OMS: Nikita Pivcakin - 7:31
Nejvíce času na ledě v celém zápase:
RIG: Krisjanis Redlihs - 23:22
OMS: Nikita Nikitin - 21:00
Zápas je u konce! Možná trochu překvapivě domácí Riga vítězí 4:1 nad favoritem z Omsku. Ve třetí třetině dal třetí branku Dinama Indrašis a tříbodové vítězství už jen trefou do prázdné branky Avangardu potvrdil Daugavinš.
60:00
59:30
Puk je ve středním pásmu, domácí publikum ve stoje tleská svému týmu, který překvapil a porazil jeden z nejlepších celků KHL!
58:43
Riga právě vstřelila branku!
KASPARS DAUGAVINŠ střelou od modré prostřeluje i bránícího Sjomina a puk je v prázdné síti. Riga dnešní zápas vyhraje. Asistence: Alexandre Giroux, Paul Szczechura.
58:02
Avšak teď už je finský brankář znovu na střídačce, power-play Omsku.
57:48
Ramo je zpět v brance, protože se vhazuje před jeho klecí.
57:48
Avangard bude střádat své ofenzivní plány. Time-out pro hosty.
57:38
Omsk už na nic nečeká! Karri Ramo je na střídačce, Avangard hraje v šesti.
56:44
Kaspars Daugavinš mohl definitivně rozhodnout, v velké šanci ale domácí útočník orazítkoval jen plexi za Ramem.
56:15
Omsk potřebuje dát minimálně dvě branky, jenže teď se provinil zakázaným uvolněním, což jejich cestu za vyrovnáním zase o něco přibrzdilo.
55:40
Do dobré šance se prodíral Nesterov, jenže když už se hostující útočník chtěl pokusit o střelu, podjela mu brusle a domácí odvážejí puk daleko od své klece.
54:52
Niživijs se hned zapojil do útoku, když v útočné třetině ušetřil pár vteřin, následně nahrál na Meiju, jehož rána byla ale zblokována do rohu kluziště.
54:20
Riga je v pěti.
54:19
Puk je mimo hrací plochu. Avangard tuto přesilovku nevyužije, možná přišli o poslední šanci.
53:25
Pivcakinova nedůrazná střela míří pouze mimo branku Tellqvista, avšak po chvíli uř se v daleko lepší šanci objevil Igor Volkov, jeho bekhend ale do branky nemířil.
52:47
Riga se ale brání ukázkově, puk je až u Rameho.
52:19
Salmela vyvážel kotouč ze svého pásma a zvytečným seknutím se provinil Aleksandrs Niživijs (RIG), který ještě dává Omsku bodovou naději.
52:18
Avangard je v plném počtu.
51:12
Omsk už se brání ve čtyřech, Salmela na ledě.
50:58
Dnes už dvoubodový Jamie Johnson mohl zvýšit na rozdíl Jamie Johnson, v poslední možné chvíli mu ale do střely lehnul jeden z hostujících beků.
50:18
Domácí tuto přesilovku využívají a to už je hodně neříjemná situace pro Omsk. Niživijs nahrál k pravé tyči puk na Johnsona, který ale celou akci vyšperkoval přihrávkou na MIKSE INDRAŠISE. A protože domácí využili první část z trestu Ljamina, pokračuje jejich přesilovka pět na tři. Asistence: Jamie Johnson, Aleksandrs Niživijs.
49:40
Riga se usadila před Ramem, ale na finského brankáře vyslala pouze jednu střelu z hole Girouxe.
49:12
A je tu přesilovka pět na tři! Trest za vysokou hůl odsedí Anssi Salmela (OMS), velká šance pro Dinamo Riga.
48:25
Kirill Ljamin (OMS) ale teď kazí plány Avangardu. Hostující obránce totiž nešťastně trefil domácího útočníka Daugavinše do obličeje, ve kterém se objevuje dokonce krvavý šrám. To znamená trest 2+2.
48:02
Dinamo by se nemělo soustředit jen na obranu, dá se totiž očekávat, že s postupným časem bude tlak Omsku gradovat.
47:25
Mimo svou třetinu ale Riga moc dlouho nepobyla, protože se puku chopil Oleg Piganovič, který tvrdou ránou prověřil z levého kruhu kvality domácího brankáře.
47:12
Rekis v tvrdém souboji s volkovem vybojoval kotouč, který vyváží mimo pásmo svého týmu.
47:01
Nyní se přeci jen dostali hosté na pár vteřin na území okolo Tellqvista, vše nakonec skončilo nedůraznou střelou Nikity Nikitina, která končí v ochranné síti.
