KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Magnitogorsk - 28. září 2019   16:00

Magnitogorsk
10:01' Potěchin  (Dronov, J. Jakovlev) • 26:46' Paršin  (Dronov)
Vitaz
Fatejev, Fraňo – Sadovnikov, Sazonov
Ledovyj dvorec Viťaz

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
Československá stopa v utkání
Jakub Jeřábek (VTZ) 0+1, 3 střely, čas na ledě 23:59.
Krasojízda Viťaze stále pokračuje, domácí ovládli již osmé utkání v řadě, i když to dnes spíše vypadalo na prohru. Magnitogorsk totiž po dokonání obratu kontroval hru a skvěle bránil, ale nakonec přece jen inkasoval a šlo se do prodloužení. I tam byl lepší Metallurg, ale nakonec se neprosadil a muselo se jít na nájezdy, které nakonec zvládli o trochu lépe hokejisté Viťazu, kterým zajistil druhý bod Ivan Laričev.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Viťaz Moskevská oblast.
IVAN LARIČEV nájezd proměňuje a Viťaz vítězí! Střelec vítězného nájezdu překonal Stanislava Galimova střelou mezi jeho betony. Brankář hostů si sice na puk sáhl, ale zastavit ho nedokázal!
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení sice bylo na vidění spoustu šancí, ale branka nepadla. Na řadu proto přijdou po delší přestávce samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:08'
Hosté se ještě pomalu vrhají do útoku, střelu Alexeje Běreglazova tak musel krýt domácí gólman.
63:18'
U kotouče jsou po delší době hráči Metallurgu, kteří také nikam nespěchají.
62:43'
Podolsk už pomalu začíná hrát na nájezdy, kotouč se snaží držet co nejdéle, protože prodloužení prostě více sedne Magnitogorsku.
62:08'
Hosté se po úspěšné obraně rychle vrátili do útoku, kde opět musel zasahovat skvěle chytající Ilja Ježov.
61:46'
Kotouč už konečně mají také domácí, ale ti zatím marně hledají cestu k zakončení.
61:18'
A v další šanci byl Denis Paršin, ale ten z velké blízky přestřelil branku.
60:43'
Do samostatného úniku se nyní dostal Brandon Kozun, ale střelou mezi betony Iljy Ježova neuspěl.
60:10'
Hned na úvod prodloužení se dostali do šance domácí, ale ti se bekhendovým zakončením neprosadili.
60:01'
Začalo prodloužení.
Šedesát minut o vítězi nakonec nerozhodlo, Viťaz dokázala deset minut před koncem vyrovnat, branka pak nepadla. Půjdeme tak do prodloužení, které se hraje pět minut tři na tři. Pokud nepadne branka, pojedou se nájezdy.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:46'
Metallurg drží kotouč za svou bránou a vyčkává na konec třetí třetiny.
59:03'
Domácí velmi aktivně napadají, ale hosté skvěle kombinují. Nakonec se přece jen museli osvobodit zakázaným uvolněním.
58:22'
Mírně aktivnějším týmem je Viťaz, ale oba celky mají ke skórování stejně daleko.
57:50'
Asi půjdeme do prodloužení, oba týmy se soustředí hlavně na obranu, takže se gólu asi nedočkáme.
57:12'
Magnitogorsk se raději osvobodil pomocí zakázaného uvolnění, vhazovat se tak bude po levé ruce Stanislava Galimova.
56:48'
Přihrávka mířící před branku do předbrankového prostoru nedoletěla, domácí ale stále drží útočné pásmo.
56:31'
Oddechový čas pro hosty.
56:08'
Magnitogorsk stále tráví čas s pukem na svých hokejkách, ale dopředu moc nespěchá a spíše kombinuje ve vlastní třetině.
55:13'
Viťaz je pod velkým tlakem, ale zatím se zvládá bránit. Nyní se dokonce podívala do útoku, ale nic nebezpečného tam nevymyslela.
53:46'
Po delší době se do útoku vrhl klub z Podolsku, ale moc dlouho tam zase nevydržel.
