KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : Magnitogorsk - 11. září 2017   18:30

Dynamo Moskva
39:49' D. Višněvskij (Brjukvin, Kutějkin)
1:2
(0:0, 1:0, 0:2)
Magnitogorsk
47:48' Ellison  (Osala, Pivcakin) • 54:37' Kosov  (Mozjakin, Schaus)
Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, D. Višněvskij, I. Nikulin, Solovjov, Kutějkin, Korjagin, J. Zajcev – Karsums, Tarasov, Boyd – Arťuchin, Zlobin, Dm. Kazionov – Alexejev, Brjukvin, N. Komarov – Markovin, J. Jakovlev, Petunin – Podšendjalov.
Ansons, Sidorenko – Judin, Bersenjov
VTB Ice Palace
Košečkin (Samsonov) – Pivcakin, Schaus, J. Birjukov, Děnisov, Chabarov, S. Těreščenko, Dronov – Jan Kovář, Mozjakin, Kosov – Filippi, Ellison, Osala – Timkin, Berestennikov, Platonov – Kaletnik, Švyrjov, De. Kazionov – Sirotkin.

Československá stopa v utkání

Jan Kovář (MET) (0 + 0, 0 střel na branku)
Tomáš Filippi (MET) (0 + 0, 2 střely na branku)
Střely na branku v zápase

