KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Jugra - 17. září 2017   13:00

OMSK
OMSK
09:24' Kugryšev (Ahnelöv, J. Medveděv) • 16:55' Pjanov (I. Michejev, Ahnelöv) • 61:35' K. Semjonov (Berezin)

Československá stopa v utkání

Dominik Furch (OMS) (24 zásahů, 2 inkasované góly)
Martin Štajnoch (JUG) (0 + 0, 1 střela na branku)
Střely na branku v zápase

Avangard Omsk: 33

Jugra Chanty-Mansijsk: 26
Je hotovo. Avangard Omsk sice měl v zápas více šancí i střel, ale nakonec bere výhru až po prodloužení. Domácí dnes totiž trápila efektivita v zakončení, zejména ve druhé polovině utkání. Chvíli před koncem Chanty-Mansijsk vyrovnal stav zápasu na 2:2 a poslal duel do prodloužení. Tam ale Avangard soupeře válcoval, nakonec rozhodl Kirill Semjonov. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu.
61:35'
Avangard právě vstřelil branku!
Tohle muselo zákonitě přijít. Avangard Omsk v prodloužení nepustili Jugru vůbec na kotouč a posílal na branku jednu střelu za druhou. Spousta se jich neujala a skončila mimo tři tyče. Potom ale dostal dobrou možnost na pravém kruhu KIRILL SEMJONOV, který nádherně pověsil kotouč do horní poloviny klece. Je rozhodnuto, domácí berou ze zápasu bod navíc. Asistence: Maxim Berezin.
60:59'
Omsk nadále v prodloužení nepouští soupeře na kotouč. Pálili Petersson i Medveděv, ale ani jeden z nich se nestačil prosadit.
60:30'
Martin Štajnoch a jeho dobrá práce proti Semjonovi, který se snažil protlačit sám před brankoviště a nenápadně zakončit.
60:04'
Jako první vyhráli vhazování v prodloužení domácí, Michejev hned dokázal z dálky zakončit a prověřit pozornost Proskurjakova.
60:01'
V základní hrací době jsme vítěze zápasu nepoznali. Hosté chvíli před koncem třetí třetiny vyrovnali, takže z utkání budou mít minimálně jeden bod. Uvidíme, kdo získá druhý.
60:00'
59:36'
Poslední vteřiny základní hrací doby. Ani jedna strana už moc nikam nespěchá, Omsk má kotouč pouze za klecí Proskurjakova.
58:05'
Hodně zajímavá situace! Michejev už zvedal ruce nad hlavu, stejně jako celá hala. Jenže nejspíš trefil tyčku, Omsk má opravdu velkou smůlu při svých šancích!
57:53'
Jugra právě vstřelila branku!
Ale pozor, máme vyrovnáno! Dominik Furch neměl ve třetí třetině moc práce, teď však po chybě domácí obrany inkasuje a je tu nový příběh zápasu. KONSTANTIN MAJOROV jako první našel puk, který se od někoho z hokejistů odrazil do brankoviště. Hráč Jugry neměl žádný problém jej poslat po ledě do sítě, protože český gólman netušil, kde se kus černé gumy nachází. Vypadá to tedy, že dnes uvidíme prodloužení. Bez asistence.
57:20'
Chanty-Mansijsk se snaží vytvořit závěrečný tlak, ale zatím mu to příliš nejde. Většina šancí buď končí mimo branku, nebo trefuje Furcha do výstroje.
57:00'
Varfolmejev a jeho aktivita kolem Furchovy klece. Byl tam ale sám proti třem hráčům Omsku, takže jeho důraz nestačil.
56:18'
Košelev najížděl do šance po pravém mantinelu. Když mu pak jeden z obránců posunul kotouč na hokejku, přeskočil touš hokejku a bylo po možnosti.
