Utkání končí výhrou Novgorodu 4:1 zcela zaslouženě. Hostující tým byl výrazně lepší. Domácí mužstvo po celý zápas tahalo za kratší konec pomyslného provazu. Já se s Vámi loučím a děkuji za pozornost.
59:34
Torpedo právě vstřelilo branku!
Po Daugavinšově příhrávce se do prázdné branky trefuje DMITRY SEMIN. Hosté tak vyhrávají 4:1.
Asistence: Kaspars Daugavinš.
58:48
Domácí to zkouší v šesti. Mají tlak v útočném pásmu.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:31
Riga právě vstřelila branku!
A je sníženo, protože střelou do odkryté branky se prosazuje domácí GUNARS SKVORCOVS. Důležitou prácui sehrála celá pětice domácích. Asistence: Guntis Galvins Guntis, Gints Meija ).
56:08
A je to jasné, hosté tento zápas vyhrají. Po krásné přihrávce se prosazuje MAXIM OSIPOV, který z hranice brankoviště nedal brankáři šanci. Asistence: Roman Konkov Roman, Linus Videll.
55:15
Dinamo rozjíždí akci středem, zde bylo ovšem několik hráčů v bílém, kteří puk vybojovali.
54:50
54:10
Riga se celkem dobře brání, nicméně to v závěru zápasu nebude mít snadné, neboť ztrácí dvě branky na vyrovnání.
53:14
Domácí vyhazují přes všechny čáry. Hosté tak musí až ke své brance, od níž budou zakládat protiakci.
52:50
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (M. Redlihs - 2 min., příliš mnoho hráčů).
52:27
Čas vyhrazený pro třetí třetinu se blíží ke svému konci, hostující celek celkem s přehledem drží dvoubrankový náskok.
51:49
Proskuryakov kryje kotouč vystřelený od modré.
51:14
Hostující hráč se dopustil hraničního zákroku, domácí fanoušci se dožadovali odpískání faulu. Bulanov ani jeho kolegové však faul neviděli.
51:00
Se střelou Frolova si Eriksson poradil znamenitě.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, domácí jsou na kotouči a snaží se za každou cenu snížit.
49:53
Oddechový čas pro hosty.
49:33
Indrasis se dostal mezi kruhy, měl ideální prostor pro střelu, ale pálil jen do brankáře.
49:10
48:55
Dinamo Riga nyní už střílí ze všech pozic, ale mnoho střel létá mimo branku.
48:00
Střel na branku posílají domácí hráči v přesilové hře hodně málo. Daugavinš puk tečoval bruslí a hostující brankář měl co dělat, aby dokázal zareagovat.
47:30
Riga se dostává do útočného pásma, kde kombinuje podél mantinelů.
47:10
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Ashton - 2 min., podražení).
47:00
Domácí mají ponechanou výhodu.
46:12
Na střelu ze středního pásma brankář hostů nedosáhl, což mu zas až tak nemuselo vadit, neboť puk nemířil na branku.
45:30
Torpedo Nižnij Novgorod podává zatím zodpovědný výkon, který je orámovaný skvěle chytajícím brankářem.
44:50
Hodně zajímavý hokej nabídlo prvních pět minut třetí části. Domácí se zejména v přesilové hře dokázali dostat do nebezpečných pozic, ani jedna ze střel si cestu za brankovou čáru nenašla.
43:43
Hosté v plném počtu. V samotném závěru se domácí dostali do dobré střelecké pozice, tribuny jen tak zahučely, neboť Kulda nedokázal kotouč poslat na místo určení.
43:02
Dinamo rozjíždí akci od své vlastní branky, ale dostalo se pouze do neutrální zóny, kde se puku zmocnil soupeř.
42:24
Riga se snaží hrát aktivnější, v přesilové hře se dostala do dobré šance. O útočné pásmo ale také přišla vinou nepřesné rozehrávky.
41:43
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Alyayev - 2 min.).
41:35
Nyní už domácí a jejich snaha dopravit kotouč do sítě končí zákrokem brankáře.
41:10
Novgorod ve velkém tlaku, který se nepodařilo zakončit střelou.
40:30
Necelých dvacet minut mají domácí alespoň na vyrovnání, pokud chtějí pomýšlet na zisk bodů z tohoto zápasu.
40:01
Hokejisté hostujícího týmu vyhráli úvodní buly třetí třetiny.
40:01
Po dvou třetinách stále platí náskok hostujícího celku 2:0.
40:00
39:42
Pepelyayev si připsal skvělý obranný zákrok.
39:07
Žerděv měl na holi třetí branku svého týmu, ale ve vyložené pozici absolutně selhal.
38:20
Teďˇmusí být pozorný domácí brankář, neboť hosté jsou nastěhovaní v útočném pásmu.
37:45
Hra se přelévá ze strany na stranu bez nějaké větší šance.