Dinamo Moskva: 28

Metallurg Magnitogorsk: 26
Zápas je u konce a nakonec si z něj všechny tři body odnáší hokejisté Metallurgu Magnitogorsk, přestože to tak původně nevypadalo. Dinamo Moskva sice těsně před koncem prostředního dějství využilo přesilovou hru a otevřelo skóre utkání. Jenže Magnitogorsk dvěma zásahy v poslední třetině otočil skóre. Nejdříve se prosadil Matt Ellison, po něm početní výhodu zužitkoval Jaroslav Kosov. Nutno ale podotknout, že to byli domácí, kdo měl většinou herně navrch. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne.
59:59'
Poslední vteřina do konce základní hrací doby. Tohle už asi domácí nestihnou, avšak následuje další vhazování.
59:35'
Obrovská možnost Nikulina. On sám sice branku netrefil, ale poslal kotouč do brankoviště, kde jej ještě tečoval někdo z domácích. Košečkin ale neinkasoval.
59:18'
Metallurg dostal kotouč do středního pásma, tam mu samozřejmě nyní bude nejvíce vyhovovat.
59:10'
Také se tak děje, oddechový čas pro Dinamo Moskva.
59:10'
Nikulinova pecka končí v náruči Košečkina, to je samozřejmě pro domácí ideální možnost, aby si vybrali oddechový čas.
58:48'
Brankář Jerjomenko opustil branku a domácí to zkoušejí se šesti muži v poli.
58:13'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, Metallurg drží puk dostatečně daleko od svého zařízení.
57:50'
Brjukvin se protáhl dobře na pravý kruh, tam už ale neměl komu nahrávat. Domácí nejsou zdaleka tolik aktivní jako na začátku třetí třetiny.
57:00'
Divákům se nelíbí sporný zákrok na jednoho z domácích hráčů, ale hra pokračuje bez přerušení. Je jasné, že Dinamo bude muset začít více riskovat.
56:06'
Teď je to naopak domácí výběr, koho začíná tlačit čas a jde to také vidět na jeho nepřesnostech v rozehrávkách.
54:37'
Metallurg právě vstřelil branku!
Jenže pozor, hosté využívají přesilovou hru a otáčejí skóre na svou stranu. Všemu předcházela střela z dálky, která nadělala na brankovišti Dinama Moskva hodně zmatků a nepřehlednosti. Toho pohotově využil hokejista Metallurgu JAROSLAV KOSOV, jenž si našel puk u tyče, aby jej následně pohodlně zasunul do zařízení. Brankář Jerjomenko byl dezorientován, takže nemohl zasáhnout. Asistence: Sergej Mozjakin, Nicholas Schaus.
54:08'
Dobrou pecku od modré čáry vypálil bez přípravy obránce Děnisov. Jenže netrefil ani branku, šance mířila těsně vedle levé tyče. Jerjomenko se za pukem ohlédl.
53:28'
Dinamo se ale osvobozuje vyhozením přes všechny čáry. Elissonovi se pak nepodařilo dostat rychle kotouč zpátky do útočného pásma.
52:54'
Domácí hokejista Karsums dostává dvě minuty za hákování Mozjakina. Ideální příležitost pro hosty, aby se pokusili dnes poprvé prchnout do vedení.
52:54'
Mozjakin se sám protáhl před branku a zakončil, navíc u toho byl faulován, takže si jeho celek zahraje přesilovou hru.
52:44'
Jerjomenko si po delší době připisuje složitější zákrok, před brankovištěm nabral puk na hokejku Kazionov a nebezpečně vypálil. Brankář Moskvy je však připraven.
52:40'
Kotouč končí v ochranné síti, vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
52:06'
Také Metallurg by rád rozhodl ještě v základní hrací době, jenže nemá zdaleka tak velké příležitosti jako jeho soupeř.
51:28'
Arťuchin po vyhraném buly kroužil po mantinelu a hledal někoho ze svých spoluhráčů, kterému by přistrčil puk. Nakonec ale musel vzít zodpovědnost na sebe a zakončit sám.
51:17'
Zakázané uvolnění Magnitogorsku, situace se vrací před Košečkinovu klec.
50:46'
Dinamo by rádo zpátky své vedení. Bude ale tím pádem muset najít recept na to, jak se dostat blíže před brankoviště. Zajcevovi se to moc nepovedlo.
49:52'
Brjukvin v šanci, před ním taktéž Kazionov. Oba však po ráně z první přestřelili horní tyčku. Košečkin má poslední dobou také dost štěstí.
49:08'
Dinamo se ale nechce nechat zastrašit a pokračuje aktivním hokejem. Jenže všechny pokusy míří mimo branku.
47:48'
V Moskvě máme vyrovnáno. I když to vypadalo, že Metallurg si moc šancí tvořit nebude, opak je pravdou a první vážnější situace končí kotoučem za zády brankáře Jerjomenka. MATT ELLISON nabral před brankou kotouč na hokejku, využil chyby soupeře a mířil před gólmana Dinama. Toho si Ellison položil a zasunul za něj touš bekhendem. Ještě u toho byl hráč hostů faulovaný, ale trest se pochopitelně neukládá. Je vyrovnáno. Asistence: Oskar Osala, Nikita Pivcakin.
46:51'
Už se pokračuje. Jan Kovář hledal Mozjakina hned po vhazování ve středním pásmu, místo toho ovšem našel připraveného Kutějkina, který kotouč odhodil pryč.
46:36'
Je tu komerční přestávka, budeme pokračovat za pár okamžiků.
46:22'
Schaus a jeho průniková přihrávka středem kluziště. Opět špatně adresovaná, takže puk pouze prosvištěl k mantinel a pak už se o něj zase postarala domácí obrana.
45:45'
Na druhé straně kluziště se zase uvolnil Dronov, ale úplně minul tři červené tyče.
45:16'
Podšendjalov okamžitě vyrazil po pravém mantinelu do úniku. I když k sobě neměl nikoho do kombinace, vystřelil sám. A těsně minul pravou tyčku.
45:03'
Hra přerušena ve středním pásmu, rozhodčí si všiml, že Podšendjalov byl v postavení mimo hru. Takže následuje buly na modré čáře.
44:40'
Podobných šancí ale hosté budou potřebovat víc, aby měli šanci, že Jeremenka překonají a zajistí si body z duelu na moskevském ledě.
44:10'
Nadále platí, že si Magnitogorsk v obranné třetině vede znamenitě. Navíc si vytvořil i útočnou šanci, Filippi těsně přestřelil horní tyčku.
43:40'
Košečkin pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, hned se ale vrátil mezi tři tyče. Ve středním pásmu kombinaci soupeře vystihl Arťuchin, jenže neměl komu přihrát.
43:13'
Zakázané uvolněn Dinama Moskva, ale v tomto případě docela zbytečné.
42:25'
Višněvskij se dostal do zajímavé možnosti poté, co dostal od spoluhráče z útoku přihrávku na modrou čáru. Následná rána ale minula Košečkinovu svatyni.
41:44'
Timkin se dostal skoro do samostatného úniku. Ale v rozhodujícím okamžiku mu kotouč přeskočil hokejku, takže nemohl zakončovat.
40:10'
Jerjomenko zachytil puk do lapačky, hned ho ale rozehrál na spoluhráče Boyda. Pak je Dinamu Moskva odpískán nějaký prohřešek.
40:01'
Třetí třetina zápasu je tu. Dočká se Metallurg aspoň vyrovnání?
Střely na branku po dvou třetinách

