KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Vladivostok - 25. září 2017   18:00

Novgorod
Novgorod
08:58' Barancev (Urakov, Rasskazov) • 48:47' Dugin (Daugavinš) • 59:09' Paršin (Galuzin, Stoljarov)
Vladivostok

Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších online přenosů na shledanou.
Dnešní utkání je u konce a tři body za vítězství 3:0 obdrží domácí Torpedo Nižnij Novgorod. To za vítězstvím nakročilo v 9. minutě, kdy se prosadil Denis Barancev, avšak následně se Vladivostoku podařilo vyrovnat hru a ve druhé třetině měli hosté dobré šance. Jenže v čase 48:47 se trefil Jegor Dugin, který tak zlomil veškerý odpor soupeře. Výhru Torpeda pak ještě trefou do prázdné brány pečetil Denis Paršin.

59:57'
Moc dlouho se 5 na 4 nehrálo. Jevgenj Mozer (NNO) je potrestán za vysokou hůl.
59:51'
Ještě jedno vyloučení na straně Admiralu Vladivostok. Nepovedené utkání hostujícího celku ještě dvěma trestnými minutami za nedovolené bránění ještě podtrhuje Vladimir Tkačov (VLD).
59:09'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Přeci jenom hosté i v oslabení sáhli ke hře bez brankáře a to se hrubě nevyplatilo. Okamžitě po přechodu do útočného pásma totiž Admiral ztratil kotouč, Galuzin napravo našel nebráněného DENISE PARŠINA a ten v pohodě zakončil do odkryté brány. Asistence: Vladimir Galuzin, Gennadij Stoljarov.
58:45'
I kdyby se hosté chtěli odhodlat k powerplay, nyní si vše pokazili. Dvě trestné minuty za příliš mnoho hráčů na ledě míří odsedět Maxim Kazakov (VLD).
58:05'
57:58'
No tak v této přesilové hře Nižnij Novgorod vůbec nic nevymyslel. Uvidíme, zda se dočkáme hry bez brankáře.
57:24'
Pozvolný návrat do útočného pásma se domácím příliš nevyplatil. Okamžitě totiž přišla ztráta kotouče.
56:43'
Hokejisté Torpeda byli na chvíli usazeni v útočném pásmu, avšak žádnou zajímavou střeleckou příležitost si vypracovat nedokázali. Teď je puk až u vzdálenější modré čáry.
56:05'
Komplikace pro Vladivostok. Za hákování je totiž dvěma trestnými minutami odměněn Vladimir Butuzov (VLD).
55:31'
Dvakrát teď Bobkov musel likvidovat jedovaté zakončení z bezprostřední blízkosti. Ani pořádnou střelou ani bekhendem ho ale Jurij Sergijenko nedokázal překonat.
54:26'
Jenže nyní mohl snížit úplně volný Alexandrov. Hostující zástupce kapitána byl dobře rozjetý na pravé straně, avšak rychlým zakončení trefil Galimovovu hruď.
54:08'
Prakticky vůbec se Admiral nedostává do pozic, které by mohly přinést pořádné ohrožení Galimovovy brány. Domácí mají hru pod kontrolou.
52:54'
Dobře si teď před bránu najížděl Gračov. Přihrávku však domácí kanonýr neobdržel, tudíž byl před Bobkovem poněkud zbytečný.
52:37'
Zakázané uvolnění Vladivostoku.
51:57'
Nadále se hraje hlavně v neutrální zóně, což domácím naprosto vyhovuje. Admiral je směr dopředu poměrně bezzubý.
51:12'
Hosté se pochopitelně snaží najít rychlou odpověď, avšak zatím se jim nedaří přechod do útočného pásma. Troufnu si říct, že dvoubrankové vedení dnes dobře bránící Torpedo nepustí.
49:26'
A mohlo být ještě veseleji. Domácí útočník se zničehonic zjevil před Bobkovem, dostal přihrávku z rohu kluziště, avšak hostující gólman vytasil parádní zákrok, když se roztáhl a rukou zneškodnil téměř jistý gól.
48:47'
Tak jsem to asi trochu zakřikl. Okamžitě po buly v útočném pásmu se puk dostal na hůl Daugavinše. Ten sice gólmana hostů nadvakrát nepřekonal, ale poté oslovil volného JEGORA DUGINA, jenž zakončoval do zcela odkryté poloviny brány. Asistence: Kaspars Daugavinš.
48:03'
47:52'
Ne a ne se domácí natrvalo usadit před bránou Igora Bobkova. Myslím, že budeme rádi, když padne tak akorát gól do prázdné brány.
47:11'
