KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Čeljabinsk - 23. října 2018   18:00

Čerepovec
Čerepovec
29:12' Kornějev (Trubačjov, Lekomcev) • 39:12' I. Zacharčuk (Lekomcev, Kornějev) • 41:25' J. Grigorenko (Korotkov, Kodola) • 56:53' Geraskin (Lapin)
4:0
(0:0, 2:0, 2:0)
Čeljabinsk
Čeljabinsk
Čerepovec
Čeljabinsk

Po nepříliš sebejistém vstupu do utkání Severstal Čerepovec srovnal hru a v polovině druhé třetiny přešel do vedení. Domácí si touto výhrou zapisují první nulu v sezoně a ta jde především také na účet českého brankáře.

Dominik Furch; 100% (19/19), 60:00
59:00'
Běží poslední minuta třetí třetiny a v Ledovém paláci koluje mexická vlna.
56:53'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Obránce Isajev na modré neustál nápor Sergeje Lapina a ztratil kotouč. U toho byl nejrychleji IGOR GERASKIN, který přešel do rychlého úniku, v němž překonal Děmčenka bekhendovým blafákem. Asistence: Sergej Lapin.
56:10'
Mezi kruhy se snažil střílet Stoa, ale tomu se kotouč zamotal mezi bruslemi.
55:48'
Pro puk vymrštěný do vzduchu si došel svou lapačkou český brankář, který přerušuje delší pasáž hry.
55:17'
Hráči v bílém útok rychle odvrátili a dopředu šel Glinkin, který z ostrého úhlu pravé strany hledal mezírku mezi betony Furcha.
55:00'
Už se hraje tři minuty v kuse. Na kotouči jsou hráči Severstalu, který podnikají útočnou akci přes levé křídlo.
54:01'
Domácí už v pěti hráčích. Dopředu vyráží Monachov.
53:55'
Na modré zasahuje Grigorenko. Furch má opravdu skvělou podporu svých spoluhráčů.
53:35'
Bailen neprostřelil Kulda, který se vrhl proti jeho střele.
52:01'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
51:30'
Blízko své druhé branky byl Zacharčuk, který v dobré rychlosti vybruslil zpoza pravé tyče! Děmčenko se musel dost zapřít, aby kotouč zastavil před brankovou čarou.
51:07'
Hra se aktivně přelévá ze strany na stranu. Bojuje se o každou pozici.
48:19'
Na druhé straně v akci Děmčenko, který pohotově sklepl betony proti střele Kodoly, který obral o kotouč Borodkina.
47:52'
S dobrou rychlostí si Endlund nabruslil před pravou tyč, kde hledal jakýkoliv prostor, ale Furch si svou tyč dobře pohlídal.
47:00'
Naopak střelci Traktoru Čeljabinsk letos odešli čtyřikrát s prázdnou.
45:32'
Bailen dokázal střílet skrz bránící hráče a na hranici brankoviště do jeho střely zkoušel sáhnout clonící Kokujov. Furch ale po vyražení okamžitě přikryl kotouč.
45:00'
Severstal Čerepovec v letošní sezóně neubránil ani jednou čisté konto. Dnes jsou k tomu už velmi blízko.
44:25'
Děmčenko si pohlídal okamžitou střelu z nápřahu v podání Kuldy, ke kterému se dostal kotouč ihned po vhazování.
43:23'
Hráči Traktoru se usilovně snaží najít recept na dosud nepřekonaného Furcha, kterému jeho spoluhráči dobře pomáhají.
41:25'
Skvělý nástup domácích do závěrečné části, ve které navyšují své vedení na rozdíl tří branek. Korotkov po přihrávce vrátil puk JEVGENIJ GRIGORENKOVO, který klepnutím do kotouče vyslal přesnou střelu na vzdálenější tyč! Moc hezká trefa. Asistence: Jevgenij Korotkov a Vladislav Kodola.
40:01'
40:00'
39:12'
Branka, s kterou asi nikdo nepočítal. Po přejetí středního pásma a překonání útočné modré se IVAN ZACHARČUK napřáhl k tvrdé střele, kterou zastavila až branková síť za Děmčenkem. Asistence: Ivan Lekomcev a Konstantin Kornějev.
37:48'
Z levého kruhu to zkusil Bailen, ale trefil pouze pozorného Furcha. Následně se Severstalu podařilo osvobodit.
37:18'
Traktor přechází do tlaku. Už téměř dvě minuty se hraje v obranném pásmu domácích.
36:06'
Borodkin ještě zachránil útočnou třetinu a po rychlé přihrávce pálil z osy hřiště Rybakov, proti jehož střele Furch ale zasahovat nemusel.
33:42'
Oba týmy hrají se stejným počtem hráčů. Střely na branku – 13:5.
32:57'
Zadovka Polygalova zpoza pravé tyče byla tak nečekaná, že Glinkin nestihl vůbec zareagovat.
32:11'
Čerepovec vůbec neřeší, že hraje nějaké oslabení. Minutu a půl se hraje na polovině týmu s početní výhodou.
31:02'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Denis Kuljaš – 2 min., podrážení).
29:12'
Domácí jdou ve hře čtyři na čtyři do vedení. Většího prostoru využil KONSTANTIN KORNĚJEV, který se dostal do úniku. Kličku do bekhendu Děmčenko ještě udržel před sebou, ale proti následně dorážce už nemohl nic dělat. Trochu zaváhal vracející se Borodkin, který Kornějeva nechal v klidu dorážet. Asistence: Jurij Trubačjov a Ivan Lekomcev.
