KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Astana - 3. září 2017   14:00

Magnitogorsk
16:03' Ellison (Dronov, Děnisov) • 27:38' Osala (Filippi, Schaus) • 65:00' Mozjakin
3:2
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

3:2 (SN)

Astana
Astana
33:47' Dawes  (Vey, Dietz) • 57:45' Dawes  (Dallman, Dietz)
Evgeny Gamalei, Sergei Gusev – Alexei Mikhel, Nikita Novikov
Arena Metallurg
Astana

Domácí přece jen vítězí v dnešním utkání a berou dva body! Metallurg vedl 2:0 po trefách Ellisona a Osaly, ale Dawes byl proti výhře domácích a dal dvě branky z přesilovky. Zápas se nakonec dostal do nájezdů, kde se jelo sedm sérií a rozhodující nájezd proměnil Sergej Mozjakin. To je pro dnešek vše a u dalších přenosů z KHL na počtenou.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.
Autorem vítězné branky je SERGEJ MOZJAKIN.
64:59'
Neuvěřitelné! Astana i ve třech dokázala domácím pláchnout a Akolzin se řítil na Košečkina, který ho vychytal a udržel tak naděje na zisk druhého bodu pro domácí tým!
64:48'
Další trest pro hosty a magnitka bude mít 10 vteřin přesilovku 5na3 ! Základ úspěchu bude vyhrané vhazování.
64:30'
Posledních 30 vteřin !
63:40'
Mozjakin vystřelil velmi tvrdě, ale nepřesně a vyhnal tak své spoluhráče z pásma.
63:10'
Hosté vyhazují.
62:53'
Přesilová hra pro domácí ! Velká šance jak rozhodnout dnešní utkání!
62:23'
Akoliznovu střelu zblokoval Birjukov. Vhazování před Košečkinem.
61:51'
Až teď se domácí dostávají ke kotouči a uzavírají hosty v pásmu.
61:06'
Magnitka ještě neměla kotouč na svých hokejkách v prodloužení. Astana hraje velmi dobře.
60:35'
Hostující hráči krouží v útočném pásmu, ale zatím nic nevymysleli.
60:01'
Začalo prodloužení.
Domácí hráči vedli 2:0, ale vedení prohospodařili po dvou trefách Dawese a tak zápas směřuje do prodloužení. Mizerný vstup do sezony tak pro domácí stále pokračuje.