Dinamo Moskva: 21

Metallurg Magnitogorsk: 16
Druhá třetina plná šancí a vyloučení končí. Už to vypadalo, že ani v ní neuvidíme branku, ale těsně před druhou sirénou se dokázal prosadit domácí obránce Višněvskij. Rozhodčí po konzultaci s video rozhodčím trefu uznali, takže Metallurg Magnitogorsk bude v poslední části muset dohánět ztrátu. Nechme se překvapit, co ještě dnešní duel nabídne.
40:00'
39:49'
Dinamo právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen se domácí fanoušci dočkali ještě ve druhé třetině. Dnešní trápení v přesilovkách Dinama Moskva tímto končí. Skoro to vypadalo, že se na celou situaci obránce DMITRIJ VIŠNĚVSKIJ nemohl dívat. Bek Moskvy se napřáhl za levým kruhem, tvrdě vypálil a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Možná ještě kotouč tečoval někdo z hokejistů Metallurgu nohou. Puk se následně odrazil od tyče, Košečkin neměl šanci reagovat. Rozhodčí si ještě šli zavolat na video, zda před brankou nedošlo k postavení mimo hru. Ale vše v pořádku, gól platí. Asistence: Vladimir Brjukvin, Andrej Kutějkin.
39:16'
Běží poslední minuta druhé třetiny, Dinamo stále točí Metallurg kolem jeho klece, jenže vše provází velmi nepřesná zakončení.
38:45'
Rána Kutějkina orazítkovala pouze zadní mantinel, ale Košečkina bezprostředně neohrozila. Pak puk skončil rychle ve středním pásmu.
38:23'
Ne ne, to stále nebylo s tresty v této periodě vše. Dnes už několikáté dvě minuty za vysokou hůl, v tomto případě si je jde odsedět Timkin. Promění Dinamo přesilovku ještě před sirénou?
37:54'
Magnitogorsk je na konci druhé třetiny jednoznačně aktivnější, avšak stejně jako doposud, stále se mu nedaří v koncovce.
37:19'
Dinamo Moskva vyhazuje puk na zakázané uvolnění, to teď byla pro domácí jediná možnost, jak se trošku zklidnit a nabrat nové síly v obraně.
37:08'
Výborně nyní Jerjomenko, jenž na poslední chvíli zastavil šanci Platonova. Pak se ještě někdo natahoval po poskakujícím kotouči, ten však nebyl tolik nebezpečný.
36:25'
Hraje se nyní převážně kolem branky Jerjomenka. Po vyhraném vhazování okamžitě pálil český útočník Jan Kovář, jenže také v tomto případě hodně přestřelil.
35:24'
To by snad nebylo ono, kdybychom tu neměli nějaké vyloučení. Opět trest, tentokrát na hostující straně. Osala si musí jít odsedět desetiminutový trest za nesportovní chování.
35:08'
Košečkin má kotouč v rukavici, zasáhl poté, co na něj vypálil některý z obránců v modrém dresu. Ale žádná složitější práce.
35:00'
Dinamo Moskva je kompletní, takže ani hosté neotevřeli střelecký účet večera.
34:28'
Další vyhození Moskevských, přesilovky dnes nejsou silnou stránkou ani jedné strany.
33:53'
Půlka hostující přesilovky je minulostí, hrdina Metallurgu Mozjakin a jeho formace ještě zůstávají na ledě. Nyní pro změnu pálil Jakub Kovář, jenže minul horní tyčku.
33:23'
Mozjakin se na brankovišti natahoval po volném kotouči, jenže poslat do sítě jej nedokázal. Pak se navíc Dinamo Moskva osvobozuje a střídá celou formaci.
32:50'
Jeden trest skončil, další brzy začne. Nikita Komarov dostává dvě minuty za držení. Takže tentokráte přesilová hra pro Metallurg.
32:41'
Výtečně Košečkin. Na poslední chvíli vykopl kotouč od levé tyče, který tam poslal Brjukvin.
32:06'
Magnitogorsk vyhazuje přes všechny čáry. Jestli dnes hostujícímu celku opravdu jde, tak je to bránění svých oslabení.
31:40'
Už jsou hosté opět ve čtyřech, ale nadále se musí bránit. Kutějkin dostával nabito na hrot levého kruhu, jenže ránou z první ani v tomto případě neuspěl.
