KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Riga - 1. listopadu 2019   17:30

Soči
Soči
22:07' R. Rosén (Strömwall, Ellis) • 50:50' R. Rosén (Strömwall, K. Vorobjov) • 59:29' R. Rosén (J. Alexandrov, Strömwall)
3:2
(0:1, 1:0, 2:1)
Riga
Riga
12:07' Sotnieks  (Berglund, Ashton) • 55:26' Bartulis  (Darzinš)
Soči
Šikin (Nalimov) – Ellis, Bertilsson, A. Petrov, Pogorišnyj, J. Alexandrov, K. Vorobjov, Jelizarov – Collins, R. Rosén, Strömwall – Krikunov, Točickij, Šmeljov – Kaletnik, Lugin, Altybarmakjan – Archipov, Mosaljov, Tomilin.
Rogačov, Spirin – Viljugin, Lazarev
Bolšoj dvorec sporta, Soči
5447 diváků
Riga
Salák (An. Makarov) – Bartulis, Ališauskas, Berglund, Sotnieks, Marshall, Mamčics, Balinskis – M. Redlihs, Darzinš, McMillan – Gegeris, Ashton, Berzinš – Meija, Džerinš, Lipsbergs – Marenis, Batna, Gillies.

Statistiky zápasu:
Střely na bránu 29:12, vhazování 30:34, hity 17:6, čas v útoku 9:11 – 4:15, vyloučení 1:3, využití 1:0.

Česká stopa:

