KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Nižněkamsk - 3. září 2017   13:30

Ufa
Ufa
02:36' Zubov (Hartikainen, Omark) • 31:10' Kokarev (Fjodorov, Zubov) • 49:46' M. Majorov (A. Lazarev, Korotkov) • 52:09' A. Lazarev  • 54:01' Larsen (Kemppainen, Omark) • 54:19' Kokarev (Fjodorov, Zubov)
Nižněkamsk
An. Makarov (55. I. Ježov) – An. Sergejev, Piganovič (C), Bryncev, Ogurcov, Šaripzjanov, Graborenko, Fazylzjanov – Sexton, Nestrašil, Rau – Arkalov, Chajrullin, Porjadin – Zdunov, Jakimov, Šiksatdarov – Žerděv, P. Kulikov, E. Galimov.

Dámy a pánové, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního odpoledne!

Trestné minuty: 18 – 14
Je konec. Domácí Salavat Julajev Ufa vítězí v utkání proti Neftěchimiku Nižněkamsk vysoko 6:0! Svěřenci trenéra Erkky Westerlunda byli od úvodního vhazování lepším týmem a zaslouženě tak berou tři body. Dvě branky vstřelil Denis Kokarev, po jedné si pak připsali Ilja Zubov, Maxim Majorov, Anton Lazarev a Philip Larsen. Gólman Ben Scrivens pokryl všech 25 střeleckých pokusů soupeře a připsal si první čisté kontě v sezoně!
59:38'
Samý závěr utkání se odehrává v obranné třetině Neftěchimiku.
58:42'
Střela kapitána Kuljaše zblokována vysoko nad Ježovovu branku, hra přerušena.
58:23'
Dříve potrestaní hráči se vrací na led, pokračuje klasická přesilovka 5 na 4.
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty tohoto utkání.
57:53'
Začíná přesilová hra domácích 4 na 3.
57:53'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).
57:16'
Scrivens má puk rukavici, hra opět přerušena.
57:07'
Ufa mohla vstřelit sedmou branku! Bekhendový blafák Igora Makarova však skončil na levé tyči Ježovovy branky.
56:23'
Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách, vhazování ve středním pásmu.
56:23'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Joonas Kemppainen – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Nikolaj Žerděv – 2 min., sekání).
56:03'
Domácí již kontrolují závěr utkání a chtějí udržet čisté konto pro svého brankáře.
54:50'
V ochozech Ufa Areny vytvořili domácí fanoušci mexickou vlnu.
54:32'
Vhazování po pravici Scrivense.
54:19'
Ufa právě vstřelila branku!
Ani jsem nestihl dopsat předchozí situaci a je to již 6:0! Zubov nejprve přihrál mezi kruhy na Fjodorova a ten ještě poté doprava na DENISE KOKAREVA. Poslední jmenovaný překonává bezmocného brankáře Ježova a střílí tak svou druhou branku v tomto utkání! Asistence: Anton Fjodorov, Ilja Zubov.
54:01'
Střídání v týmu Neftěchimik Nižněkamsk: ze hřiště odchází Andrej Makarov, přichází Ilja Ježov.
54:01'
A je to 5:0! Omark vysunul Kemppainena, kterému tomu se nabídl na pravé straně PHILIP LARSEN, a právě on překonal Makarova. Pro beka Salavatu již pátá branka v sezoně! Asistence: Joonas Kemppainen, Linus Omark.
52:47'
Salavat při chuti a nadále vyvíjí tlak na svého soupeře.
52:09'
Nyní už je ale Makarov překonán počtvrté! ANTON LAZAREV si nabruslil z pravé strany až před branku a následně zasunul puk po ledě za záda gólmana Neftěchimiku. Bez asistence.
51:44'
Střela Fjodorova z pravého kruhu pro vhazování do tyče Makarovovy branky!
50:56'
Kokarev se vrací pro touš do obranné třetiny, oba týmy prostřídávají své řady.
49:46'