46:16
Situace, která se už po několikáté opakuje, Omsk se se svou rozehrávkou nemůže dostat dál než na útočnou modrou.
45:56
Zblokobané nahození od jednoho z hráčů Dinama, bude se vhazovat po levici finského brankáře. Riga je v této fáti hry určitě lepším týmem.
45:16
Před Frolovem výborně zasahuje Daugavinš, jinak mohl mít gólman Mikael Tellqvist před svou brankou honě horko.
44:25
Po tvrdém zákroku Anssiho Salmely se nakonec vylučovat nebude, rozhodčím se jako by dnes opravdu nechtělo pískat. Na druhou stranu hra má spád.
43:56
Velká šance pro Andrise Dzerinše, kterého před brankou našel Gints Meija. Dzerinš si mohl udělat s Ramem, co chtěl, jenže se ukvapil a hostujícího brankáře trefil pouze do betonu.
43:35
Avangard se stále nemůže v útočném pásmu Rigy výrazněji prosadit. Domácí se teď hrali do rychlého brejku, jenže byli zastaveni píšťalkou čárového sudího.
42:41
MIkael Tellqvist musel zasahovat proti nepříjemné střele Taratuchina a musel dávat pozor i na případnou dorážku, hostující útočník totiž hned uhánel za pukem. Tellqvist má však puk ve výstroji.
42:17
Avangardu si několikrát za sebou ani nenahráli, domácí cítí velkou šanci sebrat body jednomu z nejlepších támu KHL, jenže bude je ve zbytku zápasu čekat ještě hodně trnitá cesta.
41:40
Zakázané uvolnění Omsku. BUde se vhazovat před Ramem.
40:58
Domácí Miks Indrašis vybojoval ve středním pásmu a vyslal Rama ránu, který musel zasahovat vyrážečkou. Poté se ještě v dobré šanci objevil Pavlovs, jenže v pádu neusměril kotouč tam, kam by si představoval.
40:20
Domácí už jsou v plném počtu, Omsk tak tedy svou tříminutovou přesilovku nevyužil.
40:01
Statistiky po 2. třetině:
Střely: 6:10 (14:21)
Vhazování: 12:6 (22:17)
RIG: Arvids Rekis - 7:29
OMS: Nikita Nikitin - 7:25
Do druhé třetiny vletěli aktivně hostující hokejisté, což nakonec v 26. vyvrcholilo vyrovnávací brankou Dmitrije Sjomina, který využil hned první přesilovku utkání. Pak následovala nepříjemná situace, kdy domácí kapitán Karsums srazil kolenem Pivcakina a inkasoval za to 5 min. + osobní trest do konce utkání. Nakonec ale na Omsk nečekala pětiminutová, ale jen tří minutová přesilovka, protože ve stejném okamžiku se byl mstít ještě Piganovič, který dostal trest na dvě minuty. Riga toho využila a ještě předtím, než šla do oslabení, vstřelil branku obránce Krisjanis Redlihs. Další třetina začne přibližně v 13:33.
40:00
39:41
Anssi Salmela nabil na modré čáře Nikitinovi, domácí brankář Mikael Tellqvist ale jeho svižnou střelu chytá do lapačky. Vypadá to, že Dinamo půjde do kabin i po další třetině ve vedení.
39:09
Puk je v hledišti, a protože se puku jako poslední dotknul hráč Omsku, tak se nbude vhazovat ve středním pásmu.
38:27
Avangard ale zatím Tellqvista výrazněji neohrozil. Domácí dvakrát po sobě dokázali vyhodit kotouč až k Ramemu.
37:16
Omsk už ale hraje svoji dlouhou přesilovku.
36:52
Ale ještě před tím, než půjdou domácí do dlouhého oslabení, se jim daří vstřelit branku! Aleksadars Niživijs si našel před brankou najetého obránce KRISJANISE REDLIHSE, který z první trefuje mezírku mezi Rameho betony. Asistence: Aleksadars Niživijs, Jamie Johnson.
36:32
Zatím se tak tedy hraje ve čtyřech, pak ale bude následovat tříminutová přesilovka pro Omsk.
35:16
A domácí kapitán Martins Karsums (RIG) inkasuje trest 5 minut + dokonce utkání! Jeho trest odpyká Maris Bicevskis. Na druhé straně inkasuje menší trest Oleg Piganovič (OMS) za následnou potyčku.
35:16
Nikita Pivcakin byl nebezpečně kolenem sražen domácím kapitánem Martinsem Karsumsem. Bude se vylučovat.
35:02
Mathiue Carle se jako obránce trochu netypycky dostal s pukem až k pravému kruhu, odkud na Rameho vyslal velmi tvrdou ránu.
