KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Soči - 2. září 2017   16:00

0:5
(0:0, 0:1, 0:4)
Soči
Soči
25:39' Mamkin  (Cvetkov, Lapenkov) • 46:54' Ščegolkov  (Padakin, Chomickij) • 54:27' Lapenkov  (Padakin) • 55:56' Wellman  (Collins) • 57:10' A. Ivanov  (Chochlov, Grebenščikov)
Kazaň
Jurij Tsyplakov, Alexej Bělov – Nikita Viljugin, Alexander Černyšev
TatNeft Arena
Soči

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne!

Trestné minuty: 12 – 24
Utkání mezi Ak Bars Kazaň a HK Soči právě skončilo. Hostující celek v něm vítězí vysoko 5:0. O branky se postarali Michail Mamkin (26. minuta, přesilová hra), Vadim Ščegolkov (47. minuta), Jevgenij Lapenkov (55. minuta, přesilová hra 5 na 3), Casey Wellman (56. minuta) a Andrej Ivanov (58. minuta). Gólman Soči Dmitrij Šikin zastavil všech 23 střel soupeře!
59:01'
Je tu poslední minuta tohoto utkání.
58:53'
Zakázané uvolnění hokejistů Soči.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:10'
Soči právě vstřelilo branku!
A už je to 5:0 pro hostující celek! Ránu beka Chochlova vyrazil Garipov přímo k ANDREJI IVANOVI, a ten uklidil kotouč za záda bezmocného brankáře. Asistence: Ilja Chochlov, Světoslav Grebenščikov.
56:32'
56:18'
55:56'
Zdá se, že je definitivně rozhodnuto! Obrana Kazaně propadla ve středním pásmu a soupeř se tak dostal znovu do situace 2 na 1. Střelu Collinse z pravé strany ještě dokázal Garipov zkrotit, na následnou dorážku CASEY WELLMANA už byl ale krátký. Asistence: Sean Collins.
54:32'
Pokračovat budeme nyní ve čtyřech na obou stranách.
54:32'
Vyloučení v týmu HK Soči (Ruslan Pedan – 2 min., nedovolené bránění).
54:27'
Hosté využívají přesilovou hru 5 na 3! Před Garipovovu branku si od pravého mantinelu nabruslil JEVGENIJ LAPENKOV a následně zasunul puk pod gólmanem Kazaně za brankovou čáru. Asistence: Pavel Padakin.
54:18'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Popov – 2 min., držení protihráče).
54:07'
Další signalizovaný trest pro Ak Bars!
53:15'
Hokejisté Soči kombinují v útočném pásmu.
52:31'
Domácí vyhráli buly a ihned posílají kotouč až soupeřově brance.
52:29'
Vhazování po pravici Garipova.
52:29'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Jiří Sekáč – 2 min., vysoká hůl).
52:18'
Signalizovaný trest pro Kazaň.
51:57'
Hra se rychle přesunula do útočného pásma Ak Barsu. Šikin ponechal kotouč ve své lapačce a vynutil si tak další přerušení hry.
51:50'
Po střele Grebenščikova zapisuje Garipov další zásah. Vhazovat se bude po pravé ruce domácího brankáře.
51:24'
Ofsajd Kazaně, hra přerušena a následovat bude vhazování ve středním pásmu.
50:52'
Pedan s pukem za vlastní brankou, oba týmy střídají.
50:31'
Střela Popova zblokována mimo Šikinovu branku.
50:08'
Collins se dostal do zajímavé střelecké příležitosti, Garipov však nyní dokázal podržet svůj tým.
49:36'
48:56'
Icing domácího Ak Barsu, vhazovat se tak bude v jeho obranném pásmu.
48:20'
Azevedo to zkusil z první z levého kruhu pro vhazování, Šikin vyrazil.
47:36'
Po reklamní přestávce začne přesilová hra Kazaně.
47:36'
Vyloučení v týmu HK Soči (Andrej Ivanov – 2 min., hákování).
46:54'
Vedení hostujícího celku je dvoubrankové! Do situace 2 na 1 se dostali Padakin a Ščegolkov. Střelu prvního jmenovaného ještě Garipov vyrazil, ale právě pouze k VADIMU ŠČEGOLKOVOVI, který už puk uklidil za jeho záda. Asistence: Pavel Padakin, Vadim Chomickij.
46:21'
45:22'
Začíná druhá minuta přesilové hry Kazaně.
44:59'
Střela Sekáče zblokována, hosté se osvobozují.
44:37'
Azevedova rána z první končí na zadním mantinelu.
44:21'
Vyloučení v týmu HK Soči (Pavel Padakin – 2 min., nedovolené bránění).
44:09'
Domácí mají zatím stále ponechanou výhodu.
43:54'
Signalizovaný trest pro Soči.
43:36'
Vhazuje se v neutrální zóně.
43:36'
Vyloučení v týmu HK Soči (Ryan Garbutt – 2 min., nesportovní chování).
43:18'
Z pravé strany to zkoušel Azevedo, Šikin pozorný.
43:08'
Kotouč tečován mimo hrací plochu, hra přerušena.
42:23'
Od modré napřáhl ke střele Ohtamaa, ta však byla zblokována.
42:10'
Teč Gluchova končí v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:33'
Abrosimov rozjíždí útočnou akci svého týmu.
40:53'
Markov s kotoučem ve vlastní třetině, oba týmy střídají.
40:01'
