KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Novosibirsk - 28. října 2018   12:00

Astana
Astana
08:32' Bochenski (Valk, Boyd) • 19:45' Cormier (R. Starčenko, A. Petersson) • 36:14' R. Starčenko (M. Semjonov, A. Petersson) • 37:41' Valk (Michajlis) • 51:51' Dietz (R. Starčenko, Cormier)
5:2
(2:0, 2:2, 1:0)
Novosibirsk
Novosibirsk
33:22' Šarov  (J. Peltola) • 34:59' Zyrjanov  (K. Alexejev, Bertrand)
Astana
Alexej Ravodin, Sergej Kulakov
Barys Arena
Novosibirsk
D. Taylor (Krasikov) – K. Alexejev (A), Loginov, Vorobej, Piganovič (C), Savčenko, Ignatovič, Demidov, Morozov – J. Peltola (A), V. Komarov, Šarov – Michajlov, Sajustov, Kazakov – Tkačenko, Romancev, A. Jakovlev – Zyrjanov, Pešechonov, Bertrand.

Přeju hezký zbytek dne a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou.
Sledovali jsme utkání mezi Barysem Astanou a Novosibirskem, který končí jasnou výhrou domácích 5:2. Jako první se prosadil Bochenski, na něhož navázal Cormier. Obě branky padly v přesilové hře. Ve druhé třetině hosté srovnali na 2:2 zásluhou Šarova a Zyrjanova, jenže o minutu později vstřelil vítěznou branku Starčenko. Poté se prosadili Valk a Dietz a domácí si připisují pátou výhrou v řadě, což je posouvá na pátou příčku, Novosibirsk zůstává poslední.
Československá stopa v utkání:
Dominik Hrachovina: náhradník
Střely ve třetí třetině: 14-5
Střely celkem: 35-27
59:36'
Domácí hráči drží puk na svých hokejkách a zápas se už jenom sporadicky dohrává.
58:58'
Domácí v plném počtu. Barys Astana ubránila i své páté oslabení v tomto utkání a ve všech aspektech hry si dnes vylepšili statistiky.
58:23'
Ve svém vlastním oslabení se domácí pokouší hrát, jako kdyby byli v plném počtu. To jasně ukazuje jejich dnešní dominanci. Kromě nepovedené dvouminutovky působí jistým dojmem.
58:00'
Poslední dvě minuty základní hrací doby a zároveň i celého utkání.
57:54'
Astana se opět bez problémů ubránila a celá obranná čtveřice jde spořádaně střídat.
56:58'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Valerij Orechov – 2 min., hákování).
56:35'
Alichan Asetov zavedl puk do útočného pásma. Jako člen čtvrté formace se chtěl předvést, jenže obrana Novosibirsku ho ubránila.
55:57'
Hosté na dlouhou dobu zamkli svého soupeře na svou třetinu, jenže opět kombinovali pouze u mantinelů.
55:07'
Domácí v plném počtu. Astana se v pohodě ubránila a je pět minut od dalších dvou bodů do tabulky.
54:32'
Novosibirsku se zatím ani tato přesilová hra vůbec nedaří a potvrzují, že na vítězství nemají nárok.
53:07'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Curtis Valk – 2 min., podrážení).
52:31'
Novosibirsk už začíná působit odevzdaným dojmem. Astana potvrzuje, že v letošní sezóně je na domácím hřišti hodně silná.
51:51'
Astana právě vstřelila branku!
A je nejspíš rozhodnuto! Autorem branky je DARREN DIETZ, který dostal perfektní pas od Starčenka a prudkou ranou nedal Taylorovi šanci. Asistence: Roman Starčenko a Patrice Cormier.
50:52'
Domácí v plném počtu. Astana ubránila i třetí oslabení v tomto utkání, což je klíčem k vítězství, protože ona sama využila dvě přesilové hry.
50:40'
Barys Astana opět vyhodila kotouč až k bráně Taylora, který pomáhá svým spoluhráčům v rozehrávce.
50:00'
Posledních deset minut základní hrací doby.
49:44'
Novosibirsk se nemůže usadit v útočném pásmu. Pokud nevyužijí ani tuto přesilovou hru, tak je o vítězi nejspíš rozhodnuto.
49:04'
Roman Starčenko se vydal na útočný výlet ve vlastním oslabení. Jeho únik neskončil ani střelou, i když šance to byla dobrá.
48:52'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Valerij Orechov – 2 min., podrážení).
48:10'
Patrice Cormier vjel do útoku po rychlém přečíslení. Jeho pokus zápěstím z levého kruhu skončil pouze na betonu Taylora.
47:01'
Další ofsajd, tentokrát ze strany hostujícího Danila Romanceva.
