KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Vladivostok - 18. října 2017   15:30

Astana
Astana
06:38' Dawes (Frattin, Dallman) • 31:47' M. Semjonov  • 34:13' Žajlauov (Frattin, Vey) • 38:56' Dawes (Dallman, Vey)
4:3
(1:1, 3:0, 0:2)
Vladivostok
Vladivostok
07:29' Wright  (Sabolič, Tkačov) • 44:23' Blum  (Makarenko) • 56:47' Sabolič  (Wright)
Astana
Vladivostok

Dnešní zápas nabídl vyrovnanou partii, která klidně mohla skončit prodloužením. V první třetině týmy předváděli opravdovou vyrovnanou bitvu. Domácí se ujali vedení, ale hned na to se Vladivostoku povedlo v početní převaze vyrovnat. Druhá třetina se stala tou rozdílovou. Astana se i díky využitým přesilovkám dostala do několika brankového vedení. Dokázala vstřelit tři branky a to se stalo klíčovým faktorem utkání. Hosté se v závěrečné třetině dokázali snížit až na rozdíl jediné branky. To ale bylo bohužel vše, vyrovnat se nepovedlo.
59:00'
Běží poslední minuta základní hrací doby. Uvídíme, jestli se dočkáme vyrovnání.
58:47'
Oddechový čas pro hosty. Bude se vhazovat před brankou Karlssona.
56:47'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
A zápas bude nejspíš ještě hodně zajimavý. Hostům se povedlo snížit na rozdíl jediné branky. James Wright našel volného ROBERTASABOLIČE a ten dostal prostor ke střele a to obránci domácích neměli připustit. Svou střelu umístil přesně mezi betony brankáře a zápas začíná být zajímavý. Uvidíme, jestli se dočkáme i vyrovnání. Asistence: Wright.
54:01'
Vladivostoku se nedaří přejít do útoku, ale pokus ztrozkotal.
52:34'
Vyloučení v týmu Barys Astana (2 min.).
51:59'
Vladivostok se dostal do útočného pásma a snaží se zakončit. Střela Tkacheva končí mimo tři tyče.
51:00'
Vhazování před brankou Karlssona.
49:10'
Hráči podstupují souboje uprostřed hrací plochy.
47:10'
Domácí hráči se i přes početní výhodu nedokázali dostat do útočného pásma a zatím nevyprodukovali jedinou střelu.
46:33'
44:33'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Samvel Mnacjan – 2 min., vražení na hrazení).
44:23'
HOsté se přecejen dočkali. JONATHONOVI BLUMOVI sice první střela nevyšla, ale teď si zpravil chuť. Po přihrávce Pavla Makravenka Blum napřáhl k dělové ráně od modré čáry. Prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asitence: Pavel Makarenko.
44:10'
Blum se dokázal uvolnit a dostal se do zakončení. Jeho následná rána končí v betonech brankáře.
44:05'
Vhazování před brankou hostujícího týmu. Na hráčích hostů lze poznat, že už nemají sílu na nějaké zdramatizování zápasu.
42:10'
Vladivostok se dostal do úttočného pásma, ale hráčům zatím chybí finální přihrávka.
41:00'
Jeden z útočníků vyslal ránu na branku a brankář Zemčonok se blýskl skvělým zákrokem. Bude se vhazovat v obranném pásmu Vladivostoku.
40:10'
Domácí tým vyhrál vhazování a rychle se přemístil do utočného pásma.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:13.
Durhá třetina už potvrdila předzápasové očekávaní. I díky hromadě přesilovek se domácí hráči dostali tři brankového vedení. V závěru třetiny Astana využila dvojnásobnou přesilovku a nejspíše už zápas dotáhne do vítězného konce.
40:00'
38:56'
Astana právě vstřelila branku!
A už je to o tři branky. Domácí tým dokázal využít dvojnásobnou přesilovku. Hráči se trpělivě dostávali do kombinace a nechtěli střelu uspěchat. Kevin Dallman se uvolnil a přesnou přihrvkou našel hokejku NIGELE DAWESE, který už si dokázal poradit tváři v tvář brankáři. Asistence: Dallman, Vey.
38:00'
Běží poslední dvě minuty druhé třetiny. Dá se očekávat tlak domácího týmu, nýbrž hrajou přesilovku pět na tři.
37:28'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Damir Žafjarov – 2 min., podražení).
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Oskars Bartulis – 2 min., držení protihráče).
37:04'
35:50'
Jeden z útočníku Vladivostoku se dostal ke střele pár metrů od brankáře, ale Karlsson se nenechal nachytat a puk končí v jeho lapačce. Bude se vhazovat.
35:04'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Kevin Dallman – 2 min., hákování).
34:13'
A už to máme o dvě branky. Matt Frattin našel skvělou přihrávkou TALGATA ŽAJLAUOVA, který se octil naprosto osamocen před brankářem. Žajlauov se přitáhl puk k sobě a zápěstím vyslal střelu na branku. Ta doletěla až do pravého horního rohu. Asistence: Frattin, Vey.
33:05'
Rozhodčí přerušuje hru a bude se opět vhazovat před brankou Artoma Zemčonoka.
31:47'
Domácí tým se ujímá vedení. Hráči se rychle dostali do útočného pásma. MAXIM SEMJONOV nahodil puk od modré čáry. Ani jeden z hráčů nedokázal puk tečovat a s tím brankář Zemčonok nepočítal. Puk přes všechny hráče prošel až do zádá brankáře. Bez asistence.
30:30'
Vhazování před brankářem Zemčonokem.
28:30'
Hosté velice rychle dostali do útočné třetiny. Alexandrov se snažil překvapit brankáře střelou bekhendem, ta skončila ve výstroji Zemčonoka.
26:15'
Poslední minuty zápasu budí víceméně nudným dojmem. Ani jeden z týmu si nedokázal vytvořit nebezpečnou situaci a fanoušci se zřejmě moc nebaví.
24:40'
AStana kombinuje u své branky a snaží se přejít do rychlého protiútoku.
23:08'
22:10'
Hostující hráči se dostali do rychlého protiútoku a trpělivě vyčkávají na chybu soupeře.
21:08'
Vhazování v obranném pásmu hostujícího celku.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:18.
První třetina nabídla vyrovnanou partii. I přesto, že domácí hráči jsou favorité, tak si zatím nedokázali vytvořit územní převahu. Domácím se sice povedlo vstřelit první gól, o který se postaral Nigel Dawesen střelou do odkryté branky. Hned v zápěti na to se hostům povedlo vyrovnat v přesilové hře. James Wright svou střelu umístil doprostřed branky a brankář Karlsson se nedokázal včas přemístit.
20:00'
19:20'
18:53'
17:06'
Hosté mají výhodu přesilové hry dvě minuty před koncem první třetiny. Domácím hráčům se ovšem povedlo puk vyhodit z obranného pásma a VLadisvostok bude muset znova zakládat akci.
16:53'
Vyloučení v týmu Barys Astana (2 min. – příliš mnoho hráčů).
15:35'
Vladivostok se dostal do rychlého útoku a následná střela jednoho z útočníku končí v lapačce Zemčonoka.
14:15'
Ani jeden z týmu se v posledních minutách nedokáže udržet v útočné třetině. Hráči podstupují souboje o puk u střídaček.
13:47'
12:45'
Domácí tým kombinuje v útočné třetině a snaží se využit početní převahu.
11:47'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Samvel Mnacjan – 2 min., podražení).
11:45'
Astana vytváří tlak na soupeře, ale jeho snahu přerušuje rozhodčí a bude se vylučovat.
10:20'
Dawes se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti branky, následná střela letěla mezi betony brankáře. Zemčonok ale dokázal včas zareagovat a střelu likviduje.
09:28'
Hostující tým kombinuje u své branky a vyčkává na chybu soupeře.
07:29'
Domácí tým se velice rychle postaral o vyrovnání. Tým se v početní výhodě velice rychle dostal do ideálního rozestavení. Hráči si vyměnili několik přihrávek. Naposled se k puku dostal JAMES WRIGHT a potvrdil svou střeleckou formu. Svou ránu umístil doprostřed branky, brankář se nedokázal včas přemístit. Asistence: Sabolič, Tkačov.
06:46'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Anton Sagadajev – 2 min., podražení).
06:38'
Domácí tým se ujímvá vedení. Gurkov nahodil puk od modré čáry a ten se několikrát poodrazil od hráčů. Nakonec skončil s velkou dávkou štěstí před úplně osamoceným NIGELEM DAWESEM, který ho trefil do odkryté branky. Asistence: Frattin, Dallman.
05:55'
Blum ztratil puk v útočné třetině a domácí hráči se rychle dostali do protiútoku. Pokus ohrozit branku ovšem ztroskotal na nepřesné přihrávce.
04:15'
Dmitrij Gurkov si našel místo ke střele a ta končí v lapačce brankáře. Bude se vhazovat.
03:20'
Zakázané uvolnění hostující celku. Bude se vhazovat před brankou Karlssona.
02:10'
Domácí hřáči kombinují v útočnou pásmu a snaží se najít ideální střeleckou pozici.
00:45'
Talgat Žajlauov hned v úvodu zápasu založil útočnou akci a bude se vhazovat před brankou Karlssona.
00:01'