34:08
Střela Igora Volkova byla sice poprvé zablokována, pak se ale puk odrazil znovu k hokejistovi Omsku, ten objel branku a u vzdálenější tyče hledal někoho v bílém, tam bohužel nikdo nebyl.
33:29
V posledních minutách má problémy se do větších gólových šancí i Omsk. Hraje se často ve středním pásmu. Nyní byl odpískán ofsajd domácímu týmu.
32:50
Na druhé straně prověřil Tellqvista tvrdou ránou zápěstím Nikita Pivcakin, švédský brankář chytá.
32:25
Andris Dzerinš a následně Aleksandrs NIživijs vyslali rány na Karriho Rameho, finský brankář si s oběma pokusy poradil.
32:04
Rekis vyrobil ve středním pásmu velkou hrubku, čehož mohla využít dvojice Ivanov - Frolov. Andrej Ivanov z levé strany našel na druhé straně najetého Alexandra Frolova, ten však ztroskotal na výtečném Tellqvistovi, který drží vyrovnaný stav zápasu!
30:43
Aktivní forčeking hostujícího Avangardu vyústil v dobrý střelecký pokus Antona Kurjanova, forvard Omsku ale napálil puk pouze do zadního mantinelu.
30:27
Dinamo se dlouho drží u puku, ale stále mimo mimo útočné pásmo, kam je hostující hokejisté ne a ne pustit.
29:25
Zdálo se, že faul na Redlihse už by mohl být potrestán, avšak domácí Dinamo si musí na svoji prví přesilovku v utkání teprve počkat.
28:58
Riga má velké problémy dostat se přes střední pásmo, útočníci Omsku napadají hluboko ve třetině domácích.
28:03
Gints Meija chce odčinit své vyloučení a aktivně operuje za brankou Rameho. Následně Meija našel NIživijse, ten byl ale už docela z úhlu, a tak si Ramo s jeho pokusem veděl rady.
27:16
Vladimir Pervušin tato má slova jen potvrdil, když si z levého křídla najel až ke kruhům a Tellqvista prověřil výživnou střelou příklepem.
26:52
Omsk je po vyrovnávacím gólu hodně nabuzený a Tellqvist si musí dávat velký pozor, aby nemusel tahat puk ze své sítě podruhé v utkání.
25:44
Avangard právě vstřelil branku!
Avangard svou přesilovku rychle využívá. Krásná akce na trase Frolov - Kurjanov a zakončující DMITRIJ SJOMIN, který na chvíli využil toho, že byl nehlídaný a po pasu od Kurjanova vyrovnává na 1:1. Asistence: Anton Kurjanov, Alexander Frolov.
25:27
Máme tu první přesilovku zápasu, za krosček je vyloučen Gints Meija (RIG).
24:57
Niživijs mezi kruhy nebezpečně vypálil na Karriho Rameho, ten puk vyrazil pouze před sebe, kde už na puk čekal Meija, jenže domácí útočník napálil puze betony finského brankáře.
24:30
Kalinin měl před švédským brankřem dobrou příležitosti, domácí brakář ale nakonec chytá.
24:02
Omsk teď krouží okolo Tellqvist jako hladoví supi, když se kapitán Avangardu vypotal z rohu vyslal puk na NIkitina, který donutil Tellqvista k zákroku.
23:12
Alexandre Giroux zapomněl při přechodu do útočného pásma na puk, který šel do útočné třetiny až jako druhý a píská se postavení muimo hru.
22:31
Gunars Skvorcovs mohl z pravého kruhu zakončovat, nakonec se mu ale puk zadrhnul o hrazení a o černou gumu následně přišel.
21:25
Pavel Valentenko na chvíli ještě stihnul udržet puk v pásmu Rigy, poté si ale musel dávat velký pozor před dotírajícími Lotyši, aby mu puk nesebrali a neutekli do úniku.
20:28
Za nahozením Krisjanise Redlihse se srdnatě hnal Miks Indrašis, ten se však v útočné třetině neprosadil, a naopak na druhé straně musel zasahovat Mikael Tellqvist.
20:01
Statistiky po 1. třetině:
Střely: 8:10
Vhazování: 10:11
RIG: Guntis Galvinš - 7:57
OMS: Nikita Pivcakin -7:03
První třetina tak končí 1:0 pro outsidera zápasu domácí Dinamo Riga, které bylo hladovější po gólech. Toho se domácí dočkali v jedenácté minutě, kdy se od modré čáry prosadil domácí obránce Sotnieks. Nuto podotknout, že své kvality musel prokázat také brankář Tellqvist. Druhá třetina začne přibližně v 12:46.