55:55'
Gustafsson a Ahnelöv nikam nespěchali s rozehrávkou, Omsk je nyní v situaci, kdy si může dovolit čekat na chyby soupeře.
55:25'
Je znát, že Chanty-Mansijsk otevřel hru a snaží se dostat do šancí. Avangard ale soupeři nedává ve středním pásmu skoro žádný prostor na šance.
54:50'
Medveděv dostával nabito do jízdy na pravý kruh, jenže následná pecka trefila pouze zadní mantinel.
54:38'
Práce pro Dominika Furcha, avšak jen symbolická.
54:24'
Kugryšev byl kousíček od své druhé branky v utkáním. Zůstal volný u levé tyče, ale bekhendovou kličkou po ledě trefil pouze vyrážečku Proskurjakova. Další velká šance Omsku.
54:00'
Petersson málem pláchl samostatného úniku. Měl za sebou ale dlouhé střídání, takže nakonec nedokázal obraně Jugry ujet, pouze nahodil puk na branku z dálky.
53:28'
Na druhé straně možnost pro Skačkova, jenže na lepší střelecký pokus byl moc daleko od branky.
52:56'
Nečekané a rychlé přečíslení tři na dva v podání Omsku. Košelev se ale marně natahoval na dorážku kotouče na pravé straně, to bylo štěstí pro Proskurjakova.
52:39'
Ugolnikov zkusil zaskočit Furcha ránou z dálky, pak ještě před brankoviště operoval Korljov. Nikdo z hostů ale kotouč do sítě nedostal ani v tomto případě.
52:14'
Jugrá má velké problémy dostat se to nějaké šance. Pereťagin sice kličkoval v útočné pásmu, jenže neměl prakticky žádné místo, aby poslala na spoluhráče nahrávku.
51:30'
Tvrdý souboj o puk za brankou Jugry, vítězně z něj vyšel Galimov. Pak ale stejně musel na druhé straně hru přerušit Furch, jehož prověřil střelou zápěstím zpoza levého kruhu Verfolomejev.
51:10'
Ankudinov je zpátky na ledě, Makarovi pak rozhodčí pískají ofsajd. Hosté se budou muset více začít soustředit na útočnou hru.
50:50'
Další vyhození přes všechny čáry, tohle už bude Chanty-Mansijsku stačit.
50:20'
Pjanov měl už připravenou hokejku na teč před brankovištěm, jenže střela Omsku ne a ne přijít. Pak sice zakončoval Berezin, ale úplně přestřelil.
49:53'
Skoro polovina domácí početní výhody je pryč a Omsk ještě nic moc nevymyslel. Zatím obránci Avagardu hlavně řeší, jak kotouč podržet v pásmu.
49:30'
První nebezpečnou akci domácích ale Jugra zlikvodovala, puk vyhodil daleko od branky pohotový Savinainen.
49:00'
Hostující Ankudinov si jde sednout na dvě minuty za hákování a je tu také přesilovka pro Avangard Omsk. Teď čekají Jugru horké momenty.
48:59'
Velká šance Kugryševa. Ten si počkal na přihrávku od Peterssona před brankoviště a moc mu nechybělo, aby poslal puk do sítě.
48:42'
Zakázané uvolnění Chanty-Mansijsku, teď se obránce Pogorišnyj zbytečně ukvapil a nepodíval se, koho má najetého na pravé straně v útočném pásmu.
48:07'
Puk v lapačce brankáře Jugry, který nechtěl riskovat další dorážky.
47:55'
Martin Štajnoch neměl komu po buly nahrát, tak to zkusil rychlým průnikem a střelou z dálky sám. Furch měl ale dostatek času i výhledu k tomu, aby ránu zastavil a vyrazil před sebe.
47:26'
Berezin hledal ze středního pásma hokejku Kugryševa, útočník Avangardu ale vůbec nevěděl, co se bude dít. Potom hru přerušuje na druhé straně Furch.
