KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Novosibirsk - 2. září 2018   16:00

Čerepovec
Čerepovec
06:00' Geraskin (Kalašnikov, Trubačjov) • 34:29' Ashton (Kuljaš) • 48:17' I. Zacharčuk
3:2
(1:2, 1:0, 1:0)
Novosibirsk
Novosibirsk
00:30' J. Peltola   • 09:13' Šarov  (Demidov, Lisin)
Čerepovec
Birin, Kočetov – Smirnov, Parikov
Ice Palace
Novosibirsk

To je z mé strany vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ:

Dominik Furch (CER): 24 zák., 2 góly, úsp. 92,3%
Je dobojováno, Severstal otočil nepříznivě se vyvíjející utkání s Novosibirskem a nakonec bere dva body za vítězství. Čerepovec prohrával 0:1 i 1:2, v obou případech se ale domácím podařilo vyrovnat a ve třetí třetině pak vstřelil vítězný gól Zacharčuk. Dobrý výkon podal v domácí brance Dominik Furch, jenž ve svém soutěžním debutu za Severstal vychytal výhru.
59:22'
V probíhající poslední minutě třetí třetiny je kotouč ve středním pásmu, Severstal už je velmi blízko dvěma bodům.
58:34'
Roman Savčenko si rovnal kotouč ke střele, nakonec ale ani nevypálil a domácí se následně opět osvobodili.
57:48'
Po dalším zakázaném uvolnění Severstalu si hostující kouč vybírá oddechový čas.
57:30'
Svatyně Sibiru zůstává prázdná, Danny Taylor míří na střídačku!
56:32'
Vadim Kudako teď pod tlakem vyhodil puk na zakázané uvolnění, následovat bude další buly před Furchem.
55:48'
Domácí k velké radosti zaplněných tribun opět vyhodili puk až k Dannymu Taylorovi, nápor Sibiru ale postupně graduje.
54:53'
Nepovedená rozehrávka Novosibirsku končí na zakázaném uvolnění, hra se po nějaké době přesune před Dannyho Taylora.
54:10'
Konstantin Alexejev od modré napálil puk jen do prvního hráče Severstalu, který stál před ním, hosté nyní musejí opět opustit útočné pásmo.
53:19'
Na konci ojedinělé protiakce Severstalu stál Jurij Trubačjov, jemuž ale střela z mezikruží nesedla a hosté už opět míří kupředu.
52:25'
V posledních minutách aktivita Sibiru stoupá, čerepovečtí hokejisté už se prakticky jen brání a odpalují puky.
51:33'
Jurij Trubačjov se zodpovědně vrátil a zblokoval přihrávku adresovanou rozjetému Lisinovi, domácí následně vyhodili kotouč do bezpečí.
50:46'
Novosibirským byl při přechodu do útočného pásma odpískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
49:57'
Hosté vystihli nepovedenou rozehrávku Severstalu a málem z toho byla šance pro Peltolu, jemuž ale v klíčový moment sjel kotouč z čepele!
49:06'
Aktivní Charles Bertrand se vydal kupředu po pravém křídle, u hrazení ale o kotouč přišel a domácí ho poté vyhodili do bezpečí.
48:17'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Severstal jde poprvé v zápase do vedení! IVAN ZACHARČUK se podél pravého hrazení dostal až za Taylorovu svatyni, odkud se poté vytočil do předbrankového prostoru a propasíroval touš do sítě. Bez asistence.
47:22'
Nikita Michajlov se probil až mezi kruhy, kde ale o kotouč přišel a domácí zadáci poté vyhodili černou pryž do útočného pásma.
46:38'
Lekomcev už je zpět na ledě, pár sekund po jeho návratu na led byla hra přerušena a sudí nařídili buly ve středním pásmu.
45:55'
Z levého kruhu to nyní zkusil Charles Bertrand, Furch se však přemístil včas a ramenem jeho pokus vyrazil.
45:13'
Domácí se v tomto oslabení zatím velmi srdnatě brání, Dominik Furch ještě nemusel zasahovat.
44:35'
Ivan Lekomcev (CER) vyhodil kotouč až na tribunu, za což mu sudí vyměřili dvouminutový trest za zdržování hry.
42:18'
Enver Lisin na pravém kruhu přenechal puk Emmertonovi, jehož pokus ale doletěl přímo do náruče Dominika Furcha.
41:26'
Konstantin Kornějev už byl v dobré palebné pozici, ještě se ale rozhodl celou akci vyšperkovat další přihrávkou, která navíc nebyla příliš povedená.
40:51'
Jukka Peltola se dostal ke střele z vrcholu kruhů, ta ale mířila přímo do středu branky a Furch snadno zasáhl.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:48.
