KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Slovan Bratislava  : Kazaň - 20. září 2017   19:00

Slovan Bratislava
18:03' J. Mikúš (Smoleňák, Despres) • 24:13' Despres  • 45:56' Smoleňák (Viedenský, Ebert)
3:6
(1:1, 1:2, 1:3)
Kazaň
Kazaň
05:10' Azevedo  (Sekáč, Markov) • 24:24' M. Gluchov  (An. Popov) • 30:18' Sekáč  (Markov, Lander) • 42:50' Archipov  (D. Musin, An. Popov) • 43:50' Azevedo  (Sekáč) • 50:57' Sekáč  (S. Zacharčuk)
Jeřábek, Ravodin – Kučava, Novikov
Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava
Kazaň

Dnešní duel tak je za námi a domácí celek ho nezvládl, když v poslední třetině ještě třikrát inkasoval a nakonec tak prohrál jasně 3:6. Nejprve se prosadil Archipov, poté navýšil ještě Azevedo a byť následně snížil po několika dorážkách na druhé straně Smoleňák, už to nestačilo. O chvíli později pečetil konečně stav Sekáč, který zažil mimořádné utkání a nastřádal čtyři body za dvě branky a dvě asistence.

Ode mě je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji Vám příjemný zbytek středečního večera.
59:31'
Domácí si ještě zahrají jedno oslabení, protože za brankou Štěpánka zbytečně přibrousil Nick Ebert, který svého soupeře fauloval loktem.
58:39'
Hra se odehrává ve středním pásmu, už ani nevidíme moc soubojů a ruský celek už také rozhodně nepůsobí tak aktivním dojmem, jako většinu zápasu.
57:39'
Do konce duelu zbývá něco málo přes dvě minuty a je jasné, že Ak Bars si dnes odveze všechny tři body, protože o tento náskok již nepřijde.
56:34'
Přesilovka ale byla absolutně bez náboje a bez nápadu, opravdu spíše taková údržba bez větší snahy o branku. Celek z hlavního města našich sousedů už asi rezignoval.
54:42'
Přeci jen ještě jednu přesilovku si zkusí bratislavský Slovan, na trestnou lavici je totiž poslán hostující Malychin za hru vysokou holí.
53:48'
Hraje se hlavně ve středním pásmu a domácí tým se už ani nesnaží hnát dopředu, spíše dohrává zápas a šetří síly na nadcházející trip do moskevské oblasti.
51:56'
Domácí už se ani nijak netlačí dopředu, protože jim je asi jasné, že dnes je to už ztracené. Každopádně Kazaň chce hrát dál a tak je nastěhovaná v útočném pásmu a ostřeluje Štěpánka.
50:57'
Kazaň vstřelila branku!
Tak šance Slovanu na body asi berou za své a hosté si berou zpět vedení o tři branky. JIŘÍ SEKÁČ se dostal do úniku a udělal to zcela parádně, protože už to vypadalo, že ho zvládne vytlačit vracející se bek, český útočník ale nadzvedl puk a zametl ho přesně pod břevno Štěpánkovy brány! Asistence: Stepan Zacharčuk.
49:58'
Tak domácí už hrají v plném počtu a ubránili se, teď mohou zkusit ještě duel zdramatizovat nějakou kontaktní brankou, kterou by dostali Kazaň pod tlak.
48:49'
Zatím se domácí celek dokáže bránit a drží soupeře daleko od Štěpánka, který zatím na těžší zákrok v této přesilovce čeká.
47:59'
Dnes už druhé vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě pro domácí – tentokrát o tom ale není diskuze a domácí tak budou muset hrát další oslabení.
47:39'
Kazaň ale hraje celkem zkušeně a drží puk daleko od své branky, před Štěpánka se sice už tolik netlačí, ale přesto má zápas ve své moci.
46:45'
Domácí se snaží být i nadále aktivní a hrát o naději v tomto zápase, budou to sice mít těžké, ale šance stále je a do konce zbývá něco přes 13 minut.
45:56'
Slovan právě vstřelil branku!
Nakonec ale domácí ekipa zaslouženě snižuje, protože dokázala procpat puk do branky! Smoleňák se dostal zcela sám před gólmana Garipova a byť ho na první pokus prostřelit nedokázal, zkoušel do dál a nakonec došťouchal kotouč až za záda ruského gólmana! Asistence: Marek Viedenský a Nick Ebert.