47:08'
Nyní už to sice vypadalo na lepší přechod modré čáry, jenže pro změnu rozhodčí pískají postavení mimo hru. Následuje buly v prostřední části kluziště.
46:51'
Omsk zpátky v útočném pásmu, jenže není schopen vytvořit lepší kombinaci, aspoň tedy při hře pět na pět.
46:22'
Proskurjakov vyjel za kotoučem hodně daleko z branky, až na pravý kruh. Ale byl tam ze všech první, takže z toho nakonec žádné komplikace pro Jugru nebyly.
46:05'
Následuje komerční přestávka. Z Opakovaného záběru je jasně vidět, že puk brankovou čáru nepřešel, takže Omsk nadále vede pouze rozdílem jediné trefy. Ale bylo to hodně těsné.
46:00'
Stále se ještě hraje bez přerušení. Everberg měl místo na pravém kruhu, jenže netrefil hokejku najíždějícího spoluhráče.
45:11'
Už se domácí hokejisté radovali a rozhodčí ukazoval na branku, ale nakonec nejspíš puk čáru nepřešel. Možná ještě bude po přerušení hry následovat kontrola na videu.
44:28'
Další vyhození a tohle už bude Chanty-Mansijsku stačit. Hosté zvládli důležité oslabení, mohou znovu pomýšlet na vyrovnání a aktivní hru dopředu.
44:10'
Už jen poslední vteřiny do návratu vyloučeného Panova na ledovou plochu, Proskurjakov si připisuje do statistik zákrok po ráně z dálky.
43:38'
To Petersson už sice ránu z prostoru mezi kruhy poslal, ale opět netrefil branku. Avangard ve druhé polovině zápasu očividně trápí koncovka.
43:16'
Kugryšev a Pěrežogin v kombinaci podél pravého mantinelu. Tam si nakonec vyměnila kotouč hned čtveřice hráčů Omsku, ale nikdo z nich nezakončil.
42:57'
Naopak Omsk chybuje a zbytečně během vlastní přesilovky vyhazuje na zakázané uvolnění. Takže hra se nyní přesune před Dominika Furcha.
42:48'
Jugra vyhazuje přes všechny čáry poté, co krásně vyhrála vhazování.
42:38'
Štajnoch spadl na kotouč u mantinelu a už jej nepustil. Rozhodčí tedy přerušuje hru a ukazuje, že se bude znovu vhazovat po levé ruce Proskurjakova.
42:29'
Panov si musí jít odpykat dvě minuty za podražení. Bude doufat, že jeho spoluhráči nedostanou gól, to by byla pro hosty veliká komplikace.
42:13'
Ponechaná výhoda pro domácí, Avangard bude hrát přesilovku.
41:50'
Pereťagin počkal, až zbytek formace Jugry dostřídá, teprve poté nabízel kus černé gumy na spoluhráče dopředu.
41:17'
Ahnelöv a jeho rána od modré čáry. Jenže nikdo ji netečoval a navíc vůbec netrefila branku, takže žádná práce pro hostujícího gólmana.
41:00'
Furch si musel dávat pozor na prostor u své pravé tyčky, kde se potuloval kotouč. Nakonec ale nemusel vůbec zasahovat, naopak hru přerušil na druhé straně Proskurjakov.
40:28'
Do šance se zkusil vypracovat Skačkov. Možná měl od pravého mantinelu ale spíše nahrávat, protože nestál v ideální pozici pro zakončení.
40:09'
Úvodní vhazování třetí třetiny pro Chanty-Mansijsk, Lekomcev nahazoval puk na branku. Avšak trefil pouze zadní mantinel.
40:01'
Za pár okamžiků začne třetí třetina zápasu. Dočká se Jugra vyrovnání, nebo Omsk náskok udrží?
Střely na branku po dvou třetinách