52:58'
Magnitogorsk chce své vedení zpět, připisuje si jednu střelu za druhou, ale Ilja Ježov stále drží domácí naděje.
52:36'
Ukázkový přechod přes střední pásmo zakončil Brandon Kozun, ale domácí gólman stále drží vyrovnaný stav.
51:46'
Viťaz se po úspěšné obraně tlačila do zakončení, ale i obrana Metallurgu nyní funguje skvěle.
51:19'
Hosté už se z inkasovaného gólu pomalu vzpamatovali, dokonce mohli jít do vedení, ale skvěle zasáhl Ilja Ježov.
49:09'
Viťaz právě vstřelil branku!
Podolsk srovnává a ještě se může pokusit o obrat! Po přihrávce se k zakončení dostal MIRO AALTONEN, ale ten Stanislaval Galimova neprostřelil. Kotouč se však o chvíli později dostal zpět k němu, a na druhý pokus už puk do sítě dostal. Bez asistence.
48:46'
Viťaz se konečně usadil v útočném pásmu, ale moc dlouho tam nevydržel, navíc nevymysleli ani střelu na bránu.
47:55'
Archip Několenko sám vyvezl kotouč až do útočné třetiny, kde jeho spoluhráče následně získávají co nejvíce času.
47:08'
Domácí spěchají do útoku pomocí nahození, ale to končí jen u obránců hostující klece.
46:47'
Magnitogorsk se aktivně pokouší o využití přesilové hry, ale Ilja Ježov spolu se svou obranou zatím odolává.
45:45'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexej Makejev – 2 min., hákování).
45:18'
Tečovaná střela skončila přímo na Stanislavu Galimova, který tak stále drží těsné vedení pro Magnitogorsk.
44:55'
Domácí se v útočném pásmu opět moc dlouho nezahřáli, hosté se osvobodili čistým vyhozením.
44:16'
Metallurg už pomalu začíná hrát na čas, do útoku se moc nehrne, naopak se snaží puk co nejdéle držet na svých hokejkách.
43:28'
Viťaz se nakonec usadila v útoku, ale moc dlouho tam nevydržela kvůli nepřesné přihrávce, která skončil až ve střední třetině.
42:55'
Hosté stále kontrolují hru, i když nyní mají nemalé problémy s napadajícím soupeřem.
42:06'
A další zákrok pro gólmana Magnitgorsku, který vykryl schovanou střelu Alexandra Ševčenka ramenem.
41:48'
Stanislav Galimov dnes předvádí skvělý výkon, skvěle zachytil tvrdé zakončení Jakuba Jeřábka.
41:08'
Metallurg se v klidu brání, po zisku kotouče samozřejmě s rozehrávnkou nikam nespěchá.
40:35'
Viťaz se ihned pokouší o vyrovnání, ale na soupeřící defenzivu stále marně hledá efektivní recept.
40:01'
Ve druhém dějství se více dařilo Magnitogorsku, který v útoku strávil více času a nakonec také vytěžil vedoucí branku. Naopak Viťaz se skoro k ničemu nedostala a pokud chce myslet na body, bude muset v závěrečné periodě pořádně zabrat.
Další třetina začne přibližně v 17:44.
40:00'
39:35'
Druhá třetina se asi dohraje v klidu, domácí jsou sice v útoku, ale k zakončení mají daleko.
39:00'
Tvrdou ránu Paula Postmy vyráží Ilja Ježov, domácí hráči následně startují protiútok.
38:20'
Metallurg je stále při chuti, v útočném pásmu se nyní pokouší o další zakončení.
37:57'
Po delší době je v útoku Viťaz, ale ta měla ke střeleckému pokusu velmi daleko.
37:26'
Hosté jsou nyní velmi aktivní a pokouší se o třetí branka, která by domácí hráče dost pravděpodobně dorazila.
36:47'
Magnitogorsk se přece jen dostal do velké šancem, po nahození od modré čáry naskákala do brankoviště sedm hráčů, ale kotouč v brance neskončil.
36:36'
Druhé dějství se začíná pomalu dohrávat, Mettalurg se v útočném pásmu pokouší získat co nejvíce času.
36:08'