45:32'
Velký závar byl k vidění před Garipovem, ovšem ten nakonec dokázal vleže dostat puk pryč a zatím tak drží domácí na distanc.
44:37'
Slovan ještě má alespoň nějakou šanci, když je vyloučen Galijev za držení a domácí tak mají přesilovku.
43:50'
Domácí se sesypali a je asi hotovo, protože favorizovaná Kazaň vede ve slovenské metropoli už o tři branky. Po křídle až moc lehce pronikl Sekáč, který následně nahrál přesně před branku JUSTINU AZEVEDOVI a ten přesným pokusem našel mezeru mezi betony bezmocného Štěpánka. Asistence: Jiří Sekáč.
42:50'
Pro domácí velká rána, protože už prohrávají o dvě branky a body se jim vzdalují. Musin vypálil z hodně nebezpečné pozice, Štěpánek toho moc neviděl a tak vyrazil pouze před sebe a tam byl zcela volný DMITRIJ ARCHIPOV, který puk pouze uklidil do prázdné branky. Asistence: Damir Musin a Andrej Popov.
42:24'
Slovan se dostával dopředu, ale nejspíše si neuvědomil, že hraje už v pěti a puk tak zcela zbytečně rozehrál pouze na zakázané uvolnění. Puk se přesouvá před Štěpánka.
41:43'
Ale Slovan zvládá tyto dvě minuty bránit velice dobře, Kazaň zatím neměla větší šanci a tak stále drží pouze jednobrankové vedení.
40:15'
Máme tu další zbytečné vyloučení pro domácí, Marek Viedenský se dopustil nedovoleného bránění a je vyloučen na dvě minuty hned v úvodu třetiny.
40:01'
Druhá třetina je za námi a během ní jsme viděli tři branky – Slovan nejprve otočil skóre, když druhou branku domácích dal po velice šťastném odrazu Despres. Následně ale začali úřadovat hosté, když ihned srovnal Gluchov a poté se prosadil i český útočník Sekáč, který mířil krajanovi Štěpánkovi mezi betony. Domácí tedy čeká ještě těžká práce, když dvacet minut před konce mají jednobrankovou ztrátu na favorita.
40:00'
39:09'
Třetina se chýlí ke konci, Řepík se snažil střílet z těžké pozice, ale přes bloky svoji střelu nedostal a tak to vypadá, že už branku neuvidíme.
38:04'
Tak toto je obrovská škoda! Meszároš se vydal na útočný výlet, objevil se se sám před Garipovem, ale jeho pokus ruský brankář nakonec skvěle zastavil!
36:29'
Slovan ztratil puk ve vlastním pásmu, konkrétně to byl Voráček, ale Jazkov nakonec nedokázal zakončit rychle a Štěpánek dokázal jeho slabou ránu schovat do lapačky.
35:35'
Krátká přesilovka hostů nic nepřinesla a Slovan se dokázal díky Despresovi ubránit, následně musel puk přikrýt Garipov a domácí se dostanou do útočného pásma.
34:29'
Zatím se hraje hlavně ve středním pásmu a Ak Bars tedy drží své vedení, které je sice těsné, ale pro Slovan znamená velkou komplikaci.
33:42'
Skalický za brankou naremploval Landera a je vyloučen za hrubost, nepřišlo mi ale, že by v tom byl nějaký faul. Každopádně domácí přesilovka končí.
33:29'
Meszároš se dostal do šance hned po bully, jeho rána do protipohybu Garipova ale pouze lízla tyčku a nakonec skončila mimo!
33:20'
Skalický se tlačil před branku a dostával se do dobré šance, Jarullin tak zatáhl za záchrannou brzdu a podrazil ho, je tu tedy další vyloučení.
33:09'
Hosté už hrají v plném počtu a domácí tak nedokázali tuto výhodu vůbec využít. Uvidíme, jestli se slovenský celek po této hluché pasáži do konce třetiny ještě zvedne a zvládne srovnat.
32:08'
Tato přesilová hra se Slovanu moc nedaří a Ak Bars dokáže držet puk daleko od Garipova, který zatím neměl pořádnou práci.
30:51'
Domácí budou mít přesilovou hru, vyloučen je totiž kazaňský Sidorov, který si podržel Viedenského.