Avangard Omsk: 24

Jugra Chanty-Mansijsk: 18
Druhá třetina končí. Jugra se dostala na dostřel Avangardu a ve třetí periodě budeme sledovat ještě zajímavou bitvu o body. Nic totiž není rozhodnuté. Přestože Omsk má nadále více ze hry a tvoří si šance, nejdu mu koncovka. Toho by ještě hosté mohli využít, ale uvidíme.
40:00'
39:24'
Běží poslední minuta druhé třetiny a vypadá to, že se tahle část už dohraje v klidu, bez větších možností a emocí.
38:55'
Berezin nahodil puk před branku Proskurjakova, kde ještě někdo z hráčů Omsku kotouč tečoval. Naštěstí pro hosty jen do výstroje brankáře.
38:19'
Znovu Everberg, nyní posunoval touš na hůl Semjonova. Ale Omsk nadále čeká na lepší střelu.
37:50'
Denis Everberg měl hodně složitou situaci u mantinelu. Musel totiž vykličkovat mezi dvěma bránícími hráči. Sice to zvládl, ale na zakončení už mu nezbyla síla.
37:25'
Lekomcev se vydal na výlet středem kluziště, málem sklidil ovoce. Před brankou mu však ujel kotouč z hokejky, takže už nestihl rychle zakončit.
37:06'
Taktéž Omsk chybuje v dlouhé rozehrávce, posílá kotouč na zakázané uvolnění.
36:44'
Na druhé straně opět zasahuje Dominik Furch, také teď se jednalo pouze lehké nahození na branku.
36:28'
Osipov dostal od spoluhráče na modrou čáru krásnou přihrávku. Když pak ale zakončoval, neměl to jednoduché, jelikož před ním stála spousta těl.
36:07'
Makarov získal útočnou třetinu pro Jugru tím, že nahodil puk. Furch jej podržel. Teď ale bude důležité pro hosty, aby zvládli následující vhazování.
35:48'
Už ale znovu Avangard a brankář Proskurjakov se má co ohánět. Měl ale štěstí, že všechna zakončení mířila jen těsně nad ledem, takže si s nimi v klidu poradil.
35:30'
Petersson selhal při přejezdu modré čáry, málem z toho ještě byla šance Jugry.
35:03'
Během pěti vteřin se muselo hned dvakrát opakovat vhazování, tentokrát už rozhodčí vykazuje hru do středního pásma. Zatím to nevypadá, že bychom se před druhou sirénou ještě měli dočkat branky.
34:59'
Zakázané uvolnění Chanty-Mansijsku, následuje krátká komerční přestávka.
34:37'
Jugra sice má optický tlak v útočném pásmu, ale má problém dostat se do zakončení. Šipov marně čekal u pravé tyče, až mu někdo ze spoluhráčů posune puk na hokejku.
33:47'
Pěrežogin se krásně protáhl až před Proskurjakova, ale klička do bekhendu se mu nepovedla. Jinak by pravděpodobně kotouč dopravil až do sítě.
33:14'
Sledujeme dlouhou pasáž bez přerušení, tudíž je hra hodně rychlá a otevírá se prostor pro útočníky a šance na obou stranách kluziště. Uvidíme gól?
32:50'
Galimov zpátky na ledě. Ještě je tu však jedna možnost pro Chanty-Mansijsk, jelikož Pereťagin zůstal volný v útočném pásmu.
32:26'
Avangard vyhazuje puk na druhý konec kluziště a vypadá to, že ani v tomto oslabení nedostane branku.
32:00'
Martin Štajnoch hledal před brankou prostor na střelu. Sice jej našel, jenže poslal kotouč těsně nad horní tyčku.
31:35'
Domácí brankář dokonce rozehrával za svou klecí, přestože tím docela riskoval. Ale nakonec to zvládl a jeho tým poslal puk aspoň do středního pásma.
31:19'
První zákrok Dominika Furch v oslabení, musel chystat nahození beka Několenka. Jenže Furch dobře viděl, takže si v klidu připravil lapačku a přerušil hru.
30:37'
Galimov je odeslán za katr na dvě minuty za držení protihráče. Takže další šance pro Jugru v početní výhodě, ta předchozí se hostům moc nepovedla. Uvidíme, co předvedou nyní.
30:15'
Buljanskij vzal zodpovědnost na sebe a vydržel útočné pásmo pro Jugru. Avšak zůstal tam úplně sám proti třem bránícím hráčům soupeře, takže neuspěl.
29:56'
Semjonov hledal u levého mantinelu volného Medveděva, ale druhý jmenovaný si toho všiml moc pozdě. Jinak z toho mohla být hodně zajímavá možnost pro Omsk.
29:23'
Omsk pokračuje v aktivním napadání, zatím mu to ale nenese ovoce. Proskurjakov totiž nemusí krýt žádné těžké střely, většinou jed snadná nahození.
