KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vladivostok : Astana - 13. září 2019   11:30

Vladivostok
Vladivostok
01:34' Vicharev (Glazačev, K. Voronin) • 44:35' Glazačev (K. Voronin, Ďakov) • 59:07' Glazačev
Astana

To je ode mne z tohoto duelu vše, budu se na vás těšit u večerního zápasu, ve kterém bude Novgorod hostit Jokerit. Do té doby na počtenou!
Dohráno! Vladivostok dnes proti Nur-Sultanu předvedl sympatický výkon a po relativně hladké výhře 3:0 si dnes do tabulky připisuje dva body! Domácí dnes byli po většinu utkání lepší snad ve všech oblastech hry, zatímco Barysu se střetnutí jednoduše nepovedlo.
59:07'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, dva body dnes zůstanou ve Vladivostoku! Prázdnou klec soupeře z velké vzdálenosti trefil KONSTATIN GLAZAČEV – 3:0! Bez asistence.
58:58'
Barys odvolává brankáře, hosté to zkusí v šesti! Uvidíme, jestli se jim podaří početní výhodu přetavit v kontaktní gól.
57:40'
Vladivostok se už soustředí jen na bránění svého náskoku, dopředu se rozhodně nehrne. Teď už jen odráží jeden nur-sultanský výpad za druhým.
55:55'
Leonid Metalnikov se zastavil s kotoučem za vlastní brankou, Kazaši střídají. Uvidíme, zda se jim v závěrečných minutách povede zápas zdramatizovat.
55:07'
Hru nyní kouskuje jedno dlouhé přerušení za druhým, rozhodčí hře nenechávají moc volný průběh. Za chvilku uvidíme buly v domácím pásmu.
54:06'
Výpad Barysu do útočného pásma zastavil hvizd rozhodčího, hosté se totiž dostali do ofsajdu. Na vyrovnání už jim zbývá jen zhruba šest minut.
53:57'
Hosté vyhráli vhazování před Olkinuorou, sekundu nato se k puku dostal Blacker. Jeho rychlé zakončení připravený finský gólman s přehledem vyrazil.
52:25'
Nur-Sultan oslabení zvládá na jedničku, hokejisté Admiralu se dosud nedostali do žádné větší střelecké šance. Pasquale má minimum práce.
51:31'
S Barysem to jde od desíti k pěti, po neuznané brance teď bude muset bránit oslabení. Eric Tangradi (NUR) dostává menší trest za faul kolenem.
51:15'
Nikita Michajlis od modré rozvlnil vladivostockou síť, rozhodčí ovšem po trenérské výzvě Admiralu branku neuznávají! Platí stav 2:0 pro domácí.
50:31'
Jeden z hráčů Barysu se dopustil icingu, hra se tak po krátké přestávce přesune před hostující klec. Vhazovat se bude po její pravé straně.
49:43'
Blacker chtěl nahodit kotouč za domácí klec, pryž se ale od jednoho z protihráčů odrazila do ochranné sítě. Následuje komerční pauza, halou jede mexická vlna.
48:53'
Akce Vladivostoku byla důraznou soupeřovou obranou rozebrána už na modré čáře, Pasquale byl bez práce. Barys se nyní přesouvá do útoku.
Dnešní utkání sleduje 4 324 diváků (78,6% kapacity).
47:20'
Almqvist nahodil kotouč za hostující klec, kde se k němu jako první dostal jeden z hráčů Barysu. Následný výpad dopředu byl zastaven už na modré čáře.
45:58'
Vstřelená branka Vladivostocké hodně nabudila, domácí hokejisté kontrolují hru a vůbec nepouští soupeře ke kotouči. Barys začíná se soupeřem ztrácet krok.
44:35'
Promarněný únik domácí nakonec mrzet vůbec nemusí, jen o pár sekund později totiž krásnou trefou KONSTANTINA GLAZAČEVA odskakují do dvoubrankového vedení! Domácí útočník Pasquala překonal přesnou střelou z mezikruží! Asistence: Kirill Voronin, Kirill Ďakov.
