KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vladivostok : Nižněkamsk - 26. února 2020   10:30

Vladivostok
Vladivostok
02:46' Korosteljov  • 18:21' Bakoš (Achijarov, Ljungh)
2:3
(2:0, 0:1, 0:2)
Nižněkamsk
Nižněkamsk
26:09' Enlund   • 41:50' Porjadin   • 56:53' Chajrullin  (P. Kulikov)
Vladivostok
Akuzovskij, Morozov – Sivov, Šalagin
Fetisov Arena, Vladivostok
2917 diváků
Nižněkamsk
Barulin (21. Korotajev) – Bryncev, Šaripzjanov (C), An. Sergejev (A), Volgin, Semjonov, Puzanov – Chajrullin, P. Kulikov (A), Enlund – Šiksatdarov, Chafizov, Porjadin – Chisamutdinov, Šarifjanov, Grošev – Denis Kazionov, Bikmullin, Černikov.

Z tohoto zápasu je to definitivně vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný den.

Vyhraná vhazování: 24:25
Vladivostok rozehrál své poslední letošní vystoupení parádně, když vedl po trefách Korosteljova a Bakoše po úvodní třetině 2:0. Po celý průběh zápasu byli nicméně aktivnější hosté, kteří svou herní převahu začali zúročovat po změně stran. Ve 27. minutě využil Enlund pádu bránícího protihráče a se štěstím poslal kotouč do domácí klece. Další branky přišly až v posledním dějství. Porjadin nejprve prudkou střelou zápěstím vyrovnal, obrat pak dokonal tři minuty před sirénou po pěkné individuální akci Chajrullin. Nižněkamsk se tak na vyřazovací boje naladil, i se změnami v sestavě, vítězstvím 3:2.
59:53'
Hosté opět posunuli hrací předmět ze své zóny. Vladivostok už nemá dostatek času.
59:29'
Nižněkamsk výborně napadá a nedopřává domácím ani kousek prostoru na rozjetí nějaké kloudné kombinace.
58:58'
Je to tak. Hra pokračuje, Vladivostok zkouší štěstí v šesti!
58:57'
Admiral si vyžádal oddechový čas. Dá se očekávat, že devětadvacetiletý Fin zůstane nadále venku z klece.
58:57'
Z větší vzdálenosti vypálil Shawn Lalonde, Fjodor Korotajev ale dokázal jeho ránu zkrotit. Jussi Olkinuora byl již v té době na cestě na střídačku.
58:45'
Hraje se delší dobu bez přerušení, Vladivostoku se ale nedaří usadit v pásmu.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:44'
Admiral promarnil v souboji s Nižněkamskem dvoubrankové vedení a momentálně prohrává. Domácí jistě brzy sáhnou ke hře bez brankáře.
56:53'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Vše změnil MARAT CHAJRULLIN! Ten si na pravé straně kluziště převzal kotouč, nabruslil si do středu a místo přihrávky přibrzdil, aby následně vystřelil zpoza protihráče přesně k pravé tyči. Jussi Olkinuora měl zakrytý výhled. Asistence: Pavel Kulikov.
56:16'
Ani jednomu z celků se nedaří přejít do útoku. Aktuálně sledujeme nudnější pasáž utkání.
54:58'
Komerční přestávka, po které bude následovat vhazování. V tomto směru je statistika vzácně vyrovnaná, oba týmy dosud vyhrály shodně 22 buly.
54:28'
37:18 – takový je aktuálně poměr střel ve prospěch Nižněkamsku. Domácí ještě budou mít co dělat, aby dotáhli zápas do prodloužení.
53:47'
Je to tak. Alexandr Bryncev je zpátky na ledě.
53:29'
Nižněkamsk vyhazuje kotouč ze své třetiny. Vypadá to, že početní výhodu nevyužije ani Admiral.
52:16'
Rozjetý Kirill Voronin střílel z levé strany do připraveného Korotajeva, toho následně sestřelil vlastní spoluhráč a je posunuta branka.
51:47'
Obrat o 180 stupňů. Přesilovku si tentokrát zahraje Vladivostok.
51:47'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Bryncev – 2 min., nedovolené bránění).
51:11'
Admiral se celé dvě minuty bránil ve vlastním pásmu, přesto toho hostům příliš nedovolil.