37:10
Dinamo Riga se nyní dostalo do útočného pásma, svůj pobyt zakončil rychlou střelou na branku Sestito.
37:05
Poslední tři minuty hry ve druhé třetině probíhají.
36:00
Čas vyhrazený pro tuto část se pomalu ale jistě blíží ke konci.
35:10
Tak hosté zase přidávají na tempu a domácí si pravděpodobně mohou nechat o nějakém tlaku maximálně zdát.
34:00
Závěr druhé třetiny se blíží, domácí jsou aktivní, snaží se s nepříznivým skóre něco udělat, ale přes dobře hrající obranu Novgorodu to mají těžké.
33:12
Domácí se dostávají do tlaku, nyní nedokázali využít situaci, kdy si střelec rovnal kotouč na hůl před odkrytou brankou.
32:22
Hosté se v brejku dostali do postavení mimo hru. Vhazování ve středním pásmu.
32:08
Komerční přestávka.
31:46
Režie nám nabídla nyní sestřih soubojů a šarvátek z dnešního zápasu. Že by se hrálo v rukavičkách, to opravdu ne.
31:02
Místní DJ i moderátor se velmi výrazně starají o atmosféru. Teď ještě, aby se k nim připojili hokejisté...
30:59
Eriksson drží šance domácích na dobrý výsledek.
30:35
Ashton to byl, kdo se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, což se mu ovšem nepodařilo.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny utkání i třetí třetiny, hosté drží svůj dvoubrankový náskok.
29:22
Hra je přerušena, buly v neutrální zóně. K puku se dostali hosté, kteří jej okamžitě vyslali na branku soupeře.
28:55
Ozývají se fanoušci, kteří docela slušně zaplnili Riga Arenu.
28:07
Domácí se po delší době dostali do jakési šanci, v níž ale neuspěl Meija.
27:56
27:40
Kuljomin číhal před brankou, odkud mohl pálit z první, ale puk nedostal.
27:00
Opticky aktivnější jsou hosté, což platí i střelecky, vedou 8:7 na střely na branku.
26:24
Mnoho šancí jsme zatím ve druhé třetině neviděli. Sudí nemusí řešit mnoho zapeklitých situací, hraje se poměrně slušně.
25:53
Proskuryakov je pozorný, buly před jeho brankou.
25:31
25:20
Tak první polovina přesilovky se hostům povedla, tu druhou sehráli absolutně mizerně.
25:00
Znovu se domácí nezamýšlí a okamžitě posílají puk daleko od své vlastní branky.
24:30
Dinamo vyhodilo přes všechny čáry, a tak může vystřídat.
24:03
Hosté postavili svůj přesilovkový vzorec velmi rychle, a tak musel brankář Rigy hned zasahovat.
23:31
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Skvorcovs - 2 min., vražení na hrazení).
23:23
Hosté v plném počtu. Domácí tým nedokázal svou přesilovou hru proměnit.
22:43
Torpedo Nižnij Novgorod se brání velmi zodpovědně, brankář hostů nemá mnoho práce.
22:16
Nyní už neudrželi útočnou třetinu, a tak ji museli vyklidit.
21:45
Přesilovou hru začali domácí aktivněji, velmi rychle se usadili v útočném pásmu.
21:23
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Daugavinš K. – 2 min.).
20:55
Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Dinama Rigy.
20:36
Vladimir Galuzin autorem první střely v této třetině, na níž ale domácí brankář Eriksson nedokázal, letěla totiž mimo.
20:01
Hostující tým vyhrává první buly druhé třetiny, kotouč zaváží za vlastní branku, kde je napadají domácí.
20:01
Na led už nastupují oba týmy, vše je připraveno pro zahájení druhého dějství.
Během přestávky dostaly prostor na ledě krasobruslařky. A že to děvčatům jde, o tom žádná. Moc pěkně se na ně dívá.
První třetina přinesla dvě branky, dvakrát se prosadili hosté z Novgorodu, kteří jdou do kabiny o něco spokojenější. Fanoušky v hale čeká občerstvení a po nějakých 17 minutách druhá třetina.
20:00
19:33
Puk za brankovou domácích, kteří se pokusí o poslední pokus v této třetině na snížení.
19:11
Vhazování ve středním pásmu.
18:50
Riga má kotouč ve své moci za brankou, a odtud rozehrává další akci.
18:30
Ani jeden tým se nikam nežene, pravděpodobně se toho už mnoho nestane.
18:01
Prakticky až do konce třetiny uvidíme hru čtyři na čtyři.
18:00
Eriksson kryje další velkou šanci hostujícího celku, který je evidentně aktivnější i při hře čtyři na čtyři.
17:43
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Bicevskis – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Sergiyenko – 2 min., držení).