44:14'
Voronin se hned po konci oslabení dostal do obrovské šance! Spolu se Strelcovem jeli sami na branku, puk nakonec poslal přímo do betonu!
43:15'
Obrana domácích soupeře aktivně napadá a snaží se jej co nejdříve oddělit od kotouče. Zatím se jim to ale nedaří, Barys je jako přikovaný v útoku.
42:03'
Situace se pro domácí komplikuje, hráčská lavice je potrestána za špatné střídají. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů za svůj klub odsedí Kirill Voronin (VLD).
41:40'
Orechov zastavil ujíždějící kotouč těsně před modrou čárou a nahodil jen za vladivostocké brankoviště, hosté se stále pevně drží před soupeřovou brankou.
40:40'
Barys do třetí části vstoupil velmi aktivně, je vidět, že ještě nehodlá skládat zbraně. Olkinuora musí být ve střehu, Kazaši jsou usazení v útočném pásmu.
40:15'
Olkinuora si na své konto připsal první zákrok ve třetí třetině, zakončení z prostoru pro vhazování zastavil hravě. Hra je na malou chvíli přerušena.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 13:17.
Po čtyřiceti minutách ve Vladivostoku stále platí fotbalové skóre 1:0, druhá třetina nám toho moc nenabídla. Zajímavějších šancí bylo k vidění poskrovnu, oba gólmani dnes navíc podávají excelentní výkony a všechny pokusy hravě krotí. Uvidíme, jestli se Barysu povede v závěrečném dějství duel zdramatizovat, nebo jestli si domácí hubený náskok pohlídají až do sirény.
Střely na branku: 29 – 23.
Vhazování: 20 – 25.
Trestné minuty: 4 – 6.
Využití přesilovek: 0/3 – 0/2.
40:00'
39:27'
Vasilij Strelcov nic neřešil a vypálil okamžitě potom, co přejel modrou čáru. Maskovaný Kanaďan v kazašském brankovišti zakončení hravě zneškodnil.
38:16'
Do konce druhé třetiny zbývá už jen něco málo přes minutu a půl, hra se teď přesunula před vladivostockou klec. Hosté se zatím do zakončení nedostali.
37:37'
Pasquale si na své konto připsal další zákrok, dnes je jednoznačně nejlepším hráčem svého celku. Manko Barysu by bez něj jistě bylo větší...
36:39'
Kozlovskij poslal krátkou přihrávkou dopředu Butuzova, který zavezl kotouč do útočného pásma. Barys si ale akci pohlídal a nedovolil soupeři ohrozit klec.
35:27'
Starčenkovo slabé zakončení z bezprostřední blízkosti brankoviště skončilo na vyrážečce finského strážce vladivostocké klece, hraje se dál.
34:37'
Po konci kazašské přesilovky se tempo hry hodně zklidnilo, sledujeme trochu nezáživnou pasáž zápasu. Bojuje se hlavně ve středním pásmu.
33:58'
Šalapov chtěl rozehrát kotouč dopředu, místo spoluhráči ale pryž nabídl jednomu z hokejistů Vladivostoku. Domácí se nyní snaží usadit před brankou.
32:57'
Tohle je hodně divoká přesilovka, několik šancí během ní měl nejen Barys, ale i domácí. Ani jeden ze střeleckých pokusů ale zatím neprošel do sítě.
31:51'
Akolzin se u modré čáry dostal ke kotouči a bez váhání zamířil dopředu. Okamžitě se na něj pověsil protihráč, který hosta nepustil do pořádného zakončení.
30:55'
Přesilovka pro Vladivstok, uvidíme po dlouhé době gól? Kapitán Dustin Boyd (NUR) dostává menší trest za vysokou hůl, a na dvě minuty tak oslabuje Barys.