Čerepovečtí hokejisté vstoupili do druhé třetiny aktivně a postupně si vypracovali několik zajímavých příležitostí. Domácí se dočkali vyrovnání až ve 35. minutě, kdy se v přesilové hře prosadil Ashton. Po Kanaďanově trefě opět převzal iniciativu Sibir, stav 2:2 ale vydržel až do sirény.
40:00'
39:25'
Kotouč vyletěl do prostoru mezi střídačkami, hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:37'
Hráči Severstalu teď jen vyhodili puk do útočného pásma a odjeli střídat, závěr druhé třetiny se kvapně blíží.
37:49'
Vladimir Pešechonov si už rovnal kotouč ke střele, v klíčový moment ale černá pryž hostujícího útočníka neposlechla.
36:57'
Po dalším Furchově zákroku je hra znovu přerušena, před námi je komerční přestávka.
36:03'
Cory Emmerton vyhrál buly pro Konstantina Alexejeva, jehož dělovku z první si ale Dominik Furch zkušeně pokryl a přerušil hru.
35:16'
Po inkasovaném gólu hosté zařadili vyšší rychlostní stupeň, novosibirští hokejisté se nyní snadno usadili v útočném pásmu.
34:29'
Tato akce nakonec vyústila ve vyrovnávací gól, domácí využívají přesilovku! CARTER ASHTON dostal nabito od Kuljaše a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Denis Kuljaš.
34:19'
Novosibirští hokejisté se osvobozují, domácí budou zakládat další akci až od brankáře Furcha.
33:24'
Roman Savčenko (SIB) vyfasoval dvouminutový trest za sekání, Severstal si zahraje další přesilovku.
32:28'
Zach Boychuk to nyní zkoušel z vrcholu pravého kruhu, jeho přízemní ránu příklepem si ale Taylor pohlídal a přerušil hru.
31:40'
Sibir už hraje v plném počtu. Hosté okamžitě po návratu Naumova do hry zaútočili, s pokusem Gleba Zyrjanova z levého kruhu si však Furch poradil.
30:51'
Obrana Sibiru teď zcela zaspala, čehož využil Carter Ashton a nabruslil si až před Taylora, z bezprostřední blízkosti ale na svého krajana nevyzrál!
30:18'
Poměr sil na ledě se vyrovná, Maxim Rybin (CER) půjde pykat na dvě minuty za vysokou hůl.
30:09'
Daniil Vovčenko si zpoza branky najel do prostoru před Taylorem, z ostrého úhlu ale nedokázal trefit mezírku mezi bližší tyčí a tělem novosibirského gólmana.
29:25'
Severstal si zahraje přesilovku, Naumov (SIB) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.
28:57'
Ponechaná výhoda pro Severstal, Dominik Furch už míří na střídačku.
27:20'
Už se hraje dlouho bez přerušení, momentálně sledujeme kombinaci domácích hokejistů v útočném pásmu. U puku je na útočné modré Konstantin Kornějev.
26:26'
Nyní už musel Danny Taylor zasahovat, hostující brankář měl ale dobrý výhled a pokus Maxima Rybina zkušeně zastavil.
25:42'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu a sledujeme hokej v úchvatném tempu. Denis Kuljaš to nyní zkoušel od modré, jeho pokus byl ale zblokován.
24:44'
Alexander Šarov našel v předbrankovém prostoru úplně volného Envera Lisina, ten ale skákavý kotouč nedokázal trefit!
23:47'
Tresty Morozova i Rybina už jsou rovněž u konce, oba týmy tak pokračují v plném počtu. Vhazovat se nyní bude v útočném pásmu Sibiru, Furch totiž před dotírajícím Michajlovem pro jistotu přerušil hru.
22:53'
Jukka Peltola se po levém křídle protáhl až do útočného pásma, za modrou čarou ale o kotouč přišel a domácí ho poté vyhodili až k Taylorovi.
22:04'
Charles Bertrand už je zpět na ledě, přesilovka Severstalu je tak u konce.
21:21'
Po přerušení hry se za Taylorovou brankou strhla zbytečná strkanice, v níž byli nejaktivnější Morozov (SIB) a Rybin (CER). Oba kohouti vyfasovali dvouminutové tresty za hrubost.
21:16'
Až nyní se to pokusil změnit Konstantin Kornějev, jehož projektil byl ale zblokován.
20:57'
Domácí hokejisté se v úvodu druhé třetiny usadili v útočném pásmu. Hráči v černých dresech kombinují a kombinují, ke střele se ale zatím neodhodlali.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:57.