30:45'
A další dvě minuty, rozhodčí dnes tresty nešetří. Dvě minuty za vysokou hůl, opět, dostává Denis Kazionov. Takže se bude hrát pět na tři z pohledu Moskvy.
30:32'
Teď se ale prezentoval velmi dobrým pokusem z první obránce Hietanen, který zakončoval někam k levé tyči. Košečkin se na poslední chvíli stačil natáhnout a kotouč vytěsnit vyrážečkou.
30:15'
První minuta přesilovky domácích je pryč, zatím jedinou lepší střelu na branku vyslal Karsums. Ta ovšem skončila sražená za brankou.
29:35'
Opět rychlé kombinace domácích, ale zatím beze střely.
29:01'
Metallurg je dnes často vylučovaný, a to by jej mohlo mrzet. Nyní dostává dvě minuty za vysokou hůl v obličeji soupeře Kaletnik. Šance pro Dinamo Moskva.
28:48'
Metallurg je specialistou na zakončení po buly. Nyní to byl Timkin, kdo zkusil překvapit Jerjomenka, jenže těsně minul branku.
28:24'
Zakázané uvolnění Dinama, dlouhé přihrávky Moskvě ve druhé třetině vůbec nefungují.
27:55'
Korjagin to zkusil nahozením z dálky, jestli jej třeba někdo netečuje. To se ale nestalo, znovu pohodová rozehrávka pro Magnitogorsk.
27:21'
Po delší době je tu také šance domácích, nahozený puk pouze trefil Košečkina do betonu. Potom už se obrana Magnitogorsku postarala o to, aby udržela klid.
27:09'
Jerjomenko podržel kotouč na brankovišti a pro jistotu přerušil hru. Hra Dinama Moskva nyní nevypadá vůbec organizovaně. Následuje komerční pauza.
26:28'
Birjukov hned po vyhraném vhazování Metallurgu střílel bez přípravy, avšak trefil prvního bránícího hráče, takže neměl šanci uspět.
26:12'
Zakázané uvolnění Dinama Moskva, hra se tak vrátí zpátky před Jerjomenka.
25:30'
Nádherná přihrávka Jana Kováře na Mozjakina, který byl připraven mezi kruhy. Druhý jmenovaný obdržel sice kotouč přímo na hokejku, ale jeho následné zakončení minulo klec. Veliké štěstí pro domácí.
24:52'
Zasahuje také Jerjomenko, ten už si pěkně dlouho nesáhl na kotouč. Teď je ale Magnitogorsk v útočné třetině, takže musí dávat dobrý pozor.
24:30'
Kolem Košečkina bylo na okamžik docela živo. Tarasov si tam vybruslil do šance, jenže nedokázal ze vzduchu kotouč doklepnout do sítě. Dorážel svou vlastní ránu.
23:52'
Tomáš Filippi si udělal místo a projel obranou Dinama jako horký nůž máslem. Ani on však neměl s kým spolupracovat, vyslal pouze ránu těsně nad horní tyčku.
23:24'
Sledujeme hodně podobný hokej jako v první části. Obě mužstva se sice snaží hrát aktivně, ale prakticky neohrožují brankáře střelami.
22:57'
S pukem si zahrál za svou klecí brankář Košečkin, ale jen na okamžik. Hned jej předal obránci Nicku Schausovi.
22:20'
Mozjakin hledal od pravého mantinelu kolegu z formace Jakuba Kováře. Ten mu ale před brankoviště nenajel, takže Mozjakin následně kotouč ztratil a bylo po šanci.
21:45'
A teď už Metallurg dokonce v pěti. Po delší době sledujeme hru v plném počtu na obou stranách, ani jednu celku se zatím nepovedlo využít přesilovku.
21:16'
Magnitogorsk ve čtyřech, nejhorší okamžiky mají hosté nejspíš za sebou.
20:38'
Hietanen nabíjel spoluhráči z obrany na modrou čáru. Vypálil z dálky, jenže Košečkin kotouč v pohodě vyrazil před sebe, obrana Metallurgu následně vyhodila přes všechny čáry.
20:15'
Domácí ještě pár vteřin budou hrát v pěti proti třem, zatím se ale teprve usazují v útočné třetině.
20:01'
Blíží se začátek druhé třetiny. Dočkáme se v ní první branky? Přesilovek je zejména domácí straně dostatek, takže je nasnadě, aby někdo udeřil. Zaítm sledujeme poměrně vyrovnaný hokej.
Střely na branku po první třetině