30:18'
Domácí opět nebyli moc jistí v obraně a k puku se dostal v nebezpečné pozici Markov. Ten zachoval chladnou hlavu a nabil do mezikruží JIŘÍMU SEKÁČOVI, který dnes hraje parádně – a teď si připisuje i první regulérně branku, když dokázal umístit svůj pokus mezi betony Štěpánka. Asistence: Andrej Markov a Anton Lander.
30:05'
Teď Tkačov dokázal dát branku, ovšem asi vteřinu předtím Klinkhammer posunul bruslí branku a hra je místo uznané branky vykázaná do středního pásma.
29:59'
Domácí teď měl dobrý tlak, ten řídil hlavně Genoway, který pálil hned několikrát, ale ani jedna ze střel se neujala.
29:19'
Taimi pálil pohotově ihned po bully a jeho tvrdá rána orazítkovala tyčku, to je opravdu velká škoda pro slovenský celek!
28:28'
V útočném pásmu je momentálně o něco více Kazaň a na led musel Štěpánek, který ale dokázal beton přitlačit dost nízko k ledu a puk tak nadvakrát vyrazil.
27:34'
Proti Landerovi musel z branky trochu povyjet Štěpánek a dokázal vyrážečkou dostat puk do bezpečí, takže svému celku velice pomohl.
26:35'
Voráčkova střela od modré byla velice nebezpečná, následně ještě dorážel Taimi, ovšem ten pro změnu netrefil branku a nebezpečí se tak už nekonalo.
25:49'
Hra se teď přeci jen trochu uklidnila a oba celky se soustředí o něco více na obranu, protože ta jim v úvodu třetiny moc nefungovala.
24:24'
Tak toto je velká škoda, protože po tomto šťastném zásahu hosté ihned odpovídají. Pár vteřin po vyhraném bully se dostal k puku Popov, který nabil křížem na střelu zcela přesně MICHAJLU GLUCHOVOVI, jenž propálil tvrdou ránou přesunujícího se Štěpánka. Asistence: Andrej Popov.
24:13'
Na bratislavském stadionu vypukla euforie! Puk po velice zvláštním odrazu propadl od modré čáry až ke Garipovovi, který byl velice zmatený a navíc se ještě kotouč odrazil od brusle Markova. Nakonec v této ojedinělé situaci doskákal až za čáru a domácí vedou! Branka je připsána SIMONU DESPRESOVI. Bez asistence.
23:37'
Po delší době se dostal do útočného pásma na delší dobu i kazaňský tým, zatím ovšem pouze drží puk a nepředstavuje pro českého gólmana žádné větší nebezpečí.
22:25'
Na druhé straně zahrozil i Lander, následně se otevřel prostor pro Sekáče, který je dnes hodně vidět, ale ten střílel pouze doprostřed branky. Štěpánek si poradil bez větších potíží.
21:28'
Tak toto je obrovská škoda! Po lapsu obrany Ak Barsu jel Viedenský zcela sám, dokázal si položit Garipova, ovšem následně trefil pouze jeho lapačku a skóre se tak nemění!
20:24'
Do obrovské šance se dostal Řepík, který si najel z rohu kluziště i s pukem před branku, ovšem z velké blízkosti bohužel pro domácí trefil pouze výstroj Garipova!
20:01'
První třetina je u konce a spokojenější budou asi domácí, kteří dokázali chvíli před jejím koncem srovnat na průběžných 1:1. Hosté šli do vedení díky přesilovce 5 na 3, ve které se prosadil jejich nejlepší střelec Azevedo, následně dal branku i Sekáč, ale ta nebyl uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Poté se Slovan zvedl a Kazaň se musel více bránit, dvě minuty před sirénou pak dostal puk do branky Mikúš, který tak stanovil stav 1:1.
20:00'
19:59'
Tak nakonec Slovan oslabení hrát nebude! Hosté nezvládli konec třetiny a zcela zbytečně je vyloučen Anton Lander za hru vysokou holí, kterou si vteřinu před koncem mohl odpustit.
19:57'
Je tu zbytečné vyloučení pro domácí, které se přenese do další třetiny, Hrnka si připsal útočný faul a je poslán na trestnou lavici za nedovolené bránění.
19:15'
Slovan už se snaží hlavně udržet toto vedení a teď tomu pomohl úžasný Štěpánek – proti Azevedovi se roztáhl na ledě úplně neskutečně a puk špčikou lapačky vyrazil mimo!