Střely na branku 28:26.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:30'
Magnitka se ještě snaží zlomit utkání ve svůj prospěch, ale hosté už jen brání.
58:47'
Závar před brankou hostů ukončil hvizdem rozhodčí, který ztratil puk z dohledu.
57:45'
Astana právě vstřelila branku!
A máme vyrovnáno! Další využitá přesilová hra hostů a opět se prosazuje NIGEL DAWES, který dostal nahrávku na to samé místo jako při prvním gólu a tentokrát nekompromisně trefil pravý horní roh branky. Asistence: Dallman, Dietz.
57:30'
Hosté kombinují v útočném pásmu.
57:00'
Domácí se osvobozují.
56:08'
Na druhé straně, ale rozhodčí za krosček vylučuje a hosté mají další přesilovku. Bude využita jako ta první ?
55:46'
Do dobré pozice se probíjel jeden z domácích útočníků, ale byl krosčekován. Rozhodčí však nevylučuje.
55:00'
Začíná poslední pětiminutovka hry.
53:56'
Do dobré pozice na levé straně kluziště se dostal Denisov, ale na Karlssona si nepřišel.
53:22'
Chybnou rozehrávku hostů se pokusil využít Timkin, ale jeho střela byla zblokována.
53:08'
Shenfeld jednoduše získal pásmo pro domácí tím, že nahodil na Karlssona a dojel puk.
51:25'
Vey se z ničeho nic dostal sám před Košečkina a pálil k pravé tyči. Košečkin však zasáhl betonem.
50:54'
Ofsajd zastavil další snahu Astany.
50:00'
Posledních 10 minut utkání. Hra se vůbec nepřerušuje a čas utíká velmi rychle.
49:30'
Hráči Astany mají velké problémy přejít přes obranný val domácích na modré čáře.
48:00'
Magnitka se opět dostává do tempa a čím dál tím častěji okupuje útočnou třetinu.
46:52'
Špatná rozehrávka domácího celku vyústila v přečíslení dva na jednoho pro hostující celek. Tohle přečíslení, ale bylo vyřešeno nepříliš povedenou střelou.
46:31'
Po třech minutách bez přerušení byla hra zastavena kvůli zakázanému uvolnění a následuje komerční přestávka.
45:52'
Birjukov si sjel z modré čáry na vrcholek kruhu a střelou z první vyklepal betony Karlssona.
44:35'
Filippi stál na vrcholku kruhu a dostal dobrou nahrávku. Obtočil se kolem bránícího hráče a poslal dobrou střelu na branku. Karlsson se se svou lapačkou musel hodně natáhnout pro kotouč.
44:00'
Hra se po většinu času odehrává ve středním pásmu. Magnitka začala dobře bránit přechod do svého pásma.
43:30'
Domácí hráči zakládají další útočnou akci zpoza své branky.
42:40'
Hráči Astany se snaží o vyrovnání, ale domácí obrana je zatím k ničemu nepouští.
41:49'
41:24'
40:23'
Třetí třetina začíná hrou 4na4 a do první šance se dostali hostující hráči! Jeden z útočníků Astany pálil z levého kruhu a Košečkinovi propadl kotouč za záda, ale první byl u puku domácí obránce, který puk odpálil do bezpečí.
40:01'
Domácí hráči jsou jednoznačně lepším celkem. Ve druhé třetině mačkali Astanu, avšak Ellison se nechal zbytečně vyloučit a skvělá přesilová hra Barysu se opět ukázala. Nádhernou branku vstřelil Dawes a korigoval tak stav na 2:1.