Dinamo Moskva: 12

Metallurg Magnitogorsk: 8
Více už se toho v první třetině nestane. Viděli jsme nějaké šance na obou stranách, ale zatím ani jeden gólman neměl příliš práce. Dinamo bude hrát na začátku prostřední části početní výhodu čtyři na tři, uvidíme, zda mu to postačí ke skórování. Hned po přestávce budeme pokračovat v zápase.
20:00'
19:40'
Ještě jedno přerušení hry v úvodní periodě zápasu. Hosté podle sudího hráli v pěti, místo ve čtyřech. Takže dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvě minuty půjde odpykat Timkin.
19:12'
Začala poslední minuta první třetiny, Magnitogorsk drží puk v pásmu soupeře. Ale zatím beze střely, to pochopitelně ke skórování stačit nebude.
18:50'
Košečkin si musel připsat zásah lapačkou. Ale kotouč nepodržel, raději jej hned rozehrál dopředu.
18:42'
A další vyloučení, teď zase na straně Metallurgu. Menší trest za vysokou hůl do obličeje Karsumse dostává Kosov. Bude se tedy hrát ve čtyřech na obou stranách.
18:25'
Také Moskva začíná oslabení v pohodě, vyhazuje přes všechny čáry a může poslat na led čerstvé síly.
18:07'
Bude se pro změnu vylučovat na druhé straně. Po tvrdém zákroku za brankou na Těreščenka si půjde sednout Arťuchin. To se samozřejmě nelíbí domácím fandům, ale tady nebylo o čem diskutovat. Hráč Dinama dostává dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku.
17:46'
Metallurg je v plném počtu, na závěr první třetiny se tak opět může zkusit zaměřit na útok. Je ale zjevné, že nyní jsou na koni domácí hokejisté.
17:26'
Poslední sekundy z trestu Schause, také tuto početní nevýhodu nejspíš Metallurg zvládne bez inkasování.
16:50'
Kutějkin dostával kotouč příhodně na hokejku na levý kruh ke střele. Když se ovšem pokusil vypálit, trefil touš nepřesně. Následně Magnitogorsk vyhazuje.
16:16'
Tahle početní výhoda vypadá v podání Dinama mnohem lépe. Moskva se drží v útočné třetině a kombinuje, potřebuje však lépe zakončovat.
15:46'
Košečkin měl hned po vhazování práci, Višněvskij jej prověřil zakončením z dálky. Gólman Metallurgu ale drží svůj tým nad vodou, ani v tomto případě neinkasoval.
15:34'
Je tu druhá početní výhoda v zápase pro tým Dinama Moskva. Na dvě minuty je rozhodčími do boxu odeslán Nick Schaus, který se dle názoru arbitra provinil hákováním.
15:18'
Ponechaná výhoda, Dinamo Moskva si zahraje další přesilovku.
14:39'
Děnisov si za svou branku hodně zkomplikoval život. Tak dlouho hledal někoho, komu přihraje, až chyboval a domácí se dostali do šance.
14:12'
Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích, Kazionov uspěchal rozehrávku, takže je z toho další icing Dinama Moskva.
14:00'
Jestli to takhle půjde dál, jsme za chvíli na konci první třetiny. Rozhodčí teď po dlouhé době použili píšťalku.
13:28'
Teď to vypadá, jako by spíše Metallurg jen nechtěl inkasovat. Hosté se nikam neženou. Obránce Pivcakin vyhodil puk tak, aby se nejednalo o icing.
12:44'
Domácí si dokázali vytvořit optický tlak, vyslali na branku dvě rány, i když obě z dálky. Košečkin toho ani v jednom případě moc neviděl.
12:11'
Alexejev po vyhraném buly zkusil obkroužit Košečkinovu branku. Už to skoro vypadalo, že puk zasune k tyči, nebylo tam ale na kotouč dostatek prostoru.
11:51'
Košečkin nemusel přerušovat hru, ale raději tak učinil, protože kolem jeho branky bylo hodně rušno. Následuje nové vhazování v obranné periodě Magnitogorsku.
11:38'
Nikulin posílal nahrávku na útočníky dopředu, ale tento pas byl až moc dlouhý. Rozhodčí správně odpískal zakázané uvolnění.
11:10'
Další dlouhá pasáž bez hvizdu rozhodčího, ale bohužel pro fanoušky také bez šancí. Většina přihrávek a kombinací končí mezi dvěma modrými čarami.
10:39'
Osala a jeho kličkování v rohu, tam ale potřeboval ještě od někoho pomoci. Měl totiž na zádech hned dva soupeře v modrém dresu, takže jeho šance na úspěch nebyly velké.
09:48'
