KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Astana - 10. října 2017   15:00

OMSK
OMSK
32:32' A. Petersson (Martynov, Pěrežogin) • 37:23' Chochrjakov (Kugryšev) • 55:50' J. Medveděv (Pěrežogin)
3:4
(0:2, 2:1, 1:1)
Astana
Astana
04:50' Michajlis  (Savčenko, Akolzin) • 12:16' Akolzin  (Markelov, Sagadajev) • 23:30' Frattin  (Southorn, Vey) • 54:52' Frattin  (Vey)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 29:21 (10:6, 5:9, 13:6)
Zblokované střely – 9:14
Vyhraná vhazování – 37:32
Trestné minuty – 8:6
Hity – 12:9
Hokejisté Omsku vyrovnat nedokázali, přestože poslední tři minuty hráli přesilovou hru, kterou v závěru vylepšili ještě odvoláním gólmana. Hosté nakročili k vítězství v první polovině utkání, kdy si vytvořili tříbrankový náskok. Domácí ještě do přestávky snížili na rozdíl jedné branky, ale ve třetí části inkasovali v 55. minutě gól na 2:4 z hole Matta Frattina. Jevgenij Medveděv sice o minutu později ještě vrátil Avangard do kontaktu, ale další branku už celek ze Sibiře nepřidal.
59:53'
Domácí se ještě dostali do pásma a Jevgenij Medveděv vypálil od modré z první pumelici, která těsně minula branku soupeře!
59:44'
Domácím nevyšla rozehrávka a zahráli na icing! Furch se musí vrátit do branky.
59:34'
Akolzin vyhazuje až za branku Omsku, domácím dochází čas!
58:58'
Po ráně Martynova se domácí ještě snažili dorážet, ale pro Barys to dobře dopadlo.
58:26'
Dominik Furch zůstává na střídačce, domácí budou hrát v šesti proti čtyřem!
58:26'
Domácí kouč Andrej Skabelka si vyžádal oddechový čas.
58:26'
Od modré čáry střílel Medveděv. Karlsson si pro kotouč sáhl lapačkou.
58:02'
Ofsajd Avangardu, buly ve středním pásmu.
57:53'
Střelu Jegora Martynova našel ve výstroji Karlsson. Ještě dvě minuty mají domácí na vyrovnání. Přesilovku budou hrát až do konce.
56:54'
Konstantin Puškarjov zasáhl protihráče vysokou holí! Navíc mu způsobil krvavé zranění, takže dostává trest na 2+2 minuty!
55:50'
Avangard právě vstřelil branku!
Domácí o 58 sekund později opět snižují na rozdíl jediného zásahu! Od modré čáry nahodil puk na branku JEVGENIJ MEDVEDĚV a puk zapadl ke vzdálenější tyčce hostující svatyně. Karlsson měl zakrytý výhled. Asistence: Alexandr Pěrežogin.
54:52'
Astana právě vstřelila branku!
Po ráně Ahnelöva se ujal odraženého kotouče Linden Vey. Ten poslal křížným pasem do přečíslení 2 na 1 dvojici MATT FRATTIN – Konstantin Puškarjov. Prvně jmenovaný to vzal na sebe, vystřelil z pravého kruhu a vymetl bližší horní růžek Furchovy branky – 2:4. Asistence: Linden Vey.
54:45'
Hosté oslabení přežili, nyní se neujala ani rána Jonase Ahnelöva.
53:15'
Markelov je už na střídačce, hra pokračuje.
53:10'
Na ledě zůstává po přerušení hry ležet Vladimir Markelov. Ten schytal nepříjemnou ránu pukem.
53:10'
Na ráně Vitalije Menšikova od modré si smlsl Henrik Karlsson, který zastavil puk efektním máchnutím lapačkou.
52:41'
Za držení je vyloučen hostující Linden Vey. Šance pro Avangard na vyrovnání.
52:21'
Z levého kruhu zakončoval Matt Frattin, úspěšný zákrok si připsal Furch.
51:07'
André Petersson se natlačil do zakončení z levého křídla. Karlsson puk odráží za svou klec.
50:41'
Zakázané uvolnění Astany, hra se vrací před Karlssona.
50:03'
Třetí třetina se již přehoupla do své druhé poloviny. Domácí se stále marně snaží o vyrovnání.