Po konci početné nevýhody se domácí okamžitě vydali do protiútoku, Stanislav Galimov tak musel zasahovat.
35:18'
Hosté minutovou přesilovku nedokážou využít, do útočného pásma se dostali až moc pozdě.
34:29'
Hra čtyři na čtyři zatím více vyhovuje domácím hokejistům, kteří většinu času drží kotouč v útočném pásmu, ale cestu k zakončení hledají marně.
33:23'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Sjomin – 2 min., podrážení).
32:23'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Maxim Matuškin – 2 min., podrážení).
32:23'
Zakončení Jevgenije Monse tentokrát Stanislav Galimov vůbec neviděl, ale naštěstí pro něj kotouč skončil mimo tři tyče.
31:38'
Po úspěšné defenzivě se puku chopil Jevgenij Mons, který ho ještě posunul na svého spoluhráče, poté už přišla střela. Brankář hostů opět úspěšně zasahuje.
31:08'
Chybnou rozehrávku Metallurgu domácí nepotrestali kvůli jedné nepřesné přihrávce.
30:09'
Alexandr Ševčenko se individuálně prodral až k zakončení, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal Stanislava Galimova prostřelit.
29:49'
Domácí také zkouší něco vymyslet pomocí forčekinku, nakonec donutili soupeře k vyhození na zakázané uvolnění.
29:03'
O kotouč se nyní bojuje v pásmu Podolsku, nakonec ho zvládli lépe bránící hráči.
28:24'
Domácí se i přes napadajícího soupeře dostali do útočného pásma, ale tam se dlouho neohřáli.
27:33'
Domácí se ihned pokoušejí o vyrovnání, ale Svjatoslav Grebenščikov střelou k bližší tyči brankáře Metallurgu nepřekonal.
26:46'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
26:46'
Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté otáčejí průběh zápasů a útočí na třetí sezonní vítězství! Grigorij Dronov sám vyvezl kotouč až před bránu, kde inkasoval hodně tvrdý hit. Hlavní sudí hned zvedal ruku, ale hrát nepřestal DENIS PARŠIN, který našel odražený kotouč a zakončil přesně pod horní tyč. Asistence: Grigorij Dronov.
26:03'
Paula Postmovi se vůbec nepovedla střela, do kotouče se pomalu ani netrefil.
25:18'
Nyní jsou mírně aktivnějším týmem hosté, ti teď kombinují v útočném pásmu a hledají cestu ke střele.
24:38'
Hosté se tlačili k další střele, ale tentokrát včas zasáhli obránci Viťaze, kteří kotouč odklidil do středního pásma.
24:09'
Denis Paršin se dobře nabídl, ale jeho teč domácího gólmana nemohla ohrozot, protože měla slabou razanci.
23:29'
Hra je opět přerušena, domácím totiž utekl kotouč do středního pásma, takže čárový sudí odpískal ofsajd.
23:06'
Hosté nechtěně vyhazují na zakázané uvolnění, hra se tak přesune před Stanislava Galimova.
22:50'
Alexandr Ševčenko se sám pokoušel dostat za modrou čáru, ale proti přesile neměl moc šancí.
22:08'
Kotouč má ve svém pásmu Viťaz, ale přihrávla Daniila Pylenkova na modrou čáru nebyla přesná.
21:30'
Svjatoslav Grebenščikov si nabruslil do dobré střelecké pozice, ale střelou ke vzdálenější tyči Stanislava Galimova nepřekvapil.
21:00'
Magnitogorsk také hledá cestu k zakončení, ale obrany na obou stranách zatím fungují skvěle.
20:22'
První útok druhého dějství podnikali domácí, ale ti kvůli nepřesné přihrávce nic nevymysleli.
20:01'
První třetina nakonec končí vyrovnaným výsledkem. První desetiminutovka patřila Viťazi, která šla v 5. minutě do vedení. Naopak od 10. minuty byl lepší Magnitogorsk, který vyrovnal a tlačil se ještě za druhým gólem, ale ten už nepadl. Uvidíme, jaký z týmů zvládne lépe druhou periodu.