Na druhé straně kluziště aktivita Metallurgu, jenže Moskevští opět utěsnili veškeré mezírky před brankou Jerjomenka, není tam prakticky žádné místo na přihrávky.
09:15'
Brjukvin v dobré situaci poté, co se dostal mezi kruhy a zůstal tam úplně sám. Možná právě to jej zaskočilo, takže následnou střelu zápěstím hodně pokazil.
08:47'
Hra pokračuje, Košečkin vyjel poměrně riskantně za branku, kde rozehrával na spoluhráče dopředu. Měl ale štěstí, že netrefil hokejku některého ze soupeřů.
08:29'
Je tu první komerční přestávka, za pár okamžiků budeme pokračovat.
08:17'
Po delší odmlce je tu možnost hostů. Obránce Birjukov nabral kotouč od modré čáry a doufal, že jej někdo tečuje. To se ale nestalo, skončil na zadním mantinelu.
07:55'
Už se hraje docela dlouho bez přerušení, Dinamo má problém s přechodem středního pásma.
07:26'
Arťuchin hledal po jízdě kolem levého mantinelu spoluhráče, kterému by nahrála na střelu z první. Avšak nikdo se mu nenabídl, takže bylo po šanci.
06:58'
Zatím to nevypadá, že bychom dnes měli vidět hodně šancí a branek. Jakmile se někdo dostane před modrou čáru, hned je důrazně zastaven.
06:10'
Magnitogorsk a jeho útok ve třech. Filippi obkroužil s kotoučem na hokejce branku soupeře, jenže neměl ho komu nabídnout. A tak s ním zkusil ukličkovat dva soky u mantinelu.
05:35'
Teď se hra zase malinko uklidnila, ani jeden výběr nechce dělat zbytečné chyby dozadu.
05:13'
Jan Kovář je zpátky na ledě, Metallurg nejen že zvládl oslabení s klidem, ale dokonce si vytvořil i jednu brankovou příležitost.
04:58'
Až nyní Nikulin posunul puk z modré čáry na hokejku svého spoluhráče, který vypálil z první a gólman hostů se měl co ohánět. Kotouč si ale mezi těly hráčů našel.
04:32'
Vypadá to, že tuhle přesilovku Dinamo nevyužije. Košečkin ještě nemusel zasahovat, protože na něj nemířila žádná střela.
04:06'
Metallurg potřetí vyhazuje puk pryč přes všechny čáry, zatím se brání v klidu.
03:29'
Jenže paradoxně je to Magnitogorsk, kdo si ve vlastním oslabení tvoří možnosti! Byl to nejspíš Kosov, kdo zakončoval z první poté, co hosté ujeli do přečíslení dva na jednoho.
02:56'
Dinamo Moskva si ale zahraje přesilovou hru. Český útočník Jan Kovář totiž dostává dvě minuty za hákování, hosté budou nuceni se bránit.
02:38'
První vážnější příležitost před Košečkinem. Karsums měl nastavenou hokejku na zakončení a ještě čekal na dorážku Nikulin. Ani jeden ale nedostal puk do sítě.
02:18'
Obě strany barikády posílají do hry čerstvé síly, kotouč za svatyní Jerjomenka.
01:50'
Dronov a jeho nejistá rozehrávka z obranné třetiny, kterou Moskva zachytila ještě na modré čáře. Nikdo z beků v modrém dresu se ale neměl k tomu, aby vypálil z dálky.
01:34'
Branka domácího týmu je mimo své postavení, nejspíš ji vystrčil ven někdo z hostů. Byl to Timkin, kterého na klec hodil soupeř. Následuje nové vhazování.
01:07'
Další vyhrané vhazování pro Magnitogorsk a Jerjomenko se měl co ohánět, aby zastavil poskakující puk před brankovištěm. Ale zvládl to dobře, hra pokračuje dál.
00:48'
Sledujeme poklidný začátek duelu. O první větší možnost se pokusilo také Dinamo, následně si první zásah lapačkou zapisuje do statistik Jerjomenko po zakončení Jana Kováře.
00:09'
Jako první se kotouče po vhazování zmocnili hokejisté Metallurgu. Mozjakin zavezl kotouč až za branku Jerjomenka, pak ale rozhodčí trošku s opožděním odpískal postavení mimo hru.
00:01'
Hráči už jsou na ledě. Poslechneme si ruskou hymnu a už se pomalu budeme moci začít těšit na začátek střetnutí.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Týmy se pomalu připravují na zápas, za pár minut budeme moci začít.
Vítejte u dnešního utkání Kontinentální hokejové ligy. Budeme sledovat zápas mezi dvěma týmy, kterým se na začátku nového ročníku docela daří, oba jsou v tabulce nahoře. Dinamo Moskva vyzve Metallurg Magnitogorsk.