Střely na branku ve druhé třetině – 15:6
Střely celkem – 20:15
40:00'
39:49'
Domácí si moc dlouho přesilovku nezahráli, protože Oscar Osala odstavil soupeře, který neměl puk a je za to potrestán.
39:24'
Za špatné střídání je potrestána hostující střídačka. Trest odpyká kapitán Astany.
38:48'
Domácí hráči zamkli hosty v jejich obraném pásmu a vzhledem k tomu, že mají hráči Magnitky střídačku blíže do útočné třetiny tak stihli vystřídat tři lajny na jedné hostující. Nicméně ani tohle nepomohlo k přidání další branky.
37:05'
Domácí publikum začíná být dost slyšet a podporuje své borce.
36:40'
Zakázané uvolnění domácích a na led nastupuje první formace hostů v čele s Dawesem.
35:56'
Domácí se snaží dostat zpět do dvoubrankového vedení, ale Astana začala opět dobře bruslit a hra se začíná vyrovnávat.
33:47'
Naprosto ukázková přesilová hra v podání Astany! Rozhození puku přes obránce dostalo kotouč až k Veyovi, který si najel do středu hřiště a poslal nádhernou křížnou nahrávku na pravý kruh, kde stál nikým nehlídaný NIGEL DAWES a ten se z těchto pozic nemýlí. Asistence: Vey, Dietz.
33:18'
I hosté si zahrají svou první přesilovou hru. Ellison nesmyslně podrazil hostujícího brankáře a odchází si odpočinout.
32:58'
Zakázané uvolnění Barysu.
32:50'
Platonov se dostal z rohu kluziště až na bod pro vhazování a pokusil se Karlssona překvapit střelou na bližší tyč. To se mu nepovedlo, protože Karlsson byl pozorný a střelu v pohodě lapil.
31:42'
Puškarjov se dostal několikrát do slibné pozice před brankou a mohl pálit na Košečkina. Jenže než se rozvážil ke střele tak mu vždy někdo z domácích kotouč vypíchl.
30:56'
Shenfeld zahrál vysokou holí a vhazovat se bude v obraném pásmu domácích.
30:10'
Utkání se dostalo do druhé poloviny a Magnitka začíná dominovat.
29:00'
Domácí hráči pomalu, ale jistě přebírají otěže utkání do svých rukou a hosty k ničemu nepouští.
27:38'
Metallurg právě vstřelil branku!
A první přesilová hra je využita! Střelou z mezikruží se prezentoval Tomáš Filippi, který minul branku a k dorážce se dostal OSKAR OSALA, který svou mohutnou postavou stál jako skála na brankovišti a dokázal puk dorazit za záda Karlssona. Asistence: Filippi, Schaus.
27:17'
Domácí přesilovka je až na 18. místě celé KHL. Oslabení týmu Astany je až 23. Žádné extra čísla pro oba týmy.
26:51'
První přesilová hra dnešního utkání, kterou si zahraje domácí celek.
25:42'
Obrovská šance Astany ! Od modré čáry střílel Semjonov, který úmyslně pálil na zadní mantinel. Kotouč se odrazil k pravé tyčce Košečkinovi branky a tam stál nikým nehlídaný St.Pierre, který poslal kotouč napříč celým brankovištěm! Velké štěstí pro domácí, že si nikdo nesrazil puk do branky.
25:08'
Ofsajd zastavuje snahu Barysu o zisk útočného pásma.
24:24'
Další střelecký pokus má na svědomí Birjukov, který střílel od modré čáry.
23:45'
Magnitka hraje daleko lépe než v první třetině a tlačí se do zakončení z každé pozice! Karlsson si připsal během pár sekund 2 zákroky po střele Timkina a Platonova.
23:05'
Zakázané uvolnění domácího celku.
22:34'
Na malou chvíli se do útočného pásma dostali také hráči hostů, ale k vážnějšímu ohrožení Košečkina zatím nedošlo.
21:50'
Zámek trval přes jednu minutu a k největší šanci se dostal Tomáš Fillipi, který ani na dvakrát nepřekonal Karlssona, který proti němu vytasil pravý beton.
20:58'
Domácí hokejisté nabuzeni ještě z první třetiny zamkli hosty v pásmu a roztáčejí kolotoč přesných nahrávek !
20:23'
Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli hosté a pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu.
20:01'
V první třetině měli více ze hry hostující hráči. Bohužel pro ně, ale v šestnácté minutě inkasovali branku po dobré střele od modré čáry v podání Ellisona, a tak je stav utkání 1:0. Domácí hokejisty branka jednoznačně nakopla a začali hrát daleko lépe. Uvidíme zda se jim ve druhé třetině podaří navýšit náskok a nebo Astana skóre dorovná.

