KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Čerepovec - 28. srpna 2017   15:30

Astana
Astana
16:27' Dawes (Dallman) • 24:34' Dietz (Frattin, Dawes) • 34:46' Žajlauov (Dietz, Dallman) • 56:49' Dawes (Vey, Dallman)
4:3
(1:0, 2:2, 1:1)
Čerepovec
Čerepovec
24:12' Bumagin  (Kagarlickij) • 38:26' Kagarlickij  (Bumagin, Kudako) • 43:19' Rybin

3. Matěj Stránský (CER); 0+0, 2 střely, 09:11
Hektické utkání, ve kterém byl celkem třikrát vyžádán video rozhodčí Barys Astana dotáhla do vítězného konce.

Už se zdálo, že se Severstal dostane do vedení a otočí tak celé utkání ve svůj prospěch, ale kvůli brance docílenou vysokou holí zůstal stav i nadále vyrovnaný. Dále se dostal do úniku hákovaný Dmitrij Kagarlickij, který si tak vybojoval nájezd, jenž se mu proměnit nepodařilo. Chvíli na to se uvolnil mezi kruhy Nigel Dawes a jeho rychlá střela za pomoci obránce Černova prošla za Hudáčkova záda.
59:49'
Hosté to zkouší ještě bez brankáře.
59:00'
Běží poslední minuta třetí třetiny.
57:23'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Kodola – 2 min., sekání).
56:49'
Astana právě vstřelila branku!
Nedáš dostaneš! Linden Vey našel mezi kruhy nikým nenapadaného NIGELA DAWESE, jehož střelu k levé tyči ještě tečoval obránce Černov! Po neuznané brance a nevyužitém trestném střílení tak Čerepovec opět ztrácí jednu branku. Asistence: Linden Vey a Kevin Dallman.
54:34'
Dmitrij Kagarlickij provádějící trestné střílení nad Karlssonem nevyzrál! Utkání tak stále pokračuje za vyrovnaného stavu.
54:34'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – trestné střílení, hákování).
Trestné střílení pro Severstal!
Nutno dodat, že domácí Astaně se ve třetí třetině vůbec nedaří. I přes tři hrané přesilové hry, mají na kontě pouhých šest střel!
50:56'
A pozor! Stav utkání se nemění, protože branka byla docílena hrou vysokou holí!
Zdá se, že se video rozhodčí zapojí do dnešního zápasu hned třikrát.
49:40'
Dlouhou hru ve čtyřech Čerepovec přečkal bez inkasované branky. Hudáček musel zasahovat minimálně třikrát.
47:40'
Poté co chybělo pět sekund z trestu autora vyrovnávací branky, je vyloučen Nikolaj Stasenko. Barysu se tak prodlužuje výhoda hráče v poli.
47:40'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikolaj Stasenko – 2 min., hákování).
45:45'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Maxim Rybin – 2 min., sekání).
Branka je uznána. Severstal tak opět vyrovnává nepříznivý stav.
Kvůli údajnému postavení mimo hru byla vyžádána konzultace s video rozhodčím, který po pár minutách rozhodl, že přechod přes modrou čáru proběhl dle pravidle.
43:19'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Tento gól si Švéd Karlsson za rámeček rozhodně nedá. MAXIM RYBIN po přejetí modré čáry vyslal rychlou střelu zápěstím, která se otřela o rameno Karlssona a kotouč tak přepadl za brankovou čáru. Bez asistence.
42:21'
Barysu přesilová hra příliš nevyšla. Hudáček se nemusel vypořádat ani s jednou střelou.
42:01'
40:01'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Ruslan Karlin – 2 min., vysoká hůl).
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:15.
Druhá třetina bohatá na góly. Barys Astana odchází do kabin stejně jako po první třetině s jedno brankovým vedením, když v posledních dvou minutích zajistil kontaktní branku Dmitrij Kagarlickij.

38:26'
Dvoubrankové vedení domácímu Barysu nevydrželo příliš dlouho a Severstal je v kontaktu! Propad domácích ve středním pásmu využili hosté přečíslením tři na dva, které vedl po pravém křídle Alexandr Bumagin. Ten z pravého kruhu přihrál na protější kruh na volného DMITRIJE KAGARLICKIJE, jenž přesnou střelou zápěstím k levé tyči překonal Karlssona. Asistence: Alexandr Bumagin a Vadim Kudako.
Kvůli údajnému přikopnutí bruslí se zkoumalo video, které tuto skutečnost vyvrátilo. Branka je tak uznána a Barys Astana využívá přesilovou hru.
34:46'
Po rychlém přenesení hry na levé křídlo Darren Dietz z levého kruhu pro vhazování mířil střílenou přihrávku přímo na položenou čepel najíždějícího TALGATA ŽAJLAUOVA do brankoviště. Samotný Žajlauov chvíli nevěděl, že slovenského brankáře překonal. Další využitá početní výhoda. Asistence: Darren Dietz a Kevin Dallman.
33:00'
Domácí mají obrovskou šanci navýšit své vedení. Po vyloučeních Hudáčka s Monachovem si zahrají dvojnásobnou početní výhodu.
32:52'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Sergej Monachov – 2 min., nedovolené bránění).
32:18'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Július Hudáček – 2 min., podražení).
31:30'
Hraje se dvanáctá minuta a domácí Barys Astana stále drží těsné vedení zásluhou Darrena Dietze.