28:25'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Ruslan Karlin – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Igor Polygalov – 2 min., sekání).
27:50'
Děmčenko proti tvrdé střele Kodoly nastavil svůj levý beton a dopředu jdou pro změnu hráči Traktoru.
27:07'
Rybakov je zpět na ledě. Dvě přesilové hry krátce za sebou domácí nevyužili.
26:49'
Do úniku se málem dostal Enlund, ale ten na prudký pas nedosáhl. Přesilovka Severstalu se blíží ke konci.
26:25'
Šikovně teď vystihl přihrávku Polygalov, jenž obloučkem vyhazuje hru do střední třetiny.
26:03'
Domácí přesilová pětka stále kombinuje v útočné třetině.
25:30'
Z pravého kruhu Trubačjov našel mezi kruhy Boychuka, který zakončoval z těžké pozice v pádu.
25:07'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Rybakov – 2 min., držení hole).
24:11'
Vyloučený Šolochov opustil trestnou lavici a Traktor tak může hrát v plném počtu.
23:37'
Kuljaš po naznačené střele přihrál Geraskinovi, který z pravého kruhu chtěl procedit puk do brankového prostoru na své dva spoluhráče.
23:18'
Od pravého hrazení vybruslil přes střed pravého kruhu Trubačjov, který nastřelil pouze Petrova, od něhož se puk srazil do ochranné sítě.
22:48'
Boychuk udělal prostor a rychlou přihrávkou uvolnil Rybina, který z modré trefil pouze bránící hráče.
22:11'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Marsel Šolochov – 2 min., držení).
22:11'
Rozjetý Monachov se dostal před Šolochova, který ho těsně před zakončením fauloval a bude potrestán dvěma minutami.
20:33'
Rybin se dokázal natlačit před Šinina, ale to už byl ze střelecké pozice.
20:01'
20:00'
18:45'
Ze středu levého kruhu Monachov hledal střílenou přihrávkou Zacharčuka postaveného na hranici brankoviště.
18:23'
O to samé se na druhé straně postaral bekhendem Karlin, který vybojoval vhazování před Děmčenkem.
18:07'
Z povinnosti Polygalov prověřil Furchovu pozornost střelou z ostrého úhlu.
17:20'
Necelých pět minut dlouhou pasáž zastavil Furch svou lapačkou, když do ní ukryl kotouč po nahození ze střední třetiny.
17:10'
Už se hraje čtyři minuty bez přerušení.
15:27'
Severstal zachytil rozehrávku ještě před modrou čarou a rychlou předávkou se snažil dostat do zakončení ze spodní části mezikruží Monachov.
15:02'
Zaváhání na modré čáře zkoušel využít Korotkov, ale ten se přes obránce na puk nedostal.
14:34'
Na hrazení úřaduke Korotkov, ale kotouč si od něj přebral pouze soupeř Senťurin.
13:47'
Rybakov se přes napadání domácích nemohl dostat ven z obranné třetiny a musel tak puk poslat zpět za svou branku.
13:12'
Chvíli na to už musel zasahovat Děmčenko! Sražená střela se dostala na vrch levého kruhu, kde měl napřaženo Kuljaš. Ten svou střelu nasměroval k bližší tyči, kterou si Děmčenko bez větších problémů pokryl.
13:05'
Po rychlém vytažení zkusil pálit z modré čáry Kulda, který trefil pouze hráče před sebou.
12:33'
Hráči Traktoru dokázali získat kotouč po nahození Polygalova, ale po řadě odrazí se ke střele nedostali.
11:22'
Ačkoli jsou hosté nebezpečnější, tak je to na střely stále 2:2.
10:43'
Iniciativněji působí hostující Čeljabinsk, který drží kotouč na svých holích většinu času.
10:03'
Kuljaš odstavil pronikajícího Gubareva a posílá hru do neutrální zóny.
09:19'
Odpískaný ofsajd zastavuje útočnou akci Traktoru.
09:01'
Až celkem snadně prošel přes pravé křídlo Glinkin, který před pravou tyčí zkoušel přihrávat na protější stranu, kde se mu nabízel Polygalov. Ten byl ale pohotově zablokován domácí obranou a Furch nemusel zasahovat.
07:51'
Přes osu hřiště se snažil projít Edlund, ale toho přesila soupeře nepustila za modrou čáru.
07:21'
Pár vteřin před vypršením trestu zkusil střelu od modré Rybin, jehož pokus zastavil Děmčenko.
06:32'
Pokus o střelu z levého křídla nevyšel a hosté opět odpalují puk přes všechny čáry.
06:08'
S kotoučem je Kuljaš vyhnán až za vlastní branku. Začátek oslabení zvládá čtyřka Traktoru velmi dobře.
05:50'
Domácí Severstal zatím hledá cestu přes střední pásmo.
05:30'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Marsel Šolochov – 2 min., vysoká hůl).
04:51'
Tridčikov aktivním napadáním vyrušil rozehrávajícího Vasiljeva. Domácí musí bojovat za svou brankou.
00:01'