46:46'
Do ofsajdového postavení se dostal domácí útočník první formace Brandon Bochenski. Následuje komerční pauza.
46:00'
Alexander Šarov nahodil pouze do útočné třetiny a šel vystřídat, protože nikdo z jeho spoluhráčů se nenabízel. Novosibirsk už zbývá jenom čtrnáct minut na srovnání.
45:23'
K nepřesné střele se dostal hostující Jukka Peltola. Rána nebyla ani tečovaná a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
44:42'
Novosibirsk se sice snaží, jenže jeho útočné choutky většinou končí na skvělých domácích obráncích, kteří nedávají ani špetku naděje.
43:38'
Hraje se opět dlouhé střídání, které nechce jen tak skončit. Na levém kruhu se k zakončení dostal Pavel Akolzin, ovšem jeho ránu blokuje Demidov.
42:51'
Barys Astana poprvé o sobě dal v této třetině vědět, jenže Taylor zatím chytá více než dobře a i přes čtyři inkasované branky si počíná velice dobře.
42:03'
Nikita Michajlis se nedokázal dostat ze své obranné třetiny a dal možnost hostům. Ti jeho nabídku nevyužili a tak si tento domácí útočník může oddychnout.
41:46'
Danny Taylor lapačkou chytil střelu Boyda z osy hřiště. Následně se bude vhazovat po jeho levici.
41:27'
Novosibirsk se dokázal ubránit prvnímu tlaku z domácí strany v poslední třetině.
40:50'
První minuta nepřinesla žádné zajímavé momenty. Hra se přelévá pouze ze strany na stranu.
40:01'
Úvodní buly třetí třetiny vyhrál hostující Viktor Komarov.
40:01'
Střely ve druhé třetině: 7-12
Sledovali jsme parádní druhou třetinu, ve které padly hned čtyři branky. Jako první se prosadil v 34.minutě hostující Šarov. Na něho o minutu později navázal Zyrjanov a utkání bylo po dlouhé době vyrovnané. Jenže Barys se nevzdala v 17.minutě vstřelil branku na 3:2 útočník Starčenko a o minutu později využil chyby v rozehrávce Valk. Celkově tedy domácí vedou 4:2 a jsou dvacet minut od dalšího bodového zisku.
Druhá třetina začne zhruba za dvacet minut.
40:00'
39:42'
Barys Astana si hlídá své vedení a druhou třetinu odehraje ve své vlastní třetině.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:31'
Hra se nám lehce uklidnila po vynikajících minutách, kdy jsme viděli hned čtyři branky. Na poměry ruské KHL to je neuvěřitelná věc!
37:41'
Obrovská chyba hostujícího celku v rozehrávce! Autorem branky je CURTIS VALK, který vytěžil z vynikající práce Michajlise, který získal kotouč a poté ho krásně poslal na Valka, který neměl problém střelou na ose hřiště překonat bezmocného Taylora. Asistence: Nikita Michajlis.
36:14'
Barys Astan si opět bere své vedení zpět! Autorem branky je ROMAN STARČENKO, který opět boduje a přesnou střelou střílí branku na 3:2! Parádní druhá třetina pokračuje dál. Asistence: Maxim Semjonov a André Petersson.
35:24'
Po dlouhé době se hraje velice atraktivní hokej, na který je radost pohledět. Astana je nabuzená k tomu, aby vrátila vedení na svou stranu. Novosibirsk je nažhavený po rychlém obratu.
34:59'
Sibir právě vstřelil branku!
Novosibirsk za necelou minutu a půl vyrovnává na 2:2! Autorem branky je GLEB ZYRJANOV, který viděl volný puk po velkém závaru před brankou Karlssona a střelou do odkryté branky vyrovnává. Asistence: Konstantin Alexejev a Charles Bertrand.
33:46'
Novosibirsk najednou po ledovém kluzišti létá a dělá domácím velké problémy. Astana bude muset začít hrát svůj hokej, jinak je čekají velké problémy.
33:22'
Přeci jenom se hostující mužstvo konečně prosazuje! Autorem branky je ALEXANDER ŠAROV, který podařenou dorážkou snižuje stav utkání na 1:2. Novosibirsk má tedy přes třetinu a čtvrt na to, aby zápas alespoň vyrovnali. Asistence: Jukka Peltola.
33:14'
Domácí v plném počtu. Novosibirsk se nedostal k žádné stoprocentní šanci a zápas je o ně zase o dvě minuty kratší.
32:21'
To potvrdil Kevin Dallman, který získal puk za svou brankou a prudkým výhozem slaví udrženou nulu a rychle spěchá na střídačku.
31:47'
Novosibirsk kombinuje kolem obvodu útočného pásma. K nějakému ohrožení to zatím mají daleko.
