KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Vladivostok - 30. října 2018   14:30

Astana
Astana
07:55' Bochenski  • 42:11' Bochenski (Boyd)
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)
Vladivostok
Vladivostok
Astana
Vladivostok

Zápas je u konce a Dominik Hrachovina se může radovat jak z vítězství, tak po eliminaci 27 zákroků z vychytané nuly. Cenné tři body jdou na účet Astany, která pokračuje v dobrých výkonech.

Český a slovenský zástup

Dominik Hrachovina (AST); 100% (27/27), 60:00
Karel Kubát (VLD); (0+0), 1 střela, 20:42
Vojtěch Polák (VLD); (0+0), 3 střely, 15:08
Marek Hovorka (VLD); (0+0), 1 střela, 9:26
59:36'
Kdepak, podle všeho to vypadá, že Vladivostok dnes odejde s prázdnou.
59:00'
Běží poslední minuta.
58:35'
Admiral tlačí na soupeřovu branku s šesti hráči v poli.
58:08'
Oddechový čas Admiral Vladivostok.
58:08'
Po zákroku českého brankáře, který zasáhl proti střele Ugolnikova byl z brankoviště trochu hruběji vyhnán Kozlovskij.
57:46'
Hosté využívají celý obvod útočné třetiny, ale na Hrachovinu zatím nešla žádná střela.
57:02'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Nikita Michajlis – 2 min., podrážení).
55:23'
Dobře teď napadala dvojice Barysu. Starčenko po získání kotouče přihrával mezi kruhy na Bochenskiho, který ale na rychlý pas nestihl zareagovat.
53:11'
Průběh závěrečných deseti minut je rozkouskován několika přerušeními.
51:58'
Po přihrávce pálil z předbrankového prostoru Frattin, ale brankář hostí opět zasahuje.
51:11'
Ševčenko poslal tvrdou bombu ze středu levého kruhu, ale trefil pouze prostor, kde byl Serebrjakov postaven.
50:22'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Jegor Antropov – 2 min., podrážení).
48:09'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Ivan Miščenko – 2 min., podrážení).
47:52'
Z pravé strany teď lehčí střelou prověřil Hrachovinu střílející Feoktistov.
47:37'
Oba týmy hledají cestu přes střední třetinu.
45:31'
Po sražené střele pálil jeden z obránců Admiralu už do odkryté části branky, ale Hrachovina se skvěle přemístil a včas zasáhl.
44:47'
Vladivostok se pokouší přejít do útočné třetiny, kde se ale domácím daří držet hru v dobré vzdálenosti od Hrachoviny.
42:11'
Astana právě vstřelila branku!
Druhou branku v zápase a také svou druhou trefu si připisuje kapitán Astany. Po narážečce si sjel BRANDON BOCHENSKI před branku, kam mu střilenou přihrávkou poslal kotouč od levého hrazení Dustyn Boyd. Bochenski zasáhl puk přesně a ten se následně sklouzl k pravé tyči. Asistence: Dustin Boyd.
41:45'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Jegor Antropov – 2 min., hákování).
41:17'
Stejně jako Barys tlačil na svého soupeře v závěru druhé části, tlačí i nyní v úvodu poslední třetiny.
40:01'
40:00'
39:26'
Dietz se dobře protáhl přes pravé hrazení, ale už neměl komu přihrát.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.
37:51'
Cormier už z úhlu zkoušel nadvakrát trefit výstroj brankáře Vladivostoku tak, aby se od ní odrazil puk do branky.
36:59'
Po obrovské šanci, kdy jeden z domácích hráčů dostal přihrávku přímo před samotného Serebrjakova, mohl přidat druhou branku v utkání Valk, který si rychlým bekhendem položil Serebrjakova, ale při koncovce vyprášil pouze jeho lapačku.
36:23'
Zpoza branky dostal pas vedle pravé tyče Valk, který v rychlosti hledal místo v pravé bližší spojnici.
35:52'
Po řadě odrazí vyplul kotouč z mezikruží na střed pravého kruhu, kde měl napřažené Starčenko, který svou tvrdou střelu nasměroval pouze nad branku.
35:13'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Jegor Jakovlev – 2 min., podrážení).
34:43'
Ze středu modré čáry pokusil Miščenko propálit řadu těl před brankou, ale Hrachovina zasahovat nemusel.
33:54'
Minuta z přesilové hry je pryč a hostům se zatím nepodařilo usadit v útočné třetiny. Pro změnu se Admiral dopustil icingu a hra se vrátí před branku Serebrjakova.
32:54'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Valerij Orechov – 2 min., hákování).
32:34'
Hosté byli ve své třetině naprosto bez pohybu, čehož se pětka Barysu snažila potrestat. Po rychlé předávce pálil z vrchu pravého kruhu Starčenko, ale Serebrjakov si udělal místo a pohotově zasáhl.
32:09'
Boyd se teď nebojácně natlačil přes obranu Admiralu a z těsné blízkosti zkoušel najít škvíru mezi betony Serebrjakova.
31:09'
Střelecký pokus Klimontova zachytil Serebrjakov do své výstroje. V této třetině příliš šancí nevidíme.
29:08'
Antropovovu střelu Hrachovina včas zpozoroval a pohotově zakročil svou lapačkou. Vhazovat se bude po levici českého brankáře.
26:43'
Po vypršení přesilovce hosté ještě zkoušeli kombinovat kolem branky Hrachoviny, ale po chvíli ztratili kotouč.
26:21'
25:59'
Teď to zkusil z vrchu levého kruhu autor jediné branky Bochenski, ale jeho pokus vytěsnil Serebrjakov ramenem. Tahle přesilovka Admiralu zrovna nevychází.
25:26'
Cormier se utrhl ve vlastním oslabení a z bezprostřední blízkosti Serebrjakova nepřekonal! Hned nato měl i druhou možnost po vyražené střele, ale to už byl Cormier mimo úhel.
24:53'
Po narážečce pálil z levé strany modré čáry Glazačev, proti jehož střele si povyjel Hrachovina.
24:21'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., hákování).
24:21'
Čtyři plynule odehrané minuty zastavilo až vyloučení, když Dietz zahákoval hráče Admiralu.
23:43'
Barys se pokoušel přejít přes pravé křídlo, ale soupeř zastavil celou akci hned za modrou čarou.
22:11'
Už se hraje celkem déle bez přerušení. Nicméně žádnou akci jsme ve druhé části ještě neviděli.
20:01'
20:00'
18:52'
Ugolnikov neudržel modrou čáru a hosté musí vyklidit útočné pásmo.
18:30'
Začíná přesilovka Vladivostoku. Černikov je zpět na ledě.
18:05'
Vyloučení v týmu Barys Astana (André Petersson – 2 min., podrážení).
17:03'
Na druhé straně zasahoval Serebrjakov, když před pravou tyč dostal přihrávku nekrytý Bochenski.
16:52'
Glazačev ve vlastním oslabení hledal před brankou najíždějícího spoluhráče.
16:30'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexandr Černikov.
15:52'
Astana teď uzamkla soupeře v obranném pásmu, ale kotouč se od hrazení zatím ne a ne dostat.
14:22'
Křižnou přihrávku dostal před levou tyč Grenc, který z první nastřelil pouze přesouvající se ho Serebrjakova.
13:56'
Kubátovi se zpoza branky povedlo poslat puk před branku, kde se k dorážce ale nikdo neměl. Dopředu následně vyrazil Starčenko.
12:42'
Hosté nedostávají příliš prostoru ke své kombinaci. Hrachovina všechny střely z větší vzdálenosti úspěšně vyráží.
11:23'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Vladivostok vyrovnal tempo hry.
10:47'
09:06'
Z pravého kruhu to zkusil Polák, ale tomu Hrachovina nenechal žádné volné místo.
08:47'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Konstantin Klimontov – 2 min., faul kolenem).
07:55'
Z jednoduché akce jdou domácí do vedení. Rozjetý BRANDON BOCHENSKI po jeho vyražené střele získal znova kotouč a s kapkou štěstí jej dokázal z ostrého úhlu propašovat za brankovou čáru. Bez asistence.
06:24'
Domácí se stále snaží kombinovat v útočném pásmu. Serebrjakov ale zatím žádné vážnější střele čelit nemusel.
05:49'
Dlouhé oslabení Vladivostok přečkal bez inkasované branky.
05:18'
Skvělou přihrávku dostal přes hranici brankoviště na pravou tyč Valk, kterému ještě v jeho prospěch pomohl jeden z bránících hráčů, který zavadil o svého brankáře. Serebrjakov zasáhl koncem své hole.
05:10'
Po zmatcích před brankou Vladivostoku poskakoval kotouč všude možně, ale nikomu se jej nepodařilo dostat za Serebrjakova.
04:50'
Hráči v bílém teď dobře ubránili modrou čáru a domácí musí začít od vlastní branky.
04:27'
Oslabený Admiral je už ve čtyřech. Začala klasická přesilovka Barysu.
04:14'
Dietz zkoušel pálit po Starčenkově nabídce, ale jeho střelu srazila obranná trojka mimo branku.
03:49'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Ugolnikov – 2 min., vysoká hůl).
03:29'
Polák ve snaze najet před branku soupeře neustál na souboj a ve vysoké rychlosti najel do mantinelu, kde jo ještě rovněž v pádu přirazil Dallman.
03:03'
Hrachovina si musel dávat pozor při střele z ostrého úhlu. Dopředu jdou opět hráči Barysu.
02:57'
Sražený puk se ocitl přímo před Frattinem, který z předbrankového prostoru nedokázal procedit kotouč za záda Serebrjakova.
02:27'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Mereskin – 2 min., podrážení).
00:43'
O první střely se postarali hosté, kteří z větší vzdálenosti prověřili Hrachovinovu pozornost.
00:01'