Další třetina začne přibližně v 16:50.
20:00'
19:20'
Hosté se přece jen ještě usazují v útočném pásmu, ale kvůli nepřesné kombinaci se musí stahovat až ke svému gólmanovi.
18:55'
Viťaz následně získává co nejvíce času napadáním, oslabení má navíc úspěšně za sebou.
18:13'
Po zblokované střele Viktora Antipina jeden z domácích hokejisté spěchal do úniku, ale nakonec raději vyhodil kotouč za branku Metallurgu.
17:18'
Podolsk se zatím v oslabení bez problémů brání, i když musel Ilja Ježov párkrát zasahovat.
16:50'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jegor Voronkov – 2 min., hákování).
16:18'
O kotouč nyní probíhá souboj v pásmu Metallurgu. Nakonec ho ovládli domácí, ale ti se v útočném pásmu nakonec neudrželi.
15:28'
Od modré čáry zkusil štěstí Paul Postma, ale Ilja Ježov prokázal, že udržuje pozornost.
14:54'
Hosté drží kotouč ve své třetině a nikam nespěchají. Musí být ale opatrní, protože domácí trochu napadají.
13:53'
Metallurg náročné oslabení zvládl a může tak myslet na vstřelení vedoucího gólu.
12:47'
Viťaz sice vyhrála úvodní vhazování přesilovky, ale Magnigorsk zatím obranu zvládá skvěle a ihned se osvobodil.
11:56'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., vysoká hůl).
11:47'
Viťaz je nyní jednoznačně aktivnějším týmem, svého soupeře pevně sevřela ve svém útočném pásmu, ale branku Stanislava Galimova zatím dobývá marně.
11:16'
A brankář Metallurgu opět zasahuje, kotouč podržel ve své výstroji a vhazovat se tak bude po jeho levici.
10:58'
Moskevská oblast chce své vedení rychle zpět, střelu od modré však tentokrát kryje Stanislav Galimov.
10:01'
Magnitogorsk docela rychle vyrovnává! BOGDAN POTĚCHIN převzal přihrávku na útočné modré čáře, následně se s pukem dostal až do levého kruhu, odkud překvapil Ilju Ježova střelou k bližší tyči. Asistence: Grigorij Dronov a Jegor Jakovlev.
09:48'
Hosté se po vyhraném vhazování raději osvobozují pomocí vyhození, Viťat tak musí začínat další útok ze svého pásma.
09:14'
Rozehrávka Metallurgu končí až na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude před Stanislavem Galimovem.
08:33'
Hosté mají velké problémy s rozehrou, ale nakonec to zvládli a mohou zaútočit.
08:16'
Kotouč skončil sražený na střídačce Magnitogorsku, následovat tak bude další buly ve střední třetině.
07:29'
Zakončení od modré čráy Villeho Lajunena je zblokované, hosté díky tomu dostávají kotouč do střední třetiny.
07:11'
Jevgenij Arťuchin vjel do útočného pásma moc pozdě, píská se ofsajd, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
06:43'
Magnitogorsk se usadil v útočném pásmu, ale rána Maxima Matuškina skončila jen na prvním bránícím hráči.
05:58'
Další střelecký pokus obětavě zblokoval Paul Postma, který ihned založil protiútok.
05:18'
Domácí nepolevují v aktivitě a tlačí se k dalšímu gólu, ale Metallurg zatím zvládá odolávat.
04:33'
Domácí jdou docela rychle do vedení! Jakub Jeřábek našel neuvěřitelnou zadavkou v předbrankovém prostoru JEVGENIJE MONSE, který na dvakrát dostal kotouč do sítě Magnitogorsku. Asistence: Jakub Jeřábek a Pavel Černov.
03:44'
K první střele utkání se dostali hosté, Ilja Ježov tak musel zasahovat.
02:42'
Na začátku zápasu se toho moc neděje, oba týmy se střídají v držení puku a nikam nespěchají.
01:08'
Domácí vyhráli buly ve středním pásmu, následně nikam nespěchají a klidně kombinují směrem dopředu.
00:01'