Oba týmy jsou zpět na ledě. Co nám přinese průběh třetí třetiny? To se dozvíme v následujících minutách!
Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 17 – 22
Zblokované střely: 3 – 7
Vhazování: 19 – 18
Hity: 5 – 5
Trestné minuty: 8 – 8
Také druhá perioda tohoto utkání je již minulostí. Hostujícím hokejistům se v ní podařilo otevřít skóre. Přesilovou hru využil v 26. minutě po přihrávce Lapenkova Michail Mamkin. Žádnou další branku jsme neviděli, a tak po čtyřiceti minutách vede Soči v Kazani 1:0.
40:00'
39:56'
Ve druhé třetině se již nic dalšího nestane.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
38:59'
Alexandrova dobrá střela z levého kruhu pro vhazování, Garipov má puk v náručí.
38:09'
Vhazování po levé ruce Šikina.
38:09'
Oddechový čas pro hosty.
38:09'
Zakázané uvolnění hokejistů Soči, hra tak zůstane v jejich obranné zóně.
37:27'
36:52'
Střela Markova z úctihodné vzdálenosti, Šikin vyráží betonem.
36:39'
Hosté jsou ve čtyřech.
35:42'
Markov zlomil při střele z první svou hůl, hokejisté Soči tak dostávají touš z vlastní třetiny.
35:27'
Kazaň má k dispozici přesilovou hru 5 na 3. Dokáže při ní srovnat skóre zápasu?
35:27'
Vyloučení v týmu HK Soči (Ruslan Pedan – 2 min., vysoká hůl).
35:25'
Nepřesná křižná přihrávka Azeveda, puk míří do středního pásma.
34:56'
Od modré pálil Markov, Šikin drží kotouč ve své moci.
34:39'
Vyloučení v týmu HK Soči (Vadim Chomickij – 2 min., hákování).
34:20'
Önerud vyzkoušel ze značného úhlu Garipovovu pozornost.
33:39'
Nepřesná přihrávka Tkačova, domácí ale zůstanou u kotouče.
33:19'
Píská se zakázané uvolnění Kazaně. Vhazovat se tak bude v blízkosti brankáře Garipova.
32:52'
Domácím se zatím nedaří potvrdit roli favorita v tomto utkání. Jejich další snaha o přechod do útočného pásma končí postavením mimo hru.
32:43'
Další puk v hledišti kazaňské areny, buly nařízeno ve střední třetině.
32:30'
Popovovo nahození si sebral Šikin do své rukavice. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Soči.
32:15'
Ofsajd domácích, následuje další z reklamních přestávek.
31:56'
Do dobré šance se dostal Tkačov, avšak minul Šikinovu branku.
31:15'
Až nyní se domácím, konkrétně Svitovovi, podařilo dostat puk do střední třetiny.
30:46'
Hosté kombinují v útočném pásmu.
30:01'
Polovina utkání za námi, Soči zatím vede v Kazani po brance beka Mamkina 1:0.
29:53'
Mamkin rozjíždí další útočnou akci Soči od vlastní branky.
29:29'
Rozhodčí pískají domácím přihrávku rukou, hra tak opět přerušena.
29:12'
Kotouč končí v ochozech TatNeft Areny, vhazovat se bude ve středním pásmu.
29:04'
Domácí vyhráli vhazování a usadili se v útočné třetině. Následná Jarullinova střela skončila zákrokem Šikina.
28:42'
Z pravé strany to na druhé straně zkoušel Gluchov, Šikin má kotouč v náručí.
27:49'
Wellmanova střela míjí tři tyče.
27:27'
Buly nařízeno po pravé ruce Garipova.
27:27'
Jeden z hráčů Kazaně zahrál vysokou holí, hra je tak přerušena.
26:38'
Další šance Soči v podání Ščegolkova, Garipov připraven.
25:39'
Je tu úvodní branka tohoto utkání! Cvetkov přihrál na modrou čáru, kde stál MICHAIL MAMKIN, a ten svou střelou z první nedal Garipovovi vůbec žádnou šanci. Pro beka Soči první branka v sezoně, 1:0! Asistence: Alexej Cvetkov, Jevgenij Lapenkov,.
25:03'
Začala druhá minuta Jarullinova trestu.
24:49'
Soči se úvod přesilové hry zatím moc nedaří. Kazaň dobře brání svou modrou čáru.
24:02'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
23:16'
Z pravé strany se pokoušel ohrozit Garipovu branku Önerud, avšak minul tři tyče.
22:57'
Hosté se provinili icingem. Vhazuje se po levé ruce jejich brankáře.
22:24'
Soči se dostalo do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude v neutrální zóně.
21:46'
Před Šikinovou brankou nebezpečně dorážel Gluchov, hosté však tuto situaci ustáli.
21:34'
Po akci Tkačova končí kotouč v ochranné síti, vhazovat se bude v obranném pásmu Soči.
20:56'
Nahození Azeveda, Šikin bez problémů vyráží.
20:22'
Icing hostujícího celku, hra se tak přesune zpět do jejich obranné zóny.
20:13'
Šikin má kotouč ve své moci, hra přerušena.
20:06'
20:01'
Hokejisté se vrací na ledovou plochu TatNeft Areny, druhá třetina tak začne za malou chvíli.
Statistiky po první třetině

