KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Čerepovec - 26. srpna 2017   12:30

Novosibirsk
Novosibirsk
39:22' Šarov (Vereščagin) • 59:33' Pervušin (Vereščagin, Šarov)

5. Matěj Stránský (CER) 1+0, 2 střely, 14:44
Severstal zatím provází smůla, když prohrál ve dvou prodlouženích a ve třetím zápase nakonec odchází bez bodu.

O první branku se postaral Matěj Stránský, který překonal Saláka mezi betony. Domácí však ale využili přesilovou hru čtyři na tři a v poslední minutě druhé třetiny vstřelil Alexander Šarov vyrovnávací branku. Ve třetí třetině vše napovídalo, že bude prodloužení. Na to měl ale odlišný názor Vladimir Pervušin, jenž pohotovou střelou překonal Hudáčka.
59:55'
Poslední sekundy se dohrávají za brankou domácích a stejně jako v posledním zápase rozhodl Sibir v poslední minutě!
Branke je uznána.
Kontroluje se video kvůli údajnému postavení mimo hru.
59:33'
Sibir právě vstřelil branku!
Po rychlém přechodu přes modrou čáru z levého kruhu vyzval Ivan Vereščagin ke střele VLADIMIRA PERVUŠINA, který neposedný kotouč trefil přesně k levé tyči a rozhodl tak o osudu tohoto utkání! Asistence: Ivan Vereščagin a Alexander Šarov.
59:30'
Posledních třicet vteřin.
58:45'
Hosté se usadili v útočném pásmu, ale hráči Sibiru jim nedávají vůbec žádný prostor pro kombinaci.
57:47'
Nahození sklepává Salák za svou bránu.
57:28'
Severstal vyhodil přes všechny čáry a hra se tak vrátí před Hudáčka.
57:10'
Monachov se vší snažil udržet kotouč ve své moci, ale modré sevření jej o něj připravilo.
56:36'
Hra je rozkouskovaná po deseti vteřinách.
56:23'
Zakázané uvolnění Sibiru.
55:47'
Sannikov reklamuje vyhození hostů z obranného pásma, dožaduje se vyloučení.
55:30'
Ugarov to zkusil individuálně, ale dostal se do sevření dvojice Sibiru.
55:12'
To ovšem teď neplatí! Domácí s velkou chutí točí s celou obranou Severstalu a po rychlé střele slovenskému brankáři vypadl kotouč ke zcela odkryté levé tyči, kde ovšem nikdo nebyl.
54:35'
Hra se stává s ubývajícím časem klidnější. Žádný z týmů nechce udělat chybu.
53:35'
Po řadě kombinací přerušuje hru Hudáček sevřením kotouče ve své lapačce.
52:28'
Ignatovič naprosto zaváhal za vlastní brankou a byl připraven o puk Karlinem, který okamžitě vystartoval k nejbližší tyči! Zaskočený Salák však stihl zareagovat.
51:31'
Jakovlev se prokličkoval až mezi kruhy, odkud bekhendem nepřekonal Hudáčka! Sibir se do šancí dostává čím dal více.
50:50'
Na hranici pravidel byl sražen Bergström, rozhodčí ale nechávají hru běžet dál.
49:51'
Ani Hudáček není práce. Ten si musel poradit se střelou Sigarjova.
48:42'
48:31'
Táhlou střelu Kagarlickije si Salák pohlídal.
48:00'
Bumagin řídí přesilovou hru z pravého křídla.
47:25'
Severstal ztrácí kotouč a musí se vrátit až k vlastní brance.
46:42'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Igor Levickij – 2 min.).
46:37'
Jeden z hráčů měl před sebou zcela odkrytou levou část Salákovy branky! Střelou bez přípravy ale kotouč projel pouze skrz brankoviště!
46:15'
Salák si šel sebejistě pro střelu od modré a unavení spoluhráči mohou vystřídat.
45:40'
Vyloučený Vorobjov je zpět na ledě, ale tlak Severstalu stále setrvává!
45:40'
Bumagin v těžké pozici střílí mimo branku.
45:25'
Domácím se ještě nepodařilo vyhodit, což je znát na pohybu.
44:42'
Divoký kotouč si na levém kruhu zpracovával Stránský, který následně ostře pálil, ale krajan Salák skvěle zasáhl.
44:19'
Holík se snažil trefit čepel přijíždějícího Kudaka, tomu chybělo pár centimetrů, aby kotouč tečoval do branky.
43:40'
Nakonec je ale Vorobjov poslán na trestnou lavici.
43:40'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Kirill Vorobjov – 2 min., vysoká hůl).
43:10'
První pětka Čerepovce uzavřela Sibir v obranném pásmu. Šarov inkasoval čepel do obličeje, rozhodčí si toho však nevšimli.
42:15'
Za vlastní brankou se Alexejev šikovně zbavil svého pronásledovatele, dává prostor Poláškovi.
40:52'
Rybin z pravého kruhu snad orazítkoval horní tyč! Čerepovec pokračuje v tlaku.
40:46'
Přechod přes modrou čáru hostům nevyšel podle představ a čároví tak přerušují hru.
40:25'
Severstal zakládá útok obranném pásmu.
40:01'
40:00'
39:22'
Početní výhoda je využita a Sibir vyrovnává gólem do šatny! Ivan Vereščagin na modré přihrál na vrch pravého kruhu na ALEXANDERA ŠAROVA, který střelou zápěstím překonal Hudáčka na pravým betonem ke vzdálenější tyči. Asistence: Ivan Vereščagin.
38:49'
Kagarlickij přečetl úmysl domácích a vyváží hru z obranné třetiny.
38:20'
Hosté ve třech vyhazují až k Salákovi.
37:54'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Adam Masuhr – 2 min., vysoká hůl).
37:54'
Sigarjov se velmi těžko zvedá z ledu po inkasované čepeli v obličeji.
37:44'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Alexander Bergström – 2 min., sekání).