Salavat vede 3:0! Nejprve střílel po přihrávce Korotkova Lazarev, ten ale neuspěl. Kotouč se ale dostal k MAXIMU MAJOROVOVI, a ten už ho nekompromisně poslal za záda bezmocného Makarova. Asistence: Anton Lazarev, Jevgenij Korotkov.
48:40'
Scrivens ponechává puk v lapačce poté, co na jeho branku nahazoval z ostrého úhlu Sexton.
48:33'
Můžeme pokračovat Buly v neutrální zóně.
48:33'
Akce hostujícího celku končí ofsajdem, následuje reklamní přestávka.
48:21'
47:58'
Křižná přihrávku Zubova nenašla adresáta, domácí ale zůstanou u kotouče.
47:23'
Prudká rána Guljaše, Neftěchimik ale stále odolává náporu soupeře.
47:02'
Salavat kombinuje v útočném pásmu.
46:25'
46:21'
Čtyři vteřiny se bude hrát 4 na 4, poté začne přesilová hra domácích.
46:21'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Zdunov – 2 min., držení protihráče).
45:36'
Nyní už to ale neplatí a Sergejev musí pro kotouč až k vlastní brance.
45:26'
Začíná druhá minuta z trestu Lisina, hosté nastěhovaní v útočné třetině.
44:57'
Buly po pravé ruce gólmana domácích.
44:52'
Sexton to zkusil k bližší tyči, Scrivens byl ale u ní připraven.
44:25'
Hosté dostávají k dispozici početní výhodu. Dokáží se dostat na dostřel?
44:25'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Enver Lisin – 2 min., hákování).
44:15'
Signalizovaný trest pro Salavat.
44:07'
Nyní už předvedl gólman Ufy jistější zákrok. Vhazovat se bude po jeho levici.
43:33'
Po střele jednoho z beků Nižněkamsku propadl Scrivensovi kotouč pod ramenem, za brankovou čáru se však nedošoural.
42:20'
Čaroví pískají Ufě zakázané uvolnění. Vhazovat se tak následně bude poblíž Scrivense.
41:53'
Ofsajd domácích hokejistů, vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:28'
Ke střele nyní napřáhl Hartikainen, Makarov zapisuje také první zásah ve třetí třetině.
40:47'
Kapitán Neftěchimiku Piganovič vyčkává s kotoučem za vlastní brankou.
40:27'
Střela Raua z levé strany, Scrivens bez problémů vyráží.
40:01'
Oba týmy zpět na ledě. Co nám přinese průběh třetí třetiny? To se dozvíme v následujících okamžicích.
Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 25 – 15
Zblokované střely: 9 – 9
Vhazování: 16 – 19
Hity: 12 – 21
Trestné minuty: 14 – 8
Jsou za námi dvě třetiny utkání mezi Salavat Julajev Ufa a Neftěchimik Nižněkamsk. Domácím se krátce po polovině periody podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Krásnou akci Fjodorova zakončoval Denis Kokarev do prázdné branky. Neftěchimik mohl záhy srovnat, Scrivens v brance Ufy je ale dnes výborný. 2:0 po dvou třetinách.
40:00'
39:54'
Ve druhé třetině se již nic dalšího nestane, kotouč je totiž v bezpečí za Makarovovou brankou.
39:01'
Probíhá poslední minuta prostřední periody.
38:45'
Vhazování po levé ruce gólmana Ufy.
38:36'
Na druhé straně vyráží Scrivens pokus Galimova z pravé strany.
38:13'
Makarov si našel nahození Osipova od modré.
37:31'
Zakázané uvolnění hostujících hokejistů.
37:23'
37:12'
Kuljašova střela z levé strany, brankář Neftěchimiku pozorný.
37:08'
Makarov má puk v náručí, hra přerušena.
36:45'
Nyní to mohlo změnit Omark, který vysekl mezi kruhy parádní otočku, zakončit se mu ale nepodařilo.
36:21'
Salavatu se zatím tato přesilová hra příliš nedaří.
35:23'
Další početní výhoda pro domácí Ufu. Podaří se jí odskočit na tři branky? Vhazování po pravé ruce gólmana Makarova.
