KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Riga - 27. října 2019   15:00

Spartak Moskva
02:18' Chochlačov (Kutějkin) • 16:11' Zubov (Kutějkin, Leščenko) • 21:33' A. Galimov (Stoljarov, Leščenko)
3:2
(2:0, 1:0, 0:2)
Riga
Riga
52:22' Pavlovs  (Sotnieks, Ashton) • 53:01' Lipsbergs  (Berglund, Bartulis)
Riga
An. Makarov (22. Treťjak) – Balinskis, Ališauskas, Marshall, Mamčics, Sotnieks, Berglund, Bartulis – M. Redlihs, Darzinš, McMillan – Meija, Ashton, Berzinš – Pavlovs, Džerinš, Lipsbergs – Marenis, Trastašenkovs, Gegeris – Gillies.

Spartak tříbrankové vedení nakonec ztratil a Riga nebyla daleko, aby utkání dotáhla až do prodloužení. Střelecky aktivnější bylo hostující Dinamo, ale Hudáček dnes předvedl skvělý výkon.

Česká a slovenská stopa

Robin Hanzl (SPM) – (0+0), 2 střely, 18:32
Julius Hudáček (SPM) – 93.75% (30/32)
59:44'
Redlish tečoval střelu Bartulis těsně vedle pravé tyče.
58:54'
Hosté to zkusí se šesti hráči.
58:54'
Oddechový čas pro hosty.
58:00'
Do konce utkání zbývají dvě minuty a Riga marně hledá cestu, kterou by se usadila v útočném pásmu.
55:44'
Pedan si to nabral z pravého rohu přímo před branku, kde narazil na tvrdou obranu Rigy.
54:51'
Střelu Bartulise tečoval mezi kruhy Sotnieks a Hudáček vytáhl na poslední chvíli senzační semafor!
53:01'
Riga právě vstřelila branku!
Tak pozor, hosté jsou v kontaktu! Po nahození od modré dorážel nejprve Berglund, kterého Hudáček ještě odrazil, ale hned na to dorážel před pravou tyčí ROBERTS LIPSBERGS. Asistence: Oskars Bartulis a Kristofer Berglund.
52:22'
Tak přeci jen se dočkali i hosté a Hudáček se čistého konta nedočká. Po velkém tlaku do branky zůstal puk u levé tyče, kde jej doklepl VITALIJS PAVLOVS.
50:33'
Na modré se měl ke střele Marshall, ale kvůli zdi předním musel přesunout hru na levé křídlo.
47:44'
Spartak vyrovnal tempo a Riga má hned větší problémy s přechodem do útoku.
45:23'
Riga teď tlačí svého soupeře, ale koncovce se stále nedaří.
44:30'
Přímo před brankoviště dostal přihrávku Lipsbergs, ale hráči Dinama Rigy jsou stále anulovaní Hudáčkem.
43:43'
Ve velké rychlosti teď Ashton objel branku a málem se mu podařilo zakončit u levé tyče, ale Hudáček se stihl betonem přemístit.
41:33'
Z levé strany mířil na vzdálenější tyč Stoljarov, ale puk po nepřesné střele skončil až ve středním pásmu.
40:43'
Po souboji za brankou dostal před pravou tyč přihrávku Hanzl, kterému se z první nepodařilo najít odkrytý prostor.
40:01'
40:00'
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
36:30'
Začala zkrácená přesilovka domácích. Pedan se z trestné zapojil okamžitě do hry.
35:40'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Maxim Treťjak – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
34:30'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ruslan Pedan – 2 min., sekání).
31:44'
Dobrý začátek oslabení předvádí Spartak, který chytrostí nahrál přibližně 40 vteřin.
31:22'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Gennadij Stoljarov – 2 min., sekání).
28:51'
Krátce po vhazování se napřáhl ke střele Višněvskij, jehož sílu okusil jeden z hráčů hostí, který střelu zablokoval.
28:00'
Střely na branku – 12:17.
27:54'
Šablovskij střílenou přihrávkou našel skvěle položenou čepel Cyplakova přímo před brankou a Treťjak měl co dělat, aby puk udržel před sebou!
26:04'
Přečíslení tři na dva vyřešil Zubov individuální střelou do prostředku branky.
23:59'
V útočném pásmu se snažil najít spoluhráče Darzinš, ale puk byl sražen do ochranné sítě.
22:32'
Obranné čtyřce se zatím nepodařilo vyhodit a Spartak pokračuje s kombinací.
21:53'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Benjamin Marshall – 2 min., krosček).
21:33'
Střídání v týmu Dinamo Riga: ze hřiště odchází Andrej Makarov, přichází Maxim Treťjak.
21:33'
Spartak právě vstřelil branku!
Podobně jako v první třetině se i nyní daří rychle skórovat. Stoljarov vytáhl ANSELE GALIMOVA, který rychlou střelou z pravé strany překonal Makarova. Asistence: Gennadij Stoljarov a Vjačeslav Leščenko.
20:01'
Spartak Moskva si v první třetině vytvořila slibné dvoubrankové vedení. Stav mohl upravit díky pětiminutové přesilovce hosté, ale Hudáček zatím stále drží čisté konto. Zda do utkání nastoupí McMillan po faulu Karsumse není jisté.
20:00'
19:11'
Velký nápor Rigy Hudáček ustál a i přes velké zmatky v brankovišti dokázal udržet puk před brankovou čarou.
16:11'
Domácí jsou do dvoubrankového vedení. Leščenko posunul puk na střílejícího Kutějkina, jehož střela se od zadního hrazení odrazila k levé pravé tyči, kde už byl dorážející ILJA ZUBOV. Asistence: Andrej Kutějkin a Vjačeslav Leščenko.
14:33'
Tlak Spartaku ukončil vyhozením kotouče Berglund, díky čemuž mohou hosté vystřídat a poslat na led čerstvé síly.
13:14'
Domácí pětiminutové oslabení přečkali a nyní už hrají v plném počtu.
13:00'
Velká tvrdost v osobních soubojích. Nikoncev si nejprve vyzkoušel sílu soupeře a krátce nato ji vrátil jednomu z protihráčů.
12:36'
Teď přišlo velmi nebezpečné nahození z modré, které se před Hudáčkem snažil dorážet Redlish!
11:57'
Spartaku se stále daří velmi dobře držet hru na hrazení, odkud Dinamo nemůže ohrozit Hudáčka.
10:54'
Hudáček se stihl přemístit, když po rychlé přihrávce pálil z pravého kruhu Darzinš.
10:11'
Tvrdou střelou z levého kruhu se hosté sami vyhnali z útočné třetiny. Do konce přesilové hry zbývají necelé tři minuty.
Značně otřesený McMillan odjel na střídačku, možná do kabin za pomoci kolegů ze střídačky.
08:14'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Martinš Karsums – 5 min. + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).
Po hodně tvrdém hitu zůstal na ledě ležet McMillan, křídlo první útočné formace.
07:33'
Spartak se celkem bez problému brání proti útočným kombinacím Rigy. Hraje se převážně ve středním pásmu.
06:21'
Nahození Zubova šlo do chumlu před brankou, kde se puk mezi pěti hráči dočista ztratil. Krátce nato jej hosté odehráli do střední třetiny.
05:41'
U pravé tyče se snažil procedit kotouč za brankovou čáru Redlish, ale tomu nebylo dopřáno díky betonům Hudáčka.
04:01'
Rozjetý Leščenko hledal z levého křídla mezírku mezi betony Makarova, ale ten si jeho pokus pohlídal.
02:18'
Přesilovou hru se domácímu celku podařilo využít! ALEXANDR CHOCHLAČOV si připravil pozici na vrcholu pravého kruhu, odkud přesnou střelou zápěstím vyslal kotouč do vzdálenějšího růžku. Asistence: Andrej Kutějkin.
00:41'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Oskars Bartulis – 2 min., vysoká hůl).
00:01'