31:14'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Curtis Valk – 2 min., držení).
30:50'
Kolem sedmi hráčů se přes dvacet sekund mydlilo u mantinelu. Nakonec se k puku dostal Pavel Tkačenko, který zaváží puk do útočného pásma.
30:34'
Novosibirsk se ovšem zlepšuje. To potvrdil střílející Viktor Komarov, jenže domácí brankář nadále drží svými skvělými výkony čistý štít.
30:00'
Po polovině utkání vedou domácí 2:0 a jsou na velice dobré cestě ke dvěma bodům.
29:41'
Nikolaj Demidov posunul bránu domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
28:36'
Gleb Zyrjanov se krásně uvolnil přes domácího obránce a vystřelil. Henrik Karlsson si i s tímto pokusem ví rady.
27:55'
Zakázané uvolnění domácích, kteří se lehce uspokojili dvoubrankovým vedením.
27:48'
K dobré příležitosti od mantinelu se dostal hostující Charles Bertrand, jenže ani tentokrát jeho aktivita nepřináší kýžené ovoce.
26:37'
Po skvělém zákroku Karlssona svou vyrážečkou následuje první komerční pauza v této třetině.
25:34'
Hraje se téměř dvě minuty v kuse. Hra se opět střídá ze strany stranu, jenže zajímavé šance chybí.
24:56'
Novosibirsk uklidnil hru a lehce otupil drtivý nápor domácích, kteří poslední zápasy hrají ve výborné formě, kdyby dnes vyhráli, tak mají pátou výhru v řadě.
23:49'
Jesse Blackerovi nevyšla finální přihrávka. Jinak by se domácí radovali z třetí ranky v utkání.
23:20'
Nepřesný pokus Blackera končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po levici Taylora.
22:18'
Astana opět kombinuje ve své třetině. Curtis Valk se už radoval z branky, jenže jeho krajan Danny Taylor předvedl vynikající zákrok.
21:07'
K rychlé střele se dostal Viktor Komarov, jenže Henrik Karlsson v pohodě kryje a připisuje si svůj jedenáctý zákrok.
20:45'
Bochenski ovšem nepřesně přihrál a Novosibirsk na to může odpovědět.
20:19'
Astana drží puk na svých hokejkách a postupně se dostává do útočného pásma.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál domácí Dustin Boyd.
20:01'
Střely na bránu: 14-10
Sledovali jsme první třetinu mezi Barys Astanou a Novosibirskem, která končí výhrou domácích 2:0. Jako v první se v 9.minutě prosadil Bochenski z přesilové hry a v 20.minutě ve stejném počtu hráčů na ledě se prosadil kanadský útočník Cormier. Barys nejspíš po zásluze vede a je blízko dalšímu bodovému zisku.
20:00'
19:45'
Barys využívá i svou druhou přesilovou hru! Autorem branky je PATRICE CORMIER, který krásnou střelou střílí druhou branku domácích v této třetině. Asistence: Roman Starčenko a André Petersson.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:40'
Ale i Novosibirsk se dobře brání v oslabení. Přes všechny čáry vyhodil puk do bezpečí Konstantin Alexejev.
18:20'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Nikolaj Demidov – 2 min., vysoká hůl).
18:00'
Domácí v plném počtu. Barys Astana perfektně bránila je dvě minuty od výhry v první třetině.
17:45'
Opět se domácí hráči perfektně ubránili a s první hostující přesilovou hrou to vypadá mizerně.
16:54'
Astana se brání obstojně. Za necelou minutu vyhodili puk již dvakrát.
16:00'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Nikita Michajlis – 2 min., podrážení).
15:39'
Po obrovské chybě Savčenka mohli domácí přidat druhou branku, jenže do obrany se skvěle vrátil Tkačenko, který zamezil téměř jisté brance.
14:57'
Hraje se přes dvě minuty bez přerušení. Hra se nám opět vyrovnala a hosté znovu našli sami sebe.
14:06'
Novosibirsk tentokrát dobře zaútočil! Celý útok vedl Charles Bertrand, jehož rychlou akci musel zastavit až pozorný Henrik Karlsson, který si připisuje svůj šestý zákrok v utkání.
13:42'
Po nepovedené střele Nikity Michajlise končí puk v ochranné síti. Poté tu máme další komerční pauzu.
12:42'
Po chybě Aleyejeva se hnali domácí dva na jednoho. Toto přečíslení se jim ovšem moc nepovedlo, protože Dallmanovu střelu zneškodnil Loginov.
12:00'
Brandon Bochenski nedokázal kvalitně přihrát na Frattina. Hosté jsou u puku za svou brankou a pomalou kombinací založili útok.