35:23'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., sekání).
34:54'
Touš opět vylétl mimo hrací plochu, hra je tak znovu přerušena.
34:32'
Puk končí v ochozech Ufa Areny, vhazovat se bude v neutrální zóně.
34:19'
Buly po pravé ruce brankáře Nižněkamsku.
34:16'
Kokarov nabízel svému spoluhráči před branku, Makarov zapisuje další dobrý zásah.
33:43'
Lisin nabral rychlost a následně vyzkoušel Makarovovu pozornost, gólman Neftěchimiku vyrazil.
33:15'
Nahození Ogurcova ponechává Scrivens ve své moci. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu domácích.
32:06'
Pokračujeme. Vhazování po levé ruce gólmana Salavatu.
32:06'
Nestrašil zkusil vypálit, jeho pokus byl ale zblokován do ochranné sítě. Následuje další z reklamních přestávek.
31:28'
Mohlo to být znovu o jednu branku! Scrivens ale nadále drží čistý štít.
31:10'
Domácí vedou o dvě branky! Nádhernou přihrávku Fjodorova zhodnotil DENIS KOKAREV, který vlastně už jen trefoval prázdnou branku. Kokarevova třetí branka v sezoně, 2:0 pro Salavat! Asistence: Arťom Fjodorov, Ilja Zubov.
30:50'
Hra se rychle přesunula do útočného pásma Neftěchimiku. Scrivens kryje pokus Šiksatdarova z pravé strany.
30:39'
Na druhé straně to z úhlu zkusil jeden z domácích útočníků, Makarov připraven.
30:02'
Střela Segejeva od modré zblokována, Scrivens tak zasahovat nemusel.
29:24'
Útočnou akci Salavatu zastavuje postavení mimo hru.
28:58'
28:42'
Domácí v plném počtu. Začíná kratičká přesilovka Ufy.
28:19'
Icing domácích, hra se tak přesune do jejich obranné zóny.
26:58'
Hrát se nyní bude ve čtyřech na obou stranách, vhazování po levé ruce Makarova.
26:58'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Dan Sexton – 2 min., nedovolené bránění).
26:46'
Ufa vyhrála vhazování a posílá puk do střední třetiny.
26:42'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Ruslan Petrišev – 2 min., podražení).
26:32'
Loginov nakonec odjel po svých a zdá se, že vše bude v pořádku. Buly po levé ruce Bena Scrivense.
26:32'
Následuje reklamní přestávka.
26:32'
Loginov zůstává ležet na zemi v obranném pásmu svého týmu, hra přerušena.
25:51'
Na druhé straně střílel jeden z beků Neftěchimiku, Scrivens vyrazil betonem mimo.
24:53'
Domácí se ale dostali zpět ke kotouči a nyní se usazují v útočném pásmu.
24:23'
Lisin se s pukem daleko nedostal, hrát tak může soupeř.
23:25'
Chad Rau nyní vypálil zprava na Scrivense, ten drží puk a hra se přerušuje.
23:09'
22:44'
Loginov nabil svému spoluhráči na pravou stranu, a ten trefil tyč Makarovy branky!
22:10'
Začala druhá minuta z trestu Žerděva.
22:00'
Hosté vyhazují až ke Scrivensově brance a mohou tak prostřídat svou čtveřici.
21:44'
Larsenovo nahození od modré, gólman Neftěchimiku má kotouč ve své moci.
21:09'
Druhá početní výhoda Ufy. Bude úspěšná jako ta první? Vhazování po pravici Makarova.
21:09'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Nikolaj Žerděv – 2 min., nedovolené bránění).
20:38'
Hosté se dostali do situace 2 na 1. Dobřý obranný zákrok ale předvedl obránce Garejev a k ohrožení Scrivensovy branky tak vůbec nedošlo.
20:21'
Lisinova střela z levého kruhu pro vhazování sražena mimo.
20:01'
Hokejisté se vrací zpět na ledovou plochu Ufa Areny, druhá perioda se tak rozeběhne za malou chvíli.
Statistiky po první třetině