50:20'
Od zadního mantinelu se puk odrazil k Enlundovi, jeho pohotovou ránu ale vytěsnil vedle pravé tyčky pohotový Jussi Olkinuora.
49:11'
Domácí v pěti nezůstali nadlouho. Po reklamní pauze putuje na lavici hanby Lalonde a Nižněkamsk může opět dobývat.
49:11'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Shawn Lalonde – 2 min., podrážení).
49:03'
Miščenkův pobyt na trestné lavici skončil. Admiral je po čtyřech minutách zpět v plném počtu.
48:53'
Ze středu kluziště vypálil Alexandr Bryncev, jeho pokus se ale neujal.
48:15'
Po úporném boji o kotouč za brankou Vladivostoku se domácím podařilo vyhodit k protější kleci.
47:18'
Až teď! Po zákroku Olkinuory, jenž vyrážel střelu Ildara Šiksatdarova, poskakoval puk před odkrytou částí branky, Alexej Volgin ale černou gumu z dorážky do sítě nedostal. Velká šance!
47:05'
Více než polovina přesilové hry Nižněkamsku je pryč. Hosté zatím nic zajímavého nepředvedli.
46:35'
Tentokrát už se vyhození kotouče ujali sami domácí.
46:13'
Neftěchimik dlouho kombinoval, nakonec se připravil o pobyt v pásmu nepřesnou přihrávkou na modrou čáru.
45:03'
Velká nepříjemnost pro Admiral. Miščenko zasáhl protivníka holí, k vidění bylo i trochu krve. Nižněkamsk má tak jedinečnou možnost dokonat obrat.
45:03'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Ivan Miščenko – 2+2 min, vysoká hůl).
44:23'
Rychlá akce dva na dva. Pilipenko nahrál na levou stranu Vladimiru Butuzovovi, ten střelou bez přípravy umístil kotouč vedle vzdálenější tyče.
43:37'
Nižněkamsk je při chuti. Tentokrát musel Jussi Olkinuora krotit betony střelu Maxima Groševa. Následuje vhazování.
41:50'
Hosté srovnávají krok! PAVEL PORJADIN si vybruslil z pravé strany mezi kruhy a prudkou střelou zápěstím o horní tyč překonal bezmocného Olkinuoru. Bez asistence.
41:18'
Nikita Bobrjašov pálil z levé strany kluziště, levou tyč Korotajevovy svatěny ale přízemním pokusem minul.
40:48'
Jussi Olkinuora má za sebou zahřívací zákrok, když zkrotil nahození z poloviny hrací plochy.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 12:09.
Střely na branku po druhé třetině: 14 – 24
Ve druhé dvacetiminutovce se hrál svižný hokej, který nabídl i množství zajímavých šancí, skóre se ale měnilo pouze jedinkrát. Do souboje jeden na jednoho se ve 27. minutě dostal Enlund, který se poté, co couvající Ostrovskij upadl, octl tváří v tvář Olkinuorovi a se štěstím snížil na rozdíl branky. Nižněkamsk byl i ve druhé části hry aktivnějším týmem, stále však tahá za kratší konec.
40:00'
39:28'
Admiralu se podařilo v závěru periody usadit před Korotajevem, kterého domácí donutili i k zákroku.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:33'
Tentokrát zkoušel štěstí Arsen Chisamutdinov, jeho střela na vzdálenější tyč byla ale pomalá a navíc i hodně nepřesná.
37:32'
Do zakončení si vybruslil Rafael Bikmullin, z vrcholku levého kruhu pro vhazování ale mířil přes clonícího protihráče do výstroje Olkinuory.
37:25'
Vladivostoku se v posledních minutách podařilo srovnat krok. Momentálně sledujeme atraktivní hokej, kterému chybí jen branky.
36:31'
A málem z toho bylo vyrovnání! Do samostatného úniku se dostal Maxim Grošev, na Olkinuoru ale nevyzrál! Puk zamířil vedle pravé tyčky.
36:20'
Jurij Petrov dostal nabito mezi kruhy, domácí útočník ale vystřelil nemastně, neslaně. Kotouč byl zblokován a dopředu mohou jít hosté.
35:37'
Po přihrávce zpoza branky pálil pohotově u levé tyče Marat Chajrullin, kotouč byl sražen mimo hrací plochu. Bude se vhazovat.