28:50'
Minejev dlouho hledal z pravého kruhu někoho v černém dresu, jenže nenašel. A tak jej obránci Chanty-Mansijsku neměli moc velký problém připravit o puk.
28:16'
Proskurjakov si zahrál s kotoučem, poslal jej na obránce dopředu. Ti pak založili solidní akci přes střední pásmo. Skačkov ovšem nestačil dobře zakončit.
27:48'
Martin Štajnoch neměl moc času na rozmyšlenou, takže jen poslal puk do středního pásma. Kde ovšem nikdo v bílém dresu nečekal.
27:25'
Hra se nám v posledních minutách vyrovnala. Galimov teď nahodil puk na branku Jugry a před brankovištěm ještě tečoval Medveděv. Ale kotouč vůbec zasáhnout nedokázal.
27:05'
Následuje komerční pauza, hned ale budeme pokračovat.
26:58'
Buljanskij už v plném počtu zahrozil poté, co jeho tým získal vhazování v útočném pásmu. Furch jen tak tak vyrazil kotouč před sebe pravým betonem.
26:50'
Dominik Furch má puk v lapačce a vyloučený Fisenko už je zpátky na ledě. Až na jednu lepší střelu se Chanty-Mansijsku přesilovka moc nepovedla.
26:18'
Štajnoch a Savinainen v dobré kombinaci u levého mantinelu. Bude to chtít ale od hostů více zakončení, pokud chtějí pomýšlet na vyrovnání.
25:42'
A další vyhození, Dominik Furch v oslabení svého týmu zatím nemusel řešit vážnější problém.
25:07'
Pestuško měl před Furchem připravenou hokejku na teč případné střely. Jenže ta nepřišla, Avangard Omsk se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
24:49'
Domácí Fisenko dostává od rozhodčího dvě minuty za podražení. To znamená, že si Jugra zahraje vůbec první přesilovou hru v zápase. Dobrá šance pro hosty, jak dorovnat skóre.
24:47'
Teď už sice o něco méně nebezpečná akce, Proskurjakov ale raději opět podržel kotouč, aby uklidnil situaci před sebou. Omsk má stále více ze hry.
24:14'
Krásná akce Peterssona a Semjonova. Druhý jmenovaný potom zakončoval bez přípravy, jenže napálil pouze betony Proskurjakova. Také na začátku druh části je hostům jejich brankář oporou.
23:46'
Mikejev získal útočné pásmo pro Avangard Omsk a zařídil vhazování před brankou soupeře. Oba mužstva během toho vystřídají a pošlou na led čerstvé síly.
23:30'
Po delší době zase Jugra v útočném pásmu, ale jen na chvíli. Když se chtěl do zakončení dostat Varfolomejev, byli proti němu hned dva muži v černém dresu.
23:08'
Už ale znovu hraje Avangard. Medveděv se snažil překvapit Proskurjakova střelou před bránícího hráče, také v tomto případě gólman Jugry připraven zasáhnout.
22:04'
Je to překvapivě Chanty-Mansijsk, kdo se dočkal na začátku druhé třetiny snížení. Omsk si sice vytvořil několik dobrých možností a dostal Jugru na pár okamžiků pod tlak. Pak ale absolvoval velmi dobré střídání hostující ANDREJ ANKUDINOV. Z dorážky před brankovištěm ještě Dominika Furcha nepřekonal. Když pak ale obdržel krásnou nahrávku na pravý kruh, už se nemýlil. Opět nás čeká o něco napínavější podívaná. Asistence: Konstantin Majorov, Arťom Buljanskij.
21:17'
Omsk si opět tvořil optický tlak na útočné modré čáře, jenže Osipov pak udělal zbytečnou chybu a dostal se do ofsajdového postavení.
20:58'
Michejev okamžitě po vhazování pálil od modré čáry, trefil však jen mantinel za brankou.
20:45'
Na druhé straně rychlý protiútok Pěrežogina, ale klíčový forvard Omsku trefil pouze náruč připraveného brankáře Proskurjakova. Vhazovat se bude právě po jeho pravé ruce.
20:39'
Už ale dostal kotouč na hůl Savinainen, který se zkoušel z pravého kruhu vytočit ke střele.
20:10'
Fisenko vyhrál vhazování pro Omsk, ale Avnagard se ještě před první útočnou akcí vrátil zpátky za svou branku, aby získal čas na rozmyšlenou.
20:01'
Pomalu se blíží začátek druhé třetiny. Omsk zatím vede o dva zásahy a vypadá to, že Chanty-Mansijsk bude muset od prostřední dvacetiminutovky něco změnit, pokud chce pomýšlet na body ze zápasu.
Střely na branku v první třetině

