Střely na branku – 22:30 (6:7, 7:11, 9:12)
Hity – 23:41
Československá stopa

Matěj Stránský (CER) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:33
Július Hudáček (CER) 60 minut, 22 zákroků, 0 gólů, 100 %
Hokejisté Salvatu Julajev po čtyřech výhrách v řadě překvapivě nestačili Čerepovci, kterému na vlastním ledě podlehli 0:2. Skóre utkání otevřel ve 27. minutě po krásně sehraném brejku Alexandr Bumagin a vteřinu před koncem výhru Severstalu pečetil střelou do prázdné branky Daniil Vovčenko.

Ve třetí třetině se hrál asi nejlepší hokej v celém utkání. Domácí mohli srovnat v přesilovce, v níž netrefil Linus Omark poloodkrytou klec a Ilja Zubov nastřelil dokonce tyčku. Již v poslední minutě ještě Omark nahrával před odkrytou branku Hartikainenovi, ovšem jeho spoluhráč nedokázal trefit kotouč.
59:59'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Je hotovo! Po vyhraném buly pálil Philip Larsen jen do bránícího hráče. Odraženého puku se pak ve středním pásmu ujal DANIIL VOVČENKO, přejel s ním modrou čáru a snadno už trefil opuštěnou svatyni Salavatu Julajev. Bez asistence.
59:52'
Domácí si ještě vyžádali oddechový čas. Po něm se bude vhazovat před Hudáčkem.
59:19'
Linus Omark nahrával Teemuovi Hartikainenovi před zcela odkrytou branku. Finský útočník však na zadní tyčce netrefil kotouč!
58:50'
Domácí hrají bez brankáře!
58:29'
Hartikainen na modré nezpracoval puk a pustil hosty do přečíslení 2 na 1! Domácí zachránil obránce Larsen, který zblokoval přihrávku Kagarlického před odkrytou klec!
58:01'
Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:35'
To už je domácí křeč. Hráčům Ufy odskakují kotouče od hokejek.
57:05'
Nástřel Majorova z vlastní poloviny kluziště prošel až na Hudáčka. Ten tak musel hrát.
56:33'
Zakázané uvolnění Severstalu. Vhazuje se v obranné třetině hostí.
55:43'
Hosté jsou v plném počtu. Ufa má na vyrovnání už jen něco přes čtyři minuty.
55:30'
Střelu Arzamasceva od modré odrazil Július Hudáček do rohu hřiště.
54:53'
Linus Omark se vystavil do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
54:27'
A teď hosté vyhodili.
54:10'
Po ráně Garejeva od modré jen zaduněly betony brankáře Hudáčka.
53:42'
Jurij Trubačjov to nyní při forčekinku přehnal a je vyloučen za držení. Přesilovka pro Salavat Julajev.
53:22'
Před domácí branku se tlačil Matěj Stránský. Obrana Ufy si stále musí dávat pozor a nemůže myslet jen na podporu ofenzivy.
52:10'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Hudáčka.
51:45'
Dobrá defenzivní práce Trubačjova. Ten přerušil kombinaci Ufy a odehrál puk do bezpečí.
50:18'
Hartikainen si za brankou šikovně pokryl puk, přikopl si ho na hůl a našel Linuse Omarka. Ten se ale ani teď neprosadil. Švédský forvard je nejaktivnějším hráčem Ufy, ale jeho výkonu schází gól.
49:20'
Hosté pochopili, že nemohou jen bránit a v posledních dvou minutách hrají velice aktivně.
48:55'
Matěj Stránský nyní vyzkoušel pozornost domácího gólmana. Karejev opět přerušuje hru.
48:27'
Dmitrij Kagarlickij vypálil na domácí branku z pravé strany, Karejev hru přerušil. Reklamní přestávka.
48:05'
Na druhé straně se vydal do rychlého kontru Alexandr Bumagin. Jeho střelu zblokoval obránce.
47:15'
Domácí stupňují svůj nápor. Opět se neprosadil Ilja Zubov.
46:35'
Hosté jsou v plném počtu.
46:02'
Utkání konečně dostává ty správné grády! Hosty nyní zachránila tyčka, kterou trefil z pravého kruhu Ilja Zubov.