34:54'
Oba týmy mají možnost promyslet si další své kroky. Probíhá reklamní přestávka.
34:01'
Nižněkamsk je i ve druhé třetině o poznání aktivnějším týmem, což nejlépe dokumentuje statistika střel na branku. Hosté jich vyslali na Olkinuoru už 20, zatímco Vladivostok pálil sedmkrát.
33:54'
Po vyhraném buly se dral u protější klece do zakončení Arsen Chisamutdinov, byl ale vytlačen ze střelecké pozice.
33:41'
Hra přerušena, tentokrát se vhazuje před Korotajevem.
32:43'
Oba týmy jsou v plném počtu.
32:22'
Kirill Pilipenko svedl souboj s dvojnásobnou přesilou, svůj rychlý výpad po levé straně kluziště zakončil střelou do připraveného Korotajeva.
31:48'
Hra v nestandardním počtu hráčů zatím přináší svižný hokej nahoru dolů. Momentálně se staví aktéři k vhazování, které proběhne po Olkinuorově levici.
30:43'
Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Šaripzjanov si vykoledoval nedovolený zákrok, asi vteřinu po něm ale stačil sám faulovat a připravil tak svůj tým o přesilovku.
30:43'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Mereskin – 2 min., držení hole).
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Damir Šaripzjanov – 2 min., podrážení).
30:35'
A hned z toho byla velká šance! Damir Šaripzjanov pálil z otočky po velké skrumáže, Jussi Olkinuora ale pokus z bezprostřední blízkosti za svá záda nepropustil.
30:09'
Je to tak, Timur Chafizov se vrací na led.
29:43'
Nižněkamsk vyhazuje kotouč až k protější brance. Vypadá to, že tohle oslabení zvládnou hosté bez újmy na skóre.
29:08'
Teď se navíc bude po zakázaném uvolnění vhazovat před Jussim Olkinuorou.
28:58'
Admiral kombinuje v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nedostal. Přihrávek hráčů v modrých dresech je až moc.
28:09'
Chafizov narazil zezadu na mantinel Kozlovského, který odkulhal v doprovodu lékařů do útrob stadionu. Zápas pro něj dost možná skončil.
28:09'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Timur Chafizov – 2 min., vražení na hrazení).
27:28'
Hra přerušena, na programu je reklamní přestávka.
26:09'
Hosté snižují! Souboj jeden na jednoho měl JONAS ENLUND hodně ulehčen tím, že před ním Stepan Ostrovskij upadl. Finský útočník poté zamíchal kotouč a se štěstím ho dotlačil do brány Admiralu. Bez asistence.
25:02'
Tlak hostů roste. Do odraženého kotouče se u levého mantinelu položil nápřahem Damir Šaripzjanov, našel ale jen připravenou hruď Olkinuory.
23:21'
Pavel Kulikov jen těsně nedosáhl na puk, který se před Olkinuorovu branku odrazil od zadního mantinelu. Následně se musí aktivní Nižněkamsk opět vracet pro kotouč do vlastního pásma.
22:47'
Denis Kazionov vystřelil od levého mantinelu po zemi, bylo to spíše takové nahození. Jussi Olkinuora vyrazil kotouč betonem do ochranné sítě.
22:15'
Neftěchimik byl vyhnán z pásma a musí rozehrávat až od své branky.
21:25'
Nižněkamsk se už dvakrát pokusil o dlouhou průnikovou přihrávku z vlastní třetiny, zadákům Admiralu se ale tyto pasy zatím daří zachytávat.
21:01'
Z pravé strany se do puku opřel Vladimir Butuzov, jeho náhlá dělovka zamířila nad branku.
20:35'
Denis Vicharev si nabruslil na levou stranu, jeho pokus o přechod přes obránce ale skončil zblokovanou střelou. O chvíli později pálil od modré čáry Shawn Lalonde, Korotajev jeho pokus ukryl ve výstroji.
20:01'
Střídání v týmu Neftěchimik Nižněkamsk: ze hřiště odchází Konstantin Barulin, přichází Fjodor Korotajev.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 11:16.