30:21'
A znovu Michajlis. Útočník kazašského klubu chtěl Olkinuoru zaskočit ranou z mezikruží, Fin byl ale připraven, a stále se tak může těšit z čistého štítu.
28:57'
Hraje se nahoru dolu, ani jednomu výběru se momentálně nedaří usadit před soupeřovou svatyní. Obrany obou týmů odvádí skvělou práci.
27:54'
Ani následný protiútok Adimralu neskončil gólem. Do slibné palebné pozice se dostal Alexandr Strelcov, jehož ránu z mezikruží Pasquale schoval do výstroje.
27:23'
Michajlis se jako blesk z čistého nebe zjevil před brankou a střelou z voleje pořádně zaměstnal Olkinuoru, jenž byl nucen pryž zalehnout!
26:36'
Krátká šňůra rychlých přihrávek vyústila ve střelu Lalonda od modré, kterou Pasquale chytil. Gólman Barysu teď svůj celek drží nad vodou.
25:50'
Vicharevova rána Pasquala nepřekvapila, o pár sekund později si pak na kanadském brankáři vylámal zuby zase Voronin. Vladivostok má více ze hry.
24:53'
Akolzin se vrátil na led, hra se rázem přesunula do středního pásma. U střídaček se nyní bojuje o puk, do tahanice je zapojeno hned několik hráčů.
23:38'
Ljunghovu nenápadnou střelu Pasquale vyrazil před sebe, hosté jsou pod tlakem. Admiral je v jejich pásmu jako přikovaný a snaží se něco vymyslet.
22:46'
Dvířka kazašské trestné lavice se otevřeli, po chvilce na lavici hanby usedl Pavel Akolzin (NUR). Hostující borec dostal menší trest za podrážení.
21:40'
Hosté jsou v úvodu druhé třetiny častěji na kotouči, přechod do útočného pásma je ale trápí. Obrana Vladivostoku je neprostupná a nekompromisní.
20:26'
To je začátek! Obrana Barysu zaspala a před brankovištěm vznikl naprostý chaos, ve kterém se naštěstí pro hosty Pasquale zorientoval včas!
20:01'
Další třetina začne přibližně v 12:25.
První třetina je za námi, sledovali jsme relativně vyrovnanou partii. Mírnou převahu si po většinu periody udržovali hokejisté Admiralu, kteří díky trefě Vichareva z druhé minuty vedou o jeden gól, nicméně ani hosté na tom nebyli špatně. Uvidíme, na čí stranu se pomyslné misky vah překlopí ve druhém dějství.
Střely na branku: 12 – 8.
Vhazování: 11 – 15.
Trestné minuty: 4 – 2.
Využití přesilovek: 0/1 – 0/2.
20:00'
19:19'
Úvodní dvacetiminutovka se dohrává ve středním pásmu. Vladivostočtí se snažili usadit v útoku, Barys je ale rychle vyštípal zpátky za modrou čáru.
18:27'
Bakoš vyrazil z trestné lavice rovnou před soupeřovu svatyni, kde trochu potrápil jejího kanadského strážce. Ten si ale nakonec se zakončením zvládl poradit.
17:09'
Kazaši se usadili před Olkinuorou a po krátké kombinaci zkusili kotouč za gólmana protlačit z bezprostřední blízkosti brankoviště. Neúspěšně, hraje se dál.
16:18'
Admiral půjde v závěru první třetiny znovu do čtyř, Martin Bakoš (VLD) ve vlastním pásmu nechtěně vyhodil kotouč mimo kluziště. Přesilovka pro hosty.
15:19'
Krátce po vyhraném buly před hostujícím brankovištěm se k puku dostal Ugolnikov, jehož rána od modré čáry zmizela kdesi ve výstroji Edwarda Pasquala.
15:03'
Adam Almqvist drží kotouč za vlastní klecí a čeká, až se na led dostane čerstvá vladivostocká lajna. Uvidíme, co potom domácí vymyslí.
14:08'