Severstal Čerepovec: Furch (Magarilov) – V. Vasiljev, Kornějev, A. Kulda, Kuljaš, Kudako, Kalašnikov, Syčuškin, Lekomcev – Boychuk, Trubačjov, Rybin – Juňkov, Geraskin, Lapin – J. Grigorenko, Kodola, Korotkov – I. Zacharčuk, Karlin, Monachov.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Bailen, Šinin, Rjasenskij, A. Petrov, Isajev, Borodkin, Želdakov – Szczechura, Enlund, Kravcov – Glinkin, Šarov, Polygalov – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Stoa, Senťurin, Tridčikov – Šolochov.
Traktor Čeljabinsk

Celek Čeljabinsku má odehráno o dva zápasy méně a s osmnácti body je na desáté příčce Východní konference. Branková bilance je rovněž záporná – 36:58.

Tým Traktoru se po třech domácích utkání vrátí na led soupeře. Doma se Čeljabinsku poměrně dařilo, když ze tří zápasů vybojoval pět bodů. S Novosibirskem zvítězil Traktor v prodloužení 2:1 a s Omskem na samostatné nájezdy také 2:1. Jediná stopka přišla v podobě kazašské Astany, která Čeljabinsk porazila v prodloužení – 4:5.
Severstal Čerepovec

Tým Čerepovce má po jednadvaceti odehraných zápasech celkem patnáct bodů, které stačí na předposlední jedenácté místo Západní konference. Branková bilance je záporná – 30:57.

Hráči Severstalu po venkovním turné odehráli další dvě domácí utkání. V těch nestačili na stále dominující Jekatěrinburg 1:3 a následně také na Magnitogorsk, s kterým podlehli až v prodloužení.

Z jedenácti domácích zápasů vyhrál Čerepovec pouze tři – 3:8.