Střely na branku po 1. třetině: 3 – 9
Úvodní dějství zápasu mezi Vladivostokem a Nižněkamskem je minulostí. Aktivnější v něm byli hosté, přesto platí stav 2:0 pro Admiral. Ten šel do vedení ve 3. minutě, kdy Korosteljov potrestal chybu v rozehrávce přesnou střelou k levé tyči. V závěru periody se pak Vladivostok ocitl pod tlakem, který otupilo vyloučení Kazionova. Početní výhody využil k pěkné brance slovenský kanonýr Bakoš, který si šikovně zpracoval přihrávku z pravé strany a zasunul kotouč za přemísťujícího se Barulina.
20:00'
19:43'
Závěr třetiny se dohrává na polovině Nižněkamsku, jsou to však právě hosté, kdo má kotouč na svých holích.
19:00'
Ohlášena poslední minuta úvodní třetiny.
18:21'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Tuto přesilovou hru už domácí využívají a vedou 2:0! MARTIN BAKOŠ si bruslí posunul Achijarovu přihrávku z pravé strany a sekl kotouč podél Barulina přesně k pravé tyči. Hostující brankář se přesouval na druhou stranu. Asistence: Timur Achijarov a Markus Ljungh.
17:25'
Jurij Petrov byl v rohu kluziště zasažen do tváře Kazionovem, přesilovka pro Vladivostok.
17:25'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Denis Kazionov – 2 min., vysoká hůl).
17:02'
Až nyní píská rozhodčí do píšťalky. Vladivostok eliminoval tlak protivníka vyhozením přes všechny čáry.
16:53'
Hraje se už téměř čtyři minuty bez přerušení. Před Olkinuorou teď poskakoval kotouč, ze skrumáže jej ale nikdo do sítě neumístil.
15:56'
Hosté jsou teď usazeni v domácím pásmu. Vladivostok ze všech sil brání, zatím se mu to daří dobře.
14:28'
Timur Achijarov střílel po spoluhráčově zadovce z prostoru mezi kruhy mimo branku. Nadějná protiakce Admiralu, ze které nebylo nic.
13:50'
Při hře pět na pět má herní převahu Nižněkamsk. Aktuálně probíhá tvrdý boj o kotouč v rohu kluziště poblíž klece Olkinuory.
13:01'
Maxim Grošev se šikovně obtočil kolem obránce a zaměstnal střelou zápěstím domácího brankáře. Jussi Olkinuora zkrotil kotouč ve výstroji.
12:31'
Na programu je komerční přestávka. Po ní bude následovat buly před Olkinuorou.
11:46'
Dlouhá domácí přesilovka je u konce. Domácí ji nesehráli vůbec dobře, na branku dokázali vystřelit jen jednou.
11:22'
Martin Bakoš volil místo střely z vrcholku levého kruhu pro vhazování kolmou přihrávku, ta ale byla sražena za branku.
10:57'
Alexandr Bryncev teď navíc donutil střelou švihem Olkinuoru schovat puk pod lapačkou. Bude se vhazovat.
10:41'
Arsen Chisamutdinov odpaluje kotouč ze své třetiny, hosté si mohou na chvíli odpočinout.
10:02'
Od modré čáry vypálil tvrdě Alexandr Osipov, jeho pumelice ale prosvištěla vedle levé tyče.
09:32'
Admiralu se stále nedaří vytvořit nějaký přesilovkový zámek. Mometnálně operuje Ivan Miščenko s kotoučem za vlastní brankou.
08:59'
Domácí ztratili kotouč a museli se rychle vracet. Jussi Olkinuora si připsal zákrok a rychle rozehrává.
08:18'
Je z toho nakonec hned čtyřminutová přesilovka pro domácí tým, který má tak jedinečnou možnost odskočit.
07:46'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Rafael Bikmullin – 2+2 min, podrážení).
07:29'
Svou první přesilovou hru si zahraje také Vladivostok, momentálně je ponechána výhoda.
07:02'
Admiral dlouze kombinoval v pásmu soupeře, střeleckou příležitost si ale nevytvořil. Alexandr Osipov poté nezachytil kotouč na modré čáře a celá akce tak musí začít nanovo.
06:38'
Neftěchimik už opět myslí na útočné choutky, tentokrát se ale hosté přepočítali. Zakázané uvolnění vrací hru před Barulina.
06:06'
Ivan Miščenko opouští trestnou lavici, domácí jsou v plném počtu.