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Samonov) – Jevsejenkov, Jeřábek, Golovkov, V. Lajunen, Katičev, Voronkov, Pylenkov – A. Sjomin (C), Švec-Rogovoj, Makejev – Jormakka, M. Aaltonen (A), Grebenščikov – Mons, Arťuchin (A), P. Černov – A. Ševčenko, Koltygin, Laričev – Mojsejev.

Metallurg Magnitogorsk: S. Galimov (Košečkin) – Antipin, J. Birjukov, J. Jakovlev, Běreglazov, Dronov, Matuškin, Postma – Ljubimov, Kozun, O'Dell – Mozjakin, N. Kuljomin, Rasmussen – Galuzin, Paršin, Potěchin – Rožkov, Několenko, Timkin – Dorofejev.

Rozhodčí: Fatejev, Fraňo – Sadovnikov, Sazonov.
Jakub Jeřábek (VTZ)
Metallurg Magnitogorsk
Naopak Magnitogorsk zažívá jeden ze svých nejhorších vstupů do sezony. Z deseti zápasů získal jen čtyři body, a to za vítězství nad Čerepovcem a Spartakem. Jinak Metallug prohral všechny ostatní utkání, nestačil třeba ani na běloruský Minsk, což je jeden z papírově nejhorších týmů v celé soutěži. Dnešním hostů nepomohla ani změna trenára, a to když své místo musel opustit Josef Jandač, nahradil ho Ilja Vorobjov. Nyní Magnitogorsk drží sérii dvou proher v řadě, zlomí ji proti jednomu z nejlepších týmů letošního ročníku?

Poslední tři utkání
Magnitogorsk vs. Nur-Sultan – 1:3
Magnitogorsk vs. Kazaň – 1:2
Magnitogorsk vs. Spartak – 4:3

Nejproduktivnější hráči
Brandon Kozun 4 body (3+1)
Pavel Dorofejev, Eric O'Dell 4 body (2+2)
Dennis Rasmussen 4 body (1+3)
HC Viťaz Moskevská oblast
Viťaz zažívá pohádkový vstup do sezony, celkově je druhým nejlepším týmem celé KHL, navíc na první CSKA ztrácí jediný bod. Podolsk letos prohrál jen jednou, to bylo druhé utkání sezony, kdy padl za oběť velké formy Jekatěrinburgu. Poté ale dnešní domácí chytili obrovskou formu a vyhráli osmkrát v řadě, z toho jednou po prodloužení a dvakrát po nájezdech. Prodlouží Víťaz skvělou sérii proti trápícímu Magnitogorsku?

Viťaz vs. Jekatěrinburg – 1:0pp
Petrohrad vs. Viťaz – 2:4
Jaroslavl vs. Viťaz – 2:3

Alexandr Sjomin 12 bodů (5+7)
Alexej Makejev, Jakub Jeřábek 7 bodů (3+4)
Miro Aatlonen 7 bodů (1+6)
Zdravím všechny fanoušky ruského hokeje. Kontinentální hokejová liga je v plném proudu, dnes je na programu dalších osm duelů! V jednom z nich na sebe narazí Viťaz a Magnitogorsk. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.