Alexandr Salák (RIG) 26 zákroků, 3 obdržené góly, úspěšnost 89,7%
Hrdinou dnešního utkání je zkušený švédský centr Robert Rosén, který zařídil hattrickem plný bodový zisk pro Soči a vlastně i vítězný hattrick klubu od Černého moře.
Za Rigu sice v nelíbivé první třetině otevřel skóre Sotnieks, ale od druhé části měli domácí hokejisté obrovskou převahu. Rosén v přesilovce vyrovnal a stav 1:1 vydržel především díky dobře chytajícímu Salákovi od 23. až do 51. minuty, kdy se Švéd trefil po rychlém zisku kotouče podruhé.
Riga vyslala na bránu jen 12 střel, ale povedlo se jí po vyhraném buly vyrovnat od modré čáry Bartulisem. Klíčové vhazování půlminutku před sirénou však hosté ve vlastním obranném pásmu prohráli a z dorážky dovršil Rosén hattrick.
59:49'
Šikin chytá, ještě jednou se bude vhazovat před jeho bránou, Lotyši jsou stále v šesti a hala mohutně povzbuzuje domácí.
59:36'
Hosté získali kotouč po buly a Salák okamžitě vystartoval na střídačku, Riga to riskne v šesti.
59:29'
Oddechový čas pro hosty.
59:29'
Soči právě vstřelilo branku!
Tak přece jen se zřejmě prodlužovat nebude, hrdinou dne je autor hattricku ROBERT ROSÉN. Tentokrát švédský útočník po vyhraném vhazování pohotově doklepl k tyčce střelu, odraženou o zadní mantinel. Asistence: Jurij Alexandrov, Malte Strömwall.
58:47'
Lotyšský kontr končí za bránou, ale na bekhend se ještě pokusil přehodit kotouč Daniels Berzinš. Jeho střela končí na vnější tyčce.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty. Třetí třetiny nebo celého utkání? Hokejisté hrají velmi opatrně, sázím možnost a).
56:30'
Salák dvakrát za sebou pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou, domácí jen nastřelují puky.
55:26'
Riga právě vstřelila branku!
Po vyhraném buly napřáhl na modré čáře OSKARS BARTULIS a nikým netečovaný kotouč proletěl mezi Šikinovými betony do sítě. Asistence: Lauris Darzinš.
55:19'
Lotyši se dostali do přečíslení 4 na 2, jenže Mikelis Redlihs po rychlé brzdě nahazoval zprava až za bránu. Po zpětném nahození raději přikryl kotouč na ledě Šikin.
54:53'
Domácí hráči mají v soubojích u mantinelů a v rozích navrch, tudy cesta k vyrovnání nevede.
53:54'
Poslední přestávka na čištění ledu, domácí dělí od vítězství šest minut a šest vteřin.
52:56'
Riga se nemůže dostat přes útočnou modrou a nastřelované puky domácí obránci snadno sbírají.
50:50'
Vorobjov zachytil nahozený kotouč a zadovkou ho poslal zpět za záda Rižanů. Akci vyšperkoval křížnou přihrávkou Strömwall a po pohotovém švihu ROBERTA ROSÉNA přetížený Salák podruhé kapituluje. Asistence: Malte Strömwall, Kirill Vorobjov.
50:19'
Strömwall se ve velké rychlosti protáhl podél levého hrazení, nechal obránce za sebou a nabruslil až před Saláka, zblízka už však nedokázal kotouč náležitě zvednout.
49:38'
Tolilin v plné rychlosti pálí z levého křídla, český reprezentační brankář se dnes rozhodně nenudí a i tuto střelu vyráží ramenem.
49:17'
49:04'
Až v samotném závěru početní výhody se Dinamu konečně podařilo dostat puk přes útočnou modrou, tvrdou střelou švihem z plné jízdy vyzkoušel domácího brankáře Džerinš.
47:56'
Ve vlastní přesilovce se hosté dopustili zakázaného uvolnění...
47:17'
Vyloučení v týmu HK Soči (Vladislav Kaletnik – 2 min., držení).
46:55'
Komerční přestávka, po které se bude vhazovat před rižskou bránou.
45:51'
Obránce Mamčics od modré čáry prudkou střelou minul bránu Soči.
44:36'
Delší úsek hry na jednu bránu přerušil výpad Rigy, hosté se pohybovali hlavně podél hrazení, ale nakonec dokázal Balinskis nahodit před bránu a do tečované střely vložil ještě hůl na hranici brankoviště Lipsbergs, Šikina však nepřekvapil.
42:53'
Kotouč se před rižskou bránou odrážel od bruslí a hokejek víceméně nekontrolovaně, nakonec jej hosté raději odpálili na zakázané uvolnění.
41:54'
Po hezké zadovce rozjetého Kaletnika střílel z pravého kruhu Lugin – práce pro Salákovu vyrážečku.
40:09'
Už po pár vteřinách práce pro Alexandra Saláka. Jeden z obránců Rigy totiž před brankovištěm upadl a ke střele zblízka se lacino dostal domácí Collins. Trefil však jen gólmanovu výstroj.
40:01'
Velkou převahu dokázalo Soči ve druhé třetině dovést jen k vyrovnání, když během půl minuty využil úvodní přesilovku Rosén. Další gól už Salák za svá záda nepustil a tak hráči odjíždějí do šaten za stavu 1:1.
Poslední celek konference dokázal za celou třetinu vystřelit na bránu jen třikrát, to je mimořádně chudá bilance.
Statistiky:
Střely na bránu 16:7, vhazování 23:20, čas v útoku 7:10 – 2:08, vyloučení 0:3, využití 1:0.
40:00'
39:46'
Riga vyvážela puk z vlastního obranného pásma a Redlihs byl tak urputný, že ho zavezl až na vlastní střídačku.
39:24'
Nikita Točickij zabrzdil kolem McMillana a z pravého křídla vyprášil Salákovu výstroj.
38:22'
Soči hraje častěji na kotouči a pokouší se přelstít forčekující hokejisty Rigy, ofsajd ale vrací hru do středního pásma.
36:51'
Džerinš křížnou přihrávkou vybídl Darzinše, jeho dobře mířenou střelu vystihl vyrážečkou Šikin, který má nesrovnatelně méně práce než jeho kolega.
36:17'
35:21'
Šmeljov našel u tyčky číhajícího Točického, který zamýšlel obloukem obrýsovat brankoviště, rozhodit Saláka a zasunout. Český brankář však opět kotouč za svá záda nepouští.