45:43'
V oslabení unikl obraně Ufy Daniil Vovčenko. Domácí však spasil Andrej Karejev, který byl v souboji tváří v tvář úspěšnější!
44:56'
Linus Omark z první těsně minul poloodkrytou branku Čerepovce!
44:34'
Sergej Monachov dostává trest za nedovolené bránění. Domácí dostávají šanci na vyrovnání.
44:07'
Linus Omark v dobré pozici promáchl! Následně ještě přišla střela Gončarova, kterou pokryl Hudáček.
42:58'
Domácí jsou už v plném počtu.
42:39'
Nyní ho prověřil Daniil Vovčenko, ale domácí gólman si prostor u bližší tyčky pohlídal.
42:20'
Hostující přesilovce schází střelba. Karejev zatím nemusel řešit nic složitějšího.
41:27'
Domácím se podařilo vyhodit puk.
40:57'
Ve standardním počtu hokejistů se nehrálo dlouho. Už potřetí se dnes vylučuje za příliš mnoho hráčů na ledě. Střídání si podruhé nepohlídala Ufa.
Hity – 14:30
Sledujeme utkání, které mnoho krásy nepobralo. Scházejí mu především zajímavější situace před oběma brankami. Hosté se už alespoň gólově prosadili. Ve 27. minutě se po skončení oslabení dostali do rychlého protiútoku, který sehráli opravdu skvěle a Alexandr Bumagin zakončoval do odkryté klece.
40:00'
39:45'
Hodně nebezpečnou ránu z vrcholu pravého kruhu vykopl Karejev. Ten tedy uchránil domácí od ještě nepříjemnějšího skóre.
39:17'
Alexandr Bumagin nahodil od modré čáry puk na Karejeva. Ten si pro něj sáhl lapačkou.
38:44'
Domácí Philip Larsen stíhal za vlastní brankou Maxima Rybina. Podle rozhodčího si soupeře přidržel a oslabuje tedy svůj tým.
38:22'
Denis Kokarev se natlačil mezi dva obránce, kteří ho ale stačili secvaknout a nepustili tak domácího šikulu do zakončení.
37:59'
Druhá lajna Ufy přitlačila svého soupeře, ale hosté se i nadále dobře brání.
37:23'
Po střele Pavla Černova přerušil hru Andrej Karejev. Zajímavostí je, že oba zápasy, které tento brankář v sezóně odchytal, Ufa prohrála.
36:35'
Obrovský závar před brankou Čerepovce. Brankář Hudáček už ležel, ale Busarov ani Majorov nedokázali dostat puk do jeho klece!
36:28'
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
36:23'
Velmi nepovedená domácí přesilovka skončila. Ufa v ní vyprodukovala jedinou střelu na branku, kterou ale vyrazil brankář Hudáček.
35:54'
Hosté vyhazují.
35:24'
Domácí své trápení dokládají i tím, že se dosud nedostali v přesilovce do útočné třetiny.
34:31'
Ve vlastním oslabení zaútočil Kagarlickij, který donutil Karejeva přerušit hru.
34:22'
Maxim Rybin po buly sekl protihráče přes nohu a vyfasoval dvouminutový trest. Druhá přesilovka pro domácí v tomto utkání.
34:12'
Puk se zřejmě dotkl ochranné síti a tak přišlo přerušení hry. Další reklamní pauza.
33:35'
V posledních minutách se hraje hodně nezáživný hokej. Domácí stále marně hledají tempo.
32:41'
Ke střele od modré se dostal Valerij Vasiljev, Karejev puk vyrazil.
31:59'
Je tu reklamní přestávka, která domácím jistě přijde vhod. Po obdrženém gólu vypadli z role a směrem dopředu nepředvedli nic.
31:36'
Domácí to zkusili nahozením za branku soupeře. Tam si pro puk vyjel Hudáček, který jej předal svým spoluhráčům.
30:05'
Domácím vůbec nefunguje přechod do ofenzivy, kotouče ztrácejí většinou ještě ve středním pásmu.
28:54'
Hosté pobývají v útočné třetině a nadále zaměstnávají obranu Ufy.
27:23'
Domácí jsou teď trochu zaskočeni. Dá se říci, že gól Čerepovce přišel jako blesk z čistého nebe.