49:01'
Frattin s Puškarjovem nedokázali překročit útočnou modrou čáru. Puk získal Petersson.
47:48'
Nyní se hraje mezi modrými čarami. Hostům vyhovuje ubíhající čas.
46:52'
Do střely Puškarjova vložil hůl Menšikov a puk se obloučkem snesl za domácí branku.
46:06'
Zakázané uvolnění Barysu.
45:06'
Hosté měli obrovské štěstí! Ilja Michejev zamířil z pozice mezi kruhy do levé tyčky Karlssonovy svatyně!
44:25'
O kotouč bojoval v útočném pásmu Linden Vey. Puk se nakonec odrazil k Furchovi, který ho přikryl.
44:02'
Karlsson našel ve výstroji střelu Alexandra Pěrežogina z levé strany. Domácí stále prohrávají o jeden gól.
43:44'
Na druhé straně vyzkoušel Furcha Lipin, také český gólman byl na místě.
43:30'
Na levém kruhu se dostal ke střele Ansel Galimov. Puk je v klíně Henrika Karlssona.
43:10'
Furch musel zasahovat proti projektilu ze středního pásma. Byl pozorný.
42:27'
Brankář Karlsson zahrál kotouč o mantinel a poslal ho tak do středního pásma.
41:56'
Domácí jsou v plném počtu.
41:38'
Domácí vyhazují.
41:02'
Medveděv vyrazil puk z hrací plochy. Vhazovat se bude před Furchem.
40:03'
Hosté mají k dispozici téměř kompletní přesilovku. Čtyři sekundy před koncem druhé části byl totiž vyloučen Pěrežogin.
Třetí třetina začne přibližně v 16:51.
V úvodu druhé třetiny přidal už třetí gól Barysu Matt Frattin a v té chvíli se již zdálo, že hosté míří za vítězstvím. Avangard však po polovině utkání přeci jen zapnul a dokázal se vrátit zpět do utkání. Ve 33. minutě se prosadil André Petersson a v čase 37:23 snížil na rozdíl jediné branky Pjotr Chochrjakov. Hosté si ještě vyžádali kontrolu u videa, ale na platnosti tohoto zásahu se už nic nezměnilo. Omsk tak prohrává s Astanou 2:3 a před třetí třetinou je ještě vše otevřené.
40:00'
39:56'
Linden Vey posílal puk mezi kruhy, kde byl Puškarjov. Toho však zahákoval Alexandr Pěrežogin, který tedy oslabuje domácí.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:48'
Roman Savčenko hrál kotouč už ve středním pásmu. Postavení mimo hru.
38:41'
Linden Vey našel Konstantina Puškarjova. Ten z první vypálil, ale puk končí pod Furchem.
38:26'
Hosty zastavilo postavení mimo hru.
37:23'
Gól platí! Omsk tedy snižuje stav utkání na 2:3.
37:23'
Porada u videa je poměrně dlouhá. Rozhodčí si stále celou situaci prohlížejí.
37:23'
Hosté si ještě vyžádali coach's challenge! Zřejmě reklamují postavení mimo hru, které podle nich předcházelo gólové akci Avangardu.
37:23'
No vida! Domácí už ztrácejí jediný gól! Dmitrij Kugryšev našel z rohu hřiště PJOTRA CHOCHRJAKOVA, který z mezikruží zamířil nad pravý beton Henrika Karlssona. Asistence: Dmitrij Kugryšev.
36:58'
Nyní se hraje především ve středním pásmu, brankáři tak nemusejí zasahovat.
35:54'
Další zakázané uvolnění domácích.
35:46'
Po zákroku Dominika Furcha tu máme reklamní přestávku.
35:36'
Z otočky to zkoušel Alexandr Pěrežogin. Hosté jeho pokus zblokovali.
35:16'
Další domácí zakázané uvolnění poté, co se najíždějící Pěrežogin nedočkal přesné přihrávky.
34:52'
A zase domácí icing. Ve druhé třetině se vyhazuje přes všechny čáry opravdu často.
34:33'
Zakázané uvolnění Astany.
33:45'
Hlediště zase ožilo, fanoušci ženou Omsk za dalším gólem.