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Jevsejenkov – 2 min., krosček).
37:31'
Po řadě soubojů o kotouč se domácí provinili postavením mimo hru. Prostor pro komerční přestávku.
36:20'
Po krátkém bytí hostů před Salákem se domácí osvobozují a pouze odevzdávají kotouč.
35:50'
Zakázané uvolnění domácích.
35:11'
U pravé tyče se snažil Levickij prostrčit kotouč k protější tyči, na poslední chvíli jej ale zablokoval obránce Severstalu.
34:40'
Po dlouhé době se snaží povzbudit své svěřence domácí publikum.
33:38'
A z trestné lavice je zpět i Stasenko. Čerepovec ubránil další dvojnásobné oslabení.
32:57'
Vyloučený Kudako je zpět na ledě. Hosté ve čtyř vyhazují a spěchají na střídačku.
32:20'
Kagarlickij se dostal do samostatného úniku! A i přes neúspěch Severstal stále drží útočné pásmo ve dvou hráčích.
31:52'
Obranná trojice se snaží hrát velmi aktivně.
31:38'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikolaj Stasenko – 2 min., podražení).
31:30'
Domácí si znova zahrají dvojnásobnou přesilovku.
30:57'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vadim Kudako – 2 min., vysoká hůl).
30:42'
V útočném pásmu Severstalu byl Monachov tvrdě poslán k zemi.
29:24'
29:05'
Vereščagin posílá kotouč do bezpečné vzdálenosti a zdá se, že domácí oslabení přečkají.
28:51'
Kotouč se dotkl ochranné sítě a hra se tak přerušuje.
28:38'
Čerepovec stále kombinuje a nikam nespěchá.
28:22'
Jeden z útočníků Sibiru přišel o hůl!
27:54'
Přesilovková pětka se zkusila po rychlém přechodu přes modrou okamžitě natlačit do brankoviště. Mířenou střelu ovšem Salák vytěsnil a domácí vyhazují.
27:36'
Sibir rychle vyhazuje.
27:24'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Nikolaj Demidov – 2 min., vysoká hůl).
27:17'
Před brankou domácích se dobře uvolnil Holík, který se chystal k teči. Během toho mu Demidov hokejkou málem sestřelil helmu.
26:58'
Zakázané uvolnění Severstalu.
26:30'
Hraje se ze strany na stranu. Žádný tým se nemá ke střele.
25:24'
Domácí doslova položila celou obranu Čerepovce, ale na Hudáčka si zatím nepřišli.
25:00'
Trest Trubačjova se pomalu a jistě chýlí ke konci.
24:12'
Hudáček likviduje střelu Zackrissona.
23:56'
V šanci znova Enlund! Tentokrát trefil pouze boční síť po přesné přihrávce skrz brankoviště.
23:41'
Dvojici Severstalu se nepodařilo vyhodit. Následně mohl zakončit do prázdné branky Enlund, tomu ale v daném momentu přeskočil kotouč čepel.
23:18'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jurij Trubačjov – 2 min., sekání).
22:52'
Rychlou přihrávku a následné dorážky z bezprostřední blízkosti Hudáček vytěsnil, ale rozhodčí signalizuje další vyloučení! Severstal jde do tří.
22:43'
Domácí kombinují v útočném pásmu.
22:10'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexej Ugarov – 2 min.).
20:57'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Domácí ztratili rychlost a náhle inkasují! Do přihrávky Vadima Kudaka zasáhl Zackrisson, čímž zpomalil kotouč, do kterého před brankou plácl MATĚJ STRÁNSKÝ, který trefil přesně mezeru mezi betony. Asistence: Vadim Kudako a Dmitrij Kagarlickij.
20:26'
20:01'
20:00'
19:34'
Jevsejenkov svou střelou orazítkoval levou tyč! Následně kotouč uklidil do své výstroje Salák.
19:17'
Střela Trubačjova sražena do pravého rohu.
18:47'
Trubačjov hledal Ugarova mezi kruhy, tomu kotouč ale přeskočil čepel.
18:35'
První přesilovka Severstalu vůbec nevyšla. Uvidíme, jak naloží s druhou.
18:35'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Sergej Koňkov – 2 min., podražení).
17:31'
Tak zatím měli největší šanci domácí ve svém vlastním oslabení. Nejprve se málem Sannikov dostal do samostatného úniku a hned poté co přišla nepřesná rozehrávka mohl skórovat do prázdné jeden hráč domácích.
16:36'
Domácí odpalují kotouč až k Hudáčkovi.
16:26'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Nikolaj Demidov – 2 min., hákování).
15:58'
Ovšem i Severstal se provinil stejným způsobem jako před pár vteřinami soupeř.
15:52'
Žádný tým nedokázal přejít přes modrou čáru a máme tu tak zakázané uvolnění Sibiru.
14:18'
Poté co Enlund přišel o kotouč pálil bez přípravy mimo branku Rybin.
13:40'
Průniková přihrávka skrz celé kluziště na osamoceného útočníka Čerepovce neprošla.
13:03'
Narůstající tlak uklidňuje slovenský brankář. Následuje komerční přestávka.
12:30'
Na vrchu levého kruhu se uvolnil Polášek, jehož dělovku k pravé tyči vytěsnil Hudáček!
11:20'
Nedorozuměním při rozehrávce se hosté připravili o puk.
10:49'
Na druhé straně Hudáček kryje bez problému střelu Jakovleva.
10:37'
Stránského střela okamžitě po buly končí sražena do pravého rohu.
10:20'
Ke střele se dostal znova Černov, ale trefil pouze prvního hráče před sebou, který okamžitě poslal do přečíslení tři své spoluhráče.
09:36'
Černov neprošel skrz trojici bránících hráčů a musí spěchat zpět.
08:53'
Po zbrklé rozehrávce domácích vrací Severstal hru zpět před Saláka.
08:12'
Dobrý pas dostal Sigarjov, který byl na poslední chvíli dostižen Stasenkem, jenž mu vypíchl puk.
07:40'
Na modré čáře vybojoval Trubačjov kotouč, ale jeden z jeho spoluhráčů se zapomněl hluboko v útočném pásmu.
06:43'
Tkačenko se společně s Pervušinem snaží kombinovat za brankou, do před brankového prostoru je ale kvůli rychlému napadání hosté nepouští.
06:00'
Komerční přestávka.
05:35'
Ztráta kotouče Kazakovceva dává příležitost Sibiru jít do přečíslení.
05:05'
Mladý talent Jakovlev se šikovně prohnal podél pravého hrazení, jeho nahození ale už nikdo nedojel.
04:07'
Stránský může v klidu rozehrát, protože Sibir musí vyklidit útočné pásmo.
02:50'
Ze čtvrté formace zkoušel Monachov přelstít Saláka kličkou k pravé tyči, český brankář kryje.
01:47'
O rychlou střelu se pokoušel Demidov, ta ale k Hudáčkovi neproletěla.
01:33'
Přechod přes střední pásmo se Severstalu nevydařil, útočit tak mohou domácí.
01:09'
Tvrdou střelu vyráží mimo tři tyče Hudáček. Na puku jsou hosté.
00:32'
Severstal začal aktivněji. Po rychlé akci zkoušel nahodit kotouč do brankoviště Jevsejenkov.
00:01'

