Jakub Jeřábek (VTZ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 24:29

Zblokované střely – 21:13.
Vyloučení – 4:3.
Využití přesilovek 0/3 – 0/4.
Vhazování – 22:40.
Je konec! Poslední perioda tohoto zápasu nám nabídla taktickou bitvu, jenž nepřinesla zrovna moc vyložených šancí. Utkání tak dospělo a do prodloužení, které tak trochu navázalo na předchozí třetiny, rovněž jsme se žádné branky nedočkali. Samostatné nájezdy pro změnu nabídly hned pět tref, hned tři z nich vsítil Omsk, který se tak raduje z výhry.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.
Autorem vítězné branky je TAYLOR BECK.
Třetí nájezd si vyzkoušel také Sjomin, který tentokráte s bekhendovou kličkou neuspěl.
Beck se znovu prosadil, tentokráte uspěl s prudkou střelou ke vzdálenější konstrukci.
Nůž na krku měl opět Sjomin, který i tentokráte našel na Bobkova recept.
Série se pochopitelně prohodila, ke slovu se přihlásil Beck, který střelou o tyč mířil přesně.
Pátou sérii završil hostující Klinkhammer, který si přehodil puk do bekhendu a poté nechal vyniknout Ježova.
Až pátý nájezd domácích je úspěšný, Sjomin uspěl s bekhendovou kličkou.
Ježov ještě drží svůj celek ve hře o druhý bod, vychytal totiž McMillana.
Orlovič-Grudkov nevymyslel nic světoborného a rovněž neuspěl.
Dalším neúspěšným střelcem je Pjanov, který to zkoušel podobným způsoben.
Neuspěl ani domácí Byvalcev, který si rozhýbal brankáře, jenomže poté mířil do brankáře.
Hostující Beck to pro změnu zkoušel střelou pod horní tyč, se kterou Ježov počítal.
Nättinen trefil pouze brankáře Bobkova, který vyrazil kotouč vedle branky.
Ke slovu se na druhé straně přihlásil Košelev, který byl úspěšný se střelou nad vyrážečku.
Jako první se k nájezdu rozjel domácí Černov, který trefil pouze Bobkova.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:15'
Blíží se nám také konec prodloužení, již probíhá poslední minuta. Dost možná se dočkáme penaltového rozstřelu.
63:28'
Ani tentokráte se domácí trojice nedostala k ničemu nebezpečnému, posléze raději odjela na střídačku. Další útočná snaha skončila zakázaným uvolněním.
62:09'
Jeden z domácích spadl po střetu u hrazení, avšak vylučovat se nebude. Vzápětí se do protiútoku dostával McMillan, který nenašel místečko ve výstroji Ježova.
61:30'
Rozehrávku domácích se povedlo narušit Semjonovovi, který vypíchl kotouč až za domácí svatyni. Viťaz se posléze přesto prokousal až do útočného pásma.
60:29'
Viťaz se radoval z branky, avšak kotouč nebyl za brankovou čárou!
60:10'
Úvodní vhazování prodloužení dopadlo lépe pro hostující celek, který se ihned probojoval k prvnímu střeleckému pokusu, který byl sražen do ochranné sítě.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ani třetí třetina nám nerozhodla o osudu tohoto zápasu, na řadu tak přijde pětiminutové prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:25'
Vypadá to, že prodloužení je prostě nevyhnutelné, ani jeden z celků se snaží neudělat žádnou chybu, což by mohlo být v poslední minutě až smrtelné.
58:09'
Na opačné straně si střeleckou pozici hledal Klinkhammer, který svým pokusem trefil pouze protihráče před sebou. Pomalu a jistě se nám blíží prodloužení.
57:20'
V posledních minutách nesledujeme zrovna pohlednou podívanou, naopak se oba celky dopouštějí celé řady nepřesností. Viťaz navíc už dlouho nedokázal vystřelit.
56:07'
Další pohodlná práce pro domácího brankáře Ježova, kterému se povedlo reagovat proti ráně z hokejky Manukjana. Před malým momentem měl ale domácí brankář štěstí.
55:05'
Zernov tak dlouho signalizoval střelecký pokus, až se o něj skutečně pokusil. Jeho rána švihem skončila pouze v rukavici brankáře, který raději přerušil hru.