18:03'
Tak je nakonec srovnáno a Slovan necelé dvě minuty před koncem třetiny střílí branku! Radek Smoleňák se dostal za brankou k puku a měl hlavu nahoře, našel přesným pasem před brankou čekajícího JURAJE MIKÚŠE, jenž z první dokázal najít volné místo v kleci soupeře a prostřelil Garipova! Asistence: Radek Smoleňák a Simon Despres.
17:44'
Teď se Slovan hnal do přečíslení, Hrnka ale už měl hodně dlouhé střídání a neměl rychlost, takže musel střílet z úhlu a Garipov neměl větších potíží.
17:09'
Na druhé straně pohodově zasáhl český gólman Štěpánek, který šel rychle na led a schoval puk mezi svými betony.
16:22'
Ebertovo nahození před branku bylo tečováno Smoleňákem mimo, následný pokus od Barkera už tečovaný nebyl a Garipov si tak připsal celkem lehký zákrok.
15:41'
Opět stará písnička, hráči Slovanu jsou v útočném pásmu v zoufale malém počtu a nedokáží se dostat na delší dobu do tlaku, Garipov už delší dobu nemusel zasahovat.
14:35'
Kazaň v pohodě drží puk a i když Štěpánka moc neohrožuje, dokáže být nastěhována v útočném pásmu a minuty ubývají.
13:29'
Nehraje se moc pohledný hokej a na domácích je vidět ta deka, která na nich leží. Je to všechno takové upracované a chybí tomu lehkost, šance už se také vytratily.
12:05'
Hrnka se probíjel skrz přesilu hráčů, ale nakonec ho Zacharčuk přimáčkl k mantinelu a puk mu tak za pomoci kolegů sebral. Bratislava nemá v útočném pásmu dostatečnou podporu a tak poměrně často ztrácí puky.
11:09'
Slovan se ale vůbec nemůže dostat do tempa a víceméně se brání, Kazaň se sice nedostává do většího množství šancí, ale hru v pohodě kontroluje.
10:14'
Sudí Slovan ve sporné situaci tentokrát zachránili a branku neuznávají. Situace to byla ale opravdu hraniční a jakýkoliv verdikt by se asi dal pochopit.
10:14'
Tak teď dal Jiří Sekáč po přihrávce do mezikruží branku, ovšem sudí nakonec gól neuznali pro postavení jednoho z útočících hráčů v brankovišti. Hostující kouč si ale vyžádal kontrolu na videu, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.
09:17'
Kašpar se dostal z úhlu ke střele a jeho rána byla zcela jasně tečována nad, ovšem sudí nepochopitelně hru vykázali do středního pásma. Kouč Říha opět začíná být ve varu.
08:31'
Po Genowayově rychlém pasu se dostal ke střele Řepík, jeho rána příklepem ale byla zastavena betonem Garipova, který si připsal parádní reflex!
08:06'
Přesilovku si vyzkouší i bratislavský tým, za brankou domácích totiž soupeře podrazil Jiří Sekáč, který si tak jde odpykat menší trest.
07:35'
Kazaň zatím není schopna dominovat i při hře pět na pět, Slovan hraje poměrně sympaticky rychle dopředu. Smoleňákova rána od modré ale byla zastavena výstrojí jednoho z beků.
06:53'
Teď poměrně zbytečně chyboval v rozehrávce Zacharčuk, který namazal Řepíkovi – ten ovšem rychlou ránou zápěstím trefil pouze připraveného gólmana Garipova.
06:05'
Přesilovka Ak Barsu pořád trvá, ale Slovan už se ve čtyřech zvládá poměrně dobře bránit, ta početní výhoda už nemá takový "drajv".
05:10'
Bohužel pro domácí celek tuto těžkou chvíli obrana neustála a je to 0:1. Krásná kombinace vyšachovala celou obrannou trojku, Sekáč našel rychlou přihrávkou napříč brankovištěm přesně hůl JUSTINA AZEVEDA, který se pohotovou střelou do odkryté části brány nemýlil. Štěpánek se neměl šanci přesunout. Asistence: Jiří Sekáč a Andrej Markov.
04:34'
Obrovská chyba domácí střídačky! V oslabení totiž hrál Slovan chvíli v pěti a díky tomu jde do naprosto zbytečného oslabení tří proti pěti. Miloš Říha se sice mocně rozčiluje, ale ani dlouhá diskuze se sudími nic nezmění.