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – K. Vorobjov, Ignatovič, Vereščagin, Polášek, K. Alexejev, Naumov – Demidov, Enlund, Sannikov – Levickij, Zackrisson, Bergström – Sigarjov, Tkačenko, Pervušin – Šarov, Osnovin, A. Jakovlev – Koňkov.

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Magarilov) – Jevsejenkov, Stasenko, Masuhr, Kudako, Višněvskij, Kalašnikov, Chabarov – Bumagin, Kagarlickij, P. Černov – Rybin, Stránský, P. Holík – Ugarov, Trubačjov, Vovčenko – Kodola, Kazakovcev, Monachov – Karlin..
Vzájemná utkání 2016/2017

Severstal Čerepovec – HK Sibir Novosibirsk 4:3
HK Sibir Novosibirsk – Severstal Čerepovec 2:4
Severstal Čerepovec

Celek z Čerepovce na své vítězství stále čeká. První zápas rozhodla Jugra v prodloužení po dvanácti vteřinách a ve druhém utkání uspěl Omsk po dvaadvaceti vteřinách. Dosud jediným střelcem je Dmitri Kagarlickij. Dokáže ve třetím zápase Severstal vybojovat první vítězství?

Český a Slovenský zástup

1. Julius Hudáček (2 odchytané zápasy)
2. Petr Holík (0+0)
3. Matěj Stránský (0+0)
HK Sibir Novosibirsk

Domácí Sibir svá první dvě domácí utkání zvládl a zatím inkasoval pouze dvě branky. Po dvou bodech jsou dosud nejproduktivnější Švéd Bergström a Rus Sannikov (oba 1+1). Zatímco utkání proti Spartaku celek z Novosibirsku zvládl bez větších problémů, tak v posledním utkání proti Dinamu Riga rozhodl o osudu utkání až v poslední minutě právě Bergström.