KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Magnitogorsk - 11. září 2018   16:00

7 060 diváků

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek tohoto dne a u dalšího zápasu KHL zase někdy na počtenou.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nezasáhnul žádný český či slovenský hráč.

Vyhrané buly: 21 – 22
Je dobojováno! Metallurg Magnitogorsk přece jenom zvládnul své první venkovní vystoupení a přes prodloužení dokázal porazit silný Čeljabinsk 2:1.

Na první gól v utkání jsme čekali až do začátku druhé třetiny, kdy se trefil poprvé hostující Matt Ellison. Poté zase bylo gólové sucho. Toto sucho prolomil až v závěru utkání Arťom Peňkovskij, který dvě a půl minuty před koncem vyrovnal. Prodloužení nebylo moc dlouhé, protože Čeljabinsk v důležité chvíli zachyboval a jejich chybu následně potrestal svým druhým gólem opět Matt Ellison.
61:15'
Metallurg právě vstřelil branku!
Domácí tým podcenil svou rozehrávku útočné akce, následně přišli o puk a MATT ELLISON se řítil sám na domácího brankáře Děmčenka, kterého prostřelil mezi jeho betony. Zásluhou tohoto útočníka získávají hosté plusový bod – 1:2. Bez asistence.
61:02'
Košečkin nadvakrát uspěl proti domácím útočníkům, vhazovat se bude před jeho brankou.
60:17'
U puku jsou domácí, kteří se snaží vyzrát na pozornou trojici Metallurgu.
60:01'
Prodloužení tři na tři právě začalo! Přeji příjemnou zábavu u tohoto sledování.
60:01'
Je za námi základní hrací doby dnešního utkání mezi Čeljabinskem a Magnitogorskem. Právě základních 60 minut neurčilo vítěze utkání, proto se utkání dostalo do prodloužení. Kdo dnes dal gól? Za domácí to byl Arťom Peňkovskij a za hosty se trefil Matt Ellison. Za malou chvílí nás čeká velmi zajímavé prodloužení, nenechte si ho ujít.
60:00'
59:53'
Ještě před koncem třetí třetiny si musí rozhodčí udělat pořádek, jelikož před domácí brankou se to začalo rvát.
59:33'
Paul Szczechura se dokázal uvolnit a následně vypálil. Košečkin byl na místě a puk vyrazil mimo brankoviště.
59:14'
Domácí tým si ovšem musí dávat pozor, protože se jejich soupeř dokázal usídlit v jejich pásmu.
58:51'
Tentokrát to zkusil Kuljomin, ale ani on nedokázal uspět. Traktor hraje po vyrovnávací brance s velkým nadšením.
58:32'
Mozjakin se tlačil přes pravou stranu do zakončení, ale byl čistým způsobem zablokován.
58:01'
Byly ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby zápasu.
57:34'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Tak hry bez brankáře se možná ani nedokčáme, jelikož ARŤOM PEŇKOVSKIJ v krkolomné pozici dokázal překonat Košečkina v brance Metallurgu. Dvě a půl minuty do konce zápasu a my začínáme od začátku – 1:1. Asistence: Ryan Stoa, Nick Bailen.
57:06'
Alexander Bergström vypálil od modré čáry, ale pouze nad Košečkinovu branku.
56:39'
Je jenom otázkou času, kdy se domácí trenér odhodlá ke hře bez brankáře. Uvidíme, kdy tato možnost příjde.
56:04'
Dnešní utkání sleduje 7 060 diváků.
55:33'
Závěr utkání se nám čím dál více blíží. Magnitogorsk drží od druhé třetiny hubený náskok a míří za další výhrou.
55:03'
Před chvíli zase ujeli dva hosté, ale Děmčenko se do jejich kombinace vložil hokejkou.
54:39'
Hosté z Magnitogorsku pouze dvakrát nahodili na Děmčenka, který dvakrát puk vyrazil před sebe.