04:01'
Je tu první vyloučení zápasu, které pošle do oslabení domácí – Ivan Švarný v obranném pásmu hasil přečíslení za pomoci hákování a jde si na dvě minuty odpočinout.
03:35'
No a poprvé zahrozili i hosté, Tkačov se dostal k puku a nadvakrát pálil na Štěpánka, ten ale dokázal předvést dva povedené zákroky a nakonec dostal kotouč až za branku!
02:59'
Poměrně smolně teď první formace Belasích neudržela útočné pásmo, následně se vystavila do ofsajdu a bude se vhazovat ve středním pásmu.
02:29'
Sádecký bojoval o puk za brankou a dokázal ho proti přesile soupeřů získat, následné nahození Desprese ale dokázal nadvakrát zkrotit Garipov.
01:55'
Tentokrát puk skončil po tečované přihrávce Meszároše na střídačce hostů a bude se vhazovat ve středním pásmu.
01:14'
Zatím je Slovan aktivnějším týmem a opět se hnal do pásma, Skalický si ale nepohlídal ofsajd a nemohl se tak zapojit do akce – Ak Bars následně díky tomu získal puk.
00:34'
Úvodní bully vyhrál slovenský celek a hned se dostal do náporu. Výborné první střídání vedoucí formace zakončil obránce Barker, jehož bomba od modré skončila v lapačce Garipova.
00:01'

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Mazanec) – Barker, Ebert, Taimi, Meszároš, Švarný, T. Voráček, Despres, Boldizar – Kašpar, Co. Genoway, Řepík – Hrnka, J. Mikúš, Smoleňák – A. Šťastný, Viedenský, Skalický – Hecl, Sádecký, M. Sloboda.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – S. Zacharčuk, D. Musin, Jarullin, Markov, Abrosimov, Tokranov, Sidorov – M. Gluchov, An. Popov, Archipov – Azevedo, Lander, Sekáč – Klinkhammer, Galijev, Tkačov – Jazkov, Malychin, Lukojanov.

Rozhodčí: Jeřábek, Ravodin – Kučava, Novikov.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu hokejové KHL, kde se proti sobě postaví slovenský Slovan Bratislava a Ak Bars Kazaň.

Domácí Slovan zažívá rozporuplný start do sezóny – podle nepovedené přípravy a nesehraného kádru se čekala naprostá katastrofa, ta sice nakonec nenastala, ale přesto je co vylepšovat. Celek ze slovenského hlavního města je v tabulce Západní konference po 11 zápasech na 11. místě se ziskem 12 bodů a skóre 20:36. Na postupový osmý Podolsk ztrácí 4 body, ale má dva zápasy k dobru, takže situace není zcela beznadějná. Momentální forma ale za moc nestojí, když Belasí dokázali vyhrát pouze jeden z posledních pěti duelů – postupně padli doma 1:4 s Omskem a 3:4 po prodloužení s Nižněkamskem a venku 2:1 po nájezdech s Vladivostokem a 2:0 s Kunlunem. Vše vylepšila až poslední výhra 2:3 na ledě slabého Chabarovsku. Nejlépe bodující hráči v týmu Slovan vyčnívají dva, devět bodů si připsal Radek Smoleňák (1+8) a osm Marek Viedenský (5+3).

Hosté z Kazaně jsou na tom skutečně o hodně lépe a koukají se spíše na čelo tabulky, než na její dno. V tabulce Východní konference, kam tento tým spadá, mu patří třetí místo se ziskem 21 bodů za 10 zápasů a skóre 33:23. Nutno ale podotknout, že první Ufa a druhý Jekatěrinburg mají o zápas více a stejně bodů, takže Kazaň může jít v případě dnešního bodového zisku průběžně do čela. Momentální forma je také solidní, když stačila na devět bodů z poslední pěti zápasů – nejprve Ak Bars padlo na ledě Jekatěrinburgu 3:2, poté vyhrálo 2:4 na Jugrou, následně doma nestačilo na Spartak 3:4 poprodloužení, ale poté přišly dvě výhry – 2:1 po prodloužení nad Čerepovcem a 7:2 nad Rigou. Nejlépe bodujícím hráčem týmu pak je Azevedo, který nastřádal už 12 bodů za 7 branek a 5 asistencí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.