KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Jokerit - 23. srpna 2017   18:30

Jokerit
03:49' O'Neill  (Lepistö, Tolvanen) • 14:55' Jensen  (Gilroy) • 41:18' Tolvanen  (Lepistö) • 47:24' Regin  (Joensuu, Jensen) • 48:35' Tolvanen  (O'Neill) • 50:07' Tolvanen  (Palola, O'Neill)
Minsk
Enroth (M. Karnauchov) – Děnisov (C), Gragnani, Lisovec, Korobov, Šinkevič, Chenkel, Ďukov – Klinkhammer, Fontaine, Matěruchin – Pavlovič, Šarangovič, Kulakov – An. Stěpanov, Kovyršin, Linglet – Kitarov, A. Volkov, Bujnickij – Howden.
Jokerit
Zapolski (Rämö) – Lundin, Lepistö (A), Gilroy, Kivistö, J. Jensen, O. Lauridsen, Rautanen, Jalvanti – Jensen, Joensuu (A), Regin (C) – O'Neill, Tolvanen, Palola – Pihlström, Jormakka, Huhtala – Marjamäki, Anttila, Niemi.

Jokerit vstoupil do zápasu aktivněji a hned si vybojoval přesilovou hru, kterou během chvíle proměnil Brian O'Neill. V druhé polovině prvního dějství skóroval Nicklas Jensen rovněž v přesilové hře.

Úvod druhé třetiny byl pro Dinamo velmi těžký. Dvěma naprosto zbytečnými fauly čelili dvouminutovému oslabení ve třech, které nakonec ustáli bez inkasované branky. V polovině utkání snížil stav utkání Kanaďan Quinton Howden.

Třetí třetina byla jasně v režii Jokeritu. Hned v úvodu Eeli Tolvanen poslal svůj tým zpět do dvoubrankového vedení. Ve 48. minutě rozpoutal gólovou smršť kapitán Peter Regin. Dinamo bylo naprosto bez pohybu a tak bez problému skóroval znova Eeli Tolvanen. Do konce zápasu scházelo deset minut, když mladý Fin Eeli Tolvanen zkompletoval HATTRICK.
59:50'
Posledních deset sekund se dohrává v obranném pásmu domácích.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát poslední minutu.
58:18'
Chybnou rozehrávku hostů zachytil Stěpanov, ale i jeho střelu likviduje Zapolski.
57:48'
Zakázané uvolnění domácích.
57:22'
Střelu z otočky zvolil Volkov, ten ale z levého kruhu branku v těžké pozici netrefuje.
56:37'
Matěruchin spolu se svou pětkou točí hru podél mantinelu, ke střele se ale domácí dostat nemohou.
55:23'
Dinamo se snaží ještě utěšit diváky nějakou brankou, ale obrana Jokeritu je v tomto zápase bezchybná.
54:07'
Tvrdou ránu od modré čáry Zapolski sebevědomě vyráží.
54:00'
Hraje se ze strany na stranu. Oba týmy se nikam neženou.
51:50'
Diváci pomalu opouští hlediště a Minsk Arena zažívá pochmurnou atmosféru. Domácím se závěrečná třetina vůbec nedaří.
50:07'
Jokerit právě vstřelil branku!
Přesilová hra je bleskurychle využita a EELI TOLVANEN po přihrávce Olli Paloli slaví HATTRICK. Osmnáctiletý Fin dokázal že se z vrchu pravého kruhu trefí přesně kam chce. Asistence: Olli Palola a Brian O'Neill.
49:32'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Lisovec – 2 min., hrubost).
Oddechový čas pro domácí.
48:35'
Hráči Dinama působí zmateným dojmem. Brian O'Neill pobídl ke střele EELI TOLVANENA, který přesnou střelou od modré našel skulinku a vstřeluje tak svůj druhý gól v zápase. Asistence: Brian O'Neill.
47:24'
Laxní pohyb je opět potrestán! Poté, co byl Nicklas Jensen odstaven u pravé tyče Lisovcem, se puku zmocnil Jesse Joensuu, jehož střelu vyrazil Enroth pouze k PETERU REGINOVI, který už měl před sebou odkrytou levou část branky. Asistence: Jesse Joensuu a Nicklas Jensen.
47:00'
Dinamu se nedaří vytvořit potřebný tlak. Šarangovič s Pavlovičem udrželi kotouč, ale jen na chvíli.
46:33'
Po dvou dlouhých přihrávkách se dostal ke střele Šarangovič, který mířil do levé spojnice. Zapolski ramenem vyráží kotouč do ochranné sítě.
45:36'
S rozvahou zakládá útočnou akci Děnisov. Jeho spoluhráči na modré čáře ale neuspěli a nyní to zkusí Gragnani.
45:10'
Kapitán Regin pozdravil Enrotha svižnou střelou z mezikruží.
43:56'
Po nahození kotouče se Niemimu daří držet jej ve své moci. Dinamo ale rychle přistupuje a znepříjemňuje Niemimu pobyt na ledě.
41:18'
Hosté opět odskakují na rozdíl dvou branek! Sami Lepistö nikým nenapadaný přihrál EELI TOLVANENOVI, který stejně jako jeho spoluhráč s velkým klidem sjel až na vrch pravého kruhu, odkud střelou zápěstím vymetl pravou spojnici! Asistence: Sami Lepistö.
40:27'
40:23'
Šinkevič s velkým klidem vyhazuje přes všechny čáry.
40:16'
Hosté mají pár vteřin k dobru z trestu Klinkhammera.
40:01'
Statistiky

Střely: 12-21
Zblokované střely: 8-5
Hity: 17-2
Vhazování: 16-28
Druhá třetina přinesla řadu vyloučení, ale hlavně kontaktní branku, o kterou se postaral Quinton Howden díky své aktivitě v brankovišti. Osobní souboje jsou mnohem tvrdší a tak se rozhodně můžeme těšit na to, co se stane v závěrečné části.
40:00'
39:43'
Střelec druhé branky Jensen se pokusil o individuální akci skrz tři hráče domácích. Korobov ho čistě připravil o kotouč.
39:13'
Dinamu se podařilo získat kotouč a vyhazuje jej přes celé kluziště.
39:00'
Běží poslední minuta první třetiny. Joensuu přejel modrou čáru rychleji a čárový přerušují hru.
38:33'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Rob Klinkhammer – 2 min., vražení na hrazení).
38:12'
Do úniku po pravém křídle byl poslán Klinkhammer, jehož střelu ke vzdálenější tyči vyrazil Zapolski!
37:26'
Na steč se vydal pro změnu Matěruchin, který byl v dobré rychlosti vyhnán k levému hrazení.
36:39'
Volkov si sjel až mezi kruhy, ale jeho střelu vyrazil první blokující hráč.
35:41'
35:37'
Neskutečné dobíjení branky Jokeritu! Domácí doslova stříleli z každé pozice a do každé střely zasáhl Zapolski.
35:21'
Chenkel sebral Huhtalovi puk na modré čáře a vzápětí skáče na led z trestné Stěpanov! Diváci bouří a ženou Dinamo za vyrovnáním!
34:15'
Po levém křídle nahodil kotouč za branku Dinama Kivistö.
34:02'
Šarangoviče na buly vystřídá Pavlovič.
33:41'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Eeli Tolvanen – 2 min., nedovolené bránění).
33:35'
Emoce na ledě stoupají a rozhodčí znova vylučuje.
33:05'
Tyto zbytečná vyloučení stojí Dinamo spoustu sil. Jen co se ubrání jdou znova do čtyř.
32:42'
Stěpanov může být rád jen za dvě minuty. Po neúspěšném vyhození sekl protihráče setrvačností do ruky, poté ale uštědřil ránu i do helmy.
32:42'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Andrej Stěpanov – 2 min., vysoká hůl).
32:22'
Už se zdálo, že se hráči Dinama dostanou do protiútoku, ale ten skončil hned ve středním pásmu.
32:00'
Hráči v bílých dresech stále setrvávají v útočné třetině.
31:39'
31:23'
Ani další kombinace hostům příliš nevyšla a jsou vyhnání ven z útočného pásma.
30:50'
Jokerit se snaží získat brankový náskok zpět, domácí se ale dobře brání a vyhazují přes všechny čáry.
29:39'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jegor Šarangovič – 2 min., příliš mnoho hráčů).
28:37'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Tak přece jen se domácí dočkali a jsou v kontaktu! Alexandr Kulakov z vrchu pravého kruhu pálil přímo na Zapolskiho, kterému kotouč vypadl z výstroje a důrazný QUINTON HOWDEN jako první zasáhl puk jak nejlépe mohl. Asistence: Alexandr Kulakov a Jevgenij Lisovec.
28:15'
Přesilová hra se chýlí ke konci a domácí jsou s kotoučem opět ve svém pásmu.
27:17'
Po řadě přihrávek zvolil Klinkhammer u pravé tyče rychlé nahození žabičkou. Tu Zapolski rychle schoval do své lapačky, ale na hranici brankoviště si sjel ještě Linglet, který se pokusil vytvořit na brankáře Jokeritu tlak.
27:08'
Po snadném přestupu do útočného pásma rozestavují domácí svou kombinaci.
26:45'
Hosté odpalují kotouč do bezpečné vzdálenosti a Dinamo zahajuje útočnou akci zpoza vlastní branky.
26:38'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., držení protihráče).
25:57'
Domácí fanoušci se snaží povzbudit své svěřence.
25:30'
Gragnani uklidňuje celou hru a volí dlouhý pas až na útočnou modrou.
24:47'
Na pravém křídle Klinkhammer nabral dobrou rychlost, ale o kotouč byl připraven hned za modrou čarou.
24:10'
Domácí celek dvouminutové oslabení ve třech zvládli.
23:53'
Chvíli na to se do puku opřel vší silou Palola, trefil pouze prvního hráče Dinama.
23:23'
Lepistö našel u vzdálenější tyče dobře postaveného O'Neilla, který se z otočky snažil procedit kotouč před branku.
22:52'
Před brankou schytal střelu do helmy Joensuu. Ten je ovšem v pořádku.
22:10'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Vladimir Děnisov – 2 min., napadení).
22:10'
A pozor! Kapitán Dinama Děnisov neustál na vhazování nervy a razantně se ohnal hokejkou po protihráči.
22:10'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Bujnickij – 2 min., vysoká hůl).
22:10'
O'Neill zůstává ležet na ledě po kontaktu s Bujnickijem. Chvíli na to si kontroluje zda mu zuby zůstaly na správném místě.
21:55'
Enroth zasahuje lapačkou po střele Paloli, který si ještě předtím stáhl kotouč z pravého kruhu více na střed.
21:41'
20:59'
Linglet si velmi rychle vybruslil zpoza branky a nasměroval skvělou přihrávku na Matěruchina, jehož střelu z první zastavil skvěle přesunutý Zapolski! Obrovská příležitost Dinama vstřelit kontaktní branku.
20:46'
Nepovedená přihrávka Dinamo stojí útočné pásmo.
20:29'
Z pravé strany pálil Kovyršin do brankového prostoru, kde jeden z obránců Jokeritu tečoval kotouč do ochranné sítě.
20:01'
Hráči jsou již na ledě. Dinamo bude začínat druhou třetinu v početní výhodě pět na čtyři.
Statistiky

Střely: 1-14
Zblokované střely: 4-2
Hity: 6-1
Vhazování: 6-15
V první třetině využil přesilovou hru a otevřel stav utkání Brian O¨Neill, když dorazil propadlý kotouč za Enrothova záda. Poté se provinil Fontaine, který dostal trest do konce utkání a toto vyloučení potrestal Nicklas Jensen, díky jehož střele získal Jokerit dvoubrankové vedení.
20:00'
19:41'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., nedovolené bránění).
19:22'
U pravé tyče dobře zasáhl Koborov, jenž zablokoval přihrávku zpoza branky do před brankového prostoru.
19:00'
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.
18:17'
17:11'
Z levé strany ostře pálil Stěpanov, ale pouze těsně vedle levé tyče.
17:00'
Pavlovič to zkusil po rychlé přihrávce z mezikruží, Zapolski vyráží.
16:42'
Domácí jsou nastěhovaní v obranném pásmu Jokeritu.
16:17'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper B. Jensen – 2 min., držení protihráče).
14:55'
Stejně jako první přesilovou hru využívá Jokerit i druhou. Matthew Gilroy posunul kotouč na vrch levého kruhu, kde NICKLAS JENSEN nic nevymýšlel a přímím zásahem rozvlnil síť. Asistence: Matthew Gilroy.
14:11'
Blíží se poslední minuta pětiminutového trestu Fontaineho.
14:00'
Na modré čáře byl Regin příliš netrpělivý. Postavení mimo hru.
13:03'
Obrovská šance hostů! O'neill skvěle z pravého křídla našel mezi kruhy najíždějícího Jormakku, který byl příliš rychlý a klička do forhendu mu nevyšla jak by si přál. Enroth si připisuje skvělý zákrok.
12:28'
Po napínavém dobývání Enrothovy branky se hráčům Dinama daří vyhodit.
11:30'
Vyloučený Joensuu je na ledě a Jokerit má nyní spoustu času početní výhody.
10:39'
Fontaine trefil prvního hráče před sebou, poté co se obránce dostal do pokleku jej Fontaine nabral svou holé do intimních míst.
10:22'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Justin Fontaine – 5 min. + osobní trest do konce utkání, sekání).
10:03'
Hosté zatím zvládají oslabení na výbornou. Dinamu se nedaří usadit v útočné třetině.
09:30'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., krosček).
09:02'
Přesilovku si zahraje i domácí tým. Hlavní sudí signalizuje výhodu.
07:19'
06:53'
To se teď ale povedlo a domácí spěchají na střídačku.
06:40'
Dinamo je stále pod úmorným tlakem, obranné čtyřce se ještě nepodařilo vyhodit.
06:03'
Palola vyzval ke střele Lepistä, jehož tvrdou dělovku zlikvidoval Enroth.
05:23'
První početní výhodu Jokerit využil jak nejlépe mohl, chvíli poté si zahrají další po provinění Ilji Šinkeviče.
05:19'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Šinkevič – 2 min., vysoká hůl).
03:49'
Hosté využívají přesilovou hru a otevírají tak stav utkání! BRIAN O'NEILL přihrál na střed útočné modré, kde Lepistö posunul hru na Tolvanena, jehož dělovka propadla Enrothovi výstroji a právě první jmenovaný kotouč doklepl za brankovou čáru. Asistence: Eeli Tolvanen a Sami Lepistö.
03:25'
Znova v gólové příležitosti Jensen! Ten dostal skvělou diagonální přihrávku z levého rohu na střed pravého kruhu, ale než zkrotil kotouč, tak se Enroth přemístil.
02:49'
Jokerit se po buly udržel v útočném pásmu, nejprve se snažil tečovat střelu od modré clonící Joensuu a hned poté pálil zápěstím ze středu pravého kruhu Jensen.
02:26'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Charles Linglet – 2 min., podražení).
01:37'
S dobrým napadáním Jensena má problémy Chenkel za vlastní brankou.
01:12'
Po nahození Jokeritu kotouč opustil ledovou plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:17'
Chvíli po úvodní buly se snažil vybojovat puk Regin. Denisov tento nátlak ustál.
00:01'

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Děnisov, Gragnani, Lisovec, Korobov, Šinkevič, Chenkel, Ďukov – Klinkhammer, Fontaine, Matěruchin – Pavlovič, Šarangovič, Kulakov – An. Stěpanov, Kovyršin, Linglet – Kitarov, A. Volkov, Bujnickij.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Rämö) – Lundin, Lepistö, Gilroy, Kivistö, J. Jensen, O. Lauridsen, Rautanen, Jalvanti – Jensen, Joensuu, Regin – O'Neill, Tolvanen, Palola – Pihlström, Jormakka, Huhtala – Marjamäki, Anttila, Niemi..
Vzájemná utkání 2016/2017

Jokerit Helsinky – HC Dinamo Minsk 0:3
HC Dinamo Minsk – Jokerit Helsinky 3:2 s.n.
HC Dinamo Minsk

Přípravná utkání Dinamu příliš nesvědčila. Celek z Minsku vybojoval pouze dvě výhry a to proti Dinamo Riga 4:0 a Kazani 3:2 po nájezdech. Nejvyšší prohru zaznamenal vysoko 6:3 proti Dinamo Moskva.

Jokerit Helsinky

Finský tým z Helsinek má přípravu také za sebou. Bilance vypadá následovně: Tři výhry a čtyři prohry. Největším rozdílem Jokerit zvítězil proti Novosibirsku 4:1 a prohrál vysoho 5:1 s domácím Petrohradem.

Jokerit Helsinky – Kunlun 2:3
Vítám hokejové příznivce, dnes u zápasů HC Dinamo Minsk – Jokerit Helsinky, který se odehraje v Minsk Aréně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.