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Southorn, Polochov, Lipin, Orechov, Makljukov – Dawes, Vey, Frattin – R. Starčenko, Gurkov, Žajlauov – Puškarjov, Ševčenko, Michajlis – Markelov, Sagadajev, Akolzin.

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Bobkov) – Bartulis, Blum, Kurašov, Morrisonn, Zemčonok, Mnacjan, Miščenko, Gavrilenko – Alexandrov, Tkačov, Wright – Žafjarov, Makarenko, Kazakov – V. Butuzov, Sabolič, Manukjan – Machanovskij, J. Grigorenko, K. Voronin..

Admiral Vladivostok
Hosté na tom jsou v tabulce o poznání hůře. Nachází se na před předposledním místě a do osmého místa, které zaručuje postup do play-off, má pořádně daleko. Tým si připsal pět výher, dvakrát dokázal porazit soupeře v prodloužení a jedenáctkrát soupeři podlehl. V posledním zápase Vladivostok odcestoval do Omsku, kde se utkal s tamním mužstvem. Zápas nabídl víceméně vyrovnanou partii, ale v závěru zápasu dokázal Omsk urvat tři body díky brance Kosheleva. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Valdimir Tkachev.

Posední tři zápasy týmu:

Omsk 3:2 Vladivostok
Jugra 1:3 Vladivostok
Novosibirsk 2:4 Vladivostok
Barys Astana
Astana se v tabulce Východní konference nachází na pátém místě, které zaručuje postup do vyřazovací části. Tým si připsal jedenáct výher, jednu výhru v prodloužení a osm porážek. V poslední zápase hráči doma uvítali Chabarovsk. V zápase padly pouze tři branky. Chabarovsk se ujal tři brankového vedení. Domácí dokázali pouze snížit tři minuty před koncem a soupeři podlehli 1:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Linden Vey, který si připsal skvělých pětadvacet bodů, vstřelil pět branek a připsal si dvacet asistencí.