KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Lada : Chabarovsk - 3. září 2017   15:00

Chabarovsk
58:28' T. Zohorna  (Frolov, Kondratěv) • 62:34' Byvalcev  (Kondratěv)
Lada
Bukin, Bodnar – Savenkov, Golovljov.
Lada Arena, Toljatti
Chabarovsk

Dohráno! Chabarovsk se po špatném výkonu v první třetině dokázal herně zvednout a úplně otočit průběh zápasu, z Toljatti si tak odváží hned dva body. To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Na počtenou!

Chabarovsk právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, Amur otáčí skóre a odveze si z Toljatti dva body! Do pásma s kotoučem vstoupil Maxim Kondratěv, najel si na kruh a odtud poslal pryž směrem na Lazušina. Jeho střelu ještě těsně před brankou tečoval do sítě ALEXEJ BYVALCEV. Asistence: Maxim Kondratěv.
61:30'
Zajímavější akci jsme zatím v prodloužení neviděli, obě mužstva zřejmě spoléhají na nájezdy.
60:01'
Šedesát minut o vítězi utkání nerozhodlo, díky brance Tomáše Zohorny z přesilové hry tak uvidíme pětiminutové prodloužení.
Statistiky po třetí třetině
Střely na branku: 24 – 22
Zblokované střely: 13 – 10
Vhazování: 26 – 29
60:00'
58:28'
A je vyrovnáno, hosté využívají přesilovku! Frolov našel na opačném kruhu připraveného TOMÁŠE ZOHORNU, který po obdržení kotouče popojel o pár centimetrů dopředu a pohřbil kotouč za Lazušinova záda. Český forvard nám velmi pravděpodobně zařídil prodloužení. Asistence: Alexander Frolov, Maxim Kondratěv.
58:00'
Hlasatel v Lada Areně ohlásil poslední dvě minuty třetí třetiny, Chabarovsk svého soupeře uzamkl v pásmu a kombinuje.
56:39'
Dmitrij Vorobjov je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění, Amur má ideální příležitost srovnat.
56:00'
Byvalcev se v oslabení vysmekl toljattské obraně a udělal si krátký výlet před Lazušina, který jeho zakončení pokryl jen se štěstím! Forvard Chabarovsku měl teď hodně blízko k vyrovnání.
55:30'
Po Bělusově dělovce z kruhu končí kotouč v ochranné síti, vhazovat se bude po levici Juhy Metsoly.
54:34'
Hosté musí secvičit střídání, už podruhé v dnešním zápase inkasují dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Znovu jej odsedí Bogdan Potěchin.
50:00'
Hra se přelévá ze strany na stranu, partie je momentálně vyrovnaná s mnoha šancemi na obou stranách kluziště.
48:00'
Alexej Byvalcev se dostal do bezprostřední blízkosti brankoviště Toljatti a zakončil, kotouč končí v lapačce hbitého Lazušina.
46:30'
Obrana hostů zaváhala, Jegor Babenko si nikým nehlídaný vyjel po pravém křídle do kruhu a prudkou střelou vážně ohrozil chabarovskou svatyni. Její strážce, Juha Metsola, byl ale připraven zakončení čelit.
45:00'
Maxim Kondratěv se zčistajasna ocitl úplně sám před svatyní Lady, jeho pokus o vyrovnání však připravený Alexandr Lazušin zastavil včas.
43:30'
Metsola i Lazušin už za sebou mají první zákroky ve třetí třetině, sledujeme rychlou a agresivní podívanou.
42:00'
Oba celky hrají v plném počtu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:49.
Čtyřicet minut je za námi, Lada si po nich stále drží hubený jednogólový náskok. Branka sice ve druhé třetině nepadla, za to ale bylo k vidění několik slušných šancí na obou stranách kluziště a pár ještě lepších zákroků.
39:54'
Domácí půjdou do tří, Charles Genoway je šest sekund před koncem vykázán za krosček.
38:53'
Po přerušení se před Metsolovou svatyní strhla hromadná šarvátka, do které se zapojila většina hráčů na ledě. Sudí rozdal dvouminutové tresty Janu Kolářovi (CHA) a Denisu Zernovovi (TOG).
37:00'
Aj aj, tohle nevidíme rádi! Šviděnko si obětavě lehl do střely Valujskijho z kruhu, kotouč zasáhl chabarovského beka do nohy a ten po několika desítkách sekund nehybného ležení na ledě odjíždí do kabin za pomoci dvou spoluhráčů. Snad bude v pořádku.
34:12'
Poměr sil na ledě se vyrovná, Nikita Filatov je vykázán za hru vyskokou holí.
33:48'
Dmitrij Klopov je na dvě minuty vykázán za sekání, Lada si zahraje další přesilovku.
32:00'
Po vhazování před bránou Amuru z kruhu zahrozil Zernov, jehož střela z první nakonec zmizela v lapačce strážce svatyně hostů.
31:00'
Lazušin má v posledních minutách mnohem více práce než jeho kolega na druhé straně ledu, zatím zvládá všechny střely Chabarovsku krotit.
28:00'
Litovčenko si po pravém křídle vyjel úplně sám před Lazušina a pokusil se kotouč uklidit mezi beton brankáře a levou tyč, jenže strážce svatyně Lady ho měl přečteného!
25:00'
Atmosféra na ledě trochu houstne, Zohorna přejel modrou čáru moc rychle a dopustil se tak ofsajdu. I přesto se však rozhodl vystřelit, což se nelíbilo opodál stojícímu Achmetovovi. Oddělit je od sebe musela až dvojice sudích.
23:00'
Sledujeme rychlou a vyrovnanou partii, obě strany se soustředí hlavně na útočení. Hosté chtějí vyrovnat, Toljatti svůj náskok pak zvýšit.
22:30'
Něstěrov chtěl na svůj účet přidat další branku, jeho střelu z modré ale zblokoval jeden z bránících hráčů Amuru.
21:00'
Kouč Amuru Andrej Martemjanov očividně o přestávce svým svěřencům promluvil do duše, hokejisté Chabarovsku hrají jako vyměnění – jsou mnohem aktivnější a dravější než v první části.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:56.
První třetina utkání mezi Toljatti a Chabarovskem je za námi, domácí hokejisté díky brance Alexandra Něstěrova vedou o jednu branku. Domácí Lada měla v úvodní části jasně navrch a její náskok je naprosto zasloužený.
17:59'
Filatov s Ušeninem už jsou zpět na ledě, hra ve čtyřech zajímavější šanci nepřinesla.
16:30'
Do pěkné příležitosti se dostal Georgij Bělousov, který nakonec zakončil přímo do betonu finského brankáře ve službách Amuru.
15:59'
Dvě minuty uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách – Nikita Filatov (TOG) a Vladislav Ušenin (CHA) jsou současně z kluziště vykázáni za hrubost.
14:30'
Domácí si nad svým soupeřem stále drží převahu a snaží se udeřit podruhé, hokejisté Chabarovsku se už nějakou dobu vůbec nepodívali do útoku.
12:21'
Lada právě vstřelila branku!
Domácím se povedlo dlouhodobou převahu přetavit v gól, po krásné souhře v Mastrjukovem se z hranice brankoviště prosazuje ALEXANDR NĚSTĚROV! Celou situaci musel ještě posoudit videorozhodčí, který ale v akci neviděl žádný problém. Asistence: Alexej Mastrjukov.
10:00'
Toljatti si v přesilovce vypracovalo nikolik pěkných šancí, aktivní byl zejména Vladislav Bočarov. Nicméně Metsola se stále může chlubit čistým kontem.
08:40'
Maxim Kondratěv před brankovištěm Lady zasáhl Filatova hokejkou do obličeje, za což si od rozhodčích vykoledoval dvouminutový trest.
06:00'
Lada si nad svým soupeřem momentálně drží převahu, hra se odehrává hlavně v pásmu Amuru. Vážněji ohrozit Metsolovu klec se ale domácím zatím nepovedlo.
04:58'
Chabarovsk je v plném počtu.
04:30'
V dobré šanci se po vhazování ocitl i Filatov, ani jemu se ale nepovedlo skóre dnešního zápasu otevřít.
04:00'
Ve vlastním oslabení obraně Tojlatti unikl Oleg Li, který následně z bezprostřední blízkosti zakončil do betonu připraveného Metsoly!
02:58'
Domácí si zahrají přesilovku, hra Amuru v šesti rozhodčím neunikla. Trest za jeho tým odpyká Bogdan Potěchin.
01:00'
Hra se v prvních momentech utkání přesouvá ze strany na stranu, ani jeden celek nemá zatím vyslovenou převahu.
00:01'
Ještě jednou vám přeji příjemné odpoledne, z technických důvodu bude textový komentář z dnešního duelu o něco stručnější než obvykle. Děkuji za pochopení.