Až nyní se domácí znovu vrátili před Bobkova. Pěkné založení akce však nakonec neznamenalo přesnější zakončení.
46:29'
Po neurovnané kombinaci přišly dvě střely od modré čáry. Jedna však pouze jemně olízla tyč a následný pokus Baranceva byl nepřesný.
46:03'
Velmi rychlý výpad domácího celku byl zastaven nedovoleným způsobem. Dvě trestné minuty za podražení dostává Samvel Mnacjan (VLD).
44:49'
Další nebezpečný moment před Bobkovem. Z levého kruhu na hostujícího brankáře zaútočil Gračov, nicméně opět z toho bylo pouze zakončení do hrudi brankáře.
44:21'
Napravo byl dobře rozjetý Rasskazov. Ten také dostal prudkou přihrávku, ale po kličce na střed útočného pásma kotouč záhy ztratil.
43:39'
Přihrávkou z pravé strany se Grigorenko pokusil najít jednoho ze spoluhráčů, nicméně kotouč byl domácími sražen do ochranné sítě.
43:12'
Po předchozích zajímavých momentech nyní nesledujeme nikterak kvalitní pasáž. Hraje se převážně mezi modrými čarami.
41:37'
Před rozhozeným Bobkovem se teď v poklidu válel volný kotouč. Nikdo z domácích na něj bohužel nedosáhl, tudíž nemohl zakončovat do odkryté brány.
41:19'
Ani hosté ale nepředvedli zrovna fantastický přechod do útočného pásma. Dokonce je pískáno zakázané uvolnění.
40:46'
Znovu domácí zavezli kotouč do útočného pásma, nicméně tentokrát se o tuto výhodu připravili velmi nepřesnou kombinací poblíž modré čáry.
40:22'
Předchozí situace se ještě prozkoumala na videu, nicméně celá porada rozhodčích byla velmi krátká. Gól samozřejmě nepadl.
40:11'
Velmi záhy po úvodním buly třetí třetiny si to na Bobkova zleva namířil aktivní Vladimir Tkačjov. Svižným zakončením však trefil pouze tyč.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:48.
Také druhá dvacetiminutovka je minulostí. Vladivostok měl v této pasáži více ze hry, když těžil především z několika přesilových her. Nemůžeme však mluvit o vytvoření si nějaké obrovské tutovky, která by vedla k překonání gólmanů a tudíž zůstáváme na jedné jediné brance. Doufejme, že se v třetí třetině konečně dočkáme dalšího zásahu.
40:00'
39:51'
Hosté drží puk u svého gólmana a rozhodně už nehodlají podnikat nějaký rychlejší výpad do útočného pásma.
39:21'
Razantní střelu od modré čáry vyslal jeden z domácích beků. Kotouč si však nenašel cestu přes několik blokujících soupeřů.
38:38'
Po úpravě ledu už se konečně znovu pokračuje. menší přestávku si ale nyní dá Nikolaj Gluchov, který do tváře inkasoval úder od nahozeného kotouče.
38:29'
Jevgenij Gračjov se teď zjevil sám před Bobkovem, avšak Daugavinš mu zprava nedokázal přihrát. Velká škoda pro domácí borce.
37:42'
Až teď se domácí hokejisté usazují v blízkosti brány Igora Bobkova. Bohužel je to však zatím bez zakončení.
36:56'
Nicméně nutno říci, že hosté se v posledních minutách častěji dostávají do útočného pásma a ohrožují Galimova. Na druhé straně Bobkov si ve druhé třetině nepřipsal žádný zákrok proti nějaké nebezpečnější střele.
36:38'
Dvě povedené kličky nyní předvedl James Wright. Následovala přihrávka na pravou stranu, ale ani jedna ze dvou po sobě jdoucích střel se za Galimova nedostala.
35:16'
Slabé nahození jednoho z domácích se teď mimo bránu odrazilo ještě před Bobkovem. Zdá se, že se dnes splní všechny předpoklady a dnešní utkání bude gólově chudé.
34:42'
Buly v pásmu domácích sice vyhrál Vladivostok, avšak před Galimovem se hosté moc dlouho neudrželi. Znovu se hraje v neutrální zóně.
34:16'
Po Kundrátkové rozehrávce se puk přes mantinel dostal do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
33:46'
33:34'
Ještě jednou se hosté vrátili před Galimova, nicméně kotouč letěl znovu velmi rychle aspoň mezi modré čáry. Z početní výhody už moc času nezbývá.
32:56'