20:00
19:54
Už se zdálo, že Carle v pohodě dohraje třetinu ve své třetině. Nakonec se ale rozhodl pro přihrávku, která semu nepovedla a Frolov ještě nebezpečně vystrašil Tellqvista.
18:49
Do kabin se ale přeci jenom mohlo jít za vyrovnaného stavu. Andrej Taratuchin dostal zpoza branky ideální přihrávku, jenže trefil akorát prostředek branky, kde se nacházel Tellqvist!
18:40
Omsk ukazuje, že dnes není úplně v dobrém rozpoložení, další zakázané uvolnění.
17:41
Střela Rodriga Lainše byla těsně před finským brankáře zablokována, a gólman Avangardu tak nemusel zasahovat.
17:13
Domácí se hnali do rychlého přečíslení, vlastní vinou se ale obrali o šanci, když jim bylo odpískáno postavení mimo hru.
16:27
Avangard pochopil, že na Dinamo musí hrát trochu tvrději do těla, a tak jeden z hitů inkasoval Indrašis, jenže hlavní arbitři jako by dnes zapomněli píšťalky doma.
15:20
Dobrá šance, když se střelu jednoho z hostujících beků snažil dorážet znovu Tomáš Záborský. Tellqvist za pomoci svých spoluhráčů tuto situaci přežil.
14:30
Dlouhovlasý útočník domácí Rigy Aleksandrs Niživijs jen těsně minul levý horní růžek Rameho branky.
14:12
Rychle po buly pálil Slovák Záborský, Mikael Tellqvist ale likviduje jeho pokus na své hrudi.
14:05
Špatná rozehrávka domácí Rigy a čárový sudí píská zakázané uvolnění, což znamená vhazování před švédským strážcem domácí svatyně.
13:57
Po delší odmlce byl zaměstnán i brankář Rigy Mikael Tellqvist, který musel zkrotit střelu Dmitrije Sjomina.
13:48
Další zákrok brankáře Omsku. Následuje i menší potyčka mezi Anssim Salmelou a Miksem Indrašisem, řárový sudí ale oba kohouty roztrhnul.
13:05
Po vstřelené brance jsou domácí hokejisté jako polití živou vodou. Karri Ramo musel řešit další ošemetnou situaci, když dělovku Krisjanise Redlihse vyrazil pouze před sebe.
12:21
Omsk sice byl v úvodních minutách lepší, ale na úpornou obranu domácích si moc nevěděl rady a Tellqvist nebyl příliš vytížený. Za to efektivita Rigy je daleko lepší.
10:58
Domácí jsou odměněni za svoji aktviní hru v útočném pásmu. KRISTAPS SOTNIEKS se na modré čáře ze všech sil opřel do puku a našel místo nad Rameho vyrážečkou, který nestihl zareagovat. Asistence: Kaspars Daugavinš, Martins Karsums.
10:20
Nepříjmená střela od Nikity Pivcakina, která byla ještě tečována, ale Tellqvist vytasil svůj pravý chránič a střelu chytá.
09:52
Valentin Pjanov neměl komu nahrát, a tak už ze středního pásma nahodil vysoký oblouček na Tellqvista, který puk ze vzduchu schrábnul, a protože už k brance Rigy uháněli hostující hráči, musel domácí gólman puk podržet. Buly po jeho levici.
09:20
Přímočará akce od slovenského útočníka Tomáše Záborského, který vyzkoušel MikaelaTellqvistastřelou z levého kruhu, švédský brankář ale kryje.
08:35
První vážnější situaci si vytvořil hostující Avangard. Bohužel pro ně ale Sjominovi v rozhodující chvíli sjel puk z čepele, a útočník Rigy nemohl zakočit podle představ. Dotírající Ivanov puk také nestihnul tečovat a Tellqvist má puk ve své moci.
07:50
Riga se snaží aktivně napadat v útčném pásmu, zatím se jí ale nedaří výrazněji ohrozit brankáře Rama.
06:56
Andris Dzerinš chtěl využít malého okénka v obraně Avangardu, jenže proti hostujícím dvěma zadákům byl bezmocný.
06:40
Oleg Piganovič nahodil puk do útočného pásma, avšak ještě předtím do útčoné třetiny vjel některý z jeho spoluhráčů a píská se tak novu ofsajd.
06:20
Při přechodu do útočného pádma byl Avangardu odpískán ofsajd, po reklamní přestávce se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
05:58
Krisjanis Redlihs se už na konci střídání neodvážil vydat se do útoku, a tak raději předává puk na hole hostujícím hráčům a úhání na lavici.