Střely v první třetině 5:9
20:00'
19:30'
Astana zamkla domácí v pásmu a pokouší se do konce třetiny o vyrovnání.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny a na kotouči jsou hráči hostujícího celku.
17:40'
Domácí hokejisty gól nakopl a začíná více napadat a lépe bruslit. také se dostávají častěji do útočného pásma.
16:03'
A máme tu první branku utkání! Po pár dobrých přihrávkách se dostal kotouč na modrou čáru, kde si Denisov vyměnil kotouč s MATTEM ELLISONEM a ten razantní střelou propálil hostujícího brankáře! Asistence: Dronov, Denisov.
15:18'
Sagadějev se probíjel sám mezi třemi hráči domácích do útočného pásma a tahle jeho akce neměla šanci na úspěch.
14:48'
Platonov pálil z levého kruhu na Karlssona a ten ukryl kotouč v lapačce. Komerční přestávka.
14:12'
Kovář se pokoušel objet branku a zakončit, ale Semjonov mu zabránil v lepším zakončení.
13:45'
Hosté jsou zatím aktivnějším celkem což dokazuje i počet střel, který je zatím 3:9! Astana určitě není favoritem dnešního utkání, ale hraje výborně.
12:28'
Série nepřesných rozehrávek v domácí obraně zapříčinila, že se Astana usadila v pásmu a kombinuje.
10:53'
Třetí formace Magnitky je zatím nejaktivnější a v každém svém střídání dokáže zahrozit! O velmi dobrou střelu se postaral Kaletnik, ale Karlsson ji viděl a zasáhl bez problému.
10:20'
Hostující hráči špatně rozehráli a dopustili se zakázaného uvolnění.
09:18'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou a hraje se velmi fyzicky náročný hokej. Bohužel zatím bez branek.
08:29'
Košečkin byl rozhozený a moc nevěděl, kde je kotouč! Dietz toho chtěl využít a pálil bez přípravy od modré čáry! Košečkin s velkým štěstím vyrazil jeho střelu do bezpečí. Následuje komerční přestávka.
07:45'
Na dvakrát se pokoušel jeden z hostujících útočníků překonat Košečkina, ale zatím bez úspěchu.
06:36'
Birjukov vyslal skrytou střelu na Karlssona a ten na poslední chvíli dokázal sevřít betony a střelu vytěsnit. Dobrá střela domácí obránce!
05:06'
První lajna domácích je zatím dobře bráněná soupeřem a k ničemu se nemůže dostat.
04:21'
velmi dobrou pozici měl hostující bek Dallman, kterého skvěle vychytal Košečkin !
03:15'
Další zákrok v podání Karlssona. Tentokrát na něj pálil od modré čáry Denisov a švédský brankář zasahoval vyrážečkou.
02:36'
Třetí formace Astany si vytvořila první větší šanci utkání. Na Košečkina pálil Sagadějev a jeho střelu dorážel Lichotnikov, ale ani jeden pokus nebyl úspěšný.
01:30'
První zákrok v utkání si připisuje Karlsson po střele Kosova.
00:49'
Jako první se pokoušeli do vážnější střelecké příležitosti dostat hostující hráči – bez úspěchu.
00:15'
Na úvodní vhazování se postavil Kovář proti Veyovi a český hokejista byl úspěšnější.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov (A), Schaus, Děnisov, Pivcakin, Budkin, Chabarov, Dronov – Mozjakin (C), Jan Kovář (A), I. Grigorenko – Ellison, Filippi, Osala – Kosov, Kaletnik, Šenfeld – Švyrjov, Berestennikov, Timkin – Platonov.

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dietz, Dallman (A), Šalapov, M. Semjonov (A), Makljukov, Savčenko, Orechov, Polochov – Dawes (C), Frattin, Vey – Žajlauov, Trivino, St. Pierre – Lichotnikov, Akolzin, Sagadajev – V. Nikulin, Puškarjov, Ševčenko.

Rozhodčí: Evgeny Gamalei, Sergei Gusev – Alexei Mikhel, Nikita Novikov.
Do dnešního utkání pravděpodobně nenastoupí Roman Starchenko.
Barys Astana
Hosté jsou přesným opakem domácích. Vstup do nové sezony se jim zatím daří a s třemi výhrami (2:0,4:3 a 4:2) a jednou porážkou (3:5) jim patří skvělé třetí místo ve východní konferenci a druhé místo v divizi za Omskem. Astana má o jedno utkání méně a tak v dnešním utkání může skočit na první místo východní konference!
Nejproduktivnějším hráčem hostů je Dawes (3+3) následovaný Dallmanem (2+4).
Metallurg Magnitogorsk
Domácí hokejisté vstoupili do nové sezóny bídně a po odchodu Zaripova a Leeho se jim moc nedaří. Celkově jim patří až dvanácté místo východní konference a za nimi se nachází už jen Jugra a Vladivostok. Nejproduktivnějším hráčem je podle očekávání Sergej Mozyakin (4+3), kterého následuje český forward Honza Kovář (0+4).
Ještě jednou Vás vítám u sledování dalšího přenosu z KHL. Dnes se společně podíváme na souboj mezi domácím Magnitogorskem a hostujícím celkem z Astany.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.