Střely na branku: 9 – 9
Zblokované střely: 2 – 3
Vhazování: 7 – 5
Hity: 4 – 2
Trestné minuty: 6 – 4
Je za námi první dvacetiminutovka utkání mezi Ak Bars Kazaň a HK Soči. Branku jsme v ní žádnou neviděli. Zatím jsme svědky opatrného hokeje z obou stran.
20:00'
19:18'
Špatná přihrávka jednoho z hráčů Soči, Markov vyhazuje kotouč z obranné třetiny až k Šikinově brance.
19:01'
Probíhá poslední minuta první periody.
18:10'
Další početní výhoda pro Soči, vhazování po pravé ruce gólmana Garipova.
18:06'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Jazkov – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
17:59'
Signalizovaný trest pro domácí.
17:20'
16:53'
Mamkinova prudká rána z pravé strany, Garipov má puk ve své moci.
16:20'
Začala druhá minuta z trestu Tkačova, Garipov zatím bez práce.
15:21'
Začíná přesilová hra Soči.
15:20'
15:19'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vladimir Tkačov – 2 min., nedovolené bránění).
13:45'
Markov nabil Jarullinovi, Šikin vyráží.
13:20'
Zpět do akce. Buly po pravé ruce brankáře Šikina.
13:20'
Hra přerušena, následuje další reklamní přestávka.
13:20'
Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. – příliš mnoho hráčů).
13:02'
Soči se na chvíli udrželo v útočném pásmu, k ohrožení Garipovovy branky se ale nedostalo.
10:29'
Obránce Chochlov s pukem ve vlastní obranné zóně, oba celky prostřídávají své řady.
09:39'
Zakázané uvolnění hostujících hokejistů, hra se tak přesune do jejich obranné třetiny.
09:10'
Střelu Alexandrova od modré zblokoval jeden z domácích útočníků, Garipov tak zasahovat nemusel.
08:25'
06:25'
Konec reklamní přestávky, početní výhoda Soči může začít. Vhazování po levici Garipova.
06:25'
Po reklamní přestávce si první početní výhodu zahrají také hosté.
06:25'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Čibisov – 2 min., hákování).
05:45'
Kazani přechod do útočného pásma nevyšel – ofsajd.
05:22'
05:08'
Hosté se osvobozují a zdá se, že první početní výhodu soupeře již ubrání.
04:23'
Začala druhá minuta Chomickijova trestu, Šikin zatím nemusel výrazněji zasahovat.
03:22'
První přesilovou hru v utkání si zahrají domácí, vhazuje se po pravici Šikina.
03:22'
Vyloučení v týmu HK Soči (Vadim Chomickij – 2 min., podražení).
01:54'
Alexandrov s kotoučem za vlastní brankou, oba týmy střídají.
00:35'
Do první šance se dostal Lander, Šikin ale zasahovat nemusel.
00:17'
Vhazování po pravici gólmana Šikina.
00:01'
Na buly se do středového kruhu staví Anton Lander a Sean Collins, jdeme na to!
Kapitáni obou celků se zdraví s rozhodčími, utkání mezi Ak Bars Kazaň a HK Soči začne za několik málo okamžiků!
Je tu ruská státní hymna.
Oba týmy nastupují právě na ledovou plochu.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Markov (A), Jarullin, Tokranov, Abrosimov, Ohtamaa, D. Musin, Sidorov – Sekáč, Lander, Azevedo – Galijev, Tkačov, Čibisov – Glinkin, An. Popov, M. Gluchov (A) – Lukojanov, Svitov (C), Jazkov.

HK Soči: Šikin (Barulin) – Ščitov, Chomickij (C), Pedan, Chochlov, Mamkin, Alexandrov (A), S. Kuzněcov, Miromanov – Wellman, Collins, Lapenkov – Grebenščikov, Garbutt, Önerud – Ščegolkov (A), Cvetkov, Padakin – A. Ivanov, Tomilin.

Rozhodčí: Jurij Tsyplakov, Alexej Bělov – Nikita Viljugin, Alexander Černyšev.