Nur-Sultan oslabení nakonec přežil, krátce po návratu Pakarinena na led se pak do slušné šance dostal Eric Tangradi – Olkinuora byl nucen kotouč zalehnout.
13:16'
Pasquale je pod palbou, Vladivostočtí to zkouší ze všech možných úhlů a kazašskou klec doslova zasypávají jednou střelou za druhou!
12:29'
Admiral je v plném počtu, Ljungh okamžitě po startu přesilovky zavezl kotouč za modrou čáru. Hosté ovšem zvládli soupeře rychle vyhnat zpět za modrou.
11:43'
Nepovedená hostující početní výhoda předčasně končí. Tentokrát sudí ukázal na Iira Pakarinena (NUR), který jede na trestnou za hákování.
10:34'
Martin Bakoš se ve vlastním oslabení dostal ke kotouči ve středním pásmu, odkud rychle vybruslil na kruh a vypálil. Kanaďana v brankovišti ale nepřekvapil.
10:17'
Přesilovka pro Nur-Sultan. Za zvuku tichého pískotu domácích fanoušků na trestnou lavici usedá Kirill Ďakov (VLD), jenž byl vykázán za hákování.
09:16'
Sledujeme trochu sušší pasáž hry, zajímavějších šancí je k vidění poskrovnu. Mírnou převahu si na ledě stále udrží hráči domácího Admiralu.
07:52'
Barys se teď poprvé po delší době usadil před Olkinuorou a snažil se něco vykouzlit, strážce svatyně si ale se všemi střeleckými pokusy hravě poradil.
06:23'
Glazačev se uvolnil na kruhu, odkud na hostující branku vyslal další střelu. Pasquale má v posledních chvílích čím dál tím více práce, obrana mu nepomáhá.
05:35'
Jeden z domácích chtěl Pasquala překvapit střelou z vhazování. Projektil ovšem nenamířil přesně, vladivostocký borec trefil jen mantinel za brankou.
05:01'
Na Konnovovi byl pověšený dotěrný obránce, forvard Vladivostoku se však i přes to zvládl protáhnout před branku a zakončit. Pasquale bez problémů chytil.
04:16'
Kazaši se na moment stáhli do vlastní obranné třetiny, jen po pár sekundách se ale rozhodli opět zamířit dopředu. Výpad následně vyústil v nepřesnou střelu.
03:13'
Miščenko to zkusil z mezikruží, Pasquale byl tentokrát ovšem připraven a ránu s přehledem chytil. Hra je přerušena, vhazovat se bude před svatyní hostí.
02:58'
Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, ani jeden celek teď nemá na ledě převahu. Sledujeme rychlou partii, prim momentálně hrají obrany.
01:34'
Domácí se poprvé v utkání protlačili do útočného pásma, a hned je z toho úvodní gól! Glazačev obkroužil klec, vyjel na kruh a nahrál před branku nehlídanému DENISI VICHAREVOVI, jenž kotouč nemilosrdně usměrnil do sítě! Asistence: Konstantin Glazačev, Kirill Voronin.
00:53'
Vladivostok se nyní snažil přesunout dopředu před Pasquala, obrana soupeře jej ale nepustila za modrou čáru. Nur-Sultan má v úvodu více ze hry.
00:13'
Eric Tangradi nehodlá ztrácet čas! Kanadský útočník vyslal na Olkinuoru nebezpečnou ránu z mezikruží, kterou Fin zastavil se štěstím!
00:01'
V areně dozněly obě státní hymny, můžeme začít! Na úvodním buly poměří síly domácí Vladimir Butuzov a hostující Iiro Pakarinen. Jdeme na věc!
Hosté už vyjeli na led potemnělé Fetisov Areny, domácí se k nim za chvilku připojí. Od úvodního buly nás dělí už jen zhruba tři minuty.
Ještě jednou vám přeji příjemné dopoledne, duel mezi Vladivostokem a Nur-Sultanem začne jen za několik málo minut. V hale probíhá předzápasový program.