26:09'
Hosté oslabení přežili a krátce po jeho skončení sami udeřili! Hráči Severstalu nádherně sehráli rychlý protiútok, kdy se puk po ose Dmitrij Kagarlickij – Pavel Černov dostal až k ALEXANDROVI BUMAGINOVI a ten už měl před sebou jen prázdnou klec. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Pavel Černov.
25:44'
Až teď! Stanislav Garejev pálil z mezikruží, ale Hudáček stačil zakročit pravým betonem!
25:15'
Domácí se rozestavili v útočném pásmu. Hudáček ale zatím nemusel řešit nic nebezpečnějšího.
24:19'
Hosté vyhazují až za branku soupeře.
23:47'
První vyloučení na hostující straně! Hráčů Severstalu bylo na ledě šest a tak následuje dvouminutový trest.
23:27'
Dobré střídání hostí, kteří ho strávili v útočném pásmu. Chyběla ale střelba.
22:25'
Na druhé straně hosté kontrovali střelou ze střední vzdálenosti, se kterou si poradil Andrej Karejev. Zatím vidíme především takovéto střelecké pokusy, větší šance tomuto utkání chybí.
22:07'
Linus Omark je hodně aktivní. Z levého kruhu pálil golfákem na Hudáčka. Slovenský reprezentant byl pozorný a puk končí v jeho klíně.
21:01'
Hostující akci zastavilo odpískané postavení mimo hru.
20:47'
Ufa ubránila i další oslabení, je kompletní.
20:28'
Hezká sehrávka hostí na najíždějícího obránce Kudaka. Ten z první netrefil branku Ufy.
Další třetina začne přibližně v 16:52.
V první třetině gól nepadl. Při hře 5 na 5 byli aktivnější hráči Ufy, kteří se ale nedokázali střelecky prosadit. Hosté zase hráli hned tři přesilovky, rovněž však bez gólového vyústění. Uvidíme, zda se v dalším průběhu utkání obrany více otevřou.
20:00'
19:45'
Adam Masuhr tvrdě vypálil ze střední vzdálenosti a Karejev puk podržel na své hrudi.
19:33'
Hudáček musel vyjet daleko ze své branky a odehrát kotouč před Enverem Lisinem.
18:46'
Už třetí vyloučení na domácí straně. Semjon Kokujov u mantinelu šlápl na hůl Alexandra Loginova, který je vyloučen za podražení.
18:01'
Hosté teď dobře pokrývají střední pásmo a hráči Ufy vypadají trochu bezradně. Nevědí kudy s kotoučem proniknout dopředu.
17:23'
Alexandr Bumagin s pukem přejel útočnou modrou a nahodil puk na Karejeva. Domácí brankář tento propagační pokus podržel v rukavici.
17:07'
Teemu Hartikainen z ostrého úhlu nahrnul puk na Hudáčka. Ten ho raději přidržel a znovu tak přerušil hru.
17:01'
Po vhazování vypálil Arzamascev, zamířil ale hodně nepřesně. Hosté následně zahráli na icing.
16:44'
Po přihrávce Larsena střílel z otočky Ilja Zubov. Bránící hráč puk srazil do rohu.
15:44'
A teď už je Ufa v plném počtu.
15:12'
Domácí vyhazují.
14:53'
Dmitrij Kagarlickij hledal zajímavým pasem Pavla Černova. Ten ale před brankou nedokázal nastavit čepel tak, aby puk tečoval na místo určení.
14:17'
Domácí dostali puk do středního pásma.
13:43'
Po reklamní přestávce si zahrají hosté druhou přesilovku. Ilja Zubov dostav dvě minuty za držení.
13:25'
Hraje se dlouho bez přerušení a čas tak rychle plyne.
12:47'
Alexandr Jevsejenkov se dostal ke střele od modré čáry. Karejev ji v rozkleku vyráží.
12:04'
Od modré pálil Garejev, který trefil jen padajícího obránce Čerepovce.
10:58'
Parádní akce domácích hokejistů, kdy puk rychle putoval z hole na hůl. Na jejím konci byl Joonas Kemppainen, který těsně minul vzdálenější tyčku hostující svatyně!