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Hersley, Rylov, Kutějkin, D. Višněvskij, Pedan, Gončarov, Trišin – Daugavinš, Leščenko, Zubov – Karsums, R. Hanzl, Chochlačov – A. Galimov, Nikoncev, Stoljarov – Arkalov, Šablovskij, Cyplakov – Kokarev.

Dinamo Riga: An. Makarov (Treťjak) – Balinskis, Ališauskas, Marshall, Mamčics, Sotnieks, Berglund, Bartulis – M. Redlihs, Darzinš, McMillan – Meija, Ashton, Berzinš – Pavlovs, Džerinš, Lipsbergs – Marenis, Trastašenkovs, Gegeris – Gillies.
Československá stopa v utkání

Robin Hanzl (Spartak Moskva)
Július Hudáček (Spartak Moskva)

Alexander Salák (Dinamo Riga)
Vzájemná utkání

Oba celky se už v letošní sezóně utkaly. Nejprve vyhrála Riga doma 2:1 po prodloužení, Spartak Moskva poté doma porážku oplatil po výsledku 5:1.
Dinamo Riga

Hosté z Dinama Riga jsou na tom v Západní konferenci hůře, když se nacházejí až na jedenáctém místě. Dosud nasbírali šestnáct bodů. Osmkrát vyhráli a třináctkrát z ledu odešli jako poražený tým. Naposledy se hráčům Rigy dvakrát podařilo zvítězit, nejprve doma nad Čeljabinskem, poté na půdě Minsku. Dnes by tedy rádi přidali další důležité body, proti moskevskému Spartaku je ale nečeká nic lehkého.

Nejproduktivnější hráči

Lauris Darzinš – 15 bodů (6+9)
Brandon McMillan – 15 bodů (5+10)
Carter Ashton – 7 bodů (4+3)

Domácí Spartak Moskva má sezónu zatím dobře rozjetou. V tabulce Západní konference se nachází na šestém místě. Po dvaadvaceti odehraných duelech mají jeho hokejisté na svém kontě čtyřiadvacet bodů za deset výher a dvanáct proher. Ze tří posledních odehraných duelů získali plný počet šesti bodů, když na půdě soupeře postupně porazili Petrohrad, Jokerit i Nižnij Novgorod. Mají tak skalpy těžkých soupeřů a dnes už před svými diváky by rádi ve vítězné vlně pokračovali.

Jakov Rylov – 13 bodů (4+9)
Martinš Karsums – 12 bodů (9+3)
Arťom Fjodorov – 12 bodů (5+7)
Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Spartak Moskva a Dinamo Riga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.