54:08'
Beck se po přejetí modré čáry ještě pokoušel najít své spoluhráče, avšak i v tomto případě byla nahrávka zablokována. Omsk se navíc prezentoval ofsajdem.
51:20'
Viťaz se dostal do chvilkového náporu, jenomže ten nepřinesl žádné zakončení. Na opačné straně pro změnu pálil pouze do protihráče útočník McMillan.
50:00'
Do konce třetí třetiny zbývá už jen něco málo kolem deseti minut, stále je stav nerozhodný. Poslední perioda nám navíc nepřinesla moc vyložených šancí.
49:04'
Celkem nevýrazný Howden se pokusil bleskovou střelou zápěstím překvapit Bobkova, avšak ten nakonec nezasahoval, střela byla sražena do ochranné sítě.
48:00'
Omsk podnikl snad páté přečíslení dvou na jednoho, avšak ani v tomto případě to neskončilo brankou. McMillan tak dlouho vyčkával, až mu nahrávku srazil Vorobej.
47:05'
Nahození podél hrazení v podání Golovkova dokázal na druhé straně hrací plochy zachytit Klinkhammer. Ten se dostal ke střele, se kterou neměl Ježov problém.
46:07'
Směrem kupředu si to namířil hostující Semjonov, který neměl kolem sebe vhodnou podporu spoluhráčů. Akce Omsku tak byla rychle u konce, vpřed se žene domácí komando.
45:01'
Tyto slova se pokusil vyvrátit Potapov, který si to namířil až do mezikruží, kde mu do pokusu o střelu vložil hokejku jeden z protihráčů. Ježov tak nemusel zasahovat.
44:08'
Prudkým nástřelem na druhou stranu to zkoušel domácí Laričev, který úplně minul prostor tří tyčí. Omsk je i nadále aktivnější, avšak naráží na pozornou obranu.
43:12'
Semjonov předvedl velice chytrou otočku kolem své osy, jenomže k ohrožení branky soupeře to zkrátka nevedlo. Obě formace poté odjely na střídačku.
42:04'
Puk se opět dostal mimo hrací plochu, následovalo vhazování před domácím brankářem Ježovem. Úspěšnější byl Semjonov, který přenechal na Košeleva.
41:07'
K pořádně dělovce napřáhl domácí Lajunen, který trefil pouze jednoho z protihráčů. Vypadalo to na zásah do odkrytých míst, hlavní sudí proto přerušil hru.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se ihned pokusil dostat se na opačnou stranu, jenomže nahození zkrotil brankář Ježov.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, která nám rovněž přinesla pouze jeden přesný zásah, a sice z hokejky domácího Jormakky. Avangard měl i v této periodě více ze hry, nicméně doplácel na neproměňování šancí, což klidně může být osudné. Viťaz se konečně trochu rozehrál až ke konci třetiny, kdy si rovněž vypracoval několik zajímavých šancí.
40:00'
39:20'
Vypadá to, že nám druhá třetina žádnou další branku už nenabídne. Za zmínku ještě stálo přečíslení Avangardu, nicméně Pjanov zbytečně nahrával pod sebe.
37:11'
Domácí se díky pohodlné kombinaci dostali do zakončení, přičemž daleko od vedoucí branky nebyl Jormakka, kterému rána z mezikruží absolutně nesedla.
36:38'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Pavel Dědunov – 2 min., podrážení).
36:07'
Co scházelo! Fantastickým způsobem to udělal domácí Grebenščikov, který proskočil mezi obranou, jenomže s kličkou do bekhendu Bobkov počítal a zakročil.
35:02'
Opět se vhazovalo u Ježova, konkrétněji po jeho pravé ruce. Avangardu se povedlo uspět na vhazování, avšak v následné přetahované za brankou byl úspěšnější Lajunen.
34:21'
Na ledové ploše se objevila také druhá lajna Viťazu, konkrétněji to směrem dopředu zkoušel Jormakka, který narazil do protihráče, což je již tradičním obrázkem.
33:14'
Oba celky trápí přechodová fáze, což se potvrdilo také v tomto případě. Puk se navíc dostal na jednu ze střídaček, následovat bude další komerční přestávka.
32:34'
U pravého hrazení se povedlo zabojovat Beckovi, který sice na malý moment vydoloval kotouč, jenomže následnou nahrávku dokázal srazit jeden z protihráčů.