První třetina zápasu mezi Severstalem a Sibirem je za námi. Do šaten se jde za stavu 2:1 pro hosty, kteří se po trefě Peltoly dostali do vedení už v první minutě zápasu. Zanedlouho později sice vyrovnal Igor Geraskin, vzápětí ovšem Alexander Šarov vrátil Sibiru ztracený náskok.
20:00'
19:59'
V samotném závěru třetiny dostal Charles Bertrand (SIB) za podražení soupeře dvouminutový trest.
19:32'
Po souvislém tlaku domácího týmu vypálil od modré Ivan Lekomcev, jeho ránu si ale Taylor pohlídal a přerušil hru.
19:14'
Nahození Zacha Boychuka od levého mantinelu trefilo Taylora do masky, hra je přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Severstalu.
18:26'
Další útok Sibiru je přerušen čárovým sudím, hostům byl odpískán ofsajd – buly ve středním pásmu.
17:47'
Na konci rychlé protiakce Sibiru stál Julius Junttila, jehož ránu z vrcholu pravého kruhu si ale Furch bez potíží pohlídal.
16:52'
Sergej Barbašev vybídl k teči povedenou střílenou přihrávkou Olega Piganoviče, ten ale na kotouč nedosáhl, a Furch si tak připsal snadný zákrok.
15:58'
Z levého kruhu to nyní zkusil Carter Ashton, pokus kanadského útočníka ovšem zaduněl jen o plexisklo.
15:07'
Po nepovedené rozehrávce Čerepovce je u puku Konstantin Kornějev, také domácí zadák s rozehrávkou zatím otálí.
14:19'
Roman Savčenko byl u vyhozeného kotouče jako první, načež se hostující zadák jel "schovat" za vlastní branku a vyčkává na střídající spoluhráče.
13:30'
Po pohledné kombinaci Severstalu v útočném pásmu se ke střele z pravého kruhu dostal Denis Kuljaš, jeho projektil ale Taylor dokázal polapit.
12:38'
Český reprezentant před dotírajícím Pervušinem pro jistotu přerušil hru, před námi je nyní další komerční přestávka.
11:48'
Nepovedená rozehrávka Čerepovce končí na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Dominika Furcha.
10:54'
Arturs Kulda s rozehrávkou dlouho vyčkával, nakonec se mu však podařilo najít rozjetého Cartera Ashtona, tomu ovšem následná střela od modré nesedla.
09:59'
Nikita Michajlov nabral rychlost ve středním pásmu, na útočné modré ale o kotouč záhy přišel a Severstal už zakládá protiútok.
09:13'
Sibir právě vstřelil branku!
Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel, hosté si berou ztracené vedení rychle zpět. Nikolaj Demidov přenechal v útočném pásmu kotouč rozjetému ALEXANDRU ŠAROVOVI, který vymíchal Furcha a poté svůj blafák přesně zakončil. Asistence: Nikolaj Demidov a Enver Lisin.
07:36'
Jurij Trubačjov našel v předbrankovém prostoru volného Daniila Vovčenka, tomu se ale nepodařilo dostat kotouč za Taylorova záda!
06:48'
Hra nyní byla přerušena, hlasatel v čerepovecké aréně následně ohlásil komerční přestávku.
06:00'
A je vyrovnáno! Domácí se usadili v útočném pásmu, načež to od modré zkusil Stanislav Kalašnikov, jehož střelu ještě tečoval mladík IVAN GERASKIN a Danny Taylor už nestihl zareagovat. Asistence: Stanislav Kalašnikov a Jurij Trubačjov.
05:12'
Hosté teď jen vyhodili kotouč do útočného pásma a odjeli střídat, Stanislav Kalašnikov má nyní spoustu času na založení protiakce.
04:17'
Ofsajd a v něm Gleb Zyrjanov, podruhé v krátkém časovém sledu se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
03:25'
Carter Ashton zavezl puk do útočného pásma, načež se do zakončení dostal Oleg Jašin, Danny Taylor si poté připsal svůj první zákrok.
02:29'
Charles Bertrand se dostal ke střele z mezikruží, jeho pokus ale postrádal potřebnou razanci a brankář Severstalu bez potíží přerušil hru.
01:37'
Novosibirští jsou i nadále aktivnějším týmem. Z pravé strany to teď zkoušel Sergej Barbašev, Dominik Furch ale jeho pokus vykopl betonem.
00:30'
Tak to bylo rychlé, Sibir se okamžitě dostává do vedení. JUKKA PELTOLA nabral rychlost na pravém křídle, prokousal se až do předbrankového prostoru a tváří v tvář Furchovi zakončil přesně. Bez asistence.
00:01'