Jenže druhá polovina přesilové hry se Vladivostoku vůbec nedaří. Kotouč je až v blízkosti Igora Bobkova.
32:29'
Opravdu krásně to nyní udělali hosté, kteří přesilovou kombinací dostali kotouč na Grigorenka. Ten byl mezi kruhy, ale střelou z prvního doteku mu Galimov zneškodnil.
31:46'
Pro změnu si přesilovou hru zahraje Admiral. Nedovoleného bránění se dopustil Maxim Lazarev (NNO).
30:59'
30:08'
Denis Barancev (NNO) se dostal do křížku s Robertem Saboličem (VLD), který při průjezdu kolem brány povalil rozehrávajícího Galimova. Sabolič dostává 2+2 mnuty, Barancev 2 minuty a stejný počet ještě brankář Stanislav Galimov, který se údajně dopustil nedovoleného bránění.
29:34'
Úvod přesilové hry Torpeda teď není zrovna ideální. Poté, co byl kotouč vyhozen ke Galimovovi, dopustili se domácí ofsajdu.
28:59'
No a nakonec se vylučuje. Oskars Bartulis (VLD) odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
28:59'
Jeden z domácích to tentokrát zkoušel z pravé strany, avšak ani další střela nemířila jinam než do lapačky. Na ledě ale zůstal poněkud otřesený Paršin, jenž absolvoval souboj před bránou.
28:03'
Hostující gólman se dopustil velké chyby, když zamířil za bránu, avšak tam nedokázal přesněji odehrát kotouč. Domácí však minelu nedokázali potrestat.
27:24'
Po naprosto v pohodě ubráněném oslabení a následné komerční přestávce se vpřed vydal Gračjov. Jeho tvrdá střela z levé strany však Bobkova příliš neprověřila.
26:46'
25:59'
Přesilové hry dnes nejsou silnou stránkou hry Admiralu Vladivostok. V útočném pásmu se sice hosté drží, ale nějaké nebezpečnější zakončení dosud nepřišlo.
25:16'
Domácím fanouškům se vůbec nelíbil fakt, že jeden z hostů shodil hokejku bránícímu hráči Torpeda. Rozhodčí však zůstali naprosto klidní.
24:46'
Jenže ofenzivní choutky domácích jsou zastaveny dalším oslabením. Dvě trestné minuty tentokrát kvůli sekání odsedí Vjačeslav Kuljomin (NNO).
24:19'
Torpedo se opět pokusilo o úspěšný přechod do útočného pásma. Vše ale skončilo těsným ofsajdem.
23:59'
Okamžitě po návratu vyloučeného Grigoreva se domácí vydali do přečíslení. Dvakrát byla k vidění situace tři na dva, nicméně ani jednou nevyústila v přesnější finální přihrávku.
23:40'
22:58'
Ani další zakončení z větší dálky si nenašlo cestu za záda dosud bezchybného Galimova. Toho tentokrát prověřil jeden z obránců, jenž švihem pálil pouze do lapačky.
22:49'
Dobrá střílená přihrávka z pravé strany skončila kdesi u brankoviště, nicméně tam se odrazila pouze do rohu kluziště.
22:16'
Početní výhoda zatím Admiralu vůbec nevychází. Již potřetí během několika málo vteřin se hosté sami vytlačili z útočného pásma.
21:40'
Přesilovou hru si zahraje hostující celek. Na lavici hanby totiž usedl Michajl Grigorev (NNO), který se provinil držením protihráče.
20:52'
Ani další útok Torpeda nepřinesl nic zajímavého. Na druhou stranu se proto vydal Robert Sabolič, jenž se protáhl podél mantinelu a zakončoval. Puk však letěl mimo tři tyče.
20:16'
Domácím se nepovedla hned první rozehrávka druhé třetiny. Dlouhá přihrávka o mantinel totiž nenašla rozjetého Gračjova a skončila icingem.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:45.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Do ní vstoupili lépe domácí, kteří vyli od počátku duelu aktivnějším týmem. Svou snahu korunovali v 9. minutě, kdy Denis Barancev střelou z vrcholu levého kruhu na zadní tyč překonal Bobkova v bráně Admiralu. Další střely domácího týmu se již neujaly a jelikož se hostům také nepodařilo vstřelit branku, odnáší si Torpedo do kabin náskok 1:0.
20:00'
19:55'
Poslední okamžiky sice domácí strávili v útočném pásmu, ale k většímu ohrožení hostující brány se nedostali a první perioda je pomalu za námi.