31:18'
Viťaz se dožadoval odpískání nedovoleného zákroku, avšak ani tentokráte sudí vylučovat nebudou. Mezitím se do útočného pásma natlačila hostující první formace.
29:02'
Avangard. Omsk se dostal k drtivému náporu, avšak domácí obrana v čele s Ježovem dokázala odolat. Ihned po skončení oslabení se Viťaz vrhl do střední třetiny.
28:11'
Další rána od modré čáry našla pouze jednoho z protihráčů, kterému se nepovedlo odehrát puk do bezpečí. Před modrou čárou se podařilo zakročit Pokkovi.
27:02'
Obrana Viťazu opět propadla a následovalo přečíslení dvou na jednoho. Nakonec to na sebe vzal Manukjan, který neuspěl se střelou po ledě.
26:22'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
26:09'
Po delší době si zákrok připsal také hostující brankář Bobkov, avšak se nejednalo o nic nebezpečného. I tak je hra přerušena, vhazovat se bude po jeho levici.
25:42'
Viťaz právě vstřelil branku!
Domácím se povedlo srovnat krok! Viťaz se totiž usadil v pásmu, kde jednu ze střel vyrážel Bobkov pouze před sebe, kde byl maximálně důrazný PEKKA JORMAKKA, kterému se povedlo došťourat kotouč za hostujícího brankáře.
Asistence: Alexej Byvalcev, Joonas Nättinen.
24:05'
Martynovovi se nepovedlo převzít celkem prudkou nahrávku, poté se do šance dostal jeho kolega Gračjov, který z velké blízkosti nevyzrál na brankáře Ježova.
23:12'
Předávka na vedle stojícího Fransona nabídla nebezpečné nahození, který se štěstím vyrazil pozorný Ježov. Jeho lapačka totiž odrazila kotouč do brankoviště.
22:08'
Viťazu se povedlo odehrát puk daleko od své branky, poté se podařilo svůj celek osvobodit také Sjominovi, který ho poslal až za branku brankáře Bobkova.
21:23'
Omsk se kostrbatým způsobem dokázal usadit v pásmu soupeře, odkud zkoušel od modré čáry štěstí obránce Vojnov, jehož ránu srazil jeden z protihráčů.
20:42'
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro hostující celek, který se dokázal jako první dostat do útočného pásma, kde ale nic moc nevymyslel.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám nakonec přinesla jediný zásah, o který se postaral Omsk. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, ve které měly oba celky své šance, nakonec se ujala jediná, a sice z poslední vteřiny třetiny. Rovněž jsme viděli celkem dost vyloučení, každopádně domácí budou muset dotahovat manko.
20:00'
19:59'
Avangard právě vstřelil branku!
Pouhá jedna vteřina chyběla do konce první třetiny, Omsk jde do kýženého vedení! Avangard totiž vydoloval puk, načež se ho ujal McMillan, který ho nahazoval před branku na teč, kde se TAYLORU BECKOVI povedlo tečovat mimo dosah brankáře Ježova.
Asistence: Brandon McMillan, Vjačeslav Vojnov.
19:19'
Již nám nějakou tu dobu běží poslední minuta první třetiny, na jakoukoliv změnu skóre to v tomto případě příliš nevypadá. Omsku navíc nevyšel atak podél levého mantinelu.
18:02'
Ježov chvíli nevěděl, kde má kotouč, nakonec ho však našel u svého brankoviště. Poté došlo ještě na krátkou strkanici, která nepřinese žádné další vyloučení.
17:25'
K volnému puku se před malým momentem dostal finský obránce Pokka, kterému se povedlo poslat hrací předmět do bezpečnějšího prostoru, kde se nacházel McMillan.
16:27'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ivan Laričev – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Semjon Ručkin – 2 min., podrážení).
14:04'
Málem se domácí dostali do vedení! Kapitán Sjomin se hezkým způsobem dostal až do mezikruží, odkud orazítkoval vzdálenější konstrukci branky.
13:05'
K tvrdé ráně napřahoval hostující Gračjov, avšak trefil pouze prvního protihráče před sebou. Na opačné straně se Bobkovovi povedlo zachytit nahození od Jormakky.
12:48'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Taylor Beck – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
12:08'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexej Byvalcev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
11:07'
Za volným kotoučem se snažil dostat domácí Howden, kterému se to nepovedlo. Poté to chytře zkoušel jeden z hostů, který ani nadvakrát nevyzrál na Ježova.