Severstal Čerepovec: Furch (Magarilov) – A. Kulda, Kuljaš, Kornějev, Lekomcev, Kalašnikov, Malevič, Kudako, Syčuškin – Ashton, Boychuk, Jašin – Trubačjov, Vovčenko, Geraskin – Kodola, Bumagin, Rybin – I. Zacharčuk, Karlin, Monachov.

HK Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – Morozov, Savčenko, Piganovič, Demidov, Ignatovič, K. Alexejev, Naumov – Junttila, Bertrand, J. Peltola – Emmerton, Lisin, Šarov – Barbašev, J. Bodrov, Pešechonov – Pervušin, Zyrjanov, Romancev – Michajlov.

Rozhodčí: Birin, Kočetov – Smirnov, Parikov.
HC SIBIR NOVOSIBIRSK
V hokejovém klubu třetího největšího ruského města (po Moskvě a Petrohradu) úspěšně působil až loňské sezóny gólman Alexander Salák, kterému dělal společnost v posledních dvou sezónách také Adam Polášek. Oba před letošní sezónou klub opustili a dnes v Novosibirsku nehraje žádný Čech. Největším historickým úspěchem klubu bylo vítězství ve Vyšší hokejové lize v roce 2002, díky čemuž se Sibir posunul do elitní společnosti. V minulé sezóně se, i přes skvělé výkony Saláka, nepodařilo Sibiru postoupit do play off, k čemuž mu chyběl jediný bod...
SEVERESTAL ČEREPOVEC
Severestal, v jehož sestavě pro letošní sezónu figurují dva čeští hokejisté (Furch, Stránský), dosáhl svých největších úspěchů počátkem tisíciletí, kdy tehdy ještě v ruské Superlize vybojoval v sezóně 2000/2001 třetí místo, o rok později dokonce dokráčel až do finále, kde nestačil na Lokomotiv Jaroslavl! V minulé sezóně dokázal Severestal vybojovat play off, kde ale v prvním kole nestačil na favorizovaný Petrohrad.
Československá stopa v utkání

Dominik FURCH (CER)
Matěj STRÁNSKÝ (CER)
Vítejte u online přenosu utkání hokejové KHL, v němž SEVERESTAL ČEREPOVEC přivítá na svém stadionu SIBIR NOVOSIBIRSK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.