KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : OMSK - 4. října 2019   18:30

Soči
Soči
43:17' Strömwall (J. Alexandrov, Šmeljov) • 48:22' D. Alexandrov (R. Rosén) • 59:21' R. Rosén (Strömwall, Kapustin) • 61:19' Strömwall (Bertilsson, Šmeljov)
4:3
(0:2, 0:1, 3:0 - 1:0)
OMSK
OMSK
07:34' Pivcakin  (K. Semjonov) • 09:17' Klinkhammer  (Andrighetto, Šumakov) • 36:40' Klinkhammer  (Ščerbak)
Soči
Šikin (A. Achmetov) – D. Alexandrov, Bertilsson, Pogorišnyj, A. Petrov (A), Jelizarov, J. Alexandrov, Gordějev – Strömwall, R. Rosén, Šmeljov – Lugin, Krikunov (C), Collins (A) – Točickij, Starkov, Altybarmakjan – Rachimullin, Tomilin, Archipov – Kapustin.
Bělov, Birin – Ivanov, Černyšev
Bolšoj Ice Dome, Soči
7 255 diváků
OMSK
Bobkov (Sudnicin) – Pokka, Bondarev, Pivcakin, Vojnov, Martynov, Manuchov, Spicenko – Andrighetto, Ščerbak, K. Semjonov – Šumakov, Beck (A), Klinkhammer – Dědunov, Stas (C), A. Potapov (A) – Gračjov, Pjanov, Košelev.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 7 255 diváků.
Československá stopa v utkání

Na soupiskách obou mužstev nefigurují čeští nebo slovenští hokejisté.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