32:32'
Teď už se domácí dočkali! Alexandr Pěrežogin po zavezení puku do útočného pásma uvolnil rozjetého ANDRÉHO PETERSSONA, který dojel ke Karlssonovi a bekhendem zamířil mimo jeho dosah – 1:3. Asistence: Jegor Martynov a Alexandr Pěrežogin.
32:21'
Jonas Ahnelöv už byl mezi kruhy, ale ještě posouval puk do strany na Semjonova, tedy vlastně do méně výhodné pozice. Domácí útočník Karlssona neprostřelil.
31:08'
Nikolaj Lemťugov dostal přihrávku na zadní tyč. Zamířil ale jen do hrudi Karlssona, který se proti němu rychle přesunul.
30:52'
Oba týmy se dostali do zajímavě vyhlížejících přečíslení. Hosté si však nedokázali před brankou nahrát a na druhé straně si nevyhověli ani Semjonov s Kugryševem.
29:35'
Berezin je na ledě, domácí jsou tedy v plném počtu.
29:09'
Domácím se podařilo vyhodit.
28:28'
Hosté mají přesilovky rozhodně nebezpečné. Dominik Furch se musí mít na pozoru.
27:34'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Berezin – 2 min., sekání).
27:25'
André Petersson pálil z mezikruží, Henrik Karlsson však byl na svém místě.
27:08'
Hosté si to teď nekomplikují. Zase zahráli na icing.
26:20'
Další ze série zakázaných uvolnění. Tentokrát se provinil hostující tým.
25:08'
Tentokrát zahráli na icing také domácí.
24:51'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
23:49'
Ilja Michejev střílel na Karlssona z pravé strany. Hostující gólman si připisuje jistý zákrok.
23:30'
Prosazují se však opět hosté! Linden Vey zamířil za branku, odkud našel zcela nepokrytého MATTA FRATTINA a Dominik Furch se už nestačil přemístit ke své bližší tyčce – 0:3. Asistence: Jordon Southorn a Linden Vey.
23:01'
Šance domácích. Na pravém kruhu měl spoustu času na zamíření Nikolaj Lemťugov, jeho střelu však dokázal vytěsnit do ochranné sítě Henrik Karlsson!
21:12'
Domácí začali druhou část zostra, Karlsson se má co ohánět.
Hity – 5:5
První třetina vyšla mnohem lépe Barysu. Kazaši v ní dokázali dvakrát skórovat a vedou v Omsku 2:0. Už v 5. minutě otevřel skóre dorážkou v přesilovce Nikita Michajlis. Ve 13. minutě pak zakončil krásnou souhru čtvrté lajny Astany Pavel Akolzin. Domácí své akce přehrávají a téměř nestřílejí.
20:00'
19:50'
Puk vypadl z hrací plochy a tak je tu ještě přerušení hry. Vhazuje se před Furchem.
19:19'
Domácí jsou už v plném počtu.
18:50'
Domácí se téměř dostali do přečíslení 3 na 1. Semjonov však přebíral zadovku spoluhráče ještě za modrou čarou a tak z toho bylo postavení mimo hru.
18:26'
Domácím se podařilo vyhodit a mohou vystřídat.
17:33'
Puškarjov hezky přenesl hru na Martina St. Pierra, který se z pravého kruhu ještě snažil nabídnout puk na zadní tyčku Veyovi. Dominik Furch však situaci dobře přečetl, vyjel poměrně daleko ze svého brankoviště a kotouč zachytil.
17:18'
Za držení protihráče je potrestán domácí kapitán Jevgenij Medveděv. Barys má k dispozici druhou přesilovou hru, první využil.
16:13'
Puk se dotkl ochranné sítě za brankou Omsku. Hosté byli vykázáni do středního pásma.
16:06'
Nahození Jordona Southorna od modré čáry zachytil Dominik Furch, který přerušil hru.
15:22'
Probouzejí se domácí fanoušci, kteří se snaží Avangard vytrhnout z letargie.
14:00'
Domácí to přehánějí s přihrávkami, měli by více střílet. Puk jim teď vypíchl Talgat Žajlauov, který už ale neměl síly na to, aby obraně Omsku ujel.
13:28'
Martin St. Pierre nahodil puk do útočného pásma Barysu. Domácí jsou zaskočeni vývojem duelu.