53:54'
Anton Glinkin špatně přihrál a musel o puk opět bojovat, to se nakonec povedlo. Traktor udržel puk na svých hokejkách.
53:18'
Domácí tým je v posledních minutách více aktivní, než jeho soupeř. Magnitogorsk to ale vynahrazuje v obraně.
52:32'
Bitva o puk ve středním pásmu vyznívá lépe pro Čeljabinsk. Domácí se ovšem nedokáži dostat do útočného pásma.
52:02'
Košečkin se musel otáčet, Traktor byl blízko vytoužené branky, ale nakonec z toho nic nebylo.
51:28'
Teď zase naopak se hosté zatáhli a domácí rozehrávku napadá pouze jeden hráč.
50:57'
Hosté naopak získávají skvělým napadáním puk pro sebe a snaží se hru uklidnit.
50:36'
Traktor se snaží zvýšit tlak na hostující obránce, ale jejich rozehrávka je velmi krkolomná.
50:01'
Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby, které začaly odpískáním ofsajdu.
49:39'
Jevgenij Timkin byl nareplován na domácí branku, ale hra pokračuje dál. Píšťalka rozhodčí zůstala bez odezvy.
49:17'
Wojtek Wolski se dostal do zakončení, ale puk mu nakonec sjel z čepele mimo dosah.
48:55'
Dnešní zápas není chudý pouze na góly, ale i na vyloučení. V tomto zápase jsme viděli pouze dvě přesilovky.
48:16'
Hráči Traktoru se nedohodli, rozhodčí odpískal zakázané uvolnění. Navíc po tomto přerušení přichází komerční přestávka.
47:23'
Rozhodčí nechává hru plynout dál a dál, do konce zápasu už máme pouze dvanáct minut. Traktor stále na svém ledě prohrává.
46:08'
Mohlo být vyrovnáno, ale Alexandr Rybakov nedokázal usměrnit puk do branky. Košečkin by se nestihnul přesunout.
45:36'
Jevgenij Timkin si přihrál sám sobě o mantinel. To byla parádní manévr tohoto útočníka Magnitogorsku.
44:56'
Wolski se snažil dojet nahozený puk, ale byl pomalý. U puku byl dříve domácí obránce.
44:37'
Třetí třetina je zatím velmi vyrovnaná. Uvidíme, jak se budou vyvíjet její další minuty.
43:54'
Po aktivním začátku domácích hrají tentokrát zase hosté. Děmčenko velmi dobře reagoval na žabku z levé strany, kterou chytnul.
43:13'
Opět byl u puku hostující kapitán, ale tentokrát byl zastaven čistým zákrokem.
42:51'
Sergej Mozjakin ukázal opět svou genialitu, ale spoluhráčem byl následně nepochopen.
42:32'
Košečkin opět nic neriskoval a radši puk podržel ve své výstroji. Hra byla přerušena.
42:12'
Jevgenij Birjukov nahodil puk za domácí branku, který už nedojel. Puk jde opět na hokejky domácích.
41:43'
Čeljabinsk kombinuje po celé šíři hřiště, ale k ničemu to není. Magnitogorsk drží modrou čáru.
41:21'
Puk je na začátku utkání převážně v pásmu hostů, kteří si nedokáži vypracovat kloudnější akci.
40:54'
40:35'
Na začátku třetiny pokračuje stále jejich přesilovka, která za malou chvílí skončí.
40:09'
Traktor má před sebou poslední třetinu tohoto utkání. Do ní musí dát všechno, jelikož prohrávají.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:39.
Máme za sebou druhou třetinu tohoto utkání, která přinesla zatím jedinou branku v tomto utkání. Metallurg vede po 40 minutách zásluhou Matta Ellisona, který dokázal využít na začátku třetiny početní výhodu. Hosté si po této vstřelené brance hrají, co potřebují, ale domácí se zatím stále v útoku hledají. Šance mají, o tom žádná, ale jejich koncovka je nepřesná.