Avangard Omsk: 12

Jugra Chanty-Mansijsk: 8
To je z první třetiny všechno. Avangard Omsk sice nezačal dobře a pustil Jugru do několika šancí, pak ale přebral otěže zápasu a dvakrát skóroval. V obou případech po hezky vypracovaných akcích. Chanty-Mansijsk má během přestávky v kabině nad čím přemýšlet. Hned po pauze budeme v utkání pokračovat.
20:00'
19:24'
A další šance, ránu z dálky málem dostal až do branky obránce Gustafsson. Nyní měl Proskurjakov i dost štěstěny.
18:58'
Ahnelöv poslal nádhernou přihrávku na hokejku Galimova, ale útočník Omsku netrefil polovinu odkryté branky soupeře. Omsk má před první sirénou veliký tlak.
18:36'
Mužstva jsou zpátky v plném počtu, vhazovat se bude za pár okamžiků před klecí Jugry.
18:22'
Další práce pro Proskurjakova. Chvíli před návratem celků do plného počtu musel likvidovat šance Košeleva u pravé tyčky.
16:55'
Hra čtyři na čtyři Omsku očividně svědčí, máme tu druhou branku zápasu a druhý kotouč v síti Jugry. Hostujcí obrana vůbec nezvládla práci za svou klecí, kde krásně vybojoval puk Michejev. Ten následně zadovkou šoupl kotouč před branku připravenému spoluhráči. Byl jím VALENTIN PJANOV, jenž rychlým zakončením zaskočil Proskurjakova. Ani v tomto případě toho gólman Chanty-Mansijsku nemohl moc dělat, moc povedená akce. Asistence: Ilja Michejev, Jonas Ahnelöv.
16:20'
Kolem Dominika Furcha je hodně rušno poté, co přerušil hru. Na jeho brankovišti došlo ke strkanici a chystá se vyloučení. Hostující Ankudinov a domácí Minejev inkasují podle očekávání dvě minuty za hrubost.
16:16'
Jugra potřebovala nutně vystřídat, takže jí nezbylo nic jiného, než vyhodit do středního pásma.
15:50'
Avangard zpátky v útočné třetině. Obránce Osipov zkusil hledat připravené útočníky na kombinaci, ti byli ale v tomto případě velmi dobře pokryti hostující obranou.
15:13'
Dominik Furch má kus černé gumy v lapačce a přerušuje hru.
15:00'
Galimov v souboji se Štajnochem, nakonec uspěl slovenský obránce. I přesto se o chvíli později dostal do šance člen čtvrté formace Omsku Stas. Proskurjakov opět připraven.
14:28'
Skačkov neměl ze středního pásma komu přihrát, tak zkusil přejít do šance sám. Měl proti sobě hned dva muže v černých dresech, tudíž nakonec podle očekávání neuspěl.
14:05'
Teď zase na druhé straně Majorov. Ale tak dlouho kličkoval s kotoučem u mantinelu, až o něj přišel.
13:40'
Opět pokračujeme v zápase. Košelev nahodil touš za branku Chanty-Mansijsku, tam si ale útočníci Avangardu nevěděli rady s obranou soupeře.
13:27'
A znovu Furch u kotouče, teď už přerušuje hru a zařizuje začátek komerční přestávky. Za chvíli ale budeme pokračovat.
13:12'
Pestuško zkoušel překvapit Furcha od pravého mantinelu, jenže český gólman si dával moc dobrý pozor.
12:08'
Hraje se teď hodně nahoru dolů. Za Omsk nejdříve zahrozil Denis Everberg, na druh straně následně Savinainen. Většina zakončení ale míří mimo tři tyče.
11:19'
Hosté ale neházejí flintu do žita, hned jsou zase aktivní. Několenko střílel z dálky a doufal, že někdo před brankovištěm kotouč tečuje. To se ale nestalo.
09:24'
Početní výhodu sice domácí hokejisté nezužitkovali, ale při plném počtu hráčů na ledě už skórují. Snad první velká šance Omsku během hry pět na pět. Jonas Ahnelöv skvěle rozehrál akci z obranného pásma, následně poslal kotouč na hokejku DMITRIJE KUGRYŠEVA, jenž z pravého kruhu ukázkově propálil brankáře Proskurjakova. Střela mířila hodně nahoru, takže hostující gólman neměl moc šanci ji zachytit. Teď bude na Jugře, aby něco předvedla v útoku. Asistence: Jona Ahnelöv, Jevgenij Medveděv.
08:48'
Ještě to zkoušel ránou z dálky bez přípravy Gustafsson, ale to už je Savinainen zpátky na ledě a Jugra v plném počtu. Zatím nejtěžší okamžiky duely Jugra zvládla.
08:32'