04:30
Pervušin z velkého úhlu nastřelil síť pouze z boku, domácím fanouškům ale tohle nedělá příliš dobře. Omsk se začíná zlepšovat a přebírá iniciativu hry.
03:15
Valentin Pjanov se dostal s pukem až do pravého kruhu, odkud hostující útočník mířil do levého růžku Tellqvistovy klece. Nakonec se ale Pjanov do branky vůbec netrefil.
03:10
Sotnieks se chystá ze své třetiny rozehrát daší útok domácí Rigy. Omsk ale jeho snahu zastavil hned na modré čáře a Lotyši se můsí pakovat znovu od útočného pásma.
02:30
I Omsk ale chce ukázat, že v ofenzivě může kousat, Frolov srdnatě napadal v útočném pásmu, domácí obrana si ale s jeho manévry věděla rady.
01:10
Fantastický zákrok brankáře Rameho, který má hned na začátku zápasu co dělat, aby neinkasoval. Teď zastavil jasný gól proti Meijovi, kterému před prázdnou bránu nahrával Dzerinš, Meija ale nastřelil pouze beton funského gólmana.
00:29
V první půl minuty zápasu do toho domácí Riga šlápla. Do dobré šance se dvakrát dostal Miks Indrašis, finský brankář Ramo ale chytá oba pokusy chytá.
00:01
Za potlesku domácího publika přichází na led domácí hokejisté, za jimi přijíždějí i borci Omsku. Až zazní ruská a lotyšská hymna, může se začít.

Dinamo Riga: Tellqvist (Gudlevskis) – Galvinš, Redlihs K., Carle, Sotnieks, Rekis, Lavinš, Porejs – Johnson, Indrašis, Karsums – Meija, Dzerinš, Niživijs – Szczechura, Daugavinš, Girouw – Biezais, Bicevskis, Skvorcovs - Pavlovs.

Avangard Omsk: Ramo (Reizvich) – Salmela, Nikitin, Pivcakin, Piganovič, Pujacs, Valentenko, Kalašnikov, Ljamin – Frolov, Ivanov, Sjomin D. – Záborský, Kalinin, Kuparinen – Volkov, Pjatov, Kurjanov – Nesterov, Taratuchin, Pervušin.

Rozhodčí: Buturlin, Kadjrov – Menšich, Sadovnikov.
Vítejte u onlajn přenosu Kontinentální hokejové ligy, kdy se proti sobě střetnou týmy Dinamo Riga a Avangard Omsk, utkání startuje ve 12:00.
Dinamo Riga: Tým z hlavního lotyšského města patří do garnitury podprůměrných týmů Kontinentální hokejové ligy. Riga je v Západní konferenci na předposledním třináctém místě, když má se 33 body před posledním Spartakem Moskava jednobodový náskok. Na postupové příčky zaručující vyřazovací část Dinamo ztrácí čtrnáct bodů. Z možných patnácti bodů, které mohli hokejisté Rigy v prozatímních pěti prosincových utkání získat, vybojovali pouze čtyři. Nejprve Dinamo nestačilo na Čeljabinsk (1:3) a následně dostalo výprask od Magnitogorsku (2:7). Jediná výhra přišla v klání s Jekatěrinburgem (3:1). Navázat na tuto výhru se ale Rize nepovedlo, a tak následovaly dvě prohry, a to s Dinamem Minsk (1:2) a po reprezentační pauze porážka od Astany (2:3 pr.)

Tři nejproduktivnější hráči:
Martins Karsums – 24 bodů (10+14) – 35 zápasů
Miks Indrasis – 18 bodů (9+9) – 29 zápasů
Jamie Johnson – 18 bodů (7+11) – 35 zápasů
Avangard Omsk: Mužstvo, které dříve disponovalo řadou českých hokejistů, potvrzuje to, že účast v loňském finále o Gagarinův pohár nebyla náhoda. Avangard je ve Východní konferenci na druhém místě za Kazaní. Oba týmy ale mají stejně bodů (71), a Omsk je tak druhý pouze o horší skóre. Společně s Barsem ztrácí Omsk na nejlepší celek soutěže Dynamo Moskva pouhé tři body. Avangard odehrál v prosinci zatím čtyři utkání a ve většině z nich předčasně naděloval. Výjimkou byl pouze první zápas s Čerepovcem, kdy Omsk na svém ledě padl 1:2 po prodloužení. Pak ale následovala třízápasová vítězná série. Nejprve výhra nad Minskem 5:3, poté vítězství nad Čechov 4:2 a výhra s čistým štítem na ledě Spartaku Moskva 3:0.