Lada Toljatti: Lazušin (Ivannikov) – D. Vorobjov, Ch. Genoway, Gurkin, D. Ježov, Kostromitin, Sotnieks, Ďjakov – Novotný, Filatov, Bočarov – Zernov, Bělousov, Babenko – Něstěrov, Skorochodov, Mastrjukov – Achmetov, Valujskij, V. Strelcov – Rachimullin.

Amur Chabarovsk: Metsola (Kiselev) – Šviděnko, Kondratěv, J. Kolář, Kamalov, Turbin, Jordán, Kalinin – Byvalcev, Litovčenko, O. Li – Frolov, T. Zohorna, Potěchin – Klopov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Dědunov, Zaseda, Kacuba – M. Kvapil.

Rozhodčí: Bukin, Bodnar – Savenkov, Golovljov.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V MINULÉ SEZÓNĚ

13. 10. 2016: Toljatti – Chabarovsk 5:1
20. 9. 2016: Chabarovsk – Toljatti 1:0
7. místo ve Východní konferenci
5 Z, 2-0-1-2, 7 bodů (skóre 10:12)

Dlouhodobý outsider KHL vystrkuje drápky. Na úvod sice prohrál s Nižněkamskem a po prodloužení i v Soči, nicméně pak přišly dva velmi cenné skalpy – tým s poměrně početným českým zastoupením si mohl připsat body po výhrách nad Magnitogorskem a Ufou. Chabarovsk tedy velmi brzo v sezóně ukazuje, že jej není radno podceňovat.