17:43
17:16
ARTYOM ALYAJEV využit toho, že jeho spoluhráči vybojovali buly útočném pásmu, následně souboj o puk dokázali i vyhrát. Alyajev pálil pohotově, a tak jeho tým vede o dvě branky. Asistence: Kaspar Daugavinš, Dmitry Semin.
17:12
Eriksson dokázal uhájit tyčku po střele Ashtona.
17:00
Probíhají poslední tři minuty první třetiny.
16:23
Videll to myslel dobře, ale jeho myšlenku o pokus dostat do brejku spoluhráče rychlou přihrávkou středem nikdo nepochopil.
15:45
Hra se přelévá ze strany na stranu bez nějakých větších šancí.
14:10
Dostáváme se do finální části první třetiny. Abych pravdu řekl, nejaktivnějším mužem v Riga Areně je domácí bubeník, který neustále uvádí blánu na svém nástroji do pohybu.
13:35
Frolov jako stíhačka prolétl do útočného pásma, ale neměl komu naservírovat kotouč.
12:30
Diváci nyní pískají, nelíbil se jim zákrok na domácího hráče. Hlavní rozhodčí Bulanov zůstává klidný. On to také není žádný nováček, nýbrž sudí s bohatými mezinárodními zkušenostmi.
11:56
Seigo zašlápl kotouč za vlastní brankou, při souboji ho podržel, a tak následně mohl založit útočnou akci.
11:01
Probíhá už druhá poloviny úvodního dějství a já musím konstatovat, že se hraje rychlý hokej, který již jednu branku nabídl. Více na kotouči jsou domácí, ale ti se nemohou prosadit.
10:24
Nyní sledujeme pasáž hry, v níž ani jeden tým se nedostává do vyložených střeleckých šancí. Hraje se zejména o nadvládu nad středním pásmem.
09:23
Po delší době se do útočného pásma dostávají také hosté, ale brankář Eriksson zasahovat nemusel, protože beci zblokují také velké množství střel.
09:05
08:10
Střelecky je utkání vyrovnané, oba týmy vstřelily třikrát, nicméně hosté vedou.
07:26
Domácí jsou nyní aktivnější, Indrasis to zkoušel střelou přes obránce, ale gólman soupeře na ni dobře viděl.
06:19
Pavlovs to byl, kdo pálil od modré, ale brankář Novgorodu byl pozorný, a tak si s jeho střelou dokázal poradit.
05:35
Domácí fanoušci povzbuzují svůj tým, který z kraje první třetiny inkasoval branku. Dinamo se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.
04:56
Gól v přesilové hře. Na to, jak špatně početní výhodu hosté hráli, vytěžili z ní naprosté maximum. K samostatné akci se odhodlal ALEXANDER FROLOV, který našel prostor mezi betony brankáře domácích. Asistence: Koltsov Kirll, Semin Dmitry.
04:14
Novgorod hraje přesilovou špatně, nemůže se dostat do dobré střelecké pozice. Naopak domácí čtveřice mohla zahrozit v početní nevýhodě.
03:30
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Berzins - 2 min., hrubost).
03:10
Hosté mají ponechanou výhodu, od své branky v šesti zahajují další akci.
02:40
Riga se jen těžko může dostat do útočného pásma, když už modrou čáru přejde, nedostane se ke střele.
00:01
Úvodní buly vyhrávají domácí.
00:01
Hosté nastupují na ledovou plochu, krátce po nich také domácí komando vyjíždí mezi mantinely. Následovat budou hymny.
Riga Arena je připravena k zaházení zápasu, ve středovém kruhu hovoří moderátor utkání.

Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – Redlihs K., Sotnieks, Seigo, Galvins, Jass, Jerofejevs – Darzins, Redlihs M., Bicevskis – Skvorcovs, Sestito, Indrasis – Pavlovs, Meija, Toluzakov – Berzins, Dzerins, Kulda

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskuryakov (Tikhomirov) – Yegorshev, Alyayev, Koltsov, Pepelyayev,Sergiyenko, Kondratěv, Osipov – Ashton, Potapov, Kuljomin – Galuzin, Videll, Žerděv – Daugavinš, Frolov, Semin – Mozr, Konkov, Klingberg

Rozhodčí: Bulanov, Buturlin – Golyak, Sazonov.
Lídrem kanadského bodování domácích je Mikelis Redlihs mající na svém kontě sedmnáct kanadských bodů za čtyři góly a třináct přesných pasů. Druhým je Marcel Hossa se sedmi brankami a pěti asistencemi.
Nejproduktivnějším hráčem hostů je Michajl Varnakov, který má na svém kontu 22 kanadských bodů za 15 branek a sedm asistencí. Druhým je Ilya Krikunov mající jedenáct kanadských bodů za pět branek a šest asistencí.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Dinamo Riga a Torpedo Nižnij Novgorod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.