HK Soči: 24

Avangard Omsk: 25.
Dnešní duel měl fantastické vyvrcholení. Soči se již od druhé třetiny dokázalo svému soupeři vyrovnat, ale gólově to nebylo ono. Vše ale přišlo ve třetí třetině, v níž domácí nasázeli soupeři tři góly, čímž si vynutili prodloužení. V němž šli hosté do oslabení, čehož využilo Soči ke vstřelení rozhodujícího gólu.
61:19'
Soči právě vstřelilo branku!
Obrat dokonán! Z 0:3 na 4:3, bravo Soči! MALTE STRÖMWALL mužem zápasu, první domácí gól dal, na veledůležitý vyrovnávací přihrával a rozhodující gól sám dal, když po přihrávce Šmeljova prostřelil z levé strany Bobkova. Asistence: Simon Bertilsson a Sergej Šmeljov.
61:04'
Soči má tak v prodloužení minimálně dvouminutovou přesilovou hru čtyři na tři, dokáží toho domácí využít?
61:02'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ville Pokka – 2 min., podrážení).
60:40'
Soči v útočném pásmu, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
60:18'
60:01'
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, Omsk ve třetí třetině trestuhodně prohospodařil tříbrankový náskok, Soči se heroickým výkonem dostalo do zápasu a nakonec i k vyrovnání, kdo bude brát bod navíc?
60:00'
59:21'
Domácí vyrovnávají při power play! Dělovka Strömwalla se odrazila od zadního mantinelu, přímo na levou stranu před ROBERTA ROSÉNA, který pohotově trefuje odkrytou část branky. Asistence: Malte Strömwall a Kirill Kapustin.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:40'
To se nyní děje, Šikin na střídačce, domácí v pěti!
58:25'
V této chvíli se hraje ve čtyřech na obou stranách, samozřejmě, že domácí to co nevidět zkusí opět bez gólmana.
58:13'
Dvojnásobná výhoda Soči končí faulem Krikunova, který dostává dvouminutový trest za hákování.
58:05'
Soči to zkouší v šesti, Dmitrij Šikin zamířil na střídačku!
57:55'
Samozřejmě skvělá příležitost pro Soči na vyrovnání.
57:42'
Oddechový čas pro hosty.
57:42'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Rob Klinkhammer – 2 min., hákování).
57:14'
Špatná rozehrávka hostů, hra se stěhuje před Bobkova.
56:54'
Andrej Stas (Omsk) se snaží rozptylovat rozehrávajícího obránce Soči, získal tak alespoň nějaký ten čas.
56:12'
Čas se domácím povážlivě krátí, pomalu se blíží okamžik, kdy to Soči zkusí se šesti hráči, bez brankáře.
55:25'
Omsk v útočném pásmu, ale je to souboj u levého mantinelu, který nakonec dopadl lépe pro domácí.
54:53'
A rozhodnutí je jasné, puk nebyl za brankovou čárou, gól to nebyl, stále je to tak 2:3 z pohledu Soči.
54:53'
Situaci, kdy se již hosté radovali z gólu, ještě nyní prověřuje sudí na videu.
54:53'
Jurij Alexandrov (Soči) vyčkává za vlastní brankou, začíná posledních pět minut třetí třetiny, domácí prohrávají pouze o gól, dokáží vyrovnat?
53:59'
Souboj o puk v rohu třetiny Soči, úspěšnější jsou hosté.
53:29'
Hosté již zvedali ruce nad hlavu, na oslavu gólu, ale sudí rozpažil, puk nebyl za brankovou čárou, takže se hraje dál.
52:53'
Robert Rosén (Soči) se nedostal v mezikruží ke střele.
52:32'
Soči si samozřejmě musí pohlídat případné brejky, které jsou v podání Avangardu doslova smrtící.
52:06'
Závěr zápasu bude hodně zajímavý, domácí mocně finišují, dokáží ještě vyrovnat?
50:59'
Denis Alexandrov (Soči) najížděl sám na Bobkova, ale bekhendem ho nedokázal překonat.
50:14'
Dmitrij Šikin (Soči) přerušuje hru, po dělovce Ville Pokky, která byla ztečována obránce Soči.
49:20'
Soči s pukem ve vlastní třetině, Avangard vypadl z role, to je viditelné, najednou není vyrovnání Soči vůbec nereálné!
48:59'
Vhazování po levici Šikina, vyhrávají domácí, kteří se hned snaží zaútočit.
48:22'
No vida, DENIS ALEXANDROV svým prvním gólem v sezóně dává svému týmu naději na body, když z pravé strany dokázal prostřelit Bobkova. Asistence: Robert Rosén.
48:10'
A znovu se hned trojice domácích hnala na branku Omsku, kde málem vznikl další závar, jako při gólové situaci.
47:24'
Arťom Tomilin (Soči) a jeho nájezd z pravé strany, Tomilin si rovnal puk na bekhend, ale nakonec nevystřelil.
46:40'
Pouze do středního pásma dostávají nyní hosté puk, ale tam ho získávají zase domácí.
45:58'
A znovu se Soči drží v útočném pásmu, Avangard jako by trochu znejistěl po inkasovaném gólu.
45:20'
Vhazování po levici Bobkova, puk získávají domácí, kteří tak mohou zůstat v útočném pásmu.
44:38'
Avangard v útočném pásmu, ale hosté nedokázali udržet puk na modré čáře a Soči může prostřídat.
43:17'
A je to jasné – gól platí!
43:17'
Ale pozor, situace ještě řeší videorozhodčí, hlavní sudí si jdou následně prohlédnout záznam.
43:17'
Tak přece jenom se domácí dočkali gólu, když se po velkém závaru před brankou Omsku odrazil puk před MALTE STRÖMWALLA. Ten si poodstoupil a hned poté trefil přesně k tyči. Asistence: Jurij Alexandrov a Sergej Šmeljov.
42:50'
Hra je v tuto chvíli často přerušována a ztrácí tak patřičné tempo.
42:15'
Hra přerušena, po střídání na obou stranách se bude vhazovat po levici Šikina.
41:30'
Soči se dostává do třetiny soupeře, Stěpan Starkov střílí z levé strany, ale trefil pouze připravenou lapačku Bobkova.
41:05'
Ilja Krikunov (Soči) nestihl puk, mířící na zakázané uvolnění, hra se vrací před Šikina.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:12.
Druhá třetina končí vítězstvím Omsku, který vstřelil v této části zápasu jeden gól a navýšil tak své vedení již na 3:0. Soči je pro Omsk přece jenom zdatnějším soupeřem, než v minulém utkání Riga, ale i tak se zatím domácím nedaří překonat dobrou defenzivu soupeře.
40:00'
39:22'
Sean Collins (Soči) dostal puk po pravé straně do útočného pásma, ale tam se nedokázal dostat ke střele.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:07'
Jenže co je Soči platný zlepšený výkon, když domácí se nedokáží dostat ani do nějaké té šance.
37:40'
Vhazování po levici Bobkina, domácí úspěšnější.
36:40'
Avangard právě vstřelil branku!
ROBA KLINKHAMMERA nechala obrana Soči zcela volného před brankovištěm, čehož útočník Avangardu dokázal využít. Po přihrávce Ščerbaka se Klinkhammer bleskově otočil a vystřelil, gólman Šikin neměl moc šancí. Asistence: Nikita Ščerbak.
36:02'
Puk míří do třetiny Avangardu, hrají ale hosté, kteří se po levé straně dostávají do útočné třetiny.
35:02'