Počet střel na branku: 17 – 25
40:00'
39:46'
Košečkin je pod velkým tlakem, ale zdá se, že Metallurg udrží ve druhé třetině čisté konto.
39:26'
Diváci by chtěli šajbu. Traktor sice drží puk v útočném pásmu, ale zatím je to bez střeleckého pokusu.
39:09'
Domácí tým má první možnost přesilové hry. Uvidíme, jak si s touto šancí domác poradí.
39:01'
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:54'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Matt Ellison – 2 min., podrážení).
38:07'
Traktor mohl zaútočit do otevřené obrany, ale rychlost jeho útoku byla snad na dvojce. Tohle potřebovalo trojku či čtverku jako rychlostní stupeň.
37:26'
Košečkin nic neriskoval a puk radši schoval ve své lapačce. Vhazování proběhne před jeho brankou.
37:06'
Paul Szczechura ztratil puk, ale ihned ho vybojoval zpět. Tohle byla ukázková práce zpět.
36:39'
Pokud se domácí hráči dostanou do útočného pásma, tak jim chybí další podpora spoluhráčů.
36:22'
Druhá třetina se blíží ke svému konci. Magnitogorsk vede stále o jeden gól. Traktor bojuje, ale k ničemu to zatím není.
35:53'
Alexandr Šinin ukázal, že by mohl být i zdatný fotbalista. Domácí obránce ztratil hokejku, ale na pět metrů dokázal přihrát bruslí.
35:24'
Útok Semjona Kokujova byl předurčen k zániku, domácí hráč neměl proti přesile šanci.
35:04'
Je tady další komerční přestávka.
34:53'
Matt Ellison mohl přidat svůj druhý gól, ale střela na zadní tyč nebyla vůbec dobrá.
34:33'
Alexej Běreglazov musel počkat na své spoluhráče, protože všichni stáli, nikdo se nenabídnul.
33:57'
Richard Gynge opět netrefil zařízení, Košečkin byl tentokrát bez práce. Magnitogorsk stále vede o gól.
33:36'
Jevgenij Birjukov vyhodil puk do středního pásma a jeho tým jde střídat. To samé dělají i domácí.
33:18'
Hra má v tuto chvíli velmi dobrý spád, nikdo z přítomných se rozhodně nenudí.
32:35'
Wolski dostal puk do jízdy, ale na domácího brankáře nepřišel. Tedy on netrefil ani jeho branku.
32:12'
Děmčenko má další zákrok, po kterém rychle rozehrál. Traktor ale svou akci přiliš daleko nedotáhnul.
31:29'
Fanoušci v Čeljabinsku nepostrádají elán a i nadále povzbuzují svůj tým, který ženou za vyrovnáním.
31:09'
Mozjakin dnes hraje velmi povedené utkání, kapitán jde příkladem všem svým spoluhráčům.
30:43'
Děmčenko si pochutnal na blafáku od Mozjakina, který ihned po přerušení míří střídat.
30:34'
Vladislav Kaletnik se prodral přes obránce do útočného pásma, ale tam jeho akce skončila.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny zápasu. Doufám, že branka, která padla před malou chvílí tomuto zápasu pomůže.
29:38'
Puk je převážně ve středním pásmu, kde se ho snaží udržet snaživý Čeljabinsk.
28:53'
Akce Traktoru je u konce, rozhodčí odpískal ofsajd. Je tady další komerční přestávka.
28:33'
Puk pouze proklouzal přes hostující brankoviště, hostující brankář vůbec nevěděl, kde má puk.
28:15'
Mohlo být vyrovnáno, ale Alexander Bergström nedokázal procedit puk přes Košečkina.
27:57'
Až v tuto chvíli se domácí osvobozují, ale pouze vyhozením přes všechny tři čáry.
27:39'
Hostům to nestačí a i nadále drží svého soupeře na uzdě v jeho pásmu. Děmčenko je pod velkým tlakem.
25:40'
25:40'
Hostující přesilovka moc dlouho tedy netrvala. Magnitogorsk rozložil domácí obranu a dokázal jako první vstřelit branku v utkání. MATT ELLISON se dokázal prosadit po skvělé střele svého kapitána z levého kruhu – 0:1. Asistence: Sergej Mozjakin, Wojtek Wolski.
25:29'
Je tady vůbec první přesilová hra v tomto utkání. Podaří se hostům vstřelit úvodní gól?
25:13'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Paul Szczechura – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
25:13'
Košečkin byl atakován útočníkem, ale rozhodně to nebylo úmyslné. Domácí hráč se omlouvá.
24:07'
Traktor se snaží udržet puk na svých hokejkách, ale to se po přihrávce jednoho z obránců nepodařilo. Metallurg se dostává do útoku, opět.
23:32'
Danil Gubarev udělal ve středním pásmu chybu a nabídnul soupeři vyniknout zase v jejich pásmu. To se ovšem nepodařilo.
23:11'
Jevgenij Lapenkov sice dostal přesnou přihrávku, ale proti přesile neuspěl. Navíc hra byla přerušena, domácí branku byla mimo postavení.
22:50'
Čeljabinsk se začíná pomalu probouzet a začíná útočit. Tohle Magnitka rozhodně nečekala.
22:24'
Richard Gynge si také vylámal zuby na Košečkinovi, který drásá nervy domácím útočníkům.
22:02'
Košečkin čelil dvakrát nebezpečnému útoku. Jeden vedli z pravé a druhý z levé strany, oba dokázal chytnout.
21:42'
Traktor to také zkusil, ale proti dobře hrající obraně neměl šanci se ukázat. Hra pokračuje ve středním pásmu.
21:14'
Wojtek Wolski nahodil puk do útočného pásma a ještě ho dokázal dojet. Domácí brankář to opravdu nemá lehká.
20:48'
Hosté vstoupili do druhé třetina víc aktivněji než domácí. Děmčenko čelil další střele od modré čáry.
20:32'
Mozjakin předložil vynikající přihrávku na svého obránce, který sice trefil branku, ale na Děmčenka si nepřišel.
20:11'
Před malou chvílí nám začala druhá třetina tohoto utkání. Doufám, že mluvím za všechny, když řeknu, že by se v tomto zápase hodil nějaký gól.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:47.
Je za námi první třetina tohoto velmi vyrovnaného zápasu mezi Čeljabinskem a Magnitogorskem. Na úvodní branku stále čekáme, ale zajímavé příležitosti nakonec přišly. Na takzvané loženky ovšem zatím vede domácí Traktor, který byl 70% třetiny aktivnějším týmem, avšak z pohledu střel na branku to rozhodně nevypadá. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina utkání.