Střely na branku: 11 – 7
Zblokované střely: 3 – 4
Vhazování: 3 – 9
Hity: 5 – 11
Trestné minuty: 12 – 2
Je za námi úvodních dvacet minut utkání mezi Salavat Julajev Ufa a Neftěchimik Nižněkamsk. Domácí dostali hned v první minutě k dispozici početní výhodu, a tu zhodnotil Ilja Zubov. Hosté z Nižněkamsku mohli srovnat – konkrétně Nestrašil, avšak trefil pouze brankovou konstrukci. Po první třetině tak platí skóre Ufa – Nižněkamsk 1:0.
20:00'
19:01'
Ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:28'
Buly nařízeno ve středním pásmu.
18:28'
Závar před Makarovem! Bodrov ani Garejev ale nepřekonali gólmana Neftěchimiku.
18:06'
Lisin se dostal mezi kruhy do dobré střelecké pozice, avšak minul tři tyče.
17:40'
Další útočná akce hostů skončila záhy, kupředu tak může soupeř.
16:20'
K ohrožení Scrivensovy branky se však nedostaly, nyní to zkusí znovu.
15:56'
Hokejisté Neftěchimiku se usazují v útočném pásmu.
15:08'
Zprava střílel Lazarev, Makarov opět připraven.
14:32'
Konec reklamní přestávky, vhazování po levici brankáře Nižněkamsku.
14:32'
Obránce Larsen to zkusil z pravého kruhu pro vhazování, Makarov drží touš v náručí. Na řadě další reklamní přestávka.
13:37'
Nepřesná přihrávka Omarka vyhání Ufu z útočné třetiny.
13:04'
12:57'
Salavat se opět osvobozuje a první přesilovku soupeře již ubrání.
12:17'
Domácí posílají kotouč až k Makarovově brance, oba týmy střídají.
11:52'
Rána Sergejeva od modré zblokována mimo.
11:23'
Obrovská šance Neftěchimiku! Před brankou stojící Nestrašil však trefuje pouze horní tyč.
11:04'
První přesilovou hru si zahrají také hosté. Budou v ní taktéž úspěšní? Buly po pravici gólmana Ufy.
11:04'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Igor Makarov – 2 min., krosček + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
10:47'
Makarov si raději ponechal puk v lapačce, vhazovat se tak následně bude v obranné zóně hostů.
10:38'
Icing se nepíská, obránci Nižněkamsku tak musí hrát kotouč.
10:26'
Zpět do akce. Vhazování po levé ruce Bena Scrivense.
10:26'
Až nyní je hra přerušena – kotouč totiž vylétl mimo hrací plochu. Následuje první reklamní přestávka.
10:07'
Již delší dobu se hraje bez přerušení.
09:14'
Další útočná snaha domácích. Nahození Kokareva od pravého mantinelu vyrazil Makarov pravým betonem.
08:45'
Hartikainen to nyní vzal na sebe, střelu však zblokoval jeden z obránců Neftěchimiku.
08:23'
Hartikainen našel Omarka, ten se ale ke střele nedostal.
05:51'
Pokus Dana Sextona zblokován obranou Salavatu.
05:40'
Obránce Ufy Loginov poslal kotouč přes všechny čáry, icing tak také na druhé straně.
04:51'
Nižněkamsku odpískáno zakázané uvolnění, hra se tak přesune do jeho obranné třetiny.
04:21'
Od modré to zkoušel Graborenko, Scrivens pozorný.
04:16'
Vhazování po pravici gólmana domácích.
04:16'
Scrivens přikryl touš pod rukavici, hra přerušena.
03:55'
Garejev s kotouč v obranné zóně svého týmu.
03:02'
A hosté mohli ihned srovnat! Nestrašil měl skvělou příležitost, Scrivens ale vytáhl výborný zákrok.
02:36'
Nyní už je tu ale úvodní branka! Hartikainenovi střela z mezikruží ještě nesedla, kotouč se však šťastně dostal k ILJU ZUBOVOVI, a ten překonal z pravé strany brankáře Makarova. Přesilová hra tak využita, 1:0 pro Salavat! Asistence: Teemu Hartikainen, Linus Omark.
02:27'
Larsenova nebezpečná střela z pravé strany jen těsně mimo.
01:43'
Začala druhá minuta přesilové hry Salavatu, Makarov zatím bez práce.
01:37'
Nahození Larsena od modré zblokováno.
00:48'
Nižněkamsk úspěšný na vhazování a ihned posílá puk z obranné třetiny.
00:42'
První početní výhoda pro Ufu, vhazování po pravé ruce Andreje Makarova.
00:42'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Oleg Piganovič – 2 min., hákování).
00:40'
Šance Kuljaše, Makarov má první zákrok.
00:09'
Domácí se ihned drali do prvního útoku, obrana Neftěchimiku byla ale připravena.
00:01'
Je tu úvodní buly, jdeme na to!
Hymna za námi a kapitáni obou celků se zdraví s rozhodčími. Utkání mezi Salavat Julajev Ufa a Neftěchimik Nižněkamsk začne za několik málo okamžiků!
Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu. Následovat bude ruská státní hymna.
Statistiky startujících brankářů