10:10'
Ani další rozehrávka domácích nebyla zrovna povedená, jednalo se totiž o zakázané uvolnění. Nattinen se výroku hodně divil, avšak hra se přesto stěhuje na druhou stranu.
09:14'
Útočná snaha domácích středem hrací plochy nepřinesla nic nebezpečného, podobně to zkoušel také hostující Stas, který neprošel kolem jednoho z protihráčů.
08:05'
Viťaz ujel do přečíslení dvou na jednoho, avšak nahrávka na Howdena byla hodně nepřesná. Omsk se tak pokoušel odpovědět, nahození ale putovalo výrazně vedle.
07:01'
S dalším přerušení přichází na řadu také komerční přestávka, po které se bude opět vhazovat před brankářem Ježovem, který měl v posledních minutách hodně práce.
06:09'
Po jednom ze soubojů za brankou skončil na zemi hostující Manukjan, avšak o nedovolený zákrok se nejednalo. Krátce poté Viťaz vyhodil za cenu dalšího icingu.
05:02'
Práci měl také domácí brankář Ježov, kterému se povedlo vyrazit prudké zakončení od pravého hrazení. Ruský brankář poté raději schoval kotouč pod sebe.
04:03'
Na druhé straně si na zpětnou nahrávku dokázal sjet Beck, který se pokusil o zakončení z úhlu, avšak Ježov byl pozorný. Viťaz se ihned pouští do protiútoku.
03:15'
Předávka na Grebenščikova nabídla první zakončení na hostující branku, avšak Bobkov nemusel zasahovat. Viťaz se přesto drží v pásmu, kde stále kombinuje.
02:09'
Opět se vhazovalo u středového kruhu, tentokráte se na vhazování postavily druhé formace obou celků. Úspěšnější byl Nattinen, který za sebou našel Lajunena.
01:11'
Vhazovalo se po levici domácího brankáře Ježova, nicméně i tentokráte byl úspěšnější domácí celek, který se navíc dokázal nastěhovat až do pásma soupeře.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, nicméně přetahovanou u středového kruhu zvládl lépe Omsk, který se pokusil zaútočit.
00:01'

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Saprykin) – Vorobej, Jeřábek (A), V. Lajunen, Pylenkov, Jevsejenkov (A), Golovkov, Šinkevič – A. Sjomin (C), Mojsejev, Q. Howden – Jo. Nättinen, Byvalcev, Jormakka – Laričev, P. Černov, Grebenščikov – Orlovič-Grudkov, D. Kvartalnov, Koltygin – Kulagin.

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Pokka, Vojnov (A), Franson (A), Manuchov, Martynov, Ručkin, Spicenko – Beck, McMillan, Klinkhammer – Košelev, K. Semjonov, Gračjov – Manukjan, Zernov, Pjanov – A. Potapov, Stas (C), Dědunov.

Rozhodčí: Gofman, Romasko – Nikolajev, Parikov.
Avangard Omsk

Na opačné straně stojí favorit tohoto zápasu, kterým je Omsk. Avangard pro změnu okupuje druhou pozici východní konference, přičemž má naprosto totožný zisk bodů, jako první Kazaň. Avangard se skutečně opírá o velice dobrou formu, z posledních čtyř ligových duelů navíc pokaždé dokázal uspět. Ve všech čtyřech případech se jednalo o venkovní utkání, avšak i přesto se Omsku povedlo pokaždé vyhrát, navíc během této série inkasoval pouze čtyři branky. Avangard se opírá o druhou nejlepší obranu své konference, lépe na tom už je pouze vedoucí Kazaň.
HC Viťaz Moskevská oblast

Hokejisté Viťazu si v tomto ročníku nepočínají vůbec špatně, v současné době se totiž nacházejí na sympatické sedmé pozici západní konference. Viťaz by se tak v konečném důsledku radoval z postupu do vyřazovacích bojů, navíc náskok na deváté Soči je hned devítibodový. Domácí tým tohoto zápasu prožívá hodně kolísavou formu, během které z posledních pěti ligových duelů hned třikrát dokázal naplno bodovat. V tom posledním dokázal napravit domácí zaváhání proti finskému Jokeritu, v dalším domácím střetnutí totiž pohodlně porazil poslední Minsk výsledkem 5:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi HC Viťaz Moskevská oblast a Avangard Omsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.