06:00'
V závěru početní výhody pálil od levého mantinelu Damir Šaripzjanov, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
05:29'
Admiralu se podařilo v krátkém sledu hned dvakrát vyhodit puk k protější brance. Tohle oslabení brání Vladivostok opravdu výtečně.
04:30'
Neftěchimik je inkasovanou brankou opařen. Nyní mají hosté přesilovku, byl to ale Alexandr Mereskin, kdo střelou z otočky jen těsně minul levou tyč Barulinovy svatyně!
04:06'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Ivan Miščenko – 2 min., podrážení).
02:46'
Vladivostok se musel dlouho bránit ve vlastním pásmu, přesto je to nakonec on, kdo jde z ojedinělé akce do vedení! NIKITA KOROSTELJOV zachytil na kruhu pro vhazování nepřesnou hostující přihrávku a střelou zápěstím zaskočil Barulina! Puk šel přesně k levé tyči. Bez asistence.
01:37'
Andrej Sergejev se snažil proháčkovat do zakončení mezi dvěma beky, Jussi Olkinuora ale nakonec zasahovat nemusel.
01:10'
Úvod zápasu je velmi opatrný. Hra se rychle přelévá ze strany na stranu, pouze však za cenu nepřesných nahazování kotouče.
00:01'
Dozněla ruská státní hymna a vše se schyluje k zahájení utkání.

Admiral Vladivostok: Olkinuora (Krasotkin) – Achijarov, Lalonde, Bobrjašov, A. Osipov (A), Miščenko, Kozlovskij, Ostrovskij, Ugolnikov – Bakoš, Ljungh, Vicharev – Glazačev (C), Mereskin (A), K. Voronin – Pilipenko, J. Petrov, V. Butuzov – Lomako, A. Strelcov, Korosteljov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Korotajev) – Bryncev, Šaripzjanov (C), An. Sergejev (A), Volgin, Semjonov, Puzanov – Chajrullin, P. Kulikov (A), Enlund – Šiksatdarov, Chafizov, Porjadin – Chisamutdinov, Šarifjanov, Grošev – Denis Kazionov, Bikmullin, Černikov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Morozov – Sivov, Šalagin.
Vzájemným zápasům dominují v poslední době domácí celky. Poslední dvě utkání vyhrál před svými fanoušky Nižněkamsk 6:1 a 4:3. Předtím hrál dvakrát doma Vladivostok, přičemž naplno bodoval po výsledcích 2:0 a 4:1 i on.
Nižněkamsk má za sebou hektické období. Neftěchimik pronikl na poslední chvíli do elitní osmičky východní části soutěže, kterou uzavírá. V posledních dvou střetnutích zvládl Nižněkamsk porazit v klíčových soubojích Chabarovsk – jednou nečekaně snadno 8:0, podruhé 3:2 po prodloužení. Nutno říci, že se oba zápasy uskutečnily na ledě soupeře. Pokud by v utkáních uspěl Amur, mohl se do play-off podívat on. Takto uzavřel Chabarovsk své vystoupení v základní části se ziskem 60 bodů, Nižněkamsk jich má před soubojem s Vladivostokem o dva více. Nejproduktivnějším mužem je v kabině Neftěchimiku s 34 kanadskými body Američan Matt White (15+19). Nejlepším střelcem je pak další hokejista ze zámoří – Kanaďan Zack Mitchell (17+9).
Vladivostok se ve východní skupině nachází s 56 body na jedenácté pozici a do vyřazovacích bojů se tak letos nepodívá. Kámenem úrazu je v případě Admiralu zejména propustná defenzíva. Se 174 obdrženými brankami je v tomto směru Vladivostok třetím nejhorším celkem celé soutěže. V závěru základní části se Admiralu příliš nedaří, když z posledních pěti kol vydoloval jediné vítězství. Naposledy přepustil Vladivostok doma všechny body v pondělí Nur-Sultanu, s nímž padl 1:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu, jenž je zároveň i nejpilnějším střelcem, je Slovák Martin Bakoš. Devětadvacetiletý útočník zaznamenal v letošním ročníku KHL 18 gólů a na 23 dalších přihrál.
Krásné středeční dopoledne. Kontinentální hokejová liga má dnes na programu tři utkání. My se v tomto střetnutí zaměříme na duel mezi Admiralem Vladivostok a Neftěchimikem Nižněkamsk. Pro oba týmy půjde o poslední vystoupení v rámci základní části.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.