12:16'
Tak tohle sehrála čtvrtá formace Barysu náramně! Vladimir Markelov přebral kotouč za brankou a servíroval ho před brankoviště Antonovi Sagadajevovi. Ten se neunáhlil a ještě krásně našel PAVLA AKOLZINA, který měl před sebou odkrytou klec. Hosté Furcha vyšachovali – 0:2. Asistence: Vladimir Markelov a Anton Sagadajev.
12:06'
Střelu Pavla Akolzina vyrazil Furch. Hosté zatím hrají aktivně.
11:24'
Pěrežogin se snažil uvolnit mezi kruhy, ale hosté mu vypíchli kotouč. Následně to zkoušel z pravého kruhu Osipov, jeho pokus byl však zablokován.
10:16'
Matt Frattin se dostal ve vlastním obranném pásmu ke kotouči a po pravé straně s ním vyrazil dopředu. Furchovu svatyni však netrefil.
09:49'
Ze šermované ve středním pásmu nakonec vyšli vítězně hosté, kteří se ujímají kotouče.
08:58'
Domácí se usadili v útočném pásmu, jejich střely však většinou míjejí branku Astany.
08:27'
Máme tu první reklamní přestávku.
07:59'
Peterssona srazil za brankou Gurkov. K nelibosti domácích fanoušků se nebude vylučovat.
07:17'
Na přihrávku zpoza branky si sjel Jonas Ahnelöv. Hostující klec ale netrefil.
06:24'
Hosty vstřelený gól nabudil a nadále hrají aktivně. Z levé strany mířil k bližší tyčce Matt Frattin a zasahovat musel Furch.
04:50'
Hosté se trefují těsně po skončení jejich přesilovky! Od modré vypálil Savčenko. Odražený puk sice ještě nedostal za Furcha Pavel Akolzin, ale NIKITA MICHAJLIS už to měl jednoduché, když u tyčky zasunul kotouč za bezmocného Furcha. Asistence: Roman Savčenko a Pavel Akolzin.
04:21'
Maxim Semjonov dostával puk před branku, kde číhal Roman Starčenko. Neměl ale kudy by poslal kotouč za Furcha.
03:30'
02:49'
Za hákování je vyloučen domácí Vitalij Menšikov. Hosté budou hrát přesilovku.
02:37'
Talgat Žajlauov se od mantinelu uvolnil na střed hřiště a zápěstím vyzkoušel pozornost Dominika Furcha. Ten má puk na hrudi.
02:06'
Chvíli to vypadalo, že se bude na hostující straně vylučovat za příliš mnoho hráčů na ledě, ale rozhodčí si to po poradě rozmysleli. Vhazuje se ve středovém kruhu.
01:07'
Nikolaj Lemťugov cpal kotouč do hostujícího brankoviště. Brankář Karlsson ho před dotírajícími útočníky Omsku přikryl.
00:50'
Domácí začali aktivně. Zatím se hraje v obranném pásmu Barysu.
00:01'
Barysu dnes bude scházet nejlepší střelec celé soutěže, Nigel Dawes, který nastřílel v 18 zápasech stejný počet gólů. K dispozici není ani klíčový obránce Kevin Dallman.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Meňšikov, Berezin, Ahnelöv, Martynov, Minejev, A. Osipov – Lemťugov (A), Chochrjakov, Kugryšev – I. Michejev, Pjanov, Košelev – A. Petersson, K. Semjonov, Pěrežogin (A) – A. Galimov, Stas, Fajzullin.

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – M. Semjonov, Southorn, Šalapov, Lipin, Polochov, Makljukov, Savčenko (A), Orechov – Frattin, Vey, Puškarjov – V. Nikulin, St. Pierre, Žajlauov – R. Starčenko (A), Gurkov, Michajlis – Akolzin, Sagadajev, Markelov.

Rozhodčí: Spirin, Ovčinnikov – Semečkov, Biťjukov.
Avangard Omsk:
Hokejisté Omsku si vedou v této sezóně zatím velmi dobře. Na svém kontě mají už 35 bodů a v tabulce Východní konference jsou druzí za Kazaní. Z posledních pěti zápasů Avangard čtyřikrát zvítězil. Naposledy vyhrál 3:1 v Ufě, nedávno naděloval například také na ledě Soči, kterou deklasoval 6:0. Velkou oporou týmu je již tradičně gólman Dominik Furch, ten si drží skvělé statistiky.