Soči se nyní snažilo využít blízkosti střídačky k útočnému pásmu, jenže domácí neudrželi puk na útočné modré.
34:41'
Anatolij Jelizarov (Soči) si pohlídal puk před dojíždějícím Košelevem, hostům je odpískán icing.
34:16'
Ofsajd zastavil útočnou akci Soči, vhazovat se tak bude ve střední třetině.
33:29'
Rozehrávka zpoza branky Soči, ale Avangard získává puk ve střední třetině a hned se žene do útoku.
32:18'
Po dlouhém pasu se Semjon Košelev (Omsk) dostává ke střele, ale Šikin chytá a přerušuje hru.
31:40'
Kirill Kapustin (Soči) netrefuje z levé strany branku Avangardu, hosté bleskově otáčí.
31:18'
Dmitrij Šikin (Soči) ukryl nahozený kotouč ve své lapačce, hra přerušena.
30:25'
Jsme ve druhé polovině utkání, ve druhé třetině zatím stále gól nepadl, Soči se s vypětím všech sil snaží o korigování skóre.
29:42'
Zakázané uvolnění Avangardu, vhazovat se bude po pravici Bobkova.
29:20'
Hosté v útočném pásmu, Alexej Bondarev nahazuje puk na branku, ale ten končí na obránci Soči, domácí poté vyhazují puk ze třetiny.
28:35'
Avangard s pukem v útočném pásmu, souboj za brankou Soči končí vítězstvím domácích.
27:45'
Nahozený puk domácích končí na hokejkách hokejistů Avangardu.
27:28'
Velká šance domácích, kdy to vypadalo, že po střele Kirilla Kapustina (Soči) dokázal Bobkov udržet beton na zemi a zabránil tak puku v cestě do branky.
26:50'
Puk míří ze třetiny Avangardu, Soči nelze upřít snahu, ale stále tomu něco chybí.
26:27'
Soči v útočném pásmu, hosté se ale dobře brání, rychle přistupují k soupeři a nedávají mu čas na kombinaci.
25:05'
Po vyhraném vhazování se Omsk udržel na chvíli v útočném pásmu, nyní ale o pásmo přicházejí.
24:53'
Důležitý zákrok Šikina, po střele Roba Klinkhammera, který se položil do střely z voleje, v pravém kruhu pro vhazování.
23:50'
Další puk míří ze třetiny Soči, ale jsou to pouze vyhozené kotouče, které dojíždějí hráči Omsku.
23:25'
Vhazování po pravici Šikina (HK Soči), puk získávají domácí, kteří ho dostávají ze třetiny.
22:38'
Soči se opět pouze brání ve vlastní třetině, Avangard jasně lepší i v dosavadním průběhu druhé třetiny.
21:43'
A následně je Avangardu odpískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Bobkova.
21:26'
Vhazování ve středním pásmu, puk získávají domácí, kteří ale nepřešli přes útočnou modrou čáru.
20:12'
Avangard se hned po úvodním vhazování tlačí do útočného pásma.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:22.
Avangard ovládl tuto část zápasu, Soči nezachytilo úvod zápasu. Avangard nastřílel dva góly a celkem v poklidu si jde pro další snadné vítězství, po předchozím vítězství na ledě lotyšské Rigy.
20:00'
19:22'
Souboj u červené čáry vítězný pro Avangard, který se na okamžik dostal do třetiny soupeře.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:44'
Špatná rozehrávka Soči, je odpískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Šikina.
18:17'
Soči v útočném pásmu, domácí po dvou inkasovaných gólech přece jenom trochu přidali.
17:36'
Nahozený puk domácích končí za brankou Omsku, hosté mohou rozehrát.
16:40'
Soči v útočném pásmu, Alexej Petrov objel branku, zkoušel překvapit Bobkova, ten ale byl připraven a jeho pokus chytá.
15:57'
15:36'
I při vlastním oslabení hokejisté Avangardu ukazují, v jak velké herní pohodě jsou... Soči se vůbec do zakončení nedostává.
14:49'
Igor Bobkov (Omsk) má puk ve své lapačce a přerušuje hru.
14:30'
Pavel Dědunov (Omsk) zavezl puk do útočného pásma, kde ho i chvíli podržel, než jeho spoluhráči prostřídají.
13:57'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikita Ščerbak – 2 min., vražení na hrazení).
13:38'
Soči se nyní těžko dostává z vlastní třetiny, hosté zatím vynikají i v důrazu.
12:32'
Souboj za brankou Soči, úspěšnější jsou hosté, kteří tak vybojovali pásmo.
11:52'
Nikita Ščerbak (Omsk) se neprosadil v útočném pásmu, na pravé straně, puk získávají domácí.
11:02'
Kirill Kapustin (Soči) se prodral z levé strany do útočného pásma, vypálil, ale Bobkov jeho pokus vyrazil.
10:33'
Pokud Soči chtělo vstoupit do dnešního zápasu dobře, tak to se domácím vůbec nepovedlo... v pohodě hrající Avangard se bude těžko porážet.
09:49'
Domácí ještě diskutovali s rozhodčím o případném neuznání gólu, z důvodu hraní vysokou holí, ale sudí gól uznal, i bez videa.
09:17'
Je vidět, že Avangardu to opravdu střílí! Hosté využívají přesilovou hru, když se v předbrankovém prostoru prosazuje ROB KLINKHAMMER. Asistence: Sven Andrighetto a Sergej Šumakov.
09:05'
Dmitrij Šikin (Soči) máchl lapačkou a přerušil hru, po střele Taylora Becka.
08:56'
Avangard od úvodních vteřin v útočném pásmu.
08:27'
Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Damir Rachimullin.
08:05'
Michajl Gordějev (Soči) vypálil od modré, z levé strany, ale jeho pokus Bobkov srazil.
07:34'
Hosté se ujímají vedení poté, co dělovka NIKITY PIVCAKINA prošla z levé strany, od modré, až do branky Soči. Asistence: Kirill Semjonov.
06:58'
Soči ve vlastní třetině, aktuálně sledujeme poměrně vyrovnaný hokej.
06:38'
Ilja Krikunov (Soči) udržel puk v útočném pásmu a poslal ho za branku, domácí zůstávají v útočném pásmu.
06:13'
Puk za brankou Soči, oba týmy prostřídávají, domácí rychle rozehrávají dlouhým pasem k útočné modré.
05:18'
Nikita Ščerbak (Omsk) šikovně z pravého rohu nahazoval puk do předbrankového prostoru, kde ale získal puk bránící hráč Soči.
04:51'
Zatím je to takový neurovnaný hokej, bruslí se ze strany na stranu, ale s minimem střel a už vůbec ne s nějakými šancemi.
03:48'
Puk ve středním pásmu získali domácí, kteří ho ale vzápětí jen nahazují na branku Omsku, oba týmy střídají.
03:23'
Avangard se osvobozuje pouze vyhozením puku na zakázané uvolnění.
03:06'
Soči vůbec poprvé v dnešním zápase v útočném pásmu.
02:19'
Taylor Beck (Omsk) si sjel do pravého kruhu pro vhazování a střelou zápěstím vyzkoušel pozornost Šikina.
01:45'
Avangard s pukem ve středním pásmu, hosté jsou od úvodních vteřin zápasu přece jenom o něco lepší.
01:18'
Nyní se hra stěhuje před branku Soči, vhazuje se po pravici Šikina.
01:05'
Špatná rozehrávka Soči, je pískán ofsajd na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.
00:35'
O puk se bojuje ve středním pásmu, úspěšnější domácí.
00:01'