10:36'
Zakázané uvolnění hostí, hra se vrací před brankáře Hudáčka.
09:39'
Domácí se nadále snaží tvořit hru, hráči Severstalu spoléhají hlavně na brejky.
08:29'
Hlavní rozhodčí nakonec změnil rozhodnutí kolegy na čáře a nařizuje buly ve středním pásmu.
08:29'
Domácím nevyšla rozehrávka. Bylo jim odpískáno zakázané uvolnění.
07:41'
Prudká rána Linuse Omarka od pravého mantinelu. Hudáček tuto jedovku dokázal vytěsnit vyrážečkou.
07:00'
Denis Kokarev se s pukem šikovně uvolnil na osu hřiště a zápěstím donutil Hudáčka k dalšímu zákroku. Brankář Čerepovce byl připraven.
06:32'
Matěj Stránský zavezl puk do útočného pásma a z pravé strany vystřelil. Karejev puk podržel na svém těle.
06:20'
Propagační střelu od pravého mantinelu podržel v lapačce Július Hudáček. Následuje první reklamní přestávka.
05:29'
Po pravém křídle se vydal dopředu Kokujov. Střelu hostujícího forvarda si pohlídal Karejev.
04:55'
Severská formace Ufy pokračuje v náporu. Hosté se nemohou dostat ze své obranné třetiny.
04:02'
Hned dvakrát musel zasahovat Hudáček. Ten nejprve vyrazil lapačkou pokus Linuse Omarka a poté už dokázal přerušit hru.
03:39'
Ufa je již kompletní.
03:22'
Teď už se domácí velmi dobře brání. Severstal se po nadějném úvodu přesilovky nemůže dostat do útočného pásma.
02:24'
Vadim Kudako nastřelil jen napadajícího Majorova a pak musel hodně pospíchat dozadu, aby se domácí forvard nedostal do samostatného úniku.
01:52'
Velká šance hostí, Jurij Trubačjov nastřelil tyčku!
01:38'
Teď se však Ufa bude bránit ve čtyřech! Domácí si totiž nepohlídali střídání a na ledě jich bylo v jednu chvíli šest.
01:31'
Domácí nastoupili do utkání aktivně, zatím jsou mnohem častěji na puku.
00:25'
A také přišla první jejich střela. Pokus Stanislava Garejeva od modré čáry končí ve výstroji Júliuse Hudáčka.
00:05'
Jevgenij Korotkov vyhrál úvodní buly proti Jurijovi Trubačjovovi. Domácí tak mohou založit první útok.
00:01'
Dozněla hymna Ruské federace. Za malou chvíli již bude vhozeno úvodní buly.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Scrivens) – Loginov, S. Garejev, Larsen, Arzamascev, Panin, Gončarov, Petrišev, Jelizarov – I. Makarov, Korotkov, Lisin (A) – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Kokarev, Zubov (A), Soloduchin – A. Lazarev, Busarov, M. Majorov.

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Magarilov) – Jevsejenkov, Stasenko (C), Masuhr, V. Vasiljev, Višněvskij, Kudako, Chabarov, Kalašnikov – Kagarlickij (A), P. Černov, Bumagin – Stránský, Trubačjov, Vovčenko – Rybin (A), Karlin, Kokujov – Kazakovcev, Ščerbina, Monachov.

Rozhodčí: Birin, Gofman – Michel, Savenkov.
Československá stopa:
Petr Holík (CER) – 10 zápasů, 3 body (1+2)
Matěj Stránský (CER) – 8 zápasů, 2 body (2+0)
Július Hudáček (CER) – 9 zápasů, průměr 2,20, úspěšnost 92,7 %
Salavat Julajev Ufa:
Jeden z předních týmů celé KHL uhrál v 10 zápasech už 21 bodů a o skóre vede tabulku Východní konference. Ufa je navíc skvěle rozjetá, aktuálně táhne sérii už čtyř vítězných zápasů v řadě. Naposledy doma přestřílela 5:4 Spartak Moskva. Salavat Julajev hodně spoléhá na hokejisty ze Skandinávie. Mezi hlavní opory týmu patří švédský forvard Linus Omark, Finové Teemu Hartikainen a Joonas Kemppainen a také dánský bek Philip Larsen.