34:33'
Ilja Krikunov vyzkoušel v přesilovce Salákovu pozornost zápěstím přes padajícího beka.
34:17'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 2 min., sekání).
33:15'
Dnešní utkání sleduje 5447 diváků.
32:49'
Nadějně rozjetá útočná akce Soči končí jen v rohu kluziště, Tomilinovo prudké nahození pak chytá Alexandr Salák a čeká nás druhá reklamní přestávka.
31:22'
Nyní se už Riga ubránila, vyloučený Bartulis je na ledě a Salák má kotouč v lapačce.
31:09'
Domácí stále drží pásmo, Salák vyráží Rosénův pokus z pravého kruhu po rychlé výměně puku.
30:33'
Hráčům Soči trvalo minutu, než se usadili v útočném pásmu. Souhru zakončil dělovkou bez přípravy Collins, Salákův beton však nepřekonal.
29:16'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Oskars Bartulis – 2 min., držení).
28:55'
Domácí brána je prázdná, v odložené přesilovce hraje Soči v šesti.
28:36'
Český brankář si povyjel metr za brankoviště a zalehl Vorobjovův pokus. Pokračovat se bude vhazováním po jeho pravici, ale až po pauze na čištění ledu.
28:17'
Fanoušci v Soči dál sledují nelíbivý hokej plný osobních soubojů a nahazovaných puků s minimem šancí a střel. Výsledkem jsou častá zakázaná uvolnění, opět se vhazuje před Salákem.
26:20'
Skákavý kotouč utíká domácím do středního pásma, ale rychle se zase usazují za modrou čarou.
24:51'
Vzápětí stejný prohřešek hostů přesouvá hru před jejich bránu.
24:34'
Soči se dopouští dalšího icingu.
23:55'
Riga chtěla odpovědět, Gillies míchal s pukem za bránou a hledal Batnu, toho však čistě odzbrojil domácí Archipov.
22:07'
Rychle využitá první přesilovka v utkání. Salák toho přes clonícího Collinse moc neviděl a tak nepříliš prudké nahození ROBERTA ROSÉNA prošlo za jeho záda. Asistence: Malte Strömwall, Morgan Ellis.
21:38'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Andris Džerinš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
21:21'
Šmeljovův projektil tečoval do ochranné sítě obránce Mamčics.
21:08'
Alexandr Salák rozklekem vyráží poměrně slabý pokus Pogorišného od modré čáry.
20:01'
Na šance chudá první třetina přinesla více radosti fanouškům lotyšského klubu, který vede zásluhou úspěšné teče Berglundovy střely hokejkou Kristapse Sotniekse.
Statistiky:
Střely na bránu 4:4, vhazování 9:8, čas v útoku 2:39 – 1:36, bez vyloučení.
20:00'
19:40'
Hráči Soči s pukem na holích nic nevymysleli a jen nahodili na zakázané uvolnění, kterých zatím zápas nabízí požehnaně.
18:08'
Krikunov zpoza brány našel Šmeljova, jenž si rovnal kotouč na holi příliš dlouho a Saláka ničím nepřekvapil.
17:54'
Salák ramenem vyrážel Krikunovův pokus z křídla do zadní šibenice po rychlém nabruslení přes obránce.
17:31'
Hosté vystihli křížnou přihrávku a šikovně vyhazují, kotouč klouže příliš pomalu na to, aby se pískal icing.
17:10'
Hraje se plynule bez přerušení a většinou ve středním pásmu.
15:26'
Lotyšský celek v útočném pásmu zkoušel nahazovat kotouč na bránu, ale pobídky Meiji a Berglunda vždy skončily na bruslích domácích hokejistů.
13:30'
Oleg Pogorišnyj tvrdým, ale čistým hitem sestřelil na led Meiju.
12:07'
Berglundovu ránu příklepem od pravého mantinelu tečoval šikovně do sítě KRISTAPS SOTNIEKS. Domácí brankář byl bezmocný. Asistence: Kristofer Berglund, Carter Ashton.
11:35'
Salák raději přikryl nastřelený kotouč lapačkou na ledě.
10:22'
Volný kotouč napálil příklepem z levé strany Mosaljov, ale rána neprošla k brankáři Rigy.
9:11'
Domácí byli v útočném pásmu dříve než kotouč.
8:52'
Chybně odpískané zakázané uvolnění, vhazuje se ve středovém kruhu.
7:13'
První pořádnou šanci zápasu si vypracovalo Dinamo. Přečíslení dva na jednoho zakončil Džerinš přes padajícího beka švihem, jenže Šikin se vyznamenal a poslední slovo měl jeho švih lapačkou.
6:30'
V náznaku šance po přihrávce zpoza brány byl domácí obránce Petrov, Lotyši jej dokázali odstavit a jeho zakončení zblokovali.
5:43'
Archipov napříč útočným pásmem oslovil Mosaljova, jehož střelu po ledě zprava schoval Salák do výstroje.
5:01'
Icing se píská domácím.
4:22'
Téměř čtyřminutový úsek bez přerušení ukončilo zakázané uvolnění Rigy.
3:29'
Soči dokázalo svůj pobyt v útočném pásmu využít k přímé střele, od modré pálil po ledě Vorobjov. První zákrok Salák rozklekem zvládl.
2:12'
Odražený puk ze shluku před domácím brankářem Šikinem uzmul na pravém křídle Meija, ale zakolísal a z otočky nedokázal trefit opuštěnou klec.
0:25'
Kotouč je na střídačce hostů, kteří hrají ve vínově lemovaných bílých dresech. Soči nastoupilo ve světlemodrých dresech se žlutým lemem.
00:01'
Předehru k zápasu jako tradičně v mezinárodních utkáních KHL obstarají dvě státní hymny, lotyšská a ruská.

HK Soči: Šikin (Nalimov) – Ellis, Bertilsson, Petrov, Pogorišnyj, Alexandrov, Vorobjov, Jelizarov – Collins, Rosén, Strömwall – Krikunov, Točickij, Šmeljov – Kaletnik, Lugin, Altybarmakjan – Archipov, Starkov, Tomilin – Mosaljov.

Dinamo Riga: Salák (Makarov) – Bartulis, Ališauskas, Berglund, Sotnieks, Marshall, Mamčics, Balinskis – Redlihs, Darzinš, McMillan – Gegeris, Ashton, Berzinš – Meija, Džerinš, Lipsbergs – Marenis, Trastašenkovs, Batna – Gillies.

Rozhodčí: Rogačov, Spirin – Viljugin, Lazarev.