Počet střel na branku: 6 – 13
20:00'
19:39'
Rychlý protiútok Jevgenije Lapenkovova skončil ještě před útočným pásmem, kde skvěle zasáhnul hostující obránce.
19:17'
Konec první třetiny se odehrává převážně v domácím pásmu, ale střely z hokejek hostů jsou stále nepřesné.
19:01'
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:32'
Vhazování v útočném pásmu hostů dopadlo lépe pro domácí, kteří vyvezli puk mimo nebezpečí.
18:17'
Paul Szczechura ujel všem, ale nakonec pálil nepřesná. Arénou to jenom zahučelo.
17:33'
Vasilij Košečkin je pod enormním tlakem, ale všechny zákroky se podařily. Výborná práce od tohoto brankáře.
17:06'
Alexandr Šinin rozehrál velmi dobře, od své branky tento brankář dokáže založit celkem úspěšnou akci.
16:43'
Nikita Chlystov neuspěl v útočném pásmě, jelikož mu opět chyběla podpora vlastních spoluhráčů.
16:16'
Traktor se postupem času pomalu zasouvá do defenzivy. Metallurg ještě toto nepotrestál.
16:03'
Další zákrok domácího brankáře, tentokrát proti střele Nikolaje Kuljominovi. Vhazovat se bude před jeho brankou.
15:34'
Domácí brankář přispěl opět skvělým zákrokem a tímpádem udržel nerozhodný stav.
15:15'
První třetina se blíží ke svému závěru. Na puku jsou momentálně hráči hosté, kteří tvoří ve svém pásmu.
14:46'
Hosté pomalu dokáži mířit své střely přesně. Děmčenko bude na konci a ve druhé třetině pod velkým tlakem.
13:50'
Dennis Rasmussen také neměl příliš štěstí v jeho inviduální akci a také o puk v útočném pásmu přišel.
13:28'
Wojtek Wolski obkroužil branku, ale to bylo všechno co hostující útočník dokázal, byl proti přesile.
13:13'
Byl odpískán další ofsajd, hra se stěhuje do středního pásma, kde hodlá pro vhazování pokračovat.
12:59'
Vladislav Kaletnik pouze nahodil za domácí branku a jde střídat. To dělají i jeho spoluhráči.
12:33'
Ani jeden tým si nedokázal vytvořit větší převahu, proto zřejmě čekáme na gól. Oba týmy jsou prozatím velmi vyrovnané.
12:22'
Následuje další komerční přestávka.
12:12'
Vasilij Děmčenko dnes chytá s velkým klidem, připsal si další jednoduchý zákrok.
11:39'
Ivan Vereščagin se vydal na útočný výlet, ale v něm moc dlouho nepobyl. Posléze se musel také rychle vracet.
11:08'
První třetina se nám začíná kousat, je to úplný rozdíl proti začátku periody.
10:41'
Magnitka začíná kousat, ale v koncovce je stále neúspěšná. Hostující střely lítají tam a sem, ale ne do branky.
10:20'
Nikolaj Kuljomin si najel na pravý kruh a rychle vystřelil, jenže mimo branku. Domácí brankář byl bez práce.
10:01'
Dostali jsme se do druhé poloviny první třetiny, v Čeljabinsku stále čekáme na úvodní branku utkání.
09:39'
Traktor je stále více nebezpečnější. Pokud se hosté nezlepší, tak český trenér Josef Jandač bude mít svému týmu co říct.
09:03'
Alexander Bergström se dostal do obrovské šance, ale proti Košečkinovi neuspěl, pokračujeme za nerozhodného stavu.
08:28'
Je tady první komerční přestávka.
07:57'
Zápas se nám rozjížďí, akci střídá akci. Tohle by diváci mohli ocenit, týmy se opravdu snaží.
07:23'
Matt Ellison dostal výborný puk a měl před sebou prázdnou branku, ale hostující hráč selhal.
07:00'
Traktor je i nadále aktivní, ale v koncovce nepřesný. Hosté mají zatím velké štěstí.
06:37'
I v dalších minutách se hraje velmi plynule, to zápase také prospívá. Rozhodčí nemuseli řešit nic zásadního.
06:11'
Nikita Nikitin se dostal k tvrdé střele, kterou pouze orazítkoval mantinel za hostující brankou.
05:36'
Vasilij Děmčenko byl opět v akci a opět úspěšný, domácí brankář si připisuje zákrok za zákrokem.
05:12'
Pět minut první třetiny je za námi. V dosavadním průběhu zápasu jsme neviděli zajímavou šanci.
04:41'
V hledání sama sebe pokračoval kapitán Mozjakin, ale ten vykouzlil přihrávku na protihráče.
04:14'
Traktor se snaží diktovat tempo hry, to se také v některých chvílích daří. Magnitogorsk se zatím hledá.
03:45'
Vasilij Děmčenko musel povyjet z branky, aby se k puku dostal dříve než dotírající útočník.
03:24'
Alexander Bergström si nepohlídal přesun do útoku a rozhodčí odpískal postavení mimo hru.
03:03'
Hosté zavezli puk za vlastní branku, kde počkali než oba týmy vystřídají. To se také stalo.
02:36'
Danil Gubarev se cpal z pravé strany před branku, ale čistým způsobem byl zablokován. Domácí hráč se ke střele nedostal.
02:11'
Zatím se hraje také bez přerušení, hra je velmi plynulá. Rozhodčí nechává zápasu volný průběh.
01:39'
Puk se převážně drží ve středním pásmu, více u puku jsou hráči Traktoru, kteří se nedokáži dostat do pásma útočného.
01:13'
Domácí fanoušci už na začátku zápasu dávají o sobě vědět, aréna v Čeljabinsku je velmi solidně zaplněna.
00:50'
V první minutě je to zatím taková oťukávaná, ani jeden tým se nepouští do větších akcích.
00:24'
Akce domácím nevyšla a hned z brejku málem inkasovali. Děmčenko si ovšem připsal úvodní zákrok.
00:01'
Úvodní buly vyznělo lépe pro domácí tým, který povedou svou první akci po levém křídle.
00:01'