UFA: Ben Scrivens
Z:3 V:2 OG:9 PR:3,03 ÚS(%):89.9 SO:0

NIZ: Andrej Makarov
Z:0 V:0 OG:0 PR:0,00 ÚS(%):00.0 SO:0

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Kuljaš (C), S. Garejev, Arzamascev, Larsen, Loginov, M. Osipov, Petrišev – Lisin, J. Bodrov, I. Makarov – Omark, Kemppainen, Hartikainen – Fjodorov, Zubov, Kokarev – M. Majorov, Korotkov, A. Lazarev – Skorikov.

Neftěchimik Nižněkamsk: An. Makarov (I. Ježov) – An. Sergejev, Piganovič (C), Bryncev, Ogurcov, Šaripzjanov, Graborenko, Fazylzjanov – Sexton, Nestrašil, Rau – Arkalov, Chajrullin, Porjadin – Zdunov, Jakimov, Šiksatdarov – Žerděv, P. Kulikov, E. Galimov.

Rozhodčí: Anton Kislov, Martin Fraňo – Jakov Palej, Anton Ponamarenko.
V Ufa Areně již probíhá rozbruslení obou týmů.
Rozhodčí dnešního utkání

Hlavní:
Anton Kislov (RUS), Martin Fraňo (CZE)

Čároví:
Jakov Palej, Anton Ponamarenko (oba RUS)
Dámy a pánové, ještě jednou vítejte u Kontinentální hokejové ligy. Utkání mezi Salavat Julajev Ufa a Neftěchimik Nižněkamsk začne za necelou hodinu.
Zajímavosti

Salavat Julajev zvítězil v posledním utkání doma nad HK Soči vysoko 11:3! Hned osm ze čtrnácti branek padlo ve druhé třetině.

Bek Ufy Philip Larsen je v hodnocení obránců na pátém místě s pěti kanadskými body (4+1).

Hokejisté Neftěchimiku nedali v žádném ze čtyř zápasů více než tři branky.

Gólman Nižněkamsku Ilja Ježov má z prvních čtyř utkání výborné statistiky. Třikrát zvítězil, jeho průměr obdržených branek je 1,25 a % úspěšnost zákroků 95,2.
Češi a Slováci v tomto utkání

Robin Hanzl (NIZ) – centr, 28 let, CZE
Andrej Nestrašil (NIZ) – centr/pravé kř., 26 let, CZE
Vzájemná utkání z loňské sezony

ÚT 03. 01. 2017 – Neftekhim Arena:
Neftěchimik Nižněkamsk – Salavat Julajev Ufa 1:0 nj (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)

ČT 10. 11. 2016 – Ufa Arena:
Salavat Julajev Ufa – Neftěchimik Nižněkamsk 4:1 (1:0,2:1,1:0)

Úspěšnost střelby (%): 15.57 – 5.80
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Kontinentální hokejová liga má dnes na svém programu celkem osm duelů. Zde budete moci sledovat utkání mezi Salavat Julajev Ufa a Neftěchimik Nižněkamsk. Úvodní vhazování bude v Ufa Areně vhozeno již ve 13:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.