24:34'
Nyní se přesilovkové pětici podařilo potrestat vyloučení Černova a rychle tak odpovídají na vyrovnávací branku Severstalu! Po levém křídle se dostal kotouč až na modrou čáru, odkud ze středu vyslal prudký projektil DARREN DIETZ, jehož střelu Hudáček viděl, ale i přesto mu kotouč propadl za záda. Asistence: Matt Frattin a Nigel Dawes.
24:12'
Ve hře čtyři na čtyři Severstal vyrovnává! Dmitrij Kagarlickij po objetí branky z otočky nahodil bekhendem kotouč před brankoviště, kde obránce Dallman nezkrotil ALEXANDRA BUMAGINA, který svou čepelí sklepl kotouč mezi betony Karlssona. Asistence: Dmitrij Kagarlickij.
22:17'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., podražení).
20:45'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Pavel Černov – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:20.
V první třetině jsme se přece jen dočkali úvodní branky, o kterou se postaral dvaatřicetiletý Nigel Dawes, po průnikové přihrávce Dallmana.

16:27'
Domácí otevírají stav uktání! Kevin Dallman ve středním pásmu prohodil kotouč na modrou čáru, kde si ho zpracoval NIGEL DAWES, jenž se bez napadání dostal až na spodní část levého kruhu, odkud střelou zápěstím překonal Hudáčku svižnou střelou do levé spojnice. Asistence: Kevin Dallman.
13:30'
Statistiky

Střely: 6-2
Zblokované střely: 4-3
Hity: 3-7
Vhazování: 6-3
Omlouvám se všem čtenářům kvůli technickým problémům, při kterých nefunguje přenos.
09:30'
Hra se nám přelila do druhé části první třetiny, kde je stav stále vyrovnaný.
08:30'
Probíhá osmá minuta první třetiny, ve které je dosud aktivnější domácí celek Barys. Julius Hudáček zaznamenal již pět zákroků.
03:01'
01:01'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Talgat Žajlauov – 2 min., podražení).
00:01'

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dallman, Dietz, Šalapov, M. Semjonov, Savčenko, Makljukov, Polochov – Dawes, Vey, Frattin – Žajlauov, Puškarjov, St. Pierre – Lichotnikov, Akolzin, Sagadajev – Belgibajev, Markelov, Gurkov.

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Magarilov) – Jevsejenkov, Stasenko, Masuhr, Kudako, Višněvskij, Kalašnikov, Chabarov – Bumagin, Kagarlickij, P. Černov – Rybin, Stránský, P. Holík – Kodola, Ugarov, Vovčenko – Karlin, Kazakovcev, Ščerbina – Monachov..
Vzájemná utkání 2016/2017

Severstal Čerepovec – Barys Astana 3:4 prodl.
Barys Astana – Severstal Čerepovec 2:1
Severstal Čerepovec

Celek z Čerepovce provádí začátkem ligy smůla. První utkání proti týmu Jugra podlehl již po dvanácti vteřinách prodloužení. Druhý střet podobně jako s Jugrou prohrál Severstal rovněž v prodloužení, kde Omsku stačilo pouhých dvaadvacet vteřin. Ve třetím zápase Čerepovec nezvládl druhou třetinu, kde zaznamenal dohromady šest vyloučení, což vedlo k vyrovnávací brance Šarova. Už se zdálo že si Severstal zahraje prodloužení i potřetí, ale domácí Sibir v poslední minutě rozhodl o osudu utkání.

1. Julius Hudáček
2. Petr Holík
3. Matěj Stránský
Barys Astana

Dnes hráči Barysu nastoupí již potřetí na domácí půdě. První utkání zde zvládli proti Spartaku 2:0, kdy dvěma góly rozhodl St. Pierre. Ve druhém utkání Astaně proti Dinamu Riga nevyšla první třetina a ve druhém dějství po inkasované čtvrté brance přenechal Karlsson své místo v brance Kudrjavcevovi.