu udržela útočnou třetinu.
15:02'
Rozeběhla se poslední pětiminutovka první třetiny. Tempo hry se výrazně zklidnilo, domácím se zatím nedaří v žádné herní činnosti.
14:28'
Vypadalo to, že by domácí mohli jít do přečíslení. Dva hráči však zamířili na střídačku, z celé akce nakonec nic nebylo.
13:58'
Azevedo a Cormier teď dobře kombinovali v útočném pásmu. Druhému jmenovanému poté nevyšla střela podle představ.
13:10'
Další útočná snaha hostujícího týmu začíná až zpoza branky. Reideborn je v úvodu dnešního zápasu prakticky bez práce.
12:15'
Kazaň se i po skončení početní výhody držela v útočném pásmu. Hru přerušil až zákrok Šikina. Další reklamní pauza.
11:30'
11:10'
Frattin to vzal na sebe. Dostal se mezi kruhy a rozhodl se pro zakončení. To nebylo přesné, Šikin zasahovat nemusel.
10:19'
Kazaň má jasnou převahu. V přesilovce drží svého soupeře v jeho obranném pásmu, domácí jsou už dlouho na ledě.
09:41'
Tkačov posílal chytrou přihrávku zpoza branky na Galimova, jehož zakončení z první nebylo vůbec špatné. Puk proletěl těsně vedle tyče!
09:30'
Vyloučení v týmu HK Soči (Vladislav Kaletnik – 2 min., hákování).
08:45'
Dva rychlé výpady na obou stranách kluziště. Podle všeho šlo icing, hra se totiž stěhuje před brankáře Reideborna.
08:13'
Od třetí branky se nepřerušovalo. Až teď, Šikin raději podržel kotouč ve své lapačce, je tady první reklamní přestávka.
07:01'
Domácí šli do přečíslení. Rachimullin dostal přihrávku na pravé straně a zakončoval z první. Reideborn by se nestihl přemístit, naštěstí pro něj šla střela vysoko nad branku!
06:12'
Dlouho se hraje bez přerušení, k vidění bylo několik soubojů u mantinelu, na ledě je Zaripov, který se dožadoval faulu.
05:20'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Celek ze Soči je hodně otřesený, takový úvod si nepředstavoval ani v tom nejhorším možném scénáři.
04:44'
Uvidíme, jak zareaguje domácí tým. Ten v tuto chvíli kombinoval za brankou Reideborna, do zakončení se žádný z hráčů v modrém dostat nedokázal.
03:58'
Střídání v týmu HK Soči: ze hřiště odchází Ilja Proskurjakov, přichází Dmitrij Šikin.
03:58'
Hrůzostrašný vstup Soči do dnešního utkání! Hosté využívají přesilovou hru a po necelých čtyřech minutách hry vedou o tři branky. Se střelou Ožiganova od modré čáry si Proskurjakov poradil, ovšem puk vyrazil přesně na hůl MATTA FRATTINA, který jej poslal za záda Proskurjakova. Ten se ihned vydal na střídačku! Asistence: Mikael Wikstrand a Igor Ožiganov.
03:14'
Vyloučení v týmu HK Soči (Arťom Tomilin – 2 min., držení).
03:06'
Obrovské problémy domácích hokejistů v rozehrávce. Kotouče se zmocnil Galimov, který do samostatného úniku poslal KIRILLA PETROVA. Ten zakončoval do horní části branky, hosté odskakují už na dva góly! Asistence: Arťom Galimov.
02:29'
Na druhé straně se o odpověď pokoušel Krikunov. Střela domácího kapitána byla zblokovaná, vhazovat se bude před Reidebornem.
01:42'
Nepřehledná situace za brankou. DMITRIJ VORONKOV dokázal i proti třem bránícím hráčům vybruslit před Proskurjakova, za kterého poté nadvakrát dotlačil kotouč. Domácí gólman si tento gól za rámeček rozhodně nedá! Asistence: Kirill Petrov.
01:08'
Domácí celek se dostal pod tlak a musel se ubránit jen za cenu výhozu přes všechny čáry. Píská se zakázané uvolnění.
00:24'
Proskurjakov musel za branku, kde zpracoval kotouč, který vzápětí rozehrával svým spoluhráčům.
00:01'

HK Soči: Proskurjakov (Šikin) – Ellis, J. Alexandrov, Nazarevič, Pogorišnyj, A. Petrov (A), D. Alexandrov, Gordejev – Strömwall, R. Rosén, Krikunov (C) – Archipov, Collins (A), Lugin – Altybarmakjan, Točickij, Kapustin – Rachimullin, Kaletnik, Tomilin – Starkov.

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Ožiganov, Wikstrand, Pedan, Abrosimov, Žuravlev, D. Musin, Ljamkin – Azevedo (A), Cormier, Frattin – Zaripov (C), Tkačov, Galijev – Lukojanov (A), Osnovin, Fisenko – K. Petrov, Galimov, A. Michejev – Voronkov..

K utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hráč.
Ak Bars Kazaň

Také Kazaň se s loňským ročníkem loučila hned v prvním kole play-off. Nutno dodat, že to bylo daleko větší překvapení, než u domácího celku, hosté totiž obhajovali Gagarinův pohár. V dosavadním průběhu sezony odehráli dvě utkání, proti CSKA padli (2:3), na ledě Jokeritu byli úspěšní (5:2). Vladimir Tkačov zaznamenal už dvě přesné trefy.
HK Soči

Domácí celek v loňské sezóně skončil hned v úvodním kole vyřazovací fáze, kde nestačil na Jaroslavl. V té letošní odehrál už dvě utkání a zatím je stoprocentní! Nejprve si poradil s Nižněkamskem (3:2), o dva dny později pak nejtěsnějším možným způsobem přehrál i Dynamo Minsk (5:4). Jejich nejlepším střelcem je zatím Sergej Šmeljov, který má na svém kontě dva přesné zásahy.
Hezký den. Před pár dny se rozjel nový ročník Kontinentální hokejové ligy a v sobotu jsou na programu čtyři zápasy. V jednom z nich na sebe narazí HK Soči a Ak Bars Kazaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.