Tomáš Filippi (MET) (2 + 3)
Jan Kovář (MET) (1 + 5)
DINAMO MOSKVA

Podobně jako Metallurg, také Dinamo Moskva se na začátku sezóny drží mezi špičkou své konference a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by klub z hlavního města Ruska měl potkat strmý pád tabulkou. V pořadníku Západní konference Dinamu náleží třetí příčka, lépe jsou na tom pouze válející favorit SKA Petrohrad a CSKA Moskva. Dinamo jim je ale se šestnácti body v patách, už po dnešním klání může CSKA a Petrohradu zase o něco více dýchat na záda. Právě s CSKA Moskva ale Dinamo Moskva minule neuspělo, když u soupeře třikrát inkasovalo, aby ve výsledku padlo 3:1. Duely předtím dopadly mnohem lépe. Moskevští porazili 5:1 Severstal Čerepovec, 4:2 Torpedo Nižnij Novgorod či 5:1 Dinamo Riga.

Až do střetnutí s CSKA Dinamo vypadalo nepřemožitelně. Teď se navíc po čtyřzápasové odmlce vrátí zpátky před domácí publikum, což hráčům jistě vlije novou energii do žil.
METALLURG MAGNITOGORSK

Hokejisté Metalurgu Magnitogorsk zatím mohou být docela spokojeni se svými výkony. Sice se jim nepovedlo vyšplhat na úplnou špičku tabulky Východní konference, ale čtvrtá pozice rozhodně není špatným výkonem. Aktuálně má mužstvo Metallurgu na kontě čtrnáct bodů, stejně jako třeba čínský Kunlun. Na první příčku to navíc stejná parta nemá úplně daleko. V posledních duelech Metallurg proti svým vyzyvatelům válí, z uplynulých tří duelů dotáhl do vítězného konce všechny tři. Nejdříve vyzrál po samostatných nájezdech na Barys Astana, aby pak uspěl na domácím kluzišti poměrem 4:2 s Admiralem Vladivostok. Naposledy ruský klub zajížděl před tribuny Lady Togliatti, tam nastřílel pět branek a zvítězil 5:3. Potvrdí celek střeleckou i herní formu také v Moskvě?

Kanadské bodování Magnitogorsku nyní vede známý útočník Sergej Mozjakin (7 + 4), který je zároveň nejlepším snajprem své družiny. Špatně si nevede ani Matt Ellison (4 + 5).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.