Přesilovka Omsku pomalu končí a brankář Jugry všechno pochytal, naposledy likvidoval možnost Peterssona u levé tyče. Teď se Proskurjakov pořádně zapotil, jen co je pravda.
08:16'
Semjonov okamžitě po vyhraném vhazování zakončoval a Porskurjakov měl co dělat, aby ještě puk vystrčil betonem před sebe.
08:06'
Ilja Proskurjakov přerušil hru a stále drží Jugru nad vodou, hlavně díky němu hostující mužstvo ještě v oslabení neinkasovalo.
07:51'
Kugryšev v prostoru těsně před brankou, nabral puk na hokejku a střílel přes obránce. Ani on však neuspěl, napálil hostujícího gólmana přímo do betonů.
06:59'
Hned začali domácí rozestavovat přesilovkový deštník, Pěrožogin pak z pravého kruhu zakončoval z první. Trefil ale pouze připravenou náruč Proskurjakova.
06:41'
Avangard si zahraje první přesilovou hru v zápase, protože Savinanen fauloval soupeře u mantinelu, čehož si rozhodčí moc dobře všiml. Jednalo se o hru vysokou holí.
06:19'
Nahození Lekomceva do útočného pásma Chanty-Mansijsku ovoce nepřineslo, Pestuško se totiž marně natahoval po rychle poskakujícím kotouči.
06:04'
Stále platí, že má Omsk velké problémy s přechodem středního pásma. Tentokrát mu je odpískán ofsajd a následuje krátká komerční přestávka.
05:48'
Žádná nebezpečná situace, Dominik Furch přesto raději přerušuje hru, aby trošku uklidnil situaci na ledě.
05:24'
Teď je to pro změnu Avangard, kdo má více ze hry. Jenže zatím to domácím není nic platné, tentokrát Petersson pokazil přihrávku od mantinelu zpátky k modré čáře.
05:00'
Iljin a Menšikov jsou zpátky ve hře, oba týmy tedy kompletní a na první zásah tohoto duelu musíme stále čekat.
04:25'
Pěrežogin vylovil kotouč v pravém rohu útočného pásma, následně zkusil najít místo pro zakončení. Ale to se mu nepovedlo, měl na zádech dva hokejisty v bílém dresu.
03:48'
Po čtyřech minutách hry se konečně otevřel prostor i Avangardu Omsk. Jenže osamocený Petersson na pravém kruhu selhal, nedokázal zavčas vypálit zápěstím.
03:28'
Při hře ve čtyřech je opět aktivnější Jugra. Hosté si sice netvoří vyložené šance, ale dokáží kotouč motat kolem Furcha.
02:39'
Na ledě se také strhla první hromadná šarvátka, rozhodčí posílají za katr hráče z obou stran. Za Chanty-Mansijsk si jde sednout Iljin, který se provinil nedovoleným bráněním. Za Omsk musí odejít pykat Menšikov kvůli krosčeku.
02:28'
Rána obránce Lekomceva bez přípravy málem zaskočila Dominika Furcha. Český brankář kotouč přes skupinku hráčů před bránou neviděl.
02:07'
Jenže je z toho pouze další technický přestupek, tentokrát zakázané uvolnění domácích.
01:58'
Gustafsson znovu za svou brankou, to je příležitost pro Omsk, aby poslal na ledovou plochu čerstvé síly.
01:28'
Na první větší šanci Omsku stále čekáme. Nikdo z útočníků v dresu Avangardu se nemůže dostat do pásma soupeře, protože Jugra dobře blokuje střední pásmo.
01:00'
Varfolomevej chtěl také překvapit obranu soupeře, jenže on a jeho formace už toho měli na ledě plné zuby. Potom rozhodčí píská postavení mimo hru.
00:30'
První útok Jugry, Savinainen bez větších potíží přejel modrou čáru a ještě za rychlé jízdy vypálil příklepem. Branku Dominika Furcha ovšem úplně minul.
00:07'
Jako první se puku na vhazování zmocnili hráči Omsku. Obránce Osipov si ale dlouho rozmýšlel, jestli hned bude rozehrávat dopředu. Nakonec tak učinil.
00:01'
Ještě si vyslechneme ruskou hymnu a vše bude připraveno k úvodnímu vhazování. V brance na domácí straně se postaví český brankář Dominik Furch, jeho soupeřem v kleci Jugry bude Ilja Proskurjakov.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Mužstva už se připravují na ledové ploše, zápas začne zhruba čtvrt hodiny.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Meňšikov, J. Medveděv, A. Osipov, Berezin, Ahnelöv, Gustafsson, Minejev – Fisenko, Pěrežogin, Kugryšev – Košelev, I. Michejev, Pjanov – A. Petersson, K. Semjonov, Everberg – Manukjan, A. Galimov, Stas.

Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov (Fokin) – Lekomcev, Několenko, Pogorišnyj, Štajnoch, Pereťagin, Ugolnikov, Meljakov – Pestuško, D. Makarov, Savinainen – Skačkov, Varfolomejev, Šipov – K. Majorov, Buljanskij, Ankudinov – Koroljov, Panov, D. Iljin.

Rozhodčí: Bukin, Beljajev – Novikov, Kučava.
Vítejte u dnešního utkání Kontinentální hokejové ligy. Narazí na sebe Avangard Omsk a Jugra Chanty-Mansijsk. Zatímco Omsku se poslední dobou daří, Jugra nutně potřebuje bodovat, aby poskočila v tabulce o kousek vzhůru.

Dominik Furch (OMS) (8 odchytaných zápasů, 6 výher)
Martin Štajnoch (JUG) (0 + 0)
AVANGARD OMSK

Avangard zažívá poslední dobou proměnlivé nálady a výsledky utkání. Minule naprosto jednoznačně smazal z ledu Jugru Chanty-Mansijsk 7:0, ale o utkání dříve musel s Novosibirskem až do prodloužení, kde nakonec bral bod navíc. Omsku nicméně nevyšlo měření sil s Viťazem Podolsk, na jehož ledě Avangard šestkrát inkasoval a do dalšího mače proti Slovanu Bratislava měl co napravovat. Z uplynulých pěti duelů nicméně Omsk třikrát vyhrál, takže se nyní nachází, na rozdíl od Jugry, v pohodovém rozpoložení. Leč v tabulce by se svěřenci trenéra Skabelky jistě viděli o kousek výše, aktuálně okupují klidný střed. Můžeme ale nejspíš očekávat, že Avangard bude pořadím šplhat vzhůru, rozestupy mezi týmy ve Východní konferenci nejsou velké.

Bodově si nejlépe ze všech hokejistů Omsku vede forvard Andre Petersson (4 + 6), stěžovat si na své výkony nemusí ani Ilja Michejev (1 + 4) nebo obránce Erik Gustafsson (0 + 4).
JUGRA CHANTY-MANSIJSK

Hokejisté Chanty-Mansijsku zatím nejsou úplně spokojeni se svými výsledky, stejně jako s postavením v tabulce Východní konference. Nacházejí se na druhém nejhorším, tedy třináctém stupínku pořadníku, méně bodů doposud získala pouze Lada Togliatti. Naposledy Ugra přivítala na svém ledě dnešního soupeře, tedy Avangard Omsk. A nebyl to pro ni dobrý zápas. Inkasovala celkem sedmkrát, aby nakonec padla 0:7. Ještě předtím stejný výběr nestačil 2:4 na Ak Bars Kazaň, stejně tak gratuloval po prohře 0:5 k výhře mančaftu CSKA Moskva. Když naposledy Chanty-Mansijsk slavil úspěch, bylo to proti slovenskému klubu HC Slovan Bratislava, navíc až po samostatných nájezdech. Dočká se Jugra tentokrát na ledě Omsku potřebného vítězství?

Kanadské bodování Chanty-Mansijsku v tuto chvíli vede útočník Pavel Varfolomejev (3 + 1), dobře je na tom také obránce Ivan Lekomcev (3 + 0). Obecně by však kádr Jugry potřeboval střílet více branek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.