HK Soči: Šikin (A. Achmetov) – D. Alexandrov, Bertilsson, Pogorišnyj, A. Petrov, Jelizarov, J. Alexandrov, Gordějev – Strömwall, R. Rosén, Šmeljov – Lugin, Krikunov, Collins – Točickij, Starkov, Altybarmakjan – Rachimullin, Tomilin, Archipov – Kapustin.

Avangard Omsk: Bobkov (Sudnicin) – Pokka, Bondarev, Pivcakin, Vojnov, Martynov, Manuchov, Spicenko – Andrighetto, Ščerbak, K. Semjonov – Šumakov, Beck, Klinkhammer – Dědunov, Stas, A. Potapov – Gračjov, Pjanov, Košelev.

Rozhodčí: Bělov, Birin – Ivanov, Černyšev.

AVANGARD OMSK
Avangard řeší aktuálně jiné starosti, než Soči. V Černyševově divizi totiž drží první místo, což znamená druhé místo v celkovém pořadí Východní konference, hned za Kazaní.
Do nového ligového ročníku vlétl Avangard výtečně a v dosavadních dvanácti odehraných duelech osmkrát vyhrál (z toho jednou v prodloužení), v normální hrací době pak prohrál pouze dva duely. Naposledy řádil v lotyšské Rize, kde domácí Dinamo potupil debaklem 7:0 v utkání, v němž řádila dvojice Andrighetto (2+1) a Šumakov (2+0)!
HK SOČI
Soči se výsledkově trápí a v pořadí Západní konference se pomalu, ale jistě, potápí stále níž a níž. Aktuálně je až desáté... Po skvělém vítězném hattricku začátkem září následovalo nevydařené období, v němž Soči z deseti zápasů vyhrálo pouze dva, osmkrát prohrálo, z toho pětkrát bez zisku bodu. Aktuálně Soči nevyhrálo čtyřikrát v řadě a v souboji s Omskem tak stojí před domácími těžký úkol – porazit skvěle hrající Avangard a přerušit sérii porážek!
Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části KHL, v němž HK SOČI přivítá na svém stadionu AVANGARD OMSK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.