Barys Astana: Hrachovina (H. Karlsson) – Blacker, Dallman, Dietz, Orechov, Klimontov, Makljukov, M. Semjonov, Polochov – Bochenski, Frattin, Boyd – Cormier, A. Petersson, R. Starčenko – Michajlis, Valk, Ševčenko – Akolzin, Grenc, Sagadejev.

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Krasotkin) – Ugolnikov, Kozlovskij, Kubát, Taratunin, Antropov, Miščenko, Karmaškov – A. Strelcov, Černikov, V. Strelcov – K. Voronin, Glazačev, V. Polák – Koňkov, V. Butuzov, Feoktistov – J. Jakovlev, Mereskin, Hovorka – Zajcev.
Barys Astana

Celek kazašské Astany má odehráno dvacet utkání, ve kterých nasbíral celkem třicet bodů. S kladnou bilancí +18 (75:57) je tedy na pátém místě Východní konference.

Astana je ve formě, což dokazuje i statistika z posledních dvanácti zápasů, ve kterých Barys prohrál pouze ve dvou případech. V tom posledním prohrál s Avangardem, což hráče Astany nemuselo vůbec mrzet. Chuť porážky si vylili na dominantním Jekatěrinburgu, který jako první tým dokázal rozjetý Avtomobilist porazit. Poslední tři domácí zápasy Astana vyhrála bez problému.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.