Admiral Vladivostok: Olkinuora (Krasotkin) – Almqvist, Lalonde, Ugolnikov (A), Miščenko, Kozlovskij, Ďakov, Ostrovskij – Ljungh, V. Butuzov, Bakoš – A. Strelcov, V. Strelcov, Lomako – Glazačev (C), Vicharev, K. Voronin – Konnov, J. Petrov (A), Lisin – Zajcev.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Blacker, Makljukov, Šalapov, M. Semjonov (A), Metalnikov, Orechov, Polochov – Tangradi, Boyd (C), Pakarinen – Michajlis, Knight, Helewka – Petuchov, R. Starčenko (A), Šesťakov – Akolzin, Sagadejev, Ševčenko.

Rozhodčí: Lavrentěv, Ščeňov – Gordenko, Sysujev.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Barys hned v prvním utkání sezóny dostal pořádnou lekci z produktivity. Na branku soupeře sice poslal přes třicet střel, překonat Olkinuoru se mu ovšem povedlo jen jednou. Za to Admiral se z patnácti pokusů trefil hned třikrát – v přesilovkách ostrými pálili Ljungh a Almqvist, zatímco Strelcov několik sekund před koncem výhru pojistil zásahem prázdné klece.

3. 9. 2019: Barys – Admiral 1:3
Třetiny: 0:0, 0:2, 1:1.

Branky a nahrávky: 51. Knight (Helewka) – 32. Ljungh (Bakoš, Almqvist), 37. Almqvist (Ljungh), 60. Strelcov V. (Lomako).
Vyloučení: 7 – 7.
Využití přesilovek: 1/7 – 2/7.
Vhazování: 41 – 25.
Střely na branku: 34 – 15.

Barys: Pasquale – Metalnikov, Dietz, Svedberg, Makljukov, Blacker, Orechov, Semjonov – Tangradi, Boyd, Pakarinen – Michajlis, Knight, Starčenko – Akolzin, Sagadejev, Ševčenko – Petuchov, Helewka, Šestakov.

Admiral: Olkinuora – Almqvist, Lalonde, Ugolnikov, Ibatullin, Bobrjašov, Ďakov, Kozlovskij, Ostrovskij – Ljungh, Butuzov, Bakoš – Strelcov A., Strelcov V., Lomako – Glazačev, Vicharev, Voronin – Petrov, Lisin, Zajcev.
BARYS NUR-SULTAN
6. místo ve Východní konferenci
5 Z, 3-0-0-2, 10:9, 6 bodů

Jako na houpačce. Těmito slovy bychom mohli popsat dosavadní průběh sezóny Nur-Sultanu, který má na svém kontě celkem šest bodů. Ročník zahájil porážkou s Admiralem, ze které se rychle vzpamatoval a o dva dny později zdolal Chabarovsk těsně 3:2. Následovala fotbalová prohra 0:1 v Číně a následná odveta, která už pro Barys skončila příznivěji – tentokrát Kazaši vyhráli, a to opět 3:2. V dosud posledním odehraném utkání vyzvala opět na souboj Amur, jenž i napodruhé porazila. Tentokrát už dvoubrankovým rozdílem 3:1.

Koho sledovat?
V dnešním duelu zřejmě moc branek nepadne. I gólmani Barysu totiž zatím podávají excelentní výkony: Edward Pasquale má statistickou úspěšnost zákroků 93,7%, Henrik Karlsson dokonce 95,1%.

4 Z, 2-0-0-2, 7:10, 4 body

Dlouholetý otloukánek soutěže přes léto posílil – vedení se do klubu povedlo přilákat několik zajímavých jmen, namátkou zmiňme například útočníka Markuse Ljungha nebo beka Shawna Lalonda. Po prvních čtyřech duelech ročníku to vypadá, že se změny vyplatily – Admiral vyhrál dvě z prvních čtyřech duelů, což je mírné zlepšení oproti předchozí sezóně. Naposledy šel do akce ve středu, kdy na domácí půdě prohrál s Čeljabinskem 1:3. O den dříve jej přitom porazil 2:1.

Velmi slušné výkony v brankovišti předvádí další slibný nováček v týmu – Juho Olkinuora. Dvojka finských mistrů světa z letošního mistrovství se zatím pyšní úspěšností zákroků 93,6%.

Martin BAKOŠ – 2 body (1+1)
Vasilij STRELCOV – 2 body (1+1)
Markus LJUNGH – 2 body (1+1)
Oleg LOMAKO – 2 body (0+2)

Juho OLKINUORA
– 239 min. | 93,6% úsp. | prům. 2,26
Krásné páteční dopoledne! V pořadí již dvanáctý hrací den nového ročníku Kontinentální hokejové ligy odstartujeme duelem na východním pobřeží Sibiře – domácí Vladivostok se ve Fetisov Areně představí proti Nur-Sultanu. Pojďme si oba soupeře představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.