11:22'
Novosibirsk se opět jen zbavil kotouče, protože jsou rádi, že neinkasují. Astana je po brance jednoznačně lepší.
10:41'
Charles Bertrand si bleskurychle nabruslil do pásma, kde vystřelil z pravého kruhu. Henrik Karlsson je pozorný a má další zákrok na své pažbě.
10:00'
Po první desetiminutovce vedou domácí hráči 1:0 po parádní akci z 9.minutě, kdy Bochenski využil přesilovou hru.
09:40'
Domácí jsou po vstřelené brance při chuti a obléhají branku Taylora.
08:32'
Parádní akce domácí Astany v přesilové hře! Autorem branky je BRANDON BOCHENSKI, který dostal přesný pas od Valka, který zařídil celou branku po krásném sólu přes celé hřiště. Asistence: Curtis Valk a Dustin Boyd.
08:13'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).
07:49'
Hra sice pendluje ze strany na stranu, nicméně na zajímavé akce to je hodně chabé.
06:39'
Nepřesná střela Boyda končí v ochranné síti. Následuje první komerční pauza v tomto utkání.
05:54'
Třetí hostující lajna se nedokázala dostat do útočného pásma, protože Danil Romancev najel do ofsajdu.
04:39'
V poslední minutě se kupila jedna chyba za druhou.Hra je zatím hodně vyrovnaná.
03:51'
Viktor Komarov se nedokázal dostat k teči po střele Loginova. Danny Taylor měl snadnou práci.
03:10'
Hraje se zatím nahoru a dolů ve dlouhých intervalech. Danny Taylor se musel opět činit, tentokrát proti střele Asetova.
02:33'
Henrik Karlsson si připsal první úspěšný zákrok po rychlé střele Jakovleva, který si rychle nabruslil do útočné třetiny.
02:09'
Novosibirsk se ubránil a díky Piganovičovi může celá jeho formace vystřídat.
01:47'
Po dlouhém obléhání brány Taylora odpravil Pavel Vorobej puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Dannyho Taylora.
00:47'
Do rychlého brejku se hnal domácí útočník Roman Starčenko, jenže jeho přihrávka na Corniera nebyla přesná.
00:20'
Novosibirsk začal utkání aktivně a po jednoduchém zisku kotouče kombinovali ve svém útočném pásmu.
00:01'
Úvodní buly vyhrál domácí Dustin Boyd. Domácí Astana oblékla modré dresy, Novosibirsk bílé.
00:01'

Barys Astana: H. Karlsson (Hrachovina) – Blacker (A), Dallman, Orechov, Dietz, Klimontov, Makljukov (A), M. Semjonov, Danijar – Bochenski (C), Boyd, Frattin – R. Starčenko, Cormier, A. Petersson – Ševčenko, Valk, Michajlis – Akolzin, Sagadejev, Asetov.

HK Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – K. Alexejev, Loginov, Vorobej, Piganovič, Savčenko, Ignatovič, Demidov, Morozov – J. Peltola, V. Komarov, Šarov – Michajlov, Sajustov, Kazakov – Tkačenko, Romancev, A. Jakovlev – Zyrjanov, Pešechonov, Bertrand.

Rozhodčí: Alexej Ravodin, Sergej Kulakov.
Posledních pět vzájemných utkání:
23.02.18 Barys Astana-Novosibirsk 2 : 4
22.02.18 Barys Astana-Novosibirsk 2 : 3
22.11.17 Novosibirsk-Barys Astana 6 : 4
20.11.17 Novosibirsk-Barys Astana 4 : 0
17.09.17 Barys Astana-Novosibirsk 0 : 4
Sibir Novosibirsk se nachází na posledním třináctém místě Východní konference. Na svém kontě mají za 22 utkání 12 bodů za pět výher a dvě prohry v prodloužení. Skóre mají záporné 41:66. Z posledních pěti utkání získali 7 bodů za tři výhry a prohru v prodloužení s Traktorem Čeljabinsk. Nejproduktivnějším hráčem je s 10 body za šest branek a čtyři asistence Mikhailov.
Barys Astana se momentálně nachází na šestém místě Východní konference. Na svém kontě mají za 19 utkání 28 bodů za osm výher, čtyři výhry v prodloužení a čtyři prohry v prodloužení. Skóre mají kladné 70:55. Z posledních pěti utkání získali 8 bodů za čtyři výhry. Nejproduktivnějším hráčem je s 21 body za devět branek a dvanáct asistencí Starčenko.
Hezký den u sledování ruské KHL! V dnešním utkání se představí domácí Barys Astana, která vyzve Novosibirsk. Utkáním vás provede Ondřej Klos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.