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Bailen, Šinin (C), Rjasenskij, Borodkin, N. Chlystov, Nikitin, Isajev – Bergström, Gynge, Szczechura – Peňkovskij, Stoa, Kravcov – Glinkin (A), Lapenkov, Polygalov (A) – Gubarev, Rybakov, Kokujov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Antipin, J. Birjukov (A), Běreglazov, Matuškin, Rylov, Vereščagin – Ellison, Mozjakin (C), N. Kuljomin (A) – Ljubimov, Jazkov, Varfolomejev – Pakarinen, Wolski, Rasmussen – Timkin, Několenko, Kaletnik – Olšanskij.

Rozhodčí: Romaško, Fatejev – Kučava, Novikov.

METALLURG MAGNITOGORSK

Naopak hosté z Magnitogorsku už mají za sebou čtyři zápasy, které všechny odehráli v domácím prostřední. Novou sezónu načali vítězstvím 5:1 nad Slovanem. Poté ovšem přišly dvě porážky 1:2. Nejprve s Dinamem Riga a poté s moskevským CSKA. Poslední domácí zápas byl v neděli, kdy na svém ledě přivítali Kunlun, ten porazili 3:1.

TRAKTOR ČELJABINSK

Domácí tým zatím v nové sezóně odehrál pouze dva zápasy, takže nemůžeme blíže specifikovat jejich herní formu. Čeljabinsk hrál dvakrát doma, nejprve prohrál 0:3 s CSKA, ale o dva dny později si spravil chuť, když porazil Slovan Bratislava rozdílem tří branek. Traktor je před tímto, třetím domácím zápasem v řadě na devátém místě.

Richard Gynge • 2 zápasy (0+2)
Hezký den, KHL je již v plném proudu a i dnes máme na programu dost zajímavých zápasů. My se v tomto textovém on-line přenose podíváme na duel mezi Traktorem Čeljabinsk, který na svém ledě přivítá Metallurg Magnitogorsk. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.