19:00'
Probíhá poslední minuta první části.
18:44'
Mamašev se pokusil najít svého spoluhráče pasem do jízdy, ale to se mu příliš nepovedlo. Torpdedo ovšem zůstává na kotouči v útočném pásmu.
17:44'
Blum nahazoval před bránu od modré čáry, ale jeho pokus Galimova nezaskočil. Po chvíli hosté znovu ztrácejí útočné pásmo.
17:19'
Znovu se ozvala píšťalka čárového sudího a opět je pískáno postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
16:32'
Do přečíslení dva proti jednomu se dostala dvojice domácích hráčů. Po přihrávce na pravý kruh přišla střela, která ovšem druhou brankou neskončila. Bobkov si totiž připsal další úspěšný zákrok.
16:02'
Hra je nyní znovu přerušena a bude se vhazovat před brankářem Galimovem, který se tak musí mít znovu na pozoru.
15:12'
Blum dělal co mohl, ale kotouč v útočném pásmu již nezachytil. Hosté tedy musí vyklidit tento úsek ledu.
14:30'
Po chvíli ovšem přicházejí o puk. Ten mají na svých holích v pásmu hráči z Vladivostoku, kteří mohou znovu zaútočit.
13:59'
Galuzin pronikl se svými spoluhráči do útočné třetiny, kde se pokoušejí o kombinaci podél mantinelu.
13:15'
Pokus o dlouhý pas na útočnou modrou domácím nevyšel a vpřed mohou znovu uhánět hokejisté Admiralu.
12:35'
Bututov dostal pěknou přihrávku do prostoru pravého kruhu, odkud bez přípravy vypálil. Se svým pokusem ovšem také neuspěl, a tak Torpedo vede stále o jednu branku.
11:11'
Následně hosté dostali puk ze svého pásma a další útok Novgorodu zastavuje hvizd sudího, který píská ofsajd.
10:48'
Gračovova další střela skončila nad bránou po zákroku Bobkova. Hostující gólman se nyní má rozhodně co ohánět.
10:12'
Domácí se evidentně nespokojili s úvodní brankou a dělají vše proto, aby vstřelili další. Prozatím však jejich aktivita v útočném pásmu zůstává bez odměny.
08:58'
Novgorod zužitkoval svou aktivitu z předchozích minut a dostává se po zásluze do vedení! DENIS BARANCEV dostal přihrávku z pravé strany na modré čáře, udělal pár kroků směrem k levému kruhu, odkud křižnou střelou propálil Bobkova. Asistence: Kirill Urakov, Kirill Rasskazov.
07:22'
Kazakov neudržel brusli na modré čáře a píská se tedy postavení mimo hru.
06:35'
Machanovskij se probíjel do pásma domácích, ale proti dvojnásobné přesile kotouč ztratil a dopředu mohou pospíchat opět hráči Torpeda.
05:01'
Vladivostok hraje opět v pěti mužích v poli.
04:55'
Tato přesilovka se Torpedu příliš nevydařila, až na níže zmíněný závar před bránou, a oslabení Admiralu je pomalu u konce.
04:20'
Velký závar před hostující bránou. Gračovovi ani dalším jeho kolegům se však nepodařilo propasírovat puk za Bobkova.
04:05'
Hosté navíc vyhazují přes všechny čáry a posílají na led čerstvé síly.
03:48'
Novgorod se sice dokázal usadit v útočném pásmu soupeře, ale do větší šance se domácí hokejisté nepropracovali.
03:03'
Domácí hrají také v plném počtu a začíná jejich přesilová hra.
03:01'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Nikolaj Gluchov – 2 min., podražení).
02:59'
02:58'
Z nebezpečné pozice mezi kruhy pálil Sergijenko, ale ten se svým pokusem neuspěl.
01:33'
Sudí má ovšem svou pravici znovu nahoře a domácí ve výhodě kombinují v útočném pásmu.
01:03'
Vzápětí se však síly na ledě vyrovnají. Za domácí se hákováním provinil Gennady Stoljarov a odpyká si za něj menší trest.
00:59'
Máme zde první vyloučení zápasu a bude z toho přesilovka pro Novgorod. Dvě minuty za podražení dostává Robert Sabolić.
00:15'
Jako první se do útočného pásma vřítil domácí Gračov, ale jeho slabou střelu pokryl u své levé tyče hostující gólman Bobkov.
00:01'
Stadionem v Novgorodu právě zní ruská státní hymna za přítomností všech aktérů dnešního duelu na modrých čarách.

Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (Lisutin) – Kundrátek, Barancev, Mamašev, Sergijenko, P. Medveděv, Grigorev, Šulenin – Gračov, Dugin, Daugavinš – Paršin, Jeglič, Galuzin – Stoljarov, M. Lazarev, Mozer – Verjajev, V. Kuljomin, Urakov – Rasskazov.

Admiral Vladivostok: Bobkov (Nalimov) – Blum, Bartulis, Zemčonok, Mnacjan, N. Gluchov, Miščenko, Kurašov – Sabolič, Wright, J. Grigorenko – Krasnoslobodcev, Tkačov, Alexandrov – Žafjarov, Makarenko, Kazakov – Manukjan, Machanovskij, V. Butuzov.

Rozhodčí: Ravodin, Soin – Zacharov, Sysujev.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Torpedo Nižnij Novgorod

Tomáš Kundrátek

Admiral Vladivostok

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.
POSLEDNÍCH PĚT VZÁJEMNÝCH UTKÁNÍ

4.10.2016 Vladivostok – Nižnij Novgorod 5:2
12.9.2016 Nižnij Novgorod – Vladivostok 2:3 sn.
30.11.2015 Nižnij Novgorod – Vladivostok 2:3 sn.
21.10.2015 Vladivostok – Nižnij Novgorod 3:8
30.9.2014 Vladivostok – Nižnij Novgorod 4:1
ADMIRAL VLADIVOSTOK

Stejně jako domácím ani hostům se v dosavadním průběhu nedaří podle představ. Vladivostok je dokonce s pouhými dvanácti body třetím nejhorším týmem Západní konference a to je pro tým od čínských hranic nepřijatelné. Chabou má Admiral především defenzívu, jež dosud inkasovala již 40 branek, a ani útok zrovna nezáří, když nastřílel stejně branek jako dnešní soupeř. Venku navíc Vladivostok vyhrál jen jednou z devíti zápasů.

Posledních pět utkání

23.9.2017 Čerepovec – Vladivostok 3:2 sn.

TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD

Domácí by měli k těm lepším týmům Kontinentální hokejové ligy, nicméně zatím se jim to nedaří plně potvrzovat. Po třinácti utkáních má Torpedo 21 bodů a to v tabulce Západní konference znamená až sedmou pozici. Nicméně druhá Jaroslavl je před Nižným Novgorodem jen o čtyři body, tudíž relativně na dostřel. Každopádně by však domácí potřebovali zlepšit ofenzívu, neboť ta je na Východě s 27 góly čtvrtou nejhorší.

23.9.2017 Nižnij Novgorod – Chabarovsk 1:0 pp.
19.9.2017 Nižnij Novgorod – Kunlun 3:1
16.9.2017 Soči – Nižnij Novgorod 1:0
14.9